Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

κοριτσια εγω διαφωνω για το αγχος. αν οποιος εχει αγχος δεν επιανε δεν θα ημαστε τοσοι ανθρωποι στον πλανητη. το μονο κακο με το αγχος ειναι να σου ταραξει την ωορηξια. pathology wise δεν επηρεαζει.αλλωστε ποια κοπελα που προσπαθει δεν εχει αγχος.

τα ταξιδια οντως ωραια.

αγαπω λονδινο!!!!!

Προσωπικά έχω μάστερ στο άγχος καθώς από μικρή είχα διαταραχή άγχους με τάσεις αγοραφοβίας και κατάθλιψη. Έχω ρίξει εγώ ψυχανάλυση ουουουου. Από το δημοτικό κρίσεις πανικού. Το άγχος αν και μια λέξη έχει πολλές έννοιες.Θα το εξηγήσω όπως μου το είχε εξηγήσει κάποτε ο ψυχίατρος . Όλοι οι άνθρωποι μέσα στο 24ωρο έχουμε άγχος και είναι νορμάλ. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν το άγχος δημιουργεί ψυχοσωματικά και αυτό συμβαίνει από χρόνιες ή παροδικές διαταραχές όπου ο άνθρωπος το άγχος που θα είχε μέσα στο 24ωρο σκορπισμένο , το βιώνει όλο μαζί σε μια στιγμή. Οπότε αυτό το άγχος μπορεί όντως να σε επηρεάσει σωματικά και αυτό το άγχους ξουτ δεν το θέλουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Προσωπικά έχω μάστερ στο άγχος καθώς από μικρή είχα διαταραχή άγχους με τάσεις αγοραφοβίας και κατάθλιψη. Έχω ρίξει εγώ ψυχανάλυση ουουουου. Από το δημοτικό κρίσεις πανικού. Το άγχος αν και μια λέξη έχει πολλές έννοιες.Θα το εξηγήσω όπως μου το είχε εξηγήσει κάποτε ο ψυχίατρος . Όλοι οι άνθρωποι μέσα στο 24ωρο έχουμε άγχος και είναι νορμάλ. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν το άγχος δημιουργεί ψυχοσωματικά και αυτό συμβαίνει από χρόνιες ή παροδικές διαταραχές όπου ο άνθρωπος το άγχος που θα είχε μέσα στο 24ωρο σκορπισμένο , το βιώνει όλο μαζί σε μια στιγμή. Οπότε αυτό το άγχος μπορεί όντως να σε επηρεάσει σωματικά και αυτό το άγχους ξουτ δεν το θέλουμε.

καλα φυσικα. δεν μιλαω για τετοιο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ για ρ άγχος με την @Dim83 όσον αφορά τη σύλληψη. Ξερω ένα σωρό κοπέλες με φουλ άγχος γενικότερα, για τη δουλειά, για τ σπίτι, για παιδί κ τελικά μείναν πολύ εύκολα.

Αμερική θα θελα παααρα πολύ να πάω. Εξωτερικό έχουμε πάει μόνο Βαρκελώνη κ ενώ λέμε να πάμε κ αλλού μας αγχώνει λίγο τ να οργανωθούμε για εξω οπότε πάλι Ελλάδα καταλήγουμε. Εννοείται πως με παρέα ακολουθούμε Παντού! Κ μεις ταξίδι τ μέλιτος δ πήγαμε δ μας έφθανε η άδεια.

Αυτό τ σκεφτόμουν κ γω στις αρχές μην κάνω τ ένα κ τ αλλο μη τυχόν κ ειμαι έγκυος. Ευτυχώς καταλαβα από νωρίς ότι δ πρέπει ούτε οφελει να χάνω στιγμές έτσι. Οπότε είπα Εμείς τη ζωή μας τη συνεχίζουμε κανονικά κ οπότε θέλει ας έρθει. Εννοείται μόλις κλείσαμε χρόνο προσπαθειών ξεκινήσαμε να τ ψάχνουμε εντατικά χωρίς όμως να βάλουμε pause στην υπόλοιπη ζωή μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως το άγχος που περιγράφω παραπάνω δεν επηρεάζει μια κοπελα μονο ως προς τον κύκλο όπου λες οκ κανω τεστ ωορρηξίας όποτε κ να αλλαξει κατι θα το ξερω... το αγχος επηρεάζει και την επιτυχία της εμφυτευσης για αυτο η ηρεμία ειναι σημαντική. Αλλα ξανα λέω μιλαω για έντονο αγχος κ εμμονές. Συμφωνώ οτι δεν μπορείς να κοιτάς την ζωη σου να περνάει περιμένοντας.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Εδω ξε-αγχωνομαστε!! Χαχαχα εσυ;;;

