Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε πάλι από την αρχή;;;


Recommended Posts

@Vasil.B. εχω περασει το ιδιο και δυστυχως και κατι ακομη χειροτερο. οπως τα λες ειναι ομως. δυναμη και ελπιδα και παμε μπροστα. θα τα καταφερουμε ελπιζω στο τελος απλως θα εχουμε ταλαιπωρηθει λιγο. καλη συνεχεια να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 2/2/2018 at 7:39 ΜΜ, ο/η Vasil.B. είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια μου. Πήρα το θάρρος να γίνω μέλος και να κάνω εγγραφή γιατί όλη την τελευταία εβδομάδα μου κρατούσατε παρέα στις ατέλειωτες ώρες που πέρασα ξαπλωμένη με αιμορραγία και αντλουσα δύναμη από όλες τις εμπειρίες καθεμιάς σας. Δυστυχώς βέβαια οι κόποι μου( λέμε τώρα...ξάπλα ήμουν?) δεν έπιασαν τόπο και μόλις χθες κάναμε απόξεση λόγω παλινδρόμης στην 8η εβδομάδα. Με το σύζυγό μου μετά από 11 χρόνια που έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου δύσκολες καταστάσεις, μας χαμογέλασε η τύχη, παντρεύτηκαμε τον Σεπτέμβρη κ έμεινα έγγυος τον Δεκέμβριο. Η χαρά μας απερίγραπτη,ειδικά του καλού μου, ο οποίος πρέπει να τονίσω πως στάθηκε κερί αναμμένο όλες αυτές τις μέρες. Να δώσουμε κ εύσημα στους συντρόφους μας γιατί κ για αυτούς είναι Γολγοθάς. Η τυχη βέβαια δεν κράτησε πολύ. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες που έχετε το κουράγιο κ τον χρόνο να γράφετε τις ιστορίες,συμβουλές και τα χρήσιμα σχόλια σας. Ευτυχώς η ψυχολογία μου είναι σε σχετικά καλή κατασταση οπότε αναρρώνουμε και ξανά από την αρχή. Προς όλες τις ταλαιπωρημένες ψυχουλες εκεί έξω...ΜΗΝ απελπιζεστε! Η ζωή συνεχίζεται και κάθε μέρα που περνάει μας κάνει πιο δυνατές κ μας φέρνει πιο κοντά στο στόχο μας! Σας φιλω❤️

Κοπελα μου το περασα και εγω στην 6 εβδομαδα ειναι πολυ δυσκολο εγω ηταν απο εξωσωματικη αλλα οπως ειπες και εσυ γινομαστε ποιο δυνατες και παμε ενα βημα ποιο κοντα στο ονειρο!!!!!ευχομαι γρυγορα να μας εχεις ευχαρηστα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου έζησα κι εγώ την παλινδρομη μόλις χθες. Είχα κλείσει την 10η εβδομάδα. Όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει 5 μέρες πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου έζησα κι εγώ την παλινδρομη μόλις χθες. Είχα κλείσει την 10η εβδομάδα. Όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει 5 μέρες πριν. 

Λυπάμαι παρα πολυ.........καλη δύναμη κοριτσακι μου. Μονο αυτο..δύναμη και κουράγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου έζησα κι εγώ την παλινδρομη μόλις χθες. Είχα κλείσει την 10η εβδομάδα. Όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει 5 μέρες πριν. 

Δεν εχω λογια....Οχι για αλλο λογο, γιατι σε παρα πολλές γυναίκες συμβαίνει, αλλα γιατι παρακολουθούσα τον αγώνα σου, την ακινησια σου, το αιμα που ειχες, και ποσο το παλευες! Το παλεψες παρα παρα πολυ και την επομενη φορα θα ανταμειφθεις για ολον αυτον τον αγωνα!!!!! Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα και να ηταν αυτη η τελευταια ατυχια (Θα ειναι η τελευταια σιγουρα!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν εχω λογια....Οχι για αλλο λογο, γιατι σε παρα πολλές γυναίκες συμβαίνει, αλλα γιατι παρακολουθούσα τον αγώνα σου, την ακινησια σου, το αιμα που ειχες, και ποσο το παλευες! Το παλεψες παρα παρα πολυ και την επομενη φορα θα ανταμειφθεις για ολον αυτον τον αγωνα!!!!! Ευχομαι πραγματικα τα καλυτερα και να ηταν αυτη η τελευταια ατυχια (Θα ειναι η τελευταια σιγουρα!!)

