Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ και χαμηλή χοριακή που ανεβαίνει αργά


linam

Recommended Posts

Σας ευχαριστωωωω βέβαια ακόμα περιμένουμε να ακούσουμε και καρδούλα!

λοιπον παίρνω τηλ τον γιατρό της εξωσωματικής και τι μου λέει;

παλι χαμηλά είναι να κανείς κάθε δυο μέρες χοριακη...του λέω δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να το κάνω αυτό...είναι τρομερά ψυχοφθόρο και μετά τι μου λέει...αα καλά τότε έλα την άλλη Πέμπτη να δούμε αν είναι ενδομήτριο...γιατί του λέω σου φαίνονται οι τιμές ότι είναι εξωμύτριο;;;;

απαπαπα. Καλοί οι γιατροί των εξωσωματικών όταν βοηθούν τις γυναίκες να μείνουν έγκυες αλλά τελικά δεν ενδιαφέρονται για αυτές αλλά για τα νούμερα και τα κέρδη τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι απαραίτητο οτι όλοι οι εξωσωματικοί είναι έτσι... θεωρω πως είναι θέμα ανθρωπου.

Ευχομαι να ακουσεις καρδουλα-καρδουλες και όλα να πανε καλα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η linam είπε:

Σας ευχαριστωωωω βέβαια ακόμα περιμένουμε να ακούσουμε και καρδούλα!

λοιπον παίρνω τηλ τον γιατρό της εξωσωματικής και τι μου λέει;

παλι χαμηλά είναι να κανείς κάθε δυο μέρες χοριακη...του λέω δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να το κάνω αυτό...είναι τρομερά ψυχοφθόρο και μετά τι μου λέει...αα καλά τότε έλα την άλλη Πέμπτη να δούμε αν είναι ενδομήτριο...γιατί του λέω σου φαίνονται οι τιμές ότι είναι εξωμύτριο;;;;

απαπαπα. Καλοί οι γιατροί των εξωσωματικών όταν βοηθούν τις γυναίκες να μείνουν έγκυες αλλά τελικά δεν ενδιαφέρονται για αυτές αλλά για τα νούμερα και τα κέρδη τους..

Για ποιο λόγο πάντως να μην ακούσεις το γιατρό σου και να πάρεις πρωτοβουλία μόνη σου να ΜΗΝ κανεις χοριακή, και ειδικά από τη στιγμή που σου θέτει έστω και μια στο εκατομμυριο την πιθανοτητα του εξωμητριου. Γιατι να ρισκάρεις κατι τετοιο? Κοριτσια καλη η υποστηριξη στα φορουμς για να λεμε τον πονο μας και τις χαρες μας, αλλα απο κει και περα ο γιατρος ειναι γιατρος. Δεν παιζουμε με αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Για ποιο λόγο πάντως να μην ακούσεις το γιατρό σου και να πάρεις πρωτοβουλία μόνη σου να ΜΗΝ κανεις χοριακή, και ειδικά από τη στιγμή που σου θέτει έστω και μια στο εκατομμυριο την πιθανοτητα του εξωμητριου. Γιατι να ρισκάρεις κατι τετοιο? Κοριτσια καλη η υποστηριξη στα φορουμς για να λεμε τον πονο μας και τις χαρες μας, αλλα απο κει και περα ο γιατρος ειναι γιατρος. Δεν παιζουμε με αυτα.

Συμφωνω! Η μικρη αυξηση της χοριακης μπορει να υποδηλωνει κ εξωμητριο. Ειναι σπανια περιπτωση-δε λεω, αλλα ο γιατρος οφειλει να την ψαξει καθως μπορει να ειναι κ απειλητικη για την υγεια της  γυναικας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα και άλλο γιατρό μου είπε οπωσδήποτε την άλλη Παρασκευή να κάνω χοριακή γιατί θελουμε μια τιμή για να ξέρουμε τι ψάχνουμε σε έναν υπέρηχο. 

Σορρυ αν σας μπερδεύω με αυτά που σας λέω αλλά κι εγώ είμαι στη μέση και από τη πρώτη στιγμή όλοι οι γιατροί ήταν αρνητικοί με την εγκυμοσύνη αυτή.

