Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΘΗΛΑΣΜΟΣ


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Μακαρι κοριτσια, παιρνω πολυ κουραγιο... Χθες ημουν ετοιμη να την παω στο παιδων. Εκλαιγε 4 ωρες σερι με λιγμους. Η γιατρος μου ειπε οτι ειναι οι πρωτοι της κολικοι κ μας εδωσε προβιοτικα. Σημερα ειμαστε πολυ καλα..!

Δεν ξερω αν το περασατε κι εσεις αυτο, αλλα την ημερα ειμαι υπερχαρουμενη, γελαω, της τραγουδαω συνεχεια...! Αλλα οταν βραδιαζει με πιανει ενας κομπος στο στομαχι, ενα τρελο αγχος για το πως θα περασει το βραδυ, μια θλιψη παραλογη, χανω την μπαλα...

Ελπιζω σε κανα μηνα να φτιαξουν λιγο τα πραγματα!!

Πάρε τις σταγόνες αυτές... Θα σωθεί και το μωρό και εσύ.  Κάνε υπομονή όλα στρώνουν μετά από λίγο καιρό. Αλλά συνεχίζω να επιμένω ότι αν έχει ΓΟΠ Ίσως να το βοηθήσεις με αντιαναγωγικο και να κόψεις εντελώς τη λακτόζη από τη διατροφή σου.  Λακτόζη υπάρχει ΠΑΝΤΟΥ.  σε όλα τα επεξεργασμένα τρόφιμα. Είμαι τεχνολόγος τροφίμων και δουλεύω σε βιομηχανία με τρόφιμα!!!! 

Θα ζητήσεις από τη γιατρό σου να σου γράψει να κάνεις έναν υπέρηχο στο μωρό.  Να δείτε αν έχει ΓΟΠ.  Η δική μου παιδίατρος το πρώτο πράγμα που μου έγραψε ήταν υπέρηχο νεφρών και στομάχου 6 ημερών.  Ήθελε να δει αν κλείνουν καλά οι βαλβίδες των νεφρών και αν έχει ΓΟΠ.  Βέβαια είναι πολύ κουραστική και της υπερβολικής λεπτομέρειας. 

Να ξέρεις πάντως ότι όλα με τον καιρό διορθώνονται.  Κ επίσης Κ εμένα βρυχάται σα παλιόγερος και όταν βλέπω τι κάνει... τεντώνεται.  Τώρα που κοιμόμαστε στο ίδιο κρεβάτι δεν βγάζει άχνα... περίεργο; 

Οι κολικοί να ξέρεις συνήθως εμφανίζονται το απόγευμα... σαν τακτική πολλές που είπαν το φασκιωμα στα χέρια... άλλες να το έχουν αγκαλιά και γρήγορο περπάτημα πάνω κάτω στο σπίτι... Εγώ σώθηκα με τις σταγόνες αυτές... 

Και κάτι ακόμη που επηρεάζει τις αναγωγές είναι η μύτη.  Την καθαρίζεις σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lini είπε:

Πάρε τις σταγόνες αυτές... Θα σωθεί και το μωρό και εσύ.  Κάνε υπομονή όλα στρώνουν μετά από λίγο καιρό. Αλλά συνεχίζω να επιμένω ότι αν έχει ΓΟΠ Ίσως να το βοηθήσεις με αντιαναγωγικο και να κόψεις εντελώς τη λακτόζη από τη διατροφή σου.  Λακτόζη υπάρχει ΠΑΝΤΟΥ.  σε όλα τα επεξεργασμένα τρόφιμα. Είμαι τεχνολόγος τροφίμων και δουλεύω σε βιομηχανία με τρόφιμα!!!! 

Θα ζητήσεις από τη γιατρό σου να σου γράψει να κάνεις έναν υπέρηχο στο μωρό.  Να δείτε αν έχει ΓΟΠ.  Η δική μου παιδίατρος το πρώτο πράγμα που μου έγραψε ήταν υπέρηχο νεφρών και στομάχου 6 ημερών.  Ήθελε να δει αν κλείνουν καλά οι βαλβίδες των νεφρών και αν έχει ΓΟΠ.  Βέβαια είναι πολύ κουραστική και της υπερβολικής λεπτομέρειας. 

