Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Μπλε σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο.Υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις η μαμά πχ ενώ κάπνιζε με το που έμεινε έγκυος δεν μπορούσε ούτε να το μυρίσει. Ταμπέλες καλό είναι να μη βάζουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel να το προσπαθησεις για το δικο σου καλο πρωτιστως. εισαι κ μικρουλα ακομη. με τα χρονια θα δεις θα αναθεωρησεις μερικα πραγματα. γερη να εισαι και ολα γινονται. να το θυμασαι. θελει απλα ψυχικη δυναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko και @Μπλε φυσικα και καλο ειναι να μην γενικευουμε. εδω ωστοσο ολοι λεμε τη γνωμη μας. και ολες οι γνωμες ειναι καλοδεχουμενες. αλλωστε ο καθενας κανει τις επιλογες του στο τελος της μερας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει γινει πολύ χοτ αυτο το τοπικ παντως. Πρώτη μερα και εκανε τοσες σελίδες! Το θελε ενα γενικου περιεχομενου, γιατι ολη την ωρα αδιαθετησα, αδιαθετησες, με ποναει η κοιλια μου, εχω λιγουρα, εχω καφε εχω μπεζ, κοντεψαμε το καψουμε το κεφαλι μας! Δηλαδη σημερα ειπα ευτυχωςπου ειχα πολλη δουλεια και δε σκεφτομουν. Τελος να πω οτι εχω τηρησει και δεν μπαινω πουθενα αλλου στο ιντερνετ! Δε σκεφτομαι καθε μερα σε ποσες μερες ξεκιναω τεστ, σε ποια μερα ειμαι τωρα κλπ και γενικα τουλαχιστον (με εξαιρεση καποιες στιγμες που θα ψιλοπεσω ) ειμαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko και @Μπλε φυσικα και καλο ειναι να μην γενικευουμε. εδω ωστοσο ολοι λεμε τη γνωμη μας. και ολες οι γνωμες ειναι καλοδεχουμενες. αλλωστε ο καθενας κανει τις επιλογες του στο τελος της μερας. 

Εννοειταιιιιιιιι!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το τοπικ επρεπε να λεγεται "οτι του φανει του λολοστεφανη".

απο ευρεση εργασιας και απολυσεις μεχρι πως να κοψετε το τσιγαρο.

μπραβο @Kat-Cat. θελει ψυχραιμια. ακουγεται γραφικο αλλα ετσι ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

το τοπικ επρεπε να λεγεται "οτι του φανει του λολοστεφανη".

απο ευρεση εργασιας και απολυσεις μεχρι πως να κοψετε το τσιγαρο.

μπραβο @Kat-Cat. θελει ψυχραιμια. ακουγεται γραφικο αλλα ετσι ειναι.

Κι όμως θα βοηθούσε χαχαχαχαχα είχα καιρό να ακούσω αυτην τη φράση με τον λολοστεφανη και με έχει πιάσει νευρικό γέλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 και @zoi.ko η αλήθεια ειναι οτι μετάνιωσα και που εξαρχής το έψαξα. Θα μου πεις οταν ξεκινας κατι παντα προσπαθεις να συλλεξεις πληροφοριες γυρω απο αυτο, αλλα ημουν τοσο ηρεμη μεχρι πριν 2-3 μηνες που πραγματικα πολυ χειροτερο αποτελεσμα ειχε. Τελοσπαντων, προσπαθω να ανασυγκροτουμαι. Καπως ετσι ψαχνοντας πληροφοριες βρεθηκα και στο φορουμ και ημουν πολυ διστακτικη για το αν επρεπε να μπω να γραψω και να συμμετασω γιατι θεωρουσα οτι μπορει να φαω ακομα μεγαλυτερο κολλημα (Δεν κρυβω πως ακομα και τωρα εχω ενδοιασμους που συμμετεχω και γράφω). Προσπαθω λοιπον να μπαινω σε γενικοτερα θεματα και ανακουφιστηκα που πια εδω που γραφω δε λεγεται συμπτωματα εγκυμοσυνης. Με αγχωνε πια γιατι καθε φορα ενιωθα πως μονο εγω δε νιωθω ποτε τιποτα (Ορθως βεβαια εκ του αποτελεσματος μου). Το ευχαριστο πάντως ειναι οτι συναντας ευγενικα ατομα, πράγμα σπάνιο ειδικά πίσω από φορουμς ανωνυμίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακο κοριτσια μου ειναι τουλαχιστον για εμενα , οτι σας χανω καλε και ξεχναω να απαντησω σε καποια.
Ποιες περιμενουμε ακομα να μην τις επισκεφτει η περιοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Το κακο κοριτσια μου ειναι τουλαχιστον για εμενα , οτι σας χανω καλε και ξεχναω να απαντησω σε καποια.
Ποιες περιμενουμε ακομα να μην τις επισκεφτει η περιοδος;