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου για τα όμορφα λόγια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου έζησα κι εγώ την παλινδρομη μόλις χθες. Είχα κλείσει την 10η εβδομάδα. Όμως η καρδουλα του είχε σταματήσει 5 μέρες πριν. 

@Erka ,κορίτσι μου,λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που βιωσες..Ειχα χαρεί πάρα πολύ όταν διάβασα για την εγκυμοσύνη σου γιατί μοιαζαμε σε πολλά και είχα πάρει πολύ κουράγιο από σένα...Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι όλα για ένα λόγο γίνονται..Μπορει ποτέ να μην τον μάθουμε αυτό το λόγο αλλά έτσι είναι..Να σταθείς δυνατή και είμαι 100% σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα έρθουν όλα όπως ακριβώς τα επιθυμείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Λυπάμαι παρα πολυ.........καλη δύναμη κοριτσακι μου. Μονο αυτο..δύναμη και κουράγιο....

Ευχαριστώ κοπέλα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Erka ,κορίτσι μου,λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που βιωσες..Ειχα χαρεί πάρα πολύ όταν διάβασα για την εγκυμοσύνη σου γιατί μοιαζαμε σε πολλά και είχα πάρει πολύ κουράγιο από σένα...Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι όλα για ένα λόγο γίνονται..Μπορει ποτέ να μην τον μάθουμε αυτό το λόγο αλλά έτσι είναι..Να σταθείς δυνατή και είμαι 100% σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα έρθουν όλα όπως ακριβώς τα επιθυμείς..

Καλημέρα @Rena88. Σε ευχαριστώ πολύ. Σημερα ειμαι λιγο καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Erka καλημερα κοριτσι μου. το εχω περασει κ δυστυχως σε μεγαλυτερη βδομαδα. θα κλαψεις και θα στεναχωρεθεις, μετα ομως σηκω και προχωρα. κανε κ οτι εξετασουλες χρειαζονται κ πηγαινε παρακατω. οτι θες ειμαστε εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Erka καλημερα κοριτσι μου. το εχω περασει κ δυστυχως σε μεγαλυτερη βδομαδα. θα κλαψεις και θα στεναχωρεθεις, μετα ομως σηκω και προχωρα. κανε κ οτι εξετασουλες χρειαζονται κ πηγαινε παρακατω. οτι θες ειμαστε εδω.

Καλημέρα κοριτσι μου. Να σαι καλα. Καιρό πριν? Είστε ήδη σε νέες προσπαθείες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Erka είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Να σαι καλα. Καιρό πριν? Είστε ήδη σε νέες προσπαθείες? 

ειχα 2 ατυχιες τη μια μετα την αλλη. η δευτερη πιο light - αν μπορω να την πω ετσι. στην 7η βδομαδα. τον οκτωβρη. απο τωρα ξεκινησαμε. αφησα λιγο καιρο για να ψαξω καποια πραγματα ακομη. τπτ δεν βρεθηκε σε μενα. οπως μου ειπαν οι γιατροι, απλα καποιος ειναι ατυχος. σου ειπαν να ελεγξεις τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ειχα 2 ατυχιες τη μια μετα την αλλη. η δευτερη πιο light - αν μπορω να την πω ετσι. στην 7η βδομαδα. τον οκτωβρη. απο τωρα ξεκινησαμε. αφησα λιγο καιρο για να ψαξω καποια πραγματα ακομη. τπτ δεν βρεθηκε σε μενα. οπως μου ειπαν οι γιατροι, απλα καποιος ειναι ατυχος. σου ειπαν να ελεγξεις τπτ?

Οχι. Θα τα πούμε ολα αφού ερθει η πρώτη μου περίοδος και θα γίνουν όλα είπε ο γιατρός κ ολα Καλα θα πανε. Έχω πολύ καλό γιατρό. Μακαρι σύντομα να μαθω ευχαριστα νέα απο εσένα. Πως νοιωθεις που ξεκίνας παλι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ξεκινας γενικα χαρα νιωθεις, απλα οταν εχεις ζησει τη στραβη φοβασαι πολυ. νιωθεις θα συμβει το ιδιο. θελει προσπαθεια κ αισιοδοξια. ευχομαι η επομενη σου φορα θα ειναι τυχερη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Erka είπε:

Καλημέρα @Rena88. Σε ευχαριστώ πολύ. Σημερα ειμαι λιγο καλύτερα. 