Να ξέρεις πάντως ότι όλα με τον καιρό διορθώνονται.  Κ επίσης Κ εμένα βρυχάται σα παλιόγερος και όταν βλέπω τι κάνει... τεντώνεται.  Τώρα που κοιμόμαστε στο ίδιο κρεβάτι δεν βγάζει άχνα... περίεργο; 

Οι κολικοί να ξέρεις συνήθως εμφανίζονται το απόγευμα... σαν τακτική πολλές που είπαν το φασκιωμα στα χέρια... άλλες να το έχουν αγκαλιά και γρήγορο περπάτημα πάνω κάτω στο σπίτι... Εγώ σώθηκα με τις σταγόνες αυτές... 

Και κάτι ακόμη που επηρεάζει τις αναγωγές είναι η μύτη.  Την καθαρίζεις σωστά; 

lini μου, δεν της δινω ξενο γαλα-οποτε φανταζομαι γι αυτο η γιατρος δε μου ανεφερε αντιαναγωγικο. Μ αρεσει η γιατρος σου που ειναι ψειρας. Υπερηχο νεφρων εχουμε κανει-θα ζητησω κ στομαχου. Η γιατρος μου υποψιαζεται παλλινδρομηση λογο καποιας αλλεργιας (η αλλεργια πχ στη λακτοζη, εχει συμπτωμα την παλλινδρομηση).

Σημερα ειναι πολυ καλα-μπορει να φταιν τα προβιοτικα, μπορει το οτι ετρωγε πιο ηρεμα, μπορει να ειναι κ τυχαιο.. Αυριο θα κλεισω μια βδομαδα αποχης απο γαλακτοκομικα (βεβαια 2 πρωτες μερες ειχα φαει μαργαρινη). Θα κανω αποχη αλλη μια βδομαδα κ μετα σκεφτομαι να δοκιμασω να ξαναφαω για να δω αντιδραση..

Να σε ρωτησω, τις σταγονες τις δινεις ολες μαζι ή τις δινεις σε δοσεις (πχ 4 το μεσημερι, 4 το βραδυ)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena28 είπε:

@Rosemary μου ξύπνησες μνήμες ....Καλοκαιρι 2016...θηλαζα κ εγώ αποκλειστικά τότε , 20 ημέρων μ.αρχισε κάτι σπαρακτικά κλάματα βρε τι χέρια  βρε τι τραγούδια βρε όλα τα κάναμε !!!κ χαμομήλι της είχα δώσει κ μόνο τούμπες στον αέρα δε κάναμε ...αλλα κόκκινιζε πραγματικά πίστευα ότι θα σκάσει στ κλαμα χωρίς υπερβολές ...κ η μάνα μ κ όλοι π την είχαν δει...πριν πει κάποιος ότι έλα μωρέ υπερβολές της πρωταρας μανας...πηραμε προβιοτικα δε μας βοήθησαν εμας...προσεχα πολυ τι έτρωγα ..θα σ πω την αλήθεια το 2μηνο 2μιση μήνες..ηρεμησαμε εντελως..ως τότε είχαμε κ καλές μέρες κ κακες..ειναι πολύ φυσιολογικό γι'αυτό λέγονται κ κολικοί 1ου 3μηνου ... πιστεύω αν προσέχεις τι τρως θα βελτιωθούν πολύ!!!

Κ τωρα ειστε σε μια φανταστικη ηλικια!!

