Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Ονομα χρήστη Καλημέρα κορίτσι μου. Τα τεστ είναι της ίδιας η άλλης εταιρείας από τα χθεσινα;

Οχι εχθες εκανα τα predictor digital και σημερα τα iq

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καταρχάς αυριο το πρωι? Πολύ αργο μικροβιολογικό, Τις χοριακές τις δίνουν αυθημερον πάντα. Τελοσπάντων, κυρίως σου επιτείνει το άγχος αυτή η καθυστέρηση. Τώρα για τα αρνητικά τεστάκια που λες σημερα ενώ χτες ήταν θετικά μήπως δεν τα χρησιμοποίησες σωστά? Θα σου δείξει η χοριακή. Ακόμα και χτυπα ξύλο καμια βιοχημική να ηταν και να μην ανιχνευει την β χοριακη σημερα το τεστ θα το καταλάβεις απο την τιμή που προφανώς δε θα ειναι ακόμα μηδεν αλλα θα ειναι πχ 10.

Και εγω πιστευα οτι βγαινουν την ιδια μερα...αυτη η αναμονη ειναι το χειροτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη κορίτσι μ κάθε τεστ έχει άλλη ευαισθησία. Μην απογοητεύεσε κ καλα αποτέλεσματα με την χοριακη σου! Πιστεύω πως είσαι έγκυος κ όλα θα πάνε Καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλημερα...σημερα πηγα για χοριακη μ ειπαν θα βγει αυριο το πρωι...και πηρα αλλο ενα διπλο τεστ κ βγηκαν αρνητικα...εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικα....

εγω πιστευω οτι αυτο που ειπανε και τα αλλα κοριτσια οτι καθε τεστ εχει αλλη ευαισθησια και μπορει απλα ακομα η ορμονη να μην εχει ανεβει τοσο πολυ ωστε να την πιασουν ολα τα τεστ!!!! μην πεφτεις θετικα!!!!!!!! εγω εχω ακουσει για λαθος αρνητικο τεστ  αλλα οχι για λαθος θετικο τεστ !!οποτε υπομονη και θετικη σκεψη !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή  εβδομάδα!!!!
Μια χαρούλα είμαι εγώ, πέρασα ένα ωραίο Σ/Κ με τον άντρα μου και  χάθηκα τελείως.. Εγω κοριτσάκια αίμα δεν έχω δει καθόλου , να χτυπήσω ξύλο και δεν μπορώ να πω οτι ξεκουράζομαι και τρελλά.. ούτε πολλά υγρά έχω..που και που κάτι λίγα.. utrogestan μου έχει δώσει προληπτικά ένα κάθε βράδυ των 100mg γιατί των 200mg που έπαιρνα την προηγούμενη φορά με χάλαγε πολύ!!! Επίσης ενώ δεν έχω θέμα , η γιατρός είπε πως επειδή είμαι καπνίστρια ίσως χρειαστεί να πάρω και salospir αργότερα.. όμως λέω γι'αυτό να πάρω και δεύτερη γνώμη..
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι πέρασε τελείως η ενόχληση στο στομάχι.. βέβαια δεν το αφήνω και ποτέ άδειο , τσιμπολογάω συχνά γιατί όταν αδειάζει γουργουρίζει..
Ονομα χρήστη Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι μια θετική χοριακή και να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή  εβδομάδα!!!!
Μια χαρούλα είμαι εγώ, πέρασα ένα ωραίο Σ/Κ με τον άντρα μου και  χάθηκα τελείως.. Εγω κοριτσάκια αίμα δεν έχω δει καθόλου , να χτυπήσω ξύλο και δεν μπορώ να πω οτι ξεκουράζομαι και τρελλά.. ούτε πολλά υγρά έχω..που και που κάτι λίγα.. utrogestan μου έχει δώσει προληπτικά ένα κάθε βράδυ των 100mg γιατί των 200mg που έπαιρνα την προηγούμενη φορά με χάλαγε πολύ!!! Επίσης ενώ δεν έχω θέμα , η γιατρός είπε πως επειδή είμαι καπνίστρια ίσως χρειαστεί να πάρω και salospir αργότερα.. όμως λέω γι'αυτό να πάρω και δεύτερη γνώμη..
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι πέρασε τελείως η ενόχληση στο στομάχι.. βέβαια δεν το αφήνω και ποτέ άδειο , τσιμπολογάω συχνά γιατί όταν αδειάζει γουργουρίζει..
Ονομα χρήστη Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι μια θετική χοριακή και να πάνε όλα καλά!!!

