Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Bellaki μου μην απογοητεύεσαι μπορεί αυτό το ένα να είναι το τυχερό σου.να έχεις μία καλή εμβρυομεταφορα εύχομαι και θα δεις και με ένα γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @loralora κορίτσια μου φοβάμαι πολύ. Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε.. ένα και καλό. Την Τρίτη θα μάθουμε πώς θα εξελιχθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

@Bellaki μου μην απογοητεύεσαι μπορεί αυτό το ένα να είναι το τυχερό σου.να έχεις μία καλή εμβρυομεταφορα εύχομαι και θα δεις και με ένα γίνεται.

Σ'ευχαριστώ Μαίρη μου για τα λόγια σου. Δεν περίμενα οτι θα με πειράξει τόσο. Το είχα ξεκινήσει πολύ χαλαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Σ'ευχαριστώ Μαίρη μου για τα λόγια σου. Δεν περίμενα οτι θα με πειράξει τόσο. Το είχα ξεκινήσει πολύ χαλαρα..

Το καταλαβαίνω πιστεύω όλες μας θα στεναχωριομασταν το ίδιο και με το δίκιο σου όμως τώρα αφού υπάρχει αυτό το ένα εσύ πρέπει να ηρεμήσεις για να είναι κ το σώμα σου χαλαρό για την εμβρυομεταφορα ώστε να τα καταφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η loralora είπε:

@Bellaki Θα σου πούν αυριο αν γονιμοποιήθηκαν κι άλλα? Εξωσωματική κάνατε λόγω σπέρματος?

Αύριο θα με ενημερώσουν πάλι αν προχώρησε και κάποιο άλλο. Την εξωσωματική την κάναμε λόγω  χαμηλής κινητικότητος και κακής μορφολογίας. Υπήρχε και μια περίπτωση να εμπόδιζε και η αδενομύωση της μήτρας που έχω, αν έφτανε το σπέρμα ,ίσως και να το πέρναγε για ξένο σώμα και να το έδιωχνε... Αυτό βέβαια είναι πιό πιθανό να συμβεί αν μου τοποθετήσουν κάποιο έμβρυο...ο γιατρός υποστηρίζει οτι μπορώ να συλλάβω με αυτην την πάθηση.Τώρα άρχισα να φοβάμαι και για την ποιότητα των ωαρίων μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά στενοχωρημένη...      Χθές έκανα την ωοληψία και πήραμε από 10 ωοθηλάκια μόνο 5 ωάρια.   Σήμερα με πήρε η εμβρυολόγος και μου είπε οτι γονιμοποιήθηκε μόνο ένα...   θα περιμένουνε μέχρι αύριο να δούνε αν θα έχουν γονιμοποιηθεί κι'άλλα, γιατί κάποιες φορές καθυστερούν και θα με ενημερώσουν. Απογοητέυτηκα. Την τρίτη θα γίνει εμβρυομεταφορά.. αναρωτιέμαι αν θα έχει προχωρήσει σε βλαστοκύστη μέχρι την Τρίτη.?

@Bellaki Λυπαμαι πολυ καλη μου !! Μην στεναχωριεσαι ομως αυτο το 1 μπορει να ειναι το μωρακι σου !!!! Εχε πιστη !! Γιατι ομως συνεβη αυτο , τι σου ειπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Miracle17 είπε:

@Bellaki Λυπαμαι πολυ καλη μου !! Μην στεναχωριεσαι ομως αυτο το 1 μπορει να ειναι το μωρακι σου !!!! Εχε πιστη !! Γιατι ομως συνεβη αυτο , τι σου ειπαν;

Δε μου έχουν πει ακόμη. Αύριο θα ξαναμιλήσω.. εικασίες κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Δε μου έχουν πει ακόμη. Αύριο θα ξαναμιλήσω.. εικασίες κάνω..

