Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μαιος..ο πιο ευωδιαστος μηνας!!ποσες ξεκιναμε την τελευταια μας προσπαθεια πριν το καλοκαιρι??


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.Εκτός από την ηλικία 43 τον Ιούλιο,είχα και μία φυσιολογική σύλληψη το 2015 αλλά δυστυχώς ήταν εξωμήτρια.Από τότε όλες οι εξωσωματικές αποτυχημένες.Πρίν δύο μήνες έκανα την εξέταση του Νίκα για να δω αν υπάρχει φλεγμονη και να βρω το παράθυρο εμφύτευσης.Το πόρισμα ήταν χρόνια λοίμωξη και έκανα θεραπεία 35 μέρες με αντιβίωση και 8 εκχύσεις.Απλά δε μπορούσα να ξαναδώσω δείγμα και να περιμένω για να δω αν υποχώρησε η λοίμωξη,εμπιστεύτηκα τον γιατρό.Τώρα με έπιασε ο φόβος της αποτυχίας.Έκανα δύο κύκλους από τον Ιανουάριο για να μαζέψω 2 βλαστοκύστες και μάλιστα στον τελευταίο είχα 4 ωοθυλάκια,αλλά πήραμε μόνο 2 και γονιμοποιήθηκε το ένα και το αφήσαμε για βλαστοκύστη και έγινε.Τί τράβηξα μέχρι να μάθω ότι πήγε σε βλαστοκύστη.Έτσι είπα πως θα είναι καλο σημάδι αυτό,αλλά από τη 2η μέρα ετ άρχισαν οι πόνοι περιόδου και με έπιασε ο φόβος της αποτυχίας.

Έχεις περάσει πολλά και είναι πολύ λογικό να ανησυχείς. Δυστυχώς από ότι έχω καταλάβει οι διαδικασίες, οι εξετάσεις, οι διαγνώσεις η ίδια η φύση μας είναι χαοτική. Δεν μπορεί η ίδια επιστήμη να έχει την πλήρη γνώση, πόσο μάλλον εμείς, που δεν ήμαστε καν του αντικειμένου. Δεν το έχουμε σπουδάσει θέλω να πω. Καλά κάνεις και έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να έχεις και εμπιστοσύνη στο εμβρυάκι σου. Αυτό τώρα ξέρει τι πρέπει να κάνει, δίνει τη μάχη του και εσύ μονάχα να το βοηθήσεις με την ηρεμία σου μπορείς. Μη σκέφτεσαι αρνητικά ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sena είπε:

Έχεις περάσει πολλά και είναι πολύ λογικό να ανησυχείς. Δυστυχώς από ότι έχω καταλάβει οι διαδικασίες, οι εξετάσεις, οι διαγνώσεις η ίδια η φύση μας είναι χαοτική. Δεν μπορεί η ίδια επιστήμη να έχει την πλήρη γνώση, πόσο μάλλον εμείς, που δεν ήμαστε καν του αντικειμένου. Δεν το έχουμε σπουδάσει θέλω να πω. Καλά κάνεις και έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να έχεις και εμπιστοσύνη στο εμβρυάκι σου. Αυτό τώρα ξέρει τι πρέπει να κάνει, δίνει τη μάχη του και εσύ μονάχα να το βοηθήσεις με την ηρεμία σου μπορείς. Μη σκέφτεσαι αρνητικά ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Σ¨ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά.Πάντα αυτοί οι πόνοι περιόδου με ρίχνουν ψυχολογικά,είναι που είναι και η αναμονή δύσκολη.Στο τέλος μετά από τόσες ετ δε θα γλυτώσω λέω τον ψυχίατρο.Να λέμε και κανένα αστείο πού και πού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Θα προσπαθήσω να σκέφτομαι θετικά.Πάντα αυτοί οι πόνοι περιόδου με ρίχνουν ψυχολογικά,είναι που είναι και η αναμονή δύσκολη.Στο τέλος μετά από τόσες ετ δε θα γλυτώσω λέω τον ψυχίατρο.Να λέμε και κανένα αστείο πού και πού.

