Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις Just now, ο/η babybaby είπε:

Νινα85 

την πατρική άδεια έχει δικαίωμα ένας άνδρας να την πάρει εφόσον η μητέρα προσκομίσει εγγράφως από την εταιρία της ότι δεν θα πάρει εκείνη καθόλου άδεια..

eriv

ναι ρε γαμώτο, σε αυτά ελπίζω κι εγώ, απλά είμαστε μικρή εταιρία, 5 άτομα όλα κι όλα και έχει ο καθένας επωμιστεί πολλή δουλειά. Θα μου πεις ούτως ή άλλως θα βρουν μια λύση για λίγο, ε, ας την κρατήσουν παραπάνω!

Σε καταλαβαίνω.. Αλλά αυτό ακριβώς που λες! Η δουλειά θέλουν δε θέλουν θα προχωράει, δεν είναι οτι λείπεις 10-15 μέρες το καλοκαίρι και στα αφήνουν βουνό στο γραφείο για όταν γυρίσεις γιατί υπάρχει χρόνος... τότε δεν θα είναι 10-15 μέρες η άδεια οπότε όλα θα προχωράνε !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

 

Ναι έτσι είναι, κολλάς και την άδεια. Αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη πως πρέπει να υπάρξει συνεννόηση με τον εργοδότη. Η αλήθεια είναι πως για ένα χρόνο δε μπορεί να σε απολύσει, και μπορείς να το τραβήξεις ως τα άκρα το δικαιωμά σου για τον ΟΑΕΔ και να τα καταφέρεις στο τέλος, όταν επιστρέψεις όμως θα έχει περάσει ο ένας χρόνος.... Αυτά σκέφτομαι κι εγώ... Και δυστυχώς δεν είναι και στο χαρακτήρα μου να διεκδικώ με σθένος όσα δικαιούμαι...

   Κοιτα, εγω οσα δικαιουμαι, δεν τα αφηνω κ το εχουν καταλαβει κ στην εργασια μου αυτο, οποτε απο την αρχη εχουν κοπει βασικα χυδαια που κανουν εκει μεσα (πχ δεν δεχομαι να κανω απληρωτες υπερωριες, δεν δεχομαι να μου φαει μερες απο αδεια ή ρεπο κ.α.) κ ευτυχως εχουν καταλαβει οτι αν παν να μου κανουν μαλ...., δε θα το αφησω ετσι... θα φερω το σωματειο μου, θα παω σε επιθεωρηση κλπ!! Βεβαια, φροντιζω να ειμαι αψογη στην δουλεια για να μη δινω δικαιωματα πανω σε αυτο.

   Παντως θα σου προτεινα αν ποτε εχεις τετοια θεματα στην δουλεια σου, να μη διστασεις να ζητας βοηθεια... Εγω πχ εχω απολυθει απο εργασια γιατι δεν υπεγραφα τη νεα 4ωρη συμβαση που ηθελαν να υπογραψω ενω θα δουλευα 8ωρη (ηθελαν να δουλευω 8ωρη κ να μου κολλαν ενσημα 4ωρης). Υπηρξαν πολλοι που με στηριξαν τοτε, με βοηθησαν με τα τυπικα (επιθεωρησεις κλπ) κ μου σταθηκαν γιατι ειναι πολυ στιγνο να το περασεις μονος αυτο-ειναι πολυ βιαιο. Το καλυτερο βεβαια ειναι (κ το πετυχαινεις εν μερη μαθαινοντας απο τις εμπειριες σου) να καταφερεις κ να παιρνεις οσα διακιουσαι κ να σεβονται τη δουλεια σου κ να σε θελουν στον χωρο..

   (Μα που την πηγα παλι τη συζητηση??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω που ρωτησα στον λογυστι για την αδεια μου ειπε αυτο απο τον οαεδ αλλα και πριν πως μπορω να παρω αδεια για 18 μηνες και ειμαι σε ιδιοτικο τομεα

Σπερμοδιαγραμμα πληρωσαμε 15 χωρις να την γραψουμε και την τελευταια φορα που καναμε και σπερμοδιαγραμμα και καλλειεργια και κατακερματισμο δωσαμε 150€!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Νινα85 είπε:

