Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

πολυ σημαντικο προσον.

και εγω γενικα αισιοδοξη ειμαι.οχι ροζ συννεφακι βεβαια.....εγω πιο πολυ της λογικης αλλα αισιοδοξη παρολαυτα. 

βεβαια το τελευταιο με πηρε καπως απο κατω.αλλα προχωραμε.μονοδρομος!

εσυ παντως εισαι πολυ γλυκουλα.

Ευχαριστώ πολύ,καλό μου..Κι εσύ είσαι πολυ καλη..???

Λογικό και απολυτα ανθρωπινο να σε ρίξει όλο αυτό..Αν δεν σε έριχνε,τοτε απλά θα ήταν κατι το οποίο θα έμενε μέσα σου και δεν θα μπορούσες να το αντιμετωπίσεις άμεσα..Και κάποια στιγμή θα σου έβγαινε πολύ άσχημα..Εγω ότι απώλειες και να έχω βιώσει,είτε συναισθηματικές,είτε πραγματικές απώλειες (που αυτές είναι και οι σημαντικές), ξέσπαω..Αλλα τουλάχιστον μετα ηρεμώ και προχωράω..Γιατι έτσι είναι η ζωή,μονοδρομος (όπως είπες κι εσυ)...

Εντάξει,κι εγώ μεγαλώνοντας δεν ζω τόσο πολύ στο ροζ συννεφάκι..Ισως πατάω και λίγο στη γη πλέον..Πιο μικρή πραγματικά πίστευα ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένο..Μετα απο κάμποσα χαστούκια της ζωής,συνήλθα και προσαρμοστηκα στη πραγματικότητα..

Αλλά να σου πω μου άρεσε το ροζ μου συννεφάκι καλύτερα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ,καλό μου..Κι εσύ είσαι πολυ καλη..???

Λογικό και απολυτα ανθρωπινο να σε ρίξει όλο αυτό..Αν δεν σε έριχνε,τοτε απλά θα ήταν κατι το οποίο θα έμενε μέσα σου και δεν θα μπορούσες να το αντιμετωπίσεις άμεσα..Και κάποια στιγμή θα σου έβγαινε πολύ άσχημα..Εγω ότι απώλειες και να έχω βιώσει,είτε συναισθηματικές,είτε πραγματικές απώλειες (που αυτές είναι και οι σημαντικές), ξέσπαω..Αλλα τουλάχιστον μετα ηρεμώ και προχωράω..Γιατι έτσι είναι η ζωή,μονοδρομος (όπως είπες κι εσυ)...

Εντάξει,κι εγώ μεγαλώνοντας δεν ζω τόσο πολύ στο ροζ συννεφάκι..Ισως πατάω και λίγο στη γη πλέον..Πιο μικρή πραγματικά πίστευα ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένο..Μετα απο κάμποσα χαστούκια της ζωής,συνήλθα και προσαρμοστηκα στη πραγματικότητα..

Αλλά να σου πω μου άρεσε το ροζ μου συννεφάκι καλύτερα!!!???

οταν ειμαστε μικροι....η ζωη ειναι τοσο ωραια! τα ροζ συννεφακια.....τα προβληματα που φαινονται μεγαλα και αρκει να φας 2-3 χαστουκια για να καταλαβεις τι εστι προβλημα!

να πηγαινεις στο συννεφακι σου καμια φορα!χρειαζεται κ αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

οταν ειμαστε μικροι....η ζωη ειναι τοσο ωραια! τα ροζ συννεφακια.....τα προβληματα που φαινονται μεγαλα και αρκει να φας 2-3 χαστουκια για να καταλαβεις τι εστι προβλημα!

να πηγαινεις στο συννεφακι σου καμια φορα!χρειαζεται κ αυτο.

Ελπίζω να με δείτε σύντομα στο συννεφάκι μου..Θα το καταλάβετε,αν,πρώτα ο Θεος,μείνω έγκυος και φυσικά αν είναι όλα καλα και ολοκληρωθεί τέλεια...

