Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat από παιδί έτσι ήμουνα έχω τρελό θέμα το πρωί ακόμα και στθς διακοπές.Δεν θέλω να μου μιλάει κανείς πριν πάρω κούπα στα χέρια μου!

@karen τελειιοοοοο!!!Για σήμερα φακή να πάρουμε και λίγο σίδηρο.

Και κάτι για γέλια....εχθές μου έστειλε ο αδερφός μου (μενουν εξωτερικό)βίντεο με την ανιψιά να χορεύει και να προσπαθεί να τραγουδήσει αυτό....έχω λιώσει:

 https://g.co/kgs/QgWTbV

 

 

 

Ωραία και η φακή. Αχ ου μωρέ ποσο είναι το ανηψουδι σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ωραία και η φακή. Αχ ου μωρέ ποσο είναι το ανηψουδι σας.. 

Καλή αν έχεις και θέμα με το σίδηρο όπως εγώ χρειάζεται! Δυόμιση χρ. είναι η μπουκιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g να πανε ολα τελεια ευχομαι και να μας πεις νεα!!!!! πως εισαι απο συμπτωματα??? 

@Soto επισης ευχομαι να πανε ολα σουπερ και εσυ πως πας ?? 

@zoi.ko ελα καλομελετα και ερχεται!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g ολα καλά και εδώ, χθες ακούσαμε καρδιά και είναι 11 χιλιοστά! Την Δευτέρα έχεις ραντεβού για υπέρηχο; Δεν είναι νωρίς να το ανακοινώσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που λες @anni7 ευτυχώς εγώ από συμπτώματα μόνο πρήξιμο κ δυσκοιλιότητα έχω, καθόλου εμετούς ή ναυτίες. Τρώω τα πάντα σαν γουρούνα :-p Πήγα σε έναν μικροβιολόγο το πρωί για τις εξετάσεις κ μου λέει δεν προλαβαίνω να στις κάνω γιατί θέλουν χρόνο κ είναι σοβαρές εξετάσεις, αν δεν είμαι από πάνω κ βγει λάθος αποτέλεσμα σε ποιον θα ρίξεις την ευθύνη αν το παιδί βγει τυφλό ή κουφό; Μετά μου έλεγε για το τοξόπλασμα και πώς κολλάει. Μπα που να φας τη γλώσσα σου γρουσούζη λέω και χρόνο να είχες σιγά μην καθόμουν εδώ! Κατά τα τ' άλλα εγώ σκέφτομαι θετικά κ προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soto τι λες καλε αααα τον βλακα ολα εκεινη την ωρα βρηκε να τα πει βρε καλε αλλο να πας εναν ανθρωπο που να εχει θετικη αυρα απα πα πα φτου φτου!!!! ετσι μπραβο θετικα !!!!!!! ολα θα πανε ρολοι !!!!!! αααα ωραια πολυ καλα ακουω μπραβο ρε συ ετσι να πανε να μην εχεις τπτ που να σε ταλαιπωρει!! δυσκοιλιοτητα ελα να κανουμε παρεα εγω δε ειμαι εγκυος αλλα εχω ετσι και αλλιως χαχαχαχαχα!!!!τωρα ποσο εισαι?? οποτε θα πας αυριο για εξετασουλες?? σουπερ καλε φαε τωρα οργανισμος δουέυει με τουρμπινες θες καυσιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ποναει η μεση μου ανα διαστηματα κ λεω αν ποναει απο τωρα...καταααλαβα μετα με την κοιλια?! 

@Soto ναι πρωτο υπερηχο κ εχω αγωνια αν ολα πανε καλα, πρεπει να το πω στην αφεντικινα γιατι περνανε απ το χερι μου τα παντα απο τιμολογια κ παραγγελιες εως παραλαβες φουλ κουτες κ τρεξιμο με πελατες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@atha_g να πανε ολα τελεια ευχομαι και να μας πεις νεα!!!!! πως εισαι απο συμπτωματα??? 

@Soto επισης ευχομαι να πανε ολα σουπερ και εσυ πως πας ?? 

@zoi.ko ελα καλομελετα και ερχεται!!!!!!!!!

