Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

και μενα ο γιατρος μου φουσκωσε τα  μυαλα εισαι μικρη εισαι ολα καλα οποτε μην φοβασαι!!! χαχαχαχα 

ενταξει βεβαια εμεις δυο μηνες προσπαθουμε δλδ τπτ σε σχεση με αλλα κοριτσια οποτε οκ δε απογοητευομε!!!

@zoi.ko μην πεφτεις μπορει και να εχει γινει οπως ειδες πολλα κοριτσια δε το περιμενανε αλλα τελικα εγινε οποτε μην πεφτεις!! αυτο που εγινε ητανε σοβαρο λογικο να στεναχωρεθεις επειδη και εγω περασα μια δυσκολη κατασταση την προηγουμενη εβδομαδα σε ριχνουν τα ασχημα λογικο ειναι!!! 

Εσυ εισαι μικρή. Και μονο αυτο εμενα δε θα με αγχωνε καθολου να ξερεις, οποτε μην το σκεφτεσαι καν! Εχεις περιθωριο να προσπαθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εσυ εισαι μικρή. Και μονο αυτο εμενα δε θα με αγχωνε καθολου να ξερεις, οποτε μην το σκεφτεσαι καν! Εχεις περιθωριο να προσπαθεις

ναι ναι ισχυει @Kat-Cat οποτε χαλαρε !!!!!! ασε να κανω λιγο ακομα αραγμα πριν τα ξενυχτια χαχαχαχαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 δεν φαντάζεσαι.....είμαι στα πατώματα ίσως βέβαια φταίνε και οι ορμόνες αλλά όντως έπεσα πάρα πολύ και τα βλέπω όλα μαύρα.

@Kat-Cat δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να σκεφτώ το ενδεχόμενο ότι έχω κάτι.....δε θέλω και πολύ βέβαια να αρχίσω να παίρνω σβάρνα τους γιατρούς και να αγχωθω παραπάνω.

Δεν το περίμενα ότι θα με έριχνε τόσο πολύ το σκηνικό αυτό?. Ούτε τον μπέμπη δεν ευχαριστήθηκα. Για τον σύζυγο δε......αυτός κι αν είναι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@anni7 δεν φαντάζεσαι.....είμαι στα πατώματα ίσως βέβαια φταίνε και οι ορμόνες αλλά όντως έπεσα πάρα πολύ και τα βλέπω όλα μαύρα.

@Kat-Cat δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να σκεφτώ το ενδεχόμενο ότι έχω κάτι.....δε θέλω και πολύ βέβαια να αρχίσω να παίρνω σβάρνα τους γιατρούς και να αγχωθω παραπάνω.

Δεν το περίμενα ότι θα με έριχνε τόσο πολύ το σκηνικό αυτό?. Ούτε τον μπέμπη δεν ευχαριστήθηκα.

 

