Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Κορίτσι καλημερούυυυυυυδια!!!!!! 'Εχω μια απορία, αν κάποια ξέρει.... έχω ψωρίαση στο τριχωτό του κεφαλιού μου και η δερματολόγος μου, μου είπε πως μέχρι να περάσει το πρώτο τρίμηνο δεν κάνει να βάζω... ξέρει καμία κάποια άλλη λύση????

Κορίτσι δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αλλα εκανα μια γρηγορη ερευνα στο ιντερνετ και ειδα οτι υπαρχουν πολλοι φυσικοι τροποι λιγο να ανακουφιστεις απο τα συμπτωματα μεχρι να μπορεις να συνεχισεις τη θεραπεια σου. Για ριξε μια ματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Υπό κατάρρευση είμαι από τη δουλειά...... 2 1/2 μήνες τώρα δεν έχουμε χαλαρώσει καθόλου! Με τις δουλειές.... θα συμφωνήσω απόλυτα.... δυστυχώς μετά κρίσης τείνουν προς τη δουλεία. Μετά από 9 μήνες που καθόμουν λέω ότι φυσικά και δε μου άρεσε αυτή η κατάσταση αλλά πλέον δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο......η θα κάθεσαι η θα τρέχεις σαν τον Βέγγο κι αν δε θες..... υπάρχουν μερικές εκατοντάδες από πίσω που περιμένουν να αδειάσει η θέση σου! 

Για πίεση εγώ όπου δουλεύω κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες ενημερώνω πάντα,μια και είμαι εκνευριστικά τυπική με την ώρα προσέλευσης,πως αν καμιά μέρα αργήσω θα με βρουν σε κάνα χαντάκι σωριασμενη!Έχω στάνταρ 7 με 10 άντε 8 με 11 στα τρελά μου κέφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Υπό κατάρρευση είμαι από τη δουλειά...... 2 1/2 μήνες τώρα δεν έχουμε χαλαρώσει καθόλου! Με τις δουλειές.... θα συμφωνήσω απόλυτα.... δυστυχώς μετά κρίσης τείνουν προς τη δουλεία. Μετά από 9 μήνες που καθόμουν λέω ότι φυσικά και δε μου άρεσε αυτή η κατάσταση αλλά πλέον δεν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο......η θα κάθεσαι η θα τρέχεις σαν τον Βέγγο κι αν δε θες..... υπάρχουν μερικές εκατοντάδες από πίσω που περιμένουν να αδειάσει η θέση σου! 

Για πίεση εγώ όπου δουλεύω κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες ενημερώνω πάντα,μια και είμαι εκνευριστικά τυπική με την ώρα προσέλευσης,πως αν καμιά μέρα αργήσω θα με βρουν σε κάνα χαντάκι σωριασμενη!Έχω στάνταρ 7 με 10 άντε 8 με 11 στα τρελά μου κέφια!

ιιιιιιιι εισαι και πολυ αδυνατη βεβαια εσυ και ισως φταιει και αυτο γιατι εισαι πολυ πολυ κατω στα κιλα. Για τη δουλεια συμφωνω εκατο τΑ εκατο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ιιιιιιιι εισαι και πολυ αδυνατη βεβαια εσυ και ισως φταιει και αυτο γιατι εισαι πολυ πολυ κατω στα κιλα. Για τη δουλεια συμφωνω εκατο τΑ εκατο.....

