Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

Νομίζω ότι όλα τα μωρά είναι γουτσου γουτσου, απλά στα κοριτσάκια βάζουμε κορδελίτσες, φιόγκάκια, φουστανάκια κ.λ.π και φαίνονται πιο χαριτωμένα. Στα αγορίστικα τα έχουν κάπως πιο απλά τα πραγματάκια τους, 

Φύλο την Τρίτη αν θα επιβεβαιώσω...και έχω και τον άντρα μου το έδεσε σχοινί κορδόνι ότι είναι κορίτσι! 

@elinagk δεν το ήξερα αυτό, πρώτη φορά το άκουσα. Κάτσε στο κρεββάτι, κάνε υπομονή, γιατί πρέπει να είναι λίγο εκνευριστικό και όλα θα πάνε καλά και από το καλοκαίρι και μετά θα είσαι στο πόδι να φροντίζεις δύο μωράκια ζουμπουρλούδικα! Αλήθεια είδες το φύλο των μωρών εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ditaki Η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα εκνευριστικο γιατι γενικα ειμαι πολυ δραστηρια και μου κακοφανηκε, αλλα και στο πρωτο μου παιδακι ειχα μεινει στο κρεβατι 2 μηνες οποτε το περιμενα αλλα οχι απο τοσο νωρις.... Ναι εχουμε δει το φυλο το ενα αγορακι και το αλλο κοριτσακι!!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλεεεεες!!! Σήμερα έκανα την αυχενική και εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη κ είχα σύσπαση της μήτρας όποτε με έστειλαν για βόλτα κ σοκολάτα κ το μπεμπακι μετά τρελάθηκε η μήτρα άνοιξε κ φαινόταν πεντακάθαρα να τεντώνεται συνέχεια το ζουζουνι μου του άρεσε πολύ η σοκολατίτσα! Ήταν άψογο είπε ο γιατρός 160 παλμούς, αυχένας πολύ λεπτός 1.80 η μέτρηση, είπε όλα τέλεια!! Καιιιι μάλλον Μπέμπα και εγώωωω!!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη τώρα μόνο τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις περιμένω..ευχομαι να είναι όλα καλά σε όλες μας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι μπράβο καλα θα ναι και τα αίματα!!!! Ποτε σου εδωσε τελικη Πητ;;  και γω ειχα φαει σοκολατα αλλα η Μπέμπα χαλαρή μας σνομπαρε στην αρχη χαχαχαχ.. Μια (χαζη) αλλα σημαντικη ερωτηση πως καταλαβαίνετε τις συσπάσεις.. ;;Εμενα ο γιατρός μονο ασβέστιο και σίδηρο με φιλικό μου δινει τον ρωτησα για μαγνήσιο αλλα ειπε δεν χρειαζεται.. Αλλα οπως εχω αναφέρει εχω θεματα με το έντερο και αυτη τη στιγμη με ενοχλεί αλλα καποιες φορες αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι μονο το έντερο και δεν εξηγώ σωστα αυτο που νιώθω στο γιατρο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι μπράβο αυτές τις μέρες όλο αυχενικες τι υπέροχα νέα... Πολύ χαίρομαι πολλααα κοριτσιααα!!!!! Ρε κορίτσια!!!τι γίνεται?? ?????εγώ έχω 28 /02 την Β επιπέδου.. Είμαι 19η εβδ.. Σήμερα.. Κ η μικρή κάνει τούμπες με ή χωρίς σοκολάτα... Ζωηρή Κ αυτή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙΔε μου είπε για τελική ΠΗΤ και δε ξέρω σκέφτομαι να αλλάξω και γιατρό..νιώθω πως δεν με χαλαρώνει σαν γιατρός άσε που σήμερα η μαία μου έσπασε τα νεύρα και νομίζω θέλει να μας πάρει τα σώβρακα( άλλο κ αυτό το θέμα) για την σύσπαση δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα απλά όταν ξεκίνησε τον υπέρηχο η μήτρα μου είχαν γίνει σαν σάντουιτς χαχα δεν φαινόταν τίποτα το μωρό ήταν χωμένο στο βάθος το καημενουλικο..ωστόσο εμενα ο γιατρός μόνο σίδηρο μου έδωσε τίποτα άλλο δε ξέρω ενώ είναι διδάκτωρ πανεπιστημίου κτλ κτλ κάτι δε μου αρέσει ρε γαμωτο.. @Rena28 ανυπομωνω να νιώσω τις τούμπες όσο τίποτα άλλοοοο!!! Πόση ευτυχία παίζει να νιώθεις!!! Όλα καλά να πάνε στην επόμενη σου εξέταση νομίζω είμαστε ωραία ομάδα εδώ κ έχουμε καλά νέα όλες και όλες κορίτσια για να περίεργο λόγο χαχα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια, συνεχιζω να βελτιωνομαι οσον αφορα στο στομαχι. Υπαρχουν βεβαια στιγμες που η ναυτια επανερχεται αλλα δεν ειναι αυτο το κακο χαλι που ημουν οληηη μερα με στομαχι χαλια. Νωρις μου φαινεται βεβαια, τωρα θα μπω 12η βδομαδα, αλλα λεω ισως επειδη με ειχε ξεκινησει κ πολυ νωρις, τι να πω...Κατα τ αλλα ανυπομονω για την τεταρτη, τρελαινομαι να μαθω αν ειναι ολα οκ με το μωρακι μας! Πω πω πολλα κοριτσακια, για να δουμε εμεις τι θα μαστε; θα χετε αλλη μια φιλεναδα ή εναν υποψηφιο γαμπρο; χιχιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω έχουμε γεμίσει ροζουλι, όλες κοριτσάκια θα έχουμε εδώ μέσα; @babybaby και εγώ Τετάρτη έχω την αυχενική και ανυπομονώ, θα μου άρεσε να δούμε και το φύλο των μωρών μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είμαι 11 και 6 και έκανα τον πρώτο μου εμετό, αν και αναγούλες είχα αρκετά νωρίτερα. Λέτε να χειροτερεύω αντί να καλυτερεύω όπως περίμενα; Η αλήθεια είναι πως σήμερα βγήκαμε πρώτη φορά έξω για φαγητό και αν και πρόσεξα να μην πάρω κάτι που δεν κάνει, φάγαμε αρκετά τηγανιτά, οπότε ίσως να έπαιξε κι αυτό ρόλο. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι δυστυχώς παίρνω αναγκαστικά αντιβίωση και σκέφτομαι μήπως την έβγαλα. Την πήρα 10:30 και έκανα 20:15 εμετό. Νομίζω πως δεν υπάρχει θέμα αφού 22:30 πήρα τη νέα δόση. Τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny πέρασα και εγώ μια φάση για περίπου 1 εβδομάδα όπου έκανα κάθε μέρα εμετό αφού είχα περάσει τη 10η εβδομάδα.. Τώρα, όμως, νιώθω αρκετά καλύτερα, μου έχουν περάσει και οι πολύ έντονες ναυτίες... Σίγουρα θα έπαιξε ρόλο που έφαγες πολλά τηγανητά, είναι πολύ βαριά για το στομάχι!  Για την αντιβίωση μην ανησυχείς καθόλου ειχαν περάσει πολλές ώρες, ο γιατρός μου είχε πει απο τη στιγμή που παιρνεις ένα φάρμακο να προσπαθείς για τις επόμενες 2 ώρες να μην κανεις εμετό, αν περάσουν οι 2 ώρες δεν υπάρχει πρόβλημα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2018 at 2:54 ΜΜ, ο/η NicolVall είπε:

