Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@anni7 μου ναι όχι βέβαια ότι δεν έχω ακούσει και για γυναίκες κοντά στα 47 που έχουν μείνει έγκυες ζωντανό και πρόσφατο παράδειγμα η κόρη της κυρίας που μένει στον κάτω όροφο αλλά.....όσο να πεις....πάντα σκεφτόμουν έλα μωρέ νωρίς είναι ακόμα αλλά αυτό το νωρίς πέρασε. Εσύ πόσο είσαι αν επιτρέπεται δεν θυμάμαι αν το έχεις πει κάπου.

καλε ναι εμενα η νονα μου 46 χρονων δυδιμα και πολλες αλλες κοπελες εννοοιτε υγεια να εχουμε και ολα μπορουνε να γινουνε !!!

 

λοιπον την αλλη εβδομαδα κλεινω τα 29 και η αληθεια ειναι οτι κοριτσια το ειχα πει και τις προαλλες επεσα σε λιγο καταθλιψη !!! χαχαχαχαχα το ξερω ειναι χαζο αλλα τριανταριζω αυτο σκεφτομαι!!! ναι ναι και εγω ετσι ελεγα νωρις ειναι ακομα νωρις ειναι ακομα αλλα ενταξει ειπα τωρα που παντρευτηκαμε και ο αντρας μου λεει ελα σιγα σιγα να ξεκινησουμε χωρις πιεση και οτι ερθει !!! γιατι θελουμε και δυο τρομαρα μας χαχαχαχαχαχα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλε ναι εμενα η νονα μου 46 χρονων δυδιμα και πολλες αλλες κοπελες εννοοιτε υγεια να εχουμε και ολα μπορουνε να γινουνε !!!

 

λοιπον την αλλη εβδομαδα κλεινω τα 29 και η αληθεια ειναι οτι κοριτσια το ειχα πει και τις προαλλες επεσα σε λιγο καταθλιψη !!! χαχαχαχαχα το ξερω ειναι χαζο αλλα τριανταριζω αυτο σκεφτομαι!!! ναι ναι και εγω ετσι ελεγα νωρις ειναι ακομα νωρις ειναι ακομα αλλα ενταξει ειπα τωρα που παντρευτηκαμε και ο αντρας μου λεει ελα σιγα σιγα να ξεκινησουμε χωρις πιεση και οτι ερθει !!! γιατι θελουμε και δυο τρομαρα μας χαχαχαχαχαχα!!!!

 

Ε πως να μην τις πιάσει χαχαχαχαχα. Είσαι ακόμα μικρούλα πάντως ,έχεις το λιγότερο μια 10ετια μπροστά σου και κακώς αγχώνεσαι.Θα έρθει που θα πάει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Α, εγώ βρήκα τη λύση στην αδιακρισία μερικών! Αρχισα να απαντάω συγκεχυμένα βάζοντας μέσα τα θεία και αλήθεια, πιάνει! Αν με ρωτήσουν πχ πότε θα κανετε μωρακι, θα απαντήσω κάτι του στυλ, όποτε θελήσει ο Θεός. Κόβεται η κουβέντα ως δια μαγείας, ίσως γιατί καταλαβαίνουν ότι το παρατράβηξαν.

Αν και να σας πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι το κάνουν από κακία οι περισσότεροι. Πιο πολύ από άγνοια και από, πώς να το πω, έλλειψη κοινωνικών δεξιοτήτων. Είναι ένας άγαρμπος τρόπος να δείξουν ενδιαφέρον.

Μια φορά μάλιστα μπήκα στον πειρασμό και ρώτησα μια μακρινή συγγενή που έγινε προς στιγμήν αδιάκριτη. Της λέω λοιπόν, "μιας και το ρωτάς βρε θεία, να σε ρωτήσω κι εγώ, γιατί με που πατήσουμε τα 30 αρχίζει ο κόσμος να ανησυχεί για το πότε θα κάνουμε οικογένεια;"