Και συγνώμη αν σας αναστατώνω κάθε φορά δεν το θέλω αν θέλετε σας λέω σε ένα μήνα τι έγινε και τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μας αναστατωνεις με το να μας λες τι εγινε σε καμια περιπτωση, ισα ισα γιαυτο λειτουργει και το φορουμ για να λεμε τα νεα μας και τις εξελιξεις μας. Πρωτοβουλιες καλο ειναι να μην παιρνουμε και να κλεινουμε τα αυτια μας σε ο,τι μας λένε οι ειδικοι. Οι γιατροι δεν μπορει να ειναι αρνητικοι με μια εγκυμοσυνη ποτε. Κατι βλεπουν που δεν τους αρεσει και ειναι αρνητικοι. Αυτο που λεμε ειναι να τους ακους, και απο κει και περα να ελπιζεις για το καλυτερο. Καλο ειναι να ειμαστε αισιοδοξοι και να εχουμε θετικη σκεψη, απλα να μην ειμαστε αιθεροβαμονες. Ευχομαι πραγματικα να διαψευσεις την καθε αρνητικη προγνωση. Αυτο που προεχει ομως ειναι να προστατευσεις την υγεια σου για να μην τρεχεις μετα για τα χειρότερα. Ειναι κριμα δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η linam είπε:

Πήρα και άλλο γιατρό μου είπε οπωσδήποτε την άλλη Παρασκευή να κάνω χοριακή γιατί θελουμε μια τιμή για να ξέρουμε τι ψάχνουμε σε έναν υπέρηχο. 

Σορρυ αν σας μπερδεύω με αυτά που σας λέω αλλά κι εγώ είμαι στη μέση και από τη πρώτη στιγμή όλοι οι γιατροί ήταν αρνητικοί με την εγκυμοσύνη αυτή.

Και συγνώμη αν σας αναστατώνω κάθε φορά δεν το θέλω αν θέλετε σας λέω σε ένα μήνα τι έγινε και τέλος.

Σωστα στο ειπε: 1ον γιατι για να φανει κατι πρεπει η χοριακη να ειναι πανω απο 1000 κ 2ον: γιατι η εξηγηση που θα σου δωσει θα επιρρεαζεται αμεσα απο το αν η χοριακη ανεβαινει καλα, αν πεφτει ή αν ανεβαινει αργα..

Καταλαβαινουμε το αγχος σου- δε χρειαζεται να απολογηθεις σε κανεναν.

Ευχομαι να ειναι καλα κ τα επομενα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Δε μας αναστατωνεις με το να μας λες τι εγινε σε καμια περιπτωση, ισα ισα γιαυτο λειτουργει και το φορουμ για να λεμε τα νεα μας και τις εξελιξεις μας. Πρωτοβουλιες καλο ειναι να μην παιρνουμε και να κλεινουμε τα αυτια μας σε ο,τι μας λένε οι ειδικοι. Οι γιατροι δεν μπορει να ειναι αρνητικοι με μια εγκυμοσυνη ποτε. Κατι βλεπουν που δεν τους αρεσει και ειναι αρνητικοι. Αυτο που λεμε ειναι να τους ακους, και απο κει και περα να ελπιζεις για το καλυτερο. Καλο ειναι να ειμαστε αισιοδοξοι και να εχουμε θετικη σκεψη, απλα να μην ειμαστε αιθεροβαμονες. Ευχομαι πραγματικα να διαψευσεις την καθε αρνητικη προγνωση. Αυτο που προεχει ομως ειναι να προστατευσεις την υγεια σου για να μην τρεχεις μετα για τα χειρότερα. Ειναι κριμα δηλαδη.

???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η linam είπε:

Σας ευχαριστωωωω βέβαια ακόμα περιμένουμε να ακούσουμε και καρδούλα!

λοιπον παίρνω τηλ τον γιατρό της εξωσωματικής και τι μου λέει;

παλι χαμηλά είναι να κανείς κάθε δυο μέρες χοριακη...του λέω δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να το κάνω αυτό...είναι τρομερά ψυχοφθόρο και μετά τι μου λέει...αα καλά τότε έλα την άλλη Πέμπτη να δούμε αν είναι ενδομήτριο...γιατί του λέω σου φαίνονται οι τιμές ότι είναι εξωμύτριο;;;;

απαπαπα. Καλοί οι γιατροί των εξωσωματικών όταν βοηθούν τις γυναίκες να μείνουν έγκυες αλλά τελικά δεν ενδιαφέρονται για αυτές αλλά για τα νούμερα και τα κέρδη τους..

