Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Χαχαχαχαχαχα...!! Δεν υπάρχεις... Χαχα πάντως είναι ο καλύτερος ύπνος αυτός.. έχω να το λέω ότι δεν έχω κοιμηθεί ποτέ έτσι τόσο ωραία..

Δεν το συζητώ...... πουλάκι!!!!Με το που ξάπλωσα δε και λίγο μετά που γυρίσαμε σπίτι......μια που ακούμπησα το κεφάλι μου στο μαξιλάρι μια που νεκρωσα τελείως! Α ξέχασα.....έχω και σουβενίρ μια υφασμάτινη τσάντα του Ρέα..... αμ ξεμπέρδεψα γρήγορα και έκανα τον τέλειο ύπνο αμ πείρα και το δωράκι μου!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Δεν το συζητώ...... πουλάκι!!!!Με το που ξάπλωσα δε και λίγο μετά που γυρίσαμε σπίτι......μια που ακούμπησα το κεφάλι μου στο μαξιλάρι μια που νεκρωσα τελείως! Α ξέχασα.....έχω και σουβενίρ μια υφασμάτινη τσάντα του Ρέα..... αμ ξεμπέρδεψα γρήγορα και έκανα τον τέλειο ύπνο αμ πείρα και το δωράκι μου!!!!!??

Εγώ δεν την πείρα την άφησα εκεί.. χαχαχα άσε που δεν μπορούσαν με τίποτα να πουν το επίθετο μου και άκουσα χίλια επίθετα μέχρι που άρχισαν να εμ φωνάζουν με το επίγειο του γιατρού μου.. αχαχα πήρες και το δωράκι σου.. Εγώ όταν γύρισα σπίτι κιμιθικα άλλες 6 ώρες ξύπνησα να φάω μα πάρω το φάρμακο και ξανά κοιμήθηκα θυμάμαι..!!! Τα θυμάμαι τωρα και γελάω μόνη μου είχαν τύχει διαφορά και τα θιμιθικα τώρα. Αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδατε οταν εισαι νορμαλ άνθρωπος ;

Εγω είμαι τοσο νευροσπαστο που και στην επέμβαση ξυπνησα κ μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω το βράδυ!! Τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ δεν την πείρα την άφησα εκεί.. χαχαχα άσε που δεν μπορούσαν με τίποτα να πουν το επίθετο μου και άκουσα χίλια επίθετα μέχρι που άρχισαν να εμ φωνάζουν με το επίγειο του γιατρού μου.. αχαχα πήρες και το δωράκι σου.. Εγώ όταν γύρισα σπίτι κιμιθικα άλλες 6 ώρες ξύπνησα να φάω μα πάρω το φάρμακο και ξανά κοιμήθηκα θυμάμαι..!!! Τα θυμάμαι τωρα και γελάω μόνη μου είχαν τύχει διαφορά και τα θιμιθικα τώρα. Αχαχα

Κι εγώ πήγα να την αφήσω και μου λέει η νοσηλεύτρια:αυτήν την κρατάς! Εγώ 4 ωριτσες και βασικά ξύπνησα γιατί πειναγα..... έφαγα κάτι ψιλά και σε λίγο θα παραγγείλουμε.Αυτό το Σ/Κ δε θα κάνω τίποτα......αύριο μαγειρεύει ο σύζυγος!Από βδομάδα βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Είδατε οταν εισαι νορμαλ άνθρωπος ;

Εγω είμαι τοσο νευροσπαστο που και στην επέμβαση ξυπνησα κ μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω το βράδυ!! Τπτ.

Κατά την διάρκεια; κι εγω είχα ξυπνήσει 2 φορές μου το είπε ο γιατρός μου μετά εγω καν δεν το θυμάμαι δεν ξέρω πόσο σας κρατισε εμένα κρατισε πανό από το φυσιολογικό και όπως άργησα να ξυπνήσω 

 

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Κι εγώ πήγα να την αφήσω και μου λέει η νοσηλεύτρια:αυτήν την κρατάς! Εγώ 4 ωριτσες και βασικά ξύπνησα γιατί πειναγα..... έφαγα κάτι ψιλά και σε λίγο θα παραγγείλουμε.Αυτό το Σ/Κ δε θα κάνω τίποτα......αύριο μαγειρεύει ο σύζυγος!Από βδομάδα βλέπουμε.

