Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερώτηση!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η beauty bunny είπε:

Κι εγώ πριν παντρευτώ δεν καταλάβαινα γιατί κάποιοι αποφάσιζαν να προσπαθήσουν για παιδί πριν το γάμο (ενώ ήθελαν να κάνουν νταβαντούρια) γιατι πιστεύω πως και για μια έγκυο είναι δύσκολο αλλά και για μια νέα μανούλα και λόγω ετοιμασιών αλλά και λόγω του ότι δεν το ευχαριστιέσαι τόσο. Ε όταν παντρεύτηκα, βρήκα έναν λόγο. "Σκέφτεστε τώρα για παιδάκι;" "Πότε θα βάλετε μπρος;" "Έχουμε τίποτα;" Απαράδεκτο. Κι εγώ απαντούσα: "όχι ακόμη, όταν το αποφασίσουμε θα σας ενημερώσουμε!"

Αισχος. Θελουν να το ξεκοβεις. εγω πια το κανω παντου. Αδιακρισια φουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η beauty bunny είπε:

Αυτό με τους συγγενείς και φίλους που ρωτάνε συνέχεια πια! Ποτέ δεν έκανα σε κανέναν αυτη την ερώτηση ακόμη και πριν μάθω ότι δεν είναι τελικά και τόσο εύκολο να μεινεις έγκυος. Πιο πολύ εκνευρίστηκα που το έκανε αυτό και κολλητή μου. Καθε φορα εχουμε τίποτα και έχουμε τίποτα; Ακόμη και να ειχα, δεν θα το έλεγα όταν ήθελα εγώ; Θα περίμενα να με ρωτήσει; 

Χίλια δίκια έχεις γι αυτό στοματάκι κλειστό και όταν θέλουμε να πούμε κάτι θα το πούμε την ώρα που πρέπει.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Χίλια δίκια έχεις γι αυτό στοματάκι κλειστό και όταν θέλουμε να πούμε κάτι θα το πούμε την ώρα που πρέπει.?

Ποσο συμφωνω! Ένας λογος που μπηκα και εδώ μεσα αν και το σκεφτόμουν παρα πολύ στην αρχή ήταν και οτι εξω το παιζω πολύ κουλ και αδιαφορη γιατι μου τη δινει η ανακριση και με αγχωνει και παραπανω και λεω κάπου πρεπει να ξεσπάω λιγο τις ανησυχίες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ποσο συμφωνω! Ένας λογος που μπηκα και εδώ μεσα αν και το σκεφτόμουν παρα πολύ στην αρχή ήταν και οτι εξω το παιζω πολύ κουλ και αδιαφορη γιατι μου τη δινει η ανακριση και με αγχωνει και παραπανω και λεω κάπου πρεπει να ξεσπάω λιγο τις ανησυχίες μου.

Καλημέρααααα μια από τα ίδια.... κάπου πρέπει να τα λέμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.τις πιο πολλες φορες ρωτανε οχι με κακο κινητρο αλλα απο ελλειψη τακτ. το ξεκοβουμε και τελος. μην ασχολειστε. εμενα ολοι μου λενε αντε την επομενη να παει καλα κλπ. που ξερουν μονο για την πρωτη που ηταν προχωρημενη. στη δευτερη δεν ειχα πει τπτ φυσικα. και πλεον απαντω οτι ευχαριστω για το εδιαφερον αλλα δεν θελω να το συζηταω.δεν θα ειμαστε αγενεις αλλα βαζουμε ορια. ασχετο.... φανταστικος καιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλημερα.τις πιο πολλες φορες ρωτανε οχι με κακο κινητρο αλλα απο ελλειψη τακτ. το ξεκοβουμε και τελος. μην ασχολειστε. εμενα ολοι μου λενε αντε την επομενη να παει καλα κλπ. που ξερουν μονο για την πρωτη που ηταν προχωρημενη. στη δευτερη δεν ειχα πει τπτ φυσικα. και πλεον απαντω οτι ευχαριστω για το εδιαφερον αλλα δεν θελω να το συζηταω.δεν θα ειμαστε αγενεις αλλα βαζουμε ορια. ασχετο.... φανταστικος καιρος!

