Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγάλος τράχηλος!


Recommended Posts

Το αν κάνει κάποια όμως διαστολή είναι άσχετο έτσι δεν είναι δηλαδή μπορεί να μπει με πρόκληση και να κάνει διαστολή σωστά!? Τι θέμα όλο αυτό είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 210
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι η διαστολη βοηθιεται υποτιθεται με τους ορους της προκλησης 

εξαρταται απο τη γεννα και απο τη γυναικα εγω εκανα μονη μου και μετα επειδη δεν προχωρουσε βαλαμε και τους ορους αλλα και παλι τιποτα

αλλες δεν εχουν καθολου με τους ορους της προκλησης πανε σπστην ουσια προκαλουν συσπασεις στη μητρα

κοριτσια να σας ρωτησω και κατι ασχετο επειδη δε ξερω που να το ρωτησω : με τα τεστακια ωορρηξιας δεν υπαρχει περιπτωση να εχω ωορρηξια και να μη το δειξει; ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η egw είπε:

ναι η διαστολη βοηθιεται υποτιθεται με τους ορους της προκλησης 

εξαρταται απο τη γεννα και απο τη γυναικα εγω εκανα μονη μου και μετα επειδη δεν προχωρουσε βαλαμε και τους ορους αλλα και παλι τιποτα

αλλες δεν εχουν καθολου με τους ορους της προκλησης πανε σπστην ουσια προκαλουν συσπασεις στη μητρα

κοριτσια να σας ρωτησω και κατι ασχετο επειδη δε ξερω που να το ρωτησω : με τα τεστακια ωορρηξιας δεν υπαρχει περιπτωση να εχω ωορρηξια και να μη το δειξει; ετσι;

Κατάλαβα άρα το θέμα όλο είναι να γίνει διαστολή! 

Με τα τεστακια δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου δείξει όχι! Αρκεί να χρησιμοποιείς σωστά ε! Να μην εχεις πιει και υγρά πολλά πριν και να έχεις πάει τουαλέτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το θεμα ειναι η διαστολη να ανοιξεις να περασει το πεμπε 

κοιτα τα τεστακια τα κανω κατα τις 2 , πινω το πρωι το καφε μοου και μετα τις δεκα παρα με δεκα και μεχρι τις δυο παρα δεν παω τουαλετα οκ νερο θα πιω αλλα κανω αυτο που λεει πινω κανονικα αλλα απο το τελευταιο διωρο και μετα αποφευγω και κανω να παω τουαλετα σχεδον 4 ωρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

ναι το θεμα ειναι η διαστολη να ανοιξεις να περασει το πεμπε 

κοιτα τα τεστακια τα κανω κατα τις 2 , πινω το πρωι το καφε μοου και μετα τις δεκα παρα με δεκα και μεχρι τις δυο παρα δεν παω τουαλετα οκ νερο θα πιω αλλα κανω αυτο που λεει πινω κανονικα αλλα απο το τελευταιο διωρο και μετα αποφευγω και κανω να παω τουαλετα σχεδον 4 ωρες 

Μία χαρά τα χρησιμοποιείς και τι δεν έχεις βρει θετικό!? Πρώτη φορά τα πείρες!? Τι μάρκα!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μία χαρά τα χρησιμοποιείς και τι δεν έχεις βρει θετικό!? Πρώτη φορά τα πείρες!? Τι μάρκα!? 

Ναι πρώτη φορά τα κάνω .θεωρώ ακόμη νωρίς γι'αυτό.ειμαι στην εντεκατη μέρα αλλά πήρα δέκα γιατί έχει τύχει να δω μια φορά στις 25 μέρες και μια στις 33 .σε γενικές γραμμές όμως είμαι 26-28 οπότε θεωρώ κάπου από Παρασκευή και μετά και αν δεν την εντοπίσω όταν τελειώσουν τα τέστ πρέπει να παρω το γυναικολόγο

Πήρα τα ψηφιακά της clear blue.καλα είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι πρώτη φορά τα κάνω .θεωρώ ακόμη νωρίς γι'αυτό.ειμαι στην εντεκατη μέρα αλλά πήρα δέκα γιατί έχει τύχει να δω μια φορά στις 25 μέρες και μια στις 33 .σε γενικές γραμμές όμως είμαι 26-28 οπότε θεωρώ κάπου από Παρασκευή και μετά και αν δεν την εντοπίσω όταν τελειώσουν τα τέστ πρέπει να παρω το γυναικολόγο

