Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

@beauty bunny εμείς δεν έχουμε μιλήσει καν για την αυχενική, λογικά ο γιατρός θα συνεργάζεται με κάποιον γιατρό ή κάποιο εξειδικευμένο κέντρο & θα μας στείλει εκει φανταζομαι, δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια!! Λες να έχουμε πρόβλημα και να μην βρίσκουμε ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμάς δεν μας πρότεινε καποιον συγκεκριμένο. Είπε τι επιλογές έχουμε εδώ κοντά και πως όλοι αυτοί είναι καλοί. Απλώς μέσα στην πόλη μου υπάρχει μόνο ένας οποτε ίσως για αυτό να είχε πολλά ραντεβού. Αν είσαι σε μεγάλη πόλη ίσως να μην έχεις τέτοιο θέμα. Απλώς εγώ χαλάστηκα λίγο γιατί την αυχενική ήθελα να την κάνω όσο γίνεται πιο γρήγορα γιατί αν είναι όλα καλά επιτέλους θα το λέμε και τελικά η ημερομηνία που μου έκλεισε είναι κοντά στις ανώτερες. Σκέφτηκα να πάω σε καποια γειτονική πόλη αλλά μετα είπα αντε δεν πεοραζει μπορει μα εγινε για καλο κ να δουμε περισσοτερα πραγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@pika τι να πω κι εγώ... Στενοχωρήθηκα μέσα από την καρδιά μου γι αυτά που άκουσα. Πραγματικά. Δε μπορώ να το πιστέψω, στην αυχενική όλα τέλεια και τελικά σύνδρομο down; Δηλαδή εμείς που δε θα κάνουμε λήψη τροφοβλάστη και θα αφεθούμε στις πιθανότητες της αυχενικής; Πώς θα ξέρουμε ότι όλα είναι καλά; Έχε δύναμη και εύχομαι σύντομα μόνο τα καλύτερα να έρθουν για σένα.

@beauty bunny πω πω όλες μαζί είμαστε!! Καλά θέλω να μας δω να γεννάμε και παρεούλα!!! Τέλεια θα ήταν!! Αλήθεια, πρώτα ο Θεός, ξέρετε που θα γεννήσετε;;;

@Mariloux @beauty bunny κι εμένα ο γιατρός όταν το είχαμε συζητήσει για την αυχενική, μου είχε πει πως θα παρουμε μαζί τηλ να κλείσουμε ραντεβού την Τρίτη που θα πάω. Έχει δικό του που συνεργάζεται. Μην ανησυχείτε κοριτσάκια, ας βγουν όλα καλά κι ας αργήσουμε λίγο να την κάνουμε!

@Rena28 πάντα όταν μου μιλάς με ηρεμείς! Έχεις μια αισιοδοξία και μια καλή διάθεση που φαίνονται ακόμα κι από το γραπτό σου λόγο! Δεν είμαστε και μπασκετμπολίστες, και οι δύο νορμάλ είμαστε ξέρω γω, εγώ 1,68 και ο άντρας μου 1,78 κάτι τέτοιο. Λες να βγάλω καμιά μωράρα θεόψηλη;; χαχαχααχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανούλες του καλοκαιριού!!!! Ειμαι 11 βδομαδων και 4 ημερών... Πητ εχω 15/8 αλλα φυσικα θα ξέρουμε σιγουρα απο την αυχενικη.. Εκλεισα ραντεβου για την αλλη δευτερα 5/2...το εκλεισα το ραντεβου κατα την 9 βδομαδα... Θελω να σας ρωτησω απο χθες το πρωι εχω εντονα πονακια και σχεδον συνεχόμενα περπατούσα ενιωθα τσιμπιες καθόμουνα ενιωθα παλι τσιμπιες και ολο το βραδυ στο κρεβατι τα ιδια εχω ξυπνήσει απο τις 4...δεν ξερω εχετε νιώσει κατι παρόμοιο;;;!!!! Σκεφτομαι να παρω το γιατρο μου... Ειχα τέτοιους πόνους απο την αρχη αλλα Όχι τοσο έντονους τον ειχα ρωτήσει και ειχε πει ειναι απο την μήτρα που μεγαλώνει απλα απο χθες εχουν γινει πιο συχνή... Και σχεδον σε οτι κανω με ενοχλούν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η pika είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια @ditaki @The Baby To Be @babybaby @Mariloux @NicolVall σας ευχαριστώ για τη στήριξη και το κουράγιο.