15η κ εμετούς; Μου έκοψες την χαρα τωρα πως  στην 12η τελειώνουν αυτα... πως την παλεύεις κ πως θα την παλέψω κ εγω αν με παει τόσο.....

εγώ ΡΕΑ με το καλο μεχρι τοτε!!!

εσενα ο γιατρός σου που ειναι;

Kαλησπέρα!!! Εγω στο Ιασω τελικα. Ηταν να παω στο Ρεα αλλα ο γιατρος που ειχα βρει εκει  δεν μου αρεσε και αλλαξα απο νωρις !!! 

 

με το καλο ευχομαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Όχι @beauty bunny κι εγώ νομίζω πως δεν έχεις θέμα. Ρε κορίτσια εγώ από την Πέμπτη ήμουν μια χαρά και πάνω που λέω αυτό ήταν μπήκα στο β τρίμηνο και πέρασαν τα δύσκολα, σήμερα πάλι χάλια... Τι να πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby τελειώνουν αυτά τα συμπτώματα πιστεψε με 12η ειναι ακόμα νωρίς 14η 15η δε θα χεις τίποτα θα με θυμηθείς περιμένουμε νέα σας από τις αυχενικες?????? εγώ περιμένω την Β επιπέδου στ 28...αν και στις 16 θα ξαναδώ τη μπεμπούλα μου σε πρόγραμματισμενο ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια σημερα εκλεισα 14 βδομαδες... Και απο τις 5 το απογευμα με εχουν επισκεφτεί τσιμπηματακια... Καθε δυο λεπτα και ενα τσίμπημα.. Πηρα το γιατεο στις 7

30 ειπε να παρω μπουσκοπαν και να τον παρω 8.30 για να δει πως ειμαι εξακολουθούσαν τα τσιμπήματα ο γιατρος λεει μπορει να ναι τπ έντερο που εχω θεμα που ειπα δεν νιωθω να ναι το έντερο... Ειπε μα ηρεμήσω και αν συνεχίσουν να μιλησουμε αυριο να παμε να με δει... Μονο και μονο απο το φοβο ειμαι ικανή και ας μην ποναω αυριο να παω να με δει... Εχετε και σεις τετοια τσιμπηματακια;;!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πόσο χαίρομαι να μπαίνω στην ομάδα μας και να διαβάζω όμορφα νέα!

