Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sunset13 είπε:

Χαχαχ τι να φάμε.μάνα μου ...που απο τις διεγέρσεις εχουμε πάρει.ποσά κιλά χωρίς να φάμε!! Σου λένε ...θα σε παχυνω εγώ με ενέσεις ...και.εσύ θα μου δίνεις τα ωραία σου χιλιάρικα.... :(

 

Εμάς τα 1.000 ????.Δεν υπάρχουν λεφτά και δυσκολα βγαίνουν ας καταλάβουν και αυτοί ότι στερέψαμε. Εγώ ευτυχώς τώρα δεν έχω παράπονο από την αλλαγή γιατρών δεν μ έχουν ξετινάξει ίσα ίσα το αντίθετο. Ο πρώτος ναι μου άλλαξε τα πετρέλαια   ???άμα δεν γνωρίζεις  κιόλας όπως όλες μας στις πρώτες προσπάθειες.Δεν προσέχετε για αυτό το πρήξιμο. Εγώ δεν ήξερα την πρώτη διέγερση μου ότι δεν έπρεπε να φάω το έτρωγα ειδικά το αλάτι...Αυτα είναι λεπτομέρειες  ας έχουμε επιτυχίες και αυτά θα έχουν ξεχάστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Ναι απτή μια κ μένα πέτυχε η κύηση αρα μου το βάλανε καλα?Μήπως η μίξη που έγινε με το σπερμα δν την καναν καλα;αν κ η έμβρυο λόγος που έχει το κέντρο που πηγα φημίζεται για τα κοκτέιλ (έμβρυα)που φτιάχνει...πάντως βλέπω το συζητάω από το πρωί μαζί σας και σΑς υπέρ ευχαριστω όλες...καταφέρατε να μου αποσπασετε το μυαλό απτή θλίψη απτό να κάθομαι να κλαίω αλλά τελικά άκρη δν βγάζουμε στο τι φταίει...όλες είμαστε με απορίες !αλλα είναι ωραίο να μαθαίνουμε τις εμπειρίες τις κάθε κοπέλας!εγω απο το περιβάλλον μου δν έχω καμία να το συζητήσω!!!ολες τις ακουμπούν κ μένουν έγκυες!!!το θαυμάζω υπό απλά δν έχω κάπου να μιλήσω κ να με καταλαβουβ??

Εγώ θέλω να αναφέρω κάτι χωρίς να κατακρίνω το δικό σου γιατρό αλλά θα μιλήσω γενικά. Υπάρχουν αρκετοί γιατροί οι κέντρα που δυστυχώς για να ρίξουν το κόστος μια προσπάθειας εξωσωματικής  βγάζουν σημαντικές εξετάσεις απαραίτητες που πρέπει να γίνουν οι οποίες κοστίζουν για να χαμηλώσουν το κόστος με αποτέλεσμα και να χουμε έμβρυα με θέματα τα οποία μπορούσαν ανά είχαν αποφευχθεί και να ναι αιτίες πουν η κύηση μας εξελίχθηκε σε μια παλινδρομη. Σου εύχομαι να ταν ένα τυχαίο γεγονός και σύντομα μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα  μαλλί μακρύ δεν είχε? Να την σβουραγες χαμό. Τι την νοιάζει αυτή και τον καθένα εκεί το Γολγοθά  το δικό μας παλιό κράτος. ???Ελπίζω να μην αντιμετωπίσεις θεμ;  και όλα καλά να εξελιχθούν 

Αχ Καρεν!! Εχει κ σγουρο μαλοστα. Κ ειναι κ νεα κοπελα μπορει κ στνομηλικη μου περιπου. Δυστυχως μενουν στους τυπους κ οχι συην ουσια. Ελπιζω να μην μας κοψουν. Θα σας ενημερωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Άλλο Θεσσαλονίκη  άλλο Αθήνα... ?Καλημέρα  εύχομαι με πολλά γερά δυνατά ωάρια και γονιμοποιησημα. Με το καλό ή ωοληψια σου  ???

