Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

Jennaki F καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Καλώς ήρθες στην παρέα!!!

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ακόμη εμπειρία!!

Ποιο πρωτόκολλο ακολούθησες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Jennaki F καλα αποτελεσματα καλη επυτυχια ολα καλα να πανε !!!! Δεν ειναι και 100% πως θα ειχες αιμα στην εμβρυομεταφορα εγω δεν ειχα καμια φορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλησπέρα κορίτσια και εγώ έκανα μια προσπάθεια εξωσωματικης αυτόν τον μηνα ..ειμαι 22 χρονών ο άντρας μου 24 ..4 Χρόνια προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι και τίποτα   ..τελικα βρίσκουμε το πρόβλημα στο σπέρμα.  Πάμε για εξωσωματική με μακρύ πρωτόκολλο   ..22 αυγουλακια πήραν τα 17 δυστθχως γονιμοποιηθηκαν τα 5 και αυτά παρουσίασαν ανωμαλία και δεν προχωρήσαμε σε ευμριομεταφορα ...και μου λένε φταίνε τα ωαρια ..εντωμεταξυ ολες μου οι εξαιτασεις τέλειες..τι να πω είμαι χάλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα @Gina 955 Λυπαμαι πολυ για την καταληξη της προσπαθειας σου..?

Ο γιατρος πως βγαζει το συμπέρασμα οτι φταινε τα ωαρια; σου ειπε να κανεις καποιες εξετασεις η πως θα προχωρησετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...οι εμβρυολογοι το έβγαλαν αυτό το συμπέρασμα..τωρα μας φόρτωσε με εξετάσεις οπως καρυοτυπος ζεύγους και τέτοιες..ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ δύσκολο να έχω πρόβλημα λογο εξετάσεων που έχω ήδη κάνει και ηταν άριστες  και ότι μάλλον έτυχε λογο κάκου κύκλου μου  ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Jennaki F καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Καλώς ήρθες στην παρέα!!!

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω δεν έχω ακόμη εμπειρία!!

Ποιο πρωτόκολλο ακολούθησες;;

Δεν θυμάμαι τι έγραφε το χαρτί... Ξεκίνησα με ενέσεις daronda και μετά cyclacur και ultrogestan... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Jennaki F καλα αποτελεσματα καλη επυτυχια ολα καλα να πανε !!!! Δεν ειναι και 100% πως θα ειχες αιμα στην εμβρυομεταφορα εγω δεν ειχα καμια φορα!!!

Έχω ανχωθει αρκετά και έχω και τον άντρα μου 5 φορές την ημέρα να με ρωτάει αν πήρα τα χάπια....οι άντρες μας μάλλον ανησυχούν πιο πολύ από εμάς.... Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας... Μακάρι να σας πάνε όλα καλά και του χρόνου να έχουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλη αλήθεια αυτο!!! Οι άντρες μας ανησυχούν πολυ κι αυτοί κι ας μη το δείχνουν! Ο δικός μου με έχει εκπλήξει ευχάριστα. Εχει γίνει τοςο υπομονετικός και τοσο προστατευτικος!! Αλλα κατα τ αλλα το παίζει άνετος..!!!

@Jennaki F καλη επιτυχία!! Με το καλο να ακούσεις τα υπέροχα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona ωωωω έφτασε η μερα!! Καλη αρχή!!! Καλη επιτυχία!!!  ??? σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!  Να πάνε ολα τέλεια και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!  ?

Εγώ 5η μερα σπιτι σήμερα, απο συμπτώματα τιποτα ιδιαίτερο. Λίγα τςιμπηματα μόνο, αλλα μάλλον ειναι ιδέα μου. Ο γιατρος μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα, όποτε περιμένω να περάσουν οι μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

The baby to be τι κάνεις εσύ;; Εγώ σήμερα έκανα την πρώτη αρβεκαπ!

Καλη αρχη κοριτσακι μου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/15/2017 at 8:14 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

@nikona ωωωω έφτασε η μερα!! Καλη αρχή!!! Καλη επιτυχία!!!  ??? σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!  Να πάνε ολα τέλεια και σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!  ?

Εγώ 5η μερα σπιτι σήμερα, απο συμπτώματα τιποτα ιδιαίτερο. Λίγα τςιμπηματα μόνο, αλλα μάλλον ειναι ιδέα μου. Ο γιατρος μου είπε οτι ειναι νωρίς ακόμα, όποτε περιμένω να περάσουν οι μερες...


Mε το καλό The baby to be  να περασουν οι μέρες και να έχεις μια θετική χοριακη!!!!

στις On 11/15/2017 at 9:51 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Καλη αρχη κοριτσακι μου! ❤

Ευχαριστώ Peacock Μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Να πω τον πόνο μου... Δεν περνάνε οι μερες.... Χτες Παρασκευή ήμουν στα μισά. Αλλα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ λέμε.... ποτε θα φτάσει η επόμενη Παρασκευή να κανω επιτέλους τη χοριακη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα The baby to be!!! Προσπαθώ να έρθω στη θέση σου!!! Πιστεύω κι εγώ το ίδιο θα νιώθω. Κάνε υπομονήηηη!!!! Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!!! Έχεις δίκιο!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να πω τον πόνο μου... Δεν περνάνε οι μερες.... Χτες Παρασκευή ήμουν στα μισά. Αλλα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ λέμε.... ποτε θα φτάσει η επόμενη Παρασκευή να κανω επιτέλους τη χοριακη;;;;

