Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Κοριτσάκια μου γεια σας κ απο εμένα, σας παρακολουθούσα αραιά κ που αλλα κανουμε μια ψιλοανακαινιση σπιτι κ εχω περιορισμένο χρονο ξεκούρασης το τελευταιο 10ημερο.

χτες κάναμε β επιπέδου, ειμαστε 527γραμμαρια με τράχηλο 31. Ηδη τις τελευταίες 3 μέρες έχω αρχισει πια να νιώθω κ να ξεχωρίζω κανονικα τον μπέμπη κ τα χτυπήματα του. Ολα καλα μας ειπε ο γιατρός, για την ακρίβεια ειπε «άριστα» αλλα ρε κορίτσια οταν γύρισα σπιτι κ μιλησα με μια φιλη έγκυος κ αυτη στον 7ο μου ειπε πως ο δικός της γιατρός στην β επιπέδου της εκανε κ κολπικο υπέρηχο για τον τράχηλο. Εσας ;

@ditaki ξεκούραση, ξαπλα κ ολα θα πανε καλά μην αγχωνεσαι! Η αδερφή μου ειχε συσπάσεις απο τον 5ο κ με μαγνήσιο κ ξεκούραση γέννησε φυσιολογικά στην ωρα της.

Καλε με μπερδεψες, τον τράχηλο πως τον ειδε αν δεν σου εκανε κολπικό; φαίνεται κ αλλιώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Μπλε με υπέρηχο κοιλιας τον ειδε κ ειπε τράχηλος 31

τι να σου πω τωρα κ εγω; Περιμενω να ερθει η δευτερα να παω στον δικό μου γιατρο να μου εξηγήσει γιατι την β επιπέδου όπως κ την αυχενική μου την εκανε αλλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

χτες κάναμε β επιπέδου, ειμαστε 527γραμμαρια με τράχηλο 31. Ηδη τις τελευταίες 3 μέρες έχω αρχισει πια να νιώθω κ να ξεχωρίζω κανονικα τον μπέμπη κ τα χτυπήματα του. Ολα καλα μας ειπε ο γιατρός, για την ακρίβεια ειπε «άριστα» αλλα ρε κορίτσια οταν γύρισα σπιτι κ μιλησα με μια φιλη έγκυος κ αυτη στον 7ο μου ειπε πως ο δικός της γιατρός στην β επιπέδου της εκανε κ κολπικο υπέρηχο για τον τράχηλο. Εσας ;

 

Αν ο γιατρος δεν βλεπει καλα τον τραχηλο μπορει να κανει κολπικο, εννοειται! Σε ποια εβδομαδα εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian 22+3 σήμερα! Αλλα μου ειπε «άριστα» επίσης δεν πηρα ποτε μαγνήσιο ή να νιώσω συσπάσεις κτλ εννοω δεν αντιμετώπισα κάποιο προβλημα δόξα τον θεό! Απλα μου ειπε ετσι η φιλη μου κ σκέφτηκα λες να χρειαζόταν κ να παρέλειψε ο γιατρός; Γι’αυτο ρωτησα κ εσας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

@elenian 22+3 σήμερα! Αλλα μου ειπε «άριστα» επίσης δεν πηρα ποτε μαγνήσιο ή να νιώσω συσπάσεις κτλ εννοω δεν αντιμετώπισα κάποιο προβλημα δόξα τον θεό! Απλα μου ειπε ετσι η φιλη μου κ σκέφτηκα λες να χρειαζόταν κ να παρέλειψε ο γιατρός; Γι’αυτο ρωτησα κ εσας.

Στον 5ον εισαι ακομη!  Εμενα παντως μου κανει που κ που κολπικο για να δει τον τραχηλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Στον 5ον εισαι ακομη!  Εμενα παντως μου κανει που κ που κολπικο για να δει τον τραχηλο..

Στον 6ο εχει μπει βασικά. Τον 5ο τον έκλεισε.

