Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

@γωγω γωγω γειά σου κορίτσι! Κ εγώ κάθε μήνα αυτό κάνω! Σήμερα σηκώθηκα με κάτι πονάκια κ τα δάκρυα έφευγαν μόνα τους! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κάνουμε καθόλου καλό ούτε σε έμας ούτε στους άντρες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

@γωγω γωγω γειά σου κορίτσι! Κ εγώ κάθε μήνα αυτό κάνω! Σήμερα σηκώθηκα με κάτι πονάκια κ τα δάκρυα έφευγαν μόνα τους! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κάνουμε καθόλου καλό ούτε σε έμας ούτε στους άντρες μας! 

Μα πόσο συμφωνώ μαζί σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω σε καταλαβαίνω απόλυτα .. γιατι να καθεσε να κλες γιστι να χαλας την ζαχαρένια σου Επειδή ήρθε η περιοδος; κάθε φορά που σου έρχετε να λες δεν πειράζει το  επόμενο μήνα πιο δυναμικά.. Σου εύχομαι να έρθει σύντομα..

 

@Scooby! να πάρει ό άντρας μου της βιταμίνες να προλάβω να χάσω καπια κιλά που θέλω. Γιατί να μην ειμαι ήρεμη.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στους δυο πρωτους μηνες ναι δεν αγχωνομουν.δεν με ενοιαζε.

τωρα ομως καθε μηνα που ερχεται κλαιω.και ειμαι χαλια.

και λεω γιατι??

γιατι αλλες με την πρωτη?

και εμεις πρεπει να παιδευτουμε τοσο.

να ζοριστουμε τοσο?

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο?

τα δινει ο Καλος Θεος σε αλλες που δεν τα θελουν,τα κακοποιουν .& δεν τα δινουν σε πραγματικα ανθρωπους που προσπαθουν τοσο και θα τους εδιναν οση αγαπη ειχαν.

αυτο με στεναχωρει τοσο πολυ.

ποσες φιλες μου μενουν με την πρωτη.

μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση οτι δεν θα κανω ποτε παιδι..??

ειμαι ρακος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

στους δυο πρωτους μηνες ναι δεν αγχωνομουν.δεν με ενοιαζε.

τωρα ομως καθε μηνα που ερχεται κλαιω.και ειμαι χαλια.

και λεω γιατι??

γιατι αλλες με την πρωτη?

και εμεις πρεπει να παιδευτουμε τοσο.

να ζοριστουμε τοσο?

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο?

τα δινει ο Καλος Θεος σε αλλες που δεν τα θελουν,τα κακοποιουν .& δεν τα δινουν σε πραγματικα ανθρωπους που προσπαθουν τοσο και θα τους εδιναν οση αγαπη ειχαν.

αυτο με στεναχωρει τοσο πολυ.

ποσες φιλες μου μενουν με την πρωτη.

μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση οτι δεν θα κανω ποτε παιδι..??

ειμαι ρακος!!

Ρε κοριτσι μου μην σκέφτεσαι έτσι? Είναι ότι χειρότερο ακούς εκεί "ποτε". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

στους δυο πρωτους μηνες ναι δεν αγχωνομουν.δεν με ενοιαζε.

τωρα ομως καθε μηνα που ερχεται κλαιω.και ειμαι χαλια.

και λεω γιατι??

γιατι αλλες με την πρωτη?

και εμεις πρεπει να παιδευτουμε τοσο.

να ζοριστουμε τοσο?

γιατι να ειναι τοσο δυσκολο?

τα δινει ο Καλος Θεος σε αλλες που δεν τα θελουν,τα κακοποιουν .& δεν τα δινουν σε πραγματικα ανθρωπους που προσπαθουν τοσο και θα τους εδιναν οση αγαπη ειχαν.

αυτο με στεναχωρει τοσο πολυ.

ποσες φιλες μου μενουν με την πρωτη.

μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση οτι δεν θα κανω ποτε παιδι..??

