Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτο 2μηνο


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Θα σου γράψει την χοριακη; πρωτη φορά το ακούω. Όντως;;;; δεν εχεις κανει καλε ακομα χοριακη να επιβεβαιώσετε την κύηση; τι γιατρος ειναι αυτος;

Οχι εμαθα προχθες με τεστ μετα απο πονακια κ ενοχλησεις πως ειμαι εεπειδη βγηκε θετικο κ μ ειπε πως θα τα πουμε ολα απο κοντα την τριτη και πως ναι θα παω να κανω χωριακη μετα τ ραντεβου μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 199
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki_love είπε:

Οχι εμαθα προχθες με τεστ μετα απο πονακια κ ενοχλησεις πως ειμαι εεπειδη βγηκε θετικο κ μ ειπε πως θα τα πουμε ολα απο κοντα την τριτη και πως ναι θα παω να κανω χωριακη μετα τ ραντεβου μας

Ρε συ να σου πω κατι ; πολυ ανορθόδοξο τον βρίσκω τον τροπο του. Ας πει και καποια αλλη κοπελα αλλα γενικα επρεπε να εχεις κανει μια χοριακη! Και αλλη μια να δειτε αν διπλασιάζεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Ρε συ να σου πω κατι ; πολυ ανορθόδοξο τον βρίσκω τον τροπο του. Ας πει και καποια αλλη κοπελα αλλα γενικα επρεπε να εχεις κανει μια χοριακη! Και αλλη μια να δειτε αν διπλασιάζεται! 

Ναι μ ειπε να παω απο εκει εφοσον εχουμε ραντεβου και πως θα μ γραψει την χωριακη για να μην πληρωσω :) τωρα τι να σου πω..μ.θα κανω τεταρτη χοριακη σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ναι μ ειπε να παω απο εκει εφοσον εχουμε ραντεβου και πως θα μ γραψει την χωριακη για να μην πληρωσω :) τωρα τι να σου πω..μ.θα κανω τεταρτη χοριακη σιγουρα

Οχι για να στο ειπε κατι θα ξέρει!!! Ο κάθε γιατρός εχει δικο του σύστημα! Παντως χαιρομαι που τα καταφέρατε και πιασατε σπορακι τοσο εύκολα!! Αληθεια ποσο εισαι; μικρούλι φαινεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας γράφω ίσα ίσα για να απαντήσω σε συγκεκριμένα θέματα π θιξατε. 

@Kat-CatΌχι κορίτσι μ δ θα κανεις τεστ Παπ ξανά. Δ υπάρχει λόγος επανάληψης Αφού τώρα τ έκανες. Με τ καλό Αφού γεννήσεις.

@Μπλε συμφωνώ μια χοριακη έπρεπε να την κάνει από περιέργεια. Μπορεί πχ τη δεύτερη να την επαναλάβει μετά από 3 4 μέρες κ όχι σε δύο άλλα λ γω πιστεύω μια φορά έπρεπε. Εγώ επειδή είχα πολύ χαμηλή χοριακη μ είπε αν κρατιέσαι Κάνε επαναληπτική σε 4 5 μέρες γτ σε 2 μέρες πάλι χαμηλή ια είναι. Τώρα τι να πω. Κάθε γιατρός έχει ρη σειρά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Οχι για να στο ειπε κατι θα ξέρει!!! Ο κάθε γιατρός εχει δικο του σύστημα! Παντως χαιρομαι που τα καταφέρατε και πιασατε σπορακι τοσο εύκολα!! Αληθεια ποσο εισαι; μικρούλι φαινεσαι!

26 :) ναι ετσι μ ειπε!τριτη θα δουμε κ απο κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Οχι εμαθα προχθες με τεστ μετα απο πονακια κ ενοχλησεις πως ειμαι εεπειδη βγηκε θετικο κ μ ειπε πως θα τα πουμε ολα απο κοντα την τριτη και πως ναι θα παω να κανω χωριακη μετα τ ραντεβου μας

Κοιτα λιγο στο doctor anytime. Εχει παρα πολυ καλες τιμες. Μπορει να βρεις διαγνωστικα να στην κανουν πολυ φτηνα. Εγω ετσι την εκανα σε ενα μεγαλο διαγνωστικο στο κεντρο της Αθηνας. Μου στειλαν και με μεηλ τις απαντησεις. Ουτε καν πηγαινοερχομουν. Βεβαια την Τεταρτη κοντος ψαλμος, αλλα θα την κανεις την Πεμπτη τωρα πια αν στη γραψει Τεταρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας γράφω ίσα ίσα για να απαντήσω σε συγκεκριμένα θέματα π θιξατε. 

