Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια μου γύρισα!

Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε δει σάκο κολπικά(με εξ.υπέρηχο δε φαινόταν).

Τώρα φάνηκε με εξωτερικό υπέρηχο άρα μεγάλωσε.

Το θέμα είναι ότι εγώ βάσει περιόδου είμαι 7 εβδομάδων,ενώ ο υπέρηχος με βγάζει 5.....

Θα ξαναπάω την Τετάρτη μετά το Πάσχα. Θα με φάει η αγωνία,μου λέει ότι μάλλον έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Γεια σας κορίτσια...

Κι εμείς είδαμε 1 σάκο με 1 λεκιθικο ασκό... Στον υπέρηχο. Δεν φαίνεται πρόβλημα, ούτε αποκόλληση, ούτε κάπου συγκεντρωμένο αίμα για να "κατέβει", ο γιατρός μες στην τρελή χαρά...

Εγώ περιμένω και την χοριακη...

Μακάρι να προχωρήσει καλά το σπορακι μου, Παναγίτσα μου...

 

 

Δεν εχουμε μιλησει, δεν αναρτώ συχνά, αλλα ειλικρινά σκεφτόμουν ποια θα ηταν να νεα σου.. (εχω περασει μια βιοχημικη κ μια παλλινδρομη κ εχω μια γενικότερη ευαισθησία σε αυτο το θεμα). 

Σου εύχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!! Η Παναγίτσα να ναι μαζι σου! Εύχομαι το σπορακι σας να ηρθε για να μεινει αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Γεια σας κορίτσια...

Κι εμείς είδαμε 1 σάκο με 1 λεκιθικο ασκό... Στον υπέρηχο. Δεν φαίνεται πρόβλημα, ούτε αποκόλληση, ούτε κάπου συγκεντρωμένο αίμα για να "κατέβει", ο γιατρός μες στην τρελή χαρά...

Εγώ περιμένω και την χοριακη...

Μακάρι να προχωρήσει καλά το σπορακι μου, Παναγίτσα μου...

Είχαμε 1,5 χρόνο να δούμε σπορακι στον υπέρηχο... Όλες ήταν βιοχημικές.

@OLY10

Ωραία κοπέλα μου! Και στην αδερφή μου που εγκυμονεί το τρίτο της παιδί έγινε το ίδιο. Ήταν καθυστερημένη η εμφύτευση. Ο γιατρός της μετέφερε την ΠΗΤ κατά μια εβδομάδα. Στην ίδια ηλικία κύησης με εσένα. Όλα καλά, τώρα ειναι στην 15η εβδομάδα.

 

Μπραβο κοπελα μου!!!!!Ευχομαι μονο χαρες απο δω κ περα!!!ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@OLY10Πάντως και η μια μου φίλη γέννησε μωράκι που ήταν καθυστερημένη σύλληψη κι επίσης τρόμαξε στην αρχή και είχε φρικάρει αλλά όλα πήγαν τέλεια :) όποτε, θετική σκέψη ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Γεια σας κορίτσια...

Κι εμείς είδαμε 1 σάκο με 1 λεκιθικο ασκό... Στον υπέρηχο. Δεν φαίνεται πρόβλημα, ούτε αποκόλληση, ούτε κάπου συγκεντρωμένο αίμα για να "κατέβει", ο γιατρός μες στην τρελή χαρά...

Εγώ περιμένω και την χοριακη...

Μακάρι να προχωρήσει καλά το σπορακι μου, Παναγίτσα μου...

Είχαμε 1,5 χρόνο να δούμε σπορακι στον υπέρηχο... Όλες ήταν βιοχημικές.

@OLY10

Ωραία κοπέλα μου! Και στην αδερφή μου που εγκυμονεί το τρίτο της παιδί έγινε το ίδιο. Ήταν καθυστερημένη η εμφύτευση. Ο γιατρός της μετέφερε την ΠΗΤ κατά μια εβδομάδα. Στην ίδια ηλικία κύησης με εσένα. Όλα καλά, τώρα ειναι στην 15η εβδομάδα.

