Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@nikona δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα Κάνε μου όσες ερωτήσεις θέλεις!!!αν μέσα από την δική μου εμπειρία μπορώ να βοηθήσω κάποια κοπέλα θα είναι ευλογία!!!!

Λοιπόν να ξεκινήσω λίγο από την αρχή!!!είχα 3 εγκυμοσύνες μια παλινδρομη και 2 βιοχημικές!και 2 αποτυχημένες σπερματεχυνσεις!!παρόλο που όλες οι εξετάσεις μας σχετικά ήταν καλές πέρα από την αντίσταση στην ινσουλινη που έχω ο γιατρός μου μα προέτρεψε να κάνουμε μια εξέταση που λέγεται fish και γίνεται στο σπέρμα!!!αυτή έδειξε ότι ο άντρας εκ γενετής έχει το γονίδιο 18 και 22 σε ποσοστό πάνω από 2.5!!αυτό σήμαινε ότι οι αποβολές μου ήταν λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών!!!

Ευχαριστώ για την απαντηση. Ακριβως γιαυτο σε ρωταω γιατι μπορει να βοηθηθει καποια σλλη κοπελα όπως ειπες.

Δεν την εχω ξανακουσει την εξεταση. Ειναι προφανωςαρκετα εξειδιξευμενη. Εμενα ο συζυγος χθες εδωσε σπερμσ για να ελεγξουμε τον κατακερματισμο. Μας το προτεινε η εξωσωματικος προληπτικα. Μαλλον δεν ειναι η ιδια ε;;; 

Λυπαμαι για ολα αυτα που σας ετυχαν. Ευχομαι απο δω κ περα να πανε ολα καλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστώ για την απαντηση. Ακριβως γιαυτο σε ρωταω γιατι μπορει να βοηθηθει καποια σλλη κοπελα όπως ειπες.

Δεν την εχω ξανακουσει την εξεταση. Ειναι προφανωςαρκετα εξειδιξευμενη. Εμενα ο συζυγος χθες εδωσε σπερμσ για να ελεγξουμε τον κατακερματισμο. Μας το προτεινε η εξωσωματικος προληπτικα. Μαλλον δεν ειναι η ιδια ε;;; 

Λυπαμαι για ολα αυτα που σας ετυχαν. Ευχομαι απο δω κ περα να πανε ολα καλα.

 

και εμεις την καναμε αυτη την εξεταση..μας την προτεινε γενετιστης..θεωρειται βασικη ειδικα αν εχεις παλινδρομες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

και εμεις την καναμε αυτη την εξεταση..μας την προτεινε γενετιστης..θεωρειται βασικη ειδικα αν εχεις παλινδρομες

Εγω δεν ειχα ποτέ εγκυμοσυνη.

Μονο τις δυο αποτυχιες εμφυτευσης με βλαστοκυστες. 

Και γι αυτο η νεα γιατρος μας προτεινε τον κατακερματισμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Κορίτσι μου δεν είναι η ίδια!!!και ο δικός μου είχε κάνει για κατακερματισμό η οποία έδειξε ότι δεν έχει πρόβλημα σε αυτο!!!Το fish είναι πιο εξειδικευμένη και επειδή είναι ακριβή δε την προτείνουν!!Αλλά εμένα μου φάνηκε αστείο να μη την κάνουμε και αυτή!!!Όπως είμαι σιγουρη ότι ξέρεις γιατί μιλάω!!!σταγόνα στον ωκεανό!!!χάρη σε αυτή την εξέταση μπήκαμε στην διαδικασία για τις βλαστοκύστες και για την βιοψια!!!και όπως αποδείχτηκε 4/6 βλαστοκύστες μου είχα χρωμοσωμικες ανωμαλίες και αν τις έβαζα θα είχε χαθεί όλη η προσπάθεια!!!!!γιατί και για τα 13 ωαρια μου έλεγαν ότι είναι μορφολογικά άριστα αλλά μετέπειτα και για τις 6 πάλι το ίδιο!!!Όμως μόνο 2 Τελικά είναι άψογα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia pou xathikateee egw avrio paw gia owlipsia makari na dw perissotera avgoulakia auti tin fora!!!????

