Μετάβαση σε περιεχόμενο

Salospir 80 στην εγκυμοσυνη


banesaki16

Recommended Posts

Κορίτσια μου σας ενοχλώ πάλι Αλλά θέλω και πάλι την βοήθεια σας. Επειδή θέλω να με παρακολουθήσει ένας γιατρός στο νοσοκομείο ελενα δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω όνομα, τον πήρα σήμερα τηλ κ μου είπε ότι εκτός από την προγεστερόνη που μου είχε δώσει ο άλλος γιατρός μου είπε ο γιατρός στο ελενα ότι λόγω παλινδρομης που είχα πέρισυ να πάρω κ 1 salospir 80 Την ημέρα πρ οληπτικα.. Τον ενημέρωσε ότι έκανα έλεγχο θρομβοφιλιας Αλλά μου είπε να την πάρω..  διάβασα δε διάφορα Φόρουμ ότι μπορεί να προκαλέσει κ αιμορραγία κ φοβάμαι να την πάρω.??και να πάει να με δει 1 Αυγούστου πω πω δεν παίρνανε οι μέρες. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσι μ τ σαλοσπιρ δ είναι κατι. Πολλές γυναίκες παίρνουν προληπτικά στην εγκυμοσύνη τους κ γω έπαιρνα. Αυτό π δ μ κάθεται καλα αε όλο αυτό είναι η ημερομηνία π σ είπε να πας. Ειναι όντως ποκυ μακρινή. Δηλ Εγώ δ θα άντεχα τόσο. Θα ήθελα να ξέρω πως έγινε ένα ξεκίνημα, να δω σακο, να ακούσω καρδούλα κτλ. Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοροτσι μ τ σαλοσπιρ δ είναι κατι. Πολλές γυναίκες παίρνουν προληπτικά στην εγκυμοσύνη τους κ γω έπαιρνα. Αυτό π δ μ κάθεται καλα αε όλο αυτό είναι η ημερομηνία π σ είπε να πας. Ειναι όντως ποκυ μακρινή. Δηλ Εγώ δ θα άντεχα τόσο. Θα ήθελα να ξέρω πως έγινε ένα ξεκίνημα, να δω σακο, να ακούσω καρδούλα κτλ. Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι!

Ναι κ εγώ αυτό σκέφτομαι ότι είναι αργά... Αυτός το μέτρησε από την τελευταία περιοδο 14 Ιουνίου κ ακόμα είναι 11 Ιουλίου δεν έχω κλείσει ούτε μήνα ακόμα..  τι να πω.. Δεν έχω πάρει ακόμα τηλ να κλείσω ραντεβού..  Εσύ δεννειχες οποία αιμορραγία από το salospir? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ έπαιρνα και δεν είχα κανένα πρόβλημα!

μάλιστα ο γιατρός που μου έκανε αυχενική, μου είπε ότι το πρώτο τρίμηνο, το salospir βοηθάει πάρα πολύ ώστε να αποφευχθεί η προ εκλαμψία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Και εγώ έπαιρνα και δεν είχα κανένα πρόβλημα!

μάλιστα ο γιατρός που μου έκανε αυχενική, μου είπε ότι το πρώτο τρίμηνο, το salospir βοηθάει πάρα πολύ ώστε να αποφευχθεί η προ εκλαμψία.

 

Αχ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια να μην έχω άγχος... Τώρα το μόνο που με αγχώνει είναι ότι μου έκλεισε αργά ραντεβού να με δει..  προφανώς θα έχει άδεια προ πριν.. εν τω μεταξύ σήμερα μου ξεκίνησαν κάτι ζαλάδες νιώθω ότι κουνιέται όλο το σπίτι από τις 1το μεσημερι κ μετά..  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τ σαλοσπιρ από μόνο τ δ προκαλεί αιμορραγία. Είναι σαν την παιδική ασπιρίνη. Σκέψου ότι την παίρνουν κ αυτοί π έχουν προβλήματα με την καρδιά. Απλά τ κόβουν την 36η βδομάδα για να αποφευχθεί αιμοραγια κατά τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Τ σαλοσπιρ από μόνο τ δ προκαλεί αιμορραγία. Είναι σαν την παιδική ασπιρίνη. Σκέψου ότι την παίρνουν κ αυτοί π έχουν προβλήματα με την καρδιά. Απλά τ κόβουν την 36η βδομάδα για να αποφευχθεί αιμοραγια κατά τον τοκετό.