Πήρα τα ψηφιακά της clear blue.καλα είναι;

Καλα είναι ρε κοριτσι αλλά πανάκριβα! Με κύκλο 28 λογικά κάπου 12 μέρα θα δεις! Αλλά αυτό παίζει συνήθος θετικό έχουμε 14 μέρες πριν την περίοδο! Βέβαια με μια φορά αν δε βρεις οωρριξια δε λέει τίποτα γιατί τυχενει να κάνουμε ανοριτικος κύκλους κάποιες φορές! Εγώ επερνα τις γενιές από τη hometest είναι περίπου 30 τεστακια αν θυμάμαι μάκα συν 10 εγκυμοσύνης και έχουν 23€ περίπου. Κάπου εκεί! Εμένα ασπουμε ενώ τα τεστ λένε πως η γραμμή αν κάνεις οωρριξια είναι ίδια σε χρώμα με τη γραμμή ελέγχου εμένα ποτέ δε μου βγήκε τόσο έντονη πάντα μου εβγενε πιο άχνη! Έκανα οωρριξια και τα κρατούσα και τα συγκρίναμε επερνα σα θετικό τη μέρα. Που ήταν πιο έντονο από όλα τα άλλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω οτι ειναι ακριβα αλλα τα βρηκα  -50 τα εκατο και ειπα για πρωτη φορα επειδη ειμαι ασχετη να παρω τα ψηφιακα γιατι ο λογος που τα πηρα πιο πολυ ειναι οτι αρχισε αν δημιουργειται αγχος μηπως δεν πετυχα τη μερα και ετσθ παρα να εχω ενδιασμους με τις γραμμουλες ειπα για πρωτη φορα να το παω εκει 

θα δειξεθ η πορεια:) ειναι εκνευριστικο παντως αυτο με τη τουαλετα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

η αληθεια δεν ξερω και πως θα το συνεχισω δεν εχω σκεφτει

Ναι σε κατάλαβενω γιατί και εγώ την πρώτη φορά clear bleu πείρα ήταν 6! Απλά στην αρχή δεν καταλαβενει ακριβός πως γίνεται δεν αξίζει κοίτα εάν τα συνεχίσεις να βρεις τα πιο οικονομικά κάποιες τις βοηθάνε πολύ! Καλό είναι να κάνεις ένα τη μέρα να ξεκινάς άμεσος μετά το τέλος τις περιόδου μέχρι να βρεις το θετικό! Θα το βρεις σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειναι και αυτο 

θελω να ελπιζω οτι δεν χρειαστει καν να το σκεφτω τι θα κανω μετα χιχι 

γιατι δε ξερω αν πρεπει να κατσω ηρεμη η να το ψαξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

ναι ειναι και αυτο 

θελω να ελπιζω οτι δεν χρειαστει καν να το σκεφτω τι θα κανω μετα χιχι 

γιατι δε ξερω αν πρεπει να κατσω ηρεμη η να το ψαξω

Ανάλογος! Aν προσπαθείς καιρό!? Αν κάνεις τελικά ωορριξια η όχι!? Παίζουν πολλά! Εγώ προσπαθούσα ένα μισό χρόνο μετά ξεκίνησα τεστ ωοριξιας να δω αν κάνω ωορριξια και παράλληλα αφού έκανα ωορριξια έκανα όλες τις απαρετητες εξετάσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα δε μπορω να πω προσπαθω καιρο καταρχην εχω ενα παιδακι οποτε τλχ εκανα ωορηηξια μεχρι και πριν οκτω μηνες που το ειδα και σε υπερηχο γιατι ετυχε να κανω το παπ 

γενικα αν υπαρχει αλλο θεμα θελω να δω βεβαια τρεις κυκλους δοκιμασαμε στο ενα δε ξερω αν πετυχαμε καν τη μερα οποτε δε ξερω αν ειναι νωρις να το ψαξω η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοιτα δε μπορω να πω προσπαθω καιρο καταρχην εχω ενα παιδακι οποτε τλχ εκανα ωορηηξια μεχρι και πριν οκτω μηνες που το ειδα και σε υπερηχο γιατι ετυχε να κανω το παπ 

