Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ Εγκυμοσύνη


Guest

Recommended Posts

στις Just now, ο/η eriv είπε:

@Kat-Cat & @Athena D. για την ενδομητριωση που λετε. 2 δικες μου περιπτωσεις, πριν πολλα χρονια απιστευτος πονος στην περιοδο που δεν περναγε με χαπι, μην πω γινοταν και περισσοτερος. Βρηκε κυστες ο γιατρος στον υπερηχο, παρακολουθουσαμε οτι σιγα σιγα μεγαλωνε (σε 2 περιοδους εννοω τωρα), καναμε λαπαροσκοπηση και μετα 6μηνη διακοπη περιοδου. 

Περυσι ιανουαριο χωρις πονους τιποτα καμια ενδειξη, γνωριζοντας ομως ο γιατρος την παλια ενδομητριωση με πηγε λαπαροσκοπικα για ελεγχο, ειχα αρχισει να εχω εστιες που τις καυτηριασε (δεν φαινοντουσαν στον υπερηχο). Ουτε διακοπη περιοδου, ουτε καποια αγωγη τπτ. 

ναι διαβασα στο αρθρο οτι κοινο συμπτωμα σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις ειναι οι εντονοι πονοι περιοδου. Τουλαχιστον ξεμπερδεψες με το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

χμμμμμμ, ουτε στην αποξεση μπορει να το δει ε? Τι να πω, αμα αρχισουμε να ψαχνομαστε εγω ξερω οτι θα βρουμε χιλια δυο στο τελος. Ααχαχαχχαχα. Καλυτερα να μην αρχισω :P

αφου εχεις κανονικη περιοδο κ εμεινες κ εγκυος ευκολα αποκλειεται να εχεις θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

αφου εχεις κανονικη περιοδο κ εμεινες κ εγκυος ευκολα αποκλειεται να εχεις θεμα.

ευτυχώς που μπαίνεις και συ ως η φωνή της λογικής μου :mrgreen: ειχα ξεκινησει να ασχολουμαι με τις σαλπιγγες ας μεινω εκει στις παλιες συνηθειες...:whistle: (Διαβαζω τοσα πολλα και διαφορα, που πραγματικα δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν και συνειδητοποιω οτι τελικα δεν ξερω τιποτα για το τι εχω και τι δεν εχω...απο ανοσολογικα μεχρι αυτα τα οργανικα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ευτυχώς που μπαίνεις και συ ως η φωνή της λογικής μου :mrgreen: ειχα ξεκινησει να ασχολουμαι με τις σαλπιγγες ας μεινω εκει στις παλιες συνηθειες...:whistle: (Διαβαζω τοσα πολλα και διαφορα, που πραγματικα δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν και συνειδητοποιω οτι τελικα δεν ξερω τιποτα για το τι εχω και τι δεν εχω...απο ανοσολογικα μεχρι αυτα τα οργανικα)

xaxa.

η νορμαλ περιοδος απο μονη λεει πολλα.σε συνδυασμο με ευκολη φυσικη συλληψη....απογειωνει! οποτε don't worry!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι διαβασα στο αρθρο οτι κοινο συμπτωμα σχεδον σε ολες τις περιπτωσεις ειναι οι εντονοι πονοι περιοδου. Τουλαχιστον ξεμπερδεψες με το θεμα.

Ποτε δεν ξερεις οτι ξεμπερδεψες σιγουρα με την ενδομ. ? 

αλλα μην τρελαθεις... μια χαρα εισαι σε ολα. Εμεινες μονη σου γρηγορα... θα ξαναγινει αμεσα και ολα θα πανε υπεροχα ?

Και γι αυτο που λες νομιζω ειδικα στα ανοσολογικα εισαι εσυ και ενα τσικ πιο πανω οι γιατροι... ξερεις παρα πολλα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια με ηρεμησατε!. Τρώω τα κολληματά μου και εγω....Μια ειμαι αισιοδοξη και μια νομιζω οτι καθε φορα θα συμβαινει κατι κακο. Τελοσπαντων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια με ηρεμησατε!. Τρώω τα κολληματά μου και εγω....Μια ειμαι αισιοδοξη και μια νομιζω οτι καθε φορα θα συμβαινει κατι κακο. Τελοσπαντων!

Μα αυτο δεν πρεπει να κανουμε;!; Να ηρεμουμε η την μια την αλλη οταν φρικαρει και πανικοβαλλεται.. να ειμαστε η φωνης της λογικης.. 

μην νομιζεις πχ οτι κ εγω ειμαι ξενοιαστη, ανεμελη και τρεχω με ξεπλεκες πλεξουδες στα λιβαδια να ανεμιζουν.. 

