Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα!!Σας παρακολουθώ στις συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι χαίρομαι ενα παραπάνω όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν καταφέρει να μείνουν εγκυος!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι..Προσπαθουμε με τον αντρα μου από τον Αύγουστο χαλαρά και από το Δεκέμβριο πιο εντατικα για μωράκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει..Ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες με μια απόκλιση που ειχα τον Ιανουάριο,που ειχα κυκλο 33 ημερών.. Αυτο το μήνα πήγα στη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαινόταν ότι ότι θα είχα ωορρηξία την 13 μερα και κύκλο 28 ημερών..Ειμαι τώρα στην 33 μερα του κυκλου μου και δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από δέκατα και λίγα ποναλακια στη κοιλιά (τα οποία τα έχω στην περίοδο) ..Χθες είχα 37 και σήμερα είχα 36.9..Γενικα δεν έχω ποτέ κρατήσει θερμοκρασία απλά χθες τη μέτρησα γιατί με έπιασε ο άντρας μου στο κεφάλι και μου είπε ότι ειμαι λίγο ζέστη..Εχω πιθανότητες να είναι ο τυχερός μου μήνας;?Δεν θέλω να κάνω ακόμα test για να μην απογοητεύτω..

Καλημέρα! Ειναι πολύ πιθανό, και βασικά αφού εισαι ηδη στην 33η μέρα με κύκλο 28-30 ημέρες, θα σου πρότεινα να κανεις ενα τεστάκι. Δε χρειάζονται απογοητεύσεις αν δε βγει θετικο. Στην ουσία απο το Δεκέμβριο προσπαθείς (και εγώ το ίδιο αγχώδης με εσένα είμαι, αλλά η αλήθεια ειναι οτι προσπαθεις πολύ λίγο), οπότε κάντο και καή επιτυχία ευχομαι!!!!! Η ανεβασμένη θερμοκρασία αφού ολοκληρωθει η ωχρινική φάση ειναι καλό δειγμα, γιατι συνήθως μενει ανεβασμένη σε περίπτωση εγκυμοσύνης αλλα φυσικά δεν ειναι ασφαλές δείγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα!!Σας παρακολουθώ στις συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι χαίρομαι ενα παραπάνω όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν καταφέρει να μείνουν εγκυος!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι..Προσπαθουμε με τον αντρα μου από τον Αύγουστο χαλαρά και από το Δεκέμβριο πιο εντατικα για μωράκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει..Ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες με μια απόκλιση που ειχα τον Ιανουάριο,που ειχα κυκλο 33 ημερών.. Αυτο το μήνα πήγα στη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαινόταν ότι ότι θα είχα ωορρηξία την 13 μερα και κύκλο 28 ημερών..Ειμαι τώρα στην 33 μερα του κυκλου μου και δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από δέκατα και λίγα ποναλακια στη κοιλιά (τα οποία τα έχω στην περίοδο) ..Χθες είχα 37 και σήμερα είχα 36.9..Γενικα δεν έχω ποτέ κρατήσει θερμοκρασία απλά χθες τη μέτρησα γιατί με έπιασε ο άντρας μου στο κεφάλι και μου είπε ότι ειμαι λίγο ζέστη..Εχω πιθανότητες να είναι ο τυχερός μου μήνας;?Δεν θέλω να κάνω ακόμα test για να μην απογοητεύτω..

Καλημερα  κ καλη εβδομαδα! Δεν θελω να σε ξεσηκώσω αλλα εγω καταλαβα πως ειμαι έγκυος απο την θερμοκρασία. Ποτέ ποτέ ΠΟΤΕ δεν ειχα βαλει θερμόμετρο ώστε να ξερω την φυσιολογική μου μεσα στον κύκλο αλλα Τα Χριστούγεννα ένιωσα πως εχω ανεβασμένη θερμοκρασία κ οντως ειχα 37,5 και δεν κατέβαινε μετά από 5 μέρες πρωι βραδυ σταθερή! Με 2 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ,ήμουν σίγουρη βέβαια ότι είμαι έγκυος. Δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα, ενώ κάθε μήνα έψαχνα συμπτώματα σε στηθος πόνο υγρά δεν ξερω εγω τι αλλο...τελικά στην δική μου εγκυμοσύνη ήταν μόνο η θερμοκρασία!

 Εύχομαι ολόψυχα να έχεις πετύχει το επιθυμητό αποτέλεσμα κοριτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!! τι κανετε καλη εβδομαδα ευχομαι σε ολες!!!