γενικα αν υπαρχει αλλο θεμα θελω να δω βεβαια τρεις κυκλους δοκιμασαμε στο ενα δε ξερω αν πετυχαμε καν τη μερα οποτε δε ξερω αν ειναι νωρις να το ψαξω η οχι

Όχι ρε κορίτσι μου Νόρις είναι και νομίζω μια φορά μαμά πάντα μαμά θα ξανά έρθει η στιγμή δε νομίζω πως έχεις θεμε! Υπάρχουν και κάποιοι ανοριτικος κύκλοι οπωτε μη το ρίχνεις εκεί θα έρθει να σου ζήσει το παιδάκι σου! Και με το καλό να έρθει και ένα ακόμα να μεγαλώσει η οικογένεια σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο θελω να πιστευω απλα μαλλον το μικροο το πιασαμε με τη πρωτη και τωρα μας κακοφανηκε:) 

ευχριστω πολυ κοπελα μου και σενα ευχομαι να ερθει υγιεστατο το παιδακι σου στην αγκαλια σου:)

το πρωτο σου σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η egw είπε:

κι εγω αυτο θελω να πιστευω απλα μαλλον το μικροο το πιασαμε με τη πρωτη και τωρα μας κακοφανηκε:) 

ευχριστω πολυ κοπελα μου και σενα ευχομαι να ερθει υγιεστατο το παιδακι σου στην αγκαλια σου:)

το πρωτο σου σωστα;

Δε πειράζει τυχαινει καμία φορά και η ψυχολογία παίζει ρόλο και διάφορα! Εμείς ναι το πρ το αν και πεδευτικαμε όπως σου είπα δύο χρόνια εύχομαι το δεύτερο μας να έρθει πιο γρήγορα αλλά ας έρθει αυτό πρώτα και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσιολογικα ηρθε ομως ετσι; συγγνωμη αν το εχεις ξανα αναφερει αλλα εισαστε πολλες και δεν μπορω να συγκρατησω

σιγουρα και η ψυχολογια και η κουραση η αληθεια οτι στο πρωτο οι προσπαθειες ηταν στο φουλ και η ψυχολογια πιο ψηλα ενω τωρα το δευτερο δεν ειναι οτι τρελαινομαι και παλι εγκυμοσυνες γεννες και μωρουδιακα αλλα απο την αλλη ειπαμε να μην μεινουμε με ενα και φυσικα εννοειται αν ερθει θα εχει την ιδια αγαπη και θα του προσφερω τα παντα οπως και το πρωτο 

ειναι και η κουραση και η ηλικια χιχ περασαν τεσσερα χρονια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η egw είπε:

φυσιολογικα ηρθε ομως ετσι; συγγνωμη αν το εχεις ξανα αναφερει αλλα εισαστε πολλες και δεν μπορω να συγκρατησω

σιγουρα και η ψυχολογια και η κουραση η αληθεια οτι στο πρωτο οι προσπαθειες ηταν στο φουλ και η ψυχολογια πιο ψηλα ενω τωρα το δευτερο δεν ειναι οτι τρελαινομαι και παλι εγκυμοσυνες γεννες και μωρουδιακα αλλα απο την αλλη ειπαμε να μην μεινουμε με ενα και φυσικα εννοειται αν ερθει θα εχει την ιδια αγαπη και θα του προσφερω τα παντα οπως και το πρωτο 

ειναι και η κουραση και η ηλικια χιχ περασαν τεσσερα χρονια 

Χαχα Αντε βρε σιγά δεν πέρασαν και χρόνια μια χαρά! Ναι σε εμάς φυσιολογικά ήρθε αν και οι γιατροί ήθελαν να φάνε χρήμα! Ένας καλός γιατρός και. Μια προσευχή στην Παναγία με έσωσαν!!!! Θα έρθει θα δεις μπορεί να μην πέτυχεν εις  την ωορριξια! Είναι και ότι άμα βάλουμε κάτι στο μυαλό μας το θέλουμε τώρα! Εγώ στην αρχή νόμιζα πως θα μηνω από τον πρώτο κι όλας μήνα το είχα κάτι πάρα πολύ εύκολο στο μυαλό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι κοροτσακι μου που σας ηρθε οπως το θελατε:) 

