Μετάβαση σε περιεχόμενο

211 μέρες


Recommended Posts

στις On 6/4/2020 at 1:15 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδί μου;
Ξέρεις πως είναι τα μέσα μου;
Σαν μια μουντζαλιά...
Κάθε μέρα που περνάει αφήνει πάνω στη σελίδα της ψυχής μου μαύρες μολυβιές....
Έχουν αρχή, αλλά δεν έχουν τέλος... και την λερώνουν συνεχώς....

Υπάρχουν και σημεία μουσκεμένα από δάκρυα, εκεί το μολύβι δεν γράφει αλλά ανοίγει τρύπες, τρύπες που δεν κλείνουν...
Ποιος θα καταφέρει να απλώσει λίγο χρώμα γύρω από την μουντζαλιά μου; ή Έστω να σπάσει της θλίψης μου την μύτη ώστε να μην απλώνει άλλες μουντζουρες εκεί που δεν πρέπει...;; Ίσως μόνο εγώ μπορώ να το κάνω αυτό. Αλλά δεν βρίσκω αφορμή και δύναμη. 
Ξέρω πως το κλάμα μου δεν σου κάνει καλό, και προσπαθώ να το κρατήσω, μα όταν σε φαντάζομαι στην άδεια αγκαλιά μου, ο κόμπος ανεβαίνει και με πνίγει.... Συγχώρεσε με αν μου λείπεις συνεχώς, συγχώρεσε με... 
Είσαι το παιδί μου... το πρώτο μου παιδί... Γιατί είμαστε χώρια... ;;; 

💔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

@misofeggaro πάντα σε σκέφτομαι και είσαι στο μυαλό μου κοριτσάκι μου και προσεύχομαι πάντα για σένα να είσαι καλά να το παλέψεις..... Πάντα θα είναι το παιδάκι σου εκεί δίπλα σου  ...ο θεός λένε δίνει τις δυσκολίες στους δυνατούς πέρασα και εγώ αρκετές παλυνδρομες αλλά φυσικά και δεν συγκρίνεται με την δική σου απώλεια αλλά εγώ σου λέω θα τα καταφέρουμε όλες μας ...... Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα, είπα να μαζέψω τα χειμωνιάτικα και να βγάλω τα καλοκαιρινά, να ξεχαστω... Και έπεσα πάνω σε σακούλες με ρούχα μωρουδιακα που μας είχαν φέρει όσοι μας αγαπουσαν και σε περίμεναν. Εγώ είχα προλάβει να σου πάρω 2 κουβέρτες. Η μία μου κράτησε συντροφιά τόσα βράδυα μακρυά σου, την κράταγα αγκαλιά και σε φανταζόμουν. Η άλλη όπως και τα υπόλοιπα ρουχακια σου παραμένουν γεμάτα με την απουσία σου, με τις ετικέτες να κρέμονται θλιμμένα και ατσαλα. 

Επίσης σε κάποιες τσάντες της γιαγιάς σου βρήκα μια εικόνα, της Παναγίας που κρατάει τον Χριστό και γράφει η Ελπίς των απελπισμενων. Την έβαλα στο μέρος της καρδιάς και περιμένω να περάσει ο πόνος. 

Παιδί μου... 

 

IMG_20200523_115207.jpg

1590224935270-1400318686.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Σήμερα, είπα να μαζέψω τα χειμωνιάτικα και να βγάλω τα καλοκαιρινά, να ξεχαστω... Και έπεσα πάνω σε σακούλες με ρούχα μωρουδιακα που μας είχαν φέρει όσοι μας αγαπουσαν και σε περίμεναν. Εγώ είχα προλάβει να σου πάρω 2 κουβέρτες. Η μία μου κράτησε συντροφιά τόσα βράδυα μακρυά σου, την κράταγα αγκαλιά και σε φανταζόμουν. Η άλλη όπως και τα υπόλοιπα ρουχακια σου παραμένουν γεμάτα με την απουσία σου, με τις ετικέτες να κρέμονται θλιμμένα και ατσαλα. 

Επίσης σε κάποιες τσάντες της γιαγιάς σου βρήκα μια εικόνα, της Παναγίας που κρατάει τον Χριστό και γράφει η Ελπίς των απελπισμενων. Την έβαλα στο μέρος της καρδιάς και περιμένω να περάσει ο πόνος. 

