Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

Χαχα είστε φοβερές! Εννοείται θα σας προτιμήσω! Τα λέτε και σωστά και χαριτωμένα! Και το τζάμπα δελεαστικότατο!

ΥΓ: και πέρα απο τα ιατρικά, σας ευχαριστώ ειλικρινά για τη θετικότητα και τη στήριξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η gesrp είπε:

 Με ολο το θαρρος νομιζω ο ορμονολογικος του 15 ειναι αρκετα παλιος, ξαναλεω γιατρος δεν ειμαι ομως :) Kat-cat εισαι πολυ τυχερη παντως να εχεις κοντα σου τοσο δικο σου ανθρωπο να σε παρακολουθει ❤️ ξερεις πολλες φορες θελω να κανω τοσες ερωτησεις και πραγματικά λεω θα με βρισει... και εννοειται σιωπω!

Παμπαλαιος να λες οτι ειναι. Ημουν νεα τοτε ?

και οντως @Kat-Cat πολυ τυχερη, αμεσες ερωτησεις, αμεσα αποτελεσματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope με το καλο να μας μεταφερεις ομορφα νεακια συντομα :)

Kat-cat και κονε με μικροβιολογο; Δε γινονται αυτα.. εμενα ολοι οι κοντινοι ειναι της θεωρητικης τι στο καλο ??

nikona οι τιμες της tsh σου δεν ηταν τοσο ανεβασμενες πια για να ριξεις το φταιξιμο εκει, απο μονη της αυτη σιγουρα δε φταιει. Οσο για τις τιμες τρελαινονται, εκει που ειναι ολα οκ για λογους στρες, διατροφης αλλα και παθολογικους , μπορει να συμβουν αναπαντεχες αλλαγες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κοριτσια εχω μείνει έκπληκτη με το υψηλό επιστημονικό επίπεδο της συζήτησης! Εχω κι εγω χασιμότο, θα σας πω αναλυτικά τι μου ειπαν οι δικοί μου σε αλλο ποστ. Να πω μόνο σε @nikona οτι ο γυναικολογος μου στην πολυ αρχη του ψαξιματος ειδε TSH 4κάτι και επεμενε να τη ριξουμε κατω απο 2 για να έχουμε καλύτερη ποιότητα ωαρίων. Ασχετα απο αποβολές κλπ.

Εβαλα δυο βλαστοκυστες κ εμειναν 3 για καταψυξη!!! Πολύ ικανοποιημένοι οι γιατροί. Τώρα ειμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι σε αυτη την γνωστή αναμονή που μοιάζει αιώνας...

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!Να πανε ολα καλα και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κοριτσια εχω μείνει έκπληκτη με το υψηλό επιστημονικό επίπεδο της συζήτησης! Εχω κι εγω χασιμότο, θα σας πω αναλυτικά τι μου ειπαν οι δικοί μου σε αλλο ποστ. Να πω μόνο σε @nikona οτι ο γυναικολογος μου στην πολυ αρχη του ψαξιματος ειδε TSH 4κάτι και επεμενε να τη ριξουμε κατω απο 2 για να έχουμε καλύτερη ποιότητα ωαρίων. Ασχετα απο αποβολές κλπ.

Εβαλα δυο βλαστοκυστες κ εμειναν 3 για καταψυξη!!! Πολύ ικανοποιημένοι οι γιατροί. Τώρα ειμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι σε αυτη την γνωστή αναμονή που μοιάζει αιώνας...

Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε και με θετικότατη χοριακή! Όσο μπορείς μην αγχώνεσαι! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η gesrp είπε:

Antelope με το καλο να μας μεταφερεις ομορφα νεακια συντομα :)

Kat-cat και κονε με μικροβιολογο; Δε γινονται αυτα.. εμενα ολοι οι κοντινοι ειναι της θεωρητικης τι στο καλο ??

nikona οι τιμες της tsh σου δεν ηταν τοσο ανεβασμενες πια για να ριξεις το φταιξιμο εκει, απο μονη της αυτη σιγουρα δε φταιει. Οσο για τις τιμες τρελαινονται, εκει που ειναι ολα οκ για λογους στρες, διατροφης αλλα και παθολογικους , μπορει να συμβουν αναπαντεχες αλλαγες. 

