Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η babybaby είπε:

καλημερα κοριτσια.. @Νινα85 @NikhNikhευχαριστω πολυ για τη στηριξη. Δε χανω τις ελπιδες μ απλα ξερω οτι το περιμενω με αρκετα μειωμενες πιθανοτητεε...(που ειναι ετσι κι αλλιως λιγες) 

Καλημέρα.....Ζουζού μου......έναν καλό κολυμβητή και ένα καλό ωάριο θέλουμε....προσωπικά τις πιθανότητες τις αφήνω στους μαθηματικούς!!Κάνω ό,τι μα ό.,τι περνάει από το χέρι κάθε μήνα...τα οποία για εμένα είναι 3 βήματα βήμα 1ο: να αφήσω την περίοδο να ξεσπάσει (πχ δεν τρώω λεμόνι γιατί μου την κόβει),2ο:Κάνω πολλές αγαπησιάρικες αγκαλίτσες, 3ο:βάζω μουσικούλα και το ονειρεύομαι....ονειρεύομαι όλη τη διαδιακασία μέχρι την εμφύτευση και μετά πώς το ανακαλύπτουμε,πώς νιώθουμε μέχρι και το 1ο μας ραντεβού με το γιατρό!Αυτό το τελευταίο το έχω ξεκινήσει το τελευταίο 2μηνο!!Έχω φάει τα μούτρα μου μιας και είναι ο 14ος μήνας προσπαθειών,έχω κλάψει,έχω κλειστεί στον εαυτό μου κι όμως είμαι εδώ,πάλι με τη ζωντάνια μου,χαρούμενη,με τα αστεία μου και πάλι αυτό τον μήνα το πιστεύω ότι είμαι έγκυος!!!

......με ζουρλομανδύα με βλέπω σύντομα...πολύ συντομα!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Καλημέρα κορίτσια δεν είναι κακο να ονειρεύεσαι.. Αλλά δυστυχώς η πιθανότητες είναι 18-20% Κάθε κύκλο. Οπότε δεν στεναχωριομαστε (τα λέω μπας και τα ακούσω αλλά πάλι δεν θα το ακούσω χαχαχα).. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

 Καλημέρα κορίτσια δεν είναι κακο να ονειρεύεσαι.. Αλλά δυστυχώς η πιθανότητες είναι 18-20% Κάθε κύκλο. Οπότε δεν στεναχωριομαστε (τα λέω μπας και τα ακούσω αλλά πάλι δεν θα το ακούσω χαχαχα).. 

Εγώ πάντως έχω διαβάσει ότι όσο περισσότερο καιρό είναι μαζί ένα ζευγάρι,τόσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες....αυτό βέβαια υπάρχει μία πιθανότητα να το διάβασα σε μη έγκυρο άρθρο,αλλά μου άρεσε,οπότε το κράτησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Εγώ πάντως έχω διαβάσει ότι όσο περισσότερο καιρό είναι μαζί ένα ζευγάρι,τόσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες....αυτό βέβαια υπάρχει μία πιθανότητα να το διάβασα σε μη έγκυρο άρθρο,αλλά μου άρεσε,οπότε το κράτησα!!!

Γελάω τόσο μαζί σου Νίνα μου (όχι κοροιδευτικά μην παρεξηγηθώ!), μου φτιάχνεις την διάθεση !

Και μακάρι να είχα τη μισή αισιοδοξία από αυτήν που έχεις.. Πραγματικά μπράβο σου !! ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Γελάω τόσο μαζί σου Νίνα μου (όχι κοροιδευτικά μην παρεξηγηθώ!), μου φτιάχνεις την διάθεση !

Και μακάρι να είχα τη μισή αισιοδοξία από αυτήν που έχεις.. Πραγματικά μπράβο σου !! ;;)

Χαίρομαι που γελάτε.....όσο θα γελάτε,τόσο θα τα πετάω κ εγώ....έτσι ανεξέλεγκτα,χωρίς ντροπή!!!:y32b4:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Χαίρομαι που γελάτε.....όσο θα γελάτε,τόσο θα τα πετάω κ εγώ....έτσι ανεξέλεγκτα,χωρίς ντροπή!!!:y32b4:

Και πολύ καλά θα κάνεις !!! :clap:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Και πολύ καλά θα κάνεις !!! :clap:

Δεν έχω like,ούτε γελάκια!!!