Μια χαρα να ξεκουραστείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Κατά την διάρκεια; κι εγω είχα ξυπνήσει 2 φορές μου το είπε ο γιατρός μου μετά εγω καν δεν το θυμάμαι δεν ξέρω πόσο σας κρατισε εμένα κρατισε πανό από το φυσιολογικό και όπως άργησα να ξυπνήσω 

 

Μια χαρα να ξεκουραστείς..

Ε ναι γιατί από Δευτέρα στη δουλειά ποιός ξέρει τι θα γίνει..... ξεκίνησαν και οι εκπτώσεις την Τετάρτη οπότε θα έχω λίγο ζόρι! Ο γιατρός μου μου είπε:θηρίο είσαι από αύριο κάνε ότι θες! Εντάξει θα το πάω χαλαρά περισσότερο για να είμαι εγώ ήρεμη και ήσυχη αλλιώς.... πραγματικά δε νιώθω τον παραμικρό πόνο από την ώρα που τελείωσε η επέμβαση!

@Μπλε χαχαχαχαχα έλιωσα.....εγώ πάλι ξύπνησα κατευθείαν μετά την ολοκλήρωση του χειρουργείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Δεν το συζητώ...... πουλάκι!!!!Με το που ξάπλωσα δε και λίγο μετά που γυρίσαμε σπίτι......μια που ακούμπησα το κεφάλι μου στο μαξιλάρι μια που νεκρωσα τελείως! Α ξέχασα.....έχω και σουβενίρ μια υφασμάτινη τσάντα του Ρέα..... αμ ξεμπέρδεψα γρήγορα και έκανα τον τέλειο ύπνο αμ πείρα και το δωράκι μου!!!!!??

Τι εκανες κοριτσι μου;;Ξεμπερδεψες με αυτο που ηταν περιττο;;;Εχω χασει λιγο τα νεα...Ολα καλα πηγαν ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ε ναι γιατί από Δευτέρα στη δουλειά ποιός ξέρει τι θα γίνει..... ξεκίνησαν και οι εκπτώσεις την Τετάρτη οπότε θα έχω λίγο ζόρι! Ο γιατρός μου μου είπε:θηρίο είσαι από αύριο κάνε ότι θες! Εντάξει θα το πάω χαλαρά περισσότερο για να είμαι εγώ ήρεμη και ήσυχη αλλιώς.... πραγματικά δε νιώθω τον παραμικρό πόνο από την ώρα που τελείωσε η επέμβαση!

@Μπλε χαχαχαχαχα έλιωσα.....εγώ πάλι ξύπνησα κατευθείαν μετά την ολοκλήρωση του χειρουργείου.

Μια χαρα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Τι εκανες κοριτσι μου;;Ξεμπερδεψες με αυτο που ηταν περιττο;;;Εχω χασει λιγο τα νεα...Ολα καλα πηγαν ε;;

Καλησπέρα!!!Σήμερα έκανα την αποξεση και όλα πήγαν καλά..... ξύπνησα κατευθείαν (από ότι είπε ο γιατρός μου στον άντρα μου αυτό είναι πολύ καλό) και το ακόμα καλύτερο είναι ότι δε νιώθω τίποτα από πόνο κλπ.....σα να μην έγινε!Θα πάρω και τα φάρμακα μου (αντιβίωση και cyclacour)και από τον Ιούνιο θα είμαστε έτοιμοι για νέες περιπέτειες!??Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα!!!Σήμερα έκανα την αποξεση και όλα πήγαν καλά..... ξύπνησα κατευθείαν (από ότι είπε ο γιατρός μου στον άντρα μου αυτό είναι πολύ καλό) και το ακόμα καλύτερο είναι ότι δε νιώθω τίποτα από πόνο κλπ.....σα να μην έγινε!Θα πάρω και τα φάρμακα μου (αντιβίωση και cyclacour)και από τον Ιούνιο θα είμαστε έτοιμοι για νέες περιπέτειες!??Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!?

 Μπραβο κοπελα μου!Μια χαρα τα καταφερες!Παμε για αλλα κολπα τωρα!!!!Ετσι να επανελθεις δυναμικα!??