Μετα απο ολο αυτο το θριλερ με τις χοριακες που εχεις κανει δεν ειναι λογικο να σου ζητησει να κανεις αλλες μια δυο;

Κ ο ελεγχος της χοριακης ειναι μια ιατρικη εξεταση. 

Ειναι μεν ψυχοφθορο αλλα δινει μια εικονα στον γιατρο.

Αλλωστε νομιζω ειναι πολυ νωρις ακομη για υπερηχο. Οπότε ο ελεγχος της χοριακης ειναι ο μονος τροπος για να παρακολουθειτε την εξελιξη.

Καλη τυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 4:24 ΜΜ, ο/η linam είπε:

Μόλις είχαμε αποφασίσει με τον σύζυγο ότι το καλοκαίρι θα κάνουμε ξανά εξωσωματική αλλά αυτή τη φορά με δωρεά ωαρίων και ....τσουπ...περίμενα περίοδο αυτό το μήνα αλλά δεν ερχόταν.

Μόλις έκλεισα 31 ημέρες του κύκλου με ΤΕΠ 24/4/2018 έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης με δείκτη και έδειξε αμέσως θετικό όχι με πρωινά ούρα και με ημέρα σύλληψης 1-2 εβδομάδες πριν.

Την ίδια μέρα κάνω χοριακη και βγαίνει χαμηλή 35. Ο γιατρός της εξωσωματικής που είχε λίγο θυμώσει που έμεινα μόνη μου έγκυος στα 44,5 μου λέει ότι έχω παλίνδρομη κύηση και ότι ας κάνω για σιγουριά μια δεύτερη χοριακη σήμερα και αν διπλασιαστεί βλέπουμε. Εγώ εχθές απογοητευμένη πήγα σε άλλο γιατρό και στον υπέρηχο είδαμε μόνο ένα καλό παχύ ενδομήτριο. Σήμερα η χοριακη από 35 πήγε 38,9 αλλά μετρήθηκα σε άλλο εργαστήριο.

Παίρνω  φάρμακα από εχθές.. είμαι ξάπλα...δεν πονάω δεν έχω αίμα..μόνο κάτι λίγα πονάκια Χαμηλά .......ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ;;;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Η χοριακή θα πρέπει να μετράται στον ίδιο αναλυτή (εργαστήριο) διότι διαφορετικά μπορεί να βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.Επίσης, σε μία φυσιολογική κύηση η χοριακή διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την ερχόμενη βδομάδα θα πρέπει να αρχίσει να φαίνεται μέσα στη μήτρα ο σάκος της κύησης οπότε και θα χρειαστεί να κάνεις ένα υπερηχογράφημα.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η kostas5543 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Η χοριακή θα πρέπει να μετράται στον ίδιο αναλυτή (εργαστήριο) διότι διαφορετικά μπορεί να βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.Επίσης, σε μία φυσιολογική κύηση η χοριακή διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας.

 

Καλησπέρα.

Μεταξυ δηλαδη τεταρτης και εκτης εβδομαδας δεν διπλασιαζεται με τον ιδιο ρυθμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kostas5543 είπε:

Από την ερχόμενη βδομάδα θα πρέπει να αρχίσει να φαίνεται μέσα στη μήτρα ο σάκος της κύησης οπότε και θα χρειαστεί να κάνεις ένα υπερηχογράφημα.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Ευχαριστω παρα πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kostas5543 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Η χοριακή θα πρέπει να μετράται στον ίδιο αναλυτή (εργαστήριο) διότι διαφορετικά μπορεί να βγαίνουν λάθος συμπεράσματα.Επίσης, σε μία φυσιολογική κύηση η χοριακή διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες μεταξύ 6ης και 8ης εβδομάδας.

 

Αυτό κάνω τώρα απλά είναι λίγο μακριά αλλά αξίζει τον κόπο όταν τριπλασιάζεται η τιμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα όμως 6/6 η χοριακη μου είναι μόνο 739. Η κύηση δείχνει 4 εβδομάδων με 5 ενώ είναι 7.

