Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η asda είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. Όχι δυστυχώς ήταν εντελώς ξαφνικό.. Είχα προχθές βέβαια αρκετά έντονους πόνους χαμηλά και θεώρησα ότι είναι από την κούραση των ημερών.. χθες σηκώνοντας τη μικρή να τη βγάλω από το μπάνιο ένιωσα πάλι τους ίδιους πόνους.. σαν σουβλιες. Και το απόγευμα όταν πηγα στην τουαλέτα είδα πολύ απαλό ροζ στο σκούπισμα. Αλλά επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα γενικά στον τρίτο μήνα ροζ υγρά δεν ήξερα αν έπρεπε να ανησύχησε η Όχι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί να με δει γιατί θα με έβλεπε μετά την Αυχενική Δηλαδή σε 2 βδομάδες. Ε και τελικά μας είπε ότι το μωρό παλινδρομισε και να μπω σήμερα για αποξεση.. έχω λίγη ώρα που γύρισα και μπορώ να κλάψω γιατί σε λίγο θα φέρει ο άντρας μου τη μικρή και δεν θέλω να με βλέπει έτσι. Ξέρω ότι καποιες αγχώνεστε και τα υγρά και δεν ξέρω αν κάνω καλα που σας το λέω.. Ήμουν στην 11η εβδομάδα. Αυτά από εμένα. Μην στεναχωριέστε. Θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σας. 

κοριτσι μου γλυκο δεν ξερω τι να πω..μονο οτι ο χρονος τα σβηνει ολα...κλαψε..ξεσπασε..και θα δεις που θα πανε ολα καλα...εχεις και μια κορουλα που σε εχει πολυ αναγκη..

αυτα απο εμενα..οτι αλλο κ να πω ειναι περιττο..!!!καλη συνεχεια κοριτσακι μ..!!

και θα σε σκεφτομαστε..!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η asda είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

Έχω βρεθεί στη θέση σ κ ξερω πως είναι δύσκολο..όπως όλες λοιπόν θα ξεσπάσεις, θα κλαίψεις, θα θυμώσεις.. θα "περάσει" ομως.. κοιτάμε μπροστά  στα νέα όμορφα πράγματα που έρχονται..Καλή δύναμη κ σε σένα κ στον άντρα σ.. ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η asda είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. Όχι δυστυχώς ήταν εντελώς ξαφνικό.. Είχα προχθές βέβαια αρκετά έντονους πόνους χαμηλά και θεώρησα ότι είναι από την κούραση των ημερών.. χθες σηκώνοντας τη μικρή να τη βγάλω από το μπάνιο ένιωσα πάλι τους ίδιους πόνους.. σαν σουβλιες. Και το απόγευμα όταν πηγα στην τουαλέτα είδα πολύ απαλό ροζ στο σκούπισμα. Αλλά επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα γενικά στον τρίτο μήνα ροζ υγρά δεν ήξερα αν έπρεπε να ανησύχησε η Όχι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί να με δει γιατί θα με έβλεπε μετά την Αυχενική Δηλαδή σε 2 βδομάδες. Ε και τελικά μας είπε ότι το μωρό παλινδρομισε και να μπω σήμερα για αποξεση.. έχω λίγη ώρα που γύρισα και μπορώ να κλάψω γιατί σε λίγο θα φέρει ο άντρας μου τη μικρή και δεν θέλω να με βλέπει έτσι. Ξέρω ότι καποιες αγχώνεστε και τα υγρά και δεν ξέρω αν κάνω καλα που σας το λέω.. Ήμουν στην 11η εβδομάδα. Αυτά από εμένα. Μην στεναχωριέστε. Θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σας. 