Και εμενα ρε παιδι μου κολπικό μου κανει για τον τράχηλο και σκαλωσα. @NicolVall μωρε θα σε δει ο γιατρος σου λογικά όποτε μην αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω το αστειο μου δράμα; λογικά οι περισσότερες τωρα ξέρετε το φύλο του μπεμπε σας. Εμείς ξέρετε τι εχουμε παθει; εχει μονιμως σταυρωμένα ποδαράκια ακομα κ η γιατρός που μου ειχε πει στην αυχενικη οτι μαλλον ειναι αγορι άρχισε να μου τα μασάει. Δεν θέλει το παιδακι μου να ξέρουμε! Σκέφτομαι μηπως τελικά το αφήσω για έκπληξη. Δεν ξερω ειχε καμία τοσο ντροπαλό μπεμπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian @Μπλε καλά αυτό με τον 5ο 6ο κ γενικά σε ποιο μηνα αντιστοιχούν οι βδομάδες δεν το χω καθόλου. Στο Ίντερνετ αλλα γράφει το ενα σαιτ αλλα το αλλο δεν βγάζω ακρη.

Ντροπαλό μπεμπακι ωχ την περιέργεια σου φαντάζομαι ! Εμας παντως απο την αυχενική ειχε ανοιχτά πόδια κ είδαμε μπέμπη..απο τοτε κ καθε φορα ειναι ετσι αραχτός ..μπορει να παιδευτηκαμε στην β´ επιπέδου να γυρισει για να δουμε κ το αλλο του χεράκι αλλά το πουλί το βλέπαμε φάτσα φόρα Χαχαχχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Καλε με μπερδεψες, τον τράχηλο πως τον ειδε αν δεν σου εκανε κολπικό; φαίνεται κ αλλιώς;

Φαινετε και από το κοιλιακό απλά θεωρείτε πιο έγκυρο το κολπικό μέτρημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Στον 6ο εχει μπει βασικά. Τον 5ο τον έκλεισε.

Και εμενα ρε παιδι μου κολπικό μου κανει για τον τράχηλο και σκαλωσα. @NicolVall μωρε θα σε δει ο γιατρος σου λογικά όποτε μην αγχώνεσαι.

Στον 5ο ειναι. Αυτός ο πίνακας του ιντερνετ ειναι ψιλό άκυρος. Σύμφωνα με το γιατρο μου αυτο το υπολογίζεται μια εβδομάδα παραπάνω δε στέκει. Εγω τωρα μπήκα στον 6ο και ειμαι 24 εβδομάδες. Η μέτρηση ξεκιναει απο την 4 η εβδομάδα. 0-4 δεν μετράει σαν μήνας. Σύμφωνα με τα όσα ξέρει ο γιατρουλης. Σύμφωνα με το ιντερνετ βγαζει κάποιους μήνες με παραπάνω εβδομάδες και δεν υφίσταται. . Χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επειδη μπορει να μην φαινεται η ομάδα που την εστειλα την στελνω σε φωτο να την δείτε. Βάλτε το στο search και πατήστε ομάδες απο πανω. Στο Facebook. 

EC0BBE98-0043-4E8C-9E9F-56268099757F.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elenian είπε:

Στον 5ο ειναι. Αυτός ο πίνακας του ιντερνετ ειναι ψιλό άκυρος. Σύμφωνα με το γιατρο μου αυτο το υπολογίζεται μια εβδομάδα παραπάνω δε στέκει. Εγω τωρα μπήκα στον 6ο και ειμαι 24 εβδομάδες. Η μέτρηση ξεκιναει απο την 4 η εβδομάδα. 0-4 δεν μετράει σαν μήνας. Σύμφωνα με τα όσα ξέρει ο γιατρουλης. Σύμφωνα με το ιντερνετ βγαζει κάποιους μήνες με παραπάνω εβδομάδες και δεν υφίσταται. . Χεχεχε

Σύμφωνα με τον πίνακα της γιατρου μου. 

1ος μηνας 0-4

2ος μηνας 5-8

3ος μήνας 9-13

4ος μήνας 14-17

5ος μηνας 18-21

6ος μήνας 22-26

7ος μηνας 27-30

8ος μήνας 31-35

9ος μήνας 36-40

Δεν υπαρχει "λαθος" τροπος υπολογισμου. Απλα οπως εχω ξανα πει δεν εχουν κ οι 9 μηνες 4 βδομάδες, δεν βγαίνουν τα μαθηματικά οποτε το ποτε βαζουν την πέμπτη βδομάδα ποικίλει. Κανονικά τρίμηνο αλλαζεις καθε 13,3 βδομάδες. Οποτε ειναι στο περίπου.

