Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κι εγώ το ίδιο.. το σκέφτομαι και χωρίς να μπαίνω.. θα χαλαρώσει το μυαλό πχ 5 λεπτά και θα το σκεφτώ..
κατά τη διάρκεια του άγχους βέβαια και του τρεξίματος καθόλου γιατί δεν προλαβαίνω κι όλας να το σκεφτώ!
Μακάρι να μην έρθει η άτιμη, μακάρια να μας πεις όμορφα νέα!
Εμένα σήμερα αύριο είναι οι γόνιμες αλλά δεν έχω ούτε τεστάκια ούτε τίποτα.. ένα τελευταίο έχει μείνει και λέω άσε μην το κάνω κι αγχωθώ χειρότερα .. γιατί ένα τεστ τι να σου κάνει?
Πάω με το ένστικτο μου.. χιχιχι

καλε πηγαινε εκει με το ενστικτο !!!!!!! καλα και εγω ειμαι αλλα το αλλο μισο ερχεται το βραδυ!!!!!! μονη μου να αυτογονιμοποιηθω δυστηχως δε γινεται χαχαχααχαχα !!!!!! και εγω ενταξει αμα κατσε πεντε λεπτα τσουπ στο μυαλο !!! οπου παω βλεπω εγκυες και μωρα δλδ κοριτσια λες και με κυνηγανε χαχαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως και εγω που τον ρωτησα με κοιταξε χαμογελασε και μου λεει  ουτε καν κανε κοριτση μου εκει και θα ερθει !!!!!! και λεω ας τον ακουσω κατι θα ξερει !!!!! χαχαχαχαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Irene_Dαν ημουνα αραχτει θα ειχα κανει ηδη να ξερεις!!!!!! θελαμε απο πιο νωρις απλα εγω ελεγα αστο τωρα ειμαι πολυ φορτωμενη με δουλεις και αλλα !!! αν ομως δε δουλευα αληθεια στο λεω θα το ειχα σκασει το ζουζουνι ηδη!!!!!!! ακριβως συμφωνω μαζι σου οτι αποκτας με δυσκολια η με κοπο το εκτιμας εκατο φορες παραπανο!!!!!!!! εν το μεταξυ μερικες φορες λεω αμα κανω μωρο πιο πολυ θα καθομαι χαχαχαχχαχαχαχαχαχα εννοω με αδεια κτλ 

@Rena88το πασχα????? ευχομαι να κανεις ανασταση με υπεροχα νεα κοριτσαρα μου!!!!!!!!!!!!

Καλά ναι, θα είμαστε περισσότερο σπίτι στην αρχή τουλάχιστον.. απλά ξέρεις τι έχω πάθει..
βλέπω τόσα κορίτσια να προσπαθούν χρόνια με δυσκολίες κλπ και βλέπω και κορίτσια που παραπονιούνται 
μόλις κάνουν για κούραση και μπερδεύομαι.. δηλαδή είναι λίγο ειρωνικό το όλο θέμα..
Καταλαβαίνω πως εκτός από ευτυχία , ενα μωράκι θα σε βγάλει απο τη βολή σου όμως θέλω να ακούσω απο μια γυναίκα οτι μπορεί να ξενυχτάω να κουράζομαι αλλά δόξα τω Θεό έφερα στον κόσμο μια ψυχούλα και δεν με νοιάζει η ταλαιπωρία.. Να ακούσω μια γυναίκα να πει "είμαι αυτυχισμένη" ρε παιδί μου.. Γι'αυτό αγχώνομαι και εγω και λέω ρε μήπως να το ξανά σκεφτώ??? :P Αστειεύομαι φυσικά!!! Ουφ κορίτσια συγνώμη που σας πρήζω αλλά όπως προείπα δεν είμαι και στα καλύτερα μου.. Το Πάσχα με μελαγχολεί κάπως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλε πηγαινε εκει με το ενστικτο !!!!!!! καλα και εγω ειμαι αλλα το αλλο μισο ερχεται το βραδυ!!!!!! μονη μου να αυτογονιμοποιηθω δυστηχως δε γινεται χαχαχααχαχα !!!!!! και εγω ενταξει αμα κατσε πεντε λεπτα τσουπ στο μυαλο !!! οπου παω βλεπω εγκυες και μωρα δλδ κοριτσια λες και με κυνηγανε χαχαχαχαχχαχαχα

