Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Kat-Cat όσο ωραία είναι τα μεγάλα σπίτια τόση ταλαιπωρία έχουν ώρες ώρες. Ζηλεύω λίγο π είναι μονοκατοικία. Τ όνειρο μου! 

@anni7 @zoi.ko αγαπώ ταξιδάκια κ αποδράσεις. Ακόμη κ για ένα βράδυ να μ πουν να πάω κάπου θα πάω. Βέβαια γιορτές προτιμώ είτε Σέρρες είτε Λάρισα με συγγενείς κ φίλους. Ακόμη κ τώρα με τ παιδί πάντως τις κάνουμε τις αποδράσεις. Εκεί να δείτε πράγματα π κουβαλάς. Τ μισό μπάνιο κ τη μισή κουζίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν ειναι πολυ ωραια τα ζαρζαβατικα? Εμεις βγαλαμε και κουνουπιδι/μπροκολο

@zoi.ko απολυτο δικιο εχεις. Βασικα οπου και να μαστε αρκει να μαστε με τους αγαπημενους μας και ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat όσο ωραία είναι τα μεγάλα σπίτια τόση ταλαιπωρία έχουν ώρες ώρες. Ζηλεύω λίγο π είναι μονοκατοικία. Τ όνειρο μου! 

@anni7 @zoi.ko αγαπώ ταξιδάκια κ αποδράσεις. Ακόμη κ για ένα βράδυ να μ πουν να πάω κάπου θα πάω. Βέβαια γιορτές προτιμώ είτε Σέρρες είτε Λάρισα με συγγενείς κ φίλους. Ακόμη κ τώρα με τ παιδί πάντως τις κάνουμε τις αποδράσεις. Εκεί να δείτε πράγματα π κουβαλάς. Τ μισό μπάνιο κ τη μισή κουζίνα.

δε φανταζεσαι ποσο θεμα εχω  με το καθαρισμα........Ειναι πολυ ωραιο, μεγαλο, εχει χωρους, αυλες/μπαλκονια, αλλα υποφερω....αχαχαχαχαχαχ

Καλα με το παιδι ναι κουβαλας το μισο σπιτι οντως! Λαρισα ειχα βαφτισει τη βαφτιστηρα μου. χιχιχι. Ειναι απο κει ο μπαμπας της. Εμεις Μαιο θα παμε προς Αλεξ/πολη και εκει γυρω, και το αναμενω πως καιπως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι! Πια κοπέλα παίρνει τα ινοφερτ τα σκονάκια.? 

κοριτσαρα δε περνω !!!! αλλα ειδα πριν οτι δεν ηρθε και ευχομαι ουτε να την δεις!!!!!!!!! καταλαβες πια λεω να μην λεω και ονοματα και την ξυπνησω !!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

Αα χάχαχαχα! Με Τατόι νερά π μ κάνει τους τελευταίους μήνες δεν ξέρω κ πότε περιμένω! 

οποτε και να ειναι να μην ερθει !!!!! φτου μακρυα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι! Πια κοπέλα παίρνει τα ινοφερτ τα σκονάκια.? 

γεια σου.εγω τα περνω,και τα σκονακια και τα χαπια εξαρταται τι θα βρω στο φαρμακειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ χαλαρωσα πολυ μετα το σημερινό. Βλεπω ειμαστε ολες σε κλιμα γενικής σπιτιού. Αίσχος!!!  Καλα αποτελεσματα σε οσες δεν περιμένουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσουδια!!! Ολες στο τρέξιμο είμαστε! Τελεια η αυχενικη!!! Ολα νορμαλ και μου ειπε μαλλον να σταματήσω να ψάχνω κοριτσίστικα ονόματα. Βλέπει αγοράκι. Αλλα ειναι νωρίς! Ο τράχηλος μου ειπε 31 στην μέτρηση απ οτι κατάλαβα καλα κ αυτός. Ευχόμαστε και στα δικα σας οι περιοδευουσες.

αντε μπραβο. ετσι να συνεχισεις. που την εκανες?

σου βγηκαν κ τα αιματολογικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

αντε μπραβο. ετσι να συνεχισεις. που την εκανες?

σου βγηκαν κ τα αιματολογικα?

Τις έκανα αλλα θα τις στείλουν κατευθείαν στην γυναικολόγο. μετα που καναμε τον υπέρηχο μου είπε οτι δεν μας καιει η αίματος εφόσον ηταν ολα καλα στον υπέρηχο κ θα μιλήσουμε για αυτές αύριο. 