Το αποτέλεσμα της λήψης τροφοβλάστη για μοριακό καρυότυπο έδειξε σύνδρομο down και θα κάνω διακοπή της κύησης. Είμαι 40 ετών, συνειδητοποιημένη και ρεαλίστρια, ξέρω τι μου γίνεται, συνεχίζω τη ζωή μου και θα φροντίσω να το αφήσω πίσω μου να μη με επηρεάζει. 

Όσο για τις λεπτομέρειες η αυχενική ήταν άριστη, ορατό ρινικό οστό, τέλεια καρδιά, εγκέφαλος και όλα τα όργανα φυσιολογικά η πιθανότητα για down ήταν 1/200 λόγω ηλικίας και πάχους υγρού στα 3,1. Οι γιατροί δεν το περίμεναν να βγει στον καρυότυπο αυτό το αποτέλεσμα θεωρούσαν ότι θα είμαι τυχερή, ούτε ιστορικό υπάρχει στις οικογένειές μας. 

Θέλω να σας ευχαριστήσω και να ευχηθώ σε όλες σας υγεία και μόνο καλά αποτελέσματα σε όλες τις εξετάσεις σας. Να είμαι η τελευταία που αποχωρεί από το φόρουμ καθώς πλέον δεν έχω να προσφέρω τίποτα ουσιαστικό εδώ. Καλή συνέχεια. 

@pika Συνέχισε με τον δυναμισμό που έχεις και μην σταματήσεις να προσπαθείς.

Έχε πίστη και προχώρα δυνατά!

Ο Θεός θα σου δώσει αυτό που πραγματικά θες!

Υπομονή και επιμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ καλώς το το κορίτσι!! Να σου ευχηθώ και απο δω με το καλο! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! Σχετικα με τα πονάκια σου , μήπως κουράστηκες ή έκανες καμία βαριά δουλεια; Δε νομίζω να ειναι κάτι σοβαρό, αλλα θα σου πρότεινα να μιλήσεις αμεσα με το γιατρό σου, περισσότερο για να ηρεμήσεις εσύ.

Εγώ, για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά, ειμαι 13+3, με ΠΗΤ 2/8. Μολις προχτές πήρα τα αποτελέσματα απο τη αυχενική μου, ευτυχώς ολα καλά. Κατα τ αλλα ειμαι σε άδεια, όλη μερα στο σπιτι, όποτε που με χάνεις που με βρίσκεις βολοδέρνω στο φόρουμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ καλώς το το κορίτσι!! Να σου ευχηθώ και απο δω με το καλο! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη!!! Σχετικα με τα πονάκια σου , μήπως κουράστηκες ή έκανες καμία βαριά δουλεια; Δε νομίζω να ειναι κάτι σοβαρό, αλλα θα σου πρότεινα να μιλήσεις αμεσα με το γιατρό σου, περισσότερο για να ηρεμήσεις εσύ.

Εγώ, για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά, ειμαι 13+3, με ΠΗΤ 2/8. Μολις προχτές πήρα τα αποτελέσματα απο τη αυχενική μου, ευτυχώς ολα καλά. Κατα τ αλλα ειμαι σε άδεια, όλη μερα στο σπιτι, όποτε που με χάνεις που με βρίσκεις βολοδέρνω στο φόρουμ!!

