Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα πόσες προσπαθούμε ακομα;


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Πάει αυτός ο κύκλος ποιο χάλια δεν θα μπορούσε να πάει..... Ενδομήτριο δύο μέρες πριν την έμβρυομεταφορα χάλια άρα ο επόμενος κύκλος.....

ηθελα μερες να σε ρωτησω αλλα σκεφτηκα να μην σε αγχωσω.

δεν παιρνεις χαπια για να ειναι καλο το ενδομητριο?

δεν σου λεω μην σκας γιατι δεν γινεται.δεν ξερω γιατι τοση ψυχικη ταλαιπωρια μερικες απο εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η love30 είπε:

Πάει αυτός ο κύκλος ποιο χάλια δεν θα μπορούσε να πάει..... Ενδομήτριο δύο μέρες πριν την έμβρυομεταφορα χάλια άρα ο επόμενος κύκλος.....

Ελα βρε love ο κύκλος παει μη στεναχωριεσαι δεν τελείωσαν οι προσπάθειες εσυ να σαι καλα και στον επόμενο κυκλο δεν πειράζει μη σε παίρνει απο κάτω ηρέμησε το θέμα ειναι να μη βιαζομαστε και να γίνονται ολα σωστα... Τι έγεινε δεν ειχαμε κατάλληλο πάχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας εύχομαι και να φτάσετε σύντομα στο στόχο σας!

Ήθελα να σας πω ότι έχω περρίσσευμα profertil βιταμίνες για άντρες για πάνω από 1 μήνα θεραπεία. Όποια ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου με πμ. Το αναφέρω επειδή κοστίζουν οι συγκεκριμένες βιταμίνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τις βιταμίνες τις έδωσα σε μια κοπέλα από σας που μου στείλατε. Το λέω για να μη μπαίνετε στη διαδικασία να στέλνετε για το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπραβο @OLY10! Μακαρι να βοηθησουν!

εσυ πώς πας με την εγκυμοσυνη σου;

Καλημέρα κορίτσι μου! Μια χαρά ευτυχώς προς το παρόν όλα εξελίσσονται ομαλά!

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι αν και σε διαβάζω και σε παρακολουθώ κι εύχομαι ολόψυχα σύντομα να έχεις ευχάριστη έκβαση και να μην ταλαιπωρείσαι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ ολυ μου!!! Τωρα ειμαι σε φαση που ολα ειναι μαυρα κ στα χαμενα. Θα συνελθω ομως. Δεν θα το αφησω ετσι. 

Πολθ χαιρομαι που πας καλα!!! Ευχομαι ολα ετσι ομαλα να κυλησουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2018 at 10:26 ΠΜ, ο/η OLY10 είπε:

Κοριτσάκια τις βιταμίνες τις έδωσα σε μια κοπέλα από σας που μου στείλατε. Το λέω για να μη μπαίνετε στη διαδικασία να στέλνετε για το θέμα.

???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2018 at 2:41 ΠΜ, ο/η Nektarinaki87 είπε:

Γεια σας κοριτσια.χωραω και γω στην παρεουλα σας?ειμαι νεο μελος.σας διαβαζω αρκετες φορες..ειμαι και γω στον δρομο της προσπαθειας..δεν προσπαθω πολυ καιρο,εναν χρονο,αλλα μεσα σε αυτο το διαστημα εγιναν πολλα..αρχικα μετα απο ενα πολυ χαλια σπερμοδιαγραμμα,ο αντρουλης διαγνωστηκε με κιρσοκηλη αμφω.τον οκτωβριο χειρουργειθηκε και τον ιανουαριο καναμε το πρωτο σπερμοδιαγρ.μετα το χειρουργειο.τα αποτελεσματα χειροτερα απο πριν!απο 5%κινητικοτητα μας πηγε 0% και απο 6 εκατομμ./ml μας πηγε 2μιση και 1 εκατομμ.πυοσφαιρια που πριν το χειρουργ.δεν ειχε καθολου.καναμε καλλιεργεια υγρου για τυχον μικροβια και βγηκαν ολες αρνητικες.τωρα εχουμε ξεκινησει ομοιοπαθητικη μηπως και βοηθησει και γλυτωσουμε τελικα την εξωσωματικη γιατι εκει μας βλεπω.απο ηλικια ειμαστε 30 και οι δυο.θελω να πω επισης ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που προσπαθουνε πολλα χρονια και παρ ολα αυτα δε το βαλανε κατω!ολες θα δικαιωθουμε κοριτσια,που θα παει!!

Καλημερα κοριτσι μου.. Εγω με τον αντρα μου προσπαθουσαμε δυο χρονια για μωρακι.. μετα απο πολλες εξετασεις ηρθε η ωρα για το σπερμοδιαγραμμα. το αποτελεσμα? 16.000.000 σπερματοζωαρια. Τελικα διαγνωστηκε με κιρσοκηλη και εκανε την επεμβαση πριν απο 5 μηνες.. Το επομενο σπερμοδιαγραμμα εδειξε οτι τα σπερματοζωαρια ειχαν φτασει τα 154.000.000.. και το αποτελεσμα? ειμαι 4 μηνων εγκυος αυτη την στιγμη... οποτε μην απογοητευεστε.. ολα καλα θα πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2018 at 1:51 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ ολυ μου!!! Τωρα ειμαι σε φαση που ολα ειναι μαυρα κ στα χαμενα. Θα συνελθω ομως. Δεν θα το αφησω ετσι. 