Ας ξεκινήσουμε από το οτι δεν έχεις κατι. Η αλήθεια είναι ότι ό,τι μπορεί να δει και να ελεγξει ο γυναικολόγος μας ειναι μια χαρά. Σιγουρα υπάρχουν πράγματα που δεν έχουμε τσεκάρει (ουτε εγώ), τα οποία όμως δεν υπάρχει και καποια ένδειξη ότι τα έχουμε. Θα τα τσεκάρουμε όταν πρέπει να τα ελέγξουμε. Εγώ με καμια εξεταση αιματος για ορμονες θα ξεκινησω και μετα με σαλπιγγες γιατι ακουσα οτι ποναει η εξεταση και θα προσπαθησω να το καθυστερησω λιγο..:( ). Στη συνέχεια προσπαθεις πολύ πολύ λιγο καιρό ρε συ. Σκεψου οτι κανονικα (μην κοιτάς εμας που μας ειπαν 6μηνο λογω ηλικιας), μετά από 1 χρονο αποτυχιων σου λενε ψαξου. Και όταν λενε αποτυχιών εννοουν καθε μηνα να προσπαθεις κανονικοτατα. Για το σκηνικο με τα πεθερικα, εντάξει συμβαίνουν αυτά δυστυχως, σκεψου ότι δεν επαθαν τιποτα χειρότερο, και προχωρήστε μπροστά (εδώ να δεις τι συμβαινει καθε μερα αλλα προσπαθω να ειμαι μπαινακης βγαινακης). αυτο το μήνα έκανες ότι μπορούσες, είδες περιπου ποτε εεις ωορρηξια (αν και τελικα και αυτη ψιλομεταβαλλεται μηνα με το μηνα για κανα δυο μερες). Και εγώ τελειως λάθος τα υπολογιζα στην αρχη, πιστευα οτι εχω την 14η μερα, ξεκινουσα να μετραω απο τα καφετια τον κυκλο μου και τελικα εχω νωριτερα ωορρηξια και θα επρεπε να τη μετραω απο το αιμα. Εντάξει τωρα τα μαθαινουμε δεν ειχαμε ξαναμπει στη διαδικασια οποτε δε μας ενοιαζε κιολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko σε πειραξε ειναι λογικο δωσε λιγο χρονο να ηρεμησεις δε περνανε ολα απο την μια μερα στην αλλη!! καλα τα ορμονικα παιζουνε  πολυ ρολο αστα !!

@Kat-Cat μια χαρα εισαι μην σκεφτεσαι ασχημα !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εμένα για σαλπιγγογραφια μου είπε στο 6αμηνο οπότε αυτό θα κάνω όταν έρθει η ώρα μη σου πω και νωρίτερα. Μην ακούω για ηλικία γιατί θα δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου...και κατά Φάληρο μεριά άντε μια Πειραϊκή έστω.

@anni7 έχεις δίκιο απλά πολλές φορές νιώθω ότι δεν έχω χρόνο.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat εμένα για σαλπιγγογραφια μου είπε στο 6αμηνο οπότε αυτό θα κάνω όταν έρθει η ώρα μη σου πω και νωρίτερα. Μην ακούω για ηλικία γιατί θα δέσω μια πέτρα στο λαιμό μου...και κατά Φάληρο μεριά άντε μια Πειραϊκή έστω.

@anni7 έχεις δίκιο απλά πολλές φορές νιώθω ότι δεν έχω χρόνο.? 

Κοιτα και εγώ αγχώνομαι. Ειδικα οταν διαβαζω σε αλλα τοπικς για ενα καρο εξετασεις που δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν (κατι καρυοτυπους, κατι κατακερματισμους σπερματος, κατι δεν ξερω και γω τι......). Γενικα θελω να σκεφτομαι θετικα. Για σαλπιγγογραφια και εμενα καλοκαιρι μου ειπε (Βασικα για να ειμαι ελικρινης δε μου την ανεφερε καν απλα μου ειπε αν μεχρι καλοκαιρι δεν τοτε ξαναελα). Νωρίτερα θα παω και εγώ λιγο γιατι κοντεύω να κλεισω αλλον ενα χρονο στην πλατη μου. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα ομως. Δεν ξερω ρε γαμωτο, γιατι πρεπει να συμβαινει το χειροτερο σεναριο δηλαδη και να ειναι κατι που δεν εχω ελεγξει. Μητρα, ωοθηκες, ενδομητριο, ωορρηξια ειναι ολα μια χαρα, ο κυκλος ειναι σταθεροτατος με ραντεβου, γιατι παντα πρεπει να σκεφτομαι το χειροτερο στη ζωη μου δεν ξερω.....Τελοσπαντων θα δουμε εκει προς το Πάσχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοιτα και εγώ αγχώνομαι. Ειδικα οταν διαβαζω σε αλλα τοπικς για ενα καρο εξετασεις που δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν (κατι καρυοτυπους, κατι κατακερματισμους σπερματος, κατι δεν ξερω και γω τι......). Γενικα θελω να σκεφτομαι θετικα. Για σαλπιγγογραφια και εμενα καλοκαιρι μου ειπε (Βασικα για να ειμαι ελικρινης δε μου την ανεφερε καν απλα μου ειπε αν μεχρι καλοκαιρι δεν τοτε ξαναελα). Νωρίτερα θα παω και εγώ λιγο γιατι κοντεύω να κλεισω αλλον ενα χρονο στην πλατη μου. Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα ομως. Δεν ξερω ρε γαμωτο, γιατι πρεπει να συμβαινει το χειροτερο σεναριο δηλαδη και να ειναι κατι που δεν εχω ελεγξει. Μητρα, ωοθηκες, ενδομητριο, ωορρηξια ειναι ολα μια χαρα, ο κυκλος ειναι σταθεροτατος με ραντεβου, γιατι παντα πρεπει να σκεφτομαι το χειροτερο στη ζωη μου δεν ξερω.....Τελοσπαντων θα δουμε εκει προς το Πάσχα!