χαχαχαχαχαχα ε! όχι τόσο πολύ δεν έχει προχωρήσει η επιστήμη.. να αυτογονιμοποιούμαστε εννοώ..
χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ο γιατρος μου θα σου λεγε πολυ καλα κανεις. Βασικα ο γιατρος μου χε πει πετα τα, εχε επαφες 3-4 φορες τη βδομαδα και τελος. Επειδη ομως και το 3-4 φορες τη βδομαδα 4 βδομαδες το μηνα, καμια φορα δεν ερχεται, προσωπικα αγοράζω τεστάκια για να τα έχω ως μπουσουλα. Τωρα δεν ξερω καλα κακα.....Ουτως ή αλλως εγώ από την επομενη περιοδο θα ξεκινήσω γιατρού επιτρέποντος αρα ακόμα δεν.....

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου εχει πει γιατρός μου..3-4 φορές τη βδομάδα...Αλλα μου είπε ότι οι γόνιμες μέρες θα είναι μέσα στο διάστημα από την 7-20 μερα του κυκλου..Οποτε τότε δίνουμε πόνο και μέτα χαλαρώνουμε!!???

Μακάρι,κοριτσάκια μου..Μακαρι να πιάσουν οι ευχές σας..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου εχει πει γιατρός μου..3-4 φορές τη βδομάδα...Αλλα μου είπε ότι οι γόνιμες μέρες θα είναι μέσα στο διάστημα από την 7-20 μερα του κυκλου..Οποτε τότε δίνουμε πόνο και μέτα χαλαρώνουμε!!???

Μακάρι,κοριτσάκια μου..Μακαρι να πιάσουν οι ευχές σας..???

Ναι ναι, ταιριαζουν οι γιατροι μας το χαμε ξαναπει. Ααχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_Dθα σου ξανα πω και θα φανω να επαναλαμβανομαι τα ιδια σκεφτομαι και εγω δε μπορω να ακουω τοσα παραπονα καταλαβαινω την κουραση που εχει αλλα οκ ρε παιδι μου εγω θα προτιμουσα να ειμαι στο σπιτι με το μωρο μου παρα στην δουλεια αχαχαχαχχαχα!!!!! εγω περασα ενα πολυ δυσκολο σκ και πραγματικα με εχει πιασει κατι να φυγουνε οι γιορτες να τελειωνουμε αληθεια δε περιμενω τπτ δλδ να πω θα ξεκουραστω γιατι δε θα ξεκουραστω οποτε απλα οκ αντε να ππερασουν οι μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλε πηγαινε εκει με το ενστικτο !!!!!!! καλα και εγω ειμαι αλλα το αλλο μισο ερχεται το βραδυ!!!!!! μονη μου να αυτογονιμοποιηθω δυστηχως δε γινεται χαχαχααχαχα !!!!!! και εγω ενταξει αμα κατσε πεντε λεπτα τσουπ στο μυαλο !!! οπου παω βλεπω εγκυες και μωρα δλδ κοριτσια λες και με κυνηγανε χαχαχαχαχχαχαχα

Άκου να αυτογονιμοποιηθω!!!Θα πεθάνω..????

Γελάω σαν το χαζό μόνη μου!!!Εμείς και οι αμιβαδες,κορίτσια!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι ναι, ταιριαζουν οι γιατροι μας το χαμε ξαναπει. Ααχαχαχαχ

Και οι γιατροί μας και η γκαντεμιά μας ταιριάζει τελικα...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα γυρισει ο τροχος!!! Θα γυρισει δε γινεται....Στο μεταξυ καθε φορα που το λεω αυτο το θα γυρισει ο τροχος σκεφτομαι ενα σκιτσο του Αρκα που ελεγε "θα γυρισει ο τροχος" και εδειχνε ενα χαμστερακι στη ροδα του....:P (Το κανατε εικονα βεβαια οτι ο τροχος ετσι δε γυριζει ποτε :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Συγκεκριμενα,το Μεγαλο Σαββατο..Αν ποναω κιολας,θα περασω ενα Πασχα ονειρο!!????