 

Μπράβο κορίτσι πολύ καλά τα νέα σου ?? σου έχω πει ότι και εγώ είχα αιμα καφέ μέχρι και κάτι μαύρα πηγματα και κερασάκι στην τούρτα την 7 βδομάδα είχα αιμα και πουθενά στον υπέρηχο δεν φάνηκε ούτε αποκόλληση ούτε τίποτα και στην πορεία ανακαλύψαμε ότι ήταν υπολείμματα από τα υπόλοιπα εμβρυα που εμφυτευτηκαν αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησαν μην σε αγχωνουν τα καφέ το μωρό τα καθαρίζει μόνος του το σπιτάκι του όσο θα μεγαλώσει ο σάκος θα τα σπρώξει προς τα έξω και μάλλον και στην περιπτώσει σου θα είναι το άλλο έμβρυο ??.

Ξεκουράσει τα φάρμακα σου και ηρεμία ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry @peacock @Λευτέρης σας ευχαριστω ο.τι ειναι να γινει θα γινει. Εχω περασει και χειροτερα θα ηρεμησω να κανω γιορτες(βοηθαει να ξεχαστω τοτι ειναι γιορτες) κι εχει ο Θεος. Ο.τι καλυτερο σε ολες ευχομαι και σας ευχαριστω πολυ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Δόξα τω Θεω...

4.197 η χοριακη...

Έκανα και μια lentogest στον ποπο, πέρασα και τέτοια αγωνία, πέφτω να ξεραθώ...

Mπραβο ρε κορίτσι! :) Ολα καλα να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Δόξα τω Θεω...

4.197 η χοριακη...

Έκανα και μια lentogest στον ποπο, πέρασα και τέτοια αγωνία, πέφτω να ξεραθώ...

Μπράβο κοριτσακι μου!! Χαμογελα κ ξεκουράσου τωρα....κανε το σταυρό σου και ολα θα πανε καλα....αχ ποσο σε κατάλαβαινω...........ειδικα αυτη η αναμονη των χοριακων σε στελνει κατευθείαν στο Δαφνί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Δόξα τω Θεω...

4.197 η χοριακη...

Έκανα και μια lentogest στον ποπο, πέρασα και τέτοια αγωνία, πέφτω να ξεραθώ...

Μπραβο κοριτσαρα! Ηρεμησε τωρα κι ευχαριστησου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κ απο μενα εύχομαι τα καλύτερα! Ειναι ψυχοφθόρα ολη αυτη η αναμονη..λίγη υπομονή  ακομα κ πίστη! 

Σευχαριστω πολυ! Αφου δεν εξαρταται απο μενα κι ολα θα παρουν καποιο δρομο κακο η καλο απο μονα τους τοτε απλα περιμενω να δω. Χωρις αγωνια και αγχος μονο ελπιδα και προσμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Μπραβο @Gabry μου. Πολυ πολυ χαιρομαι. 

Εγω κοριτσια φοβαμαι οτι δε θα εχω καλη εκβαση. Μη σας λεω και ψεματα

 

Να σου πω κατι, αν δεν εχεις πολυ σταθερο κυκλο ειναι πολυ συνηθες αυτο με την καθυστερημενη συλληψη. Το πρωτο που με ειχε ρωτησει ο γιατρος μου ειναι αν εχω πολυ σταθερο κυκλο πχ οταν μου κανε τον υπερηχο. Κατσε λιγες μερες να δεις. Δεν υπαρχει κατι να κανεις αυτη τη στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Αγια και Μεγάλη Παρασκευή με τα όλα της...

Πάνω που πήγαινα να καθαρίσω από τα καφετιά το πρωί, εδώ και κάνα δίωρο έχω αίμα ζωντανό, κατακόκκινο... Και δε σταματάει... Κι ένα ψιλιμουδιασμα στην κοιλιά χαμηλά...