Εμενα τα νεα μου ειναι τα ιδια,μονο που τωρα και 5 μερες ειπα στοπ στο τσιγαρο.Δυσκολευομαι βεβαια ,αλλα το προσπαθω...Χρονια φανατικη καπνίστρια αλλα πλεον δεν παει αλλο.Ολοι οι γιατροι μ λεν να το κοψω και ηταν ενα απο τα σχεδια ...Αντε να δουμε κ αυτη τη φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

 Μπραβο κοπελα μου!Μια χαρα τα καταφερες!Παμε για αλλα κολπα τωρα!!!!Ετσι να επανελθεις δυναμικα!??

Εμενα τα νεα μου ειναι τα ιδια,μονο που τωρα και 5 μερες ειπα στοπ στο τσιγαρο.Δυσκολευομαι βεβαια ,αλλα το προσπαθω...Χρονια φανατικη καπνίστρια αλλα πλεον δεν παει αλλο.Ολοι οι γιατροι μ λεν να το κοψω και ηταν ενα απο τα σχεδια ...Αντε να δουμε κ αυτη τη φορα...

Κι εγώ έτσι ήμουνα αλλά ξεκίνησα εδώ και 6χρ. το ηλεκτρονικό και πλέον κάνω πολύ λίγο και από αυτό! Σου το προτείνω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Κι εγώ έτσι ήμουνα αλλά ξεκίνησα εδώ και 6χρ. το ηλεκτρονικό και πλέον κάνω πολύ λίγο και από αυτό! Σου το προτείνω!?

Προς το παρον την βγαζω με τσιχλες!Θα δειξει...Ευχαριστω πολυ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Προς το παρον την βγαζω με τσιχλες!Θα δειξει...Ευχαριστω πολυ !

Τις είχα δοκιμάσει κι εγώ άλλα εκτός του ότι πιανοταν η μασέλα μου ?? σε εμένα δε λειτούργησαν. Αν θες πάντως πληροφορίες μου λες!? Ορίστε τελείωσαν και τα like μου γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! Τωρα καταφερα να μπω λιγο γιατι ηταν τρελη μερα. Μπηκα πριν σας διαβασω να δω τι λετε α) για να δω πως πηγε η @zoi.ko. Η οποια ειναι ολοκαινουργια αυτη τη στιγμή και έτοιμη για μεγάλα πράγματα από τον επόμενο μηνα!!!

επισης να ευχηθώ χρόνια πολλα στην @Irene_D, @Rena88, @eriv  και οποια αλλη λενε ειρηνη και γιορτάζει και δεν το ξέρω!!! Τωρα θα διαβασω αυτα που εχασα και απο χτες (Βγηκα και γυρισα στις 3 και δεν το πολυσυνηθιζω να πω την αληθεια το 3 και αντιλαμβανεστε κατασταση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Dim83, @Kat-Cat και όλα υπόλοιπα κορίτσια που είστε πιο ενημερωμένες στα θέματα υγείας,θελω τα φώτα σας..Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι πολύ καταπονημενος ο οργανισμενος μου..Ειμαι μονίμως κουρασμένη και νύσταζω συνέχεια..Αλλα όταν λέω συνεχεια,εννοώ συνέχεια..Πρωι,μεσημέρι,βράδυ..Και κοιμάμαι φυσικά οπότε προλαβαίνω όσο περισσότερο μπορώ..Επισης λαχανιαζω πολυ ευκολα..Ανεβαινω τη σκαλα του σπιτιου μου και λαχανιαζω..Δεν ημουν ποτε τερμα γυμνασμενη αλλα ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα!!!Εκανα εξετάσεις αίματος και βγήκε χαμηλός ο αιματοκριτης και συγκεκριμένα 36.9 και η φεριτινη 35.10..Τις πήγα στο γιατρό και και μου είπε να τρώω κρέας και να τις επαναλάβω σε 3 μήνες..Εγω όμως δεν μπορώ να τρώω πολύ κρέας γιατί απλά δεν μου αρέσει..Πειραζει να πάρω μόνη μου σίδηρο λέτε;?Ό γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζομαι συμπλήρωμα...