Μια απο τα ιδια και εγω προσπαθω να ειμαι ξε-αγχομενη χαχαχ περιμενω και αποτελεσματα εξετασεων αλλα δεν εχω και τοσο ανχος να σου πω μονο οταν με περνει να μου πει τα αποτελεσματα στο τελος κανω ενα ουφ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μια απο τα ιδια και εγω προσπαθω να ειμαι ξε-αγχομενη χαχαχ περιμενω και αποτελεσματα εξετασεων αλλα δεν εχω και τοσο ανχος να σου πω μονο οταν με περνει να μου πει τα αποτελεσματα στο τελος κανω ενα ουφ χαχα

καλα ειμαστε κοριτσι!

εσυ? τι εξετασεις εκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 εκανα καλιεργεια ιστολογικη και D3 και περιμενω να βγει η ιστολογικη και η D3 απλα νομιζω θα αδιαθετησω και πρεπει να βγουνε τα αποτελεσματα να δουμε αν θα αρχισουμε ενεσεις για να παμε για εμβρυομεταφορα!!! Θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@Dim83 εκανα καλιεργεια ιστολογικη και D3 και περιμενω να βγει η ιστολογικη και η D3 απλα νομιζω θα αδιαθετησω και πρεπει να βγουνε τα αποτελεσματα να δουμε αν θα αρχισουμε ενεσεις για να παμε για εμβρυομεταφορα!!! Θα δουμε!

με το καλο ευχομαι. να βγουνε ολα καλα.

η d3 ειναι η βιταμινη d? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@Dim83 εκανα καλιεργεια ιστολογικη και D3 και περιμενω να βγει η ιστολογικη και η D3 απλα νομιζω θα αδιαθετησω και πρεπει να βγουνε τα αποτελεσματα να δουμε αν θα αρχισουμε ενεσεις για να παμε για εμβρυομεταφορα!!! Θα δουμε!

Καλη επιτυχια!!!

Αχ κοριτσια τωρα γυριζω και με περιμενει σπιτι χαμος. Μετα τις 9 θα μπω να σας δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταξει κλαιω.... Ειδα την ατακα στο τατουζ που ελεγε η Μπλε μόλις τώρα. Ακολουθει Διαλογος:

- Τι θα γινει θα βαλετε μπρος για κανενα παιδι?

- Ναι από σήμερα κιολας, θερμομετρηθηκαμε και ειμαστε στις γονιμες μερες

αχαχαχαχχαχα. Νταξει νταξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Αυτή η Όλγα εκνευρίζει κ σας η μόνο εμενα;

για να ειμαι ειλικρινης μου τη δινουν ολοι αλλα για καποιο λογο το βλεπω. Με νευριαζει η αννα, με νευριαζει ο τροπος που μιλαει η αστυνομικος, ο αλεξανδρος, η γυναικα του δολοφονου, η φιλη της αννας, η κοραλια καραντη κοκ. Γενικα μου τη δινουν τα στρουμφακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

εγω δεν τους ξερω ολους αυτους...μαλλον απο καποιο σιριαλ....

@Kat-Cat συμμαζευτηκες?

@Diwni τι κανει η λαρισα?