Γιατί βρε κορίτσια; Μεγάλο το βάσανο... Αν είναι να τελειωσει ας γίνει... Μη βασανιζομαστε έτσι άδικα...

καλημερα κοριτσι μου.καλη ανασταση.

μιλησατε με το γιατρο? πολλες κοπελες εχουν αιμα κ ολα πανε καλα.μηπως ειναι απο το 2ο που ειχατε βαλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Αγια και Μεγάλη Παρασκευή με τα όλα της...

Πάνω που πήγαινα να καθαρίσω από τα καφετιά το πρωί, εδώ και κάνα δίωρο έχω αίμα ζωντανό, κατακόκκινο... Και δε σταματάει... Κι ένα ψιλιμουδιασμα στην κοιλιά χαμηλά...

Γιατί βρε κορίτσια; Μεγάλο το βάσανο... Αν είναι να τελειωσει ας γίνει... Μη βασανιζομαστε έτσι άδικα...

Ειναι πολυ ψυχοφθόρο ολο αυτό.... Όμως ολα ειναι πιθανά, μην απελπίζεσαι.. μιλα με το γιατρό σου, ξάπλωσε και προσπάθεισε οσο μπορείς να εισαι ήρεμη...(ξέρω ακούγεται σαν "ναι, καλά εξω απο το χορό....). Αλλά  μεχρι να δεις το γίνεται, προσπαθεισε να εισαι ηρεμη και ψύχραιμη.. Εγώ ελπιζω και εύχομαι πως ολα θα είναι καλά ακομα κ αν σου φαίνεται αδύνατον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια! 

Καλώς σας βρήκα! 

Είχα κι εγώ ένα θετικό τεστ το προηγούμενο Σάββατο. Πήγα από το γιατρό, είδαμε σάκο, Κάναμε εξετάσεις και τώρα περιμένω σε δεκαπέντε μέρες να πάω για να ακούσουμε καρδούλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Dim83, @Petalouditsa28

Πολύ σας ευχαριστώ κορίτσια...

Έχω κάνει την ένεση προγεστερόνης, βάζω Απο προχθές αυτοκόλλητα οιστραδιολης, μένω ξαπλωμένη...

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο να κάνω... Τρέφω μια κρυφή ελπίδα, αλλά φοβάμαι πολύ...

Θα πάρω τον γιατρό να του πω να πάω πιο νωρίς από την Πέμπτη που είχαμε ραντεβού, Τρίτη ίσως...

@Red colour συγχαρητήρια κοπέλα μου!!! Εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια, καλή Ανάσταση...

Εσυ κανεις ο,τι καλυτερο μπορείς για το/τα πλασματακια σου..(αν κατάλαβα καλα εχεις δυο εμβρυακια?)... Δυστυχώς κοριτσι μου κάποια πράγματα δεν είναι στο χερι μας... ειναι απολυτα λογικο να φοβάσαι...ε δεν ειναι και ευχάριστο να βλεπεις αιμα σε μια εγκυμοσύνη ακομα κ αν πραγματικά δεν σημαινει απαραίτητα οτι κατι κακο συμβαίνει ή θα συμβεί... πράγματι πολλες κοπελες ειχαν αιμα και ολα μα ολα πηγαν περίφημα! Εύχομαι και πιστεύω πως θα εισαι κ εσυ μια απο αυτές!! Αλλα οσο να ναι, όλοι θα θελαμε μια αψογη εγκυμοσύνη χωρις κατι να μας φοβιζει..Συμφωνώ κ εγω να πας νωρίτερα, γιατι οσο κ να προσπαθήσεις το πιο πιθανό ειναι να σε φαει φαει η αγωνια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry κοριτσάκι μου προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη. Εσυ να κανείς ο,τι καλύτερο μπορείς, και όλα όμορφα θα γίνουν :) καλή ανάσταση! 