Εδω ειμαστε αλλα διασκορπισμενες σε διαφορα θεματα.

Καλη επιτυχιαα!!! Ολα να πανε καλα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 12:42 ΜΜ, ο/η elviraice είπε:

@nikona Κορίτσι μου δεν είναι η ίδια!!!και ο δικός μου είχε κάνει για κατακερματισμό η οποία έδειξε ότι δεν έχει πρόβλημα σε αυτο!!!Το fish είναι πιο εξειδικευμένη και επειδή είναι ακριβή δε την προτείνουν!!Αλλά εμένα μου φάνηκε αστείο να μη την κάνουμε και αυτή!!!Όπως είμαι σιγουρη ότι ξέρεις γιατί μιλάω!!!σταγόνα στον ωκεανό!!!χάρη σε αυτή την εξέταση μπήκαμε στην διαδικασία για τις βλαστοκύστες και για την βιοψια!!!και όπως αποδείχτηκε 4/6 βλαστοκύστες μου είχα χρωμοσωμικες ανωμαλίες και αν τις έβαζα θα είχε χαθεί όλη η προσπάθεια!!!!!γιατί και για τα 13 ωαρια μου έλεγαν ότι είναι μορφολογικά άριστα αλλά μετέπειτα και για τις 6 πάλι το ίδιο!!!Όμως μόνο 2 Τελικά είναι άψογα!!!

μου φαινονται τοσα πολλα ολα αυτα αληθεια!!!! δηλαδη οι χρωμοσωμικες σε πολλες περιπτωσεις ειναι η πλειοψηφια των προσπαθειων...Τα διαβαζα και μου φανηκαν κινεζικα ολα, και για μια ακομα φορα, αντιλαμβανομαι πως ειναι τρελος ωκεανος οι εξετασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ τετάρτη ωοληψια με 8 ωοθηλακια κ 1 μικρο που μάλλον άχρηστο εντελώς είναι αλλά θα το τρυπήσει γιατί ποτε δεν ξέρεις. Ποσοστά κ παλι μικρά αλλά αυτή τη φορά δεν ζοριζομαι. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να μείνει κανένα για κατάψυξη γιατί λεφτά αλλά για ολόκληρη προσπαθεια δεν υπαρχουν. Άντε κ ο θεός μαζί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Εγώ τετάρτη ωοληψια με 8 ωοθηλακια κ 1 μικρο που μάλλον άχρηστο εντελώς είναι αλλά θα το τρυπήσει γιατί ποτε δεν ξέρεις. Ποσοστά κ παλι μικρά αλλά αυτή τη φορά δεν ζοριζομαι. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να μείνει κανένα για κατάψυξη γιατί λεφτά αλλά για ολόκληρη προσπαθεια δεν υπαρχουν. Άντε κ ο θεός μαζί μας.

Ourania mou autin tin fora tha ta katafereis eimai sigouri!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Εγώ τετάρτη ωοληψια με 8 ωοθηλακια κ 1 μικρο που μάλλον άχρηστο εντελώς είναι αλλά θα το τρυπήσει γιατί ποτε δεν ξέρεις. Ποσοστά κ παλι μικρά αλλά αυτή τη φορά δεν ζοριζομαι. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να μείνει κανένα για κατάψυξη γιατί λεφτά αλλά για ολόκληρη προσπαθεια δεν υπαρχουν. Άντε κ ο θεός μαζί μας.

Μπραβο ουρανια με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εδω ειμαστε αλλα διασκορπισμενες σε διαφορα θεματα.

Καλη επιτυχιαα!!! Ολα να πανε καλα!! Θα περιμενουμε τα νεα σου.