καποιες φορες ειμαι αισιοδοξη και καποιες αλλες (τις περισσοτερες) ειμαι το αντιθετο.! Το παλευουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Μα αυτο δεν πρεπει να κανουμε;!; Να ηρεμουμε η την μια την αλλη οταν φρικαρει και πανικοβαλλεται.. να ειμαστε η φωνης της λογικης.. 

μην νομιζεις πχ οτι κ εγω ειμαι ξενοιαστη, ανεμελη και τρεχω με ξεπλεκες πλεξουδες στα λιβαδια να ανεμιζουν.. 

καποιες φορες ειμαι αισιοδοξη και καποιες αλλες (τις περισσοτερες) ειμαι το αντιθετο.! Το παλευουμε ??

καλα ναι, και αυτο ειναι το βασικο. Να το παλευουμε και να μην ειμαστε μονιμως απαισιοδοξες και μεσα στη μαυριλα. σκαμπανεβασματα υπαρχουν. Ας εχουμε και λιγη τυχη με το μερος μας, και εκει θα πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ευτυχώς που μπαίνεις και συ ως η φωνή της λογικής μου :mrgreen: ειχα ξεκινησει να ασχολουμαι με τις σαλπιγγες ας μεινω εκει στις παλιες συνηθειες...:whistle: (Διαβαζω τοσα πολλα και διαφορα, που πραγματικα δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν και συνειδητοποιω οτι τελικα δεν ξερω τιποτα για το τι εχω και τι δεν εχω...απο ανοσολογικα μεχρι αυτα τα οργανικα)

Βρε, @Kat-Cat,ηρέμησε!!!Δεν είπαμε ότι θα κόψουμε το googlαρισμα;?

Πραγματικά δεν έχεις κανένα μα κανένα μα κανένα πρόβλημα!!

Συνέλαβες πολύ γρήγορα απλά είχες μια ατυχία..

Θα δεις ότι σε λίγο καιρό θα αρχίσεις να φουσκώνεις σιγα-σιγα..???

Μην ξαναgooglαρεις!!???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Βρε, @Kat-Cat,ηρέμησε!!!Δεν είπαμε ότι θα κόψουμε το googlαρισμα;?

Πραγματικά δεν έχεις κανένα μα κανένα μα κανένα πρόβλημα!!

Συνέλαβες πολύ γρήγορα απλά είχες μια ατυχία..

Θα δεις ότι σε λίγο καιρό θα αρχίσεις να φουσκώνεις σιγα-σιγα..???

Μην ξαναgooglαρεις!!???

 

οχι οχι δεν γκουγκλαρα, εδω τα μαθαινω αυτα. αχαχαχαχ. Το χω κοψει το πολυ γκουγκλαρισμα. Αλλα παιρνει το ματι μου εξετασεις κλπ και επειδη μου αρεσει να ενημερωνομαι μετα λεω χμμμμμ υπαρχει και αυτο και εκεινο και το αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι οχι δεν γκουγκλαρα, εδω τα μαθαινω αυτα. αχαχαχαχ. Το χω κοψει το πολυ γκουγκλαρισμα. Αλλα παιρνει το ματι μου εξετασεις κλπ και επειδη μου αρεσει να ενημερωνομαι μετα λεω χμμμμμ υπαρχει και αυτο και εκεινο και το αλλο.

Καλα κάνεις κ ενημερώνεσαι.Κι εγω εχω μαθει πολλα απο εδω μεσα.Τωρα μια χαζη ερωτηση.Αν θυμάμαι καλά μ ειχε βγει κ εμενα θετικο το τοξόπλασμα.Ειναι καλο αυτο;Ωεοοο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

@Kat-Cat & @Athena D. για την ενδομητριωση που λετε. 2 δικες μου περιπτωσεις, πριν πολλα χρονια απιστευτος πονος στην περιοδο που δεν περναγε με χαπι, μην πω γινοταν και περισσοτερος. Βρηκε κυστες ο γιατρος στον υπερηχο, παρακολουθουσαμε οτι σιγα σιγα μεγαλωνε (σε 2 περιοδους εννοω τωρα), καναμε λαπαροσκοπηση και μετα 6μηνη διακοπη περιοδου. 

Περυσι ιανουαριο χωρις πονους τιποτα καμια ενδειξη, γνωριζοντας ομως ο γιατρος την παλια ενδομητριωση με πηγε λαπαροσκοπικα για ελεγχο, ειχα αρχισει να εχω εστιες που τις καυτηριασε (δεν φαινοντουσαν στον υπερηχο). Ουτε διακοπη περιοδου, ουτε καποια αγωγη τπτ. 