Αχ @DiwniΜου πόσο με βοηθάς? Εχωωαγχος Αλλά με ηρεμείς Αλήθεια..  Μόλις έκλεισα ραντεβού για 1 Αυγούστου..  να είμαι σίγουρη..  δεννεχει πιο πριν.. Δεν ξέρω τι να κάνω? Να βρω άλλο γιατρό? Που θα έχει λίγο πιο νωρίς ραντεβού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! 

Παίρνω και εγώ salospir των 160 φαντάσου χωρίς να έχω θρομβοφιλια για τον ίδιο λόγο με εσένα. Όταν κάναμε αυχενική λοιπόν τα αποτελέσματα έδειξαν πως η γιατρός έκανε πολύ καλά που το συνέστησε αφού υπήρχε περίπτωση το μωράκι μου να μην αναπτύσσεται σωστά λόγω μη καλής αιμάτωσης.. 

κι εγώ φοβόμουν στην αρχή πριν το ξεκινήσω αλλά μια καλή μου φίλη εδώ μέσα  ( @Kat-Cat )με καθυσηχασε όπως η @Diwni εσένα.. εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατάς σε λίγους μήνες ένα γερό μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου @Irene_D. Παιδακια το σαλοσπιρ μονο για καλο το παιρνετε εφοσον το συστηνει ο γιατρος. Απλα να εχετε φαει πριν γιατι ειναι σαν ασπιρινη. Εγω παιρνω χωρις να ειμαι εγκυος προληπτικα των 80 αυτη τη στιγμη (Δεν ξερω αν το αυξησει μετα). Το παιρνω επειδη πηζει λιγο γρηγοροτερα το αιμα, αλλα δεν εχω κατι, θα μπορουσα και να μην λαμβανω καν, αλλα επειδη κακο δεν κανει προληπτικα και μονο και εφοσον το συστηνει γιατρος μην το φοβαστε καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη! 

Παίρνω και εγώ salospir των 160 φαντάσου χωρίς να έχω θρομβοφιλια για τον ίδιο λόγο με εσένα. Όταν κάναμε αυχενική λοιπόν τα αποτελέσματα έδειξαν πως η γιατρός έκανε πολύ καλά που το συνέστησε αφού υπήρχε περίπτωση το μωράκι μου να μην αναπτύσσεται σωστά λόγω μη καλής αιμάτωσης.. 

κι εγώ φοβόμουν στην αρχή πριν το ξεκινήσω αλλά μια καλή μου φίλη εδώ μέσα  ( @Kat-Cat )με καθυσηχασε όπως η @Diwni εσένα.. εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κρατάς σε λίγους μήνες ένα γερό μωράκι 

@Irene_DΝαι ευτυχώς που είστε εδώ να μας καθυσηχαζετε όλες έμας που δεν ξέρουμε κ διαβάζουμε διάφορα κ αγχώνομαστε... Εσύ που παίρνεις μεγαλύτερη δόση παιζειβκαποιο ρόλο? Ευττχως που γραφτηκα σε αυτο το forumκαι μου δινετε συμβουλες..μακαρι να εχουμε όλες υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας κ να μπορωωνα αγώνα δίνω συμβουλές σε άλλες μελλοντικές μανούλες.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

@Irene_DΝαι ευτυχώς που είστε εδώ να μας καθυσηχαζετε όλες έμας που δεν ξέρουμε κ διαβάζουμε διάφορα κ αγχώνομαστε... Εσύ που παίρνεις μεγαλύτερη δόση παιζειβκαποιο ρόλο? Ευττχως που γραφτηκα σε αυτο το forumκαι μου δινετε συμβουλες..μακαρι να εχουμε όλες υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας κ να μπορωωνα αγώνα δίνω συμβουλές σε άλλες μελλοντικές μανούλες.. ???