Συμπληρώνω. Εφοσον 40/3 =13,3

Στις 26,6 εβδομάδες κλείνεις το δεύτερο τρίμηνο αναγκαστικά δλδ... οποτε εσυ σε δυο βδομάδες θα εισαι στο τριτο τρίμηνο αλλα θα λες οτι εισαι στον 6ο... το οποιο δεν μου βγαζει νοημα οποτε ακολουθώ το παραπανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα να ρωτήσω κατι. Ειμαι 23 εβδ και 5 ημερών και Νοιώθω λιγο περίεργα εκει κάτω.. αυξημένα υγρα(χωρίς χρωμα ή δυσοσμία) και ενα παααααρα πολυ ελαφρύ τσούξιμο χωρίς να ειναι ενοχλητικό απλά ειναι σαν αίσθηση. Η μικρή μου συνέχεια κάθεται χαμηλά και με κλωτσάει εκει.. ειναι φυσιολογικό να εχω αυτά τα υγρά και την αίσθηση???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mama2015 καλημέρα! Τα υγρά είναι φυσιολογικά εφόσον είναι άοσμα και χωρίς χρωμα, και να ξέρεις όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τόσο θα αυξάνονται, μη σου πω τι γίνεται στον 9ο.... για το τσούξιμο δεν ξέρω, μήπως πρέπει να κανεις καμία εξέταση ούρων; αν και φαντάζομαι κανεις κάθε μήνα, μήπως πρέπει να κανεις και καμία καλλιέργεια. Για το τσούξιμο ρωτά το γιατρό σου καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Σχετικά με τη μέτρηση του τραχήλου κι εμένα μου την κάνει κολπικά ο γιατρός σε κάθε επίσκεψη.

Σχετικά με τις εβδομάδες μεγάλο μπλέξιμο, εμένα σκέψου @Μπλε ο δικός μου τον 9ο τον έχει από 39η έως 42η. Οπότε είναι μάλλον θέμα γιατρού οπότε το πάμε με εβδομάδες για σιγουριά!

Η μπέμπα με έχει πεθάνει στις κλωτσιές στην κύστη! Το κοριτσάκι μου, εκεί που κάθομαι πετάγομαι ξαφνικά γιατί κλωτάει ουροδόχο. Έλεος! χαχαχαχ! Μ αρέσει πολύ όμως κατα βάθος να την αισθάνομαι κι ας βαράει ο,τι θέλει!!

Κατα τ' άλλα όλα καλά, αρχίσαμε με τον αντρούλη μου μαθήματα τοκετού και θηλασμού, με τη μαία μας, χθες είχαμε το πρώτο, φοβερή εμπειρία και είναι ωραίο μετά να συζητάς με τον άντρα σου όλα αυτά και να σε καταλαβαίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/4/2018 at 1:18 ΠΜ, ο/η Μπλε είπε:

Σύμφωνα με τον πίνακα της γιατρου μου. 

1ος μηνας 0-4

2ος μηνας 5-8

3ος μήνας 9-13

4ος μήνας 14-17

5ος μηνας 18-21

6ος μήνας 22-26

7ος μηνας 27-30

8ος μήνας 31-35

9ος μήνας 36-40

Δεν υπαρχει "λαθος" τροπος υπολογισμου. Απλα οπως εχω ξανα πει δεν εχουν κ οι 9 μηνες 4 βδομάδες, δεν βγαίνουν τα μαθηματικά οποτε το ποτε βαζουν την πέμπτη βδομάδα ποικίλει. Κανονικά τρίμηνο αλλαζεις καθε 13,3 βδομάδες. Οποτε ειναι στο περίπου.

Συμπληρώνω. Εφοσον 40/3 =13,3

Στις 26,6 εβδομάδες κλείνεις το δεύτερο τρίμηνο αναγκαστικά δλδ... οποτε εσυ σε δυο βδομάδες θα εισαι στο τριτο τρίμηνο αλλα θα λες οτι εισαι στον 6ο... το οποιο δεν μου βγαζει νοημα οποτε ακολουθώ το παραπανω. 

