Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έχουμε μελλουσες μανούλες Οκτωβρίου 2018


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soto είπε:

Kαλημερα κοριτσάκια! Τι γίνεστε;; 

@Mamounitsa όλα καλα; πώς είσαι τώρα; 

εγώ την παρασκευή το βράδυ έτρεχα να φροντίσω μια γάτα που ήταν χτυπημένη κ έπεσα απ τη σκάλα του σπιτου.. τα είδα όλα, ούτε να κλάψω δε μπορούσα. Ευτυχώς δεν είχα αίμα, τον ένιωθα τον μπεμπη κ όλο το σκ το πέρασα σπίτι πολύ ξάπλα. Ο γοφός μου με πονάει μεχρι σήμερα. Έχω πολύ άγχος να δω το μωρό, τι θεση έχει, πώς είναι ο τράχηλος, ο πλακούντας, όλα αυτα.. έχω να το δω 4 βδομάδες. Ελπίζω την Παρασκευή να έχω ραντεβού γιατί έλειπε ο γιατρός.. ουφ

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πω πω τι πέρασες! Πάλι καλά που δεν χτύπησες! Φαντάζομαι ταραχή! Εγώ μετά από ένα έντονο καβγά που είχα την αλλη μέρα είδα λίγο αίμα που ακόμα δεν ξέρω αν ήταν κολπικά η όχι χαχα μη γελάς δε ξέρω πως αλλά δεν κατάλαβα σε ένα σκούπισμα μόνο μετά δεν ξανά είδα κάτι ίσως να μην ήταν κολπικά! Πως πάει από κλωτσιές το μπεμπακι σού!?? Εμένα μια μέρα είναι όλη μέρα στην τσίτα και την άλλη μέρα 2-3 χτυπήματα τη μέρα! Τι φάση αυτό το παιδί! Πότε έχεις ραντεβού τώρα!? Τι εβδομάδα είσαι!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Πω πω τι πέρασες! Πάλι καλά που δεν χτύπησες! Φαντάζομαι ταραχή! Εγώ μετά από ένα έντονο καβγά που είχα την αλλη μέρα είδα λίγο αίμα που ακόμα δεν ξέρω αν ήταν κολπικά η όχι χαχα μη γελάς δε ξέρω πως αλλά δεν κατάλαβα σε ένα σκούπισμα μόνο μετά δεν ξανά είδα κάτι ίσως να μην ήταν κολπικά! Πως πάει από κλωτσιές το μπεμπακι σού!?? Εμένα μια μέρα είναι όλη μέρα στην τσίτα και την άλλη μέρα 2-3 χτυπήματα τη μέρα! Τι φάση αυτό το παιδί! Πότε έχεις ραντεβού τώρα!? Τι εβδομάδα είσαι!?? 

Ναι τα διαβασα τα δικα σου! τώρα με τον άντρα σου τα βρήκατε;; με τις φωτιές εκεί τι γινεται; (άσχετο αλλα το θυμηθηκα) εγώ είχα βρει μια σταγονίτσα αίμα αλλά ήταν σε φάση που είχα ξυριστει κ επειδη δε βλέπω πλεον εκει κατω, πάω με τυφλό σύστημα, ήταν από αυτό. Εμένα του δίνει κ καταλαβαίνει σε κλωτσιές!! είναι φορές που θα μετακινείται όλη η κοιλιά σε ένα σημείο κ άλλες που θα είναι πιο ήσυχο. Μην σε ανησυχεί κάτι! Περιμένω τον γιατρό πότε θα γυρισει απο διακοπες.. 32+1 είμαι σήμερα. Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Ναι τα διαβασα τα δικα σου! τώρα με τον άντρα σου τα βρήκατε;; με τις φωτιές εκεί τι γινεται; (άσχετο αλλα το θυμηθηκα) εγώ είχα βρει μια σταγονίτσα αίμα αλλά ήταν σε φάση που είχα ξυριστει κ επειδη δε βλέπω πλεον εκει κατω, πάω με τυφλό σύστημα, ήταν από αυτό. Εμένα του δίνει κ καταλαβαίνει σε κλωτσιές!! είναι φορές που θα μετακινείται όλη η κοιλιά σε ένα σημείο κ άλλες που θα είναι πιο ήσυχο. Μην σε ανησυχεί κάτι! Περιμένω τον γιατρό πότε θα γυρισει απο διακοπες.. 32+1 είμαι σήμερα. Εσυ; 

