Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η oasis είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!χτες εκανα τεστακι ωορρηξιας 21:00 βραδυ της clearblue το ψηφιακό και βγήκε το χαμογελάκι!!! Ηρθα σε επαφή χτες.. Να ερθω κ σημερα πρωι?!ετσι για πιο σίγουρα?? ?Σκεφτομαι να κανω κ μετρηση προγεστερονης ξανα, η προηγουμενη ηταν πάτος.. ΣΕ 7 μερες να παω για τη μετρηση προγεστερονης? Το Σαββατο16/6 δηλαδη?Εχω να αδιαθετησω στο μεταξυ απο 24/4..ο,οοοτι να 'ναι!! Αν ειμαι αδιαθετη το Σαββατο-την ημερα της μετρησης εχει νοημα να μετρησω προγεστερονη?Πρωινη ωρα να παω για μετρηση? Παιζει ρολο? Παρακαλω απαντηστε μου.. Ασχετο, αλλα η γυναικολογος μου με ειχε βαλει να μετρησω προγεστερονη 23η μερα του κυκλου.. Δηλαδή στις 16/5.. 0,13 η τιμη προγεστερονης, πιο κατω δεν παει, πιάσαμε πάτωμα!Κ της ελεγα της ιατρου:αφου δεν εχω σταθερο κυκλο.. Αδιαθετω καθε 38 μερες, καθε 42, καθε 45...τι εγκυροτητα θα εχει η μετρηση????Ο κυκλος ειναι ασταθης, ποια 23η μερα να μετρησω.. Το χάος! Τελοσπαντων.. Θα αλλαξω γυναικολογο.. Σκεφτομαι να παω στον κ. Νικόλαο Σαλάκο που ειναι στο Αρεταίειο.. Κ εχω πληροφοριες οτι ειναι πολυ σωστος επιστημονας κ άααανθρωπος! Με ενδιαφερει να δειχνει κατανόηση κ επιμέλεια στο θεμα μου ο γιατρος κ οχι να με ξεπεταει.Αν γνωριζει καποια απο εσας τον  Μαιευτηρα-Γυναικολογο κ. Νικολαο Σαλάκο απο δικη της εμπειρια, θα το εκτιμουσα παρα πολυ να μου εδινε πληροφοριες... Ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας στο τεραστιο κειμενο που παραθέτω. ??

Καλημέρα, @oasis!!!Κορίτσι μ,δεν ξέρω να σε διαφωτισω για τη μέτρηση προγεστερόνης αλλά γιατί εγώ την έκανα μαζι με άλλες εξετάσεις στην αρχή της περιοδου μου..Καλύτερα να βρεις ένα γιατρό που εμπιστεύεσαι και να ακολουθείς τις οδηγίες του και όχι να κάνεις μόνη σου κινήσεις..

Δυστυχώς ούτε το γιατρό που αναφέρεις γνωρίζω..

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? 

Να ρωτήσω? 

Έχετε ακούσει ότι τα μπάνια στη θάλασσα βοηθούν στην σύλληψη? 

Καλημέρα, @skooby!!! Τι κανεις;?Δεν έχω ακούσει ότι η θάλασσα βοηθάει στη σύλληψη...Το διάβασες κάπου;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσι μου είναι η πρακτική κάθε γιατρού..Δεν χάνεις κάτι να επιμείνεις πάντως..Εμένα με το που της είπα για καφέ μου χορήγησε τρία τη μέρα και εξαφανίστηκαν τα καφέ άμεσως..

Κατα τα άλλα ειμαι μια χαρά..Λίγες ενοχλήσεις στο στομάχι και πονακια ακόμα έχω.. Εννοείται πως η δυσκοιλιότητα και η κόπωση συνεχίζονται..

Εσύ πως είσαι?Πότε περιμένεις;?

@Irene_D,εσύ τι κάνεις;?

σημερα ξεκινησαν τα προεορτια οποτε ισως αυριο! Αν οντως ερθει ετσι τοτε επανηλθε ο κανονικος μου κυκλος και αυτο θα με κανει λιγο πιο χαρουμενη γιατι θα ειναι δειγμα του οτι επανηλθα!Αν ξαναρθει εκεινη η ωρα θα του το ξαναπω και βλεπουμε. Ειχα καφετια και εγω αλλα ο ιδιος τα θεωρει απολυτα φυσιολογικα σε καθε εγκυμοσυνη. Διαβασα πολυ για την προγεστερονη και ισως εχει δικιο που δεν τη δινει, γιατι τη θεωρει ψιλοπεριττη αν η τιμη σου βγει ενταξει, απτην αλλη για το μια στο εκατομμυριο ισως καλυτερα και να την παιρνεις. @oasis προγεστερονη κανονικα κανεις μια βδομαδα πριν σου ρθει η περιοδος. Σε ενα μεσο κυκλο 28 ημερων αυτη ειναι η 21ημερα. Τωρα σε εναν ασταθη κυκλο ειναι δυσκολο να βρεις το πικ της δυστυχως....Για το τεστακι μολις αυτο βγει θετικο την ιδια και την επομενη μερα αλλα και τη μεθεπομενη ερχεσαι σε επαφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? 