Αυτό με τον ψυχίατρο δεν είναι κακό. Ακριβώς για να γελάσουμε θα σου πω τη δική μου ιστορία από το τεστ χοριακής, που βγήκε αρνητικό. Πρωί πρωί πήγα να δώσω αιματάκη, καλός καιρός βόλτες στην αγορά, καφεδάκι με φίλες ήλιος ζέστη όλα ήταν σουπερ. Την ώρα, που ήταν να πάω να πάρω το αποτέλεσμα βροχή,αστραπές βροντές, ποτάμι οι δρόμοι. Λέω οκ θα βγω θα πάω , αφήνω τις φίλες στο καφέ και  χωρίς ομπρέλα  με κάτι πάνινα παπούτσια, που είχαν πάρει νερό στο δευτερόλεπτο, καταφέρνω φτάνω στο μικροβιολογικό εργαστήριο, μου δίνει το αποτέλεσμα μου το λέει κιόλας (λες και δεν ξέρω γραφή και ανάγνωση) πήρα και την ψυχρολουσία και σε λίγα λεπτά βρίσκομαι πάλι στο δρόμο, βρεγμένη ώς το κόκαλλο, με μια διάθεση θέλω να γίνω παγωτό και να λιώσω, με το χαρτί στο χέρι να βρέχεται και αυτό. Τότε δεν ξέρω πως, εκεί μέσα στο χαλασμό, με κάνω εικόνα και λέω θα ήμουν πρωταγωνίστρια αξιώσεων σε σούπερ βιντεοκλιπ και σα να περίμενα να ακουστεί και ένα ρεφρέν. Από τη μια γελούσα από την άλλη έκλαιγα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sena είπε:

Αυτό με τον ψυχίατρο δεν είναι κακό. Ακριβώς για να γελάσουμε θα σου πω τη δική μου ιστορία από το τεστ χοριακής, που βγήκε αρνητικό. Πρωί πρωί πήγα να δώσω αιματάκη, καλός καιρός βόλτες στην αγορά, καφεδάκι με φίλες ήλιος ζέστη όλα ήταν σουπερ. Την ώρα, που ήταν να πάω να πάρω το αποτέλεσμα βροχή,αστραπές βροντές, ποτάμι οι δρόμοι. Λέω οκ θα βγω θα πάω , αφήνω τις φίλες στο καφέ και  χωρίς ομπρέλα  με κάτι πάνινα παπούτσια, που είχαν πάρει νερό στο δευτερόλεπτο, καταφέρνω φτάνω στο μικροβιολογικό εργαστήριο, μου δίνει το αποτέλεσμα μου το λέει κιόλας (λες και δεν ξέρω γραφή και ανάγνωση) πήρα και την ψυχρολουσία και σε λίγα λεπτά βρίσκομαι πάλι στο δρόμο, βρεγμένη ώς το κόκαλλο, με μια διάθεση θέλω να γίνω παγωτό και να λιώσω, με το χαρτί στο χέρι να βρέχεται και αυτό. Τότε δεν ξέρω πως, εκεί μέσα στο χαλασμό, με κάνω εικόνα και λέω θα ήμουν πρωταγωνίστρια αξιώσεων σε σούπερ βιντεοκλιπ και σα να περίμενα να ακουστεί και ένα ρεφρέν. Από τη μια γελούσα από την άλλη έκλαιγα.  