Έλα μην εισαι λυπημένη σκέψου μονάχα τη στιγμή της εμβρυομεταφορας σου ένα ακόμη μας είναι αρκετό για εγκυμοσύνη ποιότητα θέλουμε και όχι ποσότητα η και τα δύο αν γίνεται. Δέκα και πήρατε 5 και γονιμοποίηση σ ένα δεν ιαταλαβα σορρυ πρωτόκολλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bellaki κατ αρχήν μην αγχώνεσαι! έχεις ένα εμβρυάκι που σε περιμένει!

Οιστραδιόλη δεν μετρήσατε ποτέ τελικά; Εγώ από 16 ωοθηλάκια που βλέπαμε στον υπέρηχο, έμειναν δύο γονιμοποιημένα την 3η μέρα. Εμένα μου είπαν ότι όντως έπαιξε ρόλο η πολύ αυξημένη οιστραδιόλη για την ποιότητα των ωαρίων, αλλά και για την εμφύτευση. Οπότε στον επόμενο κύκλο πάμε με χαμηλότερη δόση gonal. Το καλό (και για τις δύο μας) είναι ότι αναπτύσσουμε ωοθηλάκια.

Πάντως για να σου πουν να περιμένεις μέχρι 5η μέρα για βλαστοκύστη σημαίνει ότι αναπτύσσεται πολύ καλά το έμβρυό σου! Εμένα δυστυχώς δεν ήταν πολύ καλής ποιότητας εκείνα τα δύο και για αυτό κάναμε ΕΤ την 3η ημέρα.

Άντε με το καλό να αναπτυχθεί και να είσαι ήρεμη στην εμβρυομεταφορά!

@karen εσείς πώς πάτε με τη διέγερση; Θα πάρουν και από εσένα σε φυσικό κύκλο ή μόνο από τη δότρια;  Η ψυχολογία σου πώς είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bellaki μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου..και με το ένα γίνεται η δουλειά μας!!να έχεις πίστη στο εμβρυάκι σου και να δεις που θα τα καταφέρει...καλή εμβρυομεταφορά σου εύχομαι με πολλή θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2018 at 12:08 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ,κανω τις gonal είναι ή πρώτη μου προσπάθεια.

Και η τελευταια σου κοπελα μου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Έλα μην εισαι λυπημένη σκέψου μονάχα τη στιγμή της εμβρυομεταφορας σου ένα ακόμη μας είναι αρκετό για εγκυμοσύνη ποιότητα θέλουμε και όχι ποσότητα η και τα δύο αν γίνεται. Δέκα και πήρατε 5 και γονιμοποίηση σ ένα δεν ιαταλαβα σορρυ πρωτόκολλο? 

Έκανα το σύντομο πρωτόκολλο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.. έκανα για 11 μέρες gonal 300 μονάδων και 6 cetrotide.. μακάρι αυτό το ένα να προχωρήσει μέχρι την Τρίτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

@Bellaki κατ αρχήν μην αγχώνεσαι! έχεις ένα εμβρυάκι που σε περιμένει!

Οιστραδιόλη δεν μετρήσατε ποτέ τελικά; Εγώ από 16 ωοθηλάκια που βλέπαμε στον υπέρηχο, έμειναν δύο γονιμοποιημένα την 3η μέρα. Εμένα μου είπαν ότι όντως έπαιξε ρόλο η πολύ αυξημένη οιστραδιόλη για την ποιότητα των ωαρίων, αλλά και για την εμφύτευση. Οπότε στον επόμενο κύκλο πάμε με χαμηλότερη δόση gonal. Το καλό (και για τις δύο μας) είναι ότι αναπτύσσουμε ωοθηλάκια.

Πάντως για να σου πουν να περιμένεις μέχρι 5η μέρα για βλαστοκύστη σημαίνει ότι αναπτύσσεται πολύ καλά το έμβρυό σου! Εμένα δυστυχώς δεν ήταν πολύ καλής ποιότητας εκείνα τα δύο και για αυτό κάναμε ΕΤ την 3η ημέρα.

Άντε με το καλό να αναπτυχθεί και να είσαι ήρεμη στην εμβρυομεταφορά!