Τη ρώτησα με ειλικρινή περιέργεια. Χωρίς επιθετική διάθεση τύπου τι σε νοιάζει εσενα, να κοιτάς τη δουλειά σου. Η απάντηση ήταν κάτι του στυλ, "εσεις οι μοντέρνες" κλπ. Δεν μου ξαναείπε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα! Ειμαι περιφανη γιατι σημερα μαγειρεψα φαγητο μετα απο αιωνες και δεν ξερασα!!!! Λοιπον αρχικα @zoi.ko σε καλη μερια τα τεστακια κοπελα μου.
Σε αυτο που λετε περι αδιακρισιας των φιλων γνωστων συγγενων κλπ...... αν και ειμαι μολις 26 και δεν το εχω ζησει πολυ , αντιθετως εχω και περιπτωσεις οπου τους φαινεται αδιανοητο οτι θελω να κανω παιδι βλεπω την υποκρισια! Με το που παντρευτηκα παροτι εξακολουθω να εχω την ιδια ηλικια!!!! Ολοι πεσανε να μας φανε. Σε κηδεια πηγαμε ΚΗΔΕΙΑ και μας λεγανε ποτε με το καλο;;;; Στο μεταξυ εμεις παντρευτηκαμε για φορολογικους-οικονομικους λογους και οχι για το παιδι. (ο αντρας μου δε.... ειναι μικροτερος εεεεε τον πηρα να μου φτουρισει) Ξερετε ομως τι βλεπω; εχει τυχει κοπελα που μολις γνωρισα να με ρωτησει αν θελουμε παιδακι και να μην με ενοχλησει καθολου γιατι φαινοταν απειρα ποσο καλοπροαίρετα το ελεγε και με ποση αγαπη΄και απλα μας ειπε και συγνωμη η κοπελα και οτι θα ειμαστε υπεροχοι γονεις. Αυτο γιατι να με πειραξει; . Θελω λοιπον να καταληξω οτι φαινεται αυτος που στο λεει για να στην πει ή να σε ριξει με καποιον τροπο και σε αυτους τους ανθρωπους  πρεπει να απανταμε αναλογως και να τους το κλεινουμε το ρημαδι. Κανενας δεν εχει δικαιωμα να σου πει ποτε μπορεις , ποτε πρεπει και ποτε να θελεις να κανεις παιδι. Για ονομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θεωρώ ότι τα περισσότερα είναι καλοπροαίρετα από τους δικούς σου ανθρώπους που αν και όποτε ρωτήσουν το κάνουν από ενδιαφέρον τουλάχιστον οι δικοί μου αλλά να σε ρωτήσει στο άσχετο πχ η γυναίκα του φούρναρη στη γειτονιά η γνωστοί που έχεις να μιλήσεις χρόνια....εκεί παίρνω ανάποδες.Καταλαβαίνεις από τον τρόπο τους ότι είναι απλά για κουτσομπολιό.Όσες φορές μου έχει τύχει τους έχω βάλει στη θέση τους. Όπως λέει και ο σοφός λαός "η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοιτα δε αχγωνομαι τρελα πιο πολυ το θελουμε καταλαβες εννοω να κανουμε οικογενεια παρα το αχγος δε ξερω αμα το ειπα καλα και με καταλαβες ζωουλα!!!

καλα ναι ισχυει και μενα υπαρχουνε ανθρωποι που το καταλαβαινω με ρωτανε απο αγαπη και ο τροπος παιζει ρολο αλλα κοριτσια εγω εχω ολες τις φιλες μου με μωρακια και μετα απο το ποτε θα κανεις μωρο ξεκιναει αυτο μην το κανεις ετσι καντο ετσι αυτο εκανες λαθος και εμαθες πιπιλα γιατι δε θυλασες πιο πολυ γιατι εκανες εκεινο λες και περνας εξετασεις !!!!!

 

μπλε μικρουλα εσαι και εσυ και φρεσκοπαντρεμενη απο οτι καταλαβα οπως εγω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Κορίτσια θεωρώ ότι τα περισσότερα είναι καλοπροαίρετα από τους δικούς σου ανθρώπους που αν και όποτε ρωτήσουν το κάνουν από ενδιαφέρον τουλάχιστον οι δικοί μου αλλά να σε ρωτήσει στο άσχετο πχ η γυναίκα του φούρναρη στη γειτονιά η γνωστοί που έχεις να μιλήσεις χρόνια....εκεί παίρνω ανάποδες.Καταλαβαίνεις από τον τρόπο τους ότι είναι απλά για κουτσομπολιό.Όσες φορές μου έχει τύχει τους έχω βάλει στη θέση τους. Όπως λέει και ο σοφός λαός "η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει!?