Μπραβο μπραβο με το καλο!!!!! Δεν μπορω να πω πως κανω κατι που να με κουράζει, επίσης και γω έχω σταματησει απο τη δουλεια... Γιατι στις αρχες (4 βδομαδων)  έπαθα κριση σκωληκοειδίτιδας και την εβγαλα στο νοσοκομειο με πολυ αντιβίωση... Οποτε μου ειπε ο γιατρός σταματάς τα παντα δεν μας παίρνει για αλλα κρυωματα και αντιβίωση... Γενικα οι πόνοι μου ειναι μονο δεξια να σημειώσω εχω ευερεθιστο έντερο που με εχει ταραξει... Συν και ενα παλιο τραυματισμό (οστικο οίδημα)  οποτε δεν μπορω να εστιάσω ακριβως τον πονο... Μπορει να ειναι απο το έντερο η τη μήτρα η το παλιο τραυματισμό...  Εννοειται ομως θα επικοινωνήσω μαζι του αν Όχι σημερα σιγουρα αύριο!!! Καταφέρατε ειδατε και το φύλο του μωρού;;;!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby Εγώ από πριν να μείνω έγκυος έλεγα πως θέλω να γεννήσω σε νοσοκομείο. Δυστυχώς αν κάτι πάει στραβά, πάλι στο νοσοκομείο καταλήγεις. Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να πάω σε κλινική ιδιωτική, είναι να είναι κ ο αντρούλης μου μέσα στον τοκετό κ μετά να μην τον περιορίζουν τα ωράρια των επισκεπτηρίων. Αλλά δεν πειράζει. Και φυσικάα δεν σημαινει πως αυτο που λεω εινσι το σωστο.Η καθε μια οπου νιωθει μεγαλύτερη ασφάλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημουν στο αγια ολγα και ειναι πολυ καλο και για να γεννήσεις εκει.. Αλλα επειδη εχω γιατρο που με παρακολουθεί 7 χρονια προτιμω να συνεχίσω μαζι του ,τον εμπιστεύομαι... Και τωρα απλα εχω να διαλέξω αναμεσα στο γαια και στο ιασω... Δεν εχω αποφασίσει ακομα... Να πανε ολα καλα με την εγκυμοσύνη και έχουμε καιρο για να διαλέξουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ γεια σου κοριτσάκι κ από μένα!! Είμαι ενθουσιασμένη είμαστε ακριβώς στην ίδια εβδομάδα εμενα η ΠΗΤ μου είναι 16/8!! Εγώ έχω πονάκια από τη μέρα που ήταν να αδιαθετησω μέχρι τώρα ασταμάτητα ρώτησα πάρα πολλές φορές τον γιατρό μου κ το έψαξα πολύ γιατί φοβόμουν κ περίμενα από στιγμή σε στιγμή ότι θα μου έρθει περίοδος αλλά όλα καλά! Μην αγχώνεσαι θα είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα όπως μου λένε κ εμενα βέβαια επειδή σου έτυχαν αυτά καλό θα ήταν να πάρεις μια διευκρίνιση από το γιατρό σου για να μην αγχώνεσαι γιατί δεν κάνει καλό στο μπεμπακι σου!! Με το καλό και να το χαρείς όσο μπορείς❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι σε ευχαριστω πολυ!!! Και σε σενα με το καλο το μωρακι σου!!! Ο πόνος δεν μπορω να πω οτι ειναι σαν τους πόνους της περιόδου... Σαν ενα βαρος και τσιμπήματα... Ευτυχως τα τσιμπήματα εχουν υποχωρήσει!! Αλλα Αυριο πρωι θα τον παρω τηλ!!! Γιατι οσο να ναι μετα την κριση που έπαθα ε οποτε με πιανει κατι φοβαμαι μην ξανα πάθω κριση σκωληκοειδίτιδας..Αυχενικη εχεις κανει;;  εγω την αλλη δευτερα έχω ραντεβου για την αυχενικη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

@Σουσαμακι σε ευχαριστω πολυ!!! Και σε σενα με το καλο το μωρακι σου!!! Ο πόνος δεν μπορω να πω οτι ειναι σαν τους πόνους της περιόδου... Σαν ενα βαρος και τσιμπήματα... Ευτυχως τα τσιμπήματα εχουν υποχωρήσει!! Αλλα Αυριο πρωι θα τον παρω τηλ!!! Γιατι οσο να ναι μετα την κριση που έπαθα ε οποτε με πιανει κατι φοβαμαι μην ξανα πάθω κριση σκωληκοειδίτιδας..Αυχενικη εχεις κανει;;  εγω την αλλη δευτερα έχω ραντεβου για την αυχενικη!!! 

