Μετάβαση σε περιεχόμενο

:) :)


Scooby!

Recommended Posts

στις πριν 23 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέραααα κοριτσάκια! 

Έκανες τις εξέτασε μ τ πρωί περιμένω την προγεστερονη την Δευτέρα! :/

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Την έκανες 21 μέρα του κύκλου?Γιατί συνήθως τότε πρέπει να γίνεται!!!Νομίζω πάνω από 15 είναι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 14/1/2018 at 12:20 ΜΜ, ο/η Xoris είπε:

@babybaby εκανα απόξεση τον Οκτώβρη. Νομίζω εκει ξύνουν αναγκαστικά! Οκ. Σευχαριστω για τη βοήθεια! Μήπως κάποια ιδέα για το κόστος εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο;;

Καλημέρα αν έχεις περάσει επιτροπή δεν πληρώνεις τιποτα εκτός αν σου μείνουν για κατάψυξη που δεν το καλυπτει το ΙΚΑ κάπου 150 ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!Την έκανες 21 μέρα του κύκλου?Γιατί συνήθως τότε πρέπει να γίνεται!!!Νομίζω πάνω από 15 είναι καλά!!!

Εγώ την έκανα 18η μέρα γιατί έχω μικρό κύκλο 25 ημερών και βγηκε 11 μου είπε ότι είναι καλουτσικη αλλά θα μπορούσε να είναι κ καλύτερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ την έκανα 18η μέρα γιατί έχω μικρό κύκλο 25 ημερών και βγηκε 11 μου είπε ότι είναι καλουτσικη αλλά θα μπορούσε να είναι κ καλύτερη.

Ναι καλά την έκανες!!!Την προγεστερόνη την κάνουμε 1 βδομάδα μετά την ωορρηξία μας γιατί θέλουμε να δούμε τα επίπεδα σε αυτή τη φάση!!!Είναι η ορμόνη που αυξάνεται μετά την ωορρηξία,αυτή ευθύνεται στην αύξηση της θερμοκρασίας μας μετά την ωορρηξία!!!Εγώ που κάνω παραπάνω κύκλους την είχα κάνει 24 μέρα!!!Το 11 δεν είναι άσχημο αλλά όπως σου είπαν θα μπορούσε λίγο καλύτερα!!!Μια επανάληψη θα μπορούσες γιατί και οι ορμόνες γενικά αλλάζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι καλά την έκανες!!!Την προγεστερόνη την κάνουμε 1 βδομάδα μετά την ωορρηξία μας γιατί θέλουμε να δούμε τα επίπεδα σε αυτή τη φάση!!!Είναι η ορμόνη που αυξάνεται μετά την ωορρηξία,αυτή ευθύνεται στην αύξηση της θερμοκρασίας μας μετά την ωορρηξία!!!Εγώ που κάνω παραπάνω κύκλους την είχα κάνει 24 μέρα!!!Το 11 δεν είναι άσχημο αλλά όπως σου είπαν θα μπορούσε λίγο καλύτερα!!!Μια επανάληψη θα μπορούσες γιατί και οι ορμόνες γενικά αλλάζουν!!!

Εν τω μεταξύ μου έρχεται στις 25 μέρες ακριβώς ενώ το τεστ ωορρηξία βγηκε θετικό 12η μέρα οπότε έκανα ωορρηξία τη 13η.τι να πω..βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι δεν μας ενδιαφέρει ή προγεστερόνη στην εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Εν τω μεταξύ μου έρχεται στις 25 μέρες ακριβώς ενώ το τεστ ωορρηξία βγηκε θετικό 12η μέρα οπότε έκανα ωορρηξία τη 13η.τι να πω..βέβαια μου είπε ο γιατρός ότι δεν μας ενδιαφέρει ή προγεστερόνη στην εξωσωματική.