συμμαζευτηκα και ειμαι το πτωμα του ελεους.....Μαγειρευα και πονουσε η πλατη μου τρελα. Αυριο θα γυρισω πιο ανθρωπινα τουλαχιστον! απο το τατουαζ ειναι μωρε. Το βλεπω αποσπασματικα που και που!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat άμα σ πω αυτό σκεφτόμουν; έλεγα στο Βασίλη μου τη δίνει η Αμαλία, μετά πολύ με νευριάζει η Τατιάνα, μετά αυτή η Εύα πολύ αχωνευτη! Μου λέει τι το βλέπεις τότε; χαχα

@Dim83 Ναι τ τατουάζ είναι. Η Λάρισα ωραιότατη όπως πάντα. Βγήκαμε σήμερα αγορά έκανα μερικά ψώνια. Έχει φοβερή αγορά. Ήπιαμε κ τ καφέ μας. Μας έκανε κ ωραίο καιρό.

Κοριτσια όλες Αθήνα μενετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat άμα σ πω αυτό σκεφτόμουν; έλεγα στο Βασίλη μου τη δίνει η Αμαλία, μετά πολύ με νευριάζει η Τατιάνα, μετά αυτή η Εύα πολύ αχωνευτη! Μου λέει τι το βλέπεις τότε; χαχα

@Dim83 Ναι τ τατουάζ είναι. Η Λάρισα ωραιότατη όπως πάντα. Βγήκαμε σήμερα αγορά έκανα μερικά ψώνια. Έχει φοβερή αγορά. Ήπιαμε κ τ καφέ μας. Μας έκανε κ ωραίο καιρό.

Κοριτσια όλες Αθήνα μενετε;

Ε ναι, ολοι εκνευριστικοι αλλα το κουτσοβλεπουμε. Αθήνα ναι!, Έχει καλή αγορά η Λάρισα και ωραία καφέ. Οντως εκανε υπεροχο καιρό σημερα!!! Για βολτούλες ηταν και πολλώ δε μαλλον με ενα μπεμπουλακι μαζι που ειχες εσυ! Εμενα μου στειλε πριν λίγο βιντεο η νυφη μου με την ανηψια μου ντυμενη πεταλουδακι να χορευει heaven is a place on earth και ελιωσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα αν κ δεν το βλεπω...μου αρεσει που το σχολιαζετε! μου θυμιζει λιγο παλιες εποχες που βλεπαμε σιριαλ!

εγω αθήνα μενω @Diwni!

ρε συ @Kat-Cat μην κουραζεσαι. ασε μαγειρεμα για αλλη μερα.φατε κανενα ετοιματζιδικο. αυτο με την πλατη δεν παλευεται. εμενα γενικα με ποναει η μεση. αλλα τωρα τελευταια κ η πλατη. ερειπιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

χαχα αν κ δεν το βλεπω...μου αρεσει που το σχολιαζετε! μου θυμιζει λιγο παλιες εποχες που βλεπαμε σιριαλ!

εγω αθήνα μενω @Diwni!

ρε συ @Kat-Cat μην κουραζεσαι. ασε μαγειρεμα για αλλη μερα.φατε κανενα ετοιματζιδικο. αυτο με την πλατη δεν παλευεται. εμενα γενικα με ποναει η μεση. αλλα τωρα τελευταια κ η πλατη. ερειπιο...

Η πλατη με πιανει οταν ειμαι πανω απο κατσαρολα και κυριως πανω απο νεροχυτη. ΙΣως επειδη το 1,65 μου για καποιο περιεργο λογο χρειαζεται και να σκυβει?!! Απίστευτο! αχαχαχχαχα. Είπα να μαγειρεψω και εγώ επειδη τωρα 3 μερες τρωγαμε εξω με την εκδρομη. Αλλά τα παιξε η πλατη μου. Το συγκεκριμενο σιριαλ ενα επεισοδιο να δεις θα καταλαβεις αν σου πουμε την ιστορια να ξερεις. Ειναι ολοι οι αταλαντοι μαζεμενοι και παιζουν, αλλα για καποιο περιεργο λογο παντα το βαζω κανα μισαωρακι στο χαζολογημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω έτσι! Άσε π δ εχει κ τπτ αλλο. Λίγο τ βλέπω λίγο κοιμιζω τ μωρο λίγο τρώω λίγο απ όλα τέλος πάντων. Για να μην πω για τη γυναίκα τ Ορφέα π έχει τόσο κλαψιαρικη φωνή π μ σπάει τα νεύρα χαχαχ

Ωραία είναι να χεις τ μπεμπουλακι μαζί αρκεί να μη γκρινιάζει κ σήμερα τ πουλάκι μ έλιωσε στον υπνο οπότε κ ψώνια έκανα κ καφέ ήπιαμε κ όλα καλα.