 

και μενα ολοι της θεωρητικης συμπεριλαμβανομενου και του εαυτου μου, αλλα ετυχε η διπλανη μου, κολλητη και κουμπαρα μου να ακολουθησει την ιατρικη (ευτυχως για μενα). Στο μικροβιολογικο δεν παω τοσο συχνα γιατι δε μου παιρνουν λεφτά λογω γνωριμίας και νιωθω ασχημα καθε φορα. Ενταξει με την κολλητη μου εχω αλλο θαρρος. Για τις τιμες που λες εμενα τσιμπησε λιγο τωρα που ημουν εγκυος, που στρεσαριστηκα και στενοχωρεθηκα και μετα με την παλινδρομη κλπκλπ . Δηλαδη ενω τη διατηρουσαμε σταθερα κατω απο 2 πηγε στο 3. Αλλα οκ ακομα και αυτες οι τιμες δεν ειναι υπαιτιες παλινδρομων, αλλα αν προχωρησει μια εγκυμοσυνη καλο ειναι να ειναι τελειως ρυθμισμενος ο θυρεοειδης κυριως για το μωρο και το δικο του συστημα που ανεξαρτητοποιείται μετά το 3μηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona σε 9 μέρες από την ΕΤ θα την κάνω. Κάπως νωρίς δεν είναι; Εσείς πότε είχατε χοριακή;

Καλά η κατάψυξη σου δίνει άλλο αέρα. Παω με λιγότερο άγχος και αυτή τη φορά δεν κάθομαι ολημερίς ξάπλα! Προσεχω λίγο να μη σηκώνω βάρη κλπ αλλά κανονικά δουλειά κ βόλτες απο τη 2η μέρα. Νομίζω ότι βοηθάει η διατήρηση μιας ρουτίνας για να μην γίνει εμμονή.

@Athena D. είδα ότι ξαναμπαίνεις στο χορό δυναμικά και πολύ χάρηκα! 

@OLY10 να μας λες τα νέα σου με το bebe. Εισαι η σημαιοφόρος μας σε αυτό το τόπικ!

@Dim83 @Kat-Cat & @gesrp προσπαθείτε φυσικά από ότι κατάλαβα μετά από ατυχίες μικρότερες ή μεγαλύτερες η κάθεμια. Γι αυτό έχετε γίνει εξπέρ!

Άντε κορίτσια, περιμένουμε κ από εσάς νέα!

@eriv κι εσυ σε διαδικασίες εξωσωματικής είσαι; κι εχεις κ το χιούμορ της κολλητής μου! Οι κοντινοί σου πρέπει να έχουν δυνατούς κοιλιακούς! Σου δίνουν πάσες κ τα άλλα κορίτσια και όλες μαζί είστε απόλαυση!

Η φίλη της @ElektraGr τι να απέγινε;

Τα άλλα κορίτσια; Πού είστε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope Σ  ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!Η αληθεια ειναι οτι παιζω παλαμακια στο χορο αλλα ,εχω πεισει τον εαυτο μου ,να μην χαλιεται για τιποτα.Οτι ειναι να γινει θα γινει.Μου αρεσει η παρεα σας και αν μπορω και καπου να βοηθησω ,να το κανω.Μου λειψατε!!!!

Επαφες κρατησα με τον αντρα μου -χαχχααχ- και πηρα κι τα inofert.Ρυθμισα και ενα θυροειδή ,που ειχε ανεβει στο 4,8με αποτελεσμα να ειχα πριν μερικους μηνες ,2,5 καθυστερηση.Αρχισα διαιτα,και γενικα αρχισα να προσεχω τον εαυτο μου. Αυτα τα λιγα εκανα και ειχα μια ωραια ωορρηξια.Τωρα τι πουλια πιασαμε ...θα δειξει η Παρασκευη.Δεν ελπιζω πολλα ,αλλα αυτα ειναι τα δεδομενα και αυτα θα ειναι τα αποτελεσματα.