Να έχεις δύναμη κορίτσι μου..ο,τι και να λέμε εμείς είναι λίγο βέβαια, αλλά να ξέρεις αν θες να πεις κάτι να βγάλεις από μέσα σου, εμείς εδώ είμαστε πάντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η asda είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. Όχι δυστυχώς ήταν εντελώς ξαφνικό.. Είχα προχθές βέβαια αρκετά έντονους πόνους χαμηλά και θεώρησα ότι είναι από την κούραση των ημερών.. χθες σηκώνοντας τη μικρή να τη βγάλω από το μπάνιο ένιωσα πάλι τους ίδιους πόνους.. σαν σουβλιες. Και το απόγευμα όταν πηγα στην τουαλέτα είδα πολύ απαλό ροζ στο σκούπισμα. Αλλά επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα γενικά στον τρίτο μήνα ροζ υγρά δεν ήξερα αν έπρεπε να ανησύχησε η Όχι. Πήρα τον γιατρό και μου είπε να πάω από εκεί να με δει γιατί θα με έβλεπε μετά την Αυχενική Δηλαδή σε 2 βδομάδες. Ε και τελικά μας είπε ότι το μωρό παλινδρομισε και να μπω σήμερα για αποξεση.. έχω λίγη ώρα που γύρισα και μπορώ να κλάψω γιατί σε λίγο θα φέρει ο άντρας μου τη μικρή και δεν θέλω να με βλέπει έτσι. Ξέρω ότι καποιες αγχώνεστε και τα υγρά και δεν ξέρω αν κάνω καλα που σας το λέω.. Ήμουν στην 11η εβδομάδα. Αυτά από εμένα. Μην στεναχωριέστε. Θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σας. 

Κορίτσι μου,λυπάμαι πολύ...Ευχομαι τα καλύτερα για το μέλλον..Ελπίζω η κορούλα σου να σε βοηθήσει να προχωρήσεις και να βλέπεις τη ζωή θετικά..Η επομενη φορα θα ειναι πιο τυχερη..Και ευχαριστούμε πολυ που μας σκέφτεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Ξερω οτι χαθηκα! εχω πολλες μερες να γραψω... Εμπαινα διαβαζα τα νεα σας αλλα ποτε δεν εβρισκα χρονο να σας γραψω κ εγω τα δικα μου νεα! Σημερα εκανα κ εγω την αυχενικη μου!!! Ολα καλα! Ευτυχως! Ειχα απιστευτο αγχος! Λογω του ιστορικου που εχω με ενα iugr μωρο! Δεν ξερω πως θα την παλεψω! Βεβαια ακομα καλα κρατω απο θεμα αγχους...Λοιπον Μελουλα σε εμενα δεν βγηκε η προβλεψη... Μου ειπε μαλλον κοριτσακι! Βεβαια δεν ειπε 100% αλλα ετσι δειχνει.... Να σας θυμησω οτι εχω κ μια κορη 26 μηνων υγιεστατη! Που ειχε γεννηθει 32 εβδομαδων εκτακτα με καισαρικη λογω iugr! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου εχει κανει καποια απο εσας εμετο με αιμα?? εκανα σημερα και εχω φοβιθει..

οχι δεν μου εχει τυχει! Εγω θα επαιρνα τηλ. το γιατρο κατευθειαν στη θεση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η asda είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ήθελα να πω σε όλες σας καλή συνέχεια στις εγκυμοσύνες σας.. Εγώ αύριο μπαίνω για αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης. Δεν θέλω να μπω σε λεπτομερείες για να μην αγχωσω κάποια από εσάς. Να είστε γερές και αισιόδοξες.. 

Πραγματικα λυπαμαι πολυ!!! Να εισαι δυνατη κοριτσι μου κ για το αλλο σου παιδακι! Ολα για καποιο λογο γινονται! Καταλαβαινω οτι ειναι πολυ δυσκολο αυτο που περνας! Ο χρονος θα τα γιατρεψει ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μ ειπε οτι αν ξανακανω με αιμα να παω.. γιατι μπορει να εχει ερεθιστει ο φαρυγγας και να σπασανε λεει καποια αγγεια.. τι να πωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

ο γιατρος μ ειπε οτι αν ξανακανω με αιμα να παω.. γιατι μπορει να εχει ερεθιστει ο φαρυγγας και να σπασανε λεει καποια αγγεια.. τι να πωω..

α και εγω σκεφτηκα μηπως γρατζουνιστηκε ο λαιμος σου απ τους εμετους.δεν νομιζω να ειναι κατι. λογικα απο το σφίξιμο και το ζορι που τραβαμε οταν κάνουμε εμετο να εγινε αυτο που ειπε ο ντοκτορ και να σου εσπασε κανα αγγείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω βρε κορίτσια, νιώθετε τίποτα σαν φτερούγισμα στη μήτρα που κ που; Εγώ ένιωθα αυτό το πράγμα όχι κάθε μέρα αλλά  κάθε 2-3 μέρες κ τώρα τίποτα. 