Ναι τα βρήκαμε χαχα την επόμενη! Εγώ δεν είχα ξυριστει την ίδια μέρα είχα πριν 3-4 αλλά δε ξέρω τι μπορεί να ήταν και κόκκινο όχι καφέ! Ποιος ξέρει αφού κατάλαβενω το μωρό θέλω να πιστεύω πως δεν ήταν τίποτα! Όσο για το τυφλό ξύρισμα Χαχαχαχα δράμα και εγώ έτσι κόβω μαι άστα! Με τις φωτιές άστα χαμός ελπίζω να τελειώσουν σύντομα από εκεί είναι πολύ μεγάλη βλαστιση όλο πεύκα και έλατα! Αμάν αυτός ο γιατρός χαχα είναι Αύγουστος τώρα και έχουν άδειες! Αλλά εμείς ανυσηχουμε τι να κάνουμε! 3 εβδομάδες με περνάς 29+1!!! Αντε να έρθουν οι 40!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Ναι τα βρήκαμε χαχα την επόμενη! Εγώ δεν είχα ξυριστει την ίδια μέρα είχα πριν 3-4 αλλά δε ξέρω τι μπορεί να ήταν και κόκκινο όχι καφέ! Ποιος ξέρει αφού κατάλαβενω το μωρό θέλω να πιστεύω πως δεν ήταν τίποτα! Όσο για το τυφλό ξύρισμα Χαχαχαχα δράμα και εγώ έτσι κόβω μαι άστα! Με τις φωτιές άστα χαμός ελπίζω να τελειώσουν σύντομα από εκεί είναι πολύ μεγάλη βλαστιση όλο πεύκα και έλατα! Αμάν αυτός ο γιατρός χαχα είναι Αύγουστος τώρα και έχουν άδειες! Αλλά εμείς ανυσηχουμε τι να κάνουμε! 3 εβδομάδες με περνάς 29+1!!! Αντε να έρθουν οι 40!!!!

Έτσι πιστεύω κ γω για σένα, αφού δε συνεχίστηκε κιόλας το αίμα κ νιωθεις κ το μωρο κάτι άλλο θα ήταν. Πάντως τον γιατρό τον πήρα στις 2 τα χαράματα κ το σήκωσε κατευθείαν κ μου μίλησε κ ώρα, παράπονο δεν έχω! Εσύ πότε θα πας να το δεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Έτσι πιστεύω κ γω για σένα, αφού δε συνεχίστηκε κιόλας το αίμα κ νιωθεις κ το μωρο κάτι άλλο θα ήταν. Πάντως τον γιατρό τον πήρα στις 2 τα χαράματα κ το σήκωσε κατευθείαν κ μου μίλησε κ ώρα, παράπονο δεν έχω! Εσύ πότε θα πας να το δεις;

Μπράβο του γιατρού έτσι πρέπει να είναι να μας καθησυχάζει! Εγώ έχω μέλλον ακόμα είναι να πάω 6-9! Φφφ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μπράβο του γιατρού έτσι πρέπει να είναι να μας καθησυχάζει! Εγώ έχω μέλλον ακόμα είναι να πάω 6-9! Φφφ!! 

ουυ εχεις καιρο κοριτσάκι! υπομονή κ να μην ταράζεσαι!! εμένα έχει αρχίσει η κοιλιά κ είναι σκληρή σε κάποια σημεία, μετά μαλακώνει, άλλες φορές έχω πονάκια περιόδου, άλλες σαν σουβλιές κάτω χαμηλά για 1-2 δευτερολεπτα κ περναει ο πονος.. έχει καμια άλλη; είναι φυσιολογικα για την εβδομάδα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soto είπε:

ουυ εχεις καιρο κοριτσάκι! υπομονή κ να μην ταράζεσαι!! εμένα έχει αρχίσει η κοιλιά κ είναι σκληρή σε κάποια σημεία, μετά μαλακώνει, άλλες φορές έχω πονάκια περιόδου, άλλες σαν σουβλιές κάτω χαμηλά για 1-2 δευτερολεπτα κ περναει ο πονος.. έχει καμια άλλη; είναι φυσιολογικα για την εβδομάδα μου;;

Πω πω ακριβός τα ίδια έχω και εγώ νιώθω κάποιες φορές βάρος χαμιλα και σαν πονακία περιόδου και σούβλες και πετρώνει και η κοιλια μου αλλα χαμιλα όχι ψιλά!!! Δε ξέρω όμως αν ξέρει κάνα άλλο κορίτσι να μας πει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Πω πω ακριβός τα ίδια έχω και εγώ νιώθω κάποιες φορές βάρος χαμιλα και σαν πονακία περιόδου και σούβλες και πετρώνει και η κοιλια μου αλλα χαμιλα όχι ψιλά!!! Δε ξέρω όμως αν ξέρει κάνα άλλο κορίτσι να μας πει!!! 