Τοτε θα καταλάβετε πως είναι να ειμαι στο συννεφάκι μου!!Ένα θα σου πω..Οταν έμαθα ότι η κουμπάρα μου είναι έγκυος,άρχισα να χοροπηδαω και να λέω:θα κάνουμε μπεμπακι,θα κάνουμε μπεμπακι!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ ρε κοριτσια τι ωραια ηταν τα ροζ συννεφα. Καποτε ημουν και εγω πανω σε αυτα. Λιγα χρονια πριν τα προβληματα μου σχετιζονταν με το διαβασμα και με τα γκομενικα που συζηταγαμε με τις φιλες μου. Ακομα αναπολω εκεινα τα χρονια. Η κολλητη νου αντιθετα ειναι ανθρωπος που δεν κολλαει καθολου στο παρελθον, σε αντιθεση με μενα που αναπολω ολες μας τις ομορφες στιγμες στο σχολειο και μετα τις ομορφες φοιτητικες στιγμες. Στον κοσμο και στις παρεες ακομα καραγκιοζης ειμαι, αλλα με πιανει που και που αυτο το απαισιοδοξο. το μεγαλι ομως προβλημα μου ειναι το αγχος. Ανεκαθεν το ειχα ακομα και οταν ημουν στο συννεφακι που λετε, αλλα με τα χρονια διογκωνεται δυστυχως. Η αληθεια ειναι ομως οτι το ροζ συννεφο που και που ειναι ωραιο. Να μαθεις λιγο να γραφεις εκει που δεν πιανει μελανι μερικες καταστασεις και να προχωρας μπροστα. Αν δεν μπορεις να επηρεασεις ή να αλλαξεις καποια πραγματα καλο ειναι να τα ξεπερνας και να προσπερνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κατέβασα κ εγώ επιτέλους τ σκ τα καλοκαιρινά. Έχει υπερβολική ζέστη. Πλέον είμαστε πρωί απόγευμα εξω. Αρέσει και στη μικρή. Χαζευει, περνάει η ώρα, γεμίζει κ εικόνες.

@Kat-Cat αν τις κάνεις τις εξετάσεις να τις κάνεις όλες στον ίδιο κύκλο. Όχι τώρα την προγεστερόνη κ στον επόμενο τις άλλες. Αν κ γνώμη μ είναι να μην τις κάνεις. Αν θέλεις πες τ γιατρό σ να σ τις γράψει για τ επόμενο κυκλο κ όχι αυτόν π περιμένεις. Μάσαζ ε;;; οπωσδήποτε πρέπει να πάω κπ στιγμή αν κ δ έχω παει ποτέ. 

Έκλεισα κ γω ραντεβού για νυχακια αύριο χέρια ποδια. Δύο σκ στη σειρά έχουμε βαφτίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κατέβασα κ εγώ επιτέλους τ σκ τα καλοκαιρινά. Έχει υπερβολική ζέστη. Πλέον είμαστε πρωί απόγευμα εξω. Αρέσει και στη μικρή. Χαζευει, περνάει η ώρα, γεμίζει κ εικόνες.

@Kat-Cat αν τις κάνεις τις εξετάσεις να τις κάνεις όλες στον ίδιο κύκλο. Όχι τώρα την προγεστερόνη κ στον επόμενο τις άλλες. Αν κ γνώμη μ είναι να μην τις κάνεις. Αν θέλεις πες τ γιατρό σ να σ τις γράψει για τ επόμενο κυκλο κ όχι αυτόν π περιμένεις. Μάσαζ ε;;; οπωσδήποτε πρέπει να πάω κπ στιγμή αν κ δ έχω παει ποτέ. 

Έκλεισα κ γω ραντεβού για νυχακια αύριο χέρια ποδια. Δύο σκ στη σειρά έχουμε βαφτίσεις.