Ναι σκέψου ότι πέρσι που πήγα στο νοσοκομείο για άσχετο θέμα με το που μου πειραν την πίεση με έβαλαν να κάτσω χαχαχαχαχα! Πάντα έτσι ήταν οπότε το παλεύω.....κάποιες φορές βέβαια το καλοκαίρι νιώθω ράκος αλλά ας είναι καλά τα tsakiris με ρίγανη.Τα κιλά δεν ανεβαίνουν με τίποτα κορίτσι...... δεν πείρα γραμμάριο σκέψου 9 μήνες που καθόμουν τώρα με τη δουλειά κιόλας......ούτε δραμι και να πεις ότι δεν τρώω πάει στο καλό....... κατεβάζω όμως πολύ πράμα ρε παιδί και τίποτα.....παίζει να είμαι η μοναδική που δεν παίρνει κιλά ούτε στις διακοπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι σκέψου ότι πέρσι που πήγα στο νοσοκομείο για άσχετο θέμα με το που μου πειραν την πίεση με έβαλαν να κάτσω χαχαχαχαχα! Πάντα έτσι ήταν οπότε το παλεύω.....κάποιες φορές βέβαια το καλοκαίρι νιώθω ράκος αλλά ας είναι καλά τα tsakiris με ρίγανη.Τα κιλά δεν ανεβαίνουν με τίποτα κορίτσι...... δεν πείρα γραμμάριο σκέψου 9 μήνες που καθόμουν τώρα με τη δουλειά κιόλας......ούτε δραμι και να πεις ότι δεν τρώω πάει στο καλό....... κατεβάζω όμως πολύ πράμα ρε παιδί και τίποτα.....παίζει να είμαι η μοναδική που δεν παίρνει κιλά ούτε στις διακοπές!

δεν εχεις θεμα με θυρεοειδη κλπ ε? Και εμενα ειναι το σκαρι μου γενικα πιο πετιτ αλλα καμια σχεση με σενα και τα κιλα σου/υψος σου. Τελοσπαντων προφανως ειναι και το σκαρι σου ετσι, παιρνε εκει τα τσακιρης σου. αχαχαχαχ και πορευσου που λενε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι σκέψου ότι πέρσι που πήγα στο νοσοκομείο για άσχετο θέμα με το που μου πειραν την πίεση με έβαλαν να κάτσω χαχαχαχαχα! Πάντα έτσι ήταν οπότε το παλεύω.....κάποιες φορές βέβαια το καλοκαίρι νιώθω ράκος αλλά ας είναι καλά τα tsakiris με ρίγανη.Τα κιλά δεν ανεβαίνουν με τίποτα κορίτσι...... δεν πείρα γραμμάριο σκέψου 9 μήνες που καθόμουν τώρα με τη δουλειά κιόλας......ούτε δραμι και να πεις ότι δεν τρώω πάει στο καλό....... κατεβάζω όμως πολύ πράμα ρε παιδί και τίποτα.....παίζει να είμαι η μοναδική που δεν παίρνει κιλά ούτε στις διακοπές!

Τι λες,βρε κορίτσι μου!!!Πίεση είναι αυτή...Θα πέσεις κάτω!!!Ειστε πάντως πολυ τυχερούλες που δεν παχαινετε..Ας δείτε τη θετικη πλευρά της υπόθεσης..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δεν εχεις θεμα με θυρεοειδη κλπ ε? Και εμενα ειναι το σκαρι μου γενικα πιο πετιτ αλλα καμια σχεση με σενα και τα κιλα σου/υψος σου. Τελοσπαντων προφανως ειναι και το σκαρι σου ετσι, παιρνε εκει τα τσακιρης σου. αχαχαχαχ και πορευσου που λενε :P

Έχω να κάνω εξετάσεις για θυρεοειδή 2 χρόνια......δεν νομίζω να έχω θέμα πάντως......θα είχα συμπτώματα φαντάζομαι......ακόμα και πέρσυ που πήγα στο νοσοκομείο και μου έκαναν κάμποσες εξετάσεις το μόνο που με ρώτησαν ήταν αν ήμουν πάντα σε αυτά τα κιλά.Πάντα έτσι ήμουν και ακόμα και ο.παιδίατρος είχε πει στη μάνα μου ότι μια ζωή θα είμαι μακαρονι!? Α καλά.....τουλάχιστον μια αίθουσα στο εργοστάσιο μου ανήκει δικαιωματικά.....τόσα λεφτά τους έχω αφήσει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Τι λες,βρε κορίτσι μου!!!Πίεση είναι αυτή...Θα πέσεις κάτω!!!Ειστε πάντως πολυ τυχερούλες που δεν παχαινετε..Ας δείτε τη θετικη πλευρά της υπόθεσης..???