Δεν αντιλεγω, οκαθε γιατρος εχει το δικο του τροπο. Εμενα το 0-4 δεν το μετραει σαν μηνα. Για αυτο! Μεταξυ μας εγω παντα λεω εβδομαδες και τελειωνω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Κορίτσια για το νοσοκομείο 1 ή 2 βαλιτσες(μια για την μαμά και μια για το μωρο)? Την πρώτη φορα είχα 2 αλλα μήπως ηταν υπερβολή?????

Εγω σκέφτομαι να παρω μια αλλα να πλύνω κ τα δικα μου ρουχαλακια με το απορρυπαντικό του μωρου! 

Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω σκέφτομαι να παρω μια αλλα να πλύνω κ τα δικα μου ρουχαλακια με το απορρυπαντικό του μωρου! 

Με το καλο το μωρακι σου!

Σε ευχαριστω πολυ!!! Και εσυ με το καλο.. έτσι θα κάνω και εγω τοτε. Να σε ρωτήσω κατι εχεις ακούσει απο κανέναν απόψεις για τα προϊόντα αγνοτης??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε, κοίτα σύμπτωση..Πριν απο λιγο μου ελεγε ο αντρας μου για αυτα τα προϊόντα κ εγω ημουν με μια απορια: ποιος ειναι αυτος, τον ξερει η μανα του?? Χαχαχα

Δεν τον ειχα ακουσει ποτέ αλλα διαβαζαμε οτι ειναι καλα κ εχει μονο βιολογικά προϊόντα....

Εγω προσανατολιζομουν σε freziderm, septona, pharmasept.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χεχε, κοίτα σύμπτωση..Πριν απο λιγο μου ελεγε ο αντρας μου για αυτα τα προϊόντα κ εγω ημουν με μια απορια: ποιος ειναι αυτος, τον ξερει η μανα του?? Χαχαχα

Δεν τον ειχα ακουσει ποτέ αλλα διαβαζαμε οτι ειναι καλα κ εχει μονο βιολογικά προϊόντα....

Εγω προσανατολιζομουν σε freziderm, septona, pharmasept.....

Δεν εχω εμπειρία απο αυτά που λες μόνο οτι η frezyderm δεν έπιανε στην μεγάλη μου και πήρα penatten αλλα και για την pharmasept ειδα αλλα επίσης δεν γνωρίζω κατι.. σκέφτομαι κατι ανάμεσα σε αυτές τις 2 εταιρίες!! Αλλα σήμερα πήρα στην αγνοτης και τους ζήτησα δείγματα απο πάνες για αρχή να βάλω μια στην μεγάλη μου που δεν καθάρισε ακομα απο πάνες να δω μην την ερεθίσει οπότε το βράδυ θα παραγγείλω λογικά νο 4+ και απο εκει θα κριθεί η γνώμη μου...αλλα ειπα μήπως είχες ακούσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mama2015 είπε:

Δεν εχω εμπειρία απο αυτά που λες μόνο οτι η frezyderm δεν έπιανε στην μεγάλη μου και πήρα penatten αλλα και για την pharmasept ειδα αλλα επίσης δεν γνωρίζω κατι.. σκέφτομαι κατι ανάμεσα σε αυτές τις 2 εταιρίες!! Αλλα σήμερα πήρα στην αγνοτης και τους ζήτησα δείγματα απο πάνες για αρχή να βάλω μια στην μεγάλη μου που δεν καθάρισε ακομα απο πάνες να δω μην την ερεθίσει οπότε το βράδυ θα παραγγείλω λογικά νο 4+ και απο εκει θα κριθεί η γνώμη μου...αλλα ειπα μήπως είχες ακούσει..

Αν το θυμηθείς, ενημερωσε με για τις εντυπώσεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μια βαλιτσουλα φτιαχνω και δεν τρελαινομαι πολυ να πλυνω και τα δικα μου με παιδικο.. Ουτως η αλλως ζω με σκυλο, το μωρο θα ναι μαζι με το σκυλι, οποτε θα ναι εκτεθειμενο σε μικροβια. Απο κει και περα.. Στον μεγαλον μια βαλιτσα ειχα. Αναλογα που θα γεννησετε. Στο Ιασω συγκεκριμενα δεν χρειαζεσαι ρουχα γιατι στα δινουν ολα. Σε δημοσιο χρειαζεσαι τα παντα. Οποτε σε δημοσιο ισως και να χρειαζομουν δυο βαλιτσουλες η αληθεια ειναι. Εγω φαντασου στο ιασω το μονο που χα για το παιδι ηταν το φορμακι εξοδου και ο μαρσιπος που το βαλα για να φυγω.Αυτα τα δυο.