  Δε ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας μερικές φορές απλά γεμίζω άσχημες σκέψεις κ μέχρι την άλλη Πέμπτη π έχω ραντεβού δε ξέρω τι θα κάνω για ν μ φύγουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Να ρωτήσω βρε κορίτσια, νιώθετε τίποτα σαν φτερούγισμα στη μήτρα που κ που; Εγώ ένιωθα αυτό το πράγμα όχι κάθε μέρα αλλά  κάθε 2-3 μέρες κ τώρα τίποτα. 

  Δε ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας μερικές φορές απλά γεμίζω άσχημες σκέψεις κ μέχρι την άλλη Πέμπτη π έχω ραντεβού δε ξέρω τι θα κάνω για ν μ φύγουν..

γιατι αγχωνεσαι βρε? να πω οτι ειμασταν περισσοτερων εβδομαδων να πω λογικο να αγχωνεται γιατι θα εχεις "ακουσει" το μωρακι, οποτε αυτη θα ειναι η εννοια σου. να το νιωθεις να ξερεις οτι ειναι καλα και να εισαι ήρεμη. τωρα λογικα θα ειναι τα εντερακια μας αυτα που ακουμε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maraki_Tk είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Ξερω οτι χαθηκα! εχω πολλες μερες να γραψω... Εμπαινα διαβαζα τα νεα σας αλλα ποτε δεν εβρισκα χρονο να σας γραψω κ εγω τα δικα μου νεα! Σημερα εκανα κ εγω την αυχενικη μου!!! Ολα καλα! Ευτυχως! Ειχα απιστευτο αγχος! Λογω του ιστορικου που εχω με ενα iugr μωρο! Δεν ξερω πως θα την παλεψω! Βεβαια ακομα καλα κρατω απο θεμα αγχους...Λοιπον Μελουλα σε εμενα δεν βγηκε η προβλεψη... Μου ειπε μαλλον κοριτσακι! Βεβαια δεν ειπε 100% αλλα ετσι δειχνει.... Να σας θυμησω οτι εχω κ μια κορη 26 μηνων υγιεστατη! Που ειχε γεννηθει 32 εβδομαδων εκτακτα με καισαρικη λογω iugr! 

Κοριτσάκι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και το φύλο είναι για να κάνουμε εμείς πλάκα..τι ροζ, τι μπλε, τι κίτρινο, τι πράσινο..το iugr τι είναι; Επίσης να ρωτήσω, γιατί εμένα ο γιατρός μου δεν μου έλεγε φύλο με τίποτα! Δηλαδή δεν φάνηκε τίποτα ανάμεσα στα πόδια; Γιατί λένε ότι στην ηλικία της αυχενικής είναι πανομοιότυπα τα γεννητικά όργανα αγοριών και κοριτσιών.. δηλαδή εσάς που σας είπαν κατά 70-80% τι δείχνει ανάμεσα στα πόδια; δεν καταλαβαίνω γιατί ο δικός μου δεν λέει με τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

γιατι αγχωνεσαι βρε? να πω οτι ειμασταν περισσοτερων εβδομαδων να πω λογικο να αγχωνεται γιατι θα εχεις "ακουσει" το μωρακι, οποτε αυτη θα ειναι η εννοια σου. να το νιωθεις να ξερεις οτι ειναι καλα και να εισαι ήρεμη. τωρα λογικα θα ειναι τα εντερακια μας αυτα που ακουμε ? 

Κι εγώ και πιέζω την κοιλιά εκεί που το έκανε ο γιατρός για να νιώσω το φτερούγισμα, αλλά προφανώς είναι το έντερο χαχα μην αγχώνεσαι από τώρα γι'αυτό, θα το ακούς όλη την ώρα σε λίγες εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

α και εγω σκεφτηκα μηπως γρατζουνιστηκε ο λαιμος σου απ τους εμετους.δεν νομιζω να ειναι κατι. λογικα απο το σφίξιμο και το ζορι που τραβαμε οταν κάνουμε εμετο να εγινε αυτο που ειπε ο ντοκτορ και να σου εσπασε κανα αγγείο