 

@Rena88 δε εχω εμπειρια να σου πω αλλα απο εδω οπως και τα κοριτσια ειπανε η θερμοκρασια ειναι ενα καλο δειγμα !!! ευχομαι να εισαι και να πεις τα νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα!!Σας παρακολουθώ στις συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι χαίρομαι ενα παραπάνω όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν καταφέρει να μείνουν εγκυος!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι..Προσπαθουμε με τον αντρα μου από τον Αύγουστο χαλαρά και από το Δεκέμβριο πιο εντατικα για μωράκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει..Ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες με μια απόκλιση που ειχα τον Ιανουάριο,που ειχα κυκλο 33 ημερών.. Αυτο το μήνα πήγα στη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαινόταν ότι ότι θα είχα ωορρηξία την 13 μερα και κύκλο 28 ημερών..Ειμαι τώρα στην 33 μερα του κυκλου μου και δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από δέκατα και λίγα ποναλακια στη κοιλιά (τα οποία τα έχω στην περίοδο) ..Χθες είχα 37 και σήμερα είχα 36.9..Γενικα δεν έχω ποτέ κρατήσει θερμοκρασία απλά χθες τη μέτρησα γιατί με έπιασε ο άντρας μου στο κεφάλι και μου είπε ότι ειμαι λίγο ζέστη..Εχω πιθανότητες να είναι ο τυχερός μου μήνας;?Δεν θέλω να κάνω ακόμα test για να μην απογοητεύτω..

Κοριτσι μου εγω τωρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη είχα κάθε πρωί 37,5 και τελικά ήμουν οπότε δεν χάνεις κατι να κανείς ενα τεστ όπως σου είπαν και τα κορίτσια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσια,καλησπέρα!!Σας παρακολουθώ στις συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι χαίρομαι ενα παραπάνω όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν καταφέρει να μείνουν εγκυος!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι..Προσπαθουμε με τον αντρα μου από τον Αύγουστο χαλαρά και από το Δεκέμβριο πιο εντατικα για μωράκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει..Ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες με μια απόκλιση που ειχα τον Ιανουάριο,που ειχα κυκλο 33 ημερών.. Αυτο το μήνα πήγα στη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαινόταν ότι ότι θα είχα ωορρηξία την 13 μερα και κύκλο 28 ημερών..Ειμαι τώρα στην 33 μερα του κυκλου μου και δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από δέκατα και λίγα ποναλακια στη κοιλιά (τα οποία τα έχω στην περίοδο) ..Χθες είχα 37 και σήμερα είχα 36.9..Γενικα δεν έχω ποτέ κρατήσει θερμοκρασία απλά χθες τη μέτρησα γιατί με έπιασε ο άντρας μου στο κεφάλι και μου είπε ότι ειμαι λίγο ζέστη..Εχω πιθανότητες να είναι ο τυχερός μου μήνας;?Δεν θέλω να κάνω ακόμα test για να μην απογοητεύτω..

Θα στο πω απλα. Απο την στιγμή που η θερμοκρασια σου ειναι υψηλή για 18 μερες τωρα δεν υπαρχει περίπτωση να μην είναι εγκυμοσύνη ΑΡΚΕΙ να την μετράς σωστά. Δλδ πριν σηκωθείς απ το κρεβατι και την ιδια ώρα καθε μερα.  Κανε ενα τεστακι καθως εισαι καλα απο αποψη ημερών. Σου εύχομαι καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα και καλά κουράγια σε όλες εγκυμονούσες και μη. Ελπίζω να είστε καλά. Πείρα μια "σύγχυση" εχθές λόγω αυτών....των ωραίων αδιακριτων σχολίων από άσχετους.....έτοιμη να εκραγω ήμουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα! Ειναι πολύ πιθανό, και βασικά αφού εισαι ηδη στην 33η μέρα με κύκλο 28-30 ημέρες, θα σου πρότεινα να κανεις ενα τεστάκι. Δε χρειάζονται απογοητεύσεις αν δε βγει θετικο. Στην ουσία απο το Δεκέμβριο προσπαθείς (και εγώ το ίδιο αγχώδης με εσένα είμαι, αλλά η αλήθεια ειναι οτι προσπαθεις πολύ λίγο), οπότε κάντο και καή επιτυχία ευχομαι!!!!! Η ανεβασμένη θερμοκρασία αφού ολοκληρωθει η ωχρινική φάση ειναι καλό δειγμα, γιατι συνήθως μενει ανεβασμένη σε περίπτωση εγκυμοσύνης αλλα φυσικά δεν ειναι ασφαλές δείγμα.