μονο η @Kukki Νομιζω εμεινε αλλα αργει λιγο ακομα για να περιμενει! Οι υπόλοιπες διανυουμε την κοκκινη φάση μας. Καλα χανουμε ολοι ποσταρισματα δε γινεται! Δε φανταζομαι να παρεξηγειται και καμια ειναι απολυτα λογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat είναι πώς το διαχειρίζεται κανείς πάντως πέρα από την πλάκα μπράβο σου.Ο γιατρός μου έχει πει όποτε νιώθω κάτι η πονάω να πηγαίνω εκεί και όχι να ψάχνω στον Dr google!Μπορεί κάτι να ψάχνω αραιά και που αλλά αν δω κάτι που από τον τίτλο καταλαβαίνω ότι θα με αγχωσει το κλείνω με τη μία!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat είναι πώς το διαχειρίζεται κανείς πάντως πέρα από την πλάκα μπράβο σου.Ο γιατρός μου έχει πει όποτε νιώθω κάτι η πονάω να πηγαίνω εκεί και όχι να ψάχνω στον Dr google!Μπορεί κάτι να ψάχνω αραιά και που αλλά αν δω κάτι που από τον τίτλο καταλαβαίνω ότι θα με αγχωσει το κλείνω με τη μία!? 

και πολυ σωστα σου τα χει πει. Εγω οταν πηγα τον Δεκεμβριο δεν ειχα αρχισει να γκουγκλαρω πολυ. αμα του το λεγα θα μου σπαγε το κεφαλι μλλον :P

@Μπλε για σποράκια εχουμε ακομα καιρο (κανεις δεν ξερει ποσο), προς το παρον ετοιμαζουμε αυγα σιγα σιγα σαν τις κοτες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε αύριο τα παραλαμβάνω και από Τρίτη ξεκινάμε.Ε τώρα από περιέργεια που δεν ξέρω καν πως είναι μπορεί να κανω κανένα δοκιμαστικό.?

@Kat-Cat εγώ του τα είχα πει και κούναγε τα κεφάλι του χαχα.

6-7 μέρες πριν αδιαθετισω που μου έκανε υπέρηχο είχαν ήδη ξεκινήσει να ετοιμάζονται τα καλά γι αυτην την ωορρηξία. Ήταν 2 από δεξιά.Δεν ήξερα ότι φαίνονται τόσο νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel εγώ από ανυπομονησία και μόνο θα το έκανα αλλά αν μπορείς να περιμένεις κι άλλο περίμενε για σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Castrop rauxel να το προσπαθησεις για το δικο σου καλο πρωτιστως. εισαι κ μικρουλα ακομη. με τα χρονια θα δεις θα αναθεωρησεις μερικα πραγματα. γερη να εισαι και ολα γινονται. να το θυμασαι. θελει απλα ψυχικη δυναμη.