Πολθ χαιρομαι που πας καλα!!! Ευχομαι ολα ετσι ομαλα να κυλησουν!!! 

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ. Εύχομαι να σταματήσουν άμεσα αυτές οι μαύρες μέρες και να ξαναβγείς στο φως...Μόνο θετικές εξελίξεις από δω και περα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ αλλά νομίζω πως μόνο γυναίκες που βιώνουν κάτι αντίστοιχο μπορούν να καταλάβουν... Είμαι σε προσπάθεια εξωσωματικής.. Συγκεκριμένα ξεκίνησα χθες τις daronda.. Φυσικά έχω άγχος για το τι θα ακολουθήσει και για το αν θα χουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2018 at 5:34 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@love30 λυπαμαι. Γιατι ειναι χαλια;;; Τι σου ειπαν;;; Το παχος ή δεν ηταν ομοιογενες;;;

Το πάχος δεν ήταν καλό όχι ότι τις άλλες φορές ήταν τόσο τέλειο αλλά όχι και 6,5 με 7 έφτασε στο 7,5 7,8 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2018 at 5:41 ΜΜ, ο/η Dim83 είπε:

ηθελα μερες να σε ρωτησω αλλα σκεφτηκα να μην σε αγχωσω.

δεν παιρνεις χαπια για να ειναι καλο το ενδομητριο?

δεν σου λεω μην σκας γιατι δεν γινεται.δεν ξερω γιατι τοση ψυχικη ταλαιπωρια μερικες απο εμας.

Καλέ μην το συζητάς τη να με ανχοσεις να ρωτάς ότι θες..  αν περνω λέει 6 από το στόμα και ένα κολπικά αλλά τώρα θα βάζω και αυτοκόλλητα είχα πάρει παλιά ούτε τα θυμόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2018 at 10:51 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Ελα βρε love ο κύκλος παει μη στεναχωριεσαι δεν τελείωσαν οι προσπάθειες εσυ να σαι καλα και στον επόμενο κυκλο δεν πειράζει μη σε παίρνει απο κάτω ηρέμησε το θέμα ειναι να μη βιαζομαστε και να γίνονται ολα σωστα... Τι έγεινε δεν ειχαμε κατάλληλο πάχος;

Καλέ ούτε καν στεναχωρέθηκα λίγο να πω την αλήθεια ανχοθηκα αλλά μέχρι εκεί καλύτερα έτσι παρά να επερνα ένα αρνιτικο τεστ....... άλλωστε εμείς του είχαμε πει από την αρχή θα κρίνει ο ίδιος αν είναι καλά και πότε πρέπει να πάμε εμείς δεν έχουμε θέμα αν είναι τώρα η τον άλλο μήνα.... Ναι δεν ήταν αρκετά καλό εσύ πόσο έχεις συνήθως? Εγώ πάντα λεπτό έχω αλλά αυτή τη φορά παραηταν δεν είχα ποτέ τόσο απλά δεν ήταν να γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16 Απριλίου 2018 at 2:44 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ αλλά νομίζω πως μόνο γυναίκες που βιώνουν κάτι αντίστοιχο μπορούν να καταλάβουν... Είμαι σε προσπάθεια εξωσωματικής.. Συγκεκριμένα ξεκίνησα χθες τις daronda.. Φυσικά έχω άγχος για το τι θα ακολουθήσει και για το αν θα χουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα... 

Τωρα ειδα το μηνυμα σου! 

Ευχομαι καλη επιτυχία!! Ποιο πρωτοκολλο ακολουθεις; 

Ειναι η πρωτη σας προσπαθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλέ ούτε καν στεναχωρέθηκα λίγο να πω την αλήθεια ανχοθηκα αλλά μέχρι εκεί καλύτερα έτσι παρά να επερνα ένα αρνιτικο τεστ....... άλλωστε εμείς του είχαμε πει από την αρχή θα κρίνει ο ίδιος αν είναι καλά και πότε πρέπει να πάμε εμείς δεν έχουμε θέμα αν είναι τώρα η τον άλλο μήνα.... Ναι δεν ήταν αρκετά καλό εσύ πόσο έχεις συνήθως? Εγώ πάντα λεπτό έχω αλλά αυτή τη φορά παραηταν δεν είχα ποτέ τόσο απλά δεν ήταν να γίνει...

Γιατ έτσι τι σου είπαν, εγώ 7 7,5 είπαμε μήπως έπαιρνα πιο πολύ και σε ενεσιμα οιστρογόνα τα γράφω και σωστα η οχι τα έχω μπερδέψει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θα πάτε δηλαδη για τον επόμενο κυκλο τωρα @love30;

Εύχομαι να παρει μπροστα αυτη τη φορα κ να παχυνει όσο χρειάζεται.

