Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat όλα τα θυμάμαι είμαι γκαμιλα ?. Έχεις δίκιο μωρέ το ξέρω αλλά......υπάρχει ένα αλλά πάντα!Τεσπα προσπαθώ να αισιοδοξω!?  Καλά έκανες ρε κορίτσι αλλά τώρα τέλος αυτά σταγόνα......μετά τους 9 μήνες!

παντα θα υπαρχει αυτο για ολα. Και οταν με το καλο μεινεις, θα σκεφτεσαι πωπ, και τωρα τι θα δειξει αυτη η εξεταση και τι θα δειξει η αλλη. Στην αρχη που μενεις νιωθεις μια ανακουφιση οτι τουλαχιστον εμεινα και δε με νοιαζει τοσο αν γινει η στραβη. Αυτο το ελεγα και εγω μεχρι λιγες μερες πριν. Οσο περνανε οι μερες βεβαια παλι καλλιεργεις προσδοκιες και γενικα δεν ειναι τοσο ευκολο να το διαχειριστεις ολο αυτο. Αληθεια ομως πιστευω οτι θα πανε καλα ολα. Γυναικες που εχουν πολυ σταθερο κυκλο διαβαζα οτι στο 90% κανουν ωορρηξια και γενικα δεν εχουν καποιο θεμα. σκεψου οτι εστειλα στο γιατρο ενα κατεβατο οταν αποφασισα να κανω εξετασεις που αφορουσε ΕΜΕΝΑ. οτι ειμαι τοσο χρονων, και θελω να δω μηπως εχω κατι κοκ, και μου απανταει να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα ο αντρας σου και να μου στειλεις τα αποτελεσματα. αχαχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat από ότι θυμάμαι είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα και πιο παλιά. Εμείς δεν έχουμε κάνει αλλά αν δεν... μερα το Πάσχα θα τον πάω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat από ότι θυμάμαι είχε κάνει σπερμοδιαγραμμα και πιο παλιά. Εμείς δεν έχουμε κάνει αλλά αν δεν... μερα το Πάσχα θα τον πάω!?

ειχε κανει, ειχε βγει πολυ καλο, οπως και ενας υπερηχος που εκανε, αλλα μας ειπε ο γιατρος οτι γενικα δε θεωρει πολυ αξιοπιστα τα διαγνωστικα και να το επαναλαβει στο ρεα για να σιγουρευτουμε για το καλο αποτελεσμα. Ε δεν προλαβε. Πολλοι αντρες μωρε ειναι αρνητικοι. Ευτυχως ο δικος μου για να με ξεαγχωσει μου λεγε συνεχεια αν καποιος εχει θεμα αυτος ειμαι εγω. Αν δεν ειναι αρνητικος παντως πραγματικα δεν ειναι τιποτα. εμεις αυτο που καναμε το καναμε μεσω doctor anytime 25 ευρω....Τζαμπα. Απλα κλασικα οι γιατροι συνεργαζονται με μαιευτηρια και σου λενε επαναλαβε το εκει γιατι εμπιστευομαι τα μηχανηματα κλπ. κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ και μια συμβουλη στις μελλουσες εγκυουλες. Επειδη χοριακη θα κανετε 2 φορες σιγουρα ενδεχομενως να χρειαστει σε καποιες και τριτη, κλειστε τη μεσω doctoranytime. Εγω ετσι πηγα και την πληρωσα πολυ πιο φτηνα. Σε μικροβιολογικα ζητουσαν τυπου 25-30 ευρω και εγω την πληρωσα 12, και μου την εστειλαν με μεηλ, σε λιγες ωρες. (Σημερα αναμενω και την προγεστερονη παναγια μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ναι κι εγώ από εκεί κλείνω ραντεβού όταν δεν έχω κάποιο γιατρό στα υπόψιν η όταν το τηλ. του γιατρουλη μου βουίζει συνέχεια. Όχι δεν είναι αρνητικός ίσα ίσα όταν είχα γυρίσει από το γιατρό μου (που μου είπε για το 6αμηνο και μετά σαλπιγγογραφια) του είπα γι αυτο (χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός) και λέει ο καημένος:Εντάξει θα πάω. Ίδωμεν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat ναι κι εγώ από εκεί κλείνω ραντεβού όταν δεν έχω κάποιο γιατρό στα υπόψιν η όταν το τηλ. του γιατρουλη μου βουίζει συνέχεια. Όχι δεν είναι αρνητικός ίσα ίσα όταν είχα γυρίσει από το γιατρό μου (που μου είπε για το 6αμηνο και μετά σαλπιγγογραφια) του είπα γι αυτο (χωρίς να μου το έχει πει ο γιατρός) και λέει ο καημένος:Εντάξει θα πάω. Ίδωμεν!