Molis diavasa to post sou lew kai telooooos mexri na kanw tin xoriaki gt molis psilomalwsa me ton adra mou oti exw pei 5 kai ekana 1 parapanw!!!!To orkistika stin koroula mou den to ksana vazw sto stoma karameles pou kene apo edw kai pera kai ksereis gt???Epeidi exw psixiki dunami kai ama thelw pragmatika lew kai telos!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Castrop rauxel εγώ από ανυπομονησία και μόνο θα το έκανα αλλά αν μπορείς να περιμένεις κι άλλο περίμενε για σιγουριά!

Etsi sas rwtisa na parw gnwmes tha to kamw etsi k alliws kai oti ginei!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Egw telika na kanw ena test egkumosinis tin 10 mera meta tin emvruometafora gt exw diavasei oti polla koritsia exoun kanei kai exei deiksei ti lete?

εγω γενικα ειμαι της αναμονης. πιστευω οτι η φυση ειναι ετσι για καποιο λογο. γιαυτο ερχεται περιοδος 14 μερες μετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Molis diavasa to post sou lew kai telooooos mexri na kanw tin xoriaki gt molis psilomalwsa me ton adra mou oti exw pei 5 kai ekana 1 parapanw!!!!To orkistika stin koroula mou den to ksana vazw sto stoma karameles pou kene apo edw kai pera kai ksereis gt???Epeidi exw psixiki dunami kai ama thelw pragmatika lew kai telos!!!!????

μπραβο κοριτσακι. προσπαθησε το. χαιρομαι εστω κ αν σε εκανα να σκεφτεις αισιοδοξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83 και @zoi.ko η αλήθεια ειναι οτι μετάνιωσα και που εξαρχής το έψαξα. Θα μου πεις οταν ξεκινας κατι παντα προσπαθεις να συλλεξεις πληροφοριες γυρω απο αυτο, αλλα ημουν τοσο ηρεμη μεχρι πριν 2-3 μηνες που πραγματικα πολυ χειροτερο αποτελεσμα ειχε. Τελοσπαντων, προσπαθω να ανασυγκροτουμαι. Καπως ετσι ψαχνοντας πληροφοριες βρεθηκα και στο φορουμ και ημουν πολυ διστακτικη για το αν επρεπε να μπω να γραψω και να συμμετασω γιατι θεωρουσα οτι μπορει να φαω ακομα μεγαλυτερο κολλημα (Δεν κρυβω πως ακομα και τωρα εχω ενδοιασμους που συμμετεχω και γράφω). Προσπαθω λοιπον να μπαινω σε γενικοτερα θεματα και ανακουφιστηκα που πια εδω που γραφω δε λεγεται συμπτωματα εγκυμοσυνης. Με αγχωνε πια γιατι καθε φορα ενιωθα πως μονο εγω δε νιωθω ποτε τιποτα (Ορθως βεβαια εκ του αποτελεσματος μου). Το ευχαριστο πάντως ειναι οτι συναντας ευγενικα ατομα, πράγμα σπάνιο ειδικά πίσω από φορουμς ανωνυμίας.

@Kat-Cat καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ αυτα που λες. και τους ενδοιασμους. καπως ετσι νιωθω κ εγω. διαβαζα αρκετο καιρο πριν γραψω. και οταν αρχισα να γραφω ηταν για να ρωτησω κατι ή να συμβουλεψω καποια κοπελα αν ενιωθα οτι εχω κατι να πω. το πρωτο μου ποστ ηταν για τα συνεχη τεστ κ τις χοριακες. οτι δεν πρεπει να μπαινουν τα κοριτσια σε αυτο το τριπακι. γενικα δεν θα μπω στη λογικη του "σημερα κανω τεστ", "σημερα ειναι η μερα", "σημερα κανω χοριακη" εδω. δεν το κανω γενικα. ποσο μαλλον εδω. εμενα οχι απλα δεν θα με βοηθουσε αλλα θα με αγχωνε.ομως το να πουμε 2 λογια για τις εξετασεις μας και την επιθυμια μας και ελπιζω και αυριο μεθαυριο για την εγκυμοσυνη μας... δεν ειναι κακο. απλα, παν μετρον αριστον. αυτα τα λιγα. πολλα εγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...