καλα εμενα με ρωτανε στην δουλεια εχει πλακα κοριτσια πριν με ρωταγανε γιατι δε παντρευομαι και τωρα για το μωρο λεω πουθενα δε τους πιανεις τους κανω πλακιτσα εγω ομως και ετσι ξεγλιστραω !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 Ναι βεβαιως φρεσκοπαντρεμενη!Καλα οι ανθρωποι που θελουν να σε κρινουν δεν εχουν φρενο! Εσυ κοπελα μου επειδη δεν θυμαμαι,  σε τι φαση των προσπαθειων εισαι; Να ξερω τι να σου ευχηθω!!! χαχαχα σορυ αν το ειπες νωριτερα αλλα γενικα τα εχω χασει με τοσα μηνυματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@anni7 Ναι βεβαιως φρεσκοπαντρεμενη!Καλα οι ανθρωποι που θελουν να σε κρινουν δεν εχουν φρενο! Εσυ κοπελα μου επειδη δεν θυμαμαι,  σε τι φαση των προσπαθειων εισαι; Να ξερω τι να σου ευχηθω!!! χαχαχα σορυ αν το ειπες νωριτερα αλλα γενικα τα εχω χασει με τοσα μηνυματα.

οχι καλε τι σορρυ εμεις ξεκινησαμε με τον καινουριο χρονο δλδ πρωτοχρονια αληθεια μου εκανε και πλακα ο αντρας μου για να μπει καλα το 2018 χαχαχαχα!!! δλδ τωρα ξεκινησαμε να κανουμε ελευθερα γιατι μεχρι τωρα προσεχαμε !! και παμε με το σκεπτικο χαλαρα χωρις αχγος και πιεση και οποτε ερθει με το καλο!! ειπαμε να ξεκινησουμε ετσι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλα εμενα με ρωτανε στην δουλεια εχει πλακα κοριτσια πριν με ρωταγανε γιατι δε παντρευομαι και τωρα για το μωρο λεω πουθενα δε τους πιανεις τους κανω πλακιτσα εγω ομως και ετσι ξεγλιστραω !!!!!!!!!!

Τυχερή είσαι αν σκεφτείς ότι με το που τους είπα ότι παντρεύομαι με απέλυσαν!Πολύ καλά κάνεις και γνώμη μου είναι ότι τέτοιες συζητήσεις στη δουλειά καλό είναι να κόβονται μαχαίρι....εκεί έχω καταλήξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko Αισχος ρε φιλε! Τους αντρες που παντρευονται τους απολυουν και αυτους; δεν νομιζω. Νευριαζω παρα πολυ με αυτα.

@anni7 Ελα! Τι γλυκο! και εμεις δεκεμβριο ξεκινησαμε(αν και ειχαμε το καλοκαιρι ενα ατυχο σπορακι το οποιο ομως δεν ηταν προγραμματισμενο τοτε και δεν τα καταφερε κιολας) ! Να σου πω και το εξης και ας με κοροιδευψετε ολες :P Εγραψα και γραμμα στον Αι Βασιλη και το εβαλα κατω απ' το δεντρο και του ζητουσα να μου φερει ενα παιδακι το 18 και τσουπ! Το εφερε :D Με τεστακια ωορρηξιας κλπ ή πιο χαλαρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@zoi.ko Αισχος ρε φιλε! Τους αντρες που παντρευονται τους απολυουν και αυτους; δεν νομιζω. Νευριαζω παρα πολυ με αυτα.