η αληθεια ειναι οτι και αυτο που μου πε κανε την προγεστερονη σε αυτον τον κυκλο και τις αλλες στον επομενο βλακεια μου ακουστηκε. Γιατι καποιες θα γινουν στον πρωτο κυκλο της αποξεσης. Βασικα δε θα κανω την προγεστερονη τωρα το αποφασισα. Αν τις κανω θα τις κανω στον επομενο κυκλο και ας ληξουν. Γιατι τωρα αφου δεν εκανα και ωορρηξια τι σκατα θα δειξει η προγεστερονη. Ειχα κανει οταν ημουν εγκυος αρχες Μαρτη και ηταν εξαιρετικη οπως ειχε πει ο γιατρος. Τωρα σιγουρα θα ναι αισχος. Τελοσπαντων, βλακειες. Τα κατεβασα και εγω τελικα και κατι παπουτσια που ειχαν ξεμεινει. Για μασαζ να πας, θα με θυμηθεις. ειδικα που εχεις και το μωρο και σιγουρα θα εχεις και πονους.(εχετε le massage επάνω που ειναι φτηνο?) Εμενα η πλατη μου/αυχενας ειναι ψιλοδιαλυμενα, λιγο απο αγχος λιγο απο δουλεια γραφειου ειναι χαλια. Νυχακια εχω την παρασκευη και επισης....ειπαμε με τη μια φιλη και συναδελφο να παμε για μπανιο μεσα στο μηνα μετα τη δουλεια να φυγουμε νωρις. Πολυ θελω να παω να δω θαλασσα να χαλαρωσω αν και θα παγωσει ο απαυτος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Όχι δυστυχώς δ έχουμε άλλα κάτι θα βρω. Ναι πιστεύω πως θα φύγουν 10 κιλά κούρασης από πανω μου. Απλά πρέπει να βρω χρόνο για να πάω. Επίσης θέλω κ ένα καθαρισμό προσώπου έχω χρόνια να κάνω οπότε με την ευκαιρία θα κάνω κ φρύδια. Δούλευει περίεργες ώρες ο άντρας μ τις τελευταίες βδομάδες κ δ ξέρω πότε θα μπορέσει να την κρατήσει για να πάω. Οι γονείς μ τρέχουν με την αδερφή μ π στήνει επιχείρησή οπότε περιμένω ποιος θα βρει ώρα να μ κρατήσει τ μωρο. Ναι ναι να πάτε θάλασσα. Είναι τόσο αναζωογονητική! Ειδικά αυτόν ρ καιρό είναι συνήθως κ πεντακάθαρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat Όχι δυστυχώς δ έχουμε άλλα κάτι θα βρω. Ναι πιστεύω πως θα φύγουν 10 κιλά κούρασης από πανω μου. Απλά πρέπει να βρω χρόνο για να πάω. Επίσης θέλω κ ένα καθαρισμό προσώπου έχω χρόνια να κάνω οπότε με την ευκαιρία θα κάνω κ φρύδια. Δούλευει περίεργες ώρες ο άντρας μ τις τελευταίες βδομάδες κ δ ξέρω πότε θα μπορέσει να την κρατήσει για να πάω. Οι γονείς μ τρέχουν με την αδερφή μ π στήνει επιχείρησή οπότε περιμένω ποιος θα βρει ώρα να μ κρατήσει τ μωρο. Ναι ναι να πάτε θάλασσα. Είναι τόσο αναζωογονητική! Ειδικά αυτόν ρ καιρό είναι συνήθως κ πεντακάθαρη.