Μπράβο κορίτσι μου! Σαλοσπιρ προληπτικά μου έδωσε και μένα σκέψου για άλλο λόγο βεβαια. Οι απόψεις δυιστανται σε αυτό καθώς η ενδοκρινολόγος πχ θεωρεί οτι δε χρειάζεται να το παίρνω αλλα σου λέει για τη φάση της εγκυμοσύνης ή το πριν από αυτην οκ δεν πειραζει. Απλά να το παιρνεις με γεμάτο στομάχι. Δεν ειναι κάτι φοβερο και γενικώς βοηθάει αρκετά μην το φοβάσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Σαλοσπιρ προληπτικά μου έδωσε και μένα σκέψου για άλλο λόγο βεβαια. Οι απόψεις δυιστανται σε αυτό καθώς η ενδοκρινολόγος πχ θεωρεί οτι δε χρειάζεται να το παίρνω αλλα σου λέει για τη φάση της εγκυμοσύνης ή το πριν από αυτην οκ δεν πειραζει. Απλά να το παιρνεις με γεμάτο στομάχι. Δεν ειναι κάτι φοβερο και γενικώς βοηθάει αρκετά μην το φοβάσαι!

Με τρομάζει λίγο που αραιώνει το αίμα.. ευχαριστώ κοριτσάκι μου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Με τρομάζει λίγο που αραιώνει το αίμα.. ευχαριστώ κοριτσάκι μου :) 

οχι αληθεια μη σε ανησυχει. Σε πολλες περιπτωσεις αν δεις τι ευεργετικα αποτελεσματα εχεις για πολλες εγκυμοσυνες δε θα το πιστευεις. Πχ για παλκουντα αν θυμαμαι καλα. Η κολλητη μου η μια πχ που ειχε χοντρο θεμα κιολας με τρομακτικες πιθανοτητες μη επιτυχους εκβασης της εγκυμοσυνης λογω μιας κληρονομικης ασθενειας στο αιμα που εχει και λογω του οτι επρεπε να κοψει την αγωγη της στην εγκυμοσυνη, με το σαλοσπιρ παρεα πηγαν ολα καλα ως το τελος. Ο,τι σου πει και ο γιατρος. συζητα το και μαζι του και μην ανησυχεις! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Τον Σεπτέμβριο 2017 πέρασα μία παλίνδρομη με εξωσωματική κ τώρα ξαναέμεινα έγκυος.Το Σάββατο έκανα την πρώτη μου χοριακή με αποτέλεσμα 105 κ σήμερα μου είπαν να την επαναλάβω κ ήταν 190.Δεν έπρεπε να ανέβει κι άλλο?Φοβάμαι η αλήθεια είναι μήπως κι αυτή τη φορά δεν πάμε καλά.Τώρα ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω άλλη μία την Τετάρτη για να δούμε. Έχει τύχει σε καμία παρόμοια κατάσταση κ να προχώρησε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Margo84εχει τυχει σε φιλη μου ανεβηκε τη δευτερη φορα ελαχηστα και μετα στο φουλ και ολα πηγανε καλα εσυ απλα να εισαι χαλαρη!!!!καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30  ευχαριστώ πολύ αλλά όπως καταλαβαίνεις ,όταν έχεις καεί μία φορά μετά ...είσαι ακόμα πιο επιφυλακτική.Μακάρι να δυναμώσει το σποράκι μου κ να μου δώσει διπλάσια χαρά την Τετάρτη. Τουλάχιστον μου είπαν ότι είναι θετικό σημάδι η αύξηση.Αλλά και πάλι δεν θέλω απλά να με καθησυχάζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Ονομα χρήστη κορίτσι μ κάθε τεστ έχει άλλη ευαισθησία. Μην απογοητεύεσε κ καλα αποτέλεσματα με την χοριακη σου! Πιστεύω πως είσαι έγκυος κ όλα θα πάνε Καλά.