@Kat-CatΌχι κορίτσι μ δ θα κανεις τεστ Παπ ξανά. Δ υπάρχει λόγος επανάληψης Αφού τώρα τ έκανες. Με τ καλό Αφού γεννήσεις.

@Μπλε συμφωνώ μια χοριακη έπρεπε να την κάνει από περιέργεια. Μπορεί πχ τη δεύτερη να την επαναλάβει μετά από 3 4 μέρες κ όχι σε δύο άλλα λ γω πιστεύω μια φορά έπρεπε. Εγώ επειδή είχα πολύ χαμηλή χοριακη μ είπε αν κρατιέσαι Κάνε επαναληπτική σε 4 5 μέρες γτ σε 2 μέρες πάλι χαμηλή ια είναι. Τώρα τι να πω. Κάθε γιατρός έχει ρη σειρά του.

<3 κοριτσακι μας!!! Καλα ας παω στο πρωτο ρημαδοραντεβου. Αιωνας νιωθω πως περασε. αχαχαχ. Εχω αρχισει να νομιζω οτι θα μου πει οτι εχω ανεμογκαστρι αληθεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα απορώ όντως πως κρατιέσαι άλλα έπεσες στις περιστάσεις! Την Παρασκευή θα πας; από την άλλη θα το δείτε καθαρά κ λογικά θα ακούσετε κ καρδούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Χαχαχα απορώ όντως πως κρατιέσαι άλλα έπεσες στις περιστάσεις! Την Παρασκευή θα πας; από την άλλη θα το δείτε καθαρά κ λογικά θα ακούσετε κ καρδούλα.

Αυριο θα παρω να κλεισω ραντεβου, ελπιζω να χει την παρασκευη. αχαχαχαχ. Φανταζεσαι να μου πει ελα την επομενη?? :P Δεν ξερω κιολας, νωρις ειναι για ραντεβου σαφως, απλα για καποιο λογο μου φαινεται μια αιωνιοτητα. ΙΣως λογω του αγχους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοιτα λιγο στο doctor anytime. Εχει παρα πολυ καλες τιμες. Μπορει να βρεις διαγνωστικα να στην κανουν πολυ φτηνα. Εγω ετσι την εκανα σε ενα μεγαλο διαγνωστικο στο κεντρο της Αθηνας. Μου στειλαν και με μεηλ τις απαντησεις. Ουτε καν πηγαινοερχομουν. Βεβαια την Τεταρτη κοντος ψαλμος, αλλα θα την κανεις την Πεμπτη τωρα πια αν στη γραψει Τεταρτη!

Τριτη θα μου την γραψει!ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ααααα ευχαριστω πολυ!μακαρι να πανε ολα καλα :) σε ευχαριστωωω ??? οποτε να κανω γυμναστικη χαλαρα λες ε? Θα ρωτησω κ την γιατρο βεβαια

Πάντα θα ρωτας το γιατρό σου! Καμία συμβουλή από το ίντερνετ! Εγώ όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη ο γιατρός μου είπε μέχρι τον 3ο μηνα να μην κάνω καθόλου.... Μετά μου είπε να κάνω χαλαρούς περιπάτους.  Ενώ πριν στη ζωή μου γενικότερα έκανα κάθε μέρα από 1-1.5 ώρα και ειδικά εκείνο το 2μηνο μπορεί να έφτανα Κ τις 2.5 ώρες τη μέρα. 