Κάποια στιγμή είχα κ εγώ και τσίμπηματα που με είχαν τρομάξει αλλά κ πάλι όλα καλά κ καμία φορά νιώθω πρήξιμο κ βάρος όπως λες που τελικά καταλαβαίνω πως είναι το έντερο γιατί είναι λίγο περίεργα τα πράγματα εκεί μέσα  χαχα, για αυχενική έχω ραντεβού στις 9 Φεβρουαρίου και το χω ένα άγχος από τη μια από την άλλη ανυπομονώ να δω το πλάσματακι μου ξανα? άντε να κανεις να μας πεις πως πήγε κ μπας και μάθεις το φύλοοοο!!! Ευχομαι να είναι όλα καλά! Πρώτη εγκυμοσύνη σου είναι; Εμενα ναι και ήταν και απρογραμμάτιστη εντελώς..αλλά πολύ ευτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny εγώ μένω Αθηνα, επομένως πιστεύω πως κάτι θα βρούμε για την αυχενική!! Έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου & είμαι σίγουρη πως αν υπήρχε περίπτωση να μην βρούμε ραντεβού θα μας είχε πει να κλείσουμε απο τώρα!! 

Εγω πρώτα ο Θεός πιστεύω πως θα γεννήσω στο Μητέρα, λόγω του οτι ο γιατρός μου συνεργάζεται με αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόνους στο σώμα έχετε; Εγώ έχω λες κι έχω κάνει πυρετό. Νιώθω σαν άρρωστη. Θέλω τόσο πολύ να σταματήσω τη δουλειά μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@beauty bunny κατα διαστηματα εχω και κυριως στα ποδια (γάμπες)...οι αιματολογικές σου ειναι καλες σίδηρο αιματοκριτης;;  ρωτα το γιατρο σου σχετικά με τη δουλεια αν κρίνει πως πρέπει να ξεκουραστείς να ξεκουραστείς!!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι και γω το εχω αγχος... Αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι και ειμαι και λιγο περίεργη για τπ φύλλο ρου μωρού!!!!!αλλα ας ειναι υγιέστατο και ας ειναι οτι θελει δεν μας πειραζει!! Θα σε ενημερώσω!!! Ναι ναι το πρωτο μου ειναι και μενα!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ Καλός ήταν και ο αιματοκρίτης και ο σίδηρός μου αν και κατα καιρούς είχα θέματα και έπαιρνα σίδηρο. Ο γιατρός μου μου είπε όποτε θέλω να πάρω άδεια να πάρω. Απλώς το είπα στο αφεντικό μου ότι έχω αναγούλες, ζαλαδες κλπ και δυσκολεύομαι και μου ειπε πως ετσι ειναι το πρωτο τριμηνο και αν μπορώ να κάνω υπομονή τουλάχιστον μέχρι το πάσχα. Η αληθεια ειναι πως αν φυγω, τους κρεμαω εντελώς. Πρεπει να βρουν αμεσα αλλον κ σε αυτον παλι θα πρεπει να δειξω εγω τη δουλεια. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

@ΜΠΟΜΠΑΚΙ Καλός ήταν και ο αιματοκρίτης και ο σίδηρός μου αν και κατα καιρούς είχα θέματα και έπαιρνα σίδηρο. Ο γιατρός μου μου είπε όποτε θέλω να πάρω άδεια να πάρω. Απλώς το είπα στο αφεντικό μου ότι έχω αναγούλες, ζαλαδες κλπ και δυσκολεύομαι και μου ειπε πως ετσι ειναι το πρωτο τριμηνο και αν μπορώ να κάνω υπομονή τουλάχιστον μέχρι το πάσχα. Η αληθεια ειναι πως αν φυγω, τους κρεμαω εντελώς. Πρεπει να βρουν αμεσα αλλον κ σε αυτον παλι θα πρεπει να δειξω εγω τη δουλεια. Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά.