Προσεχω πολυ τι τρωω σε σχεση με ην πρωτεινη γαλακτος, αλλα κατα τα αλλα τρωω τα παντα (βεβαια δε μενουν κ πολλα). Εχεις κατι κατα νου να αποφευγω. Εκοψα με δυσκολια τον ενα ελληνικο που επινα.. Επιτρεπεται αραγε να πινω κανενα χαμομηλι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κορίτσι μου σε πιάνει αυτό γτ τ βράδυ βγαίνουν όλα. Τ δικό της κλαμα, η δικια σ κούραση. Είναι πολύ φυσιολογικό. Οι περισσότερες τα έχουμε περάσει. Ειλικρινά το πρώτο καιρό μετρούσα μέρα μέρα,μέχρι τις 20 μέρες, μετα μέχρι τις 40, τους δύο μήνες! Έχω μετρήσει τα πλακάκια τ διαδρόμου ένα ένα από τις βόλτες με τ μωρό πάνω κάτω. Χωριά οι βόλτες με τ αυτοκίνητο. Τα ηρεμεί πολύ, έχε τ υπόψιν. Ένιωθα ότι δ θα ξανά νιώσω νορμάλ άνθρωπος ποτέ! Ενώ γενικά ήμουν ψύχραιμη δ είχα τ δικό σ άγχος καπου στις 30 μέρες ξέσπασα. Με είχε φάει η Κλεισούρα λέω στον άντρα Μ η παμε για καφέ τώρα η θα τρελαθώ. Γεννήθηκε κ η μικρή μόλις 2.5 κιλά κ με είχε περιορίσει ο παιδίατρος ως προς τις βόλτες. Μας είχε πει να πάρει τα πάνω της πρωτα η μικρή κ μετά. Εγώ π ήμουν μέχρι κ τη μέρα που γέννησα έξω! Πρωί απόγευμα! Για να μην πω ότι θηλάζε ανά μιάμιση ώρα, μετά κρατά την όρθια μισή ώρα κ πάλι από την αρχή. Μόλις κλείσαμε τ 3 μήνες βρήκα κ πάλι τ εαυτό μου. Σήμερα μόλις 4 μήνες μετά τα είχα ξεχάσει όλα αυτά. Τα θυμάμαι;ι τώρα π τα αναφέρεις. Μου φαίνεται πράγματικα λεςψκ πέρασαν 100 χρόνια! Υπομονή μανούλα γλυκιά, θα έρθουν καλύτερες ημέρες, στο υπόσχομαι!

? Ακριβως ετσι!! Πωωω, σας εκανα εικονα!! Αυριο σκεφτομαι να την βγαλω βολτα στο διπλανο παρκακι με το μαρσιπο!! Αντε να αρχισει να καταλαβαινει λιγα πραγματα, να της γνωρισω τον κοσμο..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 σταγόνες δίνω όλες μαζί τις ριχνω σε μια σύριγγα χωρις βελόνα και του τις δίνω το πρωί.  Δίνεις 8 σταγόνες τη μέρα; νομίζω δεν επιτρέπεται το χαμομήλι κατά το θηλασμό.  Κάπου το διάβασα... αγόρασε τσάι θηλασμού γνωστής εταιρείας.  Είναι με γλυκάνισο.  

Τη μύτη καθάριζε πολύ καλά.  Να προσέχεις την ενυδάτωση του μωρού από τις πάνες που έχει. 

Η αλλεργική αντίδραση στα γαλακτοκομικά λειτουργεί σωρευτικά στον οργανισμό και  πρέπει να το εξετάσεις ξεχωριστά. Δλδ να δεις αν έχει αλλεργία στη λακτόζη.  Δεν έχει νόημα να κάνεις εσύ αποχη και μετά υποθέσεις.  Δλδ κάνεις αποχή και δίνεις πρεβιοτικα... υποθέτεις ότι ίσως βοήθησαν τα πρεβιοτικα Αλλά ίσως και η αποχή... μπορεί σου λέω κ λόγω λαιμαργίας γιατί και ο δικός μου το έκανε να ρουφάει και αέρα... άλλος ένας λόγος για αναγωγή... υποθέτεις ότι ήταν καλύτερα επειδή δεν έφαγε εχθές λαίμαργα. 

Εγώ σου λέω για τις σταγόνες ότι σώθηκα γιατί δεν άλλαξα κάτι όσον αφορά τη λακτόζη... τρώει το ίδιο λαίμαργα... Και μόνο σταγόνες πήραμε και το παιδί έγινε άλλο παιδί! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θυλαζω την μικρή μ αποκλειστικά εδώ κ 7 μηνες...Η παιδιατρος μ είχε πει να προσέχω το πρώτο 2μηνο τη διατροφή μ γιατί σε αυτό το διάστημα παρουσιάζονται οι κολικοι στα μωρακια...Όχι στα μπαχαρικά,  κρεμμύδι, όσπρια, λαδερά...(Αυτά θυμάμαι) κ μετά το 2μηνο να τα εντάξω στη διατροφή μ σιγά σιγά ώστε να δω αν την πειράζει κάτι...καφέ μόνο ντεκαφεινε...Για γλυκά δε μου είχε πει να τα αποφεύγω. .Αν κ δεν μ πολύ αρέσουν γενικά οπότε δεν τα έτρωγα ιδιαίτερα.