αχ και ενα καθαρισμο θελω αν και γενικα δεν κανω. Ειμαι τυχερη με το δερμα, αλλα οπως και να χει νιωθεις αυτη τη φρεσκαδα, την τονωση. Να σου προτεινω αν θες να δοκιμασεις την natura siberica. Ειναι σε ενα βαζο μεγαλο με ενα σφουγγαρακι, Μαυρο πηχτο υλικο το απλωνεις με το σφουγγαρακι το αφηνεις 5 λεπτακια και το αφαιρεις μετα με το σφουγγαρακι και ξεπλενεσαι. Κανει τοσο ωραιο και καθαρο το δερμα. Σα να χεις παει σε αισθητικο. Επισης αν θελετε θα σας πω και 2 μυστικες κρεμουλες για το προσωπο...(ειπαμε εχω κολλητη γιατρο και μου λεει τα μυστικα :P ). Βεβαια εσυ εισαι μικρουλα οποτε μετα τα 30 θα στα προτεινω. χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το πέτυχες όμως χα χαχα τα 30 κλείνω φέτος! Κ γω παλιότερα εκανα μια φορά τ χρόνο αλλά ρωτα έχω χρόνια να κάνω. Έχω σχετικά λιπαρή επιδερμίδα κ μαζεύει σμιγμα. Όχι τρομερά πράγματα άλλα ενόψει της βάφτισης λέω να κάνω ένα καθαρισμό. Πότε δ τ είχα με κρέμες κ μάσκες κτλ άλλα σιγά σιγά πρέπει μια στις τόσες κάτι να κάνω οπότε θα τη δοκιμάσω αυτή π προτείνεις. Επίσης όσες φορές πήρα κρέμα ημέρας νύχτας κτλ ένιωθα να μ μπούκωνει τ πρόσωπο κ έχω δοκιμάσει από διάφορες εταιρείες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat το πέτυχες όμως χα χαχα τα 30 κλείνω φέτος! Κ γω παλιότερα εκανα μια φορά τ χρόνο αλλά ρωτα έχω χρόνια να κάνω. Έχω σχετικά λιπαρή επιδερμίδα κ μαζεύει σμιγμα. Όχι τρομερά πράγματα άλλα ενόψει της βάφτισης λέω να κάνω ένα καθαρισμό. Πότε δ τ είχα με κρέμες κ μάσκες κτλ άλλα σιγά σιγά πρέπει μια στις τόσες κάτι να κάνω οπότε θα τη δοκιμάσω αυτή π προτείνεις. Επίσης όσες φορές πήρα κρέμα ημέρας νύχτας κτλ ένιωθα να μ μπούκωνει τ πρόσωπο κ έχω δοκιμάσει από διάφορες εταιρείες.

αχ μικρουλα εισαι και παλι. Εγω αργησα να βαλω τετοια προιοντα.
Παντως η natura siberica αφου εχεις λιπαρη επιδερμιδα θα σε βοηθησει πολυ και θα νιωσεις διαφορα γιατι κυριως προοριζεται για λιπαρες. Οι πιο ξηρες δεν πρεπει να την αφηνουν σα μασκα αλλα να την αφαιρουν. Να σου πω επισης οτι μυριζει τρομερα!

Κρεμα νυχτος δε βαζω ουτε εγω γιατι ειναι βαρια ακομα και για μενα. Βαζω ενα φυτικο σερουμ με αλοε και υαλουρονικο μεσα πολυ ελαφρυ σα νερακι. Αν και δεν το θυμαμαι παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat σε ευχαριστώ πολύ! Πάω για υπνο! Καλό βράδυ! 

φιλιααα, παω και εγω σιγα σιγα το ξενυχτησα σημερα απο την υπερενταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2018 at 11:37 ΜΜ, ο/η Dim83 είπε:

εγω παλι νομιζα οτι καλο ειναι το παχυ.νομιζω ειχα ακουσει τα κοριτσια που ελεγαν οτι στο λεπτο δεν γινεται εμφυτευση. η @love30 νομιζω το ελεγε.ισως λεω μπουρδες.