Καλά για τις αντρικές δεν το έχω ψάξει καθόλου. Έλα ντε γιατί??? Ότι ακριβώς είπε και σε εμένα ο γιατρός και αυτό θα κάνω. Η φίλη (κατακορυφου) με το που την έκανε έμεινε έγκυος στα 40 της και με σπέρμα μέτριο.Από τη μια λέω θα έρθει από την άλλη μου φαίνεται αδύνατον. Ουφφφφφφ ξεθυμαινω τουλάχιστον με το να τα λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλά για τις αντρικές δεν το έχω ψάξει καθόλου. Έλα ντε γιατί??? Ότι ακριβώς είπε και σε εμένα ο γιατρός και αυτό θα κάνω. Η φίλη (κατακορυφου) με το που την έκανε έμεινε έγκυος στα 40 της και με σπέρμα μέτριο.Από τη μια λέω θα έρθει από την άλλη μου φαίνεται αδύνατον. Ουφφφφφφ ξεθυμαινω τουλάχιστον με το να τα λέω.

Κατακορυφου λεει αχαχαχαχαχ. Ναι ρε γαμωτο παντα παει το μυαλο μας στο κακο. Εμενα σου λεω με εδιωξε ο γιατρος οταν ξεκινησα αγχωδεις ερωτησεις!!! Αν το πιστευεις. Θελει λιγη υπομονη. Πιστευω οτι εμεις αγχωνομαστε και λιγο λογω ηλικιας γιατι αν ηταν 5 χρονια πριν θα λεγαμε νταξει και 2 χρονια να μας παρει οκ, σιγα δεν εγινε και τιποτα. Ενω τωρα (εγω τουλαχιστον), βαζω τα κουτακια μου και λεω ειμαι τοσο, πρεπει να κανω τοτε παιδι, γιατι αν θελω και ενα δευτερο δε με παιρνει για πιο μετα, και γιατι αν εχω προβλημα και ξεκινησω να το ψαχνω τωρα ποιος ξερει ποσο θα μου παρει και κατι τετοια. Δε θα πρεπει να παιρνουμε το χειροτερο σεναριο, αλλα δυστυχως το κανουμε και θα πρεπει να το αποβαλλουμε. Εγω σκεφτομαι ποτε θα μου ρθει η επομενη περιοδος, οχι ποτε δε θα μου ρθει. Ειμαι εντελως σιγουρη οτι θα μου ερθει, γιατι δεν εχω καν θετικο προαισθημα, ενστικο κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μεταξυ να σας πω και το αλλο, μιλουσα χτες με μια, και κατι με ρωτησε αν εχω κανονισει καποιο ταξιδι κατι τετοιο, και της ειπα οτι λεμε να παμε εξωτερικο τον αλλο μηνα ενα 3ημερο και μου απαντησε "βαλε και κανα κωλο μεσα να κανετε κανα παιδι, αλλα πραγματα προεχουν τωρα, και ασε τα ταξιδια...". Ενταξει κρατηθηκα μονο και μονο γιατι το παιζω κουλ στον εξω κοσμο, αλλιως εβρασα εκεινη την ωρα μεσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κατακορυφου λεει αχαχαχαχαχ. Ναι ρε γαμωτο παντα παει το μυαλο μας στο κακο. Εμενα σου λεω με εδιωξε ο γιατρος οταν ξεκινησα αγχωδεις ερωτησεις!!! Αν το πιστευεις. Θελει λιγη υπομονη. Πιστευω οτι εμεις αγχωνομαστε και λιγο λογω ηλικιας γιατι αν ηταν 5 χρονια πριν θα λεγαμε νταξει και 2 χρονια να μας παρει οκ, σιγα δεν εγινε και τιποτα. Ενω τωρα (εγω τουλαχιστον), βαζω τα κουτακια μου και λεω ειμαι τοσο, πρεπει να κανω τοτε παιδι, γιατι αν θελω και ενα δευτερο δε με παιρνει για πιο μετα, και γιατι αν εχω προβλημα και ξεκινησω να το ψαχνω τωρα ποιος ξερει ποσο θα μου παρει και κατι τετοια. Δε θα πρεπει να παιρνουμε το χειροτερο σεναριο, αλλα δυστυχως το κανουμε και θα πρεπει να το αποβαλλουμε. Εγω σκεφτομαι ποτε θα μου ρθει η επομενη περιοδος, οχι ποτε δε θα μου ρθει. Ειμαι εντελως σιγουρη οτι θα μου ερθει, γιατι δεν εχω καν θετικο προαισθημα, ενστικο κατι.