Παιδί μου... 

 

IMG_20200523_115207.jpg

1590224935270-1400318686.jpg

σε θαυμαζω αληθεια ετσι απορω πως αντεχεις να βλεπεις τα ρουχα εγω τα ειχα κρυψει δεν μπορω να το σκεφτομαι ποσο θελω να μην πονας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Παιδι μου....
2 χρόνια κλείνουν σήμερα από την μέρα που βγήκες βίαια από μέσα μου.
2 χρόνια δύσκολα, που κύλησαν τόσο γρήγορα.
Θυμάμαι με λεπτομέρεια κάθε στιγμή, κάθε λεπτό και απορώ πως άντεξε η καρδιά μου και δεν έσπασε.
Είμαι μια άλλη τώρα, με άλλαξες και σε ευχαριστώ.
Με ηρεμεί να σκέφτομαι πως είσαι μαζί με άλλα παιδάκια και περνάτε καλά.
Και πλέον δεν κλαίω, γιατί ξέρω πως το κλάμα μου σου έκανε κακό.
Θα γελάω για να με ακούς. Και ίσως ένα βράδυ μέσα στο όνειρό μου ακούσω και το δικό σου γέλιο. 
Παιδί μου.... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδι μου....
2 χρόνια κλείνουν σήμερα από την μέρα που βγήκες βίαια από μέσα μου.
2 χρόνια δύσκολα, που κύλησαν τόσο γρήγορα.
Θυμάμαι με λεπτομέρεια κάθε στιγμή, κάθε λεπτό και απορώ πως άντεξε η καρδιά μου και δεν έσπασε.
Είμαι μια άλλη τώρα, με άλλαξες και σε ευχαριστώ.
Με ηρεμεί να σκέφτομαι πως είσαι μαζί με άλλα παιδάκια και περνάτε καλά.
Και πλέον δεν κλαίω, γιατί ξέρω πως το κλάμα μου σου έκανε κακό.
Θα γελάω για να με ακούς. Και ίσως ένα βράδυ μέσα στο όνειρό μου ακούσω και το δικό σου γέλιο. 
Παιδί μου.... 
 

Πόσο συναίσθημα βγαζουν τα λογια σου... Αυτό το παιδί σε έκανε ποιήτρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Αχ παιδί μου....
Άλλη μια επέτειος ξημέρωσε... η μέρα που είχα την ατυχία να σε κηδέψω. Η ημέρα που έκλαιγε όλη η φύση καθώς ο κυκλώνας ζορμπάς λύσαγε γύρω μας την στιγμή που έμπαινες στο χώμα. Και εγώ εκεί, να μην μπορώ ούτε δάκρυ να κλάψω, ούτε φωνή να αφήσω. Που την βρήκα τόση ψυχραιμία παιδί μου; Είμασταν εκεί όλοι όσοι σε περιμέναμε και τα κόκκινα τριαντάφυλλα που σου αφήσαμε ήταν το ελάχιστο δείγμα της αγάπης μας. 
Δυο χρόνια μετά για εμένα είσαι ακόμα το παιδί μου. Δεν ειχα σκεφτεί πως θα σε έλεγα μέχρι που κάπου διάβασα ότι για να ηρεμήσει η ψυχή σου πρέπει να έχεις ένα όνομα. 
Σήμερα αποφάσισαμε με τον μπαμπά σου να σε λέμε Κυριάκο, μιας και γιορτάζει σήμερα. 
Ελπίζω τώρα να μπορείς να είσαι γαλήνιος και ευτυχισμένος.
Σε αγαπάω πολύ.
Κυριάκο μου... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ παιδί μου....
Άλλη μια επέτειος ξημέρωσε... η μέρα που είχα την ατυχία να σε κηδέψω. Η ημέρα που έκλαιγε όλη η φύση καθώς ο κυκλώνας ζορμπάς λύσαγε γύρω μας την στιγμή που έμπαινες στο χώμα. Και εγώ εκεί, να μην μπορώ ούτε δάκρυ να κλάψω, ούτε φωνή να αφήσω. Που την βρήκα τόση ψυχραιμία παιδί μου; Είμασταν εκεί όλοι όσοι σε περιμέναμε και τα κόκκινα τριαντάφυλλα που σου αφήσαμε ήταν το ελάχιστο δείγμα της αγάπης μας. 
Δυο χρόνια μετά για εμένα είσαι ακόμα το παιδί μου. Δεν ειχα σκεφτεί πως θα σε έλεγα μέχρι που κάπου διάβασα ότι για να ηρεμήσει η ψυχή σου πρέπει να έχεις ένα όνομα. 
Σήμερα αποφάσισαμε με τον μπαμπά σου να σε λέμε Κυριάκο, μιας και γιορτάζει σήμερα. 
Ελπίζω τώρα να μπορείς να είσαι γαλήνιος και ευτυχισμένος.
Σε αγαπάω πολύ.
Κυριάκο μου... 