φαντασου ποσο ευκολο το θεωρησα εγω που το πρωτο ηρθε αμεσως και επαθα και το κουλο που στην πρωτη προσπαθεια ειχα μια βδομαδα καθυστερηση και ελεγα πως μαλλον ηρθε αλλα τελικα οχι

λεωω επειδη μεχρι τωρα ημουν αρνητικη για το δευτερο θα με ταλαιπωρησει λιγο να το στειλει η παναγιτσα:) 

ισως ειναι αυριο η μεθαυριο η μερα γιατι νιωθω κατι τραβηγματα και το στηθος μου περιεργα αν δεν ειχα τεστακια θα ελεγα ειναι δεν ειναι τωρα ξερω;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

χαιρομαι κοροτσακι μου που σας ηρθε οπως το θελατε:) 

φαντασου ποσο ευκολο το θεωρησα εγω που το πρωτο ηρθε αμεσως και επαθα και το κουλο που στην πρωτη προσπαθεια ειχα μια βδομαδα καθυστερηση και ελεγα πως μαλλον ηρθε αλλα τελικα οχι

λεωω επειδη μεχρι τωρα ημουν αρνητικη για το δευτερο θα με ταλαιπωρησει λιγο να το στειλει η παναγιτσα:) 

ισως ειναι αυριο η μεθαυριο η μερα γιατι νιωθω κατι τραβηγματα και το στηθος μου περιεργα αν δεν ειχα τεστακια θα ελεγα ειναι δεν ειναι τωρα ξερω;)

Ναι Δόξα το Θεό γλυτώσαμε πολλά! Χε χε θα έρθει το μπεμπακι αν ήρθε γρήγορα το πρώτο λογικό είναι να περιμένεις να έρθει κι αυτό γρήγορα! Αλλά θέλει κι αυτό το σωστό timing!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

χαιρομαι κοροτσακι μου που σας ηρθε οπως το θελατε:) 

φαντασου ποσο ευκολο το θεωρησα εγω που το πρωτο ηρθε αμεσως και επαθα και το κουλο που στην πρωτη προσπαθεια ειχα μια βδομαδα καθυστερηση και ελεγα πως μαλλον ηρθε αλλα τελικα οχι

λεωω επειδη μεχρι τωρα ημουν αρνητικη για το δευτερο θα με ταλαιπωρησει λιγο να το στειλει η παναγιτσα:) 

ισως ειναι αυριο η μεθαυριο η μερα γιατι νιωθω κατι τραβηγματα και το στηθος μου περιεργα αν δεν ειχα τεστακια θα ελεγα ειναι δεν ειναι τωρα ξερω;)

Ίσως είναι άλλοι πόνοι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

χαχα  με περιοδο πριν απο δεκα μερες λιγο δυσκολο να ειναι αλλοι πονοι:) 

ποτε εχεις πητ;

Εγώ 17 Οκτ...

 

Γτ Όχι. Εδώ μέσα όλα τα έχω ακούσει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω δει διαφορα τωρα εδω μεσα και ασε μη μου μπαινουν ψιλοι στα αυτια χιχι ειχα και επαφες μια μερα πριν τη περιοδο και προχτες μου ελεγε μια κοπελα δυο μερες επαφες πριν

 αν δω τεστακι θετικο θα ξερω οτι δεν:) 

με το καλο κοπελα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

και εγω εχω δει διαφορα τωρα εδω μεσα και ασε μη μου μπαινουν ψιλοι στα αυτια χιχι ειχα και επαφες μια μερα πριν τη περιοδο και προχτες μου ελεγε μια κοπελα δυο μερες επαφες πριν

 αν δω τεστακι θετικο θα ξερω οτι δεν:) 

με το καλο κοπελα μου 

Χαχχαχαχαχχαχα.. Εγώ στα έλεγα αχχαχαχαχ έτσι έπιασα Τα παιδιά μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...