Ευχομαι συντομα να μας ανακοινωσεις την μεγαλη χοριακη σου και να σε ψαχνουμε στις ανακοινωσεις της εγκυμοσυνης!!!!!!!!Να προσεχεις και να εισαι χαρουμενη!Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@nikona σε 9 μέρες από την ΕΤ θα την κάνω. Κάπως νωρίς δεν είναι; Εσείς πότε είχατε χοριακή;

Καλά η κατάψυξη σου δίνει άλλο αέρα. Παω με λιγότερο άγχος και αυτή τη φορά δεν κάθομαι ολημερίς ξάπλα! Προσεχω λίγο να μη σηκώνω βάρη κλπ αλλά κανονικά δουλειά κ βόλτες απο τη 2η μέρα. Νομίζω ότι βοηθάει η διατήρηση μιας ρουτίνας για να μην γίνει εμμονή.

@Athena D. είδα ότι ξαναμπαίνεις στο χορό δυναμικά και πολύ χάρηκα! 

@OLY10 να μας λες τα νέα σου με το bebe. Εισαι η σημαιοφόρος μας σε αυτό το τόπικ!

@Dim83 @Kat-Cat & @gesrp προσπαθείτε φυσικά από ότι κατάλαβα μετά από ατυχίες μικρότερες ή μεγαλύτερες η κάθεμια. Γι αυτό έχετε γίνει εξπέρ!

Άντε κορίτσια, περιμένουμε κ από εσάς νέα!

@eriv κι εσυ σε διαδικασίες εξωσωματικής είσαι; κι εχεις κ το χιούμορ της κολλητής μου! Οι κοντινοί σου πρέπει να έχουν δυνατούς κοιλιακούς! Σου δίνουν πάσες κ τα άλλα κορίτσια και όλες μαζί είστε απόλαυση!

Η φίλη της @ElektraGr τι να απέγινε;

Τα άλλα κορίτσια; Πού είστε;;

οπως ακριβως τα λες!! εμενα θα με κατέτασσα στις μεγαλες ατυχιες..... οποτε ενα πτυχιακι κοντευω να το παρω με τοσο ψαξιμο!

αναμενουμε μαζι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

οπως ακριβως τα λες!! εμενα θα με κατέτασσα στις μεγαλες ατυχιες..... οποτε ενα πτυχιακι κοντευω να το παρω με τοσο ψαξιμο!

αναμενουμε μαζι σου!!!!

Το πτυχίο στο εχουμε δώσει εδώ μέσα με έπαινο κι όλας! Δεν ξέρω αν θέλεις να το συζητάς, με τους δικούς σου ή με αγνώστους (ίσως το 2ο ειναι πιο εύκολο καμια φορά) αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσο διαφορετικός άνθρωπος αισθάνεσαι μετά τη μεγάλη ατυχία σου; Βλέπεις κάποια πραγματα στη ζωή διαφορετικά; άλλαξαν οι σχέσεις με φίλους κ οικογένεια; Με τον αντρα σου ήρθατε πιο κοντά ή δημιουργήθηκαν τριβές; Μήπως μέσα από μια μεγάλη δυσκολία βλέπεις πιο καθαρά την ουσία;

Το παραπάνω μήνυμα θα αυτοκαστραφεί αν δεν θέλεις να απαντήσεις!:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope τι να κανουμε ρε γαμωτο;;!!;! Κανουμε λιγο πλακα για να μην μας παρει τελειως απο κατω.. ? 

ναι ναι στο χορο της εξωσωματικης.. προς το παρον απλα χορευω, μαλλον εκτος ρυθμου? 