Μια χαρα τις τακτοποιησες τις εστιες.Εγω τωρα σ αυτη τη φαση ,δεν νομίζω οτι μπορώ να κανω κ πολλα..Παντως πόνους περιοδου ,εχω πολυ υποφερτους.Τι να πω...Μπορεί να ειναι διαφορετικά τα συμπτώματα σε καθε γυναικα.Εγκυμοσύνη εμποδιζουν ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλα κάνεις κ ενημερώνεσαι.Κι εγω εχω μαθει πολλα απο εδω μεσα.Τωρα μια χαζη ερωτηση.Αν θυμάμαι καλά μ ειχε βγει κ εμενα θετικο το τοξόπλασμα.Ειναι καλο αυτο;Ωεοοο;

ειναι δυο μετρησεις που γινονται η igG και η igM, η πρώτη δείχνει αν εχεις νοσησει στο παρελθόν και γενικά αυτή τη θελουμε θετική θεωρητικα γιατι σε προστατευει, η δευτερη δειχνει προσφατη λοιμωξη την οποια δεν τη θελουμε. Αυτα σε περιοδο εγκυμοσυνης γιατι το τοξοπλασμα ειναι τελειως ασυμπτωματικο στους ανθρωπους γενικοτερα. Αν εισαι αρνητικη απλα προσεχεις λιγο παραπανω με γατες, αψητα κρεατα, λαχανικα ωμα και τελος. (Και θετικη να εισαι δλδ προσεχεις και μονο απτο φοβο σου :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρατάμε,το προσέχεις απο το φοβο σου λοιπον.Χαχαχα!Καλα κ εισαι εδω και μας ενημερωνεις κ μας κάνεις να γελαμε!Να σαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι οχι δεν γκουγκλαρα, εδω τα μαθαινω αυτα. αχαχαχαχ. Το χω κοψει το πολυ γκουγκλαρισμα. Αλλα παιρνει το ματι μου εξετασεις κλπ και επειδη μου αρεσει να ενημερωνομαι μετα λεω χμμμμμ υπαρχει και αυτο και εκεινο και το αλλο.

Αν το κάνω εγώ αυτό με τις εξετάσεις ,θα σαλταρω!!

Πέραν από τις ορμονικές,δεν έχω κάνει τίποτα αλλο!!

Και οι 2 γιατροί που πήγα,μου είπαν να μην κάνω τίποτα ακομα!!???

Τα διαβάζω και αγχώνομαι!!Υπάρχουν τόσα που μπορεί να έχουμε και μπορεί να μην το εχουμε καταλαβει καν!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Αν το κάνω εγώ αυτό με τις εξετάσεις ,θα σαλταρω!!

Πέραν από τις ορμονικές,δεν έχω κάνει τίποτα αλλο!!

Και οι 2 γιατροί που πήγα,μου είπαν να μην κάνω τίποτα ακομα!!???

Τα διαβάζω και αγχώνομαι!!Υπάρχουν τόσα που μπορεί να έχουμε και μπορεί να μην το εχουμε καταλαβει καν!!???

εππππππ, εδω σε σταματω εγω, οι περισσοτερες δεν εχουμε κανει. Μην αγχωνεσαι. Ακουμε το γιατρο και τελος,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Αν το κάνω εγώ αυτό με τις εξετάσεις ,θα σαλταρω!!

Πέραν από τις ορμονικές,δεν έχω κάνει τίποτα αλλο!!

Και οι 2 γιατροί που πήγα,μου είπαν να μην κάνω τίποτα ακομα!!???

Τα διαβάζω και αγχώνομαι!!Υπάρχουν τόσα που μπορεί να έχουμε και μπορεί να μην το εχουμε καταλαβει καν!!???

Ολα καλα θα πανε κοριτσι μου!!!!Θα δεις!Ολα ειναι και λειτουργουν περιφημα!Ακουσε τον οργανισμο σου κ αυτος ξερει να σου πει.Εχεις περιοδο κανονικα;; Τον εαυτο σου πως τον αισθανεσαι;;;Αφουγκρασου τον και αυτος ξερει καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια  παντως και εγω που τον ρωταγα μου λεει μην σκεφτεσαι τπτ εχεις μια σταθερη περιοδο με νορμαλ πονακια ολα τα βλεπω καλα μην σκεφτεσαι οτι εχεις κατι !!!!!!! γιατι και εγω διαβαζα εω διαφορα λεω ωχ λες να εχω και εγω τπτ και να μην το εχω παρει χαμπαρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεε ναι .Οταν πολυ ασχολησε θαρρεις κι ολα τα εχεις.Να σκεφτεις επαψα να ασχολουμαι με ΑΜΙ και τα σχετικα για να μην ξερω και να μην αγχωνομαι.Οτι ειναι ,ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Εεε ναι .Οταν πολυ ασχολησε θαρρεις κι ολα τα εχεις.Να σκεφτεις επαψα να ασχολουμαι με ΑΜΙ και τα σχετικα για να μην ξερω και να μην αγχωνομαι.Οτι ειναι ,ειναι.