Ε πως να την πω???? Για ευκολία στη συνεννόηση το κάνω?. Α εσύ το έχεις πάει μακρυά. Ούτε καν σκέφτομαι το δεύτερο.....εδώ αγχώνομαι για το πρώτο και την ηλικία. Τώρα για το πότε ξεκινήσαμε..... αυτά είναι θέμα επιλογών όπως έχουμε πει.Δεν ένιωσα ποτέ πρίν τόσο έτοιμη γι αυτό. Άντε με το καλό κι εσύ μου λέγανε και εφτυνα τον κόρφο μου πρίν λίγους μήνες. Έχεις τουλάχιστον μια 5-7ετια και παραπάνω εσύ μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Ε πως να την πω???? Για ευκολία στη συνεννόηση το κάνω?. Α εσύ το έχεις πάει μακρυά. Ούτε καν σκέφτομαι το δεύτερο.....εδώ αγχώνομαι για το πρώτο και την ηλικία. Τώρα για το πότε ξεκινήσαμε..... αυτά είναι θέμα επιλογών όπως έχουμε πει.Δεν ένιωσα ποτέ πρίν τόσο έτοιμη γι αυτό. Άντε με το καλό κι εσύ μου λέγανε και εφτυνα τον κόρφο μου πρίν λίγους μήνες. Έχεις τουλάχιστον μια 5-7ετια και παραπάνω εσύ μην αγχώνεσαι.

35 ειμαι (καιμισο αλλα το μισο δεν πιανεται ακομα :P ). Ναι ρε εχω κανει προγραμματισμο. αχαχαχαχ. Παιδακι μου παντρευτηκα καλοκαιρι και μου ειπε ο αντρας μου ελα να ξεκινησουμε και του λεω, ασε μωρε τωρα, να παμε το ταξιδι μας, να κανουμε τη μετακομιση μας, να το ενα να το αλλο, και τελικα ξεκινησα Νοεμβριο. Η πλακα ειναι που μου λεγε ο γιατρος περσι ξεκινα αφου προκειται να παντρευτεις και του ελεγα, αντε καλε και να ειμαι εγκυος στο γαμο? στο ταξιδι? τωρα που χω ετοιμασιες? Ασε με του χρονου (κουναγε λιγο τοκεφαλι του βεβαιως).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

35 ειμαι (καιμισο αλλα το μισο δεν πιανεται ακομα :P ). Ναι ρε εχω κανει προγραμματισμο. αχαχαχαχ. Παιδακι μου παντρευτηκα καλοκαιρι και μου ειπε ο αντρας μου ελα να ξεκινησουμε και του λεω, ασε μωρε τωρα, να παμε το ταξιδι μας, να κανουμε τη μετακομιση μας, να το ενα να το αλλο, και τελικα ξεκινησα Νοεμβριο. Η πλακα ειναι που μου λεγε ο γιατρος περσι ξεκινα αφου προκειται να παντρευτεις και του ελεγα, αντε καλε και να ειμαι εγκυος στο γαμο? στο ταξιδι? τωρα που χω ετοιμασιες? Ασε με του χρονου (κουναγε λιγο τοκεφαλι του βεβαιως).