    Ευτυχως εχω την μητερα του αντρα μου αλλα εννοειται οτι θα εξαντλησω τα περιθωρια γιατι δεν μπορω να διανοηθω 2 μηνων μωρακι να μου το κραταει αλλος, ασε που θελω κ να θηλασω... Η αληθεια ειναι οτι τωρα που ειμαι στον 6ο, μου φαινινται ολα πολυ κοντα!!

   babybaby, ευχαριστω πολυ για την πληροφορια με τις αδειες-δεν το ηξερα αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   Κοιτα, εγω οσα δικαιουμαι, δεν τα αφηνω κ το εχουν καταλαβει κ στην εργασια μου αυτο, οποτε απο την αρχη εχουν κοπει βασικα χυδαια που κανουν εκει μεσα (πχ δεν δεχομαι να κανω απληρωτες υπερωριες, δεν δεχομαι να μου φαει μερες απο αδεια ή ρεπο κ.α.) κ ευτυχως εχουν καταλαβει οτι αν παν να μου κανουν μαλ...., δε θα το αφησω ετσι... θα φερω το σωματειο μου, θα παω σε επιθεωρηση κλπ!! Βεβαια, φροντιζω να ειμαι αψογη στην δουλεια για να μη δινω δικαιωματα πανω σε αυτο.

   Παντως θα σου προτεινα αν ποτε εχεις τετοια θεματα στην δουλεια σου, να μη διστασεις να ζητας βοηθεια... Εγω πχ εχω απολυθει απο εργασια γιατι δεν υπεγραφα τη νεα 4ωρη συμβαση που ηθελαν να υπογραψω ενω θα δουλευα 8ωρη (ηθελαν να δουλευω 8ωρη κ να μου κολλαν ενσημα 4ωρης). Υπηρξαν πολλοι που με στηριξαν τοτε, με βοηθησαν με τα τυπικα (επιθεωρησεις κλπ) κ μου σταθηκαν γιατι ειναι πολυ στιγνο να το περασεις μονος αυτο-ειναι πολυ βιαιο. Το καλυτερο βεβαια ειναι (κ το πετυχαινεις εν μερη μαθαινοντας απο τις εμπειριες σου) να καταφερεις κ να παιρνεις οσα διακιουσαι κ να σεβονται τη δουλεια σου κ να σε θελουν στον χωρο..

   (Μα που την πηγα παλι τη συζητηση??)

χαχαχ μια χαρά, πολύ καλά την πήγες την κουβέντα εκεί που πήγε! 

έχεις δίκιο, απλά στη δουλειά μου έχουν φερθεί άψογα μέχρι στιγμής, δουλεύω 8ωρο και φεύγω 8ωρο, με απολαβές αρκετά περισσότερα από το βασικό (εντάξει, και λόγο πτυχίου, δε λέω, αλλά αλλού δουλεύουν με πτυχίο με βασικό) και γενικά μου φέρονται πολύ εντάξει, γι αυτό κι εγώ δε θέλω να τους πολυφέρνω σε δύσκολη θέση. Αλλά όταν με το καλό έρθει το νινί, τίποτα και κανένας δε θα αξίζει παραπάνω, και θα διεκδικήσω όσα δικαιούμαι!!!

αχ βρε κορίτσια, αλήθεια πολύ έχω στενοχωρηθεί που άφησα τη χθεσινή μέρα να χαθεί... χαχαχα.. κλαψ, ένα βήμα πιο μακρυά από το όνειρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Καλά εννοείται πεθαίνεις !!! ΧΑΑΧΧΑΧΑ 

πότε με το καλό γεννάς ;

Κάτσε περίμενε να τα υπολογίσουμε... Γιατί και το έξτρα εξάμηνο και οι 2 μήνες περνάει ο καιρός... περνάει τσουκου τσουκου το έτος ! Άρα; θα έχεις μετά την άδεια του επόμενου έτους !!! 

Τελη φεβρουαριου με αρχες Μαρτιου γενναω!! Μου φαινεται θα το αναθεσω σε λογιστη το θεμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εγω που ρωτησα στον λογυστι για την αδεια μου ειπε αυτο απο τον οαεδ αλλα και πριν πως μπορω να παρω αδεια για 18 μηνες και ειμαι σε ιδιοτικο τομεα

Σπερμοδιαγραμμα πληρωσαμε 15 χωρις να την γραψουμε και την τελευταια φορα που καναμε και σπερμοδιαγραμμα και καλλειεργια και κατακερματισμο δωσαμε 150€!!!!