Αχ πόσο μ αρέσει η Αθήνα. 4.5 χρόνια εμένα σε νησιά οπότε ήταν ενδιάμεσος σταθμός. Τώρα κατεβαίνουμε μια φορά τ χρόνο Μάρτιο συνήθως. Φέτος θα κατέβουμε Απρίλιο όλοι μαζί.

Αχ μέση, πλάτη, χέρια... ετοιμαστείτε κ σε ένα χρόνο τ πολύ από τώρα π θα σηκώνετε τα νινια σας θα μπουν πολλά μέλη τ σώματος σας στο κλαμπ χαχαχ Είπα κπ στιγμή ένα μασαζακι θα πάω να τ κάνω.

@Kat-Cat τι καλό μαγειρεύεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

Και γω έτσι! Άσε π δ εχει κ τπτ αλλο. Λίγο τ βλέπω λίγο κοιμιζω τ μωρο λίγο τρώω λίγο απ όλα τέλος πάντων. Για να μην πω για τη γυναίκα τ Ορφέα π έχει τόσο κλαψιαρικη φωνή π μ σπάει τα νεύρα χαχαχ

Ωραία είναι να χεις τ μπεμπουλακι μαζί αρκεί να μη γκρινιάζει κ σήμερα τ πουλάκι μ έλιωσε στον υπνο οπότε κ ψώνια έκανα κ καφέ ήπιαμε κ όλα καλα.

Αχ πόσο μ αρέσει η Αθήνα. 4.5 χρόνια εμένα σε νησιά οπότε ήταν ενδιάμεσος σταθμός. Τώρα κατεβαίνουμε μια φορά τ χρόνο Μάρτιο συνήθως. Φέτος θα κατέβουμε Απρίλιο όλοι μαζί.

Αχ μέση, πλάτη, χέρια... ετοιμαστείτε κ σε ένα χρόνο τ πολύ από τώρα π θα σηκώνετε τα νινια σας θα μπουν πολλά μέλη τ σώματος σας στο κλαμπ χαχαχ Είπα κπ στιγμή ένα μασαζακι θα πάω να τ κάνω.

@Kat-Cat τι καλό μαγειρεύεις;

Μασαζακιιιιιι! Το βασιλειο μου για μασαζακι! Μπορω να καθομαι με τις ωρες!!!!! Σημερα δεν εκανα και τιποτα φοβερο γιατι γυρισα πολυ αργα, μια μακαροναδα με μανιταρια φρεσκα και κρασι που φτιαχνω και μου αρεσουν εμενα πολυ. αυριο με βλεπω να κανω κανα σπανακορυζο που χουμε καιρο να φαμε. Αχ τι καλο το νινι σου!!!! Παντως η αληθεια ειναι οτι γενικα καθε φορα που κραταω μωρα για ωρα πονανε τρελα τα χερια μου. Αφου απορω με τις μαμαδες σε αυτο το θεμα. Εμενα τρεμουν τα χερια μου κυριολεκτικα μετα απο ωρα αγκαλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μασαζακιιιιιι! Το βασιλειο μου για μασαζακι! Μπορω να καθομαι με τις ωρες!!!!! Σημερα δεν εκανα και τιποτα φοβερο γιατι γυρισα πολυ αργα, μια μακαροναδα με μανιταρια φρεσκα και κρασι που φτιαχνω και μου αρεσουν εμενα πολυ. αυριο με βλεπω να κανω κανα σπανακορυζο που χουμε καιρο να φαμε. Αχ τι καλο το νινι σου!!!! Παντως η αληθεια ειναι οτι γενικα καθε φορα που κραταω μωρα για ωρα πονανε τρελα τα χερια μου. Αφου απορω με τις μαμαδες σε αυτο το θεμα. Εμενα τρεμουν τα χερια μου κυριολεκτικα μετα απο ωρα αγκαλιας.

πες μας κ εμας τη συνταγη. αγαπω μανιταρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...