Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Οχι δεν πονεσα, την ιδια μερα σηκωθηκα και περπατησα το μονο μου θεμα ηταν οτι αφου γυρισα σπιτι τις πρωτες μερες δεν ενιωθα τα ποδια μου οταν ξυπναγα για να σηκωθω για λιγα δευτερολεπτα

Και ήταν καισαρική με επισκληρίδιο ή ολική νάρκωση; θα σε τρελάνουμε στις ερωτήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Και ήταν καισαρική με επισκληρίδιο ή ολική νάρκωση; θα σε τρελάνουμε στις ερωτήσεις!

Με επισκληριδιο !!χαχαχ κανενα προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Οχι δεν πονεσα, την ιδια μερα σηκωθηκα και περπατησα το μονο μου θεμα ηταν οτι αφου γυρισα σπιτι τις πρωτες μερες δεν ενιωθα τα ποδια μου οταν ξυπναγα για να σηκωθω για λιγα δευτερολεπτα

Εε μονο αυτο μια χαρα! Γιατι λένε ποναει πολυ! Αμα ειναι μονο για.λίγο ένταξη! Δεν εχω νοσηλευτεί ποτε και λιγο φοβάμαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα ναι φοβάμαι και στην καισαρική την επισκλιριδιο γιατι δεν μπορω να.ακουω τι θα μου κανουν χαχαχαχα.πιστευω αν.μπω για καισαρική με επισκλειριδιο θα πεση η πίεση μου η θα παθω ταχυκαρδίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Αα ναι φοβάμαι και στην καισαρική την επισκλιριδιο γιατι δεν μπορω να.ακουω τι θα μου κανουν χαχαχαχα.πιστευω αν.μπω για καισαρική με επισκλειριδιο θα πεση η πίεση μου η θα παθω ταχυκαρδίες 

Χαχα σε καταλαβαινω και εγω εχωθεμα με τις βελονες..σκεψου δε  ειδα τη συριγγα της επισκληριδιου και ουτε εχω οατησει να δω πως ειναι.. Παλι καλα η αναισθησιολογος ειχε παναλαφρο χερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Χαχα σε καταλαβαινω και εγω εχωθεμα με τις βελονες..σκεψου δε  ειδα τη συριγγα της επισκληριδιου και ουτε εχω οατησει να δω πως ειναι.. Παλι καλα η αναισθησιολογος ειχε παναλαφρο χερι

Χαχαχαχα!! Ναι αλλα δεν ακους πχ πιάσε το ψαλίδι φερε το νυστέρι?? Χαχαχ.εκει τι κανεις?? Οχι με βελονες δεν εχω θεμα κοιτάω αλλου και μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Soto είπε:

χαχαχα κ γω δεν έχω νοσηλευτεί ποτέ κ φοβάμαι! Όλα τα φοβόμαστε τώρα άστα!! 

Και εγω αν ομως σκεφτόμασταν τον πονο δεν θα ειχαμε μπει στη διαδικασία για μωροοοο!! Αλλα τωρα που κοντεβουμε!?? Στον 9 να τρομοκρατηθουμε!! Αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχαχαχα!! Ναι αλλα δεν ακους πχ πιάσε το ψαλίδι φερε το νυστέρι?? Χαχαχ.εκει τι κανεις?? Οχι με βελονες δεν εχω θεμα κοιτάω αλλου και μια χαρα!

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι!!απο την ωρα που ακουσα το κλαμα του και μετα δεν με ενοιαζε;ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι!!απο την ωρα που ακουσα το κλαμα του και μετα δεν με ενοιαζε;ρ

Ναι ετσι ακούγετε χαχαχα μεχρι τοτε τι γίνεται!! Νταξη μωρε ειναι το άγνωστο και αυτο φοβιζει περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι ετσι ακούγετε χαχαχα μεχρι τοτε τι γίνεται!! Νταξη μωρε ειναι το άγνωστο και αυτο φοβιζει περισσότερο!

Καλαα σωστο και αυτοο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελλουυυ

Εμένα είναι τ 2ο μωρακι όταν ήταν 17μν έμεινα έγκυος.. Είναι ζόρι η αλήθεια είναι... Κ δεν έχω βοήθεια... ! Τον Ιούλιο γίνεται 2.

Εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση.. στ Αλεξάνδρας  .

Ένα μεγαλώσωμο  για τα κυβικά μ..

Αλλά κόπηκαν αρκετά κάτω.. 6 ραματα.

Έκανα σχεδόν 6.5 ώρες να γεννήσω..

Και μια βδομάδα μέχρι να απορροφηθούν τα ράμματα πονάγα στ περπάτημα γτ με ετριβαν  αποβκατω.. πονάγα να κάτσω στη καρέκλα κτλ..

Η αλήθεια ποανει όλη η διαδικασία... 

Ουφ .. 

Αλλά αξιζειιιιιιιιι.εγω περιμένω το 2ο γιο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Χελλουυυ

Εμένα είναι τ 2ο μωρακι όταν ήταν 17μν έμεινα έγκυος.. Είναι ζόρι η αλήθεια είναι... Κ δεν έχω βοήθεια... ! Τον Ιούλιο γίνεται 2.

Εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση.. στ Αλεξάνδρας  .

Ένα μεγαλώσωμο  για τα κυβικά μ..

Αλλά κόπηκαν αρκετά κάτω.. 6 ραματα.

Έκανα σχεδόν 6.5 ώρες να γεννήσω..

Και μια βδομάδα μέχρι να απορροφηθούν τα ράμματα πονάγα στ περπάτημα γτ με ετριβαν  αποβκατω.. πονάγα να κάτσω στη καρέκλα κτλ..

Η αλήθεια ποανει όλη η διαδικασία... 

Ουφ .. 

Αλλά αξιζειιιιιιιιι.εγω περιμένω το 2ο γιο... 

 

Ειχες κανει επισκληριδιο;; στις ποσες εβδομαδες μπηκες με προκληση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Ειχες κανει επισκληριδιο;; στις ποσες εβδομαδες μπηκες με προκληση;

Φυσικά κ έκανα αχχα.. Δεν υποφερονται οι πόνοι..  έκανα με 6 διαστολή αν θυμάμαι  καλά.

Μπήκα 39.6 ... μ έσπασαν τα  νερά..  ευτυχώς δηλ π δέχτηκα... είχα 3 διαστολή ήδη και συσπάσεις από νωρίς Αλλά θα μπορούσε να περιμένω κ αλλο... Αλλά ο μικρός είχε κάνει κακα (αυτό τ μαθαμε  όταν μ.εσπασε τα νερά) και λέω ευτυχώς π δέχτηκα..  γτ αλλιώς θα είχε καμία μόλυνση μετά αν καθοταν κ αλλο με τα κακακια μέσα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Φυσικά κ έκανα αχχα.. Δεν υποφερονται οι πόνοι..  έκανα με 6 διαστολή αν θυμάμαι  καλά.

Μπήκα 39.6 ... μ έσπασαν τα  νερά..  ευτυχώς δηλ π δέχτηκα... είχα 3 διαστολή ήδη και συσπάσεις από νωρίς Αλλά θα μπορούσε να περιμένω κ αλλο... Αλλά ο μικρός είχε κάνει κακα (αυτό τ μαθαμε  όταν μ.εσπασε τα νερά) και λέω ευτυχώς π δέχτηκα..  γτ αλλιώς θα είχε καμία μόλυνση μετά αν καθοταν κ αλλο με τα κακακια μέσα... 

 

Πωπωω;ο 

Εμενα η διαστολη μου μετα απο 8 ωρες που περιμενα ειχε κολλησει στο 4 αρα δεν θα γενναγα ποτεε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! @mommy96 αγορομανα και εσυ με τα ολα!!! Ναι ρε γαμωτο φυσικα και θα ααξίζει ο κοπος το θεμα ειναι εκεινη την ωρα!! Εγω γενικα δεν εχω νοσηλευτεί ποτε σε νοσοκομείο δεν εχω κανει ραμματα ποτε τίποτα και εχω μια τρομάρα!! Απο πονους τωρα καποιες κοπελες λενε πως ειναι σαν πονοι περιόδου αυτο ισχύει εστω στο ελαχιστο?? Εγω λογο ενδομητρίωσης περνουσα πολυ ασχημες περιόδους παραλιγο για νοσοκομείο δηλαδη δε με πιανουν χαπια τίποτα! Οχι γιατι αν ειναι σαν πόνοι περιόδου ισως δεν με ακούσει ολο το μαιευτήριο χαχχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @mommy96 αγορομανα και εσυ με τα ολα!!! Ναι ρε γαμωτο φυσικα και θα ααξίζει ο κοπος το θεμα ειναι εκεινη την ωρα!! Εγω γενικα δεν εχω νοσηλευτεί ποτε σε νοσοκομείο δεν εχω κανει ραμματα ποτε τίποτα και εχω μια τρομάρα!! Απο πονους τωρα καποιες κοπελες λενε πως ειναι σαν πονοι περιόδου αυτο ισχύει εστω στο ελαχιστο?? Εγω λογο ενδομητρίωσης περνουσα πολυ ασχημες περιόδους παραλιγο για νοσοκομείο δηλαδη δε με πιανουν χαπια τίποτα! Οχι γιατι αν ειναι σαν πόνοι περιόδου ισως δεν με ακούσει ολο το μαιευτήριο χαχχχα!!!

Καλημέρα..  Η γεννά με πόνο περιόδου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Πωπωω;ο 

Εμενα η διαστολη μου μετα απο 8 ωρες που περιμενα ειχε κολλησει στο 4 αρα δεν θα γενναγα ποτεε!! 

Χν μάλλον ναι αναιβενε πολυυυ αργά αργά αργά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι ανάλογα τ σωμα πως θα τ νιώσει... Εμένα πχ με τπτ σαν πόνο περιόδου... πόνος τρελός καθόμουν σαν ς για να αντέξω στο αίθουσα πόνου...