@anni7 Ελα! Τι γλυκο! και εμεις δεκεμβριο ξεκινησαμε(αν και ειχαμε το καλοκαιρι ενα ατυχο σπορακι το οποιο ομως δεν ηταν προγραμματισμενο τοτε και δεν τα καταφερε κιολας) ! Να σου πω και το εξης και ας με κοροιδευψετε ολες :P Εγραψα και γραμμα στον Αι Βασιλη και το εβαλα κατω απ' το δεντρο και του ζητουσα να μου φερει ενα παιδακι το 18 και τσουπ! Το εφερε :D Με τεστακια ωορρηξιας κλπ ή πιο χαλαρα;

Ναι το είχα γράψει και παλιότερα.Τρεις μέρες πριν το γάμο τη μέρα των γενεθλίων μου!Οι άντρες δε μένουν έγκυος χαχαχαχαχα! Τεσπα πάμε γι άλλα καλύτερα θέλω να πιστεύω αν και στις συνεντεύξεις που πάω με το που τους λέω ότι είμαι παντρεμένη,από εκεί που χαμογελάνε λόγω βιογραφικού, βλέπω τις φάτσες τους να σκοτεινιάζουν σαν να τους λέω ότι έχω καμιά ανίατη αρρώστια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ζουμε βρε παιδι μου ειδες; Ζουγκλα. Δεν εχουμε δικαιωμα σε οικογενεια και δουλεια λες και ειμαστε στο 1930! Εγω στο μαγαζι ειμαι το αλλο ακρο παντα προτιμω μανουλες εφοσον εχουν τα προσοντα κυριως γιατι αυτο που εχω δει ειναι οτι εχουν μεγαλη υπευθυνοτητα. Δεν θες να ξερεις τι τραβαμε με φοιτητουδια και εργενηδες... Για αυτο δεν μπορω να καταλαβω καθολου τους εργοδοτες που λειτουργουν ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@zoi.ko Αισχος ρε φιλε! Τους αντρες που παντρευονται τους απολυουν και αυτους; δεν νομιζω. Νευριαζω παρα πολυ με αυτα.

@anni7 Ελα! Τι γλυκο! και εμεις δεκεμβριο ξεκινησαμε(αν και ειχαμε το καλοκαιρι ενα ατυχο σπορακι το οποιο ομως δεν ηταν προγραμματισμενο τοτε και δεν τα καταφερε κιολας) ! Να σου πω και το εξης και ας με κοροιδευψετε ολες :P Εγραψα και γραμμα στον Αι Βασιλη και το εβαλα κατω απ' το δεντρο και του ζητουσα να μου φερει ενα παιδακι το 18 και τσουπ! Το εφερε :D Με τεστακια ωορρηξιας κλπ ή πιο χαλαρα;

και να σου πω κατι λεγαμε απο το καλοκαιρι να ξεκινησουμε και μου το εκαν εκπληξη ελα μου λεει πιο νωρις μεχρι το καλοκαιρι πολυ μου φαινεται οντως ητανε πολυ γλυκο !!!! ελα και σενα ειναι πολυ γλυκο μαλλον το διαβασε ο αγιος βασιλης και εκανε το θαυματακι σου!!! αχ αυτα τα ατυχα σπορακια ειναι δυσκολο πιστευω οταν συμβει αλλα να τωρα ηρθε και θα πανε ολα υπεροχα και θα γινεις τελεια μανουλα!!!!

καλα ειναι απιστευτο το εχω ξανα ακουσει και μου αναβουν τα λαμπακια με τετοια πραγματα ειναι τι να πω το λιγοτερο γαιδουρια για να μην πω τπτ χηροτερο !! οχι ευτηχως ειμαι τυχερη εχω ενα αφεντικο που δε του αρεσει να τον λεμε ετσι τοσο καλος ανθρωπος που μας αγαπαει πολυ ολα τα κοριτσια μας βλεπει σαν παιδια του και μας προσεχει και μαλιστα μας λεει κατε μωρα φερνουν τυχη και θα πανε καλα και οι δουλειες!!! 

 

οχι χωρις τεστακια παμε ειμαι τυχερη εχω σταθερο κυκλο και επισης το καταλαβαινω ξερεις τις καλες μερες ας το πω ετσι !!!χαχαχααχαχα και παμε ετσι και βλεπουμε και για αυτο μπηκα και στο φορουμ εδω ετσι να περνω εμπειριες και φυσικα να ανταλασσω γνωμες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Που ζουμε βρε παιδι μου ειδες; Ζουγκλα. Δεν εχουμε δικαιωμα σε οικογενεια και δουλεια λες και ειμαστε στο 1930! Εγω στο μαγαζι ειμαι το αλλο ακρο παντα προτιμω μανουλες εφοσον εχουν τα προσοντα κυριως γιατι αυτο που εχω δει ειναι οτι εχουν μεγαλη υπευθυνοτητα. Δεν θες να ξερεις τι τραβαμε με φοιτητουδια και εργενηδες... Για αυτο δεν μπορω να καταλαβω καθολου τους εργοδοτες που λειτουργουν ετσι.