 

Ο θεος να γαληνεύει την καρδια σου.. σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου τη θεση του πόνου σου να παρει θεση η χαρα κι ενα μωρο γεμάτο υγεια.. οι σκεψεις μου διπλα σου..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ παιδί μου....
Άλλη μια επέτειος ξημέρωσε... η μέρα που είχα την ατυχία να σε κηδέψω. Η ημέρα που έκλαιγε όλη η φύση καθώς ο κυκλώνας ζορμπάς λύσαγε γύρω μας την στιγμή που έμπαινες στο χώμα. Και εγώ εκεί, να μην μπορώ ούτε δάκρυ να κλάψω, ούτε φωνή να αφήσω. Που την βρήκα τόση ψυχραιμία παιδί μου; Είμασταν εκεί όλοι όσοι σε περιμέναμε και τα κόκκινα τριαντάφυλλα που σου αφήσαμε ήταν το ελάχιστο δείγμα της αγάπης μας. 
Δυο χρόνια μετά για εμένα είσαι ακόμα το παιδί μου. Δεν ειχα σκεφτεί πως θα σε έλεγα μέχρι που κάπου διάβασα ότι για να ηρεμήσει η ψυχή σου πρέπει να έχεις ένα όνομα. 
Σήμερα αποφάσισαμε με τον μπαμπά σου να σε λέμε Κυριάκο, μιας και γιορτάζει σήμερα. 
Ελπίζω τώρα να μπορείς να είσαι γαλήνιος και ευτυχισμένος.
Σε αγαπάω πολύ.
Κυριάκο μου... 

 

Αχ κορίτσι μου δεν μπορώ να συγκρατήσω τα δάκρυα μου! Ο τρόπος που τα γράφεις μου ραγίζει την καρδιά. Ο θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του και να φέρει σε εσας γαλήνη και ένα μωράκι που θα σας δώσει πίσω το χαμόγελο σας και θα σας γεμίσει με ευτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ παιδί μου....
Άλλη μια επέτειος ξημέρωσε... η μέρα που είχα την ατυχία να σε κηδέψω. Η ημέρα που έκλαιγε όλη η φύση καθώς ο κυκλώνας ζορμπάς λύσαγε γύρω μας την στιγμή που έμπαινες στο χώμα. Και εγώ εκεί, να μην μπορώ ούτε δάκρυ να κλάψω, ούτε φωνή να αφήσω. Που την βρήκα τόση ψυχραιμία παιδί μου; Είμασταν εκεί όλοι όσοι σε περιμέναμε και τα κόκκινα τριαντάφυλλα που σου αφήσαμε ήταν το ελάχιστο δείγμα της αγάπης μας. 
Δυο χρόνια μετά για εμένα είσαι ακόμα το παιδί μου. Δεν ειχα σκεφτεί πως θα σε έλεγα μέχρι που κάπου διάβασα ότι για να ηρεμήσει η ψυχή σου πρέπει να έχεις ένα όνομα. 
Σήμερα αποφάσισαμε με τον μπαμπά σου να σε λέμε Κυριάκο, μιας και γιορτάζει σήμερα. 
Ελπίζω τώρα να μπορείς να είσαι γαλήνιος και ευτυχισμένος.
Σε αγαπάω πολύ.
Κυριάκο μου... 