Και εγώ τα ίδια ακριβώς νιώθω με σένα είμαι στην ίδια φάση!! Τι δουλειά κανεις εσυ; Εγώ είμαι πωλήτρια σε κατάστημα βιβλιοπωλείο τύπος κτλ κ είμαι συνέχεια όρθια και πονάω παντού σχεδόν πλάτη πόδια μέση..δουλεύω κ βράδυ κ θέλω τόσο πολύ να ήμουν σπίτι να ξεκουράζομαι κ δε μπορώ άσε που ακόμα δεν ξέρω τι θα γίνει αν θα φύγω θα μου δώσουν αυτή την άδεια που δικαιούμαι η θα με πετάξουν με τις κλοτσιες κ δε θα πάρω ούτε ένα ευρώ;; Αλλά δεν τολμάω να ρωτήσω ούτε να πάρω άδεια π μου είπε ο γιατρός γιατί θα πρέπει κάποιος να με αντικαταστήσει..ουφ δε ξέρω κ γω τι να κάνω δε βοηθάω όπως βλέπεις απλά βρήκα να πω κ γω τον πόνο μου σε άτομο που συμπάσχει χαχα.. ελπίζω να τη βρούμε την ακρη μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σουσαμακι εσύ από ότι βλέπω κολλάς στο πρακτικό περισσότερο οπότε είναι μάλλον πιο εύκολα τα πράγματα για εσένα. Την άδεια δεν τη ζητάς και περιμένεις να δεις αν θα στη δωσουν ή αν θα σε διώξουν. Είναι υποχρεωμένοι να σου τη δώσουν και δεν έχουν το δικαίωμα να σε απολύσουν. Σε τέτοιες περιπτώσεις οι κυρώσεις είναι μεγάλες. Ρώτησα στο ΙΚΑ και μόνο τον πρώτο μήνα της αναρρωτικής πληρώνει ο εργοδότης. Μετά πληρώνεσαι από το ΙΚΑ. Οπότε αντί να πληρώνει εσένα,θα πληρώνει τον καινούργιο υπάλληλο. Χρειάζεται βέβαια να έχεις συμπληρώσει κάποια ένσημα. 120 τον προηγούμενο χρόνο στον ίδιο εργοδότη ή τους τελευταιους 15 μήνες σε διαφορετικό εργοδότη. Ούτε όταν επιστρέψεις μπορεί να σε απολύσει για κάποιο διάστημα. Εγώ δεν κολλάω σε αυτά τα διαδικαστικά αλλά στο ηθικό κομμάτι ότι δεν μπορώ να τους αφήσω έτσι σε αυτή τη φάση και ότι ο καινούργιος θα χρειαστεί εκπαίδευση από εμένα. Από την άλλη λέω εγώ θα κοιτάξω το δικό μου  πρόβλημα και αυτοί ας κοιταξουν το δικό τους αλλά... πώς το κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

αχ, στείλτε μου λίγη θετική διάθεση και ενέργεια γιατί με έπιασαν τα ψυχολογικά μου... ενώ όλα πάνε καλά και σωματικά νοιώθω εντάξει, εχω  ατονία και υπνηλία, σαν να είμαι άρρωστη. Η πολύ ξάπλα μου φέρνει πονοκεφάλους. Και από διάθεση... μηδέν, για τίποτα δεν είμαι. Μάλλον με επηρέασε η κλεισούρα (είναι η 4η βδομάδα που καθομαι σπίτι) ή τα ουτροτζεσαν (ακόμα παίρνω 8 τη μέρα).

Και από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι άδικο να αισθάνομαι έτσι. η εγκυμοσύνη είναι δώρο και προσπάθησα και δυσκολεύτηκα πολύ για να έρθει και τώρα που ήρθε θα πρέπει να είμαι καλά. Και έχω τύψεις.