Στο μητέρα τις έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Τις έκανα αλλα θα τις στείλουν κατευθείαν στην γυναικολόγο. μετα που καναμε τον υπέρηχο μου είπε οτι δεν μας καιει η αίματος εφόσον ηταν ολα καλα στον υπέρηχο κ θα μιλήσουμε για αυτές αύριο. 

Στο μητέρα τις έκανα.

αντε με το καλο να τα παρεις κ αυτα.

ναι το βασικο ειναι ο υπερηχος. απλα ολα μαζι σου βγαζουν τα τελικα ποσοστα σου.οχι οτι λεει κ κατι δλδ γιατι ειναι screening test και οχι διαγνωστικη εξεταση, αλλα οπως κ να το κανεις ο υπερηχος ειναι βασικος.

κ εγω περυσι στο μητερα ειχα κανει.ποση ωρα σου εκαναν υπερηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

αντε με το καλο να τα παρεις κ αυτα.

ναι το βασικο ειναι ο υπερηχος. απλα ολα μαζι σου βγαζουν τα τελικα ποσοστα σου.οχι οτι λεει κ κατι δλδ γιατι ειναι screening test και οχι διαγνωστικη εξεταση, αλλα οπως κ να το κανεις ο υπερηχος ειναι βασικος.

κ εγω περυσι στο μητερα ειχα κανει.ποση ωρα σου εκαναν υπερηχο?

Ναι Ναι... εεεε αρκετή ωρα βασικα γιατι ειδαμε και τον τράχηλο... αλλα οκ η γυναικολόγος μου μου τον εκανε οποτε με πρόσεξε. Ειδαμε και την κυστουουλα η οποια μικρυνε ηδη οποτε καναμε νομιζω γυρω στο μισάωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ χαλαρωσα πολυ μετα το σημερινό. Βλεπω ειμαστε ολες σε κλιμα γενικής σπιτιού. Αίσχος!!!  Καλα αποτελεσματα σε οσες δεν περιμένουν!!!

μα εννοειται μετα την αυχενικη σου φευγει το 90% του βαρους πιστευω!!!! Αχ μωρε ενα μαλλον αγορακι <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ναι Ναι... εεεε αρκετή ωρα βασικα γιατι ειδαμε και τον τράχηλο... αλλα οκ η γυναικολόγος μου μου τον εκανε οποτε με πρόσεξε. Ειδαμε και την κυστουουλα η οποια μικρυνε ηδη οποτε καναμε νομιζω γυρω στο μισάωρο.

η γυναικολογος σου ειναι απο αυτους τους πιστοποιημενους που κανουν αυχενικη? τυχερη εισαι. σε ρωτησα γιατι εμενα νε ειχα ξεπεταξει ελαφρως.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@anni7 μακάρι αν κ έχω πονάκια κ τέτοια περιμένω τον μεγαλύτερο κύκλο μου. Κ βλέπουμε 

ποσο καιρο εισαι σε προσπαθειες γιατι τα χω χασει?? Όλα θα πανε καλα, λιγοτερο αγχος θελει απο ολες μας. το λεει και το ξαναλεει ο γιατρος μου. Κατι ξερει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

@vivika10 πως τα παιρνεις σ έχει δώσει και τα δύο? 

πρωτα μου εδωσε να παρω τα χαπια απλα γιατι δεν μπορουσα να τα βρω ευκολα στα φαρμακεια μου εδωσε τα φακελακια που τα εβρισκα παντου.Περνω ενα φακελακι την ημερα μετα το μεσημεριανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε ολα καλά λοιπόν! Συγχαρητήρια, τώρα μπορείς να χαλαρώσεις. Εγώ πάω Μεγάλη Τετάρτη στις 8 το βράδυ. Μια εβδομάδα έμεινε, ελπίζω να μην περάσω μαύρο Πάσχα.
Καλά αποτελέσματα σε όσες δεν περιμένουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Είμαι στους 9 μήνες! Πο πο πέρασαν 9 μήνες! Δύσκολο πολύ! Αυτό το Ανχος θα μας φάει! 

Εισαι μικρουλα ομως αν θυμαμαι καλα. 9 μηνες δεν ειναι πολυ. Καθε φορα που μιλαω με το γιατρο, μου λεει "σκεψου θετικα, μην εχεις αγχος, το κλειδι ειναι η θετικη σκεψη". Δυσκολο του απανταω, αλλα ειναι φορες που το καταφερνω. ειναι και φορες βεβαια.......

@misofeggaro ολα καλα θα πανε. Θα κανεις υπεροχο Πασχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...