Εμένα μου το έλεγε πριν καν παντρευτώ.Πριν 2μιση χρόνια που του είπα ότι θα μείνουμε μαζί μου είπε:"άντε το πρώτο εξάμηνο κάνε ότι είναι γιατί μετά έρχεται η βαρεμάρα και άστα...". Τι να πω? Ξαφνικά ρε παιδί μου από εκεί που ήμουν πολύ αισιόδοξη γι αυτόν το μήνα έπεσα πολύ από τη μία μέρα στην άλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα μου φαινεται απιστευτο οτι αναμενετε στα αποτελεσματα της χοριακης μου! Σας ευχαριστωωωω!!!!περιμενω κατα τις 2:00 ειπε βεβαια ποσο μεγαλη να ειναι τριτη μερα καθυστερησης;;; πφφφ θα δουμε.προς το παρον καθομαι σε αναμμενα καρβουνα.

Κοριτσια ολες μπαινουμε στο τρυπακι να νομιζουμε οτι κατι εχουμε κ δεν πιανουμε. Κ αυτο μας το εχει δημιουργησει η κοινωνια που με το που παντρευεσαι αν δεν εχεις μεινει εγκυος στο διμηνο εισαι στερφα. Ασε μας κουκλιτσα μου! Εγω μονο σαλπιγγογραφια ειχα πει οτι θα κανα τον ιουνιο αν εκλεινα χρονο, ολα τ αλλα τα ειχα κανει. Κ φυσικα μεχρι τη Δευτερα ημουν φουλ απαισιοδοξη. 

Θυμαμαι τη μαμα μου να λεει δυοφορες εκανα ελευθερα δυο παιδια επιασα...κ μ αυτη τη λογικη μεγαλωσα. Μπουρδες! Δεν λεω οτι δεν συμβαινει! Συμβαινει κ ακομη απορω το πως! Αλλα καλα ηταν να μου χε πει κ για καμια αλλη που προσπαθουσε καιρο κ δεν εμενε ενω ηταν κ οι δυο υγειεστατοι. Γιατι ετσι το ειχα συνδυασει, δεν πιανεις αρα καποιος απ τουςδυο εχει κατι. Βλακειες κοριτσια...τελικα τοφυσιολογικοειναινα κανεις ελευθερα κ οοοοοοποτε πιασεις.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko θα χει σκαμπανεβασματα η ψυχολογια κυριως επειδη πια γνωριζουμε πολλα. Εγω πριν μαθω για ολες αυτες τις εξετασεις και τα ενδεχομενα νομιζα οτι με αυτα που εκανα σε γυναικολογο ημουν πληρως καλυμμενη, αρα νο προμπ και ολα θα γινουν. Τώρα πια ειμαι πολυ πονηρεμενη δυστυχως και ολο σκεφτομαι το κακο

@atha_g εννοειται περιμενουμε τα νεα σου με ανυπομονησια!! Πολλες φορές ακουμε και χιλια ψεματα, καποιες φορες οντως πιανουν με την πρωτη, αλλα και αυτο θεμα πιθανοτητων ειναι. Δηλαδη 10 γυναικες και αντρες να βαλεις να μην εχουν τιποτα, εχουν 20% πιθανοτητα να πιασουν. Ε στους 10 καποιοι θα ειναιμεσα στο ποσοστό αυτο, καποιοι δε θα ειναι. Απολυτα λογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Κοριτσια μου καλημερα μου φαινεται απιστευτο οτι αναμενετε στα αποτελεσματα της χοριακης μου! Σας ευχαριστωωωω!!!!περιμενω κατα τις 2:00 ειπε βεβαια ποσο μεγαλη να ειναι τριτη μερα καθυστερησης;;; πφφφ θα δουμε.προς το παρον καθομαι σε αναμμενα καρβουνα.