Πήρα χτες το γιατρό μου, μήπως επισπεύσουμε το ραντεβού ή μειώσω τα φάρμακα και μου είπε... τίποτα από τα δυο, να κάνω υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

αχ, στείλτε μου λίγη θετική διάθεση και ενέργεια γιατί με έπιασαν τα ψυχολογικά μου... ενώ όλα πάνε καλά και σωματικά νοιώθω εντάξει, εχω  ατονία και υπνηλία, σαν να είμαι άρρωστη. Η πολύ ξάπλα μου φέρνει πονοκεφάλους. Και από διάθεση... μηδέν, για τίποτα δεν είμαι. Μάλλον με επηρέασε η κλεισούρα (είναι η 4η βδομάδα που καθομαι σπίτι) ή τα ουτροτζεσαν (ακόμα παίρνω 8 τη μέρα).

Και από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι άδικο να αισθάνομαι έτσι. η εγκυμοσύνη είναι δώρο και προσπάθησα και δυσκολεύτηκα πολύ για να έρθει και τώρα που ήρθε θα πρέπει να είμαι καλά. Και έχω τύψεις.

Πήρα χτες το γιατρό μου, μήπως επισπεύσουμε το ραντεβού ή μειώσω τα φάρμακα και μου είπε... τίποτα από τα δυο, να κάνω υπομονή.

Καλημερα κοριτσι!!!!

Θα σου έστελνα πολυ θετική ενέργεια αλλά έχω ξυπνήσει από τις 5 τα χαράματα κ μετράω εμετούς ανα 1 ωρα...όποτε σου στέλνω παρηγοριά κ κουράγιο!!!κ εγώ τα ίδια σκεφτομαι με εσενα ακριβως..καπου καπου αισθάνομαι αχάριστη κ ντρέπομαι γι’αυτο ...2 χρονια προσπαθούσαμε για μωρακι κ τωρα μεσα στο άγχος κ την αγωνία να πανε ολα καλά εχω να διαχειριστώ τις πολλες αναγούλες,τους εμετούς, δεν μπορω να φαω τπτ κ αλλα τοσα...

Θύμησε μου γιατι κάθεσαι σπιτι;είχες αποκόλληση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τελικά όλες τα ίδια περνάμε κορίτσια... Καθόμαστε για καλό αλλά γινόμαστε χειρότερα ψυχολογικά. Δεν βοηθάει και το κρύο να βγούμε καμιά βολτούλα να ξεσκάσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Τα ουτροτζεσταν φέρνουν υπνηλιες.βαλτα καλύτερα κολπικά κ δεν θα έχεις αυτή την παρενέργεια

στις πριν 26 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημερα κοριτσι!!!!

Θα σου έστελνα πολυ θετική ενέργεια αλλά έχω ξυπνήσει από τις 5 τα χαράματα κ μετράω εμετούς ανα 1 ωρα...όποτε σου στέλνω παρηγοριά κ κουράγιο!!!κ εγώ τα ίδια σκεφτομαι με εσενα ακριβως..καπου καπου αισθάνομαι αχάριστη κ ντρέπομαι γι’αυτο ...2 χρονια προσπαθούσαμε για μωρακι κ τωρα μεσα στο άγχος κ την αγωνία να πανε ολα καλά εχω να διαχειριστώ τις πολλες αναγούλες,τους εμετούς, δεν μπορω να φαω τπτ κ αλλα τοσα...

Θύμησε μου γιατι κάθεσαι σπιτι;είχες αποκόλληση;

 

Σ ευχαριστω!!  Προσπαθώ να μην ειμαι γκρινιάρα, αλλα σήμερα μου βγήκε το παράπονο! Είχα αποκόλληση τα Θεοφάνεια και οδηγία να μείνω κλινήρης 1 μηνα. Κινούμαι βέβαια μέσα στο σπιτι, αλλα αποφεύγω δουλειές κλπ.

Πραγματικα η καθεμία μας ειναι μια διαφορετική περίπτωση... και μόνο η ίδια ξέρει τι περνάει! Εύχομαι να περάσουν σύντομα όσα σε ταλαιπωρούν. ας κάνουμε κουράγιο, ολα για καλο γίνονται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...