Ελπίζω να σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τους κολικούς το δικό μου μωρό το βοηθούσε πολύ να το ξαπλώνω μπρούμυτα πάνω στο χέρι μου, με το κεφαλάκι προς τον αγκώνα και την κοιλιά προς την παλάμι και με απαλές κυκλικές κινήσεις με το άλλο χέρι μου να του τρίβω την κοιλίτσα και τα εντεράκια. Σε συνδυασμό με τα πρεβιοτικά που έδωσα 1,5 μπουκαλάκι συνολικά ήταν σωτήρια λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/3/2018 at 9:08 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

    Χαιρεται!!!!!!!!!!

    Με πολυ μεγαλη χαρα ανοιγω επιτελους ενα τετοιο θεμα!!

    Για να μας βοηθησουν λιγο οι μανουλες που θηλασαν...! Προσεχατε κατι στην διατροφη σας?? Εμενα η γιατρος μου ειπε να τρωω τα παντα. Πινω ενα ελληνικο καφε το πρωι κ τρωωκ καμια μικρη σοκολατουλα ή λιγο μελακι..!  Παρατηρω ομως οτι την νυχτα για κανα 3ωρο η μικρη μου ειναι πολυ ανησυχη (χωρις να κλαιει γιατι ειμ αστε κ πολυ ωριμες κοπελες!!). Χθες δεν εφαγα γλυκο κ ηταν πολυ ηρεμη-μπορει βεβαια να ηταν κ τυχαιο..

   Επισης κανουμε παρα πολλες γουλιτσες κ εχουμε κανει 3-4 φορες κ εμετο.. Εχετε να προτεινετε κατι γι αυτο?? Ζοριζεται οταν την ξαπλωνω κ μου κανει εναν θορυβο σαν να της εκατσε κατι στον λαιμο.. Την λυπαμαι πολυ οταν δυσκολευεται ετσι..

Ροσμαρυ μου εχεις Facebook? Αν εχεις, υπάρχουν ομάδες ανάλογα την περιοχή , εγω ειμαι στην ομαδα Αττική Ομαδα Υποστηρηξης Θηλασμού. Κανε αίτημα και οταν το κανείς πες οτι μόλις γέννησες αλλιώς δν θα σε δεχτούν. Εκει θα σε συμβουλεύουν όσο δεν φαντάζεσαι ακομα και τα μεσάνυχτα και τα ξημερώματα. Εγω οταν θηλαζα την κόρη μου ηταν δίπλα μου ακομα και στις 5 το πρωί που αντιμετώπιζα ενα θέμα δεν έπιανε καλα την θηλή και έκλαιγε.. Δεν φαντάζεσαι πόσο θα βοηθήθεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια, πραγματικα με βοηθησατε παααρα πολυ!! Εδω κ 2 μερες που παιρνει η μικρη σταγονες πραγματικα ειναι ενα αλλο μωρο.. Ξαναχαμογελαει ρε κοριτσια..! Χαμογελουσε τοσο πολυ τις πρωτες μερες κ ηταν τοσο γαληνιο μωρο κ πονουσα να την βλεπω ξαφνικα συνεχεια κοκκινη απο ζορι κ με θλιμμενο βλεμμα.. Ηρεμησε το κοριτσακι μου.. Μας εχει μεινει το βριξιμο οταν κοιμαται αλλα μολις το ακουω την παιρνω αγκαλιτσα για να ανακουφιστει..

Θα παρω καφε ντεκαφεινε-ουτε που το ειχα σκεφτει!! Ορο της βαζω καθε μερα στην μυτουλα. Θα φαω τις επομενες μερες κανενα μπισκοτακι, λιγο βουτυρο.....για να δω αντιδρασεις..!

Μαμα2015 δεν εχω Facebook (παζει να ειμαι η μονη που δεν εχω)!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Λοιπον κοριτσια, πραγματικα με βοηθησατε παααρα πολυ!! Εδω κ 2 μερες που παιρνει η μικρη σταγονες πραγματικα ειναι ενα αλλο μωρο.. Ξαναχαμογελαει ρε κοριτσια..! Χαμογελουσε τοσο πολυ τις πρωτες μερες κ ηταν τοσο γαληνιο μωρο κ πονουσα να την βλεπω ξαφνικα συνεχεια κοκκινη απο ζορι κ με θλιμμενο βλεμμα.. Ηρεμησε το κοριτσακι μου.. Μας εχει μεινει το βριξιμο οταν κοιμαται αλλα μολις το ακουω την παιρνω αγκαλιτσα για να ανακουφιστει..