Δεν έχω τίποτα να αντιδράσω....νιώθω πολύ καταπιεσμένη τώρα δεν μπορώ,θα φάω να το γιορτάσω....ούτε αυτό μπορώ,είπα δίαιτα.....πολύ καταπίεση ρε κορίτσια..πρέπει να χάσω 10 κιλά και όλα είναι εκεί που εγώ θέλω να στρουμπουλέψω....στην κοιλιά!!!Λε καταστασιον τρε απελπιστικ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν έχω like,ούτε γελάκια!!!

Δεν έχω τίποτα να αντιδράσω....νιώθω πολύ καταπιεσμένη τώρα δεν μπορώ,θα φάω να το γιορτάσω....ούτε αυτό μπορώ,είπα δίαιτα.....πολύ καταπίεση ρε κορίτσια..πρέπει να χάσω 10 κιλά και όλα είναι εκεί που εγώ θέλω να στρουμπουλέψω....στην κοιλιά!!!Λε καταστασιον τρε απελπιστικ!!!

Κακή περίοδο ξεκινάς δίαιτα ρε κορίτσι μου κ εσύ ! Χριστουγεννιάτικα με όλους τους πειρασμούς γύρω σου ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Νινα85 δεν ισχύει πιστεύω αυτό που είπες.. Για τα ζευγάρια κι εγώ με τον άντρα μου είμαστε 3 χρόνια παντρεμένη και προσπαθούμε καονδεννεχει έρθει..! Τώρα για την διαιατα δεν έχω κάτι να πω κι εγώ πρέπει να χάσω αλλά θα ξεκινήσω από 1/1/18 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Ποιος ξεκινάει δίαιτα χριστουγενιάτικα???? Είναι αδύνατων....

Εγώ...εγώ....το ανάποδο πλάσμα όπως λέει η μάνα μου και δεν ξέρω γιατί,αλλά συμφωνούν και οι αδερφές μου!!!

Κ όμως κορίτσια εγώ συνήθως στις γιορτές χάνω γύρω στα 5 κιλά,βέβαια είναι τα πρώτα μου Χριστούγεννα από τα 16 μου που δεν δουλεύω....οπότε θα χάσω περισσότερα....να τους τρελάνω όλους!!χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κακή περίοδο ξεκινάς δίαιτα ρε κορίτσι μου κ εσύ ! Χριστουγεννιάτικα με όλους τους πειρασμούς γύρω σου ;; 

Έχω κάνει στο παρελθον διατροφή....έχασα 13 κιλά σε 4 μήνες και έτρωγα τα πάντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Νινα85 δεν ισχύει πιστεύω αυτό που είπες.. Για τα ζευγάρια κι εγώ με τον άντρα μου είμαστε 3 χρόνια παντρεμένη και προσπαθούμε καονδεννεχει έρθει..! Τώρα για την διαιατα δεν έχω κάτι να πω κι εγώ πρέπει να χάσω αλλά θα ξεκινήσω από 1/1/18 

Το ξέρω ότι δεν ισχύει...αλλά εμένα μου άρεσε!!!χαχααχ

Αυτή κ αν είναι λάθος ημερομηνία....δηλαδή όλο το χρόνο θα είσαι σε δίαιτα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Νινα85 εσυ χάνεις εγώ προσπαθώ με νύχια και δόντια να μηννπαρω ούτε 1 γραμμάριο..

Ξεκινάω διατροφή εδώ και 3 μήνες....και είμαι στα ίδια ακριβώς κιλά εκτός από χθες που η ζυγαριά μου έδειξε....57,64.62,59....όσες φορές ανέβηκα και άλλο αριθμό...μάλλον με βαρέθηκε ή είναι στοιχειωμένη πλέον.....εν ξέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Νινα85 είπε:

Έχω κάνει στο παρελθον διατροφή....έχασα 13 κιλά σε 4 μήνες και έτρωγα τα πάντα!!!!

Πλάκα κάνεις !!! Στείλε διατροφή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Πλάκα κάνεις !!! Στείλε διατροφή... 