Απο κει και περα, οσων αφορα στα καλλυντικα.Τα frezyderm τα θεωρω πανακριβα και οχι και υπερτελεια. Εγω χρησιμοποιησα παρα πολυ τα biolane. Εξαιρετικη γαλλικη μαρκα και μοσχοβολανε απιστευτα.Αυτα ειχαν και στο ιασω και κολλησα με τη μυρωδια.

Τελος να σας πω κι ενα κολπο για το πωπουδακι.Ο,τι μα ο,τι κρεμα συγκαματος κι αν παρετε, πρωτα περαστε ενα στρωμα bepanthol κι επειτα απο πανω την κρεμουλα..Δεν θα σας συγκαει ποτε. Το εμαθα απο τις μαιες και το παιδι προσωπικα εμενα δεν ειχε ποτε ουτε κοκκινιλα.

Επισης κοριτσια μου προσοχη στη pharmasept. Το σαμπουανακι αφρολουτρο ειναι για μετα τους 3 μηνες.Μου το πανε απο την εταιρεια. Δεν ειναι για νεογεννητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Εγώ μια βαλιτσουλα φτιαχνω και δεν τρελαινομαι πολυ να πλυνω και τα δικα μου με παιδικο.. Ουτως η αλλως ζω με σκυλο, το μωρο θα ναι μαζι με το σκυλι, οποτε θα ναι εκτεθειμενο σε μικροβια. Απο κει και περα.. Στον μεγαλον μια βαλιτσα ειχα. Αναλογα που θα γεννησετε. Στο Ιασω συγκεκριμενα δεν χρειαζεσαι ρουχα γιατι στα δινουν ολα. Σε δημοσιο χρειαζεσαι τα παντα. Οποτε σε δημοσιο ισως και να χρειαζομουν δυο βαλιτσουλες η αληθεια ειναι. Εγω φαντασου στο ιασω το μονο που χα για το παιδι ηταν το φορμακι εξοδου και ο μαρσιπος που το βαλα για να φυγω.Αυτα τα δυο.

Απο κει και περα, οσων αφορα στα καλλυντικα.Τα frezyderm τα θεωρω πανακριβα και οχι και υπερτελεια. Εγω χρησιμοποιησα παρα πολυ τα biolane. Εξαιρετικη γαλλικη μαρκα και μοσχοβολανε απιστευτα.Αυτα ειχαν και στο ιασω και κολλησα με τη μυρωδια.

Τελος να σας πω κι ενα κολπο για το πωπουδακι.Ο,τι μα ο,τι κρεμα συγκαματος κι αν παρετε, πρωτα περαστε ενα στρωμα bepanthol κι επειτα απο πανω την κρεμουλα..Δεν θα σας συγκαει ποτε. Το εμαθα απο τις μαιες και το παιδι προσωπικα εμενα δεν ειχε ποτε ουτε κοκκινιλα.

Επισης κοριτσια μου προσοχη στη pharmasept. Το σαμπουανακι αφρολουτρο ειναι για μετα τους 3 μηνες.Μου το πανε απο την εταιρεια. Δεν ειναι για νεογεννητα.

Αυτο για τα pharmasept ναι το ειδα και εγω οτι λεει απο τον τρίτο μηνα..εγω σε δημόσιο θα γεννήσω και οταν είχα παει σε κλινική είχα 2 βαλίτσες και δεν χρειάστηκε τίποτα παρα μόνο τις πιτζάμες μου και τα ρούχα εξόδου τα δικά μου και της κόρης μου για αυτο λέω μήπως εινα8 υπερβολή παλι να πάρω δυο αλλα στις 14 που εχω ραντεβού για υπέρηχο, θα ζητήσω να μου δώσουν κάποιο  χαρτί που θα ειναι λίστα με αυτά που πρεπει και απο εκει θα κρίνω... τελικά μάλλον κατέληξα στα αγνοτης όλη την σειρά εκτός απο απορρυπαντικό και μαλακτική που λέω να πάρω παλι της chicco αλλα αυτο παίζει ακομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...