Από τους εμέ πρέπει να είναι.. γενικά στην εγκυμοσύνη σπάνε αγγεία και στη μύτη πχ αλλά εσύ που έχεις και εμετούς μάλλον ερεθιστικε.. φαντάσου εγώ έναν έκανα αλλά ήταν πολύ βίαιος, πόσες ώρες ποναγε ο λαιμός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@asda και εγώ όπως και πολλες παρα πολλές κοπέλες εχουμε βρεθει στη θέση σου. Η μεγαλη σου διαφορά με πολλες απο εμάς ειναι οτι εχεις ήδη ενα παιδάκι. Δε σημαινει οτι δεν πονας για την ατυχια σου φυσικα, αλλα οταν γυρισεις απο τη διαδικασια αυτη θα σε περιμενει στο σπιτι μια γλυκια φωνουλα και επισης σημαντικοτατο, γνωρίζεις οτι μπορεις να κανεις υγιεστατα παιδια (εχεις απτο και οχι θεωρητικο παραδειγμα) και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη για το δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@asda και εγώ όπως και πολλες παρα πολλές κοπέλες εχουμε βρεθει στη θέση σου. Η μεγαλη σου διαφορά με πολλες απο εμάς ειναι οτι εχεις ήδη ενα παιδάκι. Δε σημαινει οτι δεν πονας για την ατυχια σου φυσικα, αλλα οταν γυρισεις απο τη διαδικασια αυτη θα σε περιμενει στο σπιτι μια γλυκια φωνουλα και επισης σημαντικοτατο, γνωρίζεις οτι μπορεις να κανεις υγιεστατα παιδια (εχεις απτο και οχι θεωρητικο παραδειγμα) και η επομενη φορα θα ειναι και η τυχερη για το δευτερο!

Ναι το ξέρω και το νιώθω ήδη. Είναι μεγάλη παρηγοριά! Σ ευχαριστώ πολύ. Και Ευχαριστώ και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια για τα λόγια σας.. Να είστε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

γιατι αγχωνεσαι βρε? να πω οτι ειμασταν περισσοτερων εβδομαδων να πω λογικο να αγχωνεται γιατι θα εχεις "ακουσει" το μωρακι, οποτε αυτη θα ειναι η εννοια σου. να το νιωθεις να ξερεις οτι ειναι καλα και να εισαι ήρεμη. τωρα λογικα θα ειναι τα εντερακια μας αυτα που ακουμε ? 

Δεν ήταν έντερο.. Αυτό το φτερούγισμα σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα, δεν είναι το παιδί.. Αλλά είναι από τα λίγα σημάδια που έβλεπα για να μου θυμίζουν την κατάσταση μου..

Δυσκολεύομαι να ηρεμήσω να σου πω την αλήθεια αλλά προσπαθώ μιας κ δεν έχω άλλη επιλογή.. 

Εσείς δηλαδή δε νιώσατε πότε αυτό το φτερούγισμα ;; πφφφ πως περνάνε οι μέρες ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Κι εγώ και πιέζω την κοιλιά εκεί που το έκανε ο γιατρός για να νιώσω το φτερούγισμα, αλλά προφανώς είναι το έντερο χαχα μην αγχώνεσαι από τώρα γι'αυτό, θα το ακούς όλη την ώρα σε λίγες εβδομάδες!

Είναι το άγχος της αυχενικής που έχω την άλλη Πέμπτη, είναι κ η προηγούμενη άσχημη εμπειρία μου κ όλα αυτά μαζί με αγχωνουν... τη μια μέρα είμαι χαλαρή κ την άλλη με πιάνουν τα τρελά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Είναι το άγχος της αυχενικής που έχω την άλλη Πέμπτη, είναι κ η προηγούμενη άσχημη εμπειρία μου κ όλα αυτά μαζί με αγχωνουν... τη μια μέρα είμαι χαλαρή κ την άλλη με πιάνουν τα τρελά μου.. 

Λογικό.. όλες έτσι είμαστε μη νομίζεις..σιγουρα θα έχεις καλά νέα και η αυχενική είναι μεγάλος υπέρηχος θα το ευχαριστηθείς..

εγώ μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν με πονάει το στήθος μου και τα'παιξα..θα πάρω το γιατρό το πρωί τηλ να του το πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιώργος γ είπε:

Δεν ήταν έντερο.. Αυτό το φτερούγισμα σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα, δεν είναι το παιδί.. Αλλά είναι από τα λίγα σημάδια που έβλεπα για να μου θυμίζουν την κατάσταση μου..