Ναι αν είναι καλό τον επόμενο θα δούμε θέλω να τον ρωτήσω και αν πρέπει να κάνω ξανά σχρατσιν γιατί ήταν για δύο μήνες αν και μου είχε πει πως κάπως έτσι ήταν και με την υστεροσκοπηση  που έκανα άρα αυτός ο μήνας ακόμα ισχυει βλέπουμε εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γιατ έτσι τι σου είπαν, εγώ 7 7,5 είπαμε μήπως έπαιρνα πιο πολύ και σε ενεσιμα οιστρογόνα τα γράφω και σωστα η οχι τα έχω μπερδέψει 

Ποσά να θυμόμαστε πια χαχαχαχ και παλιά πάντως που κοίταξα κάποια στιγμή δεν είχα ποτέ ποιο χοντρό που ακούω από κάποιες κοπέλες ίσως λόγο και του διαφράγματος έτσι μου είπε όταν τον ρώτησα... Σε ενέσεις θα είναι ποιο αποτελεσματικά λες ε! Τα κολπικά?εσύ πως είσαι τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Ποσά να θυμόμαστε πια χαχαχαχ και παλιά πάντως που κοίταξα κάποια στιγμή δεν είχα ποτέ ποιο χοντρό που ακούω από κάποιες κοπέλες ίσως λόγο και του διαφράγματος έτσι μου είπε όταν τον ρώτησα... Σε ενέσεις θα είναι ποιο αποτελεσματικά λες ε! Τα κολπικά?εσύ πως είσαι τι κάνεις?

Ξέρω εγώ τι να πω έχω χασει μαθήματα έχω και εγώ διάφραγμα θα ρωτησω και εγώ. Εγω καλα στάσιμα περιμένω απάντηση για να δω αν θα αφαιρεσω τη σάλπιγγα τα δανεικά αποτυχία και αυτά κατι βιταμίνες έχω ξεκινήσει condesyl και αναμενω το καλοκαίρι προσπαθεια προς το παρόν αλλη δεν κανω απο Σεμπτέμβριο και αν επαναλαμβανόμενες αποτυχίες και αιτία μη εμφυτευσης κανενα με κούρασαν αρκετά και ιδίως ψυχολογικά εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2018 at 2:44 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Πρώτη φορά μπαίνω σε φόρουμ αλλά νομίζω πως μόνο γυναίκες που βιώνουν κάτι αντίστοιχο μπορούν να καταλάβουν... Είμαι σε προσπάθεια εξωσωματικής.. Συγκεκριμένα ξεκίνησα χθες τις daronda.. Φυσικά έχω άγχος για το τι θα ακολουθήσει και για το αν θα χουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα... 

Καλημερα καλώς μας ηλθες! Καλη επιτυχία κορίτσι μου daronda; Εισαι σε καταστολή ωοθηκων;ποια νερά του κύκλου ξεκινήσεις;Αν θες μα γραφείς το ιστορικό σου και γιατί συνεχίστε με εξωσωματική. Εύχομαι οτι καλυτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλέ μην το συζητάς τη να με ανχοσεις να ρωτάς ότι θες..  αν περνω λέει 6 από το στόμα και ένα κολπικά αλλά τώρα θα βάζω και αυτοκόλλητα είχα πάρει παλιά ούτε τα θυμόμουν

αυτοκόλλητα άλλο και τούτο πρωτη φορά τ ακούω ?εγω έπαιρνα εννιά αλλα αυτο δεν έπαιρνε καθολου ελάχιστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ναι αν είναι καλό τον επόμενο θα δούμε θέλω να τον ρωτήσω και αν πρέπει να κάνω ξανά σχρατσιν γιατί ήταν για δύο μήνες αν και μου είχε πει πως κάπως έτσι ήταν και με την υστεροσκοπηση  που έκανα άρα αυτός ο μήνας ακόμα ισχυει βλέπουμε εσύ πως είσαι?

Ρώτα τον να δείτε τι σκέφτεται και για αυτό.

Εγώ καλά. Προσπαθώ.

 

Γεια σου Καρεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2018 at 12:35 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Ξέρω εγώ τι να πω έχω χασει μαθήματα έχω και εγώ διάφραγμα θα ρωτησω και εγώ. Εγω καλα στάσιμα περιμένω απάντηση για να δω αν θα αφαιρεσω τη σάλπιγγα τα δανεικά αποτυχία και αυτά κατι βιταμίνες έχω ξεκινήσει condesyl και αναμενω το καλοκαίρι προσπαθεια προς το παρόν αλλη δεν κανω απο Σεμπτέμβριο και αν επαναλαμβανόμενες αποτυχίες και αιτία μη εμφυτευσης κανενα με κούρασαν αρκετά και ιδίως ψυχολογικά εσυ;

Την παλεύω τι να κάνω περιμένω  την περίοδο και υπομονή τι άλλο να κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...