Τί περιπέτεια κι αυτή.Αχ τί τραβάμε.Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.Την Πέμπτη θα κάνω πάλι τις ορμόνες.Όμως αν έγινε κάτι έγινε.Είμαστε στην 4η μέρα οπότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Μόνο προσευχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας... Ηρθε ξανά το τρελό της παρέας σας. Χτες πήρα τα φάρμακα και αδιαθέτησα (4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να τρέχω να προλάβω). Μετρήσαμε ωοθηλάκια κ έχουμε 7. Το πρωι πάω για εξετάσεις να δούμε αν ξεκινάμε. Το 4μηνο που με χάσατε έτρεχα αλλά το χάρηκα. Καμία σκέψη για το θέμα, κανένα άγχος (οχι πως είχα την πρώτη φορά). Πάω δυναμικά για την δευτερη και τελευταία προσπάθεια. Λεφτά τέλος. Οπότε θετική σκέψη κ ο Θεός μαζί μας... Διάβασα τα νέα σας αλλά δεν θυμάμαι τπτ. Μόνο μια γκαστρούλα και την castrop που πάμε πάλι σχεδόν μαζί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ourania είπε:

Γεια σας... Ηρθε ξανά το τρελό της παρέας σας. Χτες πήρα τα φάρμακα και αδιαθέτησα (4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να τρέχω να προλάβω). Μετρήσαμε ωοθηλάκια κ έχουμε 7. Το πρωι πάω για εξετάσεις να δούμε αν ξεκινάμε. Το 4μηνο που με χάσατε έτρεχα αλλά το χάρηκα. Καμία σκέψη για το θέμα, κανένα άγχος (οχι πως είχα την πρώτη φορά). Πάω δυναμικά για την δευτερη και τελευταία προσπάθεια. Λεφτά τέλος. Οπότε θετική σκέψη κ ο Θεός μαζί μας... Διάβασα τα νέα σας αλλά δεν θυμάμαι τπτ. Μόνο μια γκαστρούλα και την castrop που πάμε πάλι σχεδόν μαζί...

Καλή επιτυχία έτσι δυναμικά και μπράβο σου!!! όλα με το καλό να πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ourania είπε:

Γεια σας... Ηρθε ξανά το τρελό της παρέας σας. Χτες πήρα τα φάρμακα και αδιαθέτησα (4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να τρέχω να προλάβω). Μετρήσαμε ωοθηλάκια κ έχουμε 7. Το πρωι πάω για εξετάσεις να δούμε αν ξεκινάμε. Το 4μηνο που με χάσατε έτρεχα αλλά το χάρηκα. Καμία σκέψη για το θέμα, κανένα άγχος (οχι πως είχα την πρώτη φορά). Πάω δυναμικά για την δευτερη και τελευταία προσπάθεια. Λεφτά τέλος. Οπότε θετική σκέψη κ ο Θεός μαζί μας... Διάβασα τα νέα σας αλλά δεν θυμάμαι τπτ. Μόνο μια γκαστρούλα και την castrop που πάμε πάλι σχεδόν μαζί...

Καλή αρχή με ένα καλύτερο και θετικότατο τέλος σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εχουμε καμια εξελιξη; Που βρισκομαστε;Εγω αυριο εχω τον πρωτο υπερηχο για να δουμε πως ανταποκρινομαι.

@ourania καλη αρχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωω @ourania παλιοσειρά! Καλώς το τρελοκόριτσο! Πολύ χαίρομαι που  έκανες νέα δυναμική εμφάνιση! @antzy9 Πώς προχωράς; κοντεύει η ωοληψία;

Κορίτσια σε προετοιμασία, σε διέγερση και σε αναμονή Καλή επιτυχία! Ο Μάιος θα ειναι ο τυχερός σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ourania είπε:

Γεια σας... Ηρθε ξανά το τρελό της παρέας σας. Χτες πήρα τα φάρμακα και αδιαθέτησα (4 μέρες νωρίτερα, έτσι για να τρέχω να προλάβω). Μετρήσαμε ωοθηλάκια κ έχουμε 7. Το πρωι πάω για εξετάσεις να δούμε αν ξεκινάμε. Το 4μηνο που με χάσατε έτρεχα αλλά το χάρηκα. Καμία σκέψη για το θέμα, κανένα άγχος (οχι πως είχα την πρώτη φορά). Πάω δυναμικά για την δευτερη και τελευταία προσπάθεια. Λεφτά τέλος. Οπότε θετική σκέψη κ ο Θεός μαζί μας... Διάβασα τα νέα σας αλλά δεν θυμάμαι τπτ. Μόνο μια γκαστρούλα και την castrop που πάμε πάλι σχεδόν μαζί...