ειμαι ρακος!!

Μηπως εισαι λιγο υπερβολικη?? 4 μηνες προσπαθεις.. Αν αυτο ειναι πεδεμα κ εισαι τοσο......ρακος, τι να πουν οι κοπελες που προσπαθουν χρονια ειτε κανουν αποτυχημενες εξωσωματικες ειτε αποβαλουν το ενα μωρο πισω απο το αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ισως να εχεις δικιο.και να υπερβαλω λιγο.

αλλα με εχει πιασει το παραπονο Lila μου.

θα μου περασει ελπιζω.

ετσι ειμαι παντα οταν πλησιαζουν οι μερες μου.

αλλα στεναχωριεμαι το τι συμβαινει στο κοσμο.

αλλες τα θελουν τοσο πολυ και δυσκολευονται.

και αλλες που δεν τα θελουν και τα κακομεταχειριζονται τα εχουν χωρις να κανουν κατι.

εχω γνωστη που εμεινε εγκυος στο δευτερο μηνα και βλεπω και το εχει παρετημενο ολη μερα στη μανα της.και αυτη ολο βολτες και κακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh μου παίρνω παράδειγμα εμένα π κάθομαι κ κλαίω κ πραγματικά είσαι ένα από τα παραδείγματα! Μπράβο σου κοπέλα μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω τι μαύρη απελπισία απογοήτευση θλίψη Στενάχωρια και ένα σωρό άσχημα συναισθήματα εινΙ αυτά σήμερα και τέτοιες μέρες βρε κορίτσια βγείτε διασκεδάστε ντυθείτε δώστε αγάπη  κοιτάξτε γύρω σας τα προβλήματα  που αντιμετωπίζει ο κόσμος και κάντε μια σύγκριση όλα διορθώνονται  και όλα γίνονται πλην ένα και αυτό δεν θέλω να το αναφέρω.   Όλες θα γίνεται μανούλες  ???μη σας χαλάει η ψυχολογία  και  Η διάθεση   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω γιατί να λες ότι δεν θα κάνεις παιδιά; από τηννστιγμη που προσπαθείς τόσο λίγο καιρό.. δλδ εγώ τη να πω που προσπαθώ 3 χρόνια και κατι με πάρα πολλές εξετάσεις; υπάρχουν κοπέλες που προσπαθούν και παραπάνω είσαι μικρή θα δεις θα έρθει.. Δεν είναι λύσει να κάθεσε να καλές σκέψου τον άντρα σου πως σε βλέπει έτσι. Δεν θα κάτσεις να συγκρίνεις της φυλές σου με εσένα πόσο εύκολα της ήρθε. Η πιθανότητα κάθε μήνα είναι πολύ λίγες και από ότι είπες δεν κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία..! Εξετάσεις έχεις κάνει; η έτσι σου είπε για την ένεση; κάτσε να χαρείτε αυτές της όμορφες μέρες και μην κάθεσε και σκας και πέφτεις ψυχολογικά.. ας πάρουμε εμένα που μου είπε ο γιατρός μου ότι θα μηνω δύσκολα έγκυος τι θα έπρεπε να κάνω; και όμως δεν το έχω βάλει καθόλου κάτω έφερα εμένα παράδειγμα αλλά υπάρχουν και άλλα κορίτσια που προσπαθούν όχι 5 μήνες αλλά 5 και 10 χρόνια.. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μείνεις σύντομα και θα δεις..!!βγείτε έξω να το διασεκαδεσε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η karen είπε:

Σωστό.. λίγο που το διάβασα.. τα λέει όλα στην αρχή..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι ισως να εχεις δικιο.και να υπερβαλω λιγο.

αλλα με εχει πιασει το παραπονο Lila μου.

θα μου περασει ελπιζω.

ετσι ειμαι παντα οταν πλησιαζουν οι μερες μου.

αλλα στεναχωριεμαι το τι συμβαινει στο κοσμο.