Μακαριιιιι ε ρε τι έχει να γίνει..... με καπνογόνα και ντουντούκα θα βγω στο μπαλκόνι να ουρλιάζω χαχαχαχαχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g ναι να σου πω ισως επειδη ειναι αρχη μπορει μετα στην μεση να σε αφησει λιγο λεω τωρα!!!!! καλα εννοοιτε μολις μαθεις τα καλα νεα αμεσως μην συνεχιζεις πραγματα που θα σε κουραζουν πες στην αφεντικινα να κανει και αυτη τπτ χαχαχαχαχα!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g φυσιολογικά είναι όλα αυτά μεγαλώνει η μήτρα και γίνονται διάφορα μαγικά εκεί μέσα για να είναι η...."διαμονή" του θαύματος ευχάριστη!?Απλά ειδικά το πρώτο τρίμηνο θέλει προσοχή.

@Soto αυτά είναι τα υπέροχα αυτής της διαδικασίας!!!Με το καλό.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια! @anni7 Είμαι 7 εβδομάδων κ 4 ημερών,τις έκανα σήμερα τις εξετάσεις, πήγα σε άλλον τελικά! Ρε συ πώς την παλεύεις με τη δυσκοιλιότητα; εγώ τρώω κανά ακτινίδιο αλλά δεν δρα όσο γρήγορα θα ήθελα! @atha_g όλα καλά θα είναι κ θα το ακούσεις κιόλας! και μετά θα σκέφτεσαι συνέχεια εκείνο το ντούκου ντούκου!! Είσαι πωλήτρια; ήταν η προηγούμενη μου δουλειά κ σε καταλαβαίνω όταν λες για κούτες κ παραλαβές :cry: :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soto την παλευω με δυσκολια απλα εχω μαθει να ζω μαζι της επειδη την ειχα απο παντανα τρως πολλα ακτινιδια δαμασκηνα χορτα επισης εννοω βλητα βοηθανε πολυ νερο και υπομονη!!!! ειναι θεμα αστα εγω υπαρχουνε φορες που πριζεται οι κοιλια μου δλδ κοιτιεμαι στο καθρευτη και λεω καλε τουμπανιασα!!! ελπιζω να σε αφησει στις επομενες εβδομαδες!! ααααα μωρε μεγαλωνει το μικρουλη!!!!! :x:x  καλα εκανες καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @Soto υπευθυνη σε καταστημα οποτε με καταλαβαινεις.

Σ ευχαριστω ανυπομονω για τη Δευτερα κ θα παρω κ τον αντρα μου μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κοριτσια φοβερες στιγμες αυτες εγω αμα βλεπω μπαμπαδες να κλαινε με τα μωρα του με τα παιδια τους η να τα φροντιζουν κλαιω!!!!! 

αμα σας πω τι επαθα το πρωι θα γελατε !!! ειδα στην τηλεοραση ενα μπαμπα που κανει φοβερες κοτσιδες στην μικρη του και τους εβλεπα μαζι εεεε αυτο ηταν εκλαψα !!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες
@Soto και @atha_g χαιρομαι που ειστε καλα!
@Soto Σου εχει γραψει και καλλιεργεια κολπικου υγρου ή μονο τις αιματολογικες;

Λοιπον ηθελα να σας στειλω ενα βιντεακι αλλα λεω ασε γιατι ειναι και τεραστιο. Εβλεπα στο youtube γονεις που λεγανε στα παιδια τους οτι θα αποκτησουν αδερφακι και ηταν ενας πιτσιρικας γυρω στα 8 και αφου παθαινει το σοκ "α και αλλο αδερφακι" γυρναει και φωναζει στους γονεις "you guys had sex?????" Πεθανα ρε παιδια δεν ξερω αν εχω γελασει τοσο ξανα.

Σε αλλα νεα οι ορμονες ρε κοριτσια εχουν χτυπησει καμπανακια. Σημερα το πρωι ειχα πει στον αντρα μου να παω μαζι του γιατι εχει κατι τρεξιματα στον λογιστη μας και λεω θα παω για βολτα εστω με το αυτοκινητο. Ξυπνησα λοιπον και ειχε φυγει και τον παιρνω τηλεφωνο μεσα στο κλαμα!!!!!! και γιατι δεν με ξυπνησες κλπ ε μου λεει δεν ηθελα να σε ενοχλησω και δωσε κλαμα η δικια σου. Εντελως τρελη. 5χρονων.