οπως μου ελεγε η κολληητη μου (γιατρος) το κανονικο ειναι να μην εχεις προβλημα. Μην πηγαινει συνεχεια το μυαλο σου στο αντιθετο. Καλα για σενα δεν το συζητω, γιατι ο γιατρος αν ειχες πχ αστατο κυκλο θα σε ειχε βαλει ηδη να δεις καποια πραγματα. Αντικειμενικα ειναι ελαχιστος ο καιρος της προσπαθειας. Σε μερικες ακουγεται και αστειος (ισως και εκνευριστικα αστειος το καταλαβαινα και απο μενα), απλα ειμαστε ανυπομονες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ααααχ και λίγα λες..... υπερβολικά ανυπομονες θα έλεγα! Τώρα για τα θέματα αυτά έχεις δίκιο ?! Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ρε κοπελιά πολύ μ αρέσεις! Λες στην άλλη @zoi.ko να μην αγχώνεται κτλ κ συ στους 4 μήνες ήθελες να κάνεις εξετάσεις κ σαλπιγγογραφια! Χαχα βγήκαν τα αποτέλεσμα της προγεστερονης; αν κ μια χαρα θα ειναι.

@atha_g είπαμε ξεκουραση! Βασικά σε προειδοποίησε ο γιατρός για τ καφέ οποτ2 αν ήταν κατο σοβαρό θα στο έλεγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat ρε κοπελιά πολύ μ αρέσεις! Λες στην άλλη @zoi.ko να μην αγχώνεται κτλ κ συ στους 4 μήνες ήθελες να κάνεις εξετάσεις κ σαλπιγγογραφια! Χαχα βγήκαν τα αποτέλεσμα της προγεστερονης; αν κ μια χαρα θα ειναι.

@atha_g είπαμε ξεκουραση! Βασικά σε προειδοποίησε ο γιατρός για τ καφέ οποτ2 αν ήταν κατο σοβαρό θα στο έλεγε.

Ειπαμε, στους αλλους ειμαι απολυτα λογικη, δινω σωστες συμβουλες κλπ, με μενα τα χαλαω λιγο. Αλλα να με ακουτε :P αχαχαχαχαχ. Βγηκε μολις τωρα, ειναι 1,82 αλλα δεν καταλαβαινω πολλα γιατι εχει φυσιολογικες τιμες σε: ωορρηκτικη φαση, ωχρινικη φαση, προχωρημενη εγκυμοσυνη, εμμηνοπαυση, και παιδια. Δεν ξερω σε ποιακατηγορια ανηκω για να δω . Δεν εχει πχ αρχες κυησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχα @Diwni δίκιο έχεις. Προσπαθούμε πάντα να δίνουμε κουράγιο αλλά όταν πρόκειται για τον εαυτό μας.......το απόλυτο κενό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ειπαμε, στους αλλους ειμαι απολυτα λογικη, δινω σωστες συμβουλες κλπ, με μενα τα χαλαω λιγο. Αλλα να με ακουτε :P αχαχαχαχαχ. Βγηκε μολις τωρα, ειναι 1,82 αλλα δεν καταλαβαινω πολλα γιατι εχει φυσιολογικες τιμες σε: ωορρηκτικη φαση, ωχρινικη φαση, προχωρημενη εγκυμοσυνη, εμμηνοπαυση, και παιδια. Δεν ξερω σε ποιακατηγορια ανηκω για να δω . Δεν εχει πχ αρχες κυησης.

δεν ξερω και εγω καθολου ρε κοριτσι...το εστειλες στον γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat όντως λίγο μπερδεμένο το ακούω......θα κοιτούσα όμως αυτό με την εγκυμοσύνη.....ίσως και την ωχρινικη να βγάλω ένα μέσο όρο ώσπου να μου πει ο γιατρός.Του τα έστειλες έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat όντως λίγο μπερδεμένο το ακούω......θα κοιτούσα όμως αυτό με την εγκυμοσύνη.....ίσως και την ωχρινικη να βγάλω ένα μέσο όρο ώσπου να μου πει ο γιατρός.Του τα έστειλες έτσι?