αλλες τα θελουν τοσο πολυ και δυσκολευονται.

και αλλες που δεν τα θελουν και τα κακομεταχειριζονται τα εχουν χωρις να κανουν κατι.

εχω γνωστη που εμεινε εγκυος στο δευτερο μηνα και βλεπω και το εχει παρετημενο ολη μερα στη μανα της.και αυτη ολο βολτες και κακο.

συγγνώμη κιόλας αλλά για 4 μήνες προσπάθειας βγάζεις υπερβολικό στρές, συμπεριφορά υπογόνιμης κατάστασης ( που καμιά σχέση δεν έχεις) και μία διάθεση κριτικής του τρόπου ανατροφής των παιδιών άλλων γυναικών;! ειδικά η τελευταία πρόταση δείχνει μία διάθεση .. κακίας; ζήλιας; θα σου πρότεινα να το πάρεις αλλιώς, να μην ασχολείσαι με το ποτε έπιασε ή μία και πότε η άλλη ούτε για το τι κάνει ή κάθε μία γνωστή σου και πόσες βόλτες κοβει, να σταματήσεις να προβάλεις τον εαυτο σου σαν χαροκαμμενο/ κακομοιρο, να πάρεις τα πάνω σου και να εμπιστευτείς και να ακολουθήσεις αυτά που σου λέει ο γιατρός σου για την δική σου περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ θα συμφωνήσω με.τις προηγούμενες κοπέλες!!!πρώτον εισα ι μικρή...το διάστημα π προσπαθείς είναι ελάχιστο !!!Και το τεράστιο λάθος σου δεν είναι να κλαις επειδή αδιαθετησες εκεί πες σου δίνω κάπως δικιο λίγο οι ορμόνες η ανυπομονησία....είναι αυτό άλλες πιάνουν με τη μια άλλες τα πετάνε...μη συγκρίνεις ποτέ κ για κανένα λόγο τ εαυτό σ...με κανένα....Είσαι εσύ κ μόνο εσύ σε αυτό κ ο άντρας σ...δηλ κοπέλες π προσπαθούν  χρόνια θα πρέπει να τρελαθούν; όχι μια χαρά κάνουν κ εκείνες αλλά λίγο μετα....αυτο τ άγχος θα σ κάνει κακο κ.στην ανατροφή τ παιδιού...μετα γιατί τ να μείνεις εγ κυος κ να γεννήσεις είναι το part 1 μετά ξεκινάει τ πάρτυ ...ευτυχισμένες στιγμές Ναι μεν αλλά πάντα με άγχος είναι καλα.τ παιδί μ;;;;; ψυχραιμία ....θα μείνεις έγκυος το να αγχώνεσαι μόνο κακο κάνεις ....κ αν κάνεις κ ένεση σιγά τ πραμα!!!!...μια συμβουλή ότι σκεφτόμαστε τ παθαινουμε.....το χω ζήσει άπειρες φορές ...στ θετικο  κ ταρνητικό.....αρα....μονο θετικά ..μπαινει νέος χρόνος σκέψου ομορφααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά σε όλες! 
Εύχομαι να περνάτε καλά. Με ψυχραιμία, θετική σκέψη, επιμονή και υπομονή όλα θα γίνουν. 