παντως γι αυτο που ρωτησες πριν κ εγω στις 9 μερες απο ετ εκανα χοριακη. Αλλοι μου παν κ εμενα νωρις αλλα τοτε ειχε πει ο ντοκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ Antelope σε ευχαριστουμε για το μηνυμα, οπως τα λες ειναι, ευχομαι καλη επιτυχια με την προσπαθεια σου, και να μας φερεις και ομορφα νεα. Η dim ειναι οντως πολυ ψαγμενη, γιατι εχει και ενα προσον να μεταφερει αυτα που της λενε οι γιατροι ακριβως. Πολλες φορες και πολλες γυναικες και αντρες βεβαια δεν το κανουν. ειναι λιγο χαλασμενα τηλεφωνα. Ξεκιναει η πληροφορια Χ και καταληγει σε εναν τριτο Υ. Η ιδια καπως εχει καταφερει παρολο που ειναι πολλα αυτα που ακουει, αυτα που της εχουν πει κλπ και τα μεταφερει με ακριβεια. Το χω παρατηρήσει γιατι προσπαθω να το κανω επισης ετσι. Δε θελω να μιλησω και να ρωτησω πολλα για τις ατυχιες της. Η μια που περασε ειναι η σοκαριστικη γιατι εχεις σχεδον φτασει στην πηγη, και θεωρω πολυ δυνατες τις κοπελες που καταφερνουν και ισορροπουν γρηγορα μετα απο κατι τετοιο. (Οπως και αλλες ιστοριες που εχω διαβασει εδω μεσα, που συμπεριλαμβανουν και εξωσωματικες συν τοις αλλοις και συνοδευονται και απο πολλαπλες ατυχιες, εκει ειναι και ακομα χειροτερο δηλαδη). Θελω να πιστευω οτι γκαντεμης ες αει οταν δεν υπαρχει αλλο προβλημα δεν μπορει να εισαι. Παντως ειναι πιο ευκολο μερικες φορες να μιλς σε αγνωστους για κατι τετοιο. Προσωπικα βεβαια το λεω πολυ ευκολα, δεν εχω προβλημα. Δεν ξερω αν ειναι δειγμα οτι το χω ξεπερασει ή απενοχοποιησει αλλα το λεω αν το φερει η κουβεντα. Αυτα....:roll: (το διαλυσαμε το τοπικ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Το πτυχίο στο εχουμε δώσει εδώ μέσα με έπαινο κι όλας! Δεν ξέρω αν θέλεις να το συζητάς, με τους δικούς σου ή με αγνώστους (ίσως το 2ο ειναι πιο εύκολο καμια φορά) αλλά θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσο διαφορετικός άνθρωπος αισθάνεσαι μετά τη μεγάλη ατυχία σου; Βλέπεις κάποια πραγματα στη ζωή διαφορετικά; άλλαξαν οι σχέσεις με φίλους κ οικογένεια; Με τον αντρα σου ήρθατε πιο κοντά ή δημιουργήθηκαν τριβές; Μήπως μέσα από μια μεγάλη δυσκολία βλέπεις πιο καθαρά την ουσία;

Το παραπάνω μήνυμα θα αυτοκαστραφεί αν δεν θέλεις να απαντήσεις!:wub:

@Antelope φυσικα και δεν χρειαζεται να καταστραφει το μηνυμα! δεν ρωτας κ τπτ κακο.

καταρχην να σου πω οτι η απωλεια του μωρου μου την 30η βδομαδα,μαζι με κατι αλλο που εζησα πριν λιγα χρονια ειναι σιγουρα τα 2 χειροτερα πραγματα που εχω βιωσει.το λεω αυτο γιατι θεωρω οτι ηδη ειχα αλλαξει.η κακη εκβαση της εγκυμοσυνης μου δεν με εμαθε πολλα.μου επιβεβαιωσε τα οσα εμαθα τα προηγουμενα χρονια.

οτι τπτ στη ζωη δεν ειναι δεδομενο.οταν ξυπναω και εχω κεφι να χαμογελασω στον αντρα μου και να του φτιαξω τον καφε του.αυτο το λεω ευτυχια.οταν ξυπνας και δεν νιωθεις να σε παταει κατω μια πετρα,εισαι μια χαρα.βαρεθηκα να βλεπω ανοητους να ασχολουνται με μικροτητες και ανουσια πραγματα.χανουν τη ζωη τους ασχολουμενοι με ανοησιες.

οτι οι ανθρωποι-θες απο κακια-θες απο βλακια,δεν μπαινουν ποτε στη θεση σου (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων).και συνηθως λενε χαζες συμβουλες.δεν αντεχω αλλο να μου λενε να μην στεναχωριεμαι και οτι θα κανω αλλο παιδι.θελω να τους τσιριξω οτι φοβαμαι.

επιβεβαιωσα επισης οτι δικαιως καποιους τους ειχα πιο ψηλα στην καρδια μου.ειναι αυτοι που σιωπησαν,δεν το επαιξαν συμβουλατορες και ενα βλεμα τους ηταν και ειναι αρκετο.