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ όταν λες τσιμπηματάκια τι εννοείς? Για ρίξτο λίγο πιο αναλυτικά.

Εγώ σήμερα γιατρό 16 εβδομάδων μπαμ...

Κατά τα άλλα η μικρή μου στο σπίτι την έχει δει τραγουδίστρια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby Κάτσε και όλη η 13η εβδομάδα ανήκει στον τρίτο μήνα οπότε έχουμε ακόμη. Ελπίζω όμως να περάσουν εστω και τότε γιατι βλεπω πως αρκετες κοπελες συνεχιζουν κ μετά. Εγω παντως εχω παρατηρησει μια συσχετιση των συμπτωματων κ με τη δουλεια. Όταν αγχωνομαι-κουραζομαι χειροτερευουν. 

Με τα κιλά πως τα πατε; Εγώ πήρα 3. Συμφωνα με τον γιατρο μου ειμαι ακομη στα φυσιολογικα αλλα εγω φοβαμαι οτι αργοτερα θα ξεφυγει πολύ το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Με τα κιλά πως τα πατε; Εγώ πήρα 3. Συμφωνα με τον γιατρο μου ειμαι ακομη στα φυσιολογικα αλλα εγω φοβαμαι οτι αργοτερα θα ξεφυγει πολύ το πράγμα.

Εγώ έχω χάσει 1, αν και τρώω σχετικά καλά, δε μπορώ να πω...

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ δεν ειχα κατι αναλογο. Τι εγινε τελικα; Πηγες στο γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις μέλλουσες καλοκαιρινές μανούλες... Εγώ προς το παρών έχω πάρει 2 κιλάκια, πριν λίγο γυρίσαμε απο την αυχενική, όλα καλα μας είπε ο γιατρός & τώρα αναμένουμε αύριο τις αιματολογικές!! Μας είπε οτι μάλλον έχουμε ένα κοριτσάκι ? & ένα αγοράκι ?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νέα @Mariloux Για πες για την εμπειρία της αυχενικής!Φάνηκαν καθαρά τα μωράκια; Η αιματολογική αύριο θα βγει; Η κορούλα σου έμαθε για τα φύλα και αν ναι πως αντεδρασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny στην αυχενική χορταίνεις τα μωράκια, τα βλέπεις απο παντού, ελέγχεις τα πάντα!!! Η αιματολογική αύριο θα βγει, φαινόταν πολύ καθαρά τα μωράκια αλλά το φύλο δεν μπόρεσα να το ξεχωρίσω, μας το είπε όμως ο γιατρός!! Δεν έχω αλλά παιδάκια, πρώτα ο Θεός θα γίνω πρώτη φορά μανούλα τον Αύγουστο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμόμουν μια κοπέλα που είχε κι ένα κοριτσάκι και νόμιζα πως ήσουν εσύ. Τέλεια!!!Τι ωραια να ειναι ένα κι ενα!Ανυπομονώ να κάνω κι εγώ αυχενική! Περιμένουμε σήμερα και τα αποτελέσματα της @babybaby

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux τι υπέροχα νεαααα ζευγαράκι με το καλο τα μωράκια σου να σε γεμίσουν ευτυχία Κ απέραντη αγάπη ?????!!!έτσι βρε παιδί μου να δούμε Κ ένα αγόρι μέσα στα τόσα κοριτσάκια μας εδώ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ Πως είσαι σήμερα?  Πονάκια τσιμπήματα είχα και στην 1η και τώρα.. Αλλά αν ανησυχείς πάντα να επικοινωνείς με το γιατρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου μόλις γύρισα!!!! Καλά έχουμε καταχεστεί!!!!! Όλα τέλεια στην αυχενική!!!! Το μωράκι μας κατα 90% είπε ο γιατρός είναι κοριτσάκι!!!!! Είμαι πολύ πολύ ευτυχισμένη!!!! @Mariloux συγχαρητήρια, τι ευτυχία και επιτυχία, ένα-ένα!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Α! Επίσης ο γιατρός άλλαξε και κλείδωσε την ΠΗΤ μου σε 22/8! Είμαι ακριβώς 13 εβδομάδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...