Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σημαδια τοκετού...


Recommended Posts

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Ε ναι.αφιυ δε τα πάτε καλά.. Δε έχει νόημα να έρθει σε αυτή τ φάση θα σε τσιτωσει κ άλλο.  

Εμένα δε μπορούν γενικότερα να έρθουν αχχαχαχ... οπότε πάω σ αλλο λεβελ 

Ναι..αλλο αυτο!! 

Υπομονη κοριτσακι μου!! Και ολα θα πανε καλα!! Να σκεφτεσαι οτι το φασολακι σου ειναι δυνατο..και παρα τις συσπασεις ειναι ακομα στη ζεστασια του και μεγαλωνει!! 

Προσπαθησε με τη μετακομιση να μην το ζορισεις πολυ...αρκει να ξεκουραζεσαι!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι..αλλο αυτο!! 

Υπομονη κοριτσακι μου!! Και ολα θα πανε καλα!! Να σκεφτεσαι οτι το φασολακι σου ειναι δυνατο..και παρα τις συσπασεις ειναι ακομα στη ζεστασια του και μεγαλωνει!! 

Προσπαθησε με τη μετακομιση να μην το ζορισεις πολυ...αρκει να ξεκουραζεσαι!! ❤

Όσο ναναι .. μια μετακομίσει έχει ζόρικα πράματα....!

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!!! Κορίτσι η αγόρι περιμένεις ;;

Το 21 είναι η ηλικία σου στ όνομα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Όσο ναναι .. μια μετακομίσει έχει ζόρικα πράματα....!

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!!! Κορίτσι η αγόρι περιμένεις ;;

Το 21 είναι η ηλικία σου στ όνομα ;;

Τα βαρια θα τα αφησεις για τον σύζυγο..τι τους εχουμε???? Χαχαχαα

Κοριτσακι περιμενω!! Εσυ??

Το 21 ειναι ημερα γεννησης 21/8... Ειμαι στα 23...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Τα βαρια θα τα αφησεις για τον σύζυγο..τι τους εχουμε???? Χαχαχαα

Κοριτσακι περιμενω!! Εσυ??

Το 21 ειναι ημερα γεννησης 21/8... Ειμαι στα 23...

Χαχαχ αυτοί θα κάνουν τα βαριά σίγουρα...!!!! 

Εγώ 2ο αγοράκι χιχι....

Εγώ είμαι 21 !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Χαχαχ αυτοί θα κάνουν τα βαριά σίγουρα...!!!! 

Εγώ 2ο αγοράκι χιχι....

Εγώ είμαι 21 !

Πω πω 3 αντρες μεσα στο σπιτι... ??

Κι εσυ μικρη εε??

Εμεις προσπαθουσαμε 3,5 χρονια και στο ιστορικο εχω μια αποβολη περυσι τον ιανουαριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Πω πω 3 αντρες μεσα στο σπιτι... ??

Κι εσυ μικρη εε??

Εμεις προσπαθουσαμε 3,5 χρονια και στο ιστορικο εχω μια αποβολη περυσι τον ιανουαριο...

Λυπάμαι πολύ για την αποβολή σου :(

Αλλά ο Θεός σ έφερε γρήγορα ένα κοριτσάκι !!! 

 

μικρή μικρή... Κ 3 άντρες αχαχχα..

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mommy96 είπε:

Λυπάμαι πολύ για την αποβολή σου :(

Αλλά ο Θεός σ έφερε γρήγορα ένα κοριτσάκι !!! 

 

μικρή μικρή... Κ 3 άντρες αχαχχα..

  

Κι εγω ακομα το σκεφτομαι και ποναω..αλλα πανω στους 9 μηνες εμεινα παλι εγκυος... Ειχα θεμα με το θυρεοειδη και συνδρομο πολυκυστικων...γιαυτο παιδευτηκαμε!!

Να τους χαιρεσαι κοπελα μου και να τους καμαρωνεις που θα τρεχουνε για εσενα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κι εγω ακομα το σκεφτομαι και ποναω..αλλα πανω στους 9 μηνες εμεινα παλι εγκυος... Ειχα θεμα με το θυρεοειδη και συνδρομο πολυκυστικων...γιαυτο παιδευτηκαμε!!