Ευχαριστώ πολυ μου δίνετεπολυ κουραγιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margo84 είπε:

@love30  ευχαριστώ πολύ αλλά όπως καταλαβαίνεις ,όταν έχεις καεί μία φορά μετά ...είσαι ακόμα πιο επιφυλακτική.Μακάρι να δυναμώσει το σποράκι μου κ να μου δώσει διπλάσια χαρά την Τετάρτη. Τουλάχιστον μου είπαν ότι είναι θετικό σημάδι η αύξηση.Αλλά και πάλι δεν θέλω απλά να με καθησυχάζουν.

Μονο επιφυλακτικη κοπελα μου σε καταλαβαινω αλλα δυστηχως το να σκεφτομαστε αρντικα δεν μας κανει καλο παρα μονο κακο ολα καλα θα πανε σκεψου θετικα πιστη και θα δεις!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή  εβδομάδα!!!!
Μια χαρούλα είμαι εγώ, πέρασα ένα ωραίο Σ/Κ με τον άντρα μου και  χάθηκα τελείως.. Εγω κοριτσάκια αίμα δεν έχω δει καθόλου , να χτυπήσω ξύλο και δεν μπορώ να πω οτι ξεκουράζομαι και τρελλά.. ούτε πολλά υγρά έχω..που και που κάτι λίγα.. utrogestan μου έχει δώσει προληπτικά ένα κάθε βράδυ των 100mg γιατί των 200mg που έπαιρνα την προηγούμενη φορά με χάλαγε πολύ!!! Επίσης ενώ δεν έχω θέμα , η γιατρός είπε πως επειδή είμαι καπνίστρια ίσως χρειαστεί να πάρω και salospir αργότερα.. όμως λέω γι'αυτό να πάρω και δεύτερη γνώμη..
Το μόνο που με προβληματίζει είναι οτι πέρασε τελείως η ενόχληση στο στομάχι.. βέβαια δεν το αφήνω και ποτέ άδειο , τσιμπολογάω συχνά γιατί όταν αδειάζει γουργουρίζει..
Ονομα χρήστη Συγχαρητήρια κορίτσι μου, εύχομαι μια θετική χοριακή και να πάνε όλα καλά!!!

Ειρηνουλα μου,μην αγχώνεσαι!!Κι εγώ αγχώθηκα πολύ γιατί σταμάτησαν οι ενοχλήσεις στο στομάχι μου τη προηγούμενη εβδομάδα...Αλλά χθες επέστρεψαν δριμυτερες!!Με πέθανε το στομάχι μου χθες..Το βράδυ ηρέμησα..Και σήμερα είμαι πάλι μια χαρά..Ότι να 'ναι!!???

Υγρά έχω βεβαια αρκετά και μπορώ να πω ότι με κουραζει λίγο όλο αυτό..

Όλα καλά θα πάνε,κορίτσι μου!!

@Ονομα χρήστη, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι για αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Ειρηνουλα μου,μην αγχώνεσαι!!Κι εγώ αγχώθηκα πολύ γιατί σταμάτησαν οι ενοχλήσεις στο στομάχι μου τη προηγούμενη εβδομάδα...Αλλά χθες επέστρεψαν δριμυτερες!!Με πέθανε το στομάχι μου χθες..Το βράδυ ηρέμησα..Και σήμερα είμαι πάλι μια χαρά..Ότι να 'ναι!!???

Υγρά έχω βεβαια αρκετά και μπορώ να πω ότι με κουραζει λίγο όλο αυτό..

Όλα καλά θα πάνε,κορίτσι μου!!

@Ονομα χρήστη, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι για αύριο!!

Καλημερα κοριρσια τι κανετε????περιμενω τα αποτελεσματα απο τη χοριακη νιωθω οτι δεν περνουν τα δευτερολεπτα...??

Επεξεργάστηκε από Ονομα χρήστη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Βγηκαβ τα παοτελεσματα...ειναι θετικη 1 μερα πριν την περιοδο 86 μοναδες....τι κετε καλη ειναι????