Υγεία και τύχη να έχετε εσείς και όλοι όσοι αγαπάτε. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω μην αγχώνεσαι κοπέλα μου, όλα θα έρθουν στην ώρα τους!! Το άγχος ποτέ δεν έκανε καλό η ένεση που σου πρότεινε ο γιατρός είναι για να προκαλέσετε ωορρηξία εφόσον λες οτι δεν κανεις κάθε μήνα.. Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου.. Η αλήθεια είναι οτι για κάποιες κοπέλες (και δυστυχώς είμαστε αρκετές) ο δρόμος προς τη μητρότητα ναι είναι αρκετά δύσκολος αλλά πρέπει να είμαστε δυνατές και να μην απελπιζομαστε, δεν υπάρχει νόημα!! Εγώ προσπαθώ 2,5 χρόνια, στα 23 μου έμαθα οτι οι σάλπιγγες μου είναι εκτός λειτουργίας και όλες μου οι προσπάθειες είναι με εξωσωματική.. Υπάρχουν κοπέλες, όμως, που προσπαθούν πολύ περισσότερο απο εμένα και τις θαυμάζω είναι αυτές που μου δίνουν δύναμη και κουράγιο.. Δεν σκέφτηκα ποτέ γτ οι άλλες πιάνουν με την πρώτη, ο κάθε άνθρωπος έχει την τύχη του και μας αρέσει δεν μας αρέσει θα πορευτούμε με αυτά που έχουμε!! Ο χρόνος που προσπαθεις δεν είναι πολύς για να έχεις αυτά τα συναισθηματα & αν μου επιτρέπεις να σου δωσω μια συμβουλη μην τους πιστεύεις όλους αυτους που λενε αααα πιασαμε αμέσως, πολλές φορές στον κόσμο αρέσει να καυχιεται και να ψευδεται, να κοιτας να είσαι εσύ και ο άντρας σου καλα και μην βαλετε στοχο ζωης την απόκτηση ενός παιδιου, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να σου γινει εμμονη και να μην απολαμβανεις το χρόνο που περναει!! 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ κοριτσάκι μου περιμένουμε με αγωνία να μας πεις για τη χοριακή σου!!! Εύχομαι να είναι πολύ πολύ πολύ υψηλή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@γωγω γωγω Έτσι απογοητευόμουν/απελπιζόμουν κ εγώ στις αρχές......στις 2 πρώτες αρνητικές χοριακές δεν μιλιόμουν μετά.....και κάπως έτσι κόντεψα να καταστρέψω τη σχέση μου!!!μετά θυμήθηκα ότι αγαπώ τον καλό μου και το βασικό είναι να έχουμε την υγειά μας και σωματικά και ψυχολογικά για να τα καταφέρουμε.....με τον καλό μου περνάμε πραγματικά πολύ όμορφα οι δυό μας και πλέον ζούμε την κάθε μας στιγμή σαν ζευγάρι γιατί ξέρουμε ότι όταν έρθει με το καλό το σποράκι μας θα μας λείψουν πολλά....να περάσουμε καλά και τις γιορτές μας και από τον άλλο μήνα εξετάσεις!!!Εμείς προσπαθούμε 14 μήνες....θα έρθει όμως ....απλά το κάθε σποράκι θέλει το χρόνο του....