Να τους χαιρεσαι κοπελα μου και να τους καμαρωνεις που θα τρεχουνε για εσενα!!❤

Σίγουρα δε ξεχνιέται. :(

Αλλά περιμένεις τ μπουμπούκι σου... 

είσαι καλύτερα τώρα ;

 

σε ευχαριστώ πολύ !!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Σίγουρα δε ξεχνιέται. :(

Αλλά περιμένεις τ μπουμπούκι σου... 

είσαι καλύτερα τώρα ;

 

σε ευχαριστώ πολύ !!!! ?

Νιωθω πετρωματα ακομα...βεβαια δεν μετραω καθε ποση ωρα... 

Πλεον νομιζω θα περιμενω τους δυνατους πόνους...

Το μωρο κουνιέται κανονικα...

Αυριο θα σου γραψω τι θα μου πει ο γιατρος... 

Σε ευχαριστω για ολα!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 σιγουρα τα σημαδια που μας περιγραφεις ειναι σημαδια τοκετου! Νομιζω πλησιάζει η ωρα, αν δεν έχει ληδη έρθει που θα κρατησεις το κοριτσακι σου στην αγκαλια!

Μπραβο σας μικρομανούλες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας, να γεμίσουν τη ζωή σας με χαμόγελα! Φαφουτικα για αρχη![smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Κατερίνα21 σιγουρα τα σημαδια που μας περιγραφεις ειναι σημαδια τοκετου! Νομιζω πλησιάζει η ωρα, αν δεν έχει ληδη έρθει που θα κρατησεις το κοριτσακι σου στην αγκαλια!

Μπραβο σας μικρομανούλες! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας, να γεμίσουν τη ζωή σας με χαμόγελα! Φαφουτικα για αρχη![smilie=love7.gif]

Καλημερααααα!! Δεν ηρθε τελικα η ωρα... Ολο το βραδυ ειχα πονους...υπεφερα!!

Παρολα αυτα ο γιατρος που με ειδε πριν λιγο μου είπε οτι το μωρο εχει πολυ καλη θεση..αλλα ο τραχηλος δεν μας κάνει την χαρη... Η βλεννα που ειδα χθες, ειδα και το πρωι..δεν ξέρουμε απο τι μπορει να ειναι..δεν φαινοταν κατι στον κολπικο ελεγχο που εκανε...

Τον ρωτησα για ολα αυτα τα σημαδια...μου ειπε οτι δεν μπορουμε να υπολογισουμε ποτε θα ερθει η ωρα..παντως με τα στοιχεια που εχουμε να μην το περιμενω αμεσα (μεσα στη βδομαδα)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou gluko...den ta diabasa ola, alla 8elw na sou pw an niwseis h anarwtiesai pws einai otan spane ta nera... na perpathseis ligaki, kai kathismata boh8ane, an kaneis etsi 8a niwseis meta ta ugra opote 8a eisai sigourh oti spasan ta nera , epishs exeis POLU xrono , mexri na ksekinhsoun oi suspaseis , katarxhn 8a prepei na einai taktikes kai susthmatikes ekei 8a katalabeis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

katerinaki mou gluko...den ta diabasa ola, alla 8elw na sou pw an niwseis h anarwtiesai pws einai otan spane ta nera... na perpathseis ligaki, kai kathismata boh8ane, an kaneis etsi 8a niwseis meta ta ugra opote 8a eisai sigourh oti spasan ta nera , epishs exeis POLU xrono , mexri na ksekinhsoun oi suspaseis , katarxhn 8a prepei na einai taktikes kai susthmatikes ekei 8a katalabeis .

10λεπτες συσπασεις ειχα την προηγουμενη φορα, που νοσηλευτηκα κιολας γιατι ημουν στις 34 εβδομαδες...

Τωρα οι πονοι που εχω ειναι σαν να μαζευει η κοιλια και να νιωθω οτι παραλυω απο κατω... Ολο το βραδυ ειχα αυτους τους πονους..ερχονταν και εφευγαν... Αλλα δεν εκατσα να μετραω τον χρονο...