ω τελεια με ανακουφίζεις τώρα να ξερεις!! αφού τα έχεις κ συ τι στο καλο φυσιολογικά πράγματα θα είναι! εντάξει πρέπει να ηρεμήσουμε κ να χαλαρώσουμε στο διάστημα που απομένει κ όλα καλά θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soto είπε:

ω τελεια με ανακουφίζεις τώρα να ξερεις!! αφού τα έχεις κ συ τι στο καλο φυσιολογικά πράγματα θα είναι! εντάξει πρέπει να ηρεμήσουμε κ να χαλαρώσουμε στο διάστημα που απομένει κ όλα καλά θα πανε!

Αστα να πάνε μια. Περίοδος με πάρα πολύ άγχος και σκέψου ότι Δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα ιδιετερο ποιο πολύ έτσι ανυσυχειες και προβληματισμούς αλλά φτάνουμε στο τέλος! Έχεις μιλήσει καθόλου. Με το γιατρό σου για τη μέρα του τοκετού για το φτ η κτ!?? Γενικά!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! 

Είδα τσακωμούς αίματα σκάλες... Πώς είστε τώρα ;;;;;

Τα μωράκια ;;;;

@Mamounitsa με μια φορά τσακωμοί δεν παθαίνει κάτι..  Έχει ακούσει το μωρό μ κάτι τσακωμούς *(Όχι μ τον άντρα μ βέβαια εκεί πιο ήπιους λογο ορμονών)

Αίμα ίσως είχες κ από τ πωπω (σορρυ ) Εγώ μετά από δυσκοιλιότητα το έπαθα πολλές φορές.. κ νομίζω ήταν μπροστά.... 

@soto πως είσαι;; ήταν πολλές σκαλες;το μωρό όλα καλά ε;;

Πόνους τέτοιος είναι νορμάλ γ την εβδομάδα μας !! Και 1.2 δευτ  δεν είναι τίποτα...  

Τα έχω  κ γω όπως έχω πει *(γραφικήχαχα) εδώ και 21 εβδομάδες  ... κ στο παλιό μ σπίτι ήταν μεζονέτα... Έχω πέσει 3 φορές με τ μικρο (ούσα έγκυος) 

 

Θέλω κ γω να δω το μωρό μου:( 3 μήνες φτάνω..  Αλλά θ το δω λιβε χαχα 30.5 ειμαι...

Εσείς;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Πω πω ακριβός τα ίδια έχω και εγώ νιώθω κάποιες φορές βάρος χαμιλα και σαν πονακία περιόδου και σούβλες και πετρώνει και η κοιλια μου αλλα χαμιλα όχι ψιλά!!! Δε ξέρω όμως αν ξέρει κάνα άλλο κορίτσι να μας πει!!! 

Γεια σας κοριτσιαα!! Πεταγομαι και εγω!! Εγω ρε κοριτσια εχω πονο χαμηλα στην κοιλια σαν να εχω πιαστει ειναι:/ ειμαιι 31&4.. Σκεφτομαι παρασκευη να παρω το γιατρο να μου κλεισει ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Γεια σας κοριτσιαα!! Πεταγομαι και εγω!! Εγω ρε κοριτσια εχω πονο χαμηλα στην κοιλια σαν να εχω πιαστει ειναι:/ ειμαιι 31&4.. Σκεφτομαι παρασκευη να παρω το γιατρο να μου κλεισει ραντεβου

Αφού έχεις τη δυνατότητα  φυσικά κ να πας !!!! 

Εμένα μ είπαν είναι μυικοι πόνοι..  Και για την εβδ είναι νορμάλ .. Είναι κ οι συσπασεις Braxton hicks που μας προετοιμάζουν... περιμένουμε νέα  σου:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Καλημέρα!!!! 