Υπέρηχο που έκανα δεν υπάρχει σάκος τίποτα λόγω χαμηλής τιμής χοριακης.

μου είπαν είτε έχω εξωμύτριο που μεγαλώνει εκτός μήτρας κανονικά...είτε την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουν στην καλύτερη των περιπτώσεων να μειώνεται η τιμή της χοριακης και να αποβάλλω φυσιολογικά.

 

ειτε θα εκτοξευθεί η τιμή και θα έχουμε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη. Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η linam είπε:

Σήμερα όμως 6/6 η χοριακη μου είναι μόνο 739. Η κύηση δείχνει 4 εβδομάδων με 5 ενώ είναι 7.

Υπέρηχο που έκανα δεν υπάρχει σάκος τίποτα λόγω χαμηλής τιμής χοριακης.

μου είπαν είτε έχω εξωμύτριο που μεγαλώνει εκτός μήτρας κανονικά...είτε την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουν στην καλύτερη των περιπτώσεων να μειώνεται η τιμή της χοριακης και να αποβάλλω φυσιολογικά.

 

ειτε θα εκτοξευθεί η τιμή και θα έχουμε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη. Αυτά...

ευχομαι να ειναι το τελευταιο και να ειναι ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!!!! προσευχουλα και υπομονη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η linam είπε:

Σήμερα όμως 6/6 η χοριακη μου είναι μόνο 739. Η κύηση δείχνει 4 εβδομάδων με 5 ενώ είναι 7.

Υπέρηχο που έκανα δεν υπάρχει σάκος τίποτα λόγω χαμηλής τιμής χοριακης.

μου είπαν είτε έχω εξωμύτριο που μεγαλώνει εκτός μήτρας κανονικά...είτε την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουν στην καλύτερη των περιπτώσεων να μειώνεται η τιμή της χοριακης και να αποβάλλω φυσιολογικά.

 

ειτε θα εκτοξευθεί η τιμή και θα έχουμε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη. Αυτά...

 Λυπαμαι... Δε σου ειπαν να κανεις σε 2 μερες αλλη? Υπαρχει περιπτωση να μην ανεβαινει αργα, αλλα να πεφτει (δηλ μπορει προχθες να ηταν 1000 κ σημερα να πηγε 736).  Ελπιζω καταρχην να μην ειναι εξωμητριο.. Καλο κουραγιο γιατι ειναι πολυ αγχωτικη η διαδικασια που περνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με ρωτάει ο γιατρος συνέχεια αν έχω καφέ αίμα και πόνους στη κοιλιά αλλά μέχρι δώρα δεν έχω κανένα σύμπτωμα εξωμύτριας κύησης.

Εχω μόνο υπνηλία, δυσκοιλιότητα ενώ κανονικά πριν δεν είχα, μεγάλες αλλαγές στα συναισθήματα μου, κλαίω, γελάω, έχω φοβερά νεύρα και δεν έχω πάρει κιλά. Δεν πεινάω ιδιαίτερα ίσως λόγω του καιρού και ιδρώνω πολύ.

Σκεφτομαι έντονα τη περίπτωση ότι μπορεί να ανήκω στις περιπτώσεις χαμηλής χοριακης που η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε φυσιολογικά αλλά από την άλλη προετοιμάζομαι για όλα.

θα κάνω ξανά χοριακη στις 12/6 αφού δεν υπάρχει λόγος για πιο νωρίς.

σας ευχαριστω και πάλι όλες για τη συμπαράσταση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η linam είπε:

Σήμερα όμως 6/6 η χοριακη μου είναι μόνο 739. Η κύηση δείχνει 4 εβδομάδων με 5 ενώ είναι 7.

Υπέρηχο που έκανα δεν υπάρχει σάκος τίποτα λόγω χαμηλής τιμής χοριακης.

μου είπαν είτε έχω εξωμύτριο που μεγαλώνει εκτός μήτρας κανονικά...είτε την άλλη εβδομάδα θα αρχίσουν στην καλύτερη των περιπτώσεων να μειώνεται η τιμή της χοριακης και να αποβάλλω φυσιολογικά.

 

ειτε θα εκτοξευθεί η τιμή και θα έχουμε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη. Αυτά...