Με το καλό !!!να είσαι ήρεμη κ να απολαύσεις τι διαδικασία !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Εγώ θέλω να αναφέρω κάτι χωρίς να κατακρίνω το δικό σου γιατρό αλλά θα μιλήσω γενικά. Υπάρχουν αρκετοί γιατροί οι κέντρα που δυστυχώς για να ρίξουν το κόστος μια προσπάθειας εξωσωματικής  βγάζουν σημαντικές εξετάσεις απαραίτητες που πρέπει να γίνουν οι οποίες κοστίζουν για να χαμηλώσουν το κόστος με αποτέλεσμα και να χουμε έμβρυα με θέματα τα οποία μπορούσαν ανά είχαν αποφευχθεί και να ναι αιτίες πουν η κύηση μας εξελίχθηκε σε μια παλινδρομη. Σου εύχομαι να ταν ένα τυχαίο γεγονός και σύντομα μανουλα

Καλημέρα!δν το ήξερα αυτό που αναφέρεις κ αν το κάνουν είναι πίσω απτή πλάτη μας ...το κόστος στα δικά μας μάτια εδώ Θεσσαλονίκη πάνω κάτω σε όλα τα κέντρα είναι 3000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Εμάς τα 1.000 ????.Δεν υπάρχουν λεφτά και δυσκολα βγαίνουν ας καταλάβουν και αυτοί ότι στερέψαμε. Εγώ ευτυχώς τώρα δεν έχω παράπονο από την αλλαγή γιατρών δεν μ έχουν ξετινάξει ίσα ίσα το αντίθετο. Ο πρώτος ναι μου άλλαξε τα πετρέλαια   ???άμα δεν γνωρίζεις  κιόλας όπως όλες μας στις πρώτες προσπάθειες.Δεν προσέχετε για αυτό το πρήξιμο. Εγώ δεν ήξερα την πρώτη διέγερση μου ότι δεν έπρεπε να φάω το έτρωγα ειδικά το αλάτι...Αυτα είναι λεπτομέρειες  ας έχουμε επιτυχίες και αυτά θα έχουν ξεχάστει

Ούτε εμένα μου είπαν πολλά πράγματα ότι έμαθα είναι από ψάξιμο εδώ στο Ίντερνετ...τι τους νοιάζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Εγώ δεν ήξερα την πρώτη διέγερση μου ότι δεν έπρεπε να φάω το έτρωγα ειδικά το αλάτι...

Καλημέρα @karen.Δώσε μας τα φώτα σου για άλλη μια φορά....τι δεν πρέπει να τρώμε όταν κάνουμε ενεσουλες, ξέρεις πιο συγκεκριμένα να μου πεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Καλημέρα @karen.Δώσε μας τα φώτα σου για άλλη μια φορά....τι δεν πρέπει να τρώμε όταν κάνουμε ενεσουλες, ξέρεις πιο συγκεκριμένα να μου πεις?

Γεια σου Έλενα και κορίτσια. Φρούτα φουλ και κυρίως αυτά που περιέχουν κάλιο μπανανες  και λαχανικά κυρίως φυλλωματα παντζαρια αγγούρι με την φλούδα μαρούλι μαϊντανός υγρά πολλά υγρά πράσινο τσάι. Άφθονο νερό, εγώ έτρωγα και πολύ κράνα, ανανά αλάτι ούτε για γεύση αυτό Τ άτιμο τα κάνει όλα. Εγώ ακόμα πολεμάω να διώξω το σωσίβιο δύσκολα φεύγουν αυτά αλλά άμα προσέξεις την διατροφή στην χρήση ορμονών είναι λίγο το κακό. Εγώ δεν ήξερα τίποτε και πλακωνομουν και έτρωγα έτρωγα και ότι σαβούρα μπορείς να φανταστείς δεν σ ενημερώνει κανένας.  ?????????????????????αυτά τα ξεχνάς χεχε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Όλα αυτά για δύο εβδομάδες που κάνουμε ενέσεις?Δηλαδή μετά συνεχίζω πάλι τις γουρουνιες μου κανονικά? 