Καλημέρα,κορίτσι μου!!Ειμαι σίγουρη ότι μερα με τη μερα θα νιώθεις καλύτερα..Εχω μια φίλη που αντιμετώπισε μια παρόμοια κατάσταση και μετά από λίγους μήνες έμεινε ξανά εγκυος και τώρα κρατάει στην αγκαλιά της ένα πανέμορφο αγοράκι..Οποτε να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα γίνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Erka πραγματικα λυπαμε πολυ αλλα πρεπει να σταθεις στα ποδια σου σιγα σιγα και να δειτε πως θα πρχωρησετε ξερω ειναι δυσκολο γιατι το περασα και εγ. Αλλα πρεπει να παλεψουμε για κατι που το θελουμε πραγματικα ολες μας τοσο πολυ!!!! Και θα ερεθει και το μωρακι σου και θα ξεχαστουνε οοοολα!!!!!

@Dim83τον Οκτ.ειχες παλυνδρομη ε! μαζι εγω ηταν στην 6η εβδομαδα οπως ειπες και εσυ lignt!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@Erka πραγματικα λυπαμε πολυ αλλα πρεπει να σταθεις στα ποδια σου σιγα σιγα και να δειτε πως θα πρχωρησετε ξερω ειναι δυσκολο γιατι το περασα και εγ. Αλλα πρεπει να παλεψουμε για κατι που το θελουμε πραγματικα ολες μας τοσο πολυ!!!! Και θα ερεθει και το μωρακι σου και θα ξεχαστουνε οοοολα!!!!!

@Dim83τον Οκτ.ειχες παλυνδρομη ε! μαζι εγω ηταν στην 6η εβδομαδα οπως ειπες και εσυ lignt!!!!??

ναι τον οκτωβρη. ειναι απαισιο ολο αυτο αλλα δεν εχουμε αλλη επιλογη απο το να συνεχισουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

οταν ξεκινας γενικα χαρα νιωθεις, απλα οταν εχεις ζησει τη στραβη φοβασαι πολυ. νιωθεις θα συμβει το ιδιο. θελει προσπαθεια κ αισιοδοξια. ευχομαι η επομενη σου φορα θα ειναι τυχερη. 

Κι εγώ έτσι πιστεύω θα νοιώθω φοβο. Εύχομαι να μπορέσω να το αποβαλλω. 

Έχεις δίκιο @love30.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως φοβαμαι να χαρω  με το οποιο θετικο αποτελεσμα θα εχω !!!!! Ουφ ουφ ολα καλα θα πανε αντε μην πεφτουμε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως φοβαμαι να χαρω  με το οποιο θετικο αποτελεσμα θα εχω !!!!! Ουφ ουφ ολα καλα θα πανε αντε μην πεφτουμε !!!!!

σαν να με ακουω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια ειναι κορίτσια ότι ακόμα και εγώ που δεν έχω βιώσει ως τώρα κάτι αντίστοιχο, πιστευω οτι θα φοβάμαι να χαρώ. Ακριβώς επειδή ξέρω πλέον ότι το να συλλαβεις ειναι η μισή δουλεια (χωρις βεβαια να την υποτιμώ, γιατι αυτή τη στιγμή εγω ούτε τη μισή δεν έχω κάνει :P ). Υπάρχει όμως και αλλη μιση δουλειά που ειναι να ολοκληρωθει επιτυχώς η εγκυμοσύνη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Η αλήθεια ειναι κορίτσια ότι ακόμα και εγώ που δεν έχω βιώσει ως τώρα κάτι αντίστοιχο, πιστευω οτι θα φοβάμαι να χαρώ. Ακριβώς επειδή ξέρω πλέον ότι το να συλλαβεις ειναι η μισή δουλεια (χωρις βεβαια να την υποτιμώ, γιατι αυτή τη στιγμή εγω ούτε τη μισή δεν έχω κάνει :P ). Υπάρχει όμως και αλλη μιση δουλειά που ειναι να ολοκληρωθει επιτυχώς η εγκυμοσύνη.....

και τα 2 σκελη απαιτουν καλη παθολογικη κατασταση (ή τουλαχιστον να ξερεις αν εχεις κατι ωστε να το προσεχεις) και μετα τυχη. το 1ο το φροντιζουμε εμεις....το 2ο ας μας κανει τη χαρη ο θεουλης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

και τα 2 σκελη απαιτουν καλη παθολογικη κατασταση (ή τουλαχιστον να ξερεις αν εχεις κατι ωστε να το προσεχεις) και μετα τυχη. το 1ο το φροντιζουμε εμεις....το 2ο ας μας κανει τη χαρη ο θεουλης! 

Ακριβως....Ακομα και ολα καλα να ειναι μετα παιζεις παντα με τις πιθανοτητες. Ε, για οσες εχουν υποστει ατυχιες, οι πιθανοτητες πια ειναι με το μερος τους. Το πιστευω παρα πολυ αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...