Μετάβαση σε περιεχόμενο

κολικοι


Recommended Posts

στις On 3/28/2018 at 11:57 ΠΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ έδινα infacolic και ειχα δει διαφορά.. Επίσης του είχα πάρει αυτή την κρεμούλα για τη κοιλιά και τους κολικούς https://www.frezyderm.gr/vrefiki-peripoiisi/brefika-kalluntika/colic-relief-massage-gel/  

Ακόμα του έκανα  κομπρεσούλες και  μασαζάκι στη κοιλιά..
Κατα τα άλλα πιπίλα είναι σωτήρια! Επαιρνε πιπίλα από 20 ημερών και έδινα και με μπιμπερό χαμομηλι ή μάραρο, ή καμιά φορά το δικό μου γάλα  από 20 ημερών και δεν έπαθε ποτέ σύγχυση θηλής.. Συνδυασμός, infacolic, πιπίλα, λευκός ήχος, gel για κολικούς και αγκαλιά σε στάση που να ανακουφίζει περνούσαμε τις κρίσεις.. (κάπως...) περνούσαν κάποια βράδια που έκλαιγε 2-3 ώρες.. αλλά υπομονή.. αγκαλιά και όλα τα παραπάνω..

   Πωωωωω!!! Εγω οταν κλαιει 2-3 ωρες, λεω τι ησυχη που ειναι!! Χθες εκλαιγε 6 με 1 τη νυχτα..! Οι λευκοι ηχοι οντως μας βοηθουν. Πηρα κ την κρεμα που αναφερεις αλλα δεν καταλαβα αν δουλεψε.. θα παρω τηλ την γιατρο μας να την ρωτησω κ για το χαμομηλι κ τις infacolic.

   Παντως εχω να δηλωσω, πως οταν δε κλαιει χαμογελαει συνεχεια με τεραστιο χαμογελο!! Σαν τη μαμα της, κυκλοθυμικη η μικρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Θα με περασετε για τρελη αλλα θελω να σας πω τι εγινε χθες...

   Χθες λοιπον, με βαρια καρδια πηγα να δωσω στην μικρη για πρωτη φορα πιπιλα... Ημουν λοιπον με τον μπαμπα της κ το πειραμα αρχισε..!! Στην αρχη εκανε κατι τρελα η μικρη-δεν ηξερε πως να χειριστει την πιπιλα κ εμεις γελουσαμε..! Μετα απο λιγο ομως την επιασε, γουρλωσε τα ματια της κ αρχισε να την ρουφαει με μανια...! Το πιστευετε οτι εβαλα τα κλαματα οταν το ειδα αυτο γιατι ενιωσα οτι την κοροιδευω? Σκεφτομουν οτι προσπαθουσε να πιει γαλα κ ηθελε το στηθος μου κ οτι εγω την ξεγελουσα.. Ολες οι φιλες μου μου ειπαν πως φταιν οι ορμονες μου... Σημερα το σκεφτομαι κ γελαω!!

(Τι στο καλο?? Εγω ημουν σκληρο καρυδι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι μην τ σκέφτεσαι έτσι. Πίστεψε με αν ήθελε να φάει δ θα ρουφούσε την πιπίλα. Θα τ έκανε για λίγο θα την έφτυνε κ θα έκλαιγε. Δεν είναι χαζα. Η πιπίλα αυτό τ σκοπό έχει. Να ξεσπούν εκεί κ να ηρεμούν. Σκέψου πως αυτά δ ξέρουν να διαχειρίζονται τα συναισθήματα τους. Η θηλαστικη κίνηση π κάνουν με την πιπίλα τα βοηθάει στο να εκτονωθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Θα με περασετε για τρελη αλλα θελω να σας πω τι εγινε χθες...

   Χθες λοιπον, με βαρια καρδια πηγα να δωσω στην μικρη για πρωτη φορα πιπιλα... Ημουν λοιπον με τον μπαμπα της κ το πειραμα αρχισε..!! Στην αρχη εκανε κατι τρελα η μικρη-δεν ηξερε πως να χειριστει την πιπιλα κ εμεις γελουσαμε..! Μετα απο λιγο ομως την επιασε, γουρλωσε τα ματια της κ αρχισε να την ρουφαει με μανια...! Το πιστευετε οτι εβαλα τα κλαματα οταν το ειδα αυτο γιατι ενιωσα οτι την κοροιδευω? Σκεφτομουν οτι προσπαθουσε να πιει γαλα κ ηθελε το στηθος μου κ οτι εγω την ξεγελουσα.. Ολες οι φιλες μου μου ειπαν πως φταιν οι ορμονες μου... Σημερα το σκεφτομαι κ γελαω!!

(Τι στο καλο?? Εγω ημουν σκληρο καρυδι)

Και εγώ όταν την έδωσα μου κακοφάνηκε πολύ κανονικά λένε ότι απαγορεύεται θηλασμός και πιπίλα..Εγώ την δίνω μόνο όταν είναι να τον πάρει ο ύπνος μετά τη πετάει μόνος του δεν τη θέλει..Ευτυχώς δεν πάθαμε συγχιση θηλών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...