Εγώ να δεις πόσο το ελπίζω αλλά δεν ειμαι και πολυ αισιόδοξη αυτό το μήνα..Ειναι η γκαντεμιά που λέγαμε;?;???

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα..Το μόνο περίεργο που έχω είναι ότι έχω και 15 μέρες δεν μπορώ να πιω καφέ..Τον μυρίζω και ανακατευομαι τρομερα..Αλλα δεν νομίζω ότι αυτό από μόνο του μπορεί να θεωρηθεί σύμπτωμα εγκυμοσύνης...Και μάλιστα τόσο νωρίς..

Μακάρι να  ειναι η αρχή για κάτι καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D θα στο πω εγώ. Αξίζει όλη η κούραση κ η ταλαιπωρία κ τ ξενύχτι τ κόσμου. Ναι στην αρχή είναι δύσκολα. Πολύ δύσκολα. Κούραση, ξενύχτι, ορμόνες π κάνουν πάρτυ. Δε μπορείς να τ χάρεις όσο νόμιζες. Αλλά είναι μόνο τ πρωτο καιρό κ πίστεψε με περνάει τρομακτικά γρήγορα. Διαβάζω τις μανούλες Ιανουαρίου κ μ φαίνονται τοοοσο μακρινά όλα αυτά. Κ έχουν περάσει μόνο 5 μήνες. Ακόμη κ τ πρωτο καιρό όμως μπορεί να χεις τα μαυρα σ τα χάλια, να σε πονάει όλο σ τ σώμα κ να κρατάς με τα βίας τα μάτια σ ανοιχτά άλλα όταν τ βλέπεις μια σταλιά ανθρωπάκι να κοιμάται πάνω σου δ μπορείς να κάνεις τπτ άλλο παρά να λιώνεις.

Καλά μετά δ ρ συζητω. Τώρα καταλαβαίνει είναι 8 μηνών κ είναι μια τρέλα. Όλη μέρα μαζί κ δ τη χορταίνω. Εγώ π έλεγα θα την αφήνω να πηγαίνω για καφε η καμία εξόρμηση μονοήμερη κ δ μπορώ. Τη θέλω μαζί μου.

Κάθε γυναίκα όταν ξεκινάει τις προσπάθειες όσο κ αν τ θέλει κπ αμφιβολίες τις έχει. Είναι απόλυτα λογικό. Όπως λέω κ γω παύεις πλέον να είσαι εσύ κ ο πωπος σου. Αλλά πρέπει να είναι συνειδητή επιλογή. Όχι επειδή σε πιέζει η ηλικία, ο άντρας σου, η μαμά σ π θέλει να γίνει γιαγιά, οι φίλοι σ π έχουν όλοι παιδί. Από εμπειρία τ λέω. Έχω γνωστή π έκανε παιδί επειδή τ ήθελε ο άντρας της κ για μήνες έλεγα τ παιδί μ κατέστρεψε τη ζωή. Εν ολίγοις σε 2 χρόνια παράτησε σύζυγό κ παιδί.

Σίγουρα έχει δυσκολίες άλλα προσαρμόζεσαι. Στην τελική αν δ έχεις βοηθεια κοντά βρίσκεις μια κοπέλα. Μα έρχεται να τ κρατάει να κάνεις τις δουλειές σου, να βγεις για ψώνια, ακόμη κ για μα κοιμηθείς 2 ώρες. Δ είναι κακο. 

Εύχομαι από την ψυχή μ όλες οι κοπέλες π παλεύουν να γίνονται γρήγορα μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! 

Τι είναι αυτο με τα λάστιχα!! και εμενα μου διαλύθηκε το λάστιχο αν θυμάστε πρόσφατα και ειχα αλλαξει τα λαστιχα ολα πριν 1 μήνα....