μην παρεις μονη σου συμπληρωμα. Καταρχας ο σιδηρος ειναι βαρυς να ξερεις, οποτε θα σε πειραξει. Ξεκινα να τρως κρεας φακες και συνδυαζε τες με βιταμινη c (λεμονι/πορτοκαλι) κανει φουλ απορροφηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

την τιμη ουσιαστικα θα μπορεσεις να την αξιολογησεις οταν ερθει περιοδος γιατι τοτε θα ξερεις αν την εκανες τη σωστη μερα.παντως το 15 ειναι καλο.

ναι θα δω, βασικα επειδη εχω 27αρη κυκλο κανονικα, ισως θα πρεπε να την κανω μια μερα πριν και οχι με βαση τον 28αρι κυκλο που σου λενε γενικα για να κανεις εξετασεις. 14 ηταν η δικη μου. Απλα η τιμες αναφορας ηταν 2, κατι με 15 και κατι του εργαστηριου, οποτε μου φανηκε και μενα καλη. Ο γιατρος τη χαρακτηρισε εξαιρετικη, αλλα ξερω οτι ειναι γλυκουλης και οτι απλα ειναι μια χαρα. Απο την αλλη γλυκουλης -γλυκουλης, αλλα αν οντως δει κατι για το οποιο θα ανησυχησει θα σου πει δε θα σου πει και βλακειες τελειως. Ηταν και η πρωτη περιοδος που τη μετρησα οποτε το βαζω και αυτο σαν παραγοντα και τηρουμενων των αναλογιων φυσικα.  Σε αλλες φασεις με ωορρηξια κλπ, φανταζομαι θα ναι και καλυτερη καπως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

@Kat-Cat χαχαχα γελασα πολυ με το μηνυμα σου και επειδη ειναι αστεια η τρελα μας αλλα χαρηκα κιολας που ηταν καλες οι εξετασεις!!

@Rena88Αχ εκνευριζομαι οταν τα ακουω αυτα. Υπηρξα για καιρο και καιρο χροτοφαγος δεν χρειαζεσαι κρεας αγαπη για τον σιδηρο υπαρχουν ενα σωρο τροφες που εχουν καλες ποσοτητες σιδηρου!! Παντως το λαχανιασμα δεν μου κολλαει με τον σιδηρο αλλα και παλι δεν ειμαι γιατρος.
Εγω οντως @Dim83 τωρα στην εγκυμοσυνη χανω την ανασα μου ευκολα. Αλλιως ξερω οτι το λαχανιασμα εχει να κανει με την καρδια.

ναι καλα θεοτρελες ειμαστε αλλα τελοσπαντων. Εγω ειμαι το πραδειγμα του τα θελε ο κωλος της πολλες φορες. Τελοσπαντων. Για πες τι κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλησπερα! Τωρα καταφερα να μπω λιγο γιατι ηταν τρελη μερα. Μπηκα πριν σας διαβασω να δω τι λετε α) για να δω πως πηγε η @zoi.ko. Η οποια ειναι ολοκαινουργια αυτη τη στιγμή και έτοιμη για μεγάλα πράγματα από τον επόμενο μηνα!!!

επισης να ευχηθώ χρόνια πολλα στην @Irene_D, @Rena88, @eriv  και οποια αλλη λενε ειρηνη και γιορτάζει και δεν το ξέρω!!! Τωρα θα διαβασω αυτα που εχασα και απο χτες (Βγηκα και γυρισα στις 3 και δεν το πολυσυνηθιζω να πω την αληθεια το 3 και αντιλαμβανεστε κατασταση)

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου..... ανακαίνιση τέλος χαχαχαχαχα!!!!!??

@Rena88 σίδηρο μόνη σου ούτε να το σκέφτεσαι......εμένα γιατρός μου το έδωσε πέρσυ και πήγα με γαστριτιδα στο νοσοκομείο.......είναι πολύ βαρύς για το στομάχι ειδικά αν έχεις ευαισθησία (όπως εγώ). Υπάρχουν βέβαια σκευάσματα που ενοχλούν πολύ λιγότερο αλλά το καλύτερο είναι να μιλήσεις με ένα γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλησπερα! Τωρα καταφερα να μπω λιγο γιατι ηταν τρελη μερα. Μπηκα πριν σας διαβασω να δω τι λετε α) για να δω πως πηγε η @zoi.ko. Η οποια ειναι ολοκαινουργια αυτη τη στιγμή και έτοιμη για μεγάλα πράγματα από τον επόμενο μηνα!!!