 

Το ενδομήτριο στο ποιο παχύ του είναι στις γόνιμες περίπου μέρες... Έτσι είναι εγώ γι'αυτό το λόγο αφήσαμε τον προηγούμενο κύκλο και δεν πήγαμε για έμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2018 at 12:05 ΠΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Την είδα κι εγω τη μάσκα αυτή @Kat-Cat... Και θα πάω να την πάρω κι εγω...Απο λιπαρό δέρμα άλλο τίποτα!!!Ελπίζω να κάνει δουλειά...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Την είδα κι εγω τη μάσκα αυτή @Kat-Cat... Και θα πάω να την πάρω κι εγω...Απο λιπαρό δέρμα άλλο τίποτα!!!Ελπίζω να κάνει δουλειά...???

ειναι πολυ καλη αληθεια και μυριζει απιστευτα!!! Ειναι κατι μεταξυ μασκας και καθαριστικου. Θα σας πω και κρεμες καποια στιγμη αν ενδιαφερεστε. Ειμαι κατατοπισμενη

Αχ κοριτσια να σας πω μια βλακεια που με εκανε να χαρω σημερα και σα να μου φυγαν 5 κιλα απο πανω μου? Οπως θυμαστε μου χε γραψει ορμονικες η γυναικολογος που χα παει για β γνωμη επειδη ειδαμε κυστες. Ο γιατρος μου μου χε πει μην τις κανεις, γιατι δεν εχει νοημα σε πρωτη περιοδο μετα απο αποξεση. Στο ενδιαμεσο δεν ειδα καν ωορρηξια με τα τεστ και ψυχολογια στα ταρταρα. Ειχα αποφασισει να μην τις κανω, θυμαστε που το συζητησαμε εδω. Ξαναμιλησα με γυναικολογο μου, μου λεει καντες ρε παιδι μου και ας κανουμε τις κριτικες μας μετα. Σημερα εκανα την προγεστερονη καθως ηταν η 21η μερα του κυκλου και τελευταια στιγμη βγηκα το μεσημερι στο γραφειο, ειπα καντην και στη χειροτερη θα κλαις γοερα. Βγηκε εξαιρετικη μου πε ο γιατρος μου!!! και οντως δηλαδη οσο μπορω να κρινω απο το αποτελεσμα και τις τιμες. Δεν ξερω ακομα πως βγηκε τοσο καλη δεδομενου οτι θετικο τεστ ωορρηξιας δεν ειχα, αλλα οκ, δε θελω να αμφισβητησω το αποτελεσμα (αν και ενδομυχα το κανω). Ας χαρω και γω μια τιμη προγεστερονης για μερα, και αυριο ξανανταουνιαζω. Τις υπολοιπες υποτιθεται αν τις κανω θα τις κανω με το νεο κυκλο. Θα ξαναδω.....Ισως να χει ληξει και το παραπεμπτικο ως τοτε βεβαια. Αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειναι πολυ καλη αληθεια και μυριζει απιστευτα!!! Ειναι κατι μεταξυ μασκας και καθαριστικου. Θα σας πω και κρεμες καποια στιγμη αν ενδιαφερεστε. Ειμαι κατατοπισμενη

Αχ κοριτσια να σας πω μια βλακεια που με εκανε να χαρω σημερα και σα να μου φυγαν 5 κιλα απο πανω μου? Οπως θυμαστε μου χε γραψει ορμονικες η γυναικολογος που χα παει για β γνωμη επειδη ειδαμε κυστες. Ο γιατρος μου μου χε πει μην τις κανεις, γιατι δεν εχει νοημα σε πρωτη περιοδο μετα απο αποξεση. Στο ενδιαμεσο δεν ειδα καν ωορρηξια με τα τεστ και ψυχολογια στα ταρταρα. Ειχα αποφασισει να μην τις κανω, θυμαστε που το συζητησαμε εδω. Ξαναμιλησα με γυναικολογο μου, μου λεει καντες ρε παιδι μου και ας κανουμε τις κριτικες μας μετα. Σημερα εκανα την προγεστερονη καθως ηταν η 21η μερα του κυκλου και τελευταια στιγμη βγηκα το μεσημερι στο γραφειο, ειπα καντην και στη χειροτερη θα κλαις γοερα. Βγηκε εξαιρετικη μου πε ο γιατρος μου!!! και οντως δηλαδη οσο μπορω να κρινω απο το αποτελεσμα και τις τιμες. Δεν ξερω ακομα πως βγηκε τοσο καλη δεδομενου οτι θετικο τεστ ωορρηξιας δεν ειχα, αλλα οκ, δε θελω να αμφισβητησω το αποτελεσμα (αν και ενδομυχα το κανω). Ας χαρω και γω μια τιμη προγεστερονης για μερα, και αυριο ξανανταουνιαζω. Τις υπολοιπες υποτιθεται αν τις κανω θα τις κανω με το νεο κυκλο. Θα ξαναδω.....Ισως να χει ληξει και το παραπεμπτικο ως τοτε βεβαια. Αυτα.