Ααααα κυρία μου το μετά δεν ξέρω δεν είμαι σίγουρη για τις γουρούνιες έτσι έκανα και εγώ και τώρα λιποθυμάω της πείνας  χέχε έτρωγα τόσα αχόρταγο και όλα τα σκατολοιδια σοκολάτες σουβλάκια γαριδάκια πάγωτα τα πάντα κάθε μέρα όλη μέρα δεν σταμάταγα και τι να έκανες όλη ημέρα σπίτι ενέσεις ωοληψια εμβρυομετα φορα σχεδόν μήνας το χα ρίξει στο φαΐ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Όλα αυτά για δύο εβδομάδες που κάνουμε ενέσεις?Δηλαδή μετά συνεχίζω πάλι τις γουρουνιες μου κανονικά? 

Συνέχισε εσύ να μου πεις και εμένα αποτέλεσματα σίγουρα  ????δεν νομίζω γιατί δεν έχει αποβάλει ακόμη ο οργανισμός λέω δεν ξέρω σκέψεις δικές μου 

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αχ Καρεν!! Εχει κ σγουρο μαλοστα. Κ ειναι κ νεα κοπελα μπορει κ στνομηλικη μου περιπου. Δυστυχως μενουν στους τυπους κ οχι συην ουσια. Ελπιζω να μην μας κοψουν. Θα σας ενημερωσω.

Έλα δεν νομίζω αλλιώς κατέβηκα και την έκανα καραφλή την κυρία  συνομήλικη.. Ταλαιπωρούν το κοσμακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Καλημέρα!δν το ήξερα αυτό που αναφέρεις κ αν το κάνουν είναι πίσω απτή πλάτη μας ...το κόστος στα δικά μας μάτια εδώ Θεσσαλονίκη πάνω κάτω σε όλα τα κέντρα είναι 3000

Εδώ κυμαίνονται και Αθήνα και ανεβαίνουν ότι θέλει ο καθένας ζητά να δεις κάτι 5.000να τρελαίνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλααα ναιιιι....δεν παίζει να την βγάλω εγώ με μαρουλοφυλλα.Και τα σουβλάκια μου και τις σκεπαστες μου και το παστίτσιο μου και τα μπεργκερακια ειδικά,... εγώ δεν τα κόβω.   Νταξει θα βάζω λιγότερο αλατάκι....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετα απο ενα θετικο τεστακι κανεις ενεσεις για καποιο χρονικο δυαστημα εγω ευτυχως δεν μου κακοφανηκε ετρωγα φρουτα φυσηκο χυμο γευματα κανονικα οχι αλατια και οταν ηθελα γουρουνια ετρωγα καμια μπαρα δημητριακων!

Επιτροπη πουβπερασα μια φοραβστην Αθηνα ηταν σχετικακαλα την αλλη φορα αφηστε μου ειπανε αου δωσανε λαθος χαρτια απο το ικα να μαζεψεις και δεν περνας τα νευρα μοιυ!!!!! Στη Θεσσαλονικη μια χαρα με περασανε χωρις σαλπιγγογραφια μονο και μονο γιατι ηταν κλειστα τα Τεμπη και ειχε βαλει προβλημα με το σπερμα !!!!!τωρα στη Λαρισα δεν ειχα προβλημα και αυτη που τα ελενχε δεν τα κραταγε αν ηθελες τα πηγενες να τα δει για να μην τρεχεις ηταν πολη καλη ηθελε να βοηθησει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2017 at 6:35 ΜΜ, ο/η eriv είπε:

γειά σου @Finally. Και εγώ βλαστοκύστες έβαλα. Έχεις δίκιο, έκανα επαναληπτική και ήταν 1,5. Απλά όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! κ εσύ ότι καλύτερο !!

μην το βαλεις κατω...αφου πιαστηκαν μια θα πιαστουν παλι...ειχα 2 αποβολες απο εξωσωματικη κ τωρα εχω 2 παιδακια απο 2 επομενες...η επομενη θα ναι τυχερη σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ απο τις 2 μου εξωσωματικές δεν πήρα ούτε γραμμάριο, ο γιατρός μου είχε πει αποφεύγω το αλάτι, ειδικά πατατάκια και τα σχετικά απογοητεύονται όπως επίσης και τα γλυκά ή οτιδήποτε περιέχει υπερβολική ζάχαρη... Επίσης πρέπει να πίνουμε πολλά υγρά και όσα περισσότερα ασπράδια μπορούμε γτ όλα αυτά τα κιλά είναι απλώς κατακράτηση υγρών και όχι λίπος!! 