 

 @misofeggaroΚοριτσάκι μου συμπασχω μαζί σου ακόμη και αν Εχω ένα παιδι το παιδάκι μου το άλλο ειναι στον ουρανό και θα παίζουν μαζί με τον Κυριακό να ξέρεις πως είναι γαληνια και ευτυχισμένα ο πόνος δεν θα φύγει ποτε δυστηχως τουλαχιστον για μενα ακόμα και αν Εχω παιδι ποναω μου έχει αφήσει τοσα καταλυπα να ξέρεις σε καταλαβαίνω

Επεξεργάστηκε από Penny89
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Παιδί μου; 
Ένα κλικ έγινε σήμερα στο μυαλό μου. Ξέρεις τι θυμήθηκα;
Την πρώτη φορά που σε είδα! Τον πρώτο υπέρηχο! 
Σαν σήμερα πριν 3 χρόνια ακριβώς...
Γραμμένες στο σημειωματάριο μου δύο φράσεις: "μισό εκατοστό, ακούσαμε καρδιά"
Και πόσο όμορφα χτύπαγε η καρδιά σου Κυριάκο μου... Πόσο ευτυχισμένη με έκανες...

Δεν χτυπάει το ίδιο η δικιά μου καρδιά ... και αν μερικές φορές ονειρεύομαι και λαχταρώ ένα καινούριο παιδί, εύχομαι να το έχεις διαλέξει εσύ και να το στείλεις στη Γη για να μπορέσω να απλώσω πάνω του όλη την αγάπη που έχω μέσα μου. Γιατί η αγάπη λένε δεν διαιρείται αλλά πολλαπλασιάζεται! και θέλω να μάθω αν είναι αλήθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδί μου; 
Ένα κλικ έγινε σήμερα στο μυαλό μου. Ξέρεις τι θυμήθηκα;
Την πρώτη φορά που σε είδα! Τον πρώτο υπέρηχο! 
Σαν σήμερα πριν 3 χρόνια ακριβώς...
Γραμμένες στο σημειωματάριο μου δύο φράσεις: "μισό εκατοστό, ακούσαμε καρδιά"
Και πόσο όμορφα χτύπαγε η καρδιά σου Κυριάκο μου... Πόσο ευτυχισμένη με έκανες...

Δεν χτυπάει το ίδιο η δικιά μου καρδιά ... και αν μερικές φορές ονειρεύομαι και λαχταρώ ένα καινούριο παιδί, εύχομαι να το έχεις διαλέξει εσύ και να το στείλεις στη Γη για να μπορέσω να απλώσω πάνω του όλη την αγάπη που έχω μέσα μου. Γιατί η αγάπη λένε δεν διαιρείται αλλά πολλαπλασιάζεται! και θέλω να μάθω αν είναι αλήθεια... 

Φίλη μου παντα με συγκινούν αυτά που γράφεις! Θα τη μάθεις την αλήθεια και μάλιστα με τα πιο όμορφα χρώματα, το αγγελούδι σου ακούει! Σε λίγες μέρες ήταν που έκανα την αυχενική και ήμασταν τόσο χαρούμενοι, είχε γενέθλια και ο άντρας μου. Η χαρά μετά έγινε πόνος αλλά ελπίζω ότι θα χαρούμε σύντομα ξανά! Έχεις δύναμη από όσο έχω καταλάβει και σε θαυμάζω για αυτό! Να προσέχεις και όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Φίλη μου παντα με συγκινούν αυτά που γράφεις! Θα τη μάθεις την αλήθεια και μάλιστα με τα πιο όμορφα χρώματα, το αγγελούδι σου ακούει! Σε λίγες μέρες ήταν που έκανα την αυχενική και ήμασταν τόσο χαρούμενοι, είχε γενέθλια και ο άντρας μου. Η χαρά μετά έγινε πόνος αλλά ελπίζω ότι θα χαρούμε σύντομα ξανά! Έχεις δύναμη από όσο έχω καταλάβει και σε θαυμάζω για αυτό! Να προσέχεις και όλα καλά θα είναι!