Κοριτσια ολες μπαινουμε στο τρυπακι να νομιζουμε οτι κατι εχουμε κ δεν πιανουμε. Κ αυτο μας το εχει δημιουργησει η κοινωνια που με το που παντρευεσαι αν δεν εχεις μεινει εγκυος στο διμηνο εισαι στερφα. Ασε μας κουκλιτσα μου! Εγω μονο σαλπιγγογραφια ειχα πει οτι θα κανα τον ιουνιο αν εκλεινα χρονο, ολα τ αλλα τα ειχα κανει. Κ φυσικα μεχρι τη Δευτερα ημουν φουλ απαισιοδοξη. 

Θυμαμαι τη μαμα μου να λεει δυοφορες εκανα ελευθερα δυο παιδια επιασα...κ μ αυτη τη λογικη μεγαλωσα. Μπουρδες! Δεν λεω οτι δεν συμβαινει! Συμβαινει κ ακομη απορω το πως! Αλλα καλα ηταν να μου χε πει κ για καμια αλλη που προσπαθουσε καιρο κ δεν εμενε ενω ηταν κ οι δυο υγειεστατοι. Γιατι ετσι το ειχα συνδυασει, δεν πιανεις αρα καποιος απ τουςδυο εχει κατι. Βλακειες κοριτσια...τελικα τοφυσιολογικοειναινα κανεις ελευθερα κ οοοοοοποτε πιασεις.

 

 

Με το καλοοοοο!!!Φυσικο να κάθεσαι σε αναμμένα κάρβουνα! Έτσι είναι μας έμαθαν να πιστεύουμε αρλούμπες! Για τι εξετάσεις μιλάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσάκια μπανιαριζομαι και φευγω για γυναικολόγο! Επιστρέφω με νέα.

ολο νεα σημερα ειμαστε!! Αναμενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ γλυκά καλησπέρα. Σας διαβάζω κ θα απαντήσω σε ότι θυμάμαι.

Πρώτον τ άγχος για παιδιά έρχεται κ με την απόφαση να ξεκινήσεις τις προσπάθειες κ όχι με την ηλικία. Εγώ ξεκίνησα στα 26 κ όταν περνούσαν οι μήνες χωρίς να έρχεται είχα τρελό άγχος. Έψαχνα τα πάντα. Λες κ μαγικά με τ π θα πεις θέλω παιδί όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό.

Δεύτερον για τις εξετάσεις όταν έρθει η ώρα π δ θα χρειαστεί πιστέψτε με θα κάνετε τις βασικές. Τις πιο εξειδικευμένες κάνουν οι γυναίκες με αποβολές η πολλές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικων.  Γι αυτό κ τα διαβάζετε στα τοπικ με τις εξωσωματικες.

Τρίτον περιμένουμε νέα από τα κορίτσια σήμερα! Ευχόμαστε τα καλύτερα.

@Dim83 κ γω ενώ πίστευα ότι θα κλαίω όταν μεινω έγκυος καμία σχέση. Συγκινήθηκα για λίγο κ αυτό ήταν. Άσε π επειδή είχα καφέ κ χοριακη με 4η μέρα καθυστέρησης μόνο 78 μονάδες έλεγα στον άντρα μ μη χαίρεσαι μάλλον έπιασα π τ αποβάλλει ο οργανισμός κ πέφτει η χοριακη. Τόσο σίγουρη ήμουν π δ έκανα καν επαναληπτική μετά από 2 μέρες άλλα μετά από 6!!! Κ ήταν 1370. Επίσης δ έκλαψα σε κανέναν υπέρηχο. Ούτε όταν ακούσαμε καρδούλα. Αυτό π λένε έκλαιγα κτλ Εγώ δ τ ένιωσα. Πιο πολύ ανακούφιση ένιωθα μετά από κάθε επίσκεψη στο γιατρό. Άσε π μέχρι τη 10η βδομάδα π είδα μωράκι σχηματισμενο φοβόμουν να πιστέψω ότι είναι έγκυος. Η μόνη φορά π πλανταξα στο κλάμα ήταν όταν γέννησα. Λιγο η ταλαιπωρία, λίγο η ανακούφιση, λίγο η χαρά. Έκλαιγα τόσο πολύ π ανέβηκαν οι παλμοί μου στα ύψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια μ γλυκά καλησπέρα. Σας διαβάζω κ θα απαντήσω σε ότι θυμάμαι.