@love30 πόσες φορές έχεις περάσει απο επιτροπή, τρεις; Εδώ στην Αθηνα μου είπανε οτι δικαιούμαι μέχρι 2, η καθεμία απο τις οποίες ισχύει για δυο προσπάθειες, άρα 4 προσπάθειες στο σύνολο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

ηθελα γουρουνια ετρωγα καμια μπαρα δημητριακων!

Αχαχαχαχαχαχα λοβακι μου θα μας τρελάνεις....καλά πως το επετρεψες αυτό στον εαυτό σου και έκανες τέτοιο πράγμα. Άκου γουρούνια η μπάρα δημητριακών...μάλλον όλο το πακέτο με της μπάρες θα εννοείς, γιατί αλλιώς δεν εξηγείται...Εγώ αυτό θα έλεγα γουρούνια και πάλι όχι με σιγουριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

επίσης και τα γλυκά ή οτιδήποτε περιέχει υπερβολική ζάχαρη...

Μαριλουξ μου....ήρθες να μας αποτελειώσεις!!!!??? Ούτε ΓΛΥΚΑΑΑΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εδώ κυμαίνονται και Αθήνα και ανεβαίνουν ότι θέλει ο καθένας ζητά να δεις κάτι 5.000να τρελαίνεσαι 

Τουλάχιστον να πετυχαίνουν σε όλες κ χαλάλι τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα @elena 2 τι να κάνουμε, η ομορφιά θέλει "θυσίες"... Ή φαγητό και κιλά ή προσοχή και όχι κιλά!!! Χαχαχαχα πάντως προσωπική μου άποψη μπορούμε να τρώμε απ όλα αλλά με μέτρο, πιο πολύ να αποφεύγουμε τα αλμυρά ή κατα τη διάρκεια της εξωσωματικής να απασχολούμαστε με κάτι για να μην τριγυρίζουμε όλη την ώρα στην κουζίνα!!! ?

@nikona μπραβοοοοο!!!! Καλή αρχή τώρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena 2 δεν ειναι οτι δεν εφαγα κατι που απαγορευετε αλλα αν ετρωγα καθε φορα που ηθελα κατι απαγορευμενο αστο καλητερα αλλα γενηκα δεν ειμαι τοσο της σοκολατας περνουμε κρεπες η κανω μονη μου και δεν τρωω ουτε μια!

@Marilouxστη μια δεν περασα αλλα σε μαι απο αυτες που περασα δεν τις χρεισημοποιησα γιατι δυστηχως ειχε πεθανει ο μπαμπας μου και μονο ψυχολογια για κατι τετοια δεν ειχα !!!το ειχα το χαρτι αλλα ουτε ειπανε κατι στην επιτροπη εφοσον ειδανε οτι δεν την εκανα καν!!

@nikonaκαλη επυτυχια !!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και μετα απο ενα θετικο τεστακι κανεις ενεσεις για καποιο χρονικο δυαστημα εγω ευτυχως δεν μου κακοφανηκε ετρωγα φρουτα φυσηκο χυμο γευματα κανονικα οχι αλατια και οταν ηθελα γουρουνια ετρωγα καμια μπαρα δημητριακων!

Επιτροπη πουβπερασα μια φοραβστην Αθηνα ηταν σχετικακαλα την αλλη φορα αφηστε μου ειπανε αου δωσανε λαθος χαρτια απο το ικα να μαζεψεις και δεν περνας τα νευρα μοιυ!!!!! Στη Θεσσαλονικη μια χαρα με περασανε χωρις σαλπιγγογραφια μονο και μονο γιατι ηταν κλειστα τα Τεμπη και ειχε βαλει προβλημα με το σπερμα !!!!!τωρα στη Λαρισα δεν ειχα προβλημα και αυτη που τα ελενχε δεν τα κραταγε αν ηθελες τα πηγενες να τα δει για να μην τρεχεις ηταν πολη καλη ηθελε να βοηθησει!!

@love30τι εννοείς μετά το θετικό τεστ έκανες ενέσεις;τι ενέσεις;εμένα δν μου είπαν κάτι μόνο λέει αν τυχόν έβλεπα αίμα θ μου έδιναν κάτι ενέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...