Kali epituxia Ourania mou...Egw avrio kanw to prwto tripimataki mou euxomai na akolouthisoume tin Antelope!!!Egw to mono thema pou me provlimatizei einai to taigaro oso kai na prospathw den mporw ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel αυτή τη φορά πάμε εντελως μαζί. κ εγω αυριο ξεκινάω διέγερση... Ιδιο σχήμα ίδια όλα. Ελπίζουμε να αλλάξει η κατάληξη. Α δεν ασχολουμε καθόλου με το θέμα τσιγαρο. Απλά θα το περιορισω. Να το κόψω δεν παίζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ourania είπε:

@Castrop rauxel αυτή τη φορά πάμε εντελως μαζί. κ εγω αυριο ξεκινάω διέγερση... Ιδιο σχήμα ίδια όλα. Ελπίζουμε να αλλάξει η κατάληξη. Α δεν ασχολουμε καθόλου με το θέμα τσιγαρο. Απλά θα το περιορισω. Να το κόψω δεν παίζει..

Καλη αρχη κοριτσια!!! 

Αχ το τσιγαροοο. Κι εγω δυσκολευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ourania είπε:

@Castrop rauxel αυτή τη φορά πάμε εντελως μαζί. κ εγω αυριο ξεκινάω διέγερση... Ιδιο σχήμα ίδια όλα. Ελπίζουμε να αλλάξει η κατάληξη. Α δεν ασχολουμε καθόλου με το θέμα τσιγαρο. Απλά θα το περιορισω. Να το κόψω δεν παίζει..

Ti kalaaaa!!idia farmaka tha pareis???emena mou ta allaksane ta farmaka ade kali mas arxi kai se ola ta koritsia kali apotelesmata na exoume ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα  κορίτσια  ! Κάναμε  υπέρηχο.  5 ωάρια για αρχή και οιστραδιολη 191 από  38.5 που ξεκίνησα την Δευτέρα.  Καλά  ξεκίνησα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα  κορίτσια  ! Κάναμε  υπέρηχο.  5 ωάρια για αρχή και οιστραδιολη 191 από  38.5 που ξεκίνησα την Δευτέρα.  Καλά  ξεκίνησα; 

Bravo κοπέλα μου έτσι μια χαρά είναι δεν είμαι ειδικός απλά από τις δικές μου τιμές (μη παρεξηγηθω το είπα χαχα) καλά αποτελέσματα όλα καλά να πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Bravo κοπέλα μου έτσι μια χαρά είναι δεν είμαι ειδικός απλά από τις δικές μου τιμές (μη παρεξηγηθω το είπα χαχα) καλά αποτελέσματα όλα καλά να πάνε....

Σε ευχαριστώ  πολύ κορίτσι.  Μου φάνηκε μικρή η οιστραδιολη και έλεγα μήπως δεν είναι καλή.  Αναμένω τον γιατρό  για να πάρουμε τηλ τον εξωσωματικο να του πούμε τα πρώτα νέα διέγερσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Σε ευχαριστώ  πολύ κορίτσι.  Μου φάνηκε μικρή η οιστραδιολη και έλεγα μήπως δεν είναι καλή.  Αναμένω τον γιατρό  για να πάρουμε τηλ τον εξωσωματικο να του πούμε τα πρώτα νέα διέγερσης 

Όσο περνάνε οι μέρες θα αυξηθεί και άλλο θα δεις.,..θα πας για βλαστοκυστες κατάψυξη η φρέσκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...