Να ρωτήσω? 

Έχετε ακούσει ότι τα μπάνια στη θάλασσα βοηθούν στην σύλληψη? 

Δεν το εχω ακουσει, αλλα καλοκαιρι ειναι ουτως ή αλλως θα κανουμε οποτε βοηθουν δε βοηθουν τα μπανια δε θα τα χασουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Κορίτσια τ κάνετε? 

Να ρωτήσω? 

Έχετε ακούσει ότι τα μπάνια στη θάλασσα βοηθούν στην σύλληψη? 

Ποτέ μου δεν το έχω ακούσει αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

σημερα ξεκινησαν τα προεορτια οποτε ισως αυριο! Αν οντως ερθει ετσι τοτε επανηλθε ο κανονικος μου κυκλος και αυτο θα με κανει λιγο πιο χαρουμενη γιατι θα ειναι δειγμα του οτι επανηλθα!Αν ξαναρθει εκεινη η ωρα θα του το ξαναπω και βλεπουμε. Ειχα καφετια και εγω αλλα ο ιδιος τα θεωρει απολυτα φυσιολογικα σε καθε εγκυμοσυνη. Διαβασα πολυ για την προγεστερονη και ισως εχει δικιο που δεν τη δινει, γιατι τη θεωρει ψιλοπεριττη αν η τιμη σου βγει ενταξει, απτην αλλη για το μια στο εκατομμυριο ισως καλυτερα και να την παιρνεις. @oasis προγεστερονη κανονικα κανεις μια βδομαδα πριν σου ρθει η περιοδος. Σε ενα μεσο κυκλο 28 ημερων αυτη ειναι η 21ημερα. Τωρα σε εναν ασταθη κυκλο ειναι δυσκολο να βρεις το πικ της δυστυχως....Για το τεστακι μολις αυτο βγει θετικο την ιδια και την επομενη μερα αλλα και τη μεθεπομενη ερχεσαι σε επαφες.

Το περιεργο θα ήταν να μην έχεις διαβάσει πολύ για τη προγεστερόνη!!Που είναι η @Dim83 να σε ακούσει;????

Είμαι σίγουρη ότι ο οργανισμός σου θα επανέλθει άμεσα!!!Και το ξέρεις κι εσύ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-Cat ευχαριστω για τις απαντησεις!!?Αντε μπας κ γινει το νινάκι!!!Εσυ αληθεια, σε τι φαση βρισκεσαι?! Αν θες απαντας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια ....θελω τη βοηθεια σας...εκανα σημερα δυο τεστ και υα δυο θετικα 2 μερες πριν την περιπδο...υπαρχει περιπτωση μα εχουν βγει λαθος..σας εχει τυχει κατι παρομοιο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat τα ουτροτζεσταν βοηθούν τ ενδομήτριο κ όχι τ έμβρυο. Αν τ έμβρυο έχει κάποια γενετική ανωμαλία δ θα εξελιχθεί σωστά ότι κ αν κάνεις. Γι αυτό τ δίνουν οταβ έχεις αίμα η πόνους. Καλά έκανε κ δ στο έδωσε είναι δυνατά χάπια με παρενέργειες κ αν μπορείς να τα αποφύγεις απόφυγε τα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπερα κοριτσια ....θελω τη βοηθεια σας...εκανα σημερα δυο τεστ και υα δυο θετικα 2 μερες πριν την περιπδο...υπαρχει περιπτωση μα εχουν βγει λαθος..σας εχει τυχει κατι παρομοιο???

Καλησπέρα!!

Καταρχας,συγχαρητηρια!!

Από ότι γνωρίζω όταν το τεστ είναι θετικό συνήθως είναι έγκυρο..Και αφού είναι και τα 2 θετικά τότε οι πιθανότητες να εισια έγκυος είναι τεράστιες!!Κάνε μια χοριακη να δεις ακριβώς τι συμβαίνει..