αυτο λεω και εγω μωρε μετα ουφ μην σκεφτεσαι ολα καλα ειναι και τετοια!!!! δε εχω μεινει και ποτε εγκυος και ξερεις εχω ανασφαλεια αυτο του αγνωστου !!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

αυτο λεω και εγω μωρε μετα ουφ μην σκεφτεσαι ολα καλα ειναι και τετοια!!!! δε εχω μεινει και ποτε εγκυος και ξερεις εχω ανασφαλεια αυτο του αγνωστου !!!!!!! 

Θα μεινεις κι εσυ και ολα τα κοριτσια!Αλλες ισως χρειαστει να προσπαθησουν λιγο περισσότερο αλλες ,λιγο λιγοτερο..Ολες ομως που πραγματικα το θελουν θα τα καταφερουν.Στο ευχομαι συντομα κοπελα μου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

@Athena D. ψιλοαπαραδεκτη η γιατρός σου... εγώ το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν αφαίρεσα τα 2 ινομυωματα που εχω, τα οποία βγήκαν 1 χρόνο πριν μείνω έγκυος περίπου, και μου είπε ο γιατρός να μην το σκαλίσουμε τώρα αλλά μετά τη γεννά... αλλά το ενα έφτασε 9 εκατοστά... 

 

Έχω μια ολόκληρη και μια ακόμα που την ψάχνουμε πάντα στον υπέρηχο ???. 

Η αλήθεια είναι Ότι ο γιατρός με είχε πανικοβάλει τότε, μου είπε κάνε παιδί όσο πιο γρήγορα μπορείς όταν βγήκα από το χειρουργείο αλλά εγώ εμπλεκα όλο με κάτι μαλ@@κες και ούτε καν... μόλις τον βρήκα, την συλλαβαμε την μικρή χωρίς ιδιαίτερα θέματα, προηγήθηκε μια βιοχημική και ο άντρας μου στο στρατο(φαντάρος) όποτε ο αφήσαμε 3-4 μήνες, και μετά όταν ξανάπροσπαθησαμε ήρθε αρκετά υλικά... 

τωρα μπήκα στο μήνα μου... και τώρα που σας γράφω προσπαθώ να αποτριχωσω γάμπα αλλά με μεγάλη δυσκολία φτάνω όταν τελικά φτάσω τρώω κλωτσιές και οι δυο μου οι γάτες παίζουν κυνηγητό μέσα το σπίτι σαν παλαβες γιατί χαίρονται που έχω ανοιχτά στο μπαλκόνι ??? οοοοτι να ναι είμαστε 

Την καλυτερη παρεα εχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Θα μεινεις κι εσυ και ολα τα κοριτσια!Αλλες ισως χρειαστει να προσπαθησουν λιγο περισσότερο αλλες ,λιγο λιγοτερο..Ολες ομως που πραγματικα το θελουν θα τα καταφερουν.Στο ευχομαι συντομα κοπελα μου!!!!

 

και σενα το ιδιο ευχομαι κοριτσαρα μου !!!!! και επειδη διαβασα το θεμα σου απο την αρχη νομιζω οτι παει να γινει κατι και αν οχι αυτη την φορα ο οργανισμος ξυπνησε!!!!!!!!!! παμε παμε δυνατααααααα!!!!!!!!!! να φουσκωνουν οι κοιλιτσες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Μια χαρα τις τακτοποιησες τις εστιες.Εγω τωρα σ αυτη τη φαση ,δεν νομίζω οτι μπορώ να κανω κ πολλα..Παντως πόνους περιοδου ,εχω πολυ υποφερτους.Τι να πω...Μπορεί να ειναι διαφορετικά τα συμπτώματα σε καθε γυναικα.Εγκυμοσύνη εμποδιζουν ε;

Κοιτα εγω τη δευτερη φορα που ειχα εστιες δεν ειχα καμια ενδειξη παντως, πονακια κλασσικα περιοδου και τπτ αλλο «υποπτο» . Απλα λογω ιστορικου μαλλον ηταν υποψιασμενος.

Δεν ειναι απολυτο οτι εμποδιζουν, ο γιατρος μου χε πει οτι μια γυναικα της εκαναν καισαρικη και εκει ειδαν οτι ειχε ενδομητριωση (& οχι ελαφρας μορφης). Ειναι και θεμα τυχης αρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...