Τα τελευταία 8χρ. που θυμάμαι τουλάχιστον έτσι είναι πάντα..... στο μητέρα παλιότερα κατά τον έλεγχο καρδιογράφημα κλπ(πριν μια μικροεοεπεμβαση που είχα κάνει) με ρώτησε η νοσοκόμα:πάντα έτσι χαμηλή είναι η πίεση σου?Της λέω ναι και μου απάντησε:και έτσι να μείνει σου εύχομαι!

Δεν ξέρω τα συμπτώματα της υψηλής πίεσης αλλά της χαμηλής.....τα νιώθω κάθε καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Τι λες,βρε κορίτσι μου!!!Πίεση είναι αυτή...Θα πέσεις κάτω!!!Ειστε πάντως πολυ τυχερούλες που δεν παχαινετε..Ας δείτε τη θετικη πλευρά της υπόθεσης..???

καλα εγω μπροστα στη zoiko ειμαι παχια. αχαχαχαχ. Η κολλητη μου αν την ειχε φιλη θα την ειχε ξετιναξει. Εδω εμενα μου κανε εξετασεις μεχρι και κοιλιοκακη να δει γιατι τρωω αλλα δεν παχαινω. Αλλα οπως ειπα ειμαι νορμαλ τελειως, αυτα ειναι περισσοτερο υπερβολες της φιλης μου, η ζοικο ειναι η μιση απο μενα. Η πιεση σαφως και πολυ καλυτερο να παραμενει χαμηλη φυσικα γιατι η χαμηλη πλην της ατονιας δεν προκαλει προβλημα υγειας. (Δε μιλαμε φυσικα για χαμηλη 5 που δε ζεις :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω... 

λοιπον @nikona δε ξερω αν εχεις διαβασει πολυ γρηγορα να πω οτι αλλαζω γιατρο κ ο νεος ζητησε ο ντιβιντι της ενδομητριωσης-λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης που ειχα κανει περυσι! Dvd αγνοειται... γιατρος δεν το χει, εμενα δεν μου εδωσαν.... κοινως τοιχος....  δεν εχω αλλα λαικ επισης!! 

πηρα λοιπον τον αλλο γιατρο τωρα και του τα πα οτι δεν παιζει να βρουμε κατι και εν ολιγοις απεξω απεξω μου οε οτι κατι παιζει.... ειτε κατι δεν προσεξαν καλα, ειτε κατι δεν θελουν να μαθω... προφανως δε τα πε ετσι χυμα οκ τυχαια τον ξερει τον παλιο μου γιατρο! 

Θα συζητησουμε και πιο αναλυτικα αλλα μαλλον παμε ξανα για υστεροσκοπηση να δει κοιλοτητα μητρας, υποψιαζεται μηπως εχω ενα συνδρομο (καπως ασπεν;;; Αν ξερετε διορθωστε με)... οτι μπορει καποιες εστιες αν δεν καυτηριαστηκαν σωστα να πηραν τα πανω τους κατι για συμφησεις μου ελεγε δεν καταλαβαινα γτ τα πηρα βεβαια με ολα αυτα... και οτι επισης θα συζητησουμε το ενδεχομενο 3-4 μηνων καταστολης περιοδου....!!!! Θελει η γκαρσονιερα του μωρου ειπε να ειναι οσο το δυνατον πιο «καθαρη» και ελεγμενη...

@Kat-Cat παμε μετραω καθυστερησεις ?

πανω κατω αυτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω... 

λοιπον @nikona δε ξερω αν εχεις διαβασει πολυ γρηγορα να πω οτι αλλαζω γιατρο κ ο νεος ζητησε ο ντιβιντι της ενδομητριωσης-λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης που ειχα κανει περυσι! Dvd αγνοειται... γιατρος δεν το χει, εμενα δεν μου εδωσαν.... κοινως τοιχος....  δεν εχω αλλα λαικ επισης!! 