Εύχομαι τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat τα ουτροτζεσταν βοηθούν τ ενδομήτριο κ όχι τ έμβρυο. Αν τ έμβρυο έχει κάποια γενετική ανωμαλία δ θα εξελιχθεί σωστά ότι κ αν κάνεις. Γι αυτό τ δίνουν οταβ έχεις αίμα η πόνους. Καλά έκανε κ δ στο έδωσε είναι δυνατά χάπια με παρενέργειες κ αν μπορείς να τα αποφύγεις απόφυγε τα. 

Εγω πραγματικά δείχνω απόλυτη εμπιστοσύνη στη γιατρό μου..Και για αυτό τα πήρα χωρίς δεύτερη σκέψη..Αλλά και ο δικος σου ο γιατρός κατι θα ήξερε και δεν στα έδωσε..Μην κουράζεις το μυαλουδάκι σου με αυτά, @Kat-Cat...???

Εντωμεταξύ εγώ παίρνω 3 τη μέρα και δεν με ενοχλούν καθόλου...Μάλλον είμαι πολύ αναίσθητη τελικά!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα!!

Καταρχας,συγχαρητηρια!!

Από ότι γνωρίζω όταν το τεστ είναι θετικό συνήθως είναι έγκυρο..Και αφού είναι και τα 2 θετικά τότε οι πιθανότητες να εισια έγκυος είναι τεράστιες!!Κάνε μια χοριακη να δεις ακριβώς τι συμβαίνει..

Εύχομαι τα καλύτερα..

Ευχαριστω πολυ!!!αυριο παω για χοριακη...εχω τεραστιο ανχος...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ευχαριστω πολυ!!!αυριο παω για χοριακη...εχω τεραστιο ανχος...!!!

Να μην έχεις αγχος!!Όλα καλά θα πάνε..Θα δεις και μια θετική χοριακη και θα ηρεμήσεις..Να μας ενημερώσεις..

Εύχομαι να έχεις μια ευχάριστη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλησπερα κοριτσια ....θελω τη βοηθεια σας...εκανα σημερα δυο τεστ και υα δυο θετικα 2 μερες πριν την περιπδο...υπαρχει περιπτωση μα εχουν βγει λαθος..σας εχει τυχει κατι παρομοιο???

Από την στιγμή που και τα 2 ειναι θετικά αύριο πας για χοριακη καλά αποτελέσματα και όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat τα ουτροτζεσταν βοηθούν τ ενδομήτριο κ όχι τ έμβρυο. Αν τ έμβρυο έχει κάποια γενετική ανωμαλία δ θα εξελιχθεί σωστά ότι κ αν κάνεις. Γι αυτό τ δίνουν οταβ έχεις αίμα η πόνους. Καλά έκανε κ δ στο έδωσε είναι δυνατά χάπια με παρενέργειες κ αν μπορείς να τα αποφύγεις απόφυγε τα. 

ναι ειχα διαβασει σχετικη αναλυση. @Ονομα χρήστη συγχαρητηρια! Για να ειναι θετικα, θα εισαι εγκυος αφου εχουν 99% ακριβεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ειχα διαβασει σχετικη αναλυση. @Ονομα χρήστη συγχαρητηρια! Για να ειναι θετικα, θα εισαι εγκυος αφου εχουν 99% ακριβεια!

Ευχαριστώ πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Από την στιγμή που και τα 2 ειναι θετικά αύριο πας για χοριακη καλά αποτελέσματα και όλα να πάνε καλά 

Ευχαριστώ πολυ αυριο πρωι πρωι παω για χορικη....????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα!!!!  

@Ονομα χρήστη συχγαρητηρια κοριτση μου να πανε ολα καλα !!!!!!! 

Καλημερα...σημερα πηγα για χοριακη μ ειπαν θα βγει αυριο το πρωι...και πηρα αλλο ενα διπλο τεστ κ βγηκαν αρνητικα...εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλημερα...σημερα πηγα για χοριακη μ ειπαν θα βγει αυριο το πρωι...και πηρα αλλο ενα διπλο τεστ κ βγηκαν αρνητικα...εχω πεσει παρα πολυ ψυχολογικα....

καταρχάς αυριο το πρωι? Πολύ αργο μικροβιολογικό, Τις χοριακές τις δίνουν αυθημερον πάντα. Τελοσπάντων, κυρίως σου επιτείνει το άγχος αυτή η καθυστέρηση. Τώρα για τα αρνητικά τεστάκια που λες σημερα ενώ χτες ήταν θετικά μήπως δεν τα χρησιμοποίησες σωστά? Θα σου δείξει η χοριακή. Ακόμα και χτυπα ξύλο καμια βιοχημική να ηταν και να μην ανιχνευει την β χοριακη σημερα το τεστ θα το καταλάβεις απο την τιμή που προφανώς δε θα ειναι ακόμα μηδεν αλλα θα ειναι πχ 10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...