Γενικά πόνος... πόνος όταν ν έσπασαν τα νερά νε τ καλάμι τ μακρύ   πόνος στ χέρι γτ δε έβαλες σωστά τ πεταλούδα για όρο   . Στην επισκλ  επειδή τ ήθελα τόσο πονεσα Αλλά οκ... 

Ουφ τα θυμήθηκα κ με βλέπω και λέω Παναγία μ.αχαχχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ έχω νοσηλευτεί χαχαχ.. Ούτε ράμματα..  .

Τα έκανα όλο στ γεννά με τ παραπάνω.. ήμουν κ μπουμπούκι 19 γέννησα τ 1ο μ χαχα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα αλλά από,τι κατάλαβα λέμε για εμπειρίες γέννας!

Είμαι 4 μηνών έγκυος στο 2ο παιδάκι. Να σας πω την εμπειρία αν μπορώ να δώσω μια ιδέα στις πρωτάρες χαχα!

Ούτε κι εγώ είχα νοσηλευτεί ποτέ πριν ούτε καν ράμματα δεν είχα κάνει ποτέ. Φοβιτσιάρα ούτε ήμουν πριν κιας μην ήξερα ούτε και τώρα που ξέρω. Με βοήθησε πολύ να σκέφτομαι ότι τόσες και τόσες γεννάνε τι στο καλό,πόσο ακατόρθωτο νάναι?

Πήρα όλο το μήνα και 2 μέρες πριν την ΠΗΤ μπήκα με πρόκληση. Η όλη διαδικασία του τεχνητού κράτησε 15 ώρες(χωρίς επισκληρίδιο) όπου λόγω κρίσης άσθματος δεν είχα καλό οξυγόνο και μπήκα για καισαρική. Έτσι κι αλλιώς δεν άντεχα άλλο συν ότι ενώ μου έπασε ο γιατρός τα νερά στις 10 ώρες,η διαστολή έφτασε μέχρι 6 οπότε....

Εμπειρία από τεχνητούς πόνους: Πολύ κακή! Οι πόνοι καμία σχέση με περιόδου ως προς την ένταση και να σημειώσω ότι περνάω πολύ άσχημες περιόδους μέχρι νοσοκομείου και γενικά έχω ανοχή στον πόνο αλλά αυτό το πράγμα είναι το κάτι άλλο. χιχιχι

Εμπειρία μετεγχειριτική: Τέλεια για μένα. Σηκώθηκα αμέσως(ολική νάρκωση),όταν ξύπνησα θήλαζα ήδη,πόναγα αρκετά αλλά δε μένοιαζε μπροστά σε αυτό που είχα περάσει και είπα να μη μου δίνουν παυσίπονα καν.

Τα ράμματα όταν τα κόβεις δε νιώθεις τπτ(το λέω γιατί για κάποιο λόγο απόλα το κόψιμο στα ράμματα φοβόμουν). Για μένα η καισαρική ήταν λύτρωση χιχιχιχι και μόνο καλά έχω να πω!

Αυτά, τώρα το 2ο δεν ξέρω αν θα πάω με φυσιολογικό θα σας πω αύριο που θα πάω στο γιατρό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls! @mommy96 καλέ ακόμα μπουμπούκι είσαι συ!! 
@OLY10 εγώ πρωτάρα είμαι, αλλά αυτό που λες κ συ σκέφτομαι ότι τόσες κ τόσες γέννησαν τι στο καλό θα το περάσω κ αυτό! Απλά ανησυχώ για το πώς θα είμαι εκείνη την ώρα, τι άγχος θα έχω κ όλα αυτά! Με το καλό κ το δεύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10 με το καλό κ το 2ο... Όπως αποφασίσει τ ίδιο ν έρθει !!!!!!

@Soto χαχα ναι ακόμα μικρή...

Εκείνη την ωρα θα τα σκέφτεσαι όλα θα ρα νιώθεις όλα ... !!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Καλημέρα girls! @mommy96 καλέ ακόμα μπουμπούκι είσαι συ!! 
@OLY10 εγώ πρωτάρα είμαι, αλλά αυτό που λες κ συ σκέφτομαι ότι τόσες κ τόσες γέννησαν τι στο καλό θα το περάσω κ αυτό! Απλά ανησυχώ για το πώς θα είμαι εκείνη την ώρα, τι άγχος θα έχω κ όλα αυτά! Με το καλό κ το δεύτερο!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου και να έχεις μία εύκολη γέννα. Όπως και νάχει να είσαι σίγουρη ότι τη στιγμή που θα το δεις την ίδια θα είναι σα να μην πέρασες τίποτα! Θα τα ξεχάσεις όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και μέλλουσες μανουλες. 

Έχω ήδη δύο μπουμπούκια και περιμένω το τρίτο που ακόμα δεν έχω καταλάβει πως ήρθε. 

Έχω Πητ 6/11 αλλά λόγω 2 καισαρικών παρακαλώ λογικά θα γεννήσω μέσα στον Οκτώβριο κι εγώ. 

Άντε με το καλό σε όλες μας και να τα λέμε για παρηγοριά. 

Άααα ξέχασα έχω ένα αγοράκι 10 ένα κοριτσάκι 6,5 και τώρα περιμένω το 2ο κοριτσάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...