Μπράβο,κορίτσι μου!!Πολύ χάρηκα γι'αυτό!!Νομίζω ότι σιγά σιγά θα καταλάβεις ότι τζάμπα αγχώνεσαι τοσο πολυ και θα δεις ότι όλα είναι τέλεια...Παρα πολυ χάρηκα για σένα..

Υ.Γ:Μου αρέσει που πάνω από όλα είμαστε  σταθερές στις απόψεις μας..Οτι έχουμε πει ότι δεν θα το κάνουμε,στο τέλος παντα πάμε και το κάνουμε...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο @Kat-Cat!!! Το βλεπεις οτι καμια φορα εκει που νομιζουμε οτι ολα ειναι μαυρα κ αραχνα τελικα δεν ειναι ετσι;; 

Μην αμφισβητεις καλε.. δεν ξερουν οι επιστημονες;; Εξετασεις εκανες δεν διαβασαν την παλαμη σου και στο παν!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Μπράβο,κορίτσι μου!!Πολύ χάρηκα γι'αυτό!!Νομίζω ότι σιγά σιγά θα καταλάβεις ότι τζάμπα αγχώνεσαι τοσο πολυ και θα δεις ότι όλα είναι τέλεια...Παρα πολυ χάρηκα για σένα..

Υ.Γ:Μου αρέσει που πάνω από όλα είμαστε  σταθερές στις απόψεις μας..Οτι έχουμε πει ότι δεν θα το κάνουμε,στο τέλος παντα πάμε και το κάνουμε...????

ναι πολυ σταθερες. Στο μεταξυ ημουν αποφασισμενη να μην την κανω γιαυτο και δεν πηγα καν το πρωι. Τελειως αποφασισμενη. Στη διαρκεια της μερας, επειδη θα ηταν ή σημερα ή καθολου (επρεπε να την κανω συγκεκριμενη μερα του κυκλου), λεω ενα, πηγαινε και μετα απλα θα χτυπας το κεφαλι στον τοιχο. (ειμαι και λιγο μαζοχας).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Μπραβο @Kat-Cat!!! Το βλεπεις οτι καμια φορα εκει που νομιζουμε οτι ολα ειναι μαυρα κ αραχνα τελικα δεν ειναι ετσι;; 

Μην αμφισβητεις καλε.. δεν ξερουν οι επιστημονες;; Εξετασεις εκανες δεν διαβασαν την παλαμη σου και στο παν!! ?

αχαχαχα, ποιος θα μου το λεγε οταν γραφτηκα στο φορουμ το Γεναρη που ισα που ειχα ξεκινησει προσπαθειες ξερω γω 2-3 μηνες και απλα περιμενα την εγκυμοσυνη να ρθει με ανοιχτες αγκαλες, οτι μεχρι το μαιο, θα ειχα περασει αυτα που περασα και οτι θα κατεληγα να κωλοχαιρομαι με την περιοδο που μου ρθε και με μια εξεταση προγεστερονης (ο,τι θεωρουσα δεδομενο δηλαδη γιατι δεν ειχα θεμα) αχαχαχαχ. Αχ απροβλεπτη ζωη σε ολα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!Έχω πήξει ελαφρώς και γυρίζω σπίτι λιώμα μην έχοντας κουράγιο να κάνω τίποτα!? 