αχ κορίτσι μου πόσο πολύ πονάει όλο αυτό... [smilie=sad10.gif]

δύναμη έχω, υπομονή δεν έχω άλλη... θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να έχω αγκαλιά μου ένα γερό παιδί. το ενδιάμεσο θέλω κυλήσει σαν νερό... 
και εσύ να προσέχεις... 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

αχ κορίτσι μου πόσο πολύ πονάει όλο αυτό... [smilie=sad10.gif]

δύναμη έχω, υπομονή δεν έχω άλλη... θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να έχω αγκαλιά μου ένα γερό παιδί. το ενδιάμεσο θέλω κυλήσει σαν νερό... 
και εσύ να προσέχεις... 😘 

Αχ κορίτσι μου κάθε φορά που διαβάζω αυτά που γράφεις σπαράζει η καρδιά μου. Δε μπορώ να φανταστώ τη δύναμη ψυχής που έχεις και το θαυμάζω αφάνταστα!! Εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωρακι και να απαλύνει τον πόνο σου. Να ηρεμήσει η ψυχούλα σου. Θα έρθει το πιστεύω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδί μου; 
Ένα κλικ έγινε σήμερα στο μυαλό μου. Ξέρεις τι θυμήθηκα;
Την πρώτη φορά που σε είδα! Τον πρώτο υπέρηχο! 
Σαν σήμερα πριν 3 χρόνια ακριβώς...
Γραμμένες στο σημειωματάριο μου δύο φράσεις: "μισό εκατοστό, ακούσαμε καρδιά"
Και πόσο όμορφα χτύπαγε η καρδιά σου Κυριάκο μου... Πόσο ευτυχισμένη με έκανες...

Δεν χτυπάει το ίδιο η δικιά μου καρδιά ... και αν μερικές φορές ονειρεύομαι και λαχταρώ ένα καινούριο παιδί, εύχομαι να το έχεις διαλέξει εσύ και να το στείλεις στη Γη για να μπορέσω να απλώσω πάνω του όλη την αγάπη που έχω μέσα μου. Γιατί η αγάπη λένε δεν διαιρείται αλλά πολλαπλασιάζεται! και θέλω να μάθω αν είναι αλήθεια... 

Αχ, κορίτσι μου τι έχεις τραβήξει.. Να σου δίνει ο θεός κουραγιο.. Τίποτα άλλο μόνο αυτό.. Ευχομαι του χρόνου τέτοια μέρα να έχεις το παιδακι σου αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

αχ κορίτσι μου πόσο πολύ πονάει όλο αυτό... [smilie=sad10.gif]

δύναμη έχω, υπομονή δεν έχω άλλη... θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να έχω αγκαλιά μου ένα γερό παιδί. το ενδιάμεσο θέλω κυλήσει σαν νερό... 
και εσύ να προσέχεις... 😘 

Έχεις δίκιο καλή μου, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο! Αυτό με την υπομονή το αισθάνομαι και εγώ τελευταία αλλά που θα πάει θα μας χαμογελάσει η τύχη ξανά, στο εύχομαι ολόψυχα και σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδί μου; 
Ένα κλικ έγινε σήμερα στο μυαλό μου. Ξέρεις τι θυμήθηκα;
Την πρώτη φορά που σε είδα! Τον πρώτο υπέρηχο! 
Σαν σήμερα πριν 3 χρόνια ακριβώς...
Γραμμένες στο σημειωματάριο μου δύο φράσεις: "μισό εκατοστό, ακούσαμε καρδιά"
Και πόσο όμορφα χτύπαγε η καρδιά σου Κυριάκο μου... Πόσο ευτυχισμένη με έκανες...

Δεν χτυπάει το ίδιο η δικιά μου καρδιά ... και αν μερικές φορές ονειρεύομαι και λαχταρώ ένα καινούριο παιδί, εύχομαι να το έχεις διαλέξει εσύ και να το στείλεις στη Γη για να μπορέσω να απλώσω πάνω του όλη την αγάπη που έχω μέσα μου. Γιατί η αγάπη λένε δεν διαιρείται αλλά πολλαπλασιάζεται! και θέλω να μάθω αν είναι αλήθεια... 