@babybabyΤί κάνεις;Πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@NikhNikh το λέω γιατί όλες αυτή την ψυχολογία,την δύναμη θα έπρεπε να έχουμε! Εγώ κάθομαι σε ανάμενα κάρβουνα :p!

@Νινα85 καλώς τη τη μπουμπου!!

Πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... 

@Scooby! Κοίτα στην αρχή κάπως έτσι ήμουν  κι εγώ τους 2 3 μήνες στην αρχή καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα αλλά όταν πήγα στο γιατρό μου από τότε ειμαι σίγουρη ότι θα αποκτήσω κάποια στιγμή παιδάκι όπως και να έχει με όποιον τροπο και ας είναι και με τον άντρα μου τα έχουμε συζητήσει τα πάντα μα τα πάντα..!!! Για αυτο ειμαι ήρεμη και χαλαρει.. Και έχω ψύχραιμια..!!! 

Κορίτσια η ζωή είναι λίγη και λήγει..!!! Χαρείτε να απολαύσετε την κάθε στιγμή στην ζωή σας να χαρείτε τους ανθρώπους που έχετε γύρο σας.. Κάθε βράδυ να λέτε πόσο τους αγαπάτε...!!! Και όχι μόνο το βράδυ..!! Η ζωή είναι περίεργη ποτέ δεν θα μάθουμε το αύριο για αυτό μην αφήνετε κάτι για αύριο να το κάνετε σήμερα..!! Η ζωή είναι μικρή και αν δεν την απολαύσουμε τώρα ποτέ θα προλάβουμε μετά Κάντε τα ταξιδάκια σας και της  ζουζουνιες σας χαλαρά και θα έρθει όταν πρέπει ξέρει πότε θα έρθει απλα μας προετοιμάζει πιο καλά όσο δεν έρχεται και  θα είμαστε πιο έτοιμες για όταν θα έρθει και θα έρθει.. Μην καθόμαστε να συγκρίνουμε αλλά άτομα με εμάς ή να λέμε ότι ά τα δίνει εκεί που δεν πρέπει.. Κάθε οικογένεια μέσα από την πόρτα τους να ασχολούνται και όπως θέλουν ας τα μεγαλώσουν..!! Εμείς θα κοιτάξουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει..!!!

βλέπω κορίτσια που όταν μάθουν μια εγκυμοσύνη πέφτουν ή όταν τους έρθει η περιοδος γιατί κορίτσια; 

Ξέρω θα θέλατε να ήσασταν κι εσεις αλλά θα είστε μπορεί όχι τώρα αλλά αύριο..!!! Είναι κρίμα να χαλατε την ψυχολογία σας ο άντρας που έχετε δίπλα σας τι να πει που όταν σας βλέπει να κλαίτε..; με αυτό τον τρόπο τους δείχνετε ότι δεν είναι ικανή να κάνουν παιδιά. Σκεφτείτε τους λίγο σε αυτό δεν είμαστε μόνες μας έχουμε και τον αντρουλη μας διπλά.. Είμαστε 2 σε αυτό και όχι μόνη μας..!! 

Όπως και όταν έρθει η περιοδος σας γιατί να κλαίμε; αλλά κορίτσια θα ήθελαν να έχουν ένα σταθερό κύκλο ακόμη και την περίοδο τους εγώ σας βλέπω που λέτε ότι ήρθε και λέω τι ωραία έχει ένα σταθερό κύκλο και ξέρει που βαδίζει και ότι την επόμενη φορά δεν θα έρθει για μήνες λόγο μιας εγκυμοσύνης. Εγώ για να δω από μόνη μου περίοδο πρέπει να κάνω πολλά πράγματα και όμως τα κάνω και θα τα κάνω μέχρι να δω περίοδο μόνη μου.. Αλλά σταθερή ξέρω αν δεν έρθει στης 45 ημέρες πρέπει να πάρω φάρμακο να έρθει εσείς που σας έρχεται φυσιολογικά δεν την θέλετε καθε περιοδος και μια νέα αρχή κορίτσια και σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει πάρα πολύ σύντομα ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σας και να ζήσετε το όμορφο ταξίδι της μητρότητας..!! 

(Μην με παρεξηγήσετε για αυτά που είπα δεν ειμαι καμία κακια..!! Που δεν θέλω το καλό σας...!!! Και φυσικά θέλω το καλό για όλο τον κόσμο...!!! Και φυσικά όταν μαθενω εγκυμοσύνη χαίρομαι πάρα πολύ..!!)

Συγγνώμη για το τόσο μεγάλο κείμενο..!!! 

Και πιστεύω μα μην με παρεξηγήσετε αν είπα κάτι..!

Η ΖΩΉ ΕΊΝΑΙ ΛΊΓΗ ΚΑΙ ΛΉΓΕΙ....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως @NikhNikh τα ειπες πολυ ωραια και «σωστα». Καμια φορα λυγιζουμε αλλα καλο ειναι να ανατρεχουμε σε αυτα τα κειμενα να παιρνουμε δυναμη! 

Χρονια πολλα κιολας κοριτσακια μου! Ευχομαι υγεια πανω και πρωτα απ ολα❣️

Στις εγκυουλες να εχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη? και σε εμας που προσπαθουμε ακομα, κουραγιο, δυναμη, υπομονη και επιμονη και γρηγορα για ολες μας μικρα θαυματακια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...