πηρα λοιπον τον αλλο γιατρο τωρα και του τα πα οτι δεν παιζει να βρουμε κατι και εν ολιγοις απεξω απεξω μου οε οτι κατι παιζει.... ειτε κατι δεν προσεξαν καλα, ειτε κατι δεν θελουν να μαθω... προφανως δε τα πε ετσι χυμα οκ τυχαια τον ξερει τον παλιο μου γιατρο! 

Θα συζητησουμε και πιο αναλυτικα αλλα μαλλον παμε ξανα για υστεροσκοπηση να δει κοιλοτητα μητρας, υποψιαζεται μηπως εχω ενα συνδρομο (καπως ασπεν;;; Αν ξερετε διορθωστε με)... οτι μπορει καποιες εστιες αν δεν καυτηριαστηκαν σωστα να πηραν τα πανω τους κατι για συμφησεις μου ελεγε δεν καταλαβαινα γτ τα πηρα βεβαια με ολα αυτα... και οτι επισης θα συζητησουμε το ενδεχομενο 3-4 μηνων καταστολης περιοδου....!!!! Θελει η γκαρσονιερα του μωρου ειπε να ειναι οσο το δυνατον πιο «καθαρη» και ελεγμενη...

@Kat-Cat παμε μετραω καθυστερησεις ?

πανω κατω αυτα.... 

βασικα γιατι να κανουμε τοσες υποθεσεις πριν καν σε δει? Αυτο δεν το καταλαβαινω, δεν κρινω γιατρους γενικα, δεν ειναι του στυλ μου, αλλα ρε παιδι μου πρεπει να ναι και λιγο καθησυχαστικοι. Εδω ακομη δεν τον ειδαμε Γιαννη τον εβγαλαμε. Γιατι επισης ο αλλος γιατρος να θελει να σου κρυψει ευρηματα και να μην τα αντιμετωπισει προκειμενου να μεινεις εγκυος? Τι θα κερδιζε? Για μενα να ξανακανεις την υστεροσκοπηση. Εχει κοστος αλλα γενικα εχω διαβασει οτι βοηθαει και στην περιοχη. Για την καταστολη θα το δεις. Μπορει καν να μην ειναι 3-4 μηνες, μπορει να ειναι λιγοτεροι μπορει και καθολου. Οπως και να χει αν το σκεφτεις μολις κανεις την υστεροσκοπηση θα κανεις ο,τι πρεπει για να καθαρισει εκει το θεμα και η μονη σου ταλαιπωρια να ναι 3 μηνες και οχι 3 χρονια προσπαθειων. Το 3 μηνες παρολο που μας φαινεται βουνο καθε φορα, τελικα σε ολη την προσπαθεια δεν ειναι τιποτα. Τι τωρα τι το Σεπτεμβρη. Καλοκαιρι ειναι και ειναι νερο και δε σε πηραν και τα χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ε όχι και η μισή είπαμε χαχαχαχαχα!Μακαρονι άσε που αν πάρω κιλά θα τα πάρω κυρίως κοιλιά και πραγματικά δεν έχω χειρότερο!!!!Εντάξει  πλέον δεν έχει τετραγωνάκια αλλά είναι ακόμα πλάκα!??

@eriv από τη μια σωστή η σκέψη του νέου σου γιατρού αλλά αν είχε πάει κάτι στραβά........νομίζω ότι θα το είχες καταλάβει!!! Δεν ξέρω μου φαίνεται τραβηγμένο πολύ ρε κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