@Kat-Cat Ευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση σου..Η αληθεια είναι ότι ειμαι παρα πολυ αγχωδης με αυτο το θεμα και φοβάμαι να κάνω test γιατί θα απογοητεύτω πολύ αν βγει αρνητικό..Ειχα κάνει άλλη μια φορά χοριακη και ήταν αρνητική και είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα ξανακάνω τεστ μετά τις 10 μέρες καθυστέρηση (μάλλον τον εαυτό μου κορόιδευα!!???)..Θα περιμένω 3 μερουλες ακόμα και θα το κάνω μετά..Ειναι και  ότι δεν έχω και κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης οπότε δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko καλημερα καλη εβδομαδα!!! ααα καταλαβα η γνωστη ερωτηση εσεις τι περιμενετε και δε κανετε παιδι???? αστα ειναι για να αρχιζεις να χτυπας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα  κ καλη εβδομαδα! Δεν θελω να σε ξεσηκώσω αλλα εγω καταλαβα πως ειμαι έγκυος απο την θερμοκρασία. Ποτέ ποτέ ΠΟΤΕ δεν ειχα βαλει θερμόμετρο ώστε να ξερω την φυσιολογική μου μεσα στον κύκλο αλλα Τα Χριστούγεννα ένιωσα πως εχω ανεβασμένη θερμοκρασία κ οντως ειχα 37,5 και δεν κατέβαινε μετά από 5 μέρες πρωι βραδυ σταθερή! Με 2 μέρες καθυστέρηση εκανα τεστ,ήμουν σίγουρη βέβαια ότι είμαι έγκυος. Δεν είχα κανένα άλλο σύμπτωμα τίποτα, ενώ κάθε μήνα έψαχνα συμπτώματα σε στηθος πόνο υγρά δεν ξερω εγω τι αλλο...τελικά στην δική μου εγκυμοσύνη ήταν μόνο η θερμοκρασία!

 Εύχομαι ολόψυχα να έχεις πετύχει το επιθυμητό αποτέλεσμα κοριτσι μου!!!

@NicolVall, Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Με το καλο να ερθει το μωράκι σου... Μακάρι να πιάσει τόπο η ευχή σου και να ειναι ο τυχερός μου μήνας..Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μετρηθεί πρωινές ώρες..Μονο το βράδυ...Αλλα ποτέ δεν έχω ξαναμετρηθει οπότε δεν ξέρω ποια είναι η φυσιολογικη μου θερμοκρασία..Απλα επειδή δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα εγκυμοσύνης δεν είμαι σίγουρη και φοβάμαι να κάνω το test για να μην απογοητεύτω..Ειχα κανονικά όλα τα υγρά που έχω κάθε μήνα σε όλες τις φάσεις του κυκλου, δεν έχω πόνο στο στήθος,δεν εχω ούτε ναυτιες ούτε ζαλαδες...Μονο πονακια στη κοιλιά τα οποία είναι σαν της περιόδου.. Είμαι και λίγο παραπάνω αγχώδης σαν άνθρωπος οπότε καταλαβαίνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@NicolVall, Καλημέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Με το καλο να ερθει το μωράκι σου... Μακάρι να πιάσει τόπο η ευχή σου και να ειναι ο τυχερός μου μήνας..Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μετρηθεί πρωινές ώρες..Μονο το βράδυ...Αλλα ποτέ δεν έχω ξαναμετρηθει οπότε δεν ξέρω ποια είναι η φυσιολογικη μου θερμοκρασία..Απλα επειδή δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα εγκυμοσύνης δεν είμαι σίγουρη και φοβάμαι να κάνω το test για να μην απογοητεύτω..Ειχα κανονικά όλα τα υγρά που έχω κάθε μήνα σε όλες τις φάσεις του κυκλου, δεν έχω πόνο στο στήθος,δεν εχω ούτε ναυτιες ούτε ζαλαδες...Μονο πονακια στη κοιλιά τα οποία είναι σαν της περιόδου.. Είμαι και λίγο παραπάνω αγχώδης σαν άνθρωπος οπότε καταλαβαίνεις..

Μην περιμένεις να έχεις τοσο νωρις συμπτώματα γιατι θα δεις πως και να εισαι έγκυος θα αργήσουν ακομα τα συμπτώματα. 

 

@zoi.ko τι σου κάνανε καλε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@zoi.ko καλημερα καλη εβδομαδα!!! ααα καταλαβα η γνωστη ερωτηση εσεις τι περιμενετε και δε κανετε παιδι???? αστα ειναι για να αρχιζεις να χτυπας !!!!