Πάρα πολύ καλή! Συγχαρητήρια και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Βγηκαβ τα παοτελεσματα...ειναι θετικη 1 μερα πριν την περιοδο 86 μοναδες....τι κετε καλη ειναι????

Συγχαρητήρια! Τέλεια είναι εγώ είχα τόσο με μια μέρα καθυστέρηση! Μπράβο να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!! @Ονομα χρήστη Συγχαρητήρια κορίτσι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Τέλεια η χοριακη σου, δεν σου είπε να την επαναλάβεις  την Τετάρτη;; Το λεω για δείτε διπλασιασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Ειρηνουλα μου,μην αγχώνεσαι!!Κι εγώ αγχώθηκα πολύ γιατί σταμάτησαν οι ενοχλήσεις στο στομάχι μου τη προηγούμενη εβδομάδα...Αλλά χθες επέστρεψαν δριμυτερες!!Με πέθανε το στομάχι μου χθες..Το βράδυ ηρέμησα..Και σήμερα είμαι πάλι μια χαρά..Ότι να 'ναι!!???

Υγρά έχω βεβαια αρκετά και μπορώ να πω ότι με κουραζει λίγο όλο αυτό..

Όλα καλά θα πάνε,κορίτσι μου!!

@Ονομα χρήστη, καλά αποτελέσματα σου εύχομαι για αύριο!!

Ρένα μου καλημέρα!! Είναι περίεργα , η προηγούμενη εβδομάδα ξεκίνησε με πολλά συμπτώματα και από την Πέμπτη κόπηκαν μαχαίρι... τι τραβάμε και εμείς τα κοριτσακια.. αύριο έχω υπέρηχο και εγώ όπως κι εσυ!! Κοντός ψαλμός δηλαδή.. σήμερα θα βγουν και τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού.. Αχ άντε να ησυχάσουμε λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα !!! @Ονομα χρήστη Συγχαρητήρια κορίτσι!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! Τέλεια η χοριακη σου, δεν σου είπε να την επαναλάβεις  την Τετάρτη;; Το λεω για δείτε διπλασιασμό..

Καλημετα ευχαριατω πολυ!!!οχι μου ειπε σε μι εβδομαδα επειδη λεει ειναι πολυ νωρις....σημερα κανονικα ηταν να μ ερθει περιοδος...λες να του πω να την κανω νωριτερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστη κορίτσι Μ συγχαρητήρια! Ο γιατρός σ είπε να την επαναλάβεις την άλλη βδομάδα γτ σε 2 μέρες πάλι χαμηλή θα είναι. Για να μη σε βάζει στη διαδικασία των χοριακων. Κ μένα π η χοριακη Μ ξεκίνησε με 78 μονάδες την επανελαβα σε μια βδομάδα κ είχε φθάσει τις 1400 οπότε κ πήγα για υπέρηχο. Κάνε λίγη υπομονη! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Ονομα χρήστη κορίτσι Μ συγχαρητήρια! Ο γιατρός σ είπε να την επαναλάβεις την άλλη βδομάδα γτ σε 2 μέρες πάλι χαμηλή θα είναι. Για να μη σε βάζει στη διαδικασία των χοριακων. Κ μένα π η χοριακη Μ ξεκίνησε με 78 μονάδες την επανελαβα σε μια βδομάδα κ είχε φθάσει τις 1400 οπότε κ πήγα για υπέρηχο. Κάνε λίγη υπομονη! Όλα καλά θα πάνε!

Ευχαριστω πολυ...στον πρωτο υπερηχο τι βλεπεις???την καρδουλα τ ποτε την ακουσες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ευχαριστω πολυ...στον πρωτο υπερηχο τι βλεπεις???την καρδουλα τ ποτε την ακουσες???

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

Στον πρωτο υπέρηχο που γίνεται συνήθως 5-7εβδομάδων βλέπετε σακο κυρίως. Καρδουλα ειναι νωρίς. Εμεις νομιζω καρδούλα ειδαμε 9 εβδομάδων. Γενικά οταν ανεβει η χοριακη τις 1500 θα σου πει να πας λογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...