Υπομονή τις εφαγες ,είναι δύσκολη αυτή η αναμονή και μας φαίνεται αιώνια λόγου ανυπομονησίας αποτελέσματος και άγχους μην βιάζεσαι  να σαι ήρεμη χαλαρή και να κάνεις όμορφες σκέψεις απολαυσε  την φροντίδα του συζύγου σου και ευχομαι με μια θετική χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2017 at 8:47 ΜΜ, ο/η Jennaki F είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πρώτη φορά γράφω,εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας...είμαι 27 χρόνων έχω κάνει μια εξωσωματική πριν 8 μήνες αλλά λόγω υπερδιεγερσης πήγαν όλα χάλια....τωρα εκανα εμβρυομεταφορα με 3 κατεψυγμένα στις 10/10 και κάνω χοριακη στις 22/10....εχω πόνους περιόδου χαμηλά αλλά όχι συνέχεια,νοιώθω πρίξημο στη κοιλιά μου και έχει πρηστεί το στήθος μου..... διαβάζω ότι όλες έχουν σταγόνες αίματος μετά την εμβρυομεταφορα, εγώ δεν έχω δει τίποτα είναι καλό τώρα αυτό? 

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες. Υπερδιεγερση? Ελπίζω να μην υπέφερε και ούτε να ταλαιπωρήθηκε. Τρία βάλατε? Πόσα ωάρια πήρατε? Μην αγχώνεσαι και μην διαβάζεις για τυχόν συμπτώματα στο διαδίκτυο της κάθεμια μας ο οργανισμός αντιδράει διαφορετικά σε μια εμφύτευση άλλες έχουν αυτές τις σταγόνες αίματος λόγω εμφύτευσης αλλες πάλι όχι και ήταν. Μην στρεσαρεσε χαλαρή και ήρεμη να σαι και όχι άγχος και ευχές για θετικά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα The baby to be!!! Προσπαθώ να έρθω στη θέση σου!!! Πιστεύω κι εγώ το ίδιο θα νιώθω. Κάνε υπομονήηηη!!!! Δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες!!! Έχεις δίκιο!!!

 

Καλησπέρα διάβασα ότι ξεκίνησες χέρομαι όλα καλά να πάνε  σε τι φάση είσαι?Διεγερση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σου Κάρεν  μου!!! καταστολή ξεκινησα. Με αρβεκαπ.

Υπέροχα, έχεις κάνει κανένα υπέρηχο σε ποια μέρα βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!Πάει και η υστεροσκόπηση -λαπαροσκόπηση! τώρα είμαι στην αναάρρωση.Δε βρέθηκε κάτι σημαντικό...μια κηλίδα ενδομητρίωσης στην αριστερή ωοθήκη.την καυτηριάσαμε και πάει κι αυτή!!!Η αλήθεια είναι ότι ανησυχώ λιγάκι γιατί η επέμβαση έγινε λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω κι από όσο γνωρίζω δεν είναι η καλύτερη χρονική περίοδος.Ο γυναικολόγος μου και ο γιατρός που έκανε την επέμβαση ισχυρίζονται ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία...(αλλά μήπως αυτοί δεν ξέρουν...:)) Το ξυσιματάκι στο ενδομήτριο έγινε...αλλά θα το ξανακάνουμε και πριν την εμβρυομεταφορά!!! Οπότε μετά τις γιορτές, πάμε για δεύτερη προσπάθεια...να δω τι άλλο θα σκαρφιστεί το σποράκι μας , για να μη φυτρώσει πάλι;;;;Καλή δύναμη και συνέχεια σε όλες μας!!!είμαστε πολλές και θα τα καταφλερουμε!!! ( κάποια στιγμή...) <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρόλο που δεν τα κατάφερα την πρώτη φορά...ένα θα σου πω!! Α Π Ο Λ Α Υ Σ Ε αυτή την περίοδο όσο μπορείς!!!όταν τελειώσει αυτή η διαδικασία , θα συνηδειτοποιήσεις πόσο τυχερή είσαι που το έζησες!!!Σου εύχομαι το πιο όμορφο αποτέλεσμα!!!:x

στις πριν 9 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να πω τον πόνο μου... Δεν περνάνε οι μερες.... Χτες Παρασκευή ήμουν στα μισά. Αλλα ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ λέμε.... ποτε θα φτάσει η επόμενη Παρασκευή να κανω επιτέλους τη χοριακη;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την υποστήριξη κορίτσια!! Απο Δευτέρα επιστρέφω στη δουλεια και πιστεύω να περνάει ο χρόνος πιο γρήγορα!! Στο μεταξύ σήμερα πέρασα τη μερα διαβάζοντας μέσα στο φόρουμ τις ιστορίες σας!

@peacock λυπαμαι για το αποτέλεσμα σου.. αλλα απο οτι εχω καταλαβει εισαι δύναμη!! Σου εύχομαι η επόμενη φορά να ειναι η τυχερή!

@Jennaki F Αν σε καθησυχάζει ούτε εγώ είχα σταγόνες εμφυτευσης ως τωρα, αλλα δεν ανησυχώ..

@karen δεν εχω λόγια.. μακάρι να βρεθεί αμεσα αυτο που ψάχνεις..

@nikona πως παει με τις ενεσουλες;; 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karen ακόμη δεν εκανα υπερηχο. Σήμερα εκανα την 4η ένεση. Μου ειπε ο γιατρος όταν αδιαθετησω 2η,3η ή 4η μερα να παω για υπερηχο και ορμονικες. Περιμενω να αδιαθετησω γυρω στις24 του μηνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...