τα εστειλα ναι. Καλα της προχωρημενης εγκυμοσυνης οπως λεει ειναι πολυ ψηλες οι τιμες. Της ωχρινικης φασης ειμαι μεσα νορμαλ. Ειναι μπερδευτικο. Η χοριακη ηταν πιο ευκολη γιατι ειχε ανα εβδομαδες οποτε εβλεπες και μονη σου και απλα σου επιβεβαιωνε ο γιατρος. Θα περιμενω να μου στειλει απαντηση στομεηλ τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τα στειλα για να δουμε...

Άντε να σου απαντήσει και να μας πεις!Το σημαντικό βέβαια έχει ήδη γίνει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Άντε να σου απαντήσει και να μας πεις!Το σημαντικό βέβαια έχει ήδη γίνει!?

αγχωθηκα λιγο γιατι εκανα βλακεια να μπω ιντερνετ και ειδα αλλα αντι αλλων τιμες ως φυσιολογικες που δεν υπαρχουνν σε μενα καν στις ενδεδειγμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat όχι που δε θα έψαχνες?. Φυσικό είναι καλέ εδώ έχω αγχωθεί εγώ!

Τι το θελα. χιχι. Τι να κανω τωρα, θα περιμενω, Δεν ξερω και που στο καλο ειναι στο εξωτερικο. αν ειναι Αμερικη, αυριο θα χω νεα :P αχααχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.. Συγχαρητήρια @Kat-Cat.. 

Τα νέα σου είναι πολύ ευχάριστα!! Ηρέμησε κι όλα καλά θα πάνε..:D
Πω πω μου θυμίζεις τον εαυτό μου στην ανυπομονησία :P

Άκουσε με, μην κάνεις το λάθος να ψάχνεις στο internet διότι γνωρίζεις κι εσύ
πως θα μπερδευτείς χειρότερα..

Να σας πως και τα δικά μου? Πήρα ταινίες ωορρηξίας πρώτη φορά.. Ξεκίνησα σήμερα 
11η  μέρα του κύκλου με αρνητικό αποτέλεσμα.. Συνεχίζω να κάνω καθημερινά μέχρι να εντοπίσω τις γόνιμες??

 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κάθε εργαστήριο τις μετραει διαφορετικά. Προληπτικά την έκανες μην αγχώνεσαι. Θα τις δει κ ο γιατρός σ κ θα σ πει.

Εγώ έχω εδώ τ μπαμπά μ κ την αδερφή μου. Να απασχολήσουν κ λίγο ρη μικρη μιας π ο άντρας μ είναι στη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.. Συγχαρητήρια @Kat-Cat.. 

Τα νέα σου είναι πολύ ευχάριστα!! Ηρέμησε κι όλα καλά θα πάνε..:D
Πω πω μου θυμίζεις τον εαυτό μου στην ανυπομονησία :P

Άκουσε με, μην κάνεις το λάθος να ψάχνεις στο internet διότι γνωρίζεις κι εσύ
πως θα μπερδευτείς χειρότερα..

Να σας πως και τα δικά μου? Πήρα ταινίες ωορρηξίας πρώτη φορά.. Ξεκίνησα σήμερα 
11η  μέρα του κύκλου με αρνητικό αποτέλεσμα.. Συνεχίζω να κάνω καθημερινά μέχρι να εντοπίσω τις γόνιμες??

 


 

ευχαριστω κοριτσι! τι κυκλο εχεις? Αν εχεις 28 ημερων τα ξεκινας 11η και συνηθως καπου 13-14 βγαινουν θετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
    • @marw90 πόσο τέλεια νέα!! Χάρηκα πολύ!! Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αλλά τα νέα σου ήταν ανέλπιστα καλά!! Μπράβο στον γιατρό!! Εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά από δω και πέρα!! Κράτα ό,τι είδατε στον υπέρηχο!! Τώρα πότε θα ξαναπάς στον υπέρηχο;
    • Μα έκανα 2 χοριακες....κ με επηρέασαν!!! Αν έπεφτε η χοριακη κ είχα δει σάκο μόνο έπρεπε να μη φανεί κάτι...κ μου λέει καλε αυτό εδώ μεγάλωσε κ ακούω κ καρδιά!!!! Τα παίξε ο γιατρος!!!
    • Είναι στον Αγιο Νικολαο Λασιθίου αλλά έχει κ κλινική στην Αθήνα εάν θέλετε! Είναι πάρα πολύ καλός! Πήγα σε αυτόν διότι πάνε 4 φίλες μου...οι 2 έμειναν αμέσως έγκυες κανωντας ένα δύο εξετάσεις που τους είπε και γενικά είναι κορυφή. Δε ξέρω πως έγινε να έπεσε η χοριακη κι να ακούσαμε καρδιά γι αυτό κρατάω πισινή!!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...