Αγενεις ποτέ, γιατί αντιθετα αν δειχνεις εκνευρισμο τοτε καταλαβαινει ο αλλος οτι καιγεσαι κιολας! Εγώ το παιζω παντελως αδιαφορη! χοχοχο. Ο καιρος ειναι υπερτελειος, και περιμενω να τελειωσει αυτη η ρημαδα η περιοδος, βαριεμαι να δουλεψω, αλλά πρεπει να τελειώσω κατι οπωσδηποτε και γενικα εχω τασεις φυγης (για καφε :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στη δουλειά είμαι... Αυτό τον καιρό είναι νεκρή περίοδος και δεν κάνουμε σχεδόν τπτ. Ευτυχώς έχουμε τέλεια θέα και ανοίγει κάπως το μάτι. Γενικά βαριέμαι... λέμε καμιά χαζομάρα, περνάει η ώρα. Λεφτά δεν παίρνουμε, αλλά δεν βαριέσαι... 
Εμένα παρόλο που έχω μεγάλο σόι, με θεωρούν ακόμα "μικρή" και δεν με ρωτάνε για παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro τουριστικα κανεις? εγω παλι απο δουλεια .... αλλο τπτ! εγω εκτος απο γονεις και sis με τους αλλους παντα ημουν μακρια κ αγαπημενοι οποτε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@zoi.ko ευχομαι να βρεις συντομα - αν το θες. καλος ειναι ο ηλιος! βιταμινουλα D!

Ναι το ξέρω χαχα.Εννοείται ότι θέλω αλλά είναι και οι εποχές τέτοιες που δεν είναι εύκολο!Σε ευχαριστώ πολύ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 αχαχαχαχ! Α μπιεντο :P

@misofeggaro εμένα παει με περιόδους εδώ το κύμα. Ή θα γινεται χαμός και το αγχος θα ειναι στο κοκκινο (οπως ηταν ως τώρα) ή θα χαλαρώνει πολύ (όπως ειναι τωρα το Φλεβάρη), αλλά ακομα καποιες εκκρεμότητες πρέπει να βγουν.

@zoi.ko ειμαι σίγουρη θα βρείς συντομα δουλίτσα ή θα σου ρθει το πολυπόθητο οπότε θα ψάξεις λίγο πιο μετά. Είναι αγρια τα πραγματα κει εξω......Απελυσαν γνωστή μου γιατι τους ειπε οτι θελει να κανει δευτερο παιδι (γιαυτο δεν κανω δηλώσεις ποτε και πουθενα.....). εκανε υπερτατη βλακεια που τους το ειπε. πριν καν μεινει. Μετα δε θα μπορουσαν να τη διώξουν για πολύ καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83 αχαχαχαχ! Α μπιεντο :P

@misofeggaro εμένα παει με περιόδους εδώ το κύμα. Ή θα γινεται χαμός και το αγχος θα ειναι στο κοκκινο (οπως ηταν ως τώρα) ή θα χαλαρώνει πολύ (όπως ειναι τωρα το Φλεβάρη), αλλά ακομα καποιες εκκρεμότητες πρέπει να βγουν.

@zoi.ko ειμαι σίγουρη θα βρείς συντομα δουλίτσα ή θα σου ρθει το πολυπόθητο οπότε θα ψάξεις λίγο πιο μετά. Είναι αγρια τα πραγματα κει εξω......Απελυσαν γνωστή μου γιατι τους ειπε οτι θελει να κανει δευτερο παιδι (γιαυτο δεν κανω δηλώσεις ποτε και πουθενα.....). εκανε υπερτατη βλακεια που τους το ειπε. πριν καν μεινει. Μετα δε θα μπορουσαν να τη διώξουν για πολύ καιρο!

Ναι κορίτσι το ξέρω και εγώ σε όσους έχω πει ότι με απέλυσαν μόλις τους είπα για το γάμο μου ειπαν:Τι το είπες κι εσύ? Δεν το βλέπω έτσι ρε γαμωτο.... δλδ σε αυτην τη χώρα γκρινιάζουν για υπογεννητικότητα και κάνεις δεν βοηθάει.Μια γυναίκα από τη στιγμή που τους λέει παντρεύομαι τους είναι άχρηστη!Άσε γιατί τα θυμάμαι και τρελαίνομαι με τους @#€&κες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ναι κορίτσι το ξέρω και εγώ σε όσους έχω πει ότι με απέλυσαν μόλις τους είπα για το γάμο μου ειπαν:Τι το είπες κι εσύ? Δεν το βλέπω έτσι ρε γαμωτο.... δλδ σε αυτην τη χώρα γκρινιάζουν για υπογεννητικότητα και κάνεις δεν βοηθάει.Μια γυναίκα από τη στιγμή που τους λέει παντρεύομαι τους είναι άχρηστη!Άσε γιατί τα θυμάμαι και τρελαίνομαι με τους @#€&κες!!!!! 