Σου ειπαν και τα 3 ενδεχόμενα μαζι? Πότε σου είπαν να ξανακάνεις χοριακή? Ελπιζω να μην ειναι εξωμήτριο. Πιστεύω θα είχες και άλλα συμπτώματα αν ήταν τουλάχιστον στην 7η εβδομαδα που βρίσκεσαι. Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της χοριακής. Το πολυ θετικό ειναι η σύλληψη φυσικά απο μονη της. Απο κει και πέρα σου είπαν πότε να επαναλάβεις τη χοριακή? Ισως στη θέση σου έκανα άλλη μια σε δυο τρεις μέρες. Να μην περνάνε και έτσι οι βδομάδες γιατί είναι νομίζω ψυχοφθόρο και αυτό ως διαδικασία να σκέφτεσαι συνεχώς τι μπορεί να συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σου ειπαν και τα 3 ενδεχόμενα μαζι? Πότε σου είπαν να ξανακάνεις χοριακή? Ελπιζω να μην ειναι εξωμήτριο. Πιστεύω θα είχες και άλλα συμπτώματα αν ήταν τουλάχιστον στην 7η εβδομαδα που βρίσκεσαι. Λυπάμαι πολύ για την εξέλιξη της χοριακής. Το πολυ θετικό ειναι η σύλληψη φυσικά απο μονη της. Απο κει και πέρα σου είπαν πότε να επαναλάβεις τη χοριακή? Ισως στη θέση σου έκανα άλλη μια σε δυο τρεις μέρες. Να μην περνάνε και έτσι οι βδομάδες γιατί είναι νομίζω ψυχοφθόρο και αυτό ως διαδικασία να σκέφτεσαι συνεχώς τι μπορεί να συμβαίνει.

Μου είπαν την Τρίτη 12/6. Κι εγώ αν ήταν στο χέρι μου θα έκανα χοριακη κάθε δυο μέρες αλλά έχω άλλο ένα παιδί με ανάγκες έχω ένα σπίτι που ζητά ψώνια έχω υποχρεώσεις και δάνεια...και ήδη έχω πληρώσει πολλά σε γιατρούς 50 ευρώ σε κάθε επίσκεψη και 20 ευρώ η κάθε χοριακή....απλά δεν γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η linam είπε:

Μου είπαν την Τρίτη 12/6. Κι εγώ αν ήταν στο χέρι μου θα έκανα χοριακη κάθε δυο μέρες αλλά έχω άλλο ένα παιδί με ανάγκες έχω ένα σπίτι που ζητά ψώνια έχω υποχρεώσεις και δάνεια...και ήδη έχω πληρώσει πολλά σε γιατρούς 50 ευρώ σε κάθε επίσκεψη και 20 ευρώ η κάθε χοριακή....απλά δεν γίνεται!

κατανοητα ολα αυτα. Ολοι μας σχεδον στην ιδια κατασταση ειμαστε και φυσικα σκεφτομαστε μια και δυο φορες που θα δωσουμε τα λεφτα μας. Ευχομαι καλή επιτυχία και να ειναι η καλυτερη και ομαλότερη εξέλιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η linam είπε:

Με ρωτάει ο γιατρος συνέχεια αν έχω καφέ αίμα και πόνους στη κοιλιά αλλά μέχρι δώρα δεν έχω κανένα σύμπτωμα εξωμύτριας κύησης.

Εχω μόνο υπνηλία, δυσκοιλιότητα ενώ κανονικά πριν δεν είχα, μεγάλες αλλαγές στα συναισθήματα μου, κλαίω, γελάω, έχω φοβερά νεύρα και δεν έχω πάρει κιλά. Δεν πεινάω ιδιαίτερα ίσως λόγω του καιρού και ιδρώνω πολύ.

Σκεφτομαι έντονα τη περίπτωση ότι μπορεί να ανήκω στις περιπτώσεις χαμηλής χοριακης που η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε φυσιολογικά αλλά από την άλλη προετοιμάζομαι για όλα.

θα κάνω ξανά χοριακη στις 12/6 αφού δεν υπάρχει λόγος για πιο νωρίς.

σας ευχαριστω και πάλι όλες για τη συμπαράσταση....

Όσο μπορείς χαλαρωσε και σκέψου θετικά! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...