οτι το θεμα παιδι δεν ειναι αποκλειστικα θεμα αποφασης,τετραγωνης λογικης και προσπαθειας (κατι στο οποιο ειναι μανουλα).θελει να βαλει και ο θεος το χερι του! ισως ειναι αυτο που με εχει δυσκολεψει και περισσοτερο,οτι δεν εξαρταται απο εμενα μονο η επιτυχης εκβαση.

σε οτι αφορα τον αντρα μου δεν νομιζω οτι αλλαξε κατι.νομιζω ειμαστε αρκετα δεμενοι (παρα τους επικους καυγαδες μας) και απλα κανει λιγη υπομονη γιατι το task ειναι δυσκολο.οπως κ να το κανεις η γυναικα το βιωνει περισσοτερο.και επισης οταν σου ερχονται οι ατυχιες ειναι φυσικο νομιζω να τα βαζεις με ολους.μου φταιει ο εαυτος μου,εκεινος,οι τριτοι,το συμπαν ολο για την ατυχια μου.οποτε απλα κανει υπομονη.

ελπιζω να μην σας κουρασα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope μου κι εγω στις 9 μερες εκανα χοριακη. Επειδη ειχανε τοποθετησει κι εμεις βλαστοκυστες. 

Χαιρομαι που εισαι ηρεμη!!! Ευχομαι να ακουσουμε τελεια νεα!!!

 Και σε ολα τα κοριτσια της παρεας ευχομαι ό,τι καλυτερο. 

Εμεις την Τριτη θα παμε στο κεντρο εξωσωματικης, πρωτα ο Θεός, να μιλησουμε με τον γιατρο για την αποτυχια κ να δουμε γενικοτερα τον φακελο μας μηπψς μας εχει ξεφυγει κατι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@nikona σε 9 μέρες από την ΕΤ θα την κάνω. Κάπως νωρίς δεν είναι; Εσείς πότε είχατε χοριακή;

Καλά η κατάψυξη σου δίνει άλλο αέρα. Παω με λιγότερο άγχος και αυτή τη φορά δεν κάθομαι ολημερίς ξάπλα! Προσεχω λίγο να μη σηκώνω βάρη κλπ αλλά κανονικά δουλειά κ βόλτες απο τη 2η μέρα. Νομίζω ότι βοηθάει η διατήρηση μιας ρουτίνας για να μην γίνει εμμονή.

@Athena D. είδα ότι ξαναμπαίνεις στο χορό δυναμικά και πολύ χάρηκα! 

@OLY10 να μας λες τα νέα σου με το bebe. Εισαι η σημαιοφόρος μας σε αυτό το τόπικ!

@Dim83 @Kat-Cat & @gesrp προσπαθείτε φυσικά από ότι κατάλαβα μετά από ατυχίες μικρότερες ή μεγαλύτερες η κάθεμια. Γι αυτό έχετε γίνει εξπέρ!

Άντε κορίτσια, περιμένουμε κ από εσάς νέα!

@eriv κι εσυ σε διαδικασίες εξωσωματικής είσαι; κι εχεις κ το χιούμορ της κολλητής μου! Οι κοντινοί σου πρέπει να έχουν δυνατούς κοιλιακούς! Σου δίνουν πάσες κ τα άλλα κορίτσια και όλες μαζί είστε απόλαυση!

Η φίλη της @ElektraGr τι να απέγινε;

Τα άλλα κορίτσια; Πού είστε;;

Να ευχηθω και παλι τα καλυτερα και να ξερεις κανεις την καλυτερη δουλεια που δεν καθεσαι και τις 9 μερες να περιμενεις τη χοριακη ξαπλα! Δεν ειμαι καθολου υπερ. 2μερουλες προσοχη και μετα ολα οπως πριν. Δυστυχως η ευτυχως δεν εξαρταται απο μας η δουλεια οποτε και αν θελει οποτε....

Εγω εννοειται οτι θα σας λεω τα νεα μου και θα μαθαινω τα δικα σας...Μονο θετικα απο δω και περα για ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Antelope φυσικα και δεν χρειαζεται να καταστραφει το μηνυμα! δεν ρωτας κ τπτ κακο.

καταρχην να σου πω οτι η απωλεια του μωρου μου την 30η βδομαδα,μαζι με κατι αλλο που εζησα πριν λιγα χρονια ειναι σιγουρα τα 2 χειροτερα πραγματα που εχω βιωσει.το λεω αυτο γιατι θεωρω οτι ηδη ειχα αλλαξει.η κακη εκβαση της εγκυμοσυνης μου δεν με εμαθε πολλα.μου επιβεβαιωσε τα οσα εμαθα τα προηγουμενα χρονια.