Α ωραία ένταξη να μην μου φανεί περίεργο που άκουσα διαφορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Τελη φεβρουαριου με αρχες Μαρτιου γενναω!! Μου φαινεται θα το αναθεσω σε λογιστη το θεμα!!!!

Με το καλό κοπέλα μου και μ' ένα πόνο ! Ψαράκι... Το καλύτερο ζώδιο (και εγώ ψάρι είμαι :)).

Κοίτα χοντρά χοντρά.. πες τέλος φλεβάρη + 2 μήνες τέλος απριλίου + 6μηνο οαέδ τέλος οκτωβρίου, οπότε τσουπ έμειναν 2 μήνες για το έτος και παίζεις ανάλογα είτε παίρνεις το μειωμένο ωράριο σε μέρες ή καποιες μέρες από άδειά σου ! 

Μην ανησυχείς γι αυτά ! Όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. εσύ να κοιτάξεις να είσαι ήρεμη και χαλαρή και όλα τα άλλα θα βρουν "μαγικά" το δρόμο τους ! :)

Και καμία φορά και οι εργοδότες (όχι όλοι εννοείται) είναι και λίγο άνθρωποι... Και τη στιγμή που πρέπει το δείχνουν ! 

(εμένα πχ ενώ δεν το περίμενα, μου έχει σταθεί πολύ τώρα με τις απουσίες που έκανα με την εξωσωματική.. και έχω τελειώσει την άδειά μου όλη από το καλοκαίρι γιατί φρίκαρα με την 1η αποτυχημένη και έκατσα όλο τον Αύγουστο, οπότε πλέον οταν λείπω είναι άνευ αποδοχών, αλλά και πάλι μου λέει μην σε νοιάζει να πάνε όλα καλά!) 

Γι αυτό σου λέω μην προβληματίζεσαι από τώρα ! Κοίτα το μωρό σου μόνο ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

χαχαχ μια χαρά, πολύ καλά την πήγες την κουβέντα εκεί που πήγε! 

έχεις δίκιο, απλά στη δουλειά μου έχουν φερθεί άψογα μέχρι στιγμής, δουλεύω 8ωρο και φεύγω 8ωρο, με απολαβές αρκετά περισσότερα από το βασικό (εντάξει, και λόγο πτυχίου, δε λέω, αλλά αλλού δουλεύουν με πτυχίο με βασικό) και γενικά μου φέρονται πολύ εντάξει, γι αυτό κι εγώ δε θέλω να τους πολυφέρνω σε δύσκολη θέση. Αλλά όταν με το καλό έρθει το νινί, τίποτα και κανένας δε θα αξίζει παραπάνω, και θα διεκδικήσω όσα δικαιούμαι!!!

αχ βρε κορίτσια, αλήθεια πολύ έχω στενοχωρηθεί που άφησα τη χθεσινή μέρα να χαθεί... χαχαχα.. κλαψ, ένα βήμα πιο μακρυά από το όνειρο!

   Αρπαξε την σημερινη ημερα-ποτε δεν ξερεις!!

   Οσο για τα υπολοιπα στην τωρινη δουλεια μου αυτο εχω καταφερει... Να σεβονται τα βασικα δικαιωματα μου οπως κ εγω ειμαι αψογη απεναντι τους κ εχουμε αρκετα καλη σχεση (δεν παυει βεβαια να ειναι μια σχεση εκμεταλλευσης).

   Οπως κ να εχει ειναι ιερο πραγμα η μητροτητα κ αν εχετε τετοια σχεση δε νομιζω να δημιουργηθουν προβληματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα και το αφεντικο μου θεος τι να σας πω με το που εμαθε οτι ειμαι εγκυος ηθελε να με απολυσει και σημερα που του πηγα να υπογραψει την αδεια τον ενοιαζε αν μπορει να κανει απολυση τωρα η να περασουνε οι μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Ααααα και το αφεντικο μου θεος τι να σας πω με το που εμαθε οτι ειμαι εγκυος ηθελε να με απολυσει και σημερα που του πηγα να υπογραψει την αδεια τον ενοιαζε αν μπορει να κανει απολυση τωρα η να περασουνε οι μερες!