Φυσικά και ειναι κουραστικό να εχεις ενα βρέφος στο σπιτι. Εδώ είναι κουραστική η εγκυμοσύνη απο μόνη της. Ποσες φορες λεω στις φιλες μου "μην το κάνεις ποτε" 

Δεν σημαίνει κατι ομως αυτο. Καταλαβαίνω οτι το παιδι ειναι αλλο αλλα εγω θα σας πω για το σκυλι μου. Οταν την πηρα ηταν ενα κακοποιημένο και εντελώς ατίθασο σκυλί. Ταλαιπωρήθηκα οσο δεν φαντάζεστε για να συνέλθει εστω λιγο. Πολλες φορες στα χρονια που την εχω εχω πει σε αλλους ποσο δυσκολο είναι και ποσο δυσκολα φεύγουν οι τρίχες απ'τα ρουχα της και α μου κατουρησε το μπαλκόνι κλπ κλπ κλπ. Ομως ουτε μίση στιγμη δεν εχω σκεφτεί την ζωη μου χωρις τρίχες στα ρούχα και γαυγίσματα κλπ κλπ γιατί μπορει να ειναι ταλαιπωρία αλλα αυτα που μου εχει δωσει ειναι πολλαπλάσια και αναντικατάστατα. Φανταστείτε λοιπόν ενα παιδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Irene_D θα στο πω εγώ. Αξίζει όλη η κούραση κ η ταλαιπωρία κ τ ξενύχτι τ κόσμου. Ναι στην αρχή είναι δύσκολα. Πολύ δύσκολα. Κούραση, ξενύχτι, ορμόνες π κάνουν πάρτυ. Δε μπορείς να τ χάρεις όσο νόμιζες. Αλλά είναι μόνο τ πρωτο καιρό κ πίστεψε με περνάει τρομακτικά γρήγορα. Διαβάζω τις μανούλες Ιανουαρίου κ μ φαίνονται τοοοσο μακρινά όλα αυτά. Κ έχουν περάσει μόνο 5 μήνες. Ακόμη κ τ πρωτο καιρό όμως μπορεί να χεις τα μαυρα σ τα χάλια, να σε πονάει όλο σ τ σώμα κ να κρατάς με τα βίας τα μάτια σ ανοιχτά άλλα όταν τ βλέπεις μια σταλιά ανθρωπάκι να κοιμάται πάνω σου δ μπορείς να κάνεις τπτ άλλο παρά να λιώνεις.

Καλά μετά δ ρ συζητω. Τώρα καταλαβαίνει είναι 8 μηνών κ είναι μια τρέλα. Όλη μέρα μαζί κ δ τη χορταίνω. Εγώ π έλεγα θα την αφήνω να πηγαίνω για καφε η καμία εξόρμηση μονοήμερη κ δ μπορώ. Τη θέλω μαζί μου.

Κάθε γυναίκα όταν ξεκινάει τις προσπάθειες όσο κ αν τ θέλει κπ αμφιβολίες τις έχει. Είναι απόλυτα λογικό. Όπως λέω κ γω παύεις πλέον να είσαι εσύ κ ο πωπος σου. Αλλά πρέπει να είναι συνειδητή επιλογή. Όχι επειδή σε πιέζει η ηλικία, ο άντρας σου, η μαμά σ π θέλει να γίνει γιαγιά, οι φίλοι σ π έχουν όλοι παιδί. Από εμπειρία τ λέω. Έχω γνωστή π έκανε παιδί επειδή τ ήθελε ο άντρας της κ για μήνες έλεγα τ παιδί μ κατέστρεψε τη ζωή. Εν ολίγοις σε 2 χρόνια παράτησε σύζυγό κ παιδί.

Σίγουρα έχει δυσκολίες άλλα προσαρμόζεσαι. Στην τελική αν δ έχεις βοηθεια κοντά βρίσκεις μια κοπέλα. Μα έρχεται να τ κρατάει να κάνεις τις δουλειές σου, να βγεις για ψώνια, ακόμη κ για μα κοιμηθείς 2 ώρες. Δ είναι κακο. 

Εύχομαι από την ψυχή μ όλες οι κοπέλες π παλεύουν να γίνονται γρήγορα μανούλες.

Ναι μωρε, συμφωνω πολυ μαζι σου. Βασικα πιστευω οτι οσες ξεκινανε προσπαθειες γνωριζοντας οτι θα χουν κωλοζορισμα και μη βλεποντας το οτι αχ μωρε θα χω μια κουκλα να τη χτενιζω και να να την ντυνω, γινονται πολυ πιο συνειδητοποιημενες μανες. Επισης το να κανεις παιδι επειδη σε πιεζει το περιβαλλον σου μεγαλο λαθος. Ή να κανεις δευτερο επειδη θες να χει καποιον να παιζει το πρωτο που το ακουω και αυτο.....Την ιδια ευχη κανω και εγω....Μακαρι, μακαρι μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλημερα κορίτσια! 