Πρώτον τ άγχος για παιδιά έρχεται κ με την απόφαση να ξεκινήσεις τις προσπάθειες κ όχι με την ηλικία. Εγώ ξεκίνησα στα 26 κ όταν περνούσαν οι μήνες χωρίς να έρχεται είχα τρελό άγχος. Έψαχνα τα πάντα. Λες κ μαγικά με τ π θα πεις θέλω παιδί όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό.

Δεύτερον για τις εξετάσεις όταν έρθει η ώρα π δ θα χρειαστεί πιστέψτε με θα κάνετε τις βασικές. Τις πιο εξειδικευμένες κάνουν οι γυναίκες με αποβολές η πολλές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικων.  Γι αυτό κ τα διαβάζετε στα τοπικ με τις εξωσωματικες.

Τρίτον περιμένουμε νέα από τα κορίτσια σήμερα! Ευχόμαστε τα καλύτερα.

@Dim83 κ γω ενώ πίστευα ότι θα κλαίω όταν μεινω έγκυος καμία σχέση. Συγκινήθηκα για λίγο κ αυτό ήταν. Άσε π επειδή είχα καφέ κ χοριακη με 4η μέρα καθυστέρησης μόνο 78 μονάδες έλεγα στον άντρα μ μη χαίρεσαι μάλλον έπιασα π τ αποβάλλει ο οργανισμός κ πέφτει η χοριακη. Τόσο σίγουρη ήμουν π δ έκανα καν επαναληπτική μετά από 2 μέρες άλλα μετά από 6!!! Κ ήταν 1370. Επίσης δ έκλαψα σε κανέναν υπέρηχο. Ούτε όταν ακούσαμε καρδούλα. Αυτό π λένε έκλαιγα κτλ Εγώ δ τ ένιωσα. Πιο πολύ ανακούφιση ένιωθα μετά από κάθε επίσκεψη στο γιατρό. Άσε π μέχρι τη 10η βδομάδα π είδα μωράκι σχηματισμενο φοβόμουν να πιστέψω ότι είναι έγκυος. Η μόνη φορά π πλανταξα στο κλάμα ήταν όταν γέννησα. Λιγο η ταλαιπωρία, λίγο η ανακούφιση, λίγο η χαρά. Έκλαιγα τόσο πολύ π ανέβηκαν οι παλμοί μου στα ύψη. 

Πετάγομαι κι εγώ στο θέμα σας ? Μόλις περιέγραψες ακριβώς αυτό που αισθάνθηκα κι εγώ! Όχι το κομμάτι με τη γεννά γιατί ακόμα δεν έχουμε φτάσει εκεί αλλά το υπόλοιπο είναι ακριβώς το ίδιο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε; μου είπαν ότι μεταφερθηκατε εδώ..αλλα βρε κορίτσια δεν έχω προλάβει να σας διαβασω ακόμη.. Συγγνώμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni και @Λευτερη (καλωσηρθες κιολας!), μην ανησυχειτε, και εγω ειμαι συναισθηματικη με κατι κουλα και με κατι αλλα σκληρη. Ειμαστε περιεργα οντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις μιλησα με γιατρο...

Περιμενα τη Δευτερα κ εκανα σημερα αρα τριτη μερα καθυστερησης. 

308,83. 

Να χαρω τωρα; η οχι ακομα;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...