δυστυχώς έχεις πέσει στους ΜΗ ανθρώπους... Απορώ αυτοί παιδιά δεν έχουν; Θα ήθελαν τα παιδιά τους να αντιμετωπίσουν τα ίδια;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ααααα και το αφεντικο μου θεος τι να σας πω με το που εμαθε οτι ειμαι εγκυος ηθελε να με απολυσει και σημερα που του πηγα να υπογραψει την αδεια τον ενοιαζε αν μπορει να κανει απολυση τωρα η να περασουνε οι μερες!

Σοβαρά μιλάς ή σου έκανε πλάκα; Γιατί κι εμένα κάνει κάτι τέτοιες πλάκες, αλλά μετά γελάμε... δεν τα λέει στα σοβαρά... καλά τώρα όντως έτσι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Με το καλό κοπέλα μου και μ' ένα πόνο ! Ψαράκι... Το καλύτερο ζώδιο (και εγώ ψάρι είμαι :)).

Κοίτα χοντρά χοντρά.. πες τέλος φλεβάρη + 2 μήνες τέλος απριλίου + 6μηνο οαέδ τέλος οκτωβρίου, οπότε τσουπ έμειναν 2 μήνες για το έτος και παίζεις ανάλογα είτε παίρνεις το μειωμένο ωράριο σε μέρες ή καποιες μέρες από άδειά σου ! 

Μην ανησυχείς γι αυτά ! Όλα θα γίνουν όπως πρέπει.. εσύ να κοιτάξεις να είσαι ήρεμη και χαλαρή και όλα τα άλλα θα βρουν "μαγικά" το δρόμο τους ! :)

Και καμία φορά και οι εργοδότες (όχι όλοι εννοείται) είναι και λίγο άνθρωποι... Και τη στιγμή που πρέπει το δείχνουν ! 

(εμένα πχ ενώ δεν το περίμενα, μου έχει σταθεί πολύ τώρα με τις απουσίες που έκανα με την εξωσωματική.. και έχω τελειώσει την άδειά μου όλη από το καλοκαίρι γιατί φρίκαρα με την 1η αποτυχημένη και έκατσα όλο τον Αύγουστο, οπότε πλέον οταν λείπω είναι άνευ αποδοχών, αλλά και πάλι μου λέει μην σε νοιάζει να πάνε όλα καλά!) 

Γι αυτό σου λέω μην προβληματίζεσαι από τώρα ! Κοίτα το μωρό σου μόνο ! :x

   Ααααχ, τι ωραια που τα εβαλες ολα σε ταξη..! Θα εισαι πιστευω πολυ ψυχραιμος ανθρωπος κ επειδη απ'οτι βλεπω εχεις το ταλεντο να χαλαρωνεις τον κοσμο, νομιζω οτι αυτο το καλο, θα σου γυρναει με το να σου φερονται ομορφα οι γυρω σου, να σου στεκονται κλπ.. Θα γινεις παρα πολυ καλη μητερα εσυ!! ΙΣΟΡΡΟΠΟΙΜΕΝΗ!! (Κοβει το ματι μου εμενα, να ξερεις!!)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eriv είπε:

δυστυχώς έχεις πέσει στους ΜΗ ανθρώπους... Απορώ αυτοί παιδιά δεν έχουν; Θα ήθελαν τα παιδιά τους να αντιμετωπίσουν τα ίδια;  

Δεν τους νοιάζει γιατί τα παιδιά τους είναι παιδιά του μπαμπά... και συνήθως βρίσκουν κάτι έτοιμο δικό τους... τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε οχι τι πλακα σοβαρα μηλαγε οταν του το ειχα πει εγινε εξαλος να ερθεις εδω να μηλυσουμε και αλλα τετοια και ελεγε και στην αλλη κοπελα καλα προσπαθουσε να κανει παιδι καινδεν μας το ειπε οτι επρεπε να το κανω και το πρωι να του λεω ααα χθες το βραδυ το εκανα !!!!ειναι γελιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   Ααααχ, τι ωραια που τα εβαλες ολα σε ταξη..! Θα εισαι πιστευω πολυ ψυχραιμος ανθρωπος κ επειδη απ'οτι βλεπω εχεις το ταλεντο να χαλαρωνεις τον κοσμο, νομιζω οτι αυτο το καλο, θα σου γυρναει με το να σου φερονται ομορφα οι γυρω σου, να σου στεκονται κλπ.. Θα γινεις παρα πολυ καλη μητερα εσυ!! ΙΣΟΡΡΟΠΟΙΜΕΝΗ!! (Κοβει το ματι μου εμενα, να ξερεις!!)