βασικα γιατι να κανουμε τοσες υποθεσεις πριν καν σε δει? Αυτο δεν το καταλαβαινω, δεν κρινω γιατρους γενικα, δεν ειναι του στυλ μου, αλλα ρε παιδι μου πρεπει να ναι και λιγο καθησυχαστικοι. Εδω ακομη δεν τον ειδαμε Γιαννη τον εβγαλαμε. Γιατι επισης ο αλλος γιατρος να θελει να σου κρυψει ευρηματα και να μην τα αντιμετωπισει προκειμενου να μεινεις εγκυος? Τι θα κερδιζε? Για μενα να ξανακανεις την υστεροσκοπηση. Εχει κοστος αλλα γενικα εχω διαβασει οτι βοηθαει και στην περιοχη. Για την καταστολη θα το δεις. Μπορει καν να μην ειναι 3-4 μηνες, μπορει να ειναι λιγοτεροι μπορει και καθολου. Οπως και να χει αν το σκεφτεις μολις κανεις την υστεροσκοπηση θα κανεις ο,τι πρεπει για να καθαρισει εκει το θεμα και η μονη σου ταλαιπωρια να ναι 3 μηνες και οχι 3 χρονια προσπαθειων. Το 3 μηνες παρολο που μας φαινεται βουνο καθε φορα, τελικα σε ολη την προσπαθεια δεν ειναι τιποτα. Τι τωρα τι το Σεπτεμβρη. Καλοκαιρι ειναι και ειναι νερο και δε σε πηραν και τα χρονια.

Ναι ναι μου ειπε υποθεσεις κανω.. μηπως κιολας αυτο το συνδρομο που λεει ειναι καπως συνηθισμενο;; Το χω ακουσει αλλα δε ξερω... 

και για καταστολη μου πε προχωροντας βλεπουμε.. 

το θεμα ειναι οτι ειχα ξανακανει καταστολη παλια 6 μηνες... παλι καλοκαιρι ειχε τυχει! Η αληθεια ειναι ταλαιπωρια... απιθανες εξαψεις, αναπνεεις παιρνεις κιλα! Απο αυτο κ μονο λεω ταλαιπωρια.. τοτε προσεχα κ ειχα παρει 7 κιλα, τωρα ηδη ειμαι φορτωμενη με 6, βαλε και παραπανω... τη σημαδουρα θα κανω στη θαλασσα φετος ??

οκ για υστεροσκοπηση μου πε κ αυτος θελει για να εχει εικονα! 

Αν κατι θα χε να κερδισει ο αλλος, που σαφως δεν λεω οτι σιγουρα ετσι ειναι..., αποτυχημενη εξωσωμ και λεφτα! Δε θελω να κατηγορω τοσο και δε μ αρεσει γιατι τον εμπιστευομουνα... αλλα μεχρι και εκθεση που του πα να γραψει ηταν ευγενικα αρνητικος.. ειπε με καλυπτουν αυτα που εχω ηδη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv θυμισε μου ποσο καιρο εχει που εκανες την λαπαροσκοπηση;

Παντως γενικα η υστεροσκοπηση βοηθαει. Βεβαια ειναι κοστος δεν το συζηταμε. Αλλα λογικο ειναι να θελει κ ο νεος γιατρος να δει ο ιδιος το εσωτερικο της μητρας.

Το συνδρομο δεν το ξερω.

Για την διακοπη τι να πω;;; Δεν ξερω. Αν ειναι να βοηθησει γιατι οχι;;; Φανταζομαι θα το ξανασυζητησετε. 

 

Εριβ , εσυ τωρα εχεις κρυοσυντηρημενα ή πας για διεγερση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω... 

λοιπον @nikona δε ξερω αν εχεις διαβασει πολυ γρηγορα να πω οτι αλλαζω γιατρο κ ο νεος ζητησε ο ντιβιντι της ενδομητριωσης-λαπαροσκοπησης και υστεροσκοπησης που ειχα κανει περυσι! Dvd αγνοειται... γιατρος δεν το χει, εμενα δεν μου εδωσαν.... κοινως τοιχος....  δεν εχω αλλα λαικ επισης!! 

πηρα λοιπον τον αλλο γιατρο τωρα και του τα πα οτι δεν παιζει να βρουμε κατι και εν ολιγοις απεξω απεξω μου οε οτι κατι παιζει.... ειτε κατι δεν προσεξαν καλα, ειτε κατι δεν θελουν να μαθω... προφανως δε τα πε ετσι χυμα οκ τυχαια τον ξερει τον παλιο μου γιατρο! 

