Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Να σε ρωτήσω γιατί δν ξέρω ακόμα εγω από τι τα έχασα..πως καταλάβετε ότι το έμβρυο/α είχαν χρωμοσωμικες ανωμαλίες;έκανες κάτι;η ο γιατρός το ρίχνει εκεί;

Υπαρχουν πολλες εξυγησεις π.χ.τον θυροειδη που εγω τον εφτιαξα ,,,τον καρυοτυπο πιυ ειχα κανει μια χαρα,,,το διαφραγμα που ειχα αλλα και αυτο το εφτιαξα,,,και χρωμοσομικες ανωμαλιες εκει το ριχνουν δεν μπορουν να το προβλεψουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Σε αυτο που εκανα την τεταρτη!

κλασσικά σε όλες τα ίδια λεν αντί να το ψάξουν σε βάθος ...και εγω εκανα πολλά πράγματα ακόμα και scratching για να είναι καλύτερο το ενδομήτριο κ να έχουμε μεγαλύτερο ποσοστό εμφύτευσης .και όντως ωραία εμφυτεύτηκε αλλά δν το κράτησε...ίσως σε μας να φταίει το σπερμα που το πήραμε από βιοψία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκρατσιν εκανα και εγω το σπερμα οκ δεν ειναι τραγικο γιατι αν το σκεφτεις το βοηθανε να γονημοποιηθει!το θεμα ειναι να πανε ολα καλα και θα τα ξεχασουμε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Σκρατσιν εκανα και εγω το σπερμα οκ δεν ειναι τραγικο γιατι αν το σκεφτεις το βοηθανε να γονημοποιηθει!το θεμα ειναι να πανε ολα καλα και θα τα ξεχασουμε ολα!

Ένταξη λοιπόν!ας πιούμε σε αυτό!αποψε θα πιω? Σε ποιο κέντρο το έκανες;η δν επιτρέπουν εδώ να πεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Ένταξη λοιπόν!ας πιούμε σε αυτό!αποψε θα πιω? Σε ποιο κέντρο το έκανες;η δν επιτρέπουν εδώ να πεις;

ρε παιδιά εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό το σκράτσιν... Πόσα έχουμε να μάθουμε πια ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eriv είπε:

ρε παιδιά εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό το σκράτσιν... Πόσα έχουμε να μάθουμε πια ακόμα; 

Αυτό στα ελληνικά είναι η αποξεση εμένα μου είπε ότι αυτό το κάνουν μετά από δυο τρεις αποτυχίες κ του είπα γτ να μην το κάνω κ εγω απτή πρώτη εφόσον θα μας βοηθήσει;κ έτσι το κανα!μπορει σε αυτό να οφείλετε η εμφύτευση μου ...αλλά σου λέω εμένα δν κρατήθηκε τα εμβρυαέμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eriv είπε:

ρε παιδιά εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό το σκράτσιν... Πόσα έχουμε να μάθουμε πια ακόμα; 

Αυτο λεγεται και νεαροποιηση ενδομυτριου  σου ξυνουν τονενδομυτριο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Αυτο λεγεται και νεαροποιηση ενδομυτριου  σου ξυνουν τονενδομυτριο !!!!!

ορίστε θα το προσθέσω στην To do λίστα μου ... 

Πφφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

ορίστε θα το προσθέσω στην To do λίστα μου ... 

Πφφ 

Νταξ εσυ είσαι επιστημών τέλος!!!!εγω το έθεσα ποιο απλά ??έχεις απόλυτο δίκιο!!!το κάναμε καινουργιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συγνώμη αν τα έμβρυα μας δεν επιβιώνουν μέσα μας λόγω χρωμοσωμικών ανωμαλιών γιατί δν τα ελενχουν πριν τ βάλουν στην τελική!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Τα ελενχουν μεχρι ενα συμειο περετερο δεν εχει παει η επυστημη!!