Δυσκολεύομαι να ηρεμήσω να σου πω την αλήθεια αλλά προσπαθώ μιας κ δεν έχω άλλη επιλογή.. 

Εσείς δηλαδή δε νιώσατε πότε αυτό το φτερούγισμα ;; πφφφ πως περνάνε οι μέρες ;;;

Αυτό που μεγαλώνει η μήτρα εγώ δεν το ένιωθα σαν φτερούγισμα, αλλά σαν τσιμπήματα.. καλά το κάθε σώμα διαφέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μ καλημεραα!!

εγω ειχα ξεχασει να σας πω.. ολα καλα στην αυχενικη 1.31mm .. απλα μου ειπε οτι εχω επιπωματικο πλακουντα.. ειναι χαμηλος.. αυτος ποτε αρχιζει να ανεβαινει??

@Μελούλα εμενα ο γιατρος δεν ειναι τιποτα αναμεσα στα ποδια γιαυτο κ μου ειπε 70% κοριτσι..μπορει να ειδε κ κατι αλλο και να μην μ το ελεγε.. Γιατι την ιδια μερα εκανε κ η αδερφη μ αυχενικη γτ ειναι κι εκεινη εγκυος και ειδε αναμεσα στα ποδαρακια κατι να προεξεχει και εβαζε και τα χερακια του εκει..?❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Δεν ήταν έντερο.. Αυτό το φτερούγισμα σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα, δεν είναι το παιδί.. Αλλά είναι από τα λίγα σημάδια που έβλεπα για να μου θυμίζουν την κατάσταση μου..

Δυσκολεύομαι να ηρεμήσω να σου πω την αλήθεια αλλά προσπαθώ μιας κ δεν έχω άλλη επιλογή.. 

Εσείς δηλαδή δε νιώσατε πότε αυτό το φτερούγισμα ;; πφφφ πως περνάνε οι μέρες ;;;

ειχα νιωσει πριν 10 μερες περιπου ενα φτερουγισμα κατω αριστερα αλλα ακομα δεν ξερω τι ηταν. απέκλεισα να ειναι το μπεμπε γιατι ηταν πολυ μικρουλι Και τελικα εμεινα με την απορια. εγω δευτερα εχω Αυχενική και οταν το σκεφτομαι με πιανει ταχυκαρδια απο το αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οταν κανατε την αυχενικη ποσων εβδομαδων και ημερων εισασταν? κολπικα την κανατε ή απ τη κοιλιτσα? ποση ωρα διήρκησε περιπου? σας εδωσαν dvd? επισης ποτε αλλαζουμε μηνα? στις 12w ή πρεπει να κλεισουμε 12w και 6d για να μπουμε στον τεταρτο? τη δευτερα εχω αυχενικη και ως τοτε παιζει απο το αγχος να χω παθει εμφραγμα γιατι ειμαι 35 και απ οτι εχω διαβασει αυξάνεται  σε αυτη την ηλικια η επικινδυνότητα για τα σύνδρομα. φοβαμαι τοσο πολύ... εσεις τι ηλικια εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακι μ καλημεραα!!

εγω ειχα ξεχασει να σας πω.. ολα καλα στην αυχενικη 1.31mm .. απλα μου ειπε οτι εχω επιπωματικο πλακουντα.. ειναι χαμηλος.. αυτος ποτε αρχιζει να ανεβαινει??

@Μελούλα εμενα ο γιατρος δεν ειναι τιποτα αναμεσα στα ποδια γιαυτο κ μου ειπε 70% κοριτσι..μπορει να ειδε κ κατι αλλο και να μην μ το ελεγε.. Γιατι την ιδια μερα εκανε κ η αδερφη μ αυχενικη γτ ειναι κι εκεινη εγκυος και ειδε αναμεσα στα ποδαρακια κατι να προεξεχει και εβαζε και τα χερακια του εκει..?❤❤

μπραβο γωγω μου που ηταν μια χαρα η αυχενικη!!! ? αντε να ηρεμήσεις και εσυ! για τον πλακουντα δεν ξερω,δεν εχω ιδεα. τι σου ειπε ο ντοκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...