Είδα τσακωμούς αίματα σκάλες... Πώς είστε τώρα ;;;;;

Τα μωράκια ;;;;

@Mamounitsa με μια φορά τσακωμοί δεν παθαίνει κάτι..  Έχει ακούσει το μωρό μ κάτι τσακωμούς *(Όχι μ τον άντρα μ βέβαια εκεί πιο ήπιους λογο ορμονών)

Αίμα ίσως είχες κ από τ πωπω (σορρυ ) Εγώ μετά από δυσκοιλιότητα το έπαθα πολλές φορές.. κ νομίζω ήταν μπροστά.... 

@soto πως είσαι;; ήταν πολλές σκαλες;το μωρό όλα καλά ε;;

Πόνους τέτοιος είναι νορμάλ γ την εβδομάδα μας !! Και 1.2 δευτ  δεν είναι τίποτα...  

Τα έχω  κ γω όπως έχω πει *(γραφικήχαχα) εδώ και 21 εβδομάδες  ... κ στο παλιό μ σπίτι ήταν μεζονέτα... Έχω πέσει 3 φορές με τ μικρο (ούσα έγκυος) 

 

Θέλω κ γω να δω το μωρό μου:( 3 μήνες φτάνω..  Αλλά θ το δω λιβε χαχα 30.5 ειμαι...

Εσείς;;;;

Χαχα άστα χαμός σου λέω έγινε! Κάτι οι ορμόνες κάτι το δίκιο που είχα χαχα! Από πίσω δεν ήταν σίγουρα σχεδόν 90% αλλά για να μην ξανά είδα τι στο καλό καλά θα είναι το μπεμπακι! Εσύ!?? Αγωνίας να δεις τι μουριτσα του! Καλά Κι εγώ δεν έχω δει φατσουλα!!!! Εσύ όλα καλά ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Γεια σας κοριτσιαα!! Πεταγομαι και εγω!! Εγω ρε κοριτσια εχω πονο χαμηλα στην κοιλια σαν να εχω πιαστει ειναι:/ ειμαιι 31&4.. Σκεφτομαι παρασκευη να παρω το γιατρο να μου κλεισει ραντεβου

Κοριτσια μάλλον λίγο πολύ όλες τα ίδια πονακία έχουμε δε νομίζω να είναι ανυσυχιτικο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα άστα χαμός σου λέω έγινε! Κάτι οι ορμόνες κάτι το δίκιο που είχα χαχα! Από πίσω δεν ήταν σίγουρα σχεδόν 90% αλλά για να μην ξανά είδα τι στο καλό καλά θα είναι το μπεμπακι! Εσύ!?? Αγωνίας να δεις τι μουριτσα του! Καλά Κι εγώ δεν έχω δει φατσουλα!!!! Εσύ όλα καλά ?? 

Αγωνιώ γτ το το έχω δει 2 φορές μόνο...Και δε ξέρω πω είναι κ πολύ αχχα..Εγώ ας τα λέμε καλά.. 

Αίμα είχες πολύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy96 μέτρησα δυο τρια σκαλοπάτια χαχα :P όλα καλά ευτυχώς. Αγωνιούμε εμεις, φαντασου εσυ! αλλα υπομονη! Για τον γάμο ετοιμαστηκες;; @Ονουςμαςειναιαληταριοεγω πίεση νιώθω χαμηλά κ ότι θελω συνεχεια τουαλετα,κ λιγα πονάκια κατι φορες.. να πας γιατι οχι; απο δω κ περα πρέπει να μας βλεπουν κ οι γιατροι πιο τακτικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Αγωνιώ γτ το το έχω δει 2 φορές μόνο...Και δε ξέρω πω είναι κ πολύ αχχα..Εγώ ας τα λέμε καλά.. 

Αίμα είχες πολύ;

Χαχα όχι ότι σε παρηγορεί αλλά ούτε εγώ τον έχω δει! Αλλά έχει και τη μαγιά του αυτό χε χε!! 

Αίμα είχα ελάχιστο αν δεν κοιτούσα δεν θα το είχα δει σαν από γρατζουνιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@mommy96 μέτρησα δυο τρια σκαλοπάτια χαχα :P όλα καλά ευτυχώς. Αγωνιούμε εμεις, φαντασου εσυ! αλλα υπομονη! Για τον γάμο ετοιμαστηκες;; @Ονουςμαςειναιαληταριοεγω πίεση νιώθω χαμηλά κ ότι θελω συνεχεια τουαλετα,κ λιγα πονάκια κατι φορες.. να πας γιατι οχι; απο δω κ περα πρέπει να μας βλεπουν κ οι γιατροι πιο τακτικα. 