Καλύτερες από αυτούς σε λίγο θα γίνουμε !τα χω μάθει τόσο καλα όλα με τη πρώτη!ακου 3000 για μια εξωσωματικη... πλέον κ εγω μπορω να κάνω έμβρυο μεταφορά clain !!!!πηρατε εσεις επιστροφή χρημάτων;εγω αυτές τις μέρες λέω να παω να καταθέσω τα χαρτιά να πάρω το κάτι τις μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ορωτη πληρωσα 3,900 τη δευτερη 3.500 και τηντριτη 3.000 και την τεταρτη εκανα πρωτα ωολυψια τον ιουνιο και εμβρυομεταφορα τον Σεπτεμβριο καπου στα 3.200 και τωρα μονο για εμβρυομεταφορα απο καταψυξη θα ειναι 1.100!!!! Η επιστροφη ειναι 350€!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Καλύτερες από αυτούς σε λίγο θα γίνουμε !τα χω μάθει τόσο καλα όλα με τη πρώτη!ακου 3000 για μια εξωσωματικη... πλέον κ εγω μπορω να κάνω έμβρυο μεταφορά clain !!!!πηρατε εσεις επιστροφή χρημάτων;εγω αυτές τις μέρες λέω να παω να καταθέσω τα χαρτιά να πάρω το κάτι τις μας?

Τι εννοείς με την επιστροφή; Από ΙΚΑ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνεις απο το ικα καποια χρηματα!σου δινουν καποια χαρτια μια αιτυση αποφαση απο το κεντρο βιβλιαριο τραπεζης βιβλιο υγειας δεν θυμαμε αν θελει και τιποτα αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Περνεις απο το ικα καποια χρηματα!σου δινουν καποια χαρτια μια αιτυση αποφαση απο το κεντρο βιβλιαριο τραπεζης βιβλιο υγειας δεν θυμαμε αν θελει και τιποτα αλλο!

Ήξερα οτι τα παίρνεις στην αρχή τα χρήματα. Όχι οτι έχεις και μετά επιστροφή !

Οκ ευχαριστώ.

Δεν πήγα μέσω ΙΚΑ και δεν γνωρίζω την διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eriv είπε:

ρε παιδιά εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό το σκράτσιν... Πόσα έχουμε να μάθουμε πια ακόμα; 

Κοριτσάκι μου με πρόλαβαν τα κορίτσια και σου είπαν τι ακριβώς είναι το σκράτσιν. 

Όμως θα σου πω και κάτι αλλο.Υπάρχουν άπειρες εξετάσεις που μπορούν να γίνουν και δεν σου κρύβω ότι και εγώ ψαχτικα για σκράτσιν θρομβοφιλια καρυοτυπο και όσο κοίταζα βγαίναν και άλλες..Δεν γίνεται να πάμε να τις κάνουμε όλες και μετά να προχωρήσουμε στην εξωσωματική.Πρέπει να κάνουμε ένα βήμα την φορά. Ναι...δεν θα πω ότι δεν κάνουμε τίποτα και βουρ στο πατσά αλλά ξεκινάμε με τα βασικά που μπορούν να γίνουν και να εξελιχθεί μια προσπάθεια εξωσωματικής. Μετά από εκεί και πέρα αρχίζουμε και ψαχνόμαστε όταν δεν προχωράει κάτι, άλλα και πάλι με μέτρο. Αλλιώς θα μας έλεγαν οι γιατροί θα πάτε και θα κάνετε χίλιες εξετάσεις και θα τα πούμε σε κάνα 2 χρόνια όταν τελειώσετε....

Και μην ξεχνάς ότι η κάθε μία μας είναι ξεχωριστή περίπτωση. Δεν σημαίνει ότι εγώ επειδή έκανα scratching λέμε τώρα, θα πρέπει να πας να κάνεις και εσύ ή κάποια άλλη πιο εξειδικευμένη...μπορεί να μην το έχεις καν ανάγκη εσυ, αλλα να χρειάζεσαι κάποια άλλη που μπορεί να μην χρειάζομαι εγω.Αλλο οργανισμό έχω εγώ άλλο εσυ. 