Euxaristw nai tha sas grapsw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ειλικρινά νομίζω ότι δεν πρέπει να υπάρχει εξέταση που να μην την εχω κάνει!!!εγώ που ούτε Ντεπόν δεν έπαιρνα!!!είναι ένας ωκεανός οντως και επειδή είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα θέλω να έχω όσο τον δυνατόν περισσότερες πιθανότητες!! Και γι'αυτό πάω με καλή ψυχολογία και θα τολμούσα να πω και με σιγουριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@Kat-Cat ειλικρινά νομίζω ότι δεν πρέπει να υπάρχει εξέταση που να μην την εχω κάνει!!!εγώ που ούτε Ντεπόν δεν έπαιρνα!!!είναι ένας ωκεανός οντως και επειδή είναι η πρώτη μου εμβρυομεταφορα θέλω να έχω όσο τον δυνατόν περισσότερες πιθανότητες!! Και γι'αυτό πάω με καλή ψυχολογία και θα τολμούσα να πω και με σιγουριά!!!

Χαρά στο κουράγιο σου! (Οπως και πολλών αλλων κοριτσιων). Τουλάχιστον ξετινάχτηκες οπότε ναι η ψυχολογια και η διαθεση πρέπει να ειναι θετική γιατί λες, εντάξει, τα χω κοιτάξει όλα ή τουλάχιστον σχεδόν όλα οπότε δεν υπάρχει καποιο μελανό σημείο, ή και να υπήρχε το έχουμε λίγο ισορροπήσει. Καλή επιτυχία ευχομαι με πολύ καλά αποτελέσματα! (Δε θελω να ρωτησω κοστος για ολα αυτα, αν μια φορα η διαδικασια της εξωσωματικης ειναι ακριβη, με όλες αυτες τις εξετάσεις φανταζομαι πόσο θα εφτασε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Εγώ τετάρτη ωοληψια με 8 ωοθηλακια κ 1 μικρο που μάλλον άχρηστο εντελώς είναι αλλά θα το τρυπήσει γιατί ποτε δεν ξέρεις. Ποσοστά κ παλι μικρά αλλά αυτή τη φορά δεν ζοριζομαι. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να μείνει κανένα για κατάψυξη γιατί λεφτά αλλά για ολόκληρη προσπαθεια δεν υπαρχουν. Άντε κ ο θεός μαζί μας.

Καλή επιτυχία να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλησπέρα. Εγώ τετάρτη ωοληψια με 8 ωοθηλακια κ 1 μικρο που μάλλον άχρηστο εντελώς είναι αλλά θα το τρυπήσει γιατί ποτε δεν ξέρεις. Ποσοστά κ παλι μικρά αλλά αυτή τη φορά δεν ζοριζομαι. Οτι είναι να γίνει θα γίνει. Μακάρι να μείνει κανένα για κατάψυξη γιατί λεφτά αλλά για ολόκληρη προσπαθεια δεν υπαρχουν. Άντε κ ο θεός μαζί μας.

Καλη επιτυχια ολα να πανε καλα να μας πεις ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat σε  ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!Τώρα μάλιστα είμαι στην πτήση για Θεσσαλονίκη γιατί εκεί θα την κάνω από επιλογή μου!!!δε θα σου πω το κόστος γιατί μπορώ να τρομάξω κάποια κορίτσια το μόνο που μπορώ να σου πω ότι με όλες τις εξετάσεις και όλα όσα έχω κανει είναι σαν να έχω μπει στην διαδικασία για 4 εξωσωματικες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia teleiwsa mou peiran 9 avgoylakiaaaaa!!!Tin prwti fora meta tin narkosi eklapsa gt mou peira  3 enw autin tin fora eklapsa apo xara!!! Euxaristw g tis euxes sas koritsia mou ?

Μπραβοοοοο!!!!! Ολα ετσι ομορφα να συνεχισουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Castrop rauxel δεν θυμαμαι αν σε εχω ξαναρωτησει. Αλλάξατε πρωτοκολλο σε αυτην την διεγερση;;;Ή κάνεις πήρες τα ίδια φάρμακα;;

Allaksa ta farmaka den peira ta Idia alla gia protokolo den kserw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...