Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτο 2μηνο


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Ποιες όλες τι εξετάσεις; πρεπει κοπελα μου να κάνεις χοριακη! Δεν ξερω τι γιατρο εχεις αλλα δεν μου φαινεται να ξερει τι κανει. Ας με διορθώσει καποια κοπελα αν κανω λάθος. Αλλα πρώτον για εξετάσεις είναι υπερβολικά νωρίς. Δευτερον ακομα και να ειδε σάκο που δεν νομίζω πρεπει να γινει η χοριακη να δει αν συμβαδίζει με την ανάπτυξη του εμβρύου. Εγω θα σου προτεινα να αλλάξεις γιατρο γιατί δεν ξερει τι του γίνεται και αυτο οταν μιλαμε για εγκυμοσύνη ειναι πολυ επικίνδυνο.

Ειδαμε σακο! Εξετασεις αιματος και ουρων που ρωτησα κ αλλον γιατρο και πρεπει να γινουν!επισης δν ειπαν πως δεν θα κανω χωριακη!θα κανω μαζι με τις παραπανω εξετασεις! Ευχαριστω πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 199
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χμμμμ μαλιστα. Ή εσυ δουλεύεις εμας ή εσενα ο γιατρός σου αλλα το κόβω εδω γιατι το να γίνομαι αγενής εδω μεσα δεν με αντιπροσωπεύει καθολου ως άνθρωπο και συγγνώμη για τον τροπο μου. Καλη εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Χμμμμ μαλιστα. Ή εσυ δουλεύεις εμας ή εσενα ο γιατρός σου αλλα το κόβω εδω γιατι το να γίνομαι αγενής εδω μεσα δεν με αντιπροσωπεύει καθολου ως άνθρωπο και συγγνώμη για τον τροπο μου. Καλη εγκυμοσύνη. 

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου και δν δουλευω κανεναν εγω! Και εγω τ σταματαω εδω γτ δεν καταλαβαινω τιποτα καιβουτε θελω! Να εισαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Gia sou koukla mou.k egw nwris eimai.molis 7 evdomadwn. Prosexw oso prepei an kai eida kati kafe pou me anusuxisan kai mou eipe na min anusuxw. Ola mw metro auti einai I apopsi mou.as zisoume auti tin periodo oso pio xaroumena mporesoume ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Gia sou koukla mou.k egw nwris eimai.molis 7 evdomadwn. Prosexw oso prepei an kai eida kati kafe pou me anusuxisan kai mou eipe na min anusuxw. Ola mw metro auti einai I apopsi mou.as zisoume auti tin periodo oso pio xaroumena mporesoume ??

Kalisperaaa!k egw eixa dei kafe k m eipe prosoxi kai ultrogestan! Apo tote eytyxws dn ksanaeida :) ugeia na exoume,mia teleiomini egumosini kai ena ugies mwraki :* :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Koukla mou twra katafera na dw ta minimata. Etrexa sto giatro. Eixa meriki apokollisi eksaitias tis duskoiliotitas k m edwse upotheta k ta utrogestan fusika opws k magnisio.m eipe n perpataw oso mporw. Esu pws to vriskeis auto?enw exw apokollisi?to exeis ksana akousei?makarikopela mou oles na exoumemia Kali eegumosuni?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου είπε να περπατάς ενώ έχει αποκόλληση????

Μήπως δεν κατάλαβες καλά? 

Στην αποκόλληση μένουμε σε ακινησία για λίγες ή πολλές μέρες ανάλογα με το πόσο σοβαρή είναι. Και φυσικά για ένα διάστημα μετά δεν περπατάμε πολύ. Φυσικά και το περπάτημα κάνει καλό στην εγκυμοσύνη αλλά όχι όταν έχεις αποκόλληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!εμενα με το αιμα που ειχα δει δυο φορες ,μου ειπε να ξεκουραζομαι καλα και να παρω αναρρωτικη απο την δουλεια! Δεν μου ειπε ακινησια αλλα οχι πολλες δουλειες,γυμναστικη κλπ! Μετα και εφοσον δεν ξανα ειδα κατι(ειμαι πλεον 11 εβδομαδων) κανω διαδρομο σε γρηγορο περπατημα κ χαλαρες ασκησεις για γλουτους και ποδια χωρις βαρος! Αυτα...καλο ειναι για μενα να προσεξεις λιγο αυτες τις εβδομαδες! Ολα καλα,μην αγχωνεσαι @Alkuoni