Θα παρω καφε ντεκαφεινε-ουτε που το ειχα σκεφτει!! Ορο της βαζω καθε μερα στην μυτουλα. Θα φαω τις επομενες μερες κανενα μπισκοτακι, λιγο βουτυρο.....για να δω αντιδρασεις..!

Μαμα2015 δεν εχω Facebook (παζει να ειμαι η μονη που δεν εχω)!!

 

Α και εγω τυπικά το εχω με το όνομα του άντρα μου για να παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς!!! Πάντως σου έκαναν οι σταγόνες?? Εμας δεν μας έκαναν τίποτα. Μεχρι που μπήκε 4 μηνών, ξυπνούσε καααααθε μα κααααθε βράδυ στις 1 μεχρι τις 4 έκλαιγε συνεχόμενα.. πιπίλα δεν έπαιρνε, μασάζ στην κοιλιτσα κάναμε, ανάποδα στο μαξιλάρι την βάζαμε, απορροφητηρα άνοιξα, σκούπα άνοιξα, πιστολάκι άνοιξα, σταγόνες έδινα αλλα ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ!!!! Φαντάζεσαι κούραση μετα όλη μέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Α και εγω τυπικά το εχω με το όνομα του άντρα μου για να παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς!!! Πάντως σου έκαναν οι σταγόνες?? Εμας δεν μας έκαναν τίποτα. Μεχρι που μπήκε 4 μηνών, ξυπνούσε καααααθε μα κααααθε βράδυ στις 1 μεχρι τις 4 έκλαιγε συνεχόμενα.. πιπίλα δεν έπαιρνε, μασάζ στην κοιλιτσα κάναμε, ανάποδα στο μαξιλάρι την βάζαμε, απορροφητηρα άνοιξα, σκούπα άνοιξα, πιστολάκι άνοιξα, σταγόνες έδινα αλλα ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ!!!! Φαντάζεσαι κούραση μετα όλη μέρα!!!!

Εγω τις δινω 8 την ημερα κ εδω κ 2 μερες που παιρνει σταματησε το κλαμα κ δεν εχει κανει εμετο - μονο γουλιες βγαζει.

παντως οταν δυσανασχετει κ την παιρνω αγκαλια μπρουμυτα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..

Τι σταγονες επαιρνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγω τις δινω 8 την ημερα κ εδω κ 2 μερες που παιρνει σταματησε το κλαμα κ δεν εχει κανει εμετο - μονο γουλιες βγαζει.

παντως οταν δυσανασχετει κ την παιρνω αγκαλια μπρουμυτα δεν της αρεσει καθολου κ κλαιει..

Τι σταγονες επαιρνες?

Άμα σου πω οτι δεν θυμάμαι????? Ούτε πόσο της έδινα!!! Εχω πάθει αμνησία.. και συγκεκριμένα για κάποιο λόγο αυτη τη στιγμή εχω μια αναγούλα και η μικρή δίπλα μου παίζει ευτυχώς ήσυχα αλλα νομίζω θα τα βγάλω... πόσο ειναι τωρα η μπομπου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Άμα σου πω οτι δεν θυμάμαι????? Ούτε πόσο της έδινα!!! Εχω πάθει αμνησία.. και συγκεκριμένα για κάποιο λόγο αυτη τη στιγμή εχω μια αναγούλα και η μικρή δίπλα μου παίζει ευτυχώς ήσυχα αλλα νομίζω θα τα βγάλω... πόσο ειναι τωρα η μπομπου σου?

Ειμαστε 20 ημερων!!! Ολα πρωτογνωρα κ φυσικα ολα μου φαινονται υποπτα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ειμαστε 20 ημερων!!! Ολα πρωτογνωρα κ φυσικα ολα μου φαινονται υποπτα!!

 

Αχ ειναι σκέτη τρέλα.. παρόλο που τα εχω περάσει μια φορα, τωρα ειμαι πεντε μηνών και όλη μέρα σκέφτομαι την μπουμπου που θα έρθει και πως θα ειναι και τρελαίνομαι.. για ποτέ θα μεγαλώσει χαμπάρι δεν θα πάρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 💕💕 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλια ❤️ Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️❤️  Σε ευχαριστω πολύ ελκ μου!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου ❤️❤️❤️  σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσυ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια σου!! 💕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...