Απλά πάντα και για όλα θα συμβουλευτείς το γιατρό σου. Για τη διατροφή σου, για συμπληρωματα, για ότι μπορείς να φανταστείς. Ακόμα δλδ για κάτι που άκουσες και μπορεί να σε προβληματισε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerinaki_love @Kat-Cat @Μπλε κορίτσια εγώ σας έκανα μια αναφορά στη δική μου εγκυμοσύνη.  Φυσικά και δεν είναι παράδειγμα προς μίμηση... απλά ανέφερα αυτή την ακραία κατάσταση (εν αγνοία μου εννοείτε) για να μην αγχώνεστε με το δικό σας τρόπο ζωής. Σαφώς από τη στιγμή που το έμαθα... και τη γυμναστική σταμάτησα και τη δίαιτα και την υπερβολική δουλειά! Προτιμούσα να περνάω χρόνο ξαπλωμένη! Μέχρι Κ γυναίκα πήρα στο σπίτι να μου κάνει δουλειές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

@Katerinaki_love @Kat-Cat @Μπλε κορίτσια εγώ σας έκανα μια αναφορά στη δική μου εγκυμοσύνη.  Φυσικά και δεν είναι παράδειγμα προς μίμηση... απλά ανέφερα αυτή την ακραία κατάσταση (εν αγνοία μου εννοείτε) για να μην αγχώνεστε με το δικό σας τρόπο ζωής. Σαφώς από τη στιγμή που το έμαθα... και τη γυμναστική σταμάτησα και τη δίαιτα και την υπερβολική δουλειά! Προτιμούσα να περνάω χρόνο ξαπλωμένη! Μέχρι Κ γυναίκα πήρα στο σπίτι να μου κάνει δουλειές!

καλε ναι, ειδικα για μενα μην αγχωνεσαι καθολου. Αρκετο αγχος κουβαλαω! Ισαισα λιγο με χαλαρωσες ψυχολογικα κυριως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lini είπε:

Πάντα θα ρωτας το γιατρό σου! Καμία συμβουλή από το ίντερνετ! Εγώ όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη ο γιατρός μου είπε μέχρι τον 3ο μηνα να μην κάνω καθόλου.... Μετά μου είπε να κάνω χαλαρούς περιπάτους.  Ενώ πριν στη ζωή μου γενικότερα έκανα κάθε μέρα από 1-1.5 ώρα και ειδικά εκείνο το 2μηνο μπορεί να έφτανα Κ τις 2.5 ώρες τη μέρα. 

Απλά πάντα και για όλα θα συμβουλευτείς το γιατρό σου. Για τη διατροφή σου, για συμπληρωματα, για ότι μπορείς να φανταστείς. Ακόμα δλδ για κάτι που άκουσες και μπορεί να σε προβληματισε. 

Ναι σωστά!ευχαριστω  παρα πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Αντε με το καλο να μας πεις τα νεα.

Βεβαιωωως!ευχαριστω πολυ γ το ενδιαφερον :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Βεβαιωωως!ευχαριστω πολυ γ το ενδιαφερον :)

Ολα καλααα!ενδομητρια κυηση 5 εβδομαδων! Θα κανω τις απαραιτητες εξετασεις και αναμονη γ το επομενο ραντεβου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ολα καλααα!ενδομητρια κυηση 5 εβδομαδων! Θα κανω τις απαραιτητες εξετασεις και αναμονη γ το επομενο ραντεβου :)

Ευγε κοριτσι! Ειδε σακο;; Χοριακη δεν θα κανουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Ευγε κοριτσι! Ειδε σακο;; Χοριακη δεν θα κανουμε;

Ειδε ναι! Θα κανω ολες τις εξετασεις μαζι και χωριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Τι ωραία!!! Κορίτσι μου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη :) 

Ευχαριστωωωωω :) να πανε ολα καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ειδε ναι! Θα κανω ολες τις εξετασεις μαζι και χωριακη 

Ποιες όλες τι εξετάσεις; πρεπει κοπελα μου να κάνεις χοριακη! Δεν ξερω τι γιατρο εχεις αλλα δεν μου φαινεται να ξερει τι κανει. Ας με διορθώσει καποια κοπελα αν κανω λάθος. Αλλα πρώτον για εξετάσεις είναι υπερβολικά νωρίς. Δευτερον ακομα και να ειδε σάκο που δεν νομίζω πρεπει να γινει η χοριακη να δει αν συμβαδίζει με την ανάπτυξη του εμβρύου. Εγω θα σου προτεινα να αλλάξεις γιατρο γιατί δεν ξερει τι του γίνεται και αυτο οταν μιλαμε για εγκυμοσύνη ειναι πολυ επικίνδυνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...