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αφήστε τα!Πριν 4 μέρες εκεί που ήμουν μια χαρα πηγαίνοντας στην τουαλέτα γέμισα με αίματα!με πήραν και με πήγανστο νοσοκομείο. Ήμουν σίγουρη ότι το έχασα. Ευτυχώς όμως ήταν εκεί ολοζώντανο. Κορίτσια η αποκόλληση είχε μεγαλώσει. Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Μου είπαν ότι έχω δικερο μήτρα.ίσως να ήταν κ από αυτό η αιμορραγία.τωρα μόνο ξαπλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοοοοου! Παλι καλα που δεν εγινε τπτ ασχημο! Υπομονη! Ξαπλα και ξεκουραση και ολα καλα θα πανε :) :) μην αγχωνεσαι! Απλα κανε οτι σου λεει ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια σήμερα μπήκα τέταρτο μήνα!!!!Επιτέλους!!Και η Αυχενική διαφάνεια καταπληκτική.!!Ακόμα ξαπλα είμαι γιατί πονάω Αλλά σιγά σιγά μου είπε ο γιατρός θα συνέλθω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alkuoni είπε:

Κορίτσια σήμερα μπήκα τέταρτο μήνα!!!!Επιτέλους!!Και η Αυχενική διαφάνεια καταπληκτική.!!Ακόμα ξαπλα είμαι γιατί πονάω Αλλά σιγά σιγά μου είπε ο γιατρός θα συνέλθω ??

Συγχαρητηρια!!!!μπραβο κοπελα μ!και εγω την προηγουμενη εβδομαδα εκανα αυχενικη και ολα καλα :);μεινε στ κρεβατι οσο σου πει!πολυ χαρηκα!μαθαμε φυλοοοο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι κ εγώ για εσένα!!!Μου είπε ότι φαίνεται αγοράκι Αλλά δεν είναι σίγουρος λόγω των utrogestan που έχουν ορμόνες και μπορεί να παραπλανήσουν!εσυ ειδες φύλλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κατερινακι μου τι κάνεις??εγω όλα καλά. Είχα μια λιποθυμία βεβαια τις προάλλες Αλλά όλα κομπλέ. Ήθελα να σε ρωτήσω την άποψή σου σε κάτι. Επειδή έχω βγαλει πολλές τριχες στην κοιλια κ μ είπαν Ν μην κάνω με κερί μήπως πονέσω θα μπορούσα να βάλω ξυραφάκι η θα βλάψει το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Alkuoni είπε:

Κατερινακι μου τι κάνεις??εγω όλα καλά. Είχα μια λιποθυμία βεβαια τις προάλλες Αλλά όλα κομπλέ. Ήθελα να σε ρωτήσω την άποψή σου σε κάτι. Επειδή έχω βγαλει πολλές τριχες στην κοιλια κ μ είπαν Ν μην κάνω με κερί μήπως πονέσω θα μπορούσα να βάλω ξυραφάκι η θα βλάψει το μωρό?

Καλημέρα!!πως είσαι???μια χαρά εγώ!!σόρρυ για την καθυστέρηση απλώς είχα δουλειά αρκετή!!!κοίτα κ εγώ π είμαι σχετικά  ατριχη έχω βγάλει αρκετές στην κοιλιά!!!δν νομιζω πως μπορεί κάπως να βλάψει το μωράκι (μόνο το laser απαγορεύεται) αλλά για μένα μην τις πειράξεις γιατί θα εξαφανιστούν σιγά σιγά μετά την γέννα μόνες τους!!!ανντις πειράξεις θα φουντώσουν κι άλλο και μπορεί και να μην φύγουν μετά!!!κανε υπομονή για μένα!εγώ δεν θα τις πειράξω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Alkuoni είπε:

Κατάλαβα δίκιο έχεις..αμάν με αυτές τις τρίχες!!Μόλις γεννήσω με το καλό θα ξεκινήσω laser σ όλο το σώμα!!!

Ε ναι κ εγώ τ ίδιο!!υπομονή δεν πειράζει,κούκλες είμαστε κ με τις τρίχες χιχιχι!!!γτ λιποθύμησες????τώρα είσαι καλύτερα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alkuoni είπε:

Κατάλαβα δίκιο έχεις..αμάν με αυτές τις τρίχες!!Μόλις γεννήσω με το καλό θα ξεκινήσω laser σ όλο το σώμα!!!

Κοπελα μου το ξυράφι ουτε το μωρο πειράζει ουτε θα φουντώσει τις τρίχες. Αυτο είναι μύθος . Αν νοιώθεις άσχημα ξυρισε τις. Ο μονος τροπος να φουντωσουν τρίχες ειναι με το τσιμπιδάκι οπου βγαίνουν μια μια κ οντως μπορει να βγουν περισσότερες μετά. Καλο υπόλοιπο σου εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...