το ιδιο ακιρβως λεει και το δικο μου αφεντικο προτιμα οικογενειαρχες γυναικες η αντρες γιατι αυτο λεει εχουνε υπευθυνοτητα και σοβαροτητα και εχουνε σκοπο στην ζωη τους τα παιδια τους !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από γλώσσες άλλο τίποτα... Εμείς είμαστε μαζί 9 χρόνια κ σχεδόν 2 παντρεμένοι κ μας έχουν φάει... Πραγματικά μας έχουν φάει. Ακόμα κ στη δουλειά άμα καμιά μέρα έχω τις καλές μου κ είμαι λίγο πιο προσεγμένη από ότι συνήθως με ρωτάνε αν είμαι έγκυος γτ αυτές λέει λάμπουν. @Antelope ωραία ιδέα αυτό με τα θεία!

Αλλά και τι να πεις?! Χαμογελάς κ αποφεύγεις τις κουβέντες :)

@zoi.ko με πέθανε η κοιλιά μου χτες! αφού κοιμήθηκα αγκαλιά με τη θερμοφόρα! όμως σήμερα μια χαρά ευτυχώς!

@anni7 @Μπλε είμαστε κοντά ηλικιακά ((:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια από γλώσσες άλλο τίποτα... Εμείς είμαστε μαζί 9 χρόνια κ σχεδόν 2 παντρεμένοι κ μας έχουν φάει... Πραγματικά μας έχουν φάει. Ακόμα κ στη δουλειά άμα καμιά μέρα έχω τις καλές μου κ είμαι λίγο πιο προσεγμένη από ότι συνήθως με ρωτάνε αν είμαι έγκυος γτ αυτές λέει λάμπουν. @Antelope ωραία ιδέα αυτό με τα θεία!

Αλλά και τι να πεις?! Χαμογελάς κ αποφεύγεις τις κουβέντες :)

@zoi.ko με πέθανε η κοιλιά μου χτες! αφού κοιμήθηκα αγκαλιά με τη θερμοφόρα! όμως σήμερα μια χαρά ευτυχώς!

@anni7 @Μπλε είμαστε κοντά ηλικιακά ((:

 

χαχχαχαχαχα λες και αμα δε εισαι εγκυος δε μπορεις να λαμπεις !!!!!!! 

αααα τελεια το γκρουπακι της δεκαετιας του 80 !!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

@KukkiΠοσες μερες πριν την ακατανομαστη εισαι εσυ ;;;
 

Σε 8-9 μέρες περιμένω να μην την ξαναδώ για 9 μήνες :pinch:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

χαχχαχαχαχα λες και αμα δε εισαι εγκυος δε μπορεις να λαμπεις !!!!!!! 

αααα τελεια το γκρουπακι της δεκαετιας του 80 !!!!!!!

 

Μα αυτό λέω κι εγώ!!! Άμα είναι κ κανάς ξινός του λέω ότι είχα ένα βράδυ φωτιά με το αγόρι μου κ αυτο βγαίνει παραέξω χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki και ποναει το κοιλακι τοσο πολυ; παντως (χωρις να ξερω καθολου αν ισχυει ή αν ειναι χαζομαρες που λενε διαφοροι) μου εχουν πει η ζεστη στην κοιλια δεν κανει σε περιπτωση που υπαρχει σπορι. Προσεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι το είχα γράψει και παλιότερα.Τρεις μέρες πριν το γάμο τη μέρα των γενεθλίων μου!Οι άντρες δε μένουν έγκυος χαχαχαχαχα! Τεσπα πάμε γι άλλα καλύτερα θέλω να πιστεύω αν και στις συνεντεύξεις που πάω με το που τους λέω ότι είμαι παντρεμένη,από εκεί που χαμογελάνε λόγω βιογραφικού, βλέπω τις φάτσες τους να σκοτεινιάζουν σαν να τους λέω ότι έχω καμιά ανίατη αρρώστια. 