Θα συζητησουμε και πιο αναλυτικα αλλα μαλλον παμε ξανα για υστεροσκοπηση να δει κοιλοτητα μητρας, υποψιαζεται μηπως εχω ενα συνδρομο (καπως ασπεν;;; Αν ξερετε διορθωστε με)... οτι μπορει καποιες εστιες αν δεν καυτηριαστηκαν σωστα να πηραν τα πανω τους κατι για συμφησεις μου ελεγε δεν καταλαβαινα γτ τα πηρα βεβαια με ολα αυτα... και οτι επισης θα συζητησουμε το ενδεχομενο 3-4 μηνων καταστολης περιοδου....!!!! Θελει η γκαρσονιερα του μωρου ειπε να ειναι οσο το δυνατον πιο «καθαρη» και ελεγμενη...

@Kat-Cat παμε μετραω καθυστερησεις ?

πανω κατω αυτα.... 

καταρχην καλωσοριζω την αγαπητη @nikona στο γενικου. αν θες κ εχεις χρονο να ακους καμια βλακια ή εξετασεις που ενδιαφερεται να κανει η επισης αγαπητη @Kat-Cat που οτι ακουει θελει να τον κανει....να μπαινεις κ εδω!

λοιπον @eriv το παλιο dvd το εχουμε ηδη κλαψει. νομιζω η νεα υστεροσκοπηση ειναι ισως το καλυτερο που εχεις να κανεις,υπο την εννοια οτι ο νεος ντοκ θα εχει εικονα ακριβως του τι συμβαινει. κριμα που εγιναν ετσι τα πραγματα αλλα οταν υπαρχουν προβληματα βρισκουμε λυσεις κ προχωραμε.οποτε....well done!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat ε όχι και η μισή είπαμε χαχαχαχαχα!Μακαρονι άσε που αν πάρω κιλά θα τα πάρω κυρίως κοιλιά και πραγματικά δεν έχω χειρότερο!!!!Εντάξει  πλέον δεν έχει τετραγωνάκια αλλά είναι ακόμα πλάκα!??

@eriv από τη μια σωστή η σκέψη του νέου σου γιατρού αλλά αν είχε πάει κάτι στραβά........νομίζω ότι θα το είχες καταλάβει!!! Δεν ξέρω μου φαίνεται τραβηγμένο πολύ ρε κορίτσι.

Ποια τετραγωνακια καλε;;;;; Μονο αν ζωγραφισω θα εχω....!!!! Και εγω κοιλια οοοοολα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Ποια τετραγωνακια καλε;;;;; Μονο αν ζωγραφισω θα εχω....!!!! Και εγω κοιλια οοοοολα!!!! 

δεν εχω λαικ γαμωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Ποια τετραγωνακια καλε;;;;; Μονο αν ζωγραφισω θα εχω....!!!! Και εγω κοιλια οοοοολα!!!! 

Χαχαχαχαχα παλιά λέμε τώρα...... καλοκαίρι του 2013..... 5 χρονάκια πρίν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Ναι ναι μου ειπε υποθεσεις κανω.. μηπως κιολας αυτο το συνδρομο που λεει ειναι καπως συνηθισμενο;; Το χω ακουσει αλλα δε ξερω... 

και για καταστολη μου πε προχωροντας βλεπουμε.. 

το θεμα ειναι οτι ειχα ξανακανει καταστολη παλια 6 μηνες... παλι καλοκαιρι ειχε τυχει! Η αληθεια ειναι ταλαιπωρια... απιθανες εξαψεις, αναπνεεις παιρνεις κιλα! Απο αυτο κ μονο λεω ταλαιπωρια.. τοτε προσεχα κ ειχα παρει 7 κιλα, τωρα ηδη ειμαι φορτωμενη με 6, βαλε και παραπανω... τη σημαδουρα θα κανω στη θαλασσα φετος ??

οκ για υστεροσκοπηση μου πε κ αυτος θελει για να εχει εικονα! 

Αν κατι θα χε να κερδισει ο αλλος, που σαφως δεν λεω οτι σιγουρα ετσι ειναι..., αποτυχημενη εξωσωμ και λεφτα! Δε θελω να κατηγορω τοσο και δε μ αρεσει γιατι τον εμπιστευομουνα... αλλα μεχρι και εκθεση που του πα να γραψει ηταν ευγενικα αρνητικος.. ειπε με καλυπτουν αυτα που εχω ηδη! 

Το συνδρομο το εχω ακουσει σε πολλα απο αυτα που διαβαζω. Ειναι σχετικα συνηθισμενο. Κοιτα παρολο το κοστος της υστεροσκοπησης καντην γιατι σου λεω κανει και καλο στην περιοχη, τωρα για το τι θα βρει, κατσε να την κανεις πρωτα και το βλεπουμε. Καταλαβαινω πως ειναι ταλαιπωρια η διακοπη κυριως γιατι νιωθεις συμπτωματα της εμμηνοπαυσης χωρις να εχεις. Αλλα δεν προτεινουν ολοι διακοπη, Βλεπουν και κρινουν. Για τα κιλα ειναι το τελευταιο, το οτι θα σε βρει ΑΝ σε βρει καλοκαιρι ειναι καλο, γιατι με τα μπανια και τα φρουτα και τη ζεστη δε θα παρεις οσα το χειμωνα. Τελος ο,τι ειναι να κανεις ας το κανεις τωρα, ωστε ο Σεπτεμβρης να σε βρει ετοιμη και μια χαρα για νεες περιπετειες. Ποτε λετε για υστερο? (Για τον αλλο γιατρο το να κρυψει κατι τετοιο επιτηδες για να αποτυχει η εξωσωματικη τι να πω, ακραιο. Πρεπει να ειναι τελειως λαμογιο για να κανει κατι τετοιο, και ως καλοπροαιρετη δε θελω να το πιστευω για κανεναν επιστημονα. Ισα ισα που θελουν επιτυχιες στο βιογραφικο τους, για να τους συστηνουν, οχι αποτυχιες....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@eriv θυμισε μου ποσο καιρο εχει που εκανες την λαπαροσκοπηση;

Παντως γενικα η υστεροσκοπηση βοηθαει. Βεβαια ειναι κοστος δεν το συζηταμε. Αλλα λογικο ειναι να θελει κ ο νεος γιατρος να δει ο ιδιος το εσωτερικο της μητρας.

Το συνδρομο δεν το ξερω.

Για την διακοπη τι να πω;;; Δεν ξερω. Αν ειναι να βοηθησει γιατι οχι;;; Φανταζομαι θα το ξανασυζητησετε. 

 

Εριβ , εσυ τωρα εχεις κρυοσυντηρημενα ή πας για διεγερση; 

@Dim83 εκλαψα με το καλωσορισμα και το ιντρο για την σουπια @Kat-Cat ?

Εκανα ιανουαριο 17 λαπαροσκοπηση και εννοειται θεκω να κανω την υστεοσκοπηση να εχει εικονα! Σχεδον εγω το προτεινα..! 

Ενταξει η καταστολη με «ενοχλησε» αν γινει βεβαια... γτ την εχω περασει ξανα, ειναι δυσκολη λογω των συμπτωματων και εκτος των αλλων ειναι μια απροβλεπτη καθυστερηση..!! 

Βεβαια θα κανω οτι χρειαστει για να εχω ευχαριστα αποτελεσματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@Dim83 ευχαριστω για το καλωσόρισμα στο θεμα σας!! 

Σαςεχω διαβασει κατα καιρους λιγο. Εχετε ωραιο κλιμα!!

δεν ειναι θεμα "μας"! οσοι πιστοι προσελθετε.αν κανεις κεφι να μπαινεις κ εδω.

εδω γραφει ο καθενας οτι του ερθει.απο μαγειρικη κ φασινα,μεχρι για επαγγελματικα,ζωδιακα και υστεροσκοπησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...