Το πρωτο σημαδι που ειδα χθες ηταν η λευκη βλεννη..και σκεφτηκα αμεσως οτι ανοιγει ο τραχηλος... Στον ελεγχο ο γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος ειναι μια χαρα και απλα δεν ξερουμε απο τι ειναι η βλεννη αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου με το καλό..βλέννη είχα κ στα δύο προς το τέλος..το πώμα το είδα μόνο στο πρώτο όπου είχε κ λίγο ροζ αιματακι σαν πολύ παχύρρευστη βλέννη..την ώρα θα την καταλάβεις από τις συσπάσεις όχι από τη διαστολή..στο πρώτο έφτασα με διαστολή 5 κ δεν είχα πάρει χπαρι χαχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κατερίνα μου με το καλό..βλέννη είχα κ στα δύο προς το τέλος..το πώμα το είδα μόνο στο πρώτο όπου είχε κ λίγο ροζ αιματακι σαν πολύ παχύρρευστη βλέννη..την ώρα θα την καταλάβεις από τις συσπάσεις όχι από τη διαστολή..στο πρώτο έφτασα με διαστολή 5 κ δεν είχα πάρει χπαρι χαχαχα..

Σε ευχαριστω πολυ!

Δλδ ειναι φυσιολογικο αυτο που βλεπω??

Μα κι εγω χθες το βραδυ με τόσους πονους περιμενα να δω αιμα...γιαυτο δεν πηγα καν στο νοσοκομειο...

Οι διαστολές ανεβαινουν χωρις να το καταλαβουμε?? Δεν υπαρχει κατι σαν σημαδι??

Στον καρδιοτοκογραφο η γραμμουλα εφτανε σε καποια σημεια στο 20...ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν τέλεια η καταγραφη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!

Δλδ ειναι φυσιολογικο αυτο που βλεπω??

Μα κι εγω χθες το βραδυ με τόσους πονους περιμενα να δω αιμα...γιαυτο δεν πηγα καν στο νοσοκομειο...

Οι διαστολές ανεβαινουν χωρις να το καταλαβουμε?? Δεν υπαρχει κατι σαν σημαδι??

Στον καρδιοτοκογραφο η γραμμουλα εφτανε σε καποια σημεια στο 20...ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν τέλεια η καταγραφη...

Έχει να κάνει με τον οργανισμό νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Έχει να κάνει με τον οργανισμό νομιζω

Αχχχ τι να πω... Περιμενω και πραττω...πλεον στην τελικη ευθεια..οτι βρεξει ας κατεβασει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα απλά περιμένεις !!!!! 

Και ετοιμάζεσαι....

Αχ τ μ.θυμισες κ εγω στ πρωτο παιδί όταν εκαν τον καρδτκ όλο έβλεπα πόσο ανέβαινε αχαχχα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Έχουν διαφορετικές μετρήσεις τα νοσκ... Μέχρι 100 δεν είναι ;:/

Ναι μεχρι 100 ειναι..και απ'οτι φαινεται εχω δρομο ακομα για να ειμαι στο 20... Καλημερααα!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι μεχρι 100 ειναι..και απ'οτι φαινεται εχω δρομο ακομα για να ειμαι στο 20... Καλημερααα!❤

Ουυυυυυυυυυ παρα πολυυυ....

Εγώ έκανα 70.80 στο 1ο μ.. ευτυχώς ασυντοντοστες.... κ έφτασα 39.. με χαπακιακτλ...

Μην αγχώνεσαι !!!! Πρώτη φορά έκανες καρδιοτκ ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Ουυυυυυυυυυ παρα πολυυυ....

Εγώ έκανα 70.80 στο 1ο μ.. ευτυχώς ασυντοντοστες.... κ έφτασα 39.. με χαπακιακτλ...

Μην αγχώνεσαι !!!! Πρώτη φορά έκανες καρδιοτκ ;; 

Οχι..εχω ξεκινησει και κανω απο τις 30 εβδομαδες που ειχα τις πρωτες συσπασεις...

Απλα αποτι καταλαβα με κραταει το μαγνησιο ακομα... Ο γιατρος μου ειπε να το σταματησω την τριτη..σε μια βδομαδα δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Οχι..εχω ξεκινησει και κανω απο τις 30 εβδομαδες που ειχα τις πρωτες συσπασεις...

Απλα αποτι καταλαβα με κραταει το μαγνησιο ακομα... Ο γιατρος μου ειπε να το σταματησω την τριτη..σε μια βδομαδα δλδ...

Ναι πολύ καλά σου κάνει.   Γτ σιγα σιγα τις θέλετε τις συσπάσεις !!!! 

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...