επισης να ευχηθώ χρόνια πολλα στην @Irene_D, @Rena88, @eriv  και οποια αλλη λενε ειρηνη και γιορτάζει και δεν το ξέρω!!! Τωρα θα διαβασω αυτα που εχασα και απο χτες (Βγηκα και γυρισα στις 3 και δεν το πολυσυνηθιζω να πω την αληθεια το 3 και αντιλαμβανεστε κατασταση)

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσι μου Σου ευχομαι κ εσενα οτι καλυτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι θα δω, βασικα επειδη εχω 27αρη κυκλο κανονικα, ισως θα πρεπε να την κανω μια μερα πριν και οχι με βαση τον 28αρι κυκλο που σου λενε γενικα για να κανεις εξετασεις. 14 ηταν η δικη μου. Απλα η τιμες αναφορας ηταν 2, κατι με 15 και κατι του εργαστηριου, οποτε μου φανηκε και μενα καλη. Ο γιατρος τη χαρακτηρισε εξαιρετικη, αλλα ξερω οτι ειναι γλυκουλης και οτι απλα ειναι μια χαρα. Απο την αλλη γλυκουλης -γλυκουλης, αλλα αν οντως δει κατι για το οποιο θα ανησυχησει θα σου πει δε θα σου πει και βλακειες τελειως. Ηταν και η πρωτη περιοδος που τη μετρησα οποτε το βαζω και αυτο σαν παραγοντα και τηρουμενων των αναλογιων φυσικα.  Σε αλλες φασεις με ωορρηξια κλπ, φανταζομαι θα ναι και καλυτερη καπως.

βασικα παντα λενε καντην την 21η μερα επειδη θεωρουν τον κυκλο 28 ημερων. η σωστη μερα ειναι 7 μερες πριν την επομενη περιοδο (αν γνωριζεις με σιγουρια ποτε θα ερθει). αλλα και 2-3 μερες πανω κατω δεν λεει τπτ. ο γιατρος αυτο που ηθελε να δει το ειδε. το θεμα ειναι να μην ηταν στα πατωματα. εσενα ειναι μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

βασικα παντα λενε καντην την 21η μερα επειδη θεωρουν τον κυκλο 28 ημερων. η σωστη μερα ειναι 7 μερες πριν την επομενη περιοδο (αν γνωριζεις με σιγουρια ποτε θα ερθει). αλλα και 2-3 μερες πανω κατω δεν λεει τπτ. ο γιατρος αυτο που ηθελε να δει το ειδε. το θεμα ειναι να μην ηταν στα πατωματα. εσενα ειναι μια χαρα.

ναι το διαβασα αυτο που λες. Οτι το 21η ειναι σε κυκλο 28 ημερων και κανονικα η κορυφωση της γινεται μια βδομαδα πριν αναλογα τον κυκλο σου. Δηλαδη αν μια γυναικα πχ εχει 35 μερες κυκλο, δε θα ειναι πολυ καλη η τιμη την 21η. Για να δω ποτε θα ρθει η κιουρια.....Υποτιθεται η πρωτηκαι  δευτερη περιοδος, ειναι λιγο περιεργες. Επισης μου ειπε ο γιατρος πως μπορει να αλλαξει λιγο ο κυκλος μου. Οχι να γινει ανωμαλος αλλα να γινει διαφορετικης "εκτασης". Πχ ειχα κυκλο 27 ημερων ως τωρα, ισως γινει 26 ή 29. Θα το δω στις επομενες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα τ πρωί πήγαμε σε μια βαφτιση ενός συναδέλφου τ άντρα μ κ μετά με τους συναδέλφους του για καφε. Οχι επειδή είναι δικό μ άλλα όλοι το μωρο μας κοίταζαν κ πειράζαν. Είναι χαμογελαστή με όλους κ κερδίζει τις εντυπώσεις. Να σας πω την αλήθεια πολύ χαίρομαι π παμε σε τέτοιες εκδηλώσεις κ μεις επιτέλους με το παιδάκι μας. Δύο χρόνια πολυ ζήλευα ειδικά σε βαφτίσεις που πηγαίναμε.