@karen εσείς πώς πάτε με τη διέγερση; Θα πάρουν και από εσένα σε φυσικό κύκλο ή μόνο από τη δότρια;  Η ψυχολογία σου πώς είναι;

Δεν είμαι και σίγουρη για την ποιότητα του ωαρίου μου.. Ακόμη δεν έχω μιλήσει με το γιατρό και αύριο θα με πάρει η εμβρυολόγος. Όσο για την οιστραδιόλη δεν έκανα ποτέ εξέταση αίματος όυτε και για την ΑΜΗ. Αυτά τα δύο εδώ τα άκουσα πρώτη φορά. Την εμβρυομεταφορά την κανονίσαμε μόλις πήραν τα ωάρια χωρίς να δουν αν έχει γονιμοποιηθεί κάποιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

@Bellaki μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου..και με το ένα γίνεται η δουλειά μας!!να έχεις πίστη στο εμβρυάκι σου και να δεις που θα τα καταφέρει...καλή εμβρυομεταφορά σου εύχομαι με πολλή θετική ενέργεια!!!

Σε ευχαριστώ πολυ Smurf μου.Είχα θετική ενέργεια και προσπαθώ να έχω αλλά βλέπω οτι ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται όπως περίμενα κι αυτό με θλίβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

@Bellaki κατ αρχήν μην αγχώνεσαι! έχεις ένα εμβρυάκι που σε περιμένει!

Οιστραδιόλη δεν μετρήσατε ποτέ τελικά; Εγώ από 16 ωοθηλάκια που βλέπαμε στον υπέρηχο, έμειναν δύο γονιμοποιημένα την 3η μέρα. Εμένα μου είπαν ότι όντως έπαιξε ρόλο η πολύ αυξημένη οιστραδιόλη για την ποιότητα των ωαρίων, αλλά και για την εμφύτευση. Οπότε στον επόμενο κύκλο πάμε με χαμηλότερη δόση gonal. Το καλό (και για τις δύο μας) είναι ότι αναπτύσσουμε ωοθηλάκια.

Πάντως για να σου πουν να περιμένεις μέχρι 5η μέρα για βλαστοκύστη σημαίνει ότι αναπτύσσεται πολύ καλά το έμβρυό σου! Εμένα δυστυχώς δεν ήταν πολύ καλής ποιότητας εκείνα τα δύο και για αυτό κάναμε ΕΤ την 3η ημέρα.

Άντε με το καλό να αναπτυχθεί και να είσαι ήρεμη στην εμβρυομεταφορά!

@karen εσείς πώς πάτε με τη διέγερση; Θα πάρουν και από εσένα σε φυσικό κύκλο ή μόνο από τη δότρια;  Η ψυχολογία σου πώς είναι;

Έχουμε ξεκινήσει νεότερα αύριο. Όχι από εμένα τίποτα είμαι σε καταστολή από τα χριστούγεννα. Ψυχολογία μου ????1μερα καλά 10σερι χάλια και όχι από θέμα δότριας η απόκτησης μωρού. Χάλια πολύ διάθεση καμιά φόβοι και όλα τα ψυχοσωματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Έκανα το σύντομο πρωτόκολλο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.. έκανα για 11 μέρες gonal 300 μονάδων και 6 cetrotide.. μακάρι αυτό το ένα να προχωρήσει μέχρι την Τρίτη..

Πολύ άγχος κορίτσι μου και αγωνία χαλάρωσε ηρέμησε αν δεν είσαι καλά εσύ πρώτα δεν γίνεται τίποτε. Εύχομαι με θετικά αποτελέσματα μη μου στεναχωριέσαι μην σε πιάνει απελπισία θυμός πόνος λύπη και ένα σωρό άσχημα συναισθήματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Δεν είμαι και σίγουρη για την ποιότητα του ωαρίου μου.. Ακόμη δεν έχω μιλήσει με το γιατρό και αύριο θα με πάρει η εμβρυολόγος. Όσο για την οιστραδιόλη δεν έκανα ποτέ εξέταση αίματος όυτε και για την ΑΜΗ. Αυτά τα δύο εδώ τα άκουσα πρώτη φορά. Την εμβρυομεταφορά την κανονίσαμε μόλις πήραν τα ωάρια χωρίς να δουν αν έχει γονιμοποιηθεί κάποιο.