Καλα σε σενα παραηταν απαραδεκτοι. Και εγω το ειχα πει για το γαμο γιατι καλεσα και καποιους απο κει μεσα (τωρα εφυγα απο εκει, αλλα παραιτηθηκα εγω), και δεν ειχαν κανενα προβλημα. Πολυ κουλ ηταν!. για παιδι ομως ειδικα αν το σκεφτεσαι, ε δεν το λες. Ωστοσο επειδη εχω φαει απειρα και εγω σε δουλειες (τα θυμαμαι και μου ανεβαινει το αιμα) λες δεν αξιζει, γιατι βλεπεις τρομερη αχαριστια. Προσπαθεις οσο μπορεις αλλα κοιτας και τον εαυτο σου. Τουλαχιστον θα εισαι πιο χαλαρη στο θεμα παιδιου καπως και πιο ξεκουραστη! Αν στο ενδιαμεσο κατσει κατι τοτε μια χαρα, αλλιώς θα το δεις μετα! (εμενα με ειχαν ρωτησει σε συνεντευξη αν σκοπευω να παντρευτω και αν εχω σταθερη σχεση τι να λεμε τωρα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα σε συνεντέξεις με έχουν ρωτήσει αν έχω σχέση και αν είναι από εδώ ή όχι (σου λέει μη μας φύγει μετά) και αν σκεφτόμαστε το γάμο. Έχουν πάει σε άλλο επίπεδο οι συνεντεύξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η beauty bunny είπε:

Κι εμένα σε συνεντέξεις με έχουν ρωτήσει αν έχω σχέση και αν είναι από εδώ ή όχι (σου λέει μη μας φύγει μετά) και αν σκεφτόμαστε το γάμο. Έχουν πάει σε άλλο επίπεδο οι συνεντεύξεις!

ε, ναι! Τελείως αλλο επιπεδο. Στο τέλος δε θα σε ρωτανε σπουδες και προυπηρεσία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα έχει, άνοιξε  θέμα η @LoveForever και εμείς καταχραζόμαστε το χώρο της με άσχετες κουβέντες... Περνάει ο χρόνος ευχάριστα πάντως. Εγώ απ' ότι βλέπω θα μείνω σύντομα χωρίς δουλειά γιατί δεν πάνε καλά εδώ τα πράγματα. Αν προκύψει και εγκυμοσύνη... άστα βράστα... Γιατί είμαι χρόνια εκτός συνεντεύξεων και βιογραφικών και είμαι εκτός φόρμας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλά το τι έχω ακούσει από τον Σεπτέμβρη που ξεκίνησα να ψάχνω δεν φαντάζεσαι.Ήταν η πρώτη δουλειά που δεν πέρασε ποτέ από το μυαλό μου ότι θα υπάρξει τέτοιο θέμα.Έτσι νόμιζα.....να πω την αλήθεια βέβαια τους τελευταίους μήνες με όσα μου είχαν φορτώσει ήμουν λιώμα στην κούραση και σκεφτόμουν για παραίτηση αλλά έλεγα φτου και από την αρχή τώρα να ψάχνω να με γνωρίσουν,να γνωρίσω κλπ....  εκεί τουλάχιστον ήμουν πλέον από τους παλιότερους υπαλλήλους.  Τελικά με έδιωξαν πείρα και την αποζημίωση και είμαι και ταμείο αλλά.... δουλεύω από 19χρ δεν έχω μάθει να κάθομαι και μου φαίνεται κάπως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλά, τι τους πείραζε ο γάμος; Αφού το επίδομα γάμου έχει κοπεί εδώ και χρόνια. Ή θεωρούν πως μόνο εντός γάμου κάνει κάποιος παιδί; Εγώ ένας από τους λόγους που δεν έχω κάνει ούτε γάμο ούτε παιδί ακόμα ήταν πάντως και το οικονομικό γιατί εδώ και πολλά χρόνια μας δίνουν έναντι μισθοδοσίας και μας χρωστάνε άπειρα λεφτά... και πες ότι παραιτηθώ και πάω σε δουλειά για συνέντευξη και με ρωτήσουν: γιατί παραιτήθηκες; Θα τους πω δεν με πλήρωναν; θα με στραβοκοιτάξουν που έχω το "θράσος" να θέλω να δουλεύω και να πληρώνομαι κιόλας...