Μου σπάραξες την καρδιά! Να σκέφτεσαι πως έρχεται η στιγμή που το νέο σας μωράκι θα έχει έναν επιπλέον φύλακα άγγελο!!! Γιατί αυτό γίνονται τα μωράκια που πάνε στον ουρανό,,,αγγελούδια!! Πόση λαχτάρα Θεέ μου για μια στιγμή που θα μας αλλάξει τη ζωή! Μόνο θετικές σκέψεις για τα καλύτερα που δε ζήσαμε ακόμα,,,ακούς??? 🙏👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου που πάντα με παρηγορειτε.... τα λόγια σας με περνουν αγκαλιά και με παρήγορουν. Χθες ήταν μια δύσκολη μέρα. Σήμερα σφιγγουμε τα δόντια όλες μαζί και προχωράμε. ... 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! 💖👌

Καλημέρα! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Παιδί μου;;; 
Σήμερα το βράδυ μια ψυχή φτάνει στον ουρανό... Μια ψυχή ενός παιδιού που χάθηκε άδικα, και που παρόλο που πάλεψε να κρατηθεί στη ζωή δεν τα κατάφερε. Δείξε του τον δρόμο και κράτησε τον κοντά σου, κάντε παρέα όπως θα κάνατε αν είσασταν και οι δύο ζωντανοί... 
Απόψε θα προσευχηθώ υπερ αναπαύσεως των ψυχών σας... και δυστυχώς είναι πολλές... 

Μου λείπεις Κυριάκο μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Παιδί μου;

Ήρθα... Είχα καιρό να έρθω... Και δεν είχα έρθει ποτέ μόνη.... και δεν σου είχα φέρει ποτέ λουλούδια... και χθες κάτι με τράβηξε προς τα εσένα. ίΣως η ανάγκη να σε νιώσω δίπλα μου. Και τι και αν μας χωρίζανε 50 πόντοι χώμα; Κοντά μου, μέσα μου, σε κουβαλάω διαρκώς.

Και καθώς κρατούσα τη γλάστρα με τα μυρωδάτα γαρύφαλλα και πλησίαζα το μνήμα σου, με πλημύρισαν αρώματα πούδρας και λεβάντας. Και ένα μικρό σπουργίτι με συνόδεψε. και μείναμε οι δυο μας να μιλάμε για εσένα. Και έμεινα μονάχη να μιλάω σε εσένα. μα τι να πω που δεν ξέρεις; 


Το μυαλό παίζει παιχνίδια για να μην σαλέψει. Όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ. Και κοντεύουν να περάσουν 3 χρόνια... Και όποιος δεν το έχει ζήσει, δεν ξέρει. Και όποιος δεν ξέρει, να μην μάθει ποτέ.

Σε αγαπάω, να το ξέρεις.

Παιδί μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Παιδί μου;

Ήρθα... Είχα καιρό να έρθω... Και δεν είχα έρθει ποτέ μόνη.... και δεν σου είχα φέρει ποτέ λουλούδια... και χθες κάτι με τράβηξε προς τα εσένα. ίΣως η ανάγκη να σε νιώσω δίπλα μου. Και τι και αν μας χωρίζανε 50 πόντοι χώμα; Κοντά μου, μέσα μου, σε κουβαλάω διαρκώς.

Και καθώς κρατούσα τη γλάστρα με τα μυρωδάτα γαρύφαλλα και πλησίαζα το μνήμα σου, με πλημύρισαν αρώματα πούδρας και λεβάντας. Και ένα μικρό σπουργίτι με συνόδεψε. και μείναμε οι δυο μας να μιλάμε για εσένα. Και έμεινα μονάχη να μιλάω σε εσένα. μα τι να πω που δεν ξέρεις; 


Το μυαλό παίζει παιχνίδια για να μην σαλέψει. Όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ. Και κοντεύουν να περάσουν 3 χρόνια... Και όποιος δεν το έχει ζήσει, δεν ξέρει. Και όποιος δεν ξέρει, να μην μάθει ποτέ.

Σε αγαπάω, να το ξέρεις.

Παιδί μου... 

Το ξέρει αγαπημένη μου....είμαι σίγουρη πως το παιδάκι σου ξέρει πόσο το αγαπάς.. είναι μαζί σου άλλωστε συνέχεια.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...