Καλημέρα!!! Εγώ παίρνω μεγαλύτερη δόση μάλλον επειδή είμαι καπνίστρια χρόνια και είμαι και 33 χρόνων ..φαντάζομαι!!!  Όμως αποδείχτηκε πως έκανε καλό στο μωρό μου.. οπότε τα κορίτσια είχαν δίκιο..
καλό κάνει, κακό δεν κάνει.. οι γιατροί μας γνωρίζουν καλύτερα..
Κι εγώ τώρα τα μαθαίνω , μη νομίζεις..  13 εβδ είμαι.. Εσύ πόσο είσαι κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ παίρνω μεγαλύτερη δόση μάλλον επειδή είμαι καπνίστρια χρόνια και είμαι και 33 χρόνων ..φαντάζομαι!!!  Όμως αποδείχτηκε πως έκανε καλό στο μωρό μου.. οπότε τα κορίτσια είχαν δίκιο..
καλό κάνει, κακό δεν κάνει.. οι γιατροί μας γνωρίζουν καλύτερα..
Κι εγώ τώρα τα μαθαίνω , μη νομίζεις..  13 εβδ είμαι.. Εσύ πόσο είσαι κορίτσι μου?

Χαχααα άμα σου πω.... Εγώ εγώ είμαι 36 μισό χαχαχαχα λίγο μεγάλη χαχααα Αλλά δεν καπνίζω πότε. Αυτό ειναι ένα καλό..  Εγώ είμαι νωρίς ακόμα σήμερα έγινα 4 εβδομάδων. 14 Ιουνίου είχα τελευταία περιοδο Αλλά το κατάλαβα από κάτι καφέ υγρά που είχα νωρίς νωρίς ??? κ Ο γιατρός στο ελενα μου έκλεισε ραντεβού 1 Αυγούστου..  να δω πως θα κάνω υπομονή.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/7/2018 at 3:00 ΜΜ, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου σας ενοχλώ πάλι Αλλά θέλω και πάλι την βοήθεια σας. Επειδή θέλω να με παρακολουθήσει ένας γιατρός στο νοσοκομείο ελενα δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω όνομα, τον πήρα σήμερα τηλ κ μου είπε ότι εκτός από την προγεστερόνη που μου είχε δώσει ο άλλος γιατρός μου είπε ο γιατρός στο ελενα ότι λόγω παλινδρομης που είχα πέρισυ να πάρω κ 1 salospir 80 Την ημέρα πρ οληπτικα.. Τον ενημέρωσε ότι έκανα έλεγχο θρομβοφιλιας Αλλά μου είπε να την πάρω..  διάβασα δε διάφορα Φόρουμ ότι μπορεί να προκαλέσει κ αιμορραγία κ φοβάμαι να την πάρω.??και να πάει να με δει 1 Αυγούστου πω πω δεν παίρνανε οι μέρες. ??

Καλησπέρα κ απο εμένα!! Το έπαιρνα από την 1 χοριακη που έκανα μέχρι κ περίπου 28η εβδομαδα. Κανένα προβλημα, καμια αιμορραγία κανένας λόγος ανησυχίας!! Ολα να πανε καλα κοπέλα μου κ να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Χαχααα άμα σου πω.... Εγώ εγώ είμαι 36 μισό χαχαχαχα λίγο μεγάλη χαχααα Αλλά δεν καπνίζω πότε. Αυτό ειναι ένα καλό..  Εγώ είμαι νωρίς ακόμα σήμερα έγινα 4 εβδομάδων. 14 Ιουνίου είχα τελευταία περιοδο Αλλά το κατάλαβα από κάτι καφέ υγρά που είχα νωρίς νωρίς ??? κ Ο γιατρός στο ελενα μου έκλεισε ραντεβού 1 Αυγούστου..  να δω πως θα κάνω υπομονή.. ???

Υπομονή κοριτσάκι, το θέμα είναι να πας στον γιατρό και να δεις κάτι.. οπότε 01/08 θα είσαι 6w +6d θα δεις το μικρούλι σου και την καρδούλα του.. προτιμάς να πας τώρα και να μην καταλάβεις τίποτα?
Κάνε υπομονή γιατί έχεις δρόμο μπροστά σου όπως κι εγώ.. χαχα
Κι εγώ 4 εβδομάδων έκανα τεστ κι ήταν θετικό όμως τώρα σκέφτομαι πως ήταν κακό που βιάστηκα αφού μετά έχουμε περισσότερη αναμονή απο γυναίκες που το ανακαλύπτουν στις 6 εβδομάδες πχ..
Εύχομαι ένα γερό νινί για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Υπομονή κοριτσάκι, το θέμα είναι να πας στον γιατρό και να δεις κάτι.. οπότε 01/08 θα είσαι 6w +6d θα δεις το μικρούλι σου και την καρδούλα του.. προτιμάς να πας τώρα και να μην καταλάβεις τίποτα?
Κάνε υπομονή γιατί έχεις δρόμο μπροστά σου όπως κι εγώ.. χαχα
Κι εγώ 4 εβδομάδων έκανα τεστ κι ήταν θετικό όμως τώρα σκέφτομαι πως ήταν κακό που βιάστηκα αφού μετά έχουμε περισσότερη αναμονή απο γυναίκες που το ανακαλύπτουν στις 6 εβδομάδες πχ..
Εύχομαι ένα γερό νινί για όλες μας!