Καλά τώρα διάβασα τυχαία σε άλλο τόπικ την ιστορία με την απόλυση κ έπαθα σοκ. Μα καλά είναι δυνατόν? Γίνονται τέτοια ξεδιάντροπα πραμάτα?

Τι να πω ρε συ, τι να πω... 

Πάντως αν έχεις ανάγκη να γεμίσεις τον χρόνο σου ξεκίνα κανα πλέξιμο ή κάτι τέτοιο δημιουργικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Kukki και ποναει το κοιλακι τοσο πολυ; παντως (χωρις να ξερω καθολου αν ισχυει ή αν ειναι χαζομαρες που λενε διαφοροι) μου εχουν πει η ζεστη στην κοιλια δεν κανει σε περιπτωση που υπαρχει σπορι. Προσεχε!

Ναι δε ξέρω γιατί... Κ να σκεφτείς εγώ δεν πονάω στην περίοδο, έχω κάτι χαζές ενοχλήσεις κ κράμπες και σίγουρα ερεθισμένο έντερο αλλά όχι αυτό που με έπιασε χτες.

Αλήθεια λες για τη ζέστη? δε το ήξερα καθόλου! Αλλά δεν ήξερα και τι άλλο να κάνω για να μου περάσει... Δεν είμαι κ μαθημένη σε πονόκοιλους οπότε είμαι λιγότερο ανθεκτική ίσως.

Ούτε ίωση όμως είναι γιατί σήμερα μια χαρά και γενικά δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα.

Να σας πω και την παλαβωμάρα μου, βαθειά μέσα μου εύχομαι να σχετίζεται με καμια εμφύτευση αν και ξέρω ότι δεν έχει συμπτώματα... Έτσι να μου χρυσώνω το χάπι \\:D/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου λεω και εγω δεν ειμαι σιγουρη, δλδ δεν μου το εχει πει γιατρος το εχω διαβασα στα διαφορα περι εγκυμοσυνης.  Οτι οταν προσπαθεις για παιδακι ειναι καλο να ειναι ζεστη η μητρα σου αλλα μετα τις προσπαθειες δεν την θες την ζεστη.

Να την λες και παλαβωμαρα σου και ο,τι θες να λες. Κοντος ψαλμος! μια βδομαδουλα περιπου σου εμεινε δεν ειναι τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Μαλλον για τελη Φλεβαρη με κοβω!!  Ενταξει οσο καταλαβαινει καποιος τους παραλογισμους του, ειναι οκ!! Εγω ελεγα στον συντροφο μου (πριν απο αυτη την εγκυμοσυνη) οτι ειμαι μοναδα παραγωγης νεκρων εμβρυων. Ε μα δε μπορουσα να το κρυψω την πικρια μου. Το ελεγα με αυτοσαρκασμο μεταξυ σοβαρου κ αστειου αλλα το καταλαβαινε οτι ειναι κατι που με τρωει. Ζευγαρι ειμαστε-δεν μπορουμε κ να κρυβομαστε.. Αφου σ'αυτην την κυηση, οταν ειδα το θετικο τεστ δε χαρηκα.. Ειπα "αντε παλι" κ φυσικα δεν του το ειπα. Μετα την χοριακη κ εφ οσων ειδα ενα τεραααστιο νουμερο, του το ανακοινωσα!!

   Παω να πλυνω κανα πιατο, γιατι μπιχλιασαμε εδω μεσα (θελω να γινω κ μανα η αχαιρευτη)!

  Καλη συνεχεια...!

@Rosemary να ηξερες ποσο σε καταλαβαινω. οταν εμεινα εγκυος τη 2η φορα πηγα κ εκανα χοριακη. και οταν πηγα σπιτι (κουρελι ψυχικα) ειπα στον καλο μου οτι ειμαι εγκυος αλλα μην χαιρεσαι γιατι δεν θα προχωρησει. τι απαισιοδοξη με ειπε, τι οτι δεν ακουω το γιατρο που λεει οτι δεν εχει σημασια το νουμερο...εγω το ηξερα. οι ατυχιες σε κανουν κυνικο.ελπιζω κ εγω να τα καταφερω οπως εσυ. να το ξερεις πολυ χαιρομαι για εσενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...