Δεν έκανα κάπιια συγκεκριμένη...έκοψα τη ζάχαρη από τον καφέ για να κάνω "χώρο" να τρώω κανα γλυκό,αλλά μικρό μην φανταστείς καμμία πάστα 2 φορές την εβδομάδα...συνήθως το μοίραζα κάθε Τρίτη και Πέμπτη.Από φαγητά,ξεκίνησα να τρώω για πρωινό σαντουιτσάκια,έτρωγα πολλά 2 με 3 φρούτα την ημέρα,αλλά πρόσεχα τις ιδιαιτερότητες του κάθε φρούτου,πχ σταφύλι το πολύ 20 ρώγες (μέχρι 20 βοηθάει πολύ στο να χάσεις κιλά,αλλά αν φας παραπάνω γίνεται κακό λίπος στα νεφρά που καίγεται πολύ δύσκολα!!),δεν έτρωγα πετσούλες και λιπη από κρέατα,όχι πολλά ζυμαρικά και καθόλου ψωμί (ακόμα δεν τα τρώω αυτά,ειδικά τα λίπη πλέον με πιάνει αηδία!).Έτρωγα το πολύ μέχρι τις 8 και μετά από καμμιά ώρα πήγαινα και περπατούσα 8 χλμ σε γρήγορο ρυθμό με μια 10' στάση να χαζέψω τη θάλασσα,τις πρώτες φορές τα έκανα γύρω στις 2,5 ώρες μετά σε 1,5!!Το βράδυ αν είχα λιγούρες έτρωγα το πολύ 2 αποξηραμένα σύκα που μου αρέσουν πάρα πολύ!!Αυτά.....δεν έπινα χυμό λεμόνι που βοηθάει,για 2 λόγους...1ον υπόταση και 2ον χαλάει το σμάλτο των δοντιών!!!Δεν θυμάμαι κάτι άλλο....αυτά τα έκανα μόνη μου και το προσάρμοζα όπως ήθελα εγώ...για περπάτημα πήγαινα σχεδόν κάθε βράδυ και υπήρχαν και φορές που δεν τηρούσα τη διατροφή,αλλά όχι πάνω από μια φορά την εβδομάδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Αμέ! Πότε να έρθω να τα πάρω αχαχα

Εγώ αν θέλεις στα στέλνω και ταχυδρομικώς με έξοδα δικά μου!!!χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νινα85 είπε:

Δεν έκανα κάπιια συγκεκριμένη...έκοψα τη ζάχαρη από τον καφέ για να κάνω "χώρο" να τρώω κανα γλυκό,αλλά μικρό μην φανταστείς καμμία πάστα 2 φορές την εβδομάδα...συνήθως το μοίραζα κάθε Τρίτη και Πέμπτη.Από φαγητά,ξεκίνησα να τρώω για πρωινό σαντουιτσάκια,έτρωγα πολλά 2 με 3 φρούτα την ημέρα,αλλά πρόσεχα τις ιδιαιτερότητες του κάθε φρούτου,πχ σταφύλι το πολύ 20 ρώγες (μέχρι 20 βοηθάει πολύ στο να χάσεις κιλά,αλλά αν φας παραπάνω γίνεται κακό λίπος στα νεφρά που καίγεται πολύ δύσκολα!!),δεν έτρωγα πετσούλες και λιπη από κρέατα,όχι πολλά ζυμαρικά και καθόλου ψωμί (ακόμα δεν τα τρώω αυτά,ειδικά τα λίπη πλέον με πιάνει αηδία!).Έτρωγα το πολύ μέχρι τις 8 και μετά από καμμιά ώρα πήγαινα και περπατούσα 8 χλμ σε γρήγορο ρυθμό με μια 10' στάση να χαζέψω τη θάλασσα,τις πρώτες φορές τα έκανα γύρω στις 2,5 ώρες μετά σε 1,5!!Το βράδυ αν είχα λιγούρες έτρωγα το πολύ 2 αποξηραμένα σύκα που μου αρέσουν πάρα πολύ!!Αυτά.....δεν έπινα χυμό λεμόνι που βοηθάει,για 2 λόγους...1ον υπόταση και 2ον χαλάει το σμάλτο των δοντιών!!!Δεν θυμάμαι κάτι άλλο....αυτά τα έκανα μόνη μου και το προσάρμοζα όπως ήθελα εγώ...για περπάτημα πήγαινα σχεδόν κάθε βράδυ και υπήρχαν και φορές που δεν τηρούσα τη διατροφή,αλλά όχι πάνω από μια φορά την εβδομάδα!!

Μπράβο !! Πραγματικά..

Δε ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω κάτι παρόμοιο γιατί ειμαι και φουλ λιχούδω, αλλά όποτε το πάρω απόφαση φαίνεται καλό πρόγραμμα.. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...