Αααα επισης και εγω ειμαι σιγουρη οτι θα μαθουμε νεα για εγκυμοσυνη απο εδω αλλα δεν μου λεει το ενστικτο μου απο ποια/ποιες. Αν δεν κανω λαθος ολες πανω κατω σε δυο βδομαδες περιμενετε την ακατανομαστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε χαχαχαχα με εκανες και γελασα και με τον πιτσιρικα και με σενα !!!!! ενταξει ηθελες βολτουλα!!!!!! εγω περιμενω το σκ περιοδο αν και δε θα εχει γινει τπτ αλλα περιμενω το σκ αντε να ξεπριστω που ειμαι σαν το ζεπελινγκ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν μόλις μπήκα σπίτι είχα βγει για κάτι ψώνια με ένα μπλουζάκι λεπτό και ένα μπουφάν.....εσταξα λέμε θα μουχλιασουμε με τόση υγρασία!

@Μπλε καλύτερα που δεν βγήκες χάλια είναι έξω. 

@atha_g εσύ ειδικά,επειδή έχω περάσει πολλά χρόνια σε τέτοια δουλειά, τα μάτια σου όχι 14.....10004 και αν αισθανθείς το παραμικρό καρεκλιτσα και τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soto για το θέμα της δυσκοιλιότητας (εμένα με έπιασε ξαφνικά πριν 2 χρόνια και κατά καιρούς έχω) το μόνο που με έσωσε είναι τα ακτινίδια.Ο γιατρός μου είχε πει 2 κάθε πρωί με άδειο στομάχι και το επόμενο πρωί πας κανονικά.Εμένα και το ένα πάντως μου κάνει δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koχαλια εξω εχεις δικιο δλδ λεω αντε βρεξε να τελειωνουμε να φυγει αυτο το πραγμα!!!!! εγω τρωω και τα γιαουρτακι τα ακτιβια με ακτινιδιο μεσα η δαμασκηνο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια η δυσκοιλιοτητα πολλες φορες ειναι απο αγχος. Μεχρι να ξεκινησω την αγωγη που εκανα για το αγχος και την ψυχαναλυση, ειχα δυσκοιλιοτητα σχεδον μονιμα. Μετα ποτε ξανα. Τωρα στην εγκυμοσυνη προς το παρον δεν με εχει βοηθησει ουτε το ακτιβια ουτε τα ακτινιδια απλα καποιες μερες δυσκολευομαι και καποιες αλλες συνερχομαι. Γενικα η προληψη ειναι καλυτερη. Πχ μην τρωτε ρυζι, φατε πλιγουρι ή κριθαρακι. Δουλευει καλυτερα αν απλα αποφευγεις τροφες που ευνοουν την δυσκοιλιοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 είναι πολύ άρρωστο αυτό το πράγμα.... ο μισός ουρανός με ήλιο και ο άλλος σύννεφα φουλ.Αν πάει όπως εχθές θα φτύσει λίγο το βράδυ και τέλος.Το πόσο σιχαίνομαι τη βροχή δε.....το έχω πει πολλές φορές!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko εγω να δεις δε την θελω καθολου εγω θελω  καλοκαιρι μπορουμε να ειμασταν ολο το χρονο 25 βαθμους ονειρο !!!!!

@Μπλε εχεις απολυτα δικιο με το αχγος παιζει πολυ ρολο δλδ εμενα με βλεπω οταν δε ειμαι αχγωμενη παει καλυτερα εγω τα αποφευγω δλδ οτι εμποδιζει να εχεις καλο συτσημα επισης βοηθαει και η ασκηση πολυ εννοω η κινηση και το περπατημα ακομα καλυτερα!!! να σε ρωτησω τωρα σε σας λογο εγκυμοσυνης φανταζομαι θα μπλοκαρετε και λογο αυτων τον συμπληρωματων που περνετε σωστα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...