Μπορεί να έχεις μικρότερη ωχρινική φάση γι αυτό!!!Δίκιο έχει!!!Η προγεστερόνη ειναι σχετικά εύκολη ορμόνη και δεν δείχνει μόνο για την εμφύτευση αλλά ότι έγινε και σωστά η ωορρηξία!!Πλέον οι περισσότερες κοπέλες την πίνουμε και έτσι είμαστε καλυμένες!!!!Οπώς και οι προλακτίνη με χάπια ρυθμίζεται πιο εύκολα!!Υπάρχουν πιο πολύπλοκες ορμόνες!!!Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Μπορεί να έχεις μικρότερη ωχρινική φάση γι αυτό!!!Δίκιο έχει!!!Η προγεστερόνη ειναι σχετικά εύκολη ορμόνη και δεν δείχνει μόνο για την εμφύτευση αλλά ότι έγινε και σωστά η ωορρηξία!!Πλέον οι περισσότερες κοπέλες την πίνουμε και έτσι είμαστε καλυμένες!!!!Οπώς και οι προλακτίνη με χάπια ρυθμίζεται πιο εύκολα!!Υπάρχουν πιο πολύπλοκες ορμόνες!!!Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι?

Όλες οι άλλες βγήκανε καλές.εχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και περιμένω από βδομάδα να με καλέσουν για επιτροπή πιστεύω θα προλαβω σε αυτόν το κύκλο να ξεκινησω κ είμαι αγχωμενη.θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο θα ξεκινησω από 21η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

Όλες οι άλλες βγήκανε καλές.εχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και περιμένω από βδομάδα να με καλέσουν για επιτροπή πιστεύω θα προλαβω σε αυτόν το κύκλο να ξεκινησω κ είμαι αγχωμενη.θα κάνω το μακρύ πρωτόκολλο θα ξεκινησω από 21η μέρα.

Μπράβο!!!Λογικό η αγωνία,το άγχος!!!Με το καλό να ξεκίνησεις και να πάνε όλα τέλεια!!Η πρώτη σου εξωσωματική είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Μπράβο!!!Λογικό η αγωνία,το άγχος!!!Με το καλό να ξεκίνησεις και να πάνε όλα τέλεια!!Η πρώτη σου εξωσωματική είναι?

Ευχαριστώωω!!!! Ναι ή πρώτη κ ελπίζω κ ή τελευταια λογω της ατιμης κινητικότητας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Ευχαριστώωω!!!! Ναι ή πρώτη κ ελπίζω κ ή τελευταια λογω της ατιμης κινητικότητας..

Σου εύχομαι να είναι η τυχέρη σου!!Γιατί χρειάζεται και η τύχη!!!Θα μπαίνω να διαβάζω τα νεάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Σου εύχομαι να είναι η τυχέρη σου!!Γιατί χρειάζεται και η τύχη!!!Θα μπαίνω να διαβάζω τα νεάκια σου!!!

Ελπίζω να είστε γουρλουδες!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ διαβάζω τα άλλα topic και γενικά έχουμε ευχαριστα νέακια από κοπέλες! Εύχομαι τα καλύτερα σε ολες μας όλα να πάνε καλά στις εγκυουλες μας... Στις προσπάθειες όλων των κορίτσιων μας εύχομαι τα καλύτερα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως @Scooby! την τιμη θα την κρινεις τελικα οταν θα σου ερθει περιοδος, οποτε θα μπορεις να ξερεις αν την εκανες τη σωστη μερα. γιατι αν πχ. την εκανες την 22 μερα και τελικα δεν σου ερθει περιοδος μια βδομαδα μετα αλλά αργοτερα, η τιμη θα ειναι λογικο να ειναι χαμηλοτερη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι να μην μ έρθει καθόλου χαχαχ! Αλλά πρέπει να κάνω κ τις υπόλοιπες και να τις πάω στο γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2018 at 11:53 ΠΜ, ο/η Scooby! είπε:

Καλή επιτυχία σε εύχομαι όλα Ν πάνε καλά! Εγώ την 22μερα μ είπε έπειτα που 21η μέχρι κ 23η! 

scooby! καλημέρα! Εμένα μου είχε πει από 10 και πάνω για την προγεστερόνη. Η μέρα που θα την κάνεις εξαρτάται από τον κύκλο σου. Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...