οτι τπτ στη ζωη δεν ειναι δεδομενο.οταν ξυπναω και εχω κεφι να χαμογελασω στον αντρα μου και να του φτιαξω τον καφε του.αυτο το λεω ευτυχια.οταν ξυπνας και δεν νιωθεις να σε παταει κατω μια πετρα,εισαι μια χαρα.βαρεθηκα να βλεπω ανοητους να ασχολουνται με μικροτητες και ανουσια πραγματα.χανουν τη ζωη τους ασχολουμενοι με ανοησιες.

οτι οι ανθρωποι-θες απο κακια-θες απο βλακια,δεν μπαινουν ποτε στη θεση σου (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων).και συνηθως λενε χαζες συμβουλες.δεν αντεχω αλλο να μου λενε να μην στεναχωριεμαι και οτι θα κανω αλλο παιδι.θελω να τους τσιριξω οτι φοβαμαι.

επιβεβαιωσα επισης οτι δικαιως καποιους τους ειχα πιο ψηλα στην καρδια μου.ειναι αυτοι που σιωπησαν,δεν το επαιξαν συμβουλατορες και ενα βλεμα τους ηταν και ειναι αρκετο.

οτι το θεμα παιδι δεν ειναι αποκλειστικα θεμα αποφασης,τετραγωνης λογικης και προσπαθειας (κατι στο οποιο ειναι μανουλα).θελει να βαλει και ο θεος το χερι του! ισως ειναι αυτο που με εχει δυσκολεψει και περισσοτερο,οτι δεν εξαρταται απο εμενα μονο η επιτυχης εκβαση.

σε οτι αφορα τον αντρα μου δεν νομιζω οτι αλλαξε κατι.νομιζω ειμαστε αρκετα δεμενοι (παρα τους επικους καυγαδες μας) και απλα κανει λιγη υπομονη γιατι το task ειναι δυσκολο.οπως κ να το κανεις η γυναικα το βιωνει περισσοτερο.και επισης οταν σου ερχονται οι ατυχιες ειναι φυσικο νομιζω να τα βαζεις με ολους.μου φταιει ο εαυτος μου,εκεινος,οι τριτοι,το συμπαν ολο για την ατυχια μου.οποτε απλα κανει υπομονη.

ελπιζω να μην σας κουρασα.

 

δε μας κουρασες και να σου πω με συγκινησες κιολας γιατι ειναι σα να τα βγαζεις απο μεσα σου.....Δεν ξερω τι να πω, και η αληθεια ειναι συγκεκριμενα για τους τριτους που χω να κανω ενα σχολιο, οτι καμια φορα θεωρουν οτι το λενε για καλο. Και γω μπορει να το πω σε μια κοπελα (μπορει να το χω πει και σε σενα οτι θα ξαναμεινεις εγκυος και θα κανεις παιδι), αλλα δεν το λεω ετσι τυπικα για να το πω. ΠΡαγματικα το πιστευω. Δεν ξερω τι ακριβως μπορεις να πεις κιολας. Αν και αντιλαμβανομαι και καταλαβαινω το φοβο. Αυτο το φοβο θελω να ουρλιαξω και εγω, που αν το παρεις και συγκριτικα για την ωρα τουλαχιστον ειχα πιο λαιτ ατυχια αν μπορω να τη χαρακτηρισω ετσι (δεν ξερω τι εκπληξη μου φυλαει το μελλον). ουφφφφφφφφ τι να πω αλλο, δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Antelope μου κι εγω στις 9 μερες εκανα χοριακη. Επειδη ειχανε τοποθετησει κι εμεις βλαστοκυστες. 

Χαιρομαι που εισαι ηρεμη!!! Ευχομαι να ακουσουμε τελεια νεα!!!

 Και σε ολα τα κοριτσια της παρεας ευχομαι ό,τι καλυτερο. 

Εμεις την Τριτη θα παμε στο κεντρο εξωσωματικης, πρωτα ο Θεός, να μιλησουμε με τον γιατρο για την αποτυχια κ να δουμε γενικοτερα τον φακελο μας μηπψς μας εχει ξεφυγει κατι. 