@zoi.ko @NikhNikh μη λέτε για υπνο σας παρακαλώ χαχαχ πονεμένη ιστορία.

@Kat-Cat την προγεστερόνη την κάνεις 7 μέρες μετά την ωορηξια. Σε κύκλο 28 ημερών δηλ υποτίθεται στις 14 έχεις ωορρηξία κ 21 βλέπεις την προγεστερόνη. Τώρα βέβαια δ σε απασχολεί ότι κ να έδειχνε. Μας νοιάζει σε ένα σωστό κύκλο για την εμφυτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα τ πρωί πήγαμε σε μια βαφτιση ενός συναδέλφου τ άντρα μ κ μετά με τους συναδέλφους του για καφε. Οχι επειδή είναι δικό μ άλλα όλοι το μωρο μας κοίταζαν κ πειράζαν. Είναι χαμογελαστή με όλους κ κερδίζει τις εντυπώσεις. Να σας πω την αλήθεια πολύ χαίρομαι π παμε σε τέτοιες εκδηλώσεις κ μεις επιτέλους με το παιδάκι μας. Δύο χρόνια πολυ ζήλευα ειδικά σε βαφτίσεις που πηγαίναμε.

@zoi.ko @NikhNikh μη λέτε για υπνο σας παρακαλώ χαχαχ πονεμένη ιστορία.

@Kat-Cat την προγεστερόνη την κάνεις 7 μέρες μετά την ωορηξια. Σε κύκλο 28 ημερών δηλ υποτίθεται στις 14 έχεις ωορρηξία κ 21 βλέπεις την προγεστερόνη. Τώρα βέβαια δ σε απασχολεί ότι κ να έδειχνε. Μας νοιάζει σε ένα σωστό κύκλο για την εμφυτευση. 

καλα εγω σε αυτον τον κυκλο δεν ειχα και ωορρηξια...Θα δουμε και στους επομενους. Θα στρωσει θελω να πιστευω. Τουλαχιστον ηταν μια χαρα (παλι καλα, για πρωτη περιοδο). Ρε συ τι ωραιο.....Να σου πω την αληθεια σε καταλαβαινω, εχει ερθει η ωρα που το νιωθω πολυ αυτο που λες και μακαρι να το ζησω. Σιγουρα θα ειναι γλυκυτατη για να ασχολουνται και μαζι της ολοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat είναι κυρίως χαμογελαστή. Ναι μωρέ θα στρώσει ο κύκλος σου. Η προγεστερόνη μας ενδιαφέρει κυρίως για την εμφυτευση. Όταν είναι πολύ χαμηλή τις συγκεκριμένες μέρες μπορεί να εμποδίσει την εμφυτευση η σε περίπτωση εμφυτευσης να μην αφήσει τ έμβρυο να εξελιχθεί όπως πρέπει.

@zoi.ko και γω Ιούνιο έχω γενέθλια! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat είναι κυρίως χαμογελαστή. Ναι μωρέ θα στρώσει ο κύκλος σου. Η προγεστερόνη μας ενδιαφέρει κυρίως για την εμφυτευση. Όταν είναι πολύ χαμηλή τις συγκεκριμένες μέρες μπορεί να εμποδίσει την εμφυτευση η σε περίπτωση εμφυτευσης να μην αφήσει τ έμβρυο να εξελιχθεί όπως πρέπει.

@zoi.ko και γω Ιούνιο έχω γενέθλια! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου 

καρκινακια ή διδυμακια? Εγω ιουλιο, όπως και ο αντρας μου. Προγεστερονη ειχα ξανακανει οταν ημουν εγκυος και ηταν παρα πολυ καλη τοτε. Δε μου χε πει καν να παρω συμπληρωμα, ουτε ειδαμε αποκολληση οταν πηγα. Βεβαια δεν ειδαμε εμβρυο που ηταν το βασικο :P Τα αλλα εφτιαχναν, αλλα τα λοιπα πλην του εμβρυου ηταν μια χαρα τοτε. Τωρα αποσυντονιστηκαν λιγο ολα, αλλα ενταξει ελπιζουμε. Ειδα και ενα ωραιο ονειρο παλι χτες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...