Για αυτό... είμαστε που είμαστε  τρελαμένες με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε.....Μην φρικάρουμε και με τις εξετάσεις που υπάρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena 2 είπε:

Κοριτσάκι μου με πρόλαβαν τα κορίτσια και σου είπαν τι ακριβώς είναι το σκράτσιν. 

Όμως θα σου πω και κάτι αλλο.Υπάρχουν άπειρες εξετάσεις που μπορούν να γίνουν και δεν σου κρύβω ότι και εγώ ψαχτικα για σκράτσιν θρομβοφιλια καρυοτυπο και όσο κοίταζα βγαίναν και άλλες..Δεν γίνεται να πάμε να τις κάνουμε όλες και μετά να προχωρήσουμε στην εξωσωματική.Πρέπει να κάνουμε ένα βήμα την φορά. Ναι...δεν θα πω ότι δεν κάνουμε τίποτα και βουρ στο πατσά αλλά ξεκινάμε με τα βασικά που μπορούν να γίνουν και να εξελιχθεί μια προσπάθεια εξωσωματικής. Μετά από εκεί και πέρα αρχίζουμε και ψαχνόμαστε όταν δεν προχωράει κάτι, άλλα και πάλι με μέτρο. Αλλιώς θα μας έλεγαν οι γιατροί θα πάτε και θα κάνετε χίλιες εξετάσεις και θα τα πούμε σε κάνα 2 χρόνια όταν τελειώσετε....

Και μην ξεχνάς ότι η κάθε μία μας είναι ξεχωριστή περίπτωση. Δεν σημαίνει ότι εγώ επειδή έκανα scratching λέμε τώρα, θα πρέπει να πας να κάνεις και εσύ ή κάποια άλλη πιο εξειδικευμένη...μπορεί να μην το έχεις καν ανάγκη εσυ, αλλα να χρειάζεσαι κάποια άλλη που μπορεί να μην χρειάζομαι εγω.Αλλο οργανισμό έχω εγώ άλλο εσυ. 

Για αυτό... είμαστε που είμαστε  τρελαμένες με όλη αυτή τη διαδικασία που περνάμε.....Μην φρικάρουμε και με τις εξετάσεις που υπάρχουν.

Ναι μωρέ το ξέρω, έχεις δίκιο. Δεν γίνεται να κάνουμε τα πάντα πριν, απλά επειδή είμαι λίγο στο "μετά" εγώ, κοιτάζω έστω να ρωτήσω τον γιατρό για κάποιες.. και ας μου πει εκείνος μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ήξερα οτι τα παίρνεις στην αρχή τα χρήματα. Όχι οτι έχεις και μετά επιστροφή !

Οκ ευχαριστώ.

Δεν πήγα μέσω ΙΚΑ και δεν γνωρίζω την διαδικασία.

Δεν παιρνεις κατι στη αρχη!μωλης κανεις ολη την διαδικασια παιρνεις αυτο το ποσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δεν παιρνεις κατι στη αρχη!μωλης κανεις ολη την διαδικασια παιρνεις αυτο το ποσο!

Ναι και εμάς τώρα που κάναμε την έμβρυο μεταφορά μας έδωσαν τα δικαιολογητικά απτό κέντρο για να παμε να τα καταθέσουμε κ να πάρουμε το ποσό .που σιγά το ποσό αλλά γτ να το αφήσουμε;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ναι μωρέ το ξέρω, έχεις δίκιο. Δεν γίνεται να κάνουμε τα πάντα πριν, απλά επειδή είμαι λίγο στο "μετά" εγώ, κοιτάζω έστω να ρωτήσω τον γιατρό για κάποιες.. και ας μου πει εκείνος μετά! 

Εννοείται ότι θα κοιτάζεις και θα ψάχνεσε.Και οτι θες το συζητάς με τον γιατρο,και εγώ έτσι κανω (μετά την φωτογράφιση βέβαια ?) αλλά με μέτρο παