Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@zoi.ko κ @Kat-Cat, κ εγω αυτης της αποψης ημουν παντα να μην παιρνουμε τπτ μονες μας...αλλα ψαχνω απο καπουνα πιαστω. Ο γιατρος μου δεν μου δινει τπτ αλλο, απο Αυγουστο μου χει δωσει μονο το Fanolit που ειναι φυλλικο οξυ...ελα ομως που μου χει μπει στο μυαλο οτι ο φαρμακοποιος διαβασε λαθος τη συνταγη κ μου δωσε το Fanolit 0,5 κ οχι το Fanolit 5. Eχει φαση τοσο καιρο να παιρνω ελαχιστη ποσοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

@zoi.ko κ @Kat-Cat, κ εγω αυτης της αποψης ημουν παντα να μην παιρνουμε τπτ μονες μας...αλλα ψαχνω απο καπουνα πιαστω. Ο γιατρος μου δεν μου δινει τπτ αλλο, απο Αυγουστο μου χει δωσει μονο το Fanolit που ειναι φυλλικο οξυ...ελα ομως που μου χει μπει στο μυαλο οτι ο φαρμακοποιος διαβασε λαθος τη συνταγη κ μου δωσε το Fanolit 0,5 κ οχι το Fanolit 5. Eχει φαση τοσο καιρο να παιρνω ελαχιστη ποσοτητα

Λογικό το βρίσκω όλες από κάπου ψάχνουμε να πιαστούμε. Αυτό το fanolit δεν το ξέρω κοιτάζω πάντως τώρα το filicine που έχω εγώ(φιλικό οξύ είναι κι αυτό) και στο κουτί γράφει 5mg.Δες το κουτί από το δικό σου για να σου φύγει η ιδέα αν και δεν νομίζω να έχει γίνει τέτοιο λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Λογικό το βρίσκω όλες από κάπου ψάχνουμε να πιαστούμε. Αυτό το fanolit δεν το ξέρω κοιτάζω πάντως τώρα το filicine που έχω εγώ(φιλικό οξύ είναι κι αυτό) και στο κουτί γράφει 5mg.Δες το κουτί από το δικό σου για να σου φύγει η ιδέα αν και δεν νομίζω να έχει γίνει τέτοιο λάθος.

0,5 γραφει...τζαμπα τοσο καιρο...?

Θα παω να παρω κ εγω το filicine

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως γράφει 0,5 g? Συνήθως τα φελισιν προτείνουν όλες. Όσο για τις βιταμίνες μόνο καλό κάνουν άλλα Κάνε μια ερώτηση στο γιατρο σου. Ένα τηλ πάρε κ πες σκέφτομαι να πάρω αυτές τις βιταμίνες. Να τις παρω; εμένα μ πρότεινε η ξαδέρφη μ τις pregnacare conception, είναι φαρμακοποιός. Ρώτησα τ γιατρό μ είπε οκ. Βοηθούν στην ποιότητα τ ωαρίου. Εμένα μ σταθεροποιήσαν πολύ τ κύκλο π μ έκανε νερά από όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Μήπως γράφει 0,5 g? Συνήθως τα φελισιν προτείνουν όλες. Όσο για τις βιταμίνες μόνο καλό κάνουν άλλα Κάνε μια ερώτηση στο γιατρο σου. Ένα τηλ πάρε κ πες σκέφτομαι να πάρω αυτές τις βιταμίνες. Να τις παρω; εμένα μ πρότεινε η ξαδέρφη μ τις pregnacare conception, είναι φαρμακοποιός. Ρώτησα τ γιατρό μ είπε οκ. Βοηθούν στην ποιότητα τ ωαρίου. Εμένα μ σταθεροποιήσαν πολύ τ κύκλο π μ έκανε νερά από όταν ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές.

Πφφφ... μου φαινεται δεν μπορω να το δεχτω οτι δεν ειμαι εγκυος ακομη κ μου φταινε ολα...

151800059822226688926.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

0,5 γραφει...τζαμπα τοσο καιρο...?

Θα παω να παρω κ εγω το filicine

Νομίζω ότι είναι το ίδιο απλά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα. Ναι μπορείς να το πάρεις και είναι και φτηνό οπότε δεν χρειάζεται να στο γράψει!?Μην απογοητεύεσαι.

15180010255191577163245.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

@zoi.ko κ @Kat-Cat, κ εγω αυτης της αποψης ημουν παντα να μην παιρνουμε τπτ μονες μας...αλλα ψαχνω απο καπουνα πιαστω. Ο γιατρος μου δεν μου δινει τπτ αλλο, απο Αυγουστο μου χει δωσει μονο το Fanolit που ειναι φυλλικο οξυ...ελα ομως που μου χει μπει στο μυαλο οτι ο φαρμακοποιος διαβασε λαθος τη συνταγη κ μου δωσε το Fanolit 0,5 κ οχι το Fanolit 5. Eχει φαση τοσο καιρο να παιρνω ελαχιστη ποσοτητα

συνηθως filicine δινουν οι περισσοτεροι. Σκεψου ομως οτι πολλες κοπελες το ξεκινανε αφου μεινουν δε θα χεις προβλημα. Σε καταλαβαινω εντελως, αλλα δυστυχως καλο ειναι να κανουμε ο,τι μας λενε με κανα τεστακι ωορρηξιας αντε και κανα λιπαντικο γονιμοτητας που σου ειπα ως εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Νομίζω ότι είναι το ίδιο απλά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα. Ναι μπορείς να το πάρεις και είναι και φτηνό οπότε δεν χρειάζεται να στο γράψει!?Μην απογοητεύεσαι.

15180010255191577163245.jpg

αυτο παιρνω κ γω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Νομίζω ότι είναι το ίδιο απλά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα. Ναι μπορείς να το πάρεις και είναι και φτηνό οπότε δεν χρειάζεται να στο γράψει!?Μην απογοητεύεσαι.

15180010255191577163245.jpg

Προσπαθεις πολυ καιρο @zoi.ko?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Προσπαθεις πολυ καιρο @zoi.ko?

Στον 3ο μήνα είμαστε που κοιτάζω τις μέρες από μια εφαρμογή που έχω και πρώτος με τεστ ωορρηξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@zoi.ko αυτό τ κοκκινο σουπλα τ χω κ γω χαχα

Χαχαχαχαχα έχουμε τα ίδια γούστα! Είναι το αγαπημένο μου χρώμα!?

Like τέλος πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα έχουμε τα ίδια γούστα! Είναι το αγαπημένο μου χρώμα!?

Like τέλος πάλι!

@Diwni @zoi.ko εχω χαζεψει! μετα τη ζαιρα... τωρα νομιζα οτι το κοκκινο ειναι καπελο θαλασσης!! χαχα

γελαω μονη μου

και μαλιστα απορησα που το ξεθαψες τετοια εποχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Εσύ @atha_g πόσο καιρο προσπαθείτε;

Αααα @zoi.ko εισαι φρεσκια εσυ!

 Εμεις απο 10/6 τη μερα του γαμου μας απο τοτε κανουμε ελευθερα κ αποΣεπτεμβριο προσπαθωνα πετυχουμε την ωορρηξια αλλα το αγχος, τα εντελως διαφορετικα μας ωραρια ουτε καν...βεβαια πολυ πιθανο να την πετυχαμε κ να μην πιασαμε κ παλι! Κ οσο για τεστακια ναι ειχα κανει κεγω σ εναν κυκλο κ ειπα να μηνξανακανω μη αγχωνομαι δηλαδη παραπανω προσπαθωντας να μη το σκεφτομαι. Αλλασκατα στα μουτρα μου......everybody in this city is pregnant except to me γαμωτηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Στον 3ο μήνα είμαστε που κοιτάζω τις μέρες από μια εφαρμογή που έχω και πρώτος με τεστ ωορρηξίας.

Εγω καθε μηνα σβηνω την εφαρμογη μπας κ ξεχαστω κ μετα μου ρχεται η περιοδος κ την ξανακατεβαζω!!? φοβερα πραγματα δηλαδη!!! Τι με χιουμορ το χω παρει τι με κλαμα, τι με πεισμα...τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 Χαχα καλά έλιωσα!

@atha_g σε καταλαβαίνω. Θα τ πετύχετε κ σεις που θα πάει! Ειδικά αυτό με τα ωράρια πολύ δύσκολο κ σπαστικό. Εντάξει εντός ορίων είστε κ σεις. Σκέψου οι γιατροί σ δίνουν ένα χρόνο εντατικών προσπαθειών πριν αρχίσουν τις εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια δεν προσπαθει πολυ πολυ καιρο σε αυτο το τοπικ οποτε δε μας μενει κατι αλλο απο το να χαλαρωσουμε, και οταν κρινουμε οτι θελουμε νατο διερευνησουμε παραπανω να παμε στο γιατρο μας. Η καθε μια με τα κολληματα της. Εμενα μου χε κατσει οτι αφου δεν εγινε με την πρωτη δευτερη εχω θεμα με τις σαλπιγγες. Μετα διαβαζα κατι για ΑΜΗ και fsh εδω μεσα και επειδη ειμαι στη δευτερη και οχι σητν πρωτη νιοτη λεω να αυτο θα χω. Γενικα το μυαλο σου παιζει τρελα παιχνιδια και δεν ειναι για να τρελαινομαστε, γιατι θα ρθουν πολλα και δυσκολοτερα στο μελλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Λοιπον το filicine το οποιο παίρνω και εγω λογω εγκυμοσύνης ΔΕΝ βοηθαει στην συλληψη. Το δινουν απλα και πριν μεινεις εγκυος ωστε να εχει καλυτερα αποτελέσματα. Για βιταμινες εννοείται μονο στον γιατρό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μεταξυ να πω κατι αστειο και γω να πω και τον πονο μου!! επειδη θα γυρισω αργα σημερα σπιτι και επειδη ειναι η πρωτη μερα κατα τις οδηγιες που πρεπει να ξεκινησω τεστακια, τα εφερα να τα κανω στην τουαλετα του γραφειου. Ερχεται η δικια σου και βλεπω μαστορες μεσα να γκρεμιζουν τα ειδη υγιεινης και οχι μονο δεν μπορω να κανω τα τεστακια αλλα μου ειπαν οτι απο αυριο θα ειναι λειτουργικες και θα σκασω ολη μερα.....Σε καφετερια θα πρεπει να παω να κανω τα βασικα.....Αισχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Diwni @zoi.ko εχω χαζεψει! μετα τη ζαιρα... τωρα νομιζα οτι το κοκκινο ειναι καπελο θαλασσης!! χαχα

γελαω μονη μου

και μαλιστα απορησα που το ξεθαψες τετοια εποχη!

???? ε Όχι είπαμε χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Στο μεταξυ να πω κατι αστειο και γω να πω και τον πονο μου!! επειδη θα γυρισω αργα σημερα σπιτι και επειδη ειναι η πρωτη μερα κατα τις οδηγιες που πρεπει να ξεκινησω τεστακια, τα εφερα να τα κανω στην τουαλετα του γραφειου. Ερχεται η δικια σου και βλεπω μαστορες μεσα να γκρεμιζουν τα ειδη υγιεινης και οχι μονο δεν μπορω να κανω τα τεστακια αλλα μου ειπαν οτι απο αυριο θα ειναι λειτουργικες και θα σκασω ολη μερα.....Σε καφετερια θα πρεπει να παω να κανω τα βασικα.....Αισχος!

Πρεπει να κανουμε θυσίες!!! Στην καφετέρια λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Πρεπει να κανουμε θυσίες!!! Στην καφετέρια λοιπόν!

αχαχαχχαχα, βαριεμαι ακομα και να παω να κανω εκει περα βασικη ανθρωπινη αναγκη (θα σκασει η φουσκα μου) οχι να κανω και τεστ. εξαλλου αρνητικο θα βγει ακομα ειναι η πρωτη μερα. Ρε γαμωτο τι επαθα. Λεει στις οδηγιες 12-8 να το κανεις.Ελπιζω να γυρισω εστω μεχρι τις 8 να το κανω σπιτι τι να παω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Αααα @zoi.ko εισαι φρεσκια εσυ!

 Εμεις απο 10/6 τη μερα του γαμου μας απο τοτε κανουμε ελευθερα κ αποΣεπτεμβριο προσπαθωνα πετυχουμε την ωορρηξια αλλα το αγχος, τα εντελως διαφορετικα μας ωραρια ουτε καν...βεβαια πολυ πιθανο να την πετυχαμε κ να μην πιασαμε κ παλι! Κ οσο για τεστακια ναι ειχα κανει κεγω σ εναν κυκλο κ ειπα να μηνξανακανω μη αγχωνομαι δηλαδη παραπανω προσπαθωντας να μη το σκεφτομαι. Αλλασκατα στα μουτρα μου......everybody in this city is pregnant except to me γαμωτηηη

Σαν τσίπουρα πελαγισια χαχαχαχαχα. Τα τεστακια για την ώρα περισσότερο ανυπομονησία που έχουν φέρει παρά άγχος να πω την αλήθεια.

@Kat-Cat πέτυχες την περίπτωση κι εσύ.Μέχρι τις 8 έχεις χρόνο βέβαια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...