μ@λ@κιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro καλα τα τοπικς γενικα τα χουμε απαυτωσει. Στα συμπτωματα εγκυμοσυνης γραφουμε για περιοδο και τεστ ωορρηξιας αλλα δε βαριεσαι! Θα μπουμε και εντος θεματος καποια στιγμη! Εγώ κοριτσια καταλαβα πως η δουλεια ειναι πολυ ρευστη γενικά, μονιμοτητα δεν υπαρχει πουθενα, οποτε δεν μπορεις οπως παλια να πεις ας φτιαχτω και ας κανω παιδι γιατι θα φτασεις στην κλιμακτηριο. Γενικα φτιαχνουμε ο,τι περναει απτο χερι μας και για τα υπολοιπα προσπαθουμε! Για χρόοοοοονια προσπαθουσα να φτιαξω το επαγγελματικο, ανεβαινα σκαλι αλλα απο λεφτα γενικα τα πραγματα ειναι πολυ ρευστα οπότε πλεον ειπα να ασχοληθω και με το θεμα παιδι (και παραλληλα εχω ανοιξει δουλειες με φουντες με διδακτορικα στα γεραματα που δε με νοιαζει καθολου και να τελειωσουν βεβαιως...Το πιο πιθανο ειναι να το παρατησω στην πορεια. Απλα το χουι του ανθρωπου φευγει τελευταιο ). Καλυτερα να σκεφτομαι το παιδακι!

@zoi.ko πάλι καλά που μπήκες ταμείο δε λες! Εστω και δαυτο, να εισαι ασφαλισμένη να μπαινει και κατι! Στις δουλειες οι περισσοτεροι ειναι μ@λ@κες. Ακομα και στα καλυτερα να δουλευεςι θα ρθει η ωρα που θα γινει η στραβη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro έχεις απόλυτο δίκιο.Τα ίδια περνούσε μια φίλη με τη δουλειά της γιατί η εταιρεία που δούλευε είχε μπει στο άρθρο 99 και βάρεσε κανόνι. Πάντως σε κάποιες συνεντεύξεις που με έχουν ρωτήσει για την προηγούμενη δουλειά τους το λέω χύμα ότι με απέλυσαν λόγω γάμου.

@Kat-Cat έχεις απόλυτο δίκιο αλλά κι αυτή η αδράνεια δεν παλεύεται αν δεν έχεις μάθει έτσι εμένα ο απαυτος μου δεν κάθεται κάτω και τώρα ξαφνικά η απόλυτη ηρεμία.Από τη μια το χρειαζόμουν για λίγο τώρα όμως βαριέμαι!

Να φτιάξουμε ένα topic βρε κορίτσια με τίτλο "ότι να ναι" να τα λέμε εκεί?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@misofeggaro έχεις απόλυτο δίκιο.Τα ίδια περνούσε μια φίλη με τη δουλειά της γιατί η εταιρεία που δούλευε είχε μπει στο άρθρο 99 και βάρεσε κανόνι. Πάντως σε κάποιες συνεντεύξεις που με έχουν ρωτήσει για την προηγούμενη δουλειά τους το λέω χύμα ότι με απέλυσαν λόγω γάμου.

@Kat-Cat έχεις απόλυτο δίκιο αλλά κι αυτή η αδράνεια δεν παλεύεται αν δεν έχεις μάθει έτσι εμένα ο απαυτος μου δεν κάθεται κάτω και τώρα ξαφνικά η απόλυτη ηρεμία.Από τη μια το χρειαζόμουν για λίγο τώρα όμως βαριέμαι!

Να φτιάξουμε ένα topic βρε κορίτσια με τίτλο "ότι να ναι" να τα λέμε εκεί?

 

Ισχύει. Να το φτιάξουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...