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τα καλά σου λόγια αλλά είμαι καλή και αισιόδοξη και ήρεμη στους άλλους.

Όχι σε εμένα δυστυχώς!

Τρομερά άγχη και ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ απαισιοδοξία ! 

Το προσπαθώ όμως !!

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις κουράγιο ! (και το χρειάζομαι τώρα τελευταία...)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babybaby είπε:

Δεν τους νοιάζει γιατί τα παιδιά τους είναι παιδιά του μπαμπά... και συνήθως βρίσκουν κάτι έτοιμο δικό τους... τι να πω...

ναι βασικά αυτό θα έγραφα μετά ! οτι είναι "βολεμένα".. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ααααα και το αφεντικο μου θεος τι να σας πω με το που εμαθε οτι ειμαι εγκυος ηθελε να με απολυσει και σημερα που του πηγα να υπογραψει την αδεια τον ενοιαζε αν μπορει να κανει απολυση τωρα η να περασουνε οι μερες!

  Καλα, θυμαμαι απο την αρχη αυτα που ελεγες για το αφεντικο σου... Συγγνωμη, που ζει?? Αφου δεν σε πουλησε αλλου, παλι καλα!! Να σου πω, καν'του κανενα τσαλιμι αν δεν εχεις να χασεις κατι, γιατι ειναι τοσο ασχετος που μπορει να τσιμπησει..! Θυμαμαι που μας ελεγες οτι δεν ηξερε καν πως τις αδειες μητροτητας κ.α. τις πληρωνει το ΙΚΑ..

   Πεσ του... οτι το εχεις ψαξει κ αν γινει αυτη η απολυση θα ειναι καταχρηστικη κ εκδικητικη (που οντως ειναι) κ καλυτερα να μην τα τραβηξετε τοσο τα πραγματα γιατι μετα το θεμα θα παει αλλου... μη χαλασετε-πεσ του- τις σχεσεις σας τωρα με επιθεωρησεις κ τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια πρωτη φορα συμμετεχω σε τετοια φορουμ και νιωθω τοσο προσμονη για ολες εσας, μια μια, να πειτε καποια στιγμη (πολυ συντομα) οτι επιτελους εγινε το θαυμα! πολυ θα το χαρω για ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

  Καλα, θυμαμαι απο την αρχη αυτα που ελεγες για το αφεντικο σου... Συγγνωμη, που ζει?? Αφου δεν σε πουλησε αλλου, παλι καλα!! Να σου πω, καν'του κανενα τσαλιμι αν δεν εχεις να χασεις κατι, γιατι ειναι τοσο ασχετος που μπορει να τσιμπησει..! Θυμαμαι που μας ελεγες οτι δεν ηξερε καν πως τις αδειες μητροτητας κ.α. τις πληρωνει το ΙΚΑ..

   Πεσ του... οτι το εχεις ψαξει κ αν γινει αυτη η απολυση θα ειναι καταχρηστικη κ εκδικητικη (που οντως ειναι) κ καλυτερα να μην τα τραβηξετε τοσο τα πραγματα γιατι μετα το θεμα θα παει αλλου... μη χαλασετε-πεσ του- τις σχεσεις σας τωρα με επιθεωρησεις κ τετοια..

χαχαχα ναι του χρειαζεται! μα εγω ηξερα πως για ενα ετος δε μπορεις να απολυθεις; δεν ισχυει; τι απολυσεις λεει αυτος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

χαχαχα ναι του χρειαζεται! μα εγω ηξερα πως για ενα ετος δε μπορεις να απολυθεις; δεν ισχυει; τι απολυσεις λεει αυτος;

Tης love η εγκυμοσυνη δυστηχως δεν προχωρησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemaryαυτο σκεφτηκα να του κανω εχω παει στο λογυστημου να δω τι δικαιουμε και βλεπουμε!!!!!περιμενω αυριο τηλ απο το δικο μου λογ. Και θα δω μπορει να παω στην επιθεωρηση γιατι επερνα ενσυμα 4ωρου και δουλευα 7ωρο ουτε αδεια τιποτα ουτε ρεπο !!!αδεια μια εβδομαδα μονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Tης love η εγκυμοσυνη δυστηχως δεν προχωρησε...

οχι χιλια συγγνωμη, δεν το ειχα δει... καλα, ενας λογος ακομα που ειναι τοοοοσο ελεεινος... ελεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...