ευχομαι να βρειτε απαντησεις και ηρεμια και να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δε μας κουρασες και να σου πω με συγκινησες κιολας γιατι ειναι σα να τα βγαζεις απο μεσα σου.....Δεν ξερω τι να πω, και η αληθεια ειναι συγκεκριμενα για τους τριτους που χω να κανω ενα σχολιο, οτι καμια φορα θεωρουν οτι το λενε για καλο. Και γω μπορει να το πω σε μια κοπελα (μπορει να το χω πει και σε σενα οτι θα ξαναμεινεις εγκυος και θα κανεις παιδι), αλλα δεν το λεω ετσι τυπικα για να το πω. ΠΡαγματικα το πιστευω. Δεν ξερω τι ακριβως μπορεις να πεις κιολας. Αν και αντιλαμβανομαι και καταλαβαινω το φοβο. Αυτο το φοβο θελω να ουρλιαξω και εγω, που αν το παρεις και συγκριτικα για την ωρα τουλαχιστον ειχα πιο λαιτ ατυχια αν μπορω να τη χαρακτηρισω ετσι (δεν ξερω τι εκπληξη μου φυλαει το μελλον). ουφφφφφφφφ τι να πω αλλο, δεν ξερω....

δεν το ειπα για σενα φυσικα και προφανως οι αλλοι στο λενε για καλο.απλα απο τους κοντινους που ξερουν περισσοτερα κ εχουν περασει εγκυμοσυνη περιμενεις να καταλαβουν το κατι περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και εγω νεα προσπαθεια μετα απο λαπαροσκοπηση -υστεροσκοπηση και αγωγη 6μηνων zoladex περιμενω περιοδο και ξεκιναω αρχικα με σπερματεχυση! Καλη επιτυχια σε ολες!Υπαρχει κοπελα που ειχε επιτυχια με σπερματεχυση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

δεν το ειπα για σενα φυσικα και προφανως οι αλλοι στο λενε για καλο.απλα απο τους κοντινους που ξερουν περισσοτερα κ εχουν περασει εγκυμοσυνη περιμενεις να καταλαβουν το κατι περισσοτερο.

οχι οχι δεν υπαινιχτηκα οτι το λες για μενα, απλα σκεφτομουν οτι μπορει να το χω πεταξει και εγω αυτο. Καμια φορα δεν ξερεις τι ειναι καλο και τι κακο να πεις. Συμφωνω οτι οι ανθρωποι που σε ξερουν, καλο ειναι να σε "χειριζονται" οπως γνωριζουν οτι εσυ θα ανακουφιστεις. Σε καταλαβαινω σε πολλα γιατι και εγω ακουω πολλα κουλα, με αποκορυφωμα ενα που ακουσα απο πολυ δικο μου συγγενικο προσωπο (που το ειπε απο βλακεια βεβαια οχι απο κακια), αλλα ενιγουει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katia267 είπε:

Καλησπερα και εγω νεα προσπαθεια μετα απο λαπαροσκοπηση -υστεροσκοπηση και αγωγη 6μηνων zoladex περιμενω περιοδο και ξεκιναω αρχικα με σπερματεχυση! Καλη επιτυχια σε ολες!Υπαρχει κοπελα που ειχε επιτυχια με σπερματεχυση ?

καλη επιτυχια!!!Ειναι μια κοπελα που γραφει εδω και ειναι εγκυος στον 7ο αν δεν κανω λαθος απο σπερματεγχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katia267 είπε:

Καλησπερα και εγω νεα προσπαθεια μετα απο λαπαροσκοπηση -υστεροσκοπηση και αγωγη 6μηνων zoladex περιμενω περιοδο και ξεκιναω αρχικα με σπερματεχυση! Καλη επιτυχια σε ολες!Υπαρχει κοπελα που ειχε επιτυχια με σπερματεχυση ?

Καλησπερα @katia267!!!

Εκανα κι εγω λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση περσι. Αλλα πια ειμαστε στον χωρο της εξωσωματικης. 

Εχω συμφυσεις στις σαλπιγγες κι ετσι δεν ενδεικνυται η σπερματεγχυση. 

Σου ευχομαι καλη επιτυχια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...