Καλημέρα κορίτσι μου καλή εβδομάδα!Όχι τόσο διακριτικά....για την ακρίβεια ο σπιτονοικοκυρης ήρθε εχθές και μας λέει:εσείς παιδάκι? Του λέει ο άντρας μου:ε τώρα προσπαθούμε.Και γυρνάει ο μην τον χαρακτηρίσω και λέει: εξωσωματική!Η κόρη εμένα έκανε 2 παιδιά!

Ακούς?Ακούω να λες. Εννοείται δεν κατακρίνω κάτι τέτοιο όταν ένα ζευγάρι δεν μπορεί αλλά κάτσε ρε.... πως πετάς κάτι τέτοιο όταν δεν ξέρεις? Πείρα μια σύγχυση που δε μπορώ να περιγράψω. @Μπλε αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko μην ασχολείσαι κοριτσι μου. Εμας μεχρι που μας ειχε πει θεία του συζύγου μου «Ε αντε μην τεμπελιάζετε» χωρις να ξερουν τι αγωνα κανουμε ... εξω απο τον χορό πολλα τραγούδια ξερουν. Δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου καλή εβδομάδα!Όχι τόσο διακριτικά....για την ακρίβεια ο σπιτονοικοκυρης ήρθε εχθές και μας λέει:εσείς παιδάκι? Του λέει ο άντρας μου:ε τώρα προσπαθούμε.Και γυρνάει ο μην τον χαρακτηρίσω και λέει: εξωσωματική!Η κόρη εμένα έκανε 2 παιδιά!

Ακούς?Ακούω να λες. Εννοείται δεν κατακρίνω κάτι τέτοιο όταν ένα ζευγάρι δεν μπορεί αλλά κάτσε ρε.... πως πετάς κάτι τέτοιο όταν δεν ξέρεις? Πείρα μια σύγχυση που δε μπορώ να περιγράψω. @Μπλε αυτό!

Εχεις δίκιο κοριτσακι και πολυ μάλιστα. Προσπάθησε ομως να μην δινεις σημασία.

Αλλα τωρα που μου το θύμισες ακου και αυτο να γελάσεις. Η κοπελα που εμενε εδω πριν απο εμας δεν έκλεισε χρονο καθως εμεινε εγκυος και έφυγε. Τωρα λοιπόν που της λεω της ιδιοκτήτριας την οποια συμπαθώ ιδιαιτέρως οτι περιμένουμε και εμεις παιδακι και θα φύγουμε μου λεει "τι εχει αυτο το σπιτι και πιανετε αμεσως παιδί" γιατι και εμεις δεν προλάβαμε να κλεισουμε χρόνο! Την καημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NicolVall έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολύ απλά βγαίνω από τα ρούχα μου.....να μη με ρωτάνε οι γονείς μου η τα πεθερικά μου και όχι απλά να ρωτάει αλλά να σου υποδεικνύει και τον τρόπο ο κάθε άσχετος.Εκεί τρελαίνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα.. Δεν προλάβαινα το σκ να σας διαβασω τι κάνετε; καλό μήνα δεν σας είπα (εκτως αν δεν το θυμάμαι.) 

@zoi.ko Τι έπαθες κοπέλα μου γιατί βγαίνεις από τα ρούχα σου.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα.. Δεν προλάβαινα το σκ να σας διαβασω τι κάνετε; καλό μήνα δεν σας είπα (εκτως αν δεν το θυμάμαι.) 

@zoi.ko Τι έπαθες κοπέλα μου γιατί βγαίνεις από τα ρούχα σου.;

Καλημέρα κορίτσι καλό μήνα και καλή εβδομάδα!Το έγραψα πιο πάνω ρίξε μια ματιά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Χαχαχαχα ο μεσιτης της μου ειπε δεν ξανα βάζει ζευγάρι. Χαχαχαχα

Ε μα σου λέει η γυναίκα αν είναι κάθε χρόνο να ψάχνω νοικαρηδες δε συμφέρει χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου καλή εβδομάδα!Όχι τόσο διακριτικά....για την ακρίβεια ο σπιτονοικοκυρης ήρθε εχθές και μας λέει:εσείς παιδάκι? Του λέει ο άντρας μου:ε τώρα προσπαθούμε.Και γυρνάει ο μην τον χαρακτηρίσω και λέει: εξωσωματική!Η κόρη εμένα έκανε 2 παιδιά!

Ακούς?Ακούω να λες. Εννοείται δεν κατακρίνω κάτι τέτοιο όταν ένα ζευγάρι δεν μπορεί αλλά κάτσε ρε.... πως πετάς κάτι τέτοιο όταν δεν ξέρεις? Πείρα μια σύγχυση που δε μπορώ να περιγράψω. @Μπλε αυτό!