Ορίστε ούτε ΑμΗ ούτε Παρακολούθηση οΙστραδιολη?Ποια προσπάθεια σου είναι? Εγώ να φανταστείς στις 5 συνεχόμενες εξωσωματικές καμιά εξέταση δεν μου Χαν κάνει άλλαξα γιατρό και μετά τα έμαθα στην πορεία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ορίστε ούτε ΑμΗ ούτε Παρακολούθηση οΙστραδιολη?Ποια προσπάθεια σου είναι? Εγώ να φανταστείς στις 5 συνεχόμενες εξωσωματικές καμιά εξέταση δεν μου Χαν κάνει άλλαξα γιατρό και μετά τα έμαθα στην πορεία. 

Η πρώτη μου προσπάθεια είναι.. αλλά και οι άλλοι δύο γυναικολόγοι που με εξέτασαν οι οποίοι κάνουν σε άλλα κέντρα εξωσωματικές μου είπαν να παραμείνω στο δικό μου γιατί κάνει εξαιρετική δουλειά  και αυτός και οι εμβρυολόγοι. Τι να πώ , έδειξα εμπιστοσύνη . Τουλάχιστο να πετύχει εγκυμοσύνη να πω οτι άξιζε που έμεινα σε αυτόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Η πρώτη μου προσπάθεια είναι.. αλλά και οι άλλοι δύο γυναικολόγοι που με εξέτασαν οι οποίοι κάνουν σε άλλα κέντρα εξωσωματικές μου είπαν να παραμείνω στο δικό μου γιατί κάνει εξαιρετική δουλειά  και αυτός και οι εμβρυολόγοι. Τι να πώ , έδειξα εμπιστοσύνη . Τουλάχιστο να πετύχει εγκυμοσύνη να πω οτι άξιζε που έμεινα σε αυτόν.

Και η τελευταία να είναι. Τι εξετάσεις έχουν γίνει? 0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Και η τελευταια σου κοπελα μου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!??

Σ ευχαριστώ πολυ κ εσένα εύχομαι τώρα να είναι τελευταία έτσι;❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και η τελευταία να είναι. Τι εξετάσεις έχουν γίνει? 0

Έχεις δίκιο karen.. τελικά δεν κάναμε και πολλά.. τώρα έμαθα λίγα πράγματα παραπάνω και αν χρειαστεί δεύτερη φορά θα είμαι πιό απαιτητική  και πιό προσεκτική από το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bellaki είπε:

Έχεις δίκιο karen.. τελικά δεν κάναμε και πολλά.. τώρα έμαθα λίγα πράγματα παραπάνω και αν χρειαστεί δεύτερη φορά θα είμαι πιό απαιτητική  και πιό προσεκτική από το γιατρό μου.

Συγγνώμη βρε κορίτσια που επεμβαίνει αλλά εξωσωματική χωρίς να μετράνε κάθε τόσο οιστραδιολη;ανά δύο με τρεις μέρες εμένα τη μετράνε.τι να πω bellaki μου θέλει σίγουρα παραπάνω προσοχή αυτό ήταν προτεραιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι πολλές φορές στην 1η προσπάθεια λειτουργούμε λίγο σαν πειραματόζωα και ειδικά αν θεωρούμαστε "εύκολες" περιπτώσεις..ξέρω ότι ακούγεται λίγο σκληρό αλλά με όλα αυτά που διαβάζω και ακούω γύρω μου αλλά κ με αυτά που πέρασα, αυτό συμπεραίνω..ακολουθούν κάποια συγκεκριμένα πρωτόκολλα που σίγουρα λειτουργούν σε πολλές κοπέλες κ σίγουρα δεν είναι κ θεοι αλλά λίγη προσοχή παραπάνω χρειάζεται... @bellaki προσπάθησε να χαλαρώσεις κοριτσάκι μου για την εμβρυομεταφορά σου..άλλωστε δεν τελείωσε τπτ ακόμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...