Άρα δεν είναι πολύ αργά λες που έκλεισε ραντεβού τότε? Οκ θα κάνω υπομονή αν κλέψω άγχος λόγω της προηγούμενης εγκυμοσύνης Αλλά πρέπει να χαλαρώσω κ να το απολαύσω.. γερά νινακια σε όλες μας..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σου εύχομαι ! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ? Μην σε αγχώνει καθόλου! Το σαλοσπιρ δεν θα σου κάνει τίποτα κακό! Μόνο καλο! Πολλές γυναίκες από το περιβάλλονμου έπαιρναν κ καμιά δεν είχε πρόβλημα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω παρατηρήσει ότι το στήθος μου τη μια είναι πρησμένο μετά ξεπριζεται.. Κ λέω ωχ.. Αλλά μετά ξαναπρηζεται. Έτσι θα γινε ται συνέχεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα Φαντασου γλυκειά μου επειδή είχα δυο παλλινδρομες στο παρελθόν από την πρώτη στιγμή μου έδωσε μια σακούλα φάρμακα!σαλοσπιρ των 160,innohep ενέσεις καθημερινά,προγεστερόνη,φολικό οξύ,και κορτιζόνη prezonol!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Εμενα Φαντασου γλυκειά μου επειδή είχα δυο παλλινδρομες στο παρελθόν από την πρώτη στιγμή μου έδωσε μια σακούλα φάρμακα!σαλοσπιρ των 160,innohep ενέσεις καθημερινά,προγεστερόνη,φολικό οξύ,και κορτιζόνη prezonol!!!!!

Είχες κάποιο θέμα θρομβοφιλιας? Κ άι σου εδώ Σε όλα αυτά? Ή προληπτικά?  Είσαι μανούλα πλέον ή περιμένεις κορίτσι μου? Χίλια ευχαριστώ για τις συμβουλές με ηρεμούν πάρα πολύ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Είχες κάποιο θέμα θρομβοφιλιας? Κ άι σου εδώ Σε όλα αυτά? Ή προληπτικά?  Είσαι μανούλα πλέον ή περιμένεις κορίτσι μου? Χίλια ευχαριστώ για τις συμβουλές με ηρεμούν πάρα πολύ ???

Προληπτικά μου τα έδωσε γλυκειά μου επειδή ειχα δυο παλλινδρομες πιο πριν!δεν ειμαι ακόμη μανούλα!ειμαι στις 6,5 εβδομάδες και ακόμη φοβάμαι πολύ!δεν μπορώ να το χαρώ γιατί και στα άλλα δυο στις 8 εβδομάδες παλλινδρομησαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Προληπτικά μου τα έδωσε γλυκειά μου επειδή ειχα δυο παλλινδρομες πιο πριν!δεν ειμαι ακόμη μανούλα!ειμαι στις 6,5 εβδομάδες και ακόμη φοβάμαι πολύ!δεν μπορώ να το χαρώ γιατί και στα άλλα δυο στις 8 εβδομάδες παλλινδρομησαν!!!

Καλημέρα Κορίτσι μου... Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι..  το άγχος σου το καταλαβαίνω κ με να στην 8 βδομάδα παλλινδρομισε ή πρώτη μου εγκυμοσύνη..  Και τώρα είμαι 4.5 βδομάδες..  Τον θυρεοειδή σου τον έχεις κοιτάξει?έμενα μου ανέβηκε πολύ στην πρώτη κ τώρα το εχωωρυθμισει να αποφύγω έναν λόγο.. το στήθος σου ορίζεται κ ξεπριζεται συνέχεια? Γιατί εμένα μου συμβαίνει κ με αγχώνει λίγο όταν δεν είναι πρησμένο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...