@Red colourσυγχαρητήρια! Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Petalouditsa28 , ένα σάκο με έναν λεκιθικο ασκό μέσα του είδαμε στον υπέρηχο της Τετάρτης. Και ο γυναικολόγος μου είπε ότι η αύξηση της χοριακης δείχνει πως είναι ένα το εμβρυακι που έμεινε. Γι αυτό κι εγώ έκανα τη θετική σκέψη, όπως μου είπαν κι άλλες κοπέλες, ότι όλα αυτά που έφυγαν Δευτέρα-Τετάρτη, ήταν το άλλο εμβρυακι, που λογικά είχε εμφυτευτει επίσης. Γιατί 11η ημέρα εμβρυομεταφορας είχα χοριακη 335. Οι κοπέλες με δίδυμα που ξέρει είχαν 270... 332...

Όμως με ανησυχεί πού συνεχίστηκε. Χθες πολύ έντονο αίμα, σήμερα, καφέ, τα τελειώματα του. Και Κάτι μαύρα πηγματα χθες...

Πραγματικά, το εννοώ ότι παραμένω ήρεμη... Αλλά θα θελα να είχα κι έναν υπέρηχο, να ελέγχω τι γίνεται καθε1-2 ώρες ας πούμε...:-)

Ο γιατρός μου είπε ότι θα κάνει Δευτέρα βράδυ ιατρείο κι αν θέλω να πάω, πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους, να δούμε ότι μεγάλωσε ο σάκος και να ηρεμήσω... Τέρας ψυχραιμίας και αισιοδοξίας...

Βέβαια την Δευτέρα το απόγευμα δε θα μπορώ να κάνω χοριακη και θα έχω άλλο άγχος... Άσε να δούμε πως θα πάει ως τότε...

Κορίτσια, καλή Ανάσταση...

Υγεία και καλή τύχη σε όλες...

 

εγω λεω ολα θα ειναι καλα και μαλλον αυτα που βλεπεις ειναι το αλλο που δεν εμεινε. ξεκουρασου οσο μπορεις και μεινε ψυχραιμη. καλη ανασταση σε ολα τα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Αγια και Μεγάλη Παρασκευή με τα όλα της...

Πάνω που πήγαινα να καθαρίσω από τα καφετιά το πρωί, εδώ και κάνα δίωρο έχω αίμα ζωντανό, κατακόκκινο... Και δε σταματάει... Κι ένα ψιλιμουδιασμα στην κοιλιά χαμηλά...

Γιατί βρε κορίτσια; Μεγάλο το βάσανο... Αν είναι να τελειωσει ας γίνει... Μη βασανιζομαστε έτσι άδικα...

Παντως πολλες ειχαμε αιμα κ ολα πηγαν καλα..! Το μονο που μπορεις να κανεις- εκτος απο την αγωγη σου, ειναι πολυ-πολυ ξεκουραση κ ξαπλα κ ηρεμια..!

Ευχομαι ολα να παν καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎4‎/‎4‎/‎2018 at 12:37 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!

Την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε δει σάκο κολπικά(με εξ.υπέρηχο δε φαινόταν).

Τώρα φάνηκε με εξωτερικό υπέρηχο άρα μεγάλωσε.

Το θέμα είναι ότι εγώ βάσει περιόδου είμαι 7 εβδομάδων,ενώ ο υπέρηχος με βγάζει 5.....

Θα ξαναπάω την Τετάρτη μετά το Πάσχα. Θα με φάει η αγωνία,μου λέει ότι μάλλον έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη.

Κοριτσι, τωρα ειδα την αναρτηση αυτη..

Βρε, μηπως ο κυκλος σου ειναι μεγαλος???

Να χαλαρωσεις κ να χαρεις τις γιορτες οσο μπορεις..!

Πιστευω ολα θα ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...