@Dim83 @Rena88 αυτό το ροζ συννεφάκι μου το έλεγε συνέχεια η μαμά μου......με τα χρόνια κατάλαβα πολύ καλά τι εννοούσε αν κι έφαγα πολλά χαστούκια για να συνέλθω!

Κατά τα άλλα αύριο είναι η μεγάλη μέρα και είμαι λίγο αγχωμένη..... ελπίζω να πάνε όλα καλά και την Κυριακή να ξυπνήσω περδικι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι πολυ σταθερες. Στο μεταξυ ημουν αποφασισμενη να μην την κανω γιαυτο και δεν πηγα καν το πρωι. Τελειως αποφασισμενη. Στη διαρκεια της μερας, επειδη θα ηταν ή σημερα ή καθολου (επρεπε να την κανω συγκεκριμενη μερα του κυκλου), λεω ενα, πηγαινε και μετα απλα θα χτυπας το κεφαλι στον τοιχο. (ειμαι και λιγο μαζοχας).

Δεν είναι μαζοχισμός μωρέ...Ειναι ότι θέλεις να έχεις σε απόλυτο έλεγχο και γνωση τα πάντα που αφορούν την υγεία σου...Δεν είναι κακο αυτό..Ισα-ισα είναι καλύτερο από το να έχεις άγνοια και να μην ξέρεις τι σου γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!Έχω πήξει ελαφρώς και γυρίζω σπίτι λιώμα μην έχοντας κουράγιο να κάνω τίποτα!? 

@Dim83 @Rena88 αυτό το ροζ συννεφάκι μου το έλεγε συνέχεια η μαμά μου......με τα χρόνια κατάλαβα πολύ καλά τι εννοούσε αν κι έφαγα πολλά χαστούκια για να συνέλθω!

Κατά τα άλλα αύριο είναι η μεγάλη μέρα και είμαι λίγο αγχωμένη..... ελπίζω να πάνε όλα καλά και την Κυριακή να ξυπνήσω περδικι!

κορίτσι ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα πανε ολα καλα αυριο. Επεμβαση ρουτινας ειναι για το γιατρο, και την κανεις ξεκαθαρα για να ρθεις πιο κοντα στο στοχο, οποτε μονο με χαρα να τη σκεφτεσαι και οχι με αγχος!!!

@Rena88 δικιο εχεις μωρε, ειμαστε κοντρολ φρικς λιγο, αλλα οπως λεω, καμια φορα η αγνοια ειναι δυναμη σε ορισμενα θεματα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!Έχω πήξει ελαφρώς και γυρίζω σπίτι λιώμα μην έχοντας κουράγιο να κάνω τίποτα!? 

@Dim83 @Rena88 αυτό το ροζ συννεφάκι μου το έλεγε συνέχεια η μαμά μου......με τα χρόνια κατάλαβα πολύ καλά τι εννοούσε αν κι έφαγα πολλά χαστούκια για να συνέλθω!

Κατά τα άλλα αύριο είναι η μεγάλη μέρα και είμαι λίγο αγχωμένη..... ελπίζω να πάνε όλα καλά και την Κυριακή να ξυπνήσω περδικι!

Κορίτσι μου,καλή επιτυχία για αύριο!!Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα τέλεια και τη Κυριακή θα είναι κομπλέ!!Άντε να ξεμπερδεύεις και με αυτό..

Είδατε,βρε κορίτσια;?Όλα καλά πάνε αυτό το μήνα!!!Εγώ είμαι πολύ πολυ αισιόδοξη..Μονο ευχάριστα θα εχούμε αυτό το μήνα..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...