Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο καιρο προσπαθουμε;;


Guest

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η love30 είπε:

Χαχαχ το μακαρι το αμην οι ευχες ειναι πολες μακαρι τοσα να ειναι και τα μωρακια εδω μεσα σε λιγο καιρο!!!!???

:x:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2018 at 10:41 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Μετα απο μια παλυνδρομη σου δωσανε κανενα φαρμακο να παρεις για κανενα αυτοανοσο και γενηκα να μην γινει ξανα?

δεν υπαρχει φαρμακο διοτι δεν μου βρισκουν τιποτα..καταληγω σε προεμφυτευτικο....θα ξεκινησω αμεσα την πρωτη μου διεγερση για βλαστοκυστες......αυτος ειναι ο στοχος!!! κ ειναι η πρωτη μου φορα..κ ανησυχω γιατι περιμενω το αγνωστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

δεν υπαρχει φαρμακο διοτι δεν μου βρισκουν τιποτα..καταληγω σε προεμφυτευτικο....θα ξεκινησω αμεσα την πρωτη μου διεγερση για βλαστοκυστες......αυτος ειναι ο στοχος!!! κ ειναι η πρωτη μου φορα..κ ανησυχω γιατι περιμενω το αγνωστο!!!

Για την παλυνδρομη ξερω δεν υπαρχει ειχα και εγω μια αλλα λεω μηπως πηρες τιποτα για τα αυτοανοσα!τι να πεις ειναι και αυτα τα τυχαια οπως τα λενε γεγονοτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

δεν υπαρχει φαρμακο διοτι δεν μου βρισκουν τιποτα..καταληγω σε προεμφυτευτικο....θα ξεκινησω αμεσα την πρωτη μου διεγερση για βλαστοκυστες......αυτος ειναι ο στοχος!!! κ ειναι η πρωτη μου φορα..κ ανησυχω γιατι περιμενω το αγνωστο!!!

 Καλημέρα κοπέλα μου.Χαλαρή κ ηρεμη να εισαι και να προχωρήσει περιφημα η ολη διαδικασία!Με επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

δεν υπαρχει φαρμακο διοτι δεν μου βρισκουν τιποτα..καταληγω σε προεμφυτευτικο....θα ξεκινησω αμεσα την πρωτη μου διεγερση για βλαστοκυστες......αυτος ειναι ο στοχος!!! κ ειναι η πρωτη μου φορα..κ ανησυχω γιατι περιμενω το αγνωστο!!!

Ο προεμφυτευτικος ελενχος κοστιζει κατι παραπανω λογικα ε? Σε δυμοσιο η ιδιωτικο πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2018 at 1:28 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Ο προεμφυτευτικος ελενχος κοστιζει κατι παραπανω λογικα ε? Σε δυμοσιο η ιδιωτικο πας?

αυτα μονο σε ιδιωτικα γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
στις On 12/16/2017 at 9:32 ΠΜ, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Για να δουμε ποια ειναι η παλαιοτερη εδω μεσα ,χωρις επιτυχια...Εγω απο τον Αυγουστο του 2016!

Εμείς ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2016, αμέσως μετά τον γάμο (1/7/16). Δεν γινόταν τίποτα και έτσι έστειλα τον άντρα μου τον Σεπτέμβριο του 2017 για σπερμοδιάγραμμα και γω έκανα εξετάσεις για ΑΜΗ & FSH γιατί ήμουν και 37 ετών. Όλα βγήκαν φυσιολογικά. 17 Οκτωβρίου 2017 έκανα σαλπιγγογραφία και βρέθηκε ότι η αριστερή μου σάλπιγγα ήταν ελαφρώς βουλωμένη. 21 Οκτωβρίου φύγαμε με τον άντρα μου ταξιδάκι αναψυχής στη Νέα Υόρκη. Εκεί λοιπόν με το Jet lag και τον ενθουσιασμό να ρουφήξω όσο πιο πολλά μπορώ από την ΝΥ δεν σκέφτηκα καν το θέμα της εγκυμοσύνης. Ήρθαμε σε επαφή 22/10 εν μέσω κούρασης και jet lag το πρώτο πρωινό που ξυπνήσαμε εκεί. 4 Νοεμβρίου περίμενα περίοδο που δεν ήρθε ποτέ... 6 Νοεμβρίου 2017 έκανα το τέστ και βγήκε θετικό! Αυτή τη στιγμή διανύω τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης. Μαζί με τα ψώνια λοιπόν της ΝΥ φέραμε και την μπέμπα μας από την ΝΥ!!!!