Δεν χρειάζεται να συχγυζεσε τα πάντα μπορεί να ακούσεις αυτό το διάστημα Όχι μόνο από ξένους. Για αυτό μην λέτε ότι προσπαθείτε να τους απαντάτε είναι νορις ακόμη ξ δεν θέλουμε ακόμη. Έτσι το κλίνουν το στοματάκι τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μην περιμένεις να έχεις τοσο νωρις συμπτώματα γιατι θα δεις πως και να εισαι έγκυος θα αργήσουν ακομα τα συμπτώματα. 

 

@zoi.ko τι σου κάνανε καλε;;;

@Μπλε,Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου..Μακαρι να είναι έτσι τα πράγματα και να είναι ο τυχερός μου μήνας..Απλα επειδή ποτέ δεν έχω κάνει θερμομετρηση,δεν ξέρω αν όντως τα δέκατα είναι από εγκυμοσύνη η οτιδήποτε άλλο..Βραδυ μετρήθηκα χθες και προχθές..Τα πρωινά σηκώνομαι και ντύνομαι με ταχύτητα φωτός για να πάω στη δουλειά!!??

@zoi.ko ,μην εκνευρίζεσαι!!Θα σου πω μια προσωπική μου εμπειρία.. .Πριν ένα μήνα η συννυφαδα μου ανακοίνωσε τη δεύτερη της εγκυμοσύνη..Και τι γυρνάει και μου λέει η πεθερά μου..Εμεις απο εσάς περιμέναμε από αλλού μας ήρθε!!!Πες μου τώρα..Πως έπρεπε να αντιδράσω εγω;?;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν χρειάζεται να συχγυζεσε τα πάντα μπορεί να ακούσεις αυτό το διάστημα Όχι μόνο από ξένους. Για αυτό μην λέτε ότι προσπαθείτε να τους απαντάτε είναι νορις ακόμη ξ δεν θέλουμε ακόμη. Έτσι το κλίνουν το στοματάκι τους. 

Έχεις και τα δίκια σου.Επειδή τον συμπαθώ πολύ είναι καλός άνθρωπος δεν άνοιξα την καταβοθρα....του είπα ότι αν δεν μπορέσουμε ίσως το σκεφτούμε κι αυτό,για την ώρα δεν υπάρχει λόγος. Το βουλωσε αλλά νομίζω ότι το είπε γιατί έχει περάσει πολλά και αυτός με τη διαδικασία αυτη με την κόρη του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@Μπλε,Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου..Μακαρι να είναι έτσι τα πράγματα και να είναι ο τυχερός μου μήνας..Απλα επειδή ποτέ δεν έχω κάνει θερμομετρηση,δεν ξέρω αν όντως τα δέκατα είναι από εγκυμοσύνη η οτιδήποτε άλλο..Βραδυ μετρήθηκα χθες και προχθές..Τα πρωινά σηκώνομαι και ντύνομαι με ταχύτητα φωτός για να πάω στη δουλειά!!??

@zoi.ko ,μην εκνευρίζεσαι!!Θα σου πω μια προσωπική μου εμπειρία.. .Πριν ένα μήνα η συννυφαδα μου ανακοίνωσε τη δεύτερη της εγκυμοσύνη..Και τι γυρνάει και μου λέει η πεθερά μου..Εμεις απο εσάς περιμέναμε από αλλού μας ήρθε!!!Πες μου τώρα..Πως έπρεπε να αντιδράσω εγω;?;???

Εμ αυτά ειναι τα κακα με την θερμομετρηση οτι κανεις δεν έχει τον χρόνο να την κανει σωστά. Παντως κοίτα, δεκτό το να μην κανεις με το παραμικρό τεστακια και σε καταλαβαίνω για την απογοήτευση αλλα μην το αφησεις και πολυ διοτι αν εισαι πρεπει να ξεκινησεις σιγα σιγα κάνα φυλλικο οξύ κλπ. Κανενα ακρο δεν ειναι καλο. Θεωρω οτι αυριο θα ειναι η πρώτη μερα καθυστέρησης με τον μεγαλύτερο σου κυκλο και πρέπει να το κάνεις καθώς έχουν περασει πολλες μερες απ την ωορρηξία σου. Γνωμη μου ολα αυτα φυσικά!!

 

Οσο για αυτο με την πεθερά τι να πω. Εγω το στοματακι μου θα το άνοιγα. Αίσχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 δίκιο έχεις γενικά θεωρώ τέτοιες ερωτήσεις και σχόλια πολύ αδιάκριτα αλλά να τα ακούς και από άσχετους είναι ότι χειρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...