Εντάξει Τέλος καλό όλα καλά ε;;

Α εγώ είχα φάει όλη τ σειρά του 1ου οροφου αχχαχα.. 

Βάπτιση.* και όχι χαχα δεν έχω πάρει τπτ..  Κάθε βδομάδα η κοιλιά είναι λίγο πιο μεγάλη και θα τ πάρω λογικά την άλλη δβ   

Εσύ με το γάμο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Χαχα όχι ότι σε παρηγορεί αλλά ούτε εγώ τον έχω δει! Αλλά έχει και τη μαγιά του αυτό χε χε!! 

Αίμα είχα ελάχιστο αν δεν κοιτούσα δεν θα το είχα δει σαν από γρατζουνιά! 

Ούτε εσύ;; δε σου κάνουν υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@mommy96 μέτρησα δυο τρια σκαλοπάτια χαχα :P όλα καλά ευτυχώς. Αγωνιούμε εμεις, φαντασου εσυ! αλλα υπομονη! Για τον γάμο ετοιμαστηκες;; @Ονουςμαςειναιαληταριοεγω πίεση νιώθω χαμηλά κ ότι θελω συνεχεια τουαλετα,κ λιγα πονάκια κατι φορες.. να πας γιατι οχι; απο δω κ περα πρέπει να μας βλεπουν κ οι γιατροι πιο τακτικα. 

Δεν θελω να παρω μεσα στο 15αυγουστο να μην ενοχλησω.. Νομζω πως δεν ειναι κατι , το ειχα και στη πρωτη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Εντάξει Τέλος καλό όλα καλά ε;;

Α εγώ είχα φάει όλη τ σειρά του 1ου οροφου αχχαχα.. 

πωπω κοριτσι εφαγες μανικι! ουτε να το σκεφτομαι δε θελω! ενιωθα χαλια ψυχολογικα την επομενη μερα. το αφηνουμε πισω κ προχωραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Δεν θελω να παρω μεσα στο 15αυγουστο να μην ενοχλησω.. Νομζω πως δεν ειναι κατι , το ειχα και στη πρωτη εγκυμοσυνη

Είναι σε άδεια ο γιατρος;;

Μωρέ είναι κ ο μικρός π.σιγουρα σε αυτή την ηλικία (τ βλέπω κ στον δικό μ ) είναι ζόρικα πολύ..  εχπυν πολλές απαιτήσεις χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

πωπω κοριτσι εφαγες μανικι! ουτε να το σκεφτομαι δε θελω! ενιωθα χαλια ψυχολογικα την επομενη μερα. το αφηνουμε πισω κ προχωραμε!

Δεν υπήρχε ειλικρινά σε νιώθω... ήμουν κ στην αρχή τότε 6 εβδ... ν κλαίω γ το παιδί π έπεφτε κ δε μπορούσα ν τ πιάσω. Ν πέφτω κ εγώ ν κλαίω κ γ το μωρο .. τύψεις...

Πέρασαν αυτά  . Ν κοιτάνε μπροστά θετικά λίγες εβδομάδες ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mommy96 είπε:

Είναι σε άδεια ο γιατρος;;

Μωρέ είναι κ ο μικρός π.σιγουρα σε αυτή την ηλικία (τ βλέπω κ στον δικό μ ) είναι ζόρικα πολύ..  εχπυν πολλές απαιτήσεις χαχα

Δεν νομιζω πως εχει φυγει σε διακοπες αλλα νομιζω εχει κλεισει για μια βδομαδα..

Ασε δεν υπαρχει ειναι τερμα υπερκινητικοσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονουςμαςειναιαληταριο είπε:

Δεν νομιζω πως εχει φυγει σε διακοπες αλλα νομιζω εχει κλεισει για μια βδομαδα..

Ασε δεν υπαρχει ειναι τερμα υπερκινητικοσ

Πφφφ..  αν πονάς πολύ μόνο επείγοντα...

Χαχα ναι η φάση των 2χρ... Ναι κ όχι σε όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...