Συμπέρασμα?? Αν έχεις κάνει πέντε βασικές εξετάσεις και έχεις δει ότι όλα είναι καλά τότε είναι καθαρό άγχος που δεν πιάνεις. Σε αυτούς τους 15 μήνες που προσπαθούσαμε, μία φορά δεν το σκέφτηκα και αυτή τη φορά ήταν που έπιασε. Σίγουρα βοήθησε και η σαλπιγγογραφία που καθάρισαν οι δίοδοι, αλλά σκεφτείτε ότι εγώ ήμουν 37 ετών και ο άντρας μου 45. Δηλαδή νιάτα δεν μας λες κιόλας!! Αλλά τελικά ήθελε μια μικρή βοήθεια και.... ένα μεγάαααααααλο ταξίδι!! Μου τα λέγανε αλλά δεν τους πίστευα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Εμείς ξεκινήσαμε τον Ιούλιο του 2016, αμέσως μετά τον γάμο (1/7/16). Δεν γινόταν τίποτα και έτσι έστειλα τον άντρα μου τον Σεπτέμβριο του 2017 για σπερμοδιάγραμμα και γω έκανα εξετάσεις για ΑΜΗ & FSH γιατί ήμουν και 37 ετών. Όλα βγήκαν φυσιολογικά. 17 Οκτωβρίου 2017 έκανα σαλπιγγογραφία και βρέθηκε ότι η αριστερή μου σάλπιγγα ήταν ελαφρώς βουλωμένη. 21 Οκτωβρίου φύγαμε με τον άντρα μου ταξιδάκι αναψυχής στη Νέα Υόρκη. Εκεί λοιπόν με το Jet lag και τον ενθουσιασμό να ρουφήξω όσο πιο πολλά μπορώ από την ΝΥ δεν σκέφτηκα καν το θέμα της εγκυμοσύνης. Ήρθαμε σε επαφή 22/10 εν μέσω κούρασης και jet lag το πρώτο πρωινό που ξυπνήσαμε εκεί. 4 Νοεμβρίου περίμενα περίοδο που δεν ήρθε ποτέ... 6 Νοεμβρίου 2017 έκανα το τέστ και βγήκε θετικό! Αυτή τη στιγμή διανύω τον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης. Μαζί με τα ψώνια λοιπόν της ΝΥ φέραμε και την μπέμπα μας από την ΝΥ!!!!

Συμπέρασμα?? Αν έχεις κάνει πέντε βασικές εξετάσεις και έχεις δει ότι όλα είναι καλά τότε είναι καθαρό άγχος που δεν πιάνεις. Σε αυτούς τους 15 μήνες που προσπαθούσαμε, μία φορά δεν το σκέφτηκα και αυτή τη φορά ήταν που έπιασε. Σίγουρα βοήθησε και η σαλπιγγογραφία που καθάρισαν οι δίοδοι, αλλά σκεφτείτε ότι εγώ ήμουν 37 ετών και ο άντρας μου 45. Δηλαδή νιάτα δεν μας λες κιόλας!! Αλλά τελικά ήθελε μια μικρή βοήθεια και.... ένα μεγάαααααααλο ταξίδι!! Μου τα λέγανε αλλά δεν τους πίστευα!

Με το καλό να έρθει η μπουμπού σας στην αγκαλίτσα σας.. Τι ωραία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ κορίτσια μου ποσο κουράγιο πήρα απο τις ιστορίες σας εμεις παντρευτηκαμε τον Ιούνιο του 2017 ξεκινησαμε κατευθείαν προσπαθειες αλλά οποτε να ναι κ το Γενάρη αποφαασισαμε με τον γιατρο μου να κανουμε προκληση ωορρηξιας γτ δεν εκανα οταν έπρεπε αυτή τη στιγμη έχω περίοδο κ πάμε για τον τρίτο μήνα πρόκλησης κ ελπίζω το θεο να είναι κ η τελευταία μακαρι τον Απρίλιο να σπασουμε ρεκορ όλες με τα σπορακια μας στην κοιλιτσα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...