Τι είναι αυτο με τα λάστιχα!! και εμενα μου διαλύθηκε το λάστιχο αν θυμάστε πρόσφατα και ειχα αλλαξει τα λαστιχα ολα πριν 1 μήνα....

Φυσικά και ειναι κουραστικό να εχεις ενα βρέφος στο σπιτι. Εδώ είναι κουραστική η εγκυμοσύνη απο μόνη της. Ποσες φορες λεω στις φιλες μου "μην το κάνεις ποτε" 

Δεν σημαίνει κατι ομως αυτο. Καταλαβαίνω οτι το παιδι ειναι αλλο αλλα εγω θα σας πω για το σκυλι μου. Οταν την πηρα ηταν ενα κακοποιημένο και εντελώς ατίθασο σκυλί. Ταλαιπωρήθηκα οσο δεν φαντάζεστε για να συνέλθει εστω λιγο. Πολλες φορες στα χρονια που την εχω εχω πει σε αλλους ποσο δυσκολο είναι και ποσο δυσκολα φεύγουν οι τρίχες απ'τα ρουχα της και α μου κατουρησε το μπαλκόνι κλπ κλπ κλπ. Ομως ουτε μίση στιγμη δεν εχω σκεφτεί την ζωη μου χωρις τρίχες στα ρούχα και γαυγίσματα κλπ κλπ γιατί μπορει να ειναι ταλαιπωρία αλλα αυτα που μου εχει δωσει ειναι πολλαπλάσια και αναντικατάστατα. Φανταστείτε λοιπόν ενα παιδι.

Αχ τα ιδια με τα γατσουρινια μου...... (Και συ λαστιχο πρόσφατα? Ημαρτον!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εννοείται αυτό. Τ παιδί δ είναι κούκλα! Αλλά όσο κ να σε προειδοποιήσουν αυτή την εξάντληση τ πρωτο καιρου δ μπορείς να τη φανταστείς αν δ την ζησεις. Αλλά για πόσο θα είναι μωρακια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat εννοείται αυτό. Τ παιδί δ είναι κούκλα! Αλλά όσο κ να σε προειδοποιήσουν αυτή την εξάντληση τ πρωτο καιρου δ μπορείς να τη φανταστείς αν δ την ζησεις. Αλλά για πόσο θα είναι μωρακια; 

Καλα υπάρχουν και φωτεινες εξαιρέσεις γκουχου γκουχου οπως εγω ας πουμε που ουτε που καταλάβαιναν οτι εχουν μωρο στο σπιτι και κοιμομουνα 12ωρα απο βρέφος. Να τα λεμε αυτα για εμας που δεν ταλαιπωρησαμε κανέναν (ως μωρα τουλάχιστον) χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat εννοείται αυτό. Τ παιδί δ είναι κούκλα! Αλλά όσο κ να σε προειδοποιήσουν αυτή την εξάντληση τ πρωτο καιρου δ μπορείς να τη φανταστείς αν δ την ζησεις. Αλλά για πόσο θα είναι μωρακια; 

ναι μωρε....Εγω ημουν φρικαρισμενη με αυτο εως πριν λιγα χρονια, και ημουν αρνητικη αρκετα. Τωρα πια εχω συνειδητοποιησει οσο γινεται να το συνειδητοποιησεις οταν δεν εχεις παιδι τι με περιμενει, και πραγματικα τη βαζω σε δευτερη μοιρα την ταλαιπωρια οσο και να μου αρεσει η καλοπεραση μου, η ησυχια μου στο σπιτι, η ταξη και η καθαριοτητα που εχω παντου και η ηρεμια μου οταν κλεινει η πορτα. Πλεον η ζυγαρια γερνει στο αλλο μισο....(Σιγουρα θα βριζω οταν θα ρθει η ωρα, και θα φαω και την ψιλουστερια μου, αλλα και παλι δε θα το μετανιωσω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε μακάρι έτσι να είναι κ τ μωρακι σου! 

@Kat-Cat σε όλους μας αρέσει η καλοπέραση κ η ηρεμία μας πίστεψε με. Ξέρεις πόσα μεσημέρια έχω πει θέλω απλά να αράξω στον καναπέ κ να μην κουνηθώ για κανένα λόγο. Η πόσα βράδια είπα θέλω να χαλαρώσω βλέποντας τηλεόραση η απλά χαζεύοντας χωρίς να πω ααα πανε κοιμήσου όσο προλάβεις. 

Παρόλα αυτά με τ μαζοχισμό π με δέρνει Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για δεύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε μακάρι έτσι να είναι κ τ μωρακι σου! 

@Kat-Cat σε όλους μας αρέσει η καλοπέραση κ η ηρεμία μας πίστεψε με. Ξέρεις πόσα μεσημέρια έχω πει θέλω απλά να αράξω στον καναπέ κ να μην κουνηθώ για κανένα λόγο. Η πόσα βράδια είπα θέλω να χαλαρώσω βλέποντας τηλεόραση η απλά χαζεύοντας χωρίς να πω ααα πανε κοιμήσου όσο προλάβεις. 

Παρόλα αυτά με τ μαζοχισμό π με δέρνει Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για δεύτερο.

Ααααα και ηθελα να σε ρωτήσω ποτε λετε να βάλετε μπρος;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε μακάρι έτσι να είναι κ τ μωρακι σου! 

@Kat-Cat σε όλους μας αρέσει η καλοπέραση κ η ηρεμία μας πίστεψε με. Ξέρεις πόσα μεσημέρια έχω πει θέλω απλά να αράξω στον καναπέ κ να μην κουνηθώ για κανένα λόγο. Η πόσα βράδια είπα θέλω να χαλαρώσω βλέποντας τηλεόραση η απλά χαζεύοντας χωρίς να πω ααα πανε κοιμήσου όσο προλάβεις. 

Παρόλα αυτά με τ μαζοχισμό π με δέρνει Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για δεύτερο.

αχ ναι ναι να βαλετε. Να ξεπεταχτει λιιιγο ακομα η μπουμπου σου και να ξεκινησετε (εκτος αν θελεις να εχουν πολυ μικρη διαφορα, δεν ξερω). Καλα νομιζω αν κρινω απο την ανηψια που τη ζω οτι μολις αρχισει εκει να περπαταει και να σου λεει μαμα μπαμπα και να κανει τα δικα της, αν λιωνεις τωρα μια εκει θα λιωνεις εκατονμια.....Εμενα με τρεχει κανονικοτατα η ανηψια. Ολοι το παρατηρησαν στο παιδικο της παρτυ. Ελεγαν στον αδερφο μου, τραινο την εχει κανει την αδερφη σου η μικρη. Που σε μενα? Που δε με λες και ευκολο ανθρωπο αντικειμενικα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια τι γκαντεμιά ειναι αυτη; ειχα σήμερα ραντεβού με τον γυναικολόγο στο Έλενα και ο αντρας μου πρεπει να δουλέψει εκτάκτως ελεοοοοοος. Δεν παω μονη μου μωρε και τωρα πρεπει να κλείσω αλλη μερα. :( οχι τπτ αλλο ειχα χαρει οτι θα δω το σπορι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat έτσι είναι άμα είσαι θεια αγαπημένη!

@Μπλε το καλόκαιρι μόλις χρονισει η μικρή λςμε να ξεκινήσουμε.

Αλλά όλα σχετικά ειναι. Θέλω να χουν μικρή διαφορά, ιδανικά για μενα 2.5 με 3 χρόνια. Δεδομένου όμως ότι κάναμε 2 χρόνια γι αυτήν θέλω να έχουμε ενα περιθώριο ενός χρόνου πχ προσπαθώντας κ για τ δεύτερο. Αν δ έρθει εννοείται πάλι θα στραφούμε στους γιατρούς. Επειδή όμως καμία φορα δ ξέρεις τι γίνεται μπορεί να είμαστε ακόμη πιο τυχεροί κ να πιάσουμε από τους πρώτους μήνες οπότε επειδή θέλω να προσπαθήσω να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά θέλω να χει περάσει ένα διάστημα. Δηλ αν μείνω έγκυος με την πρώτη (χαχαχ εδώ γελαμε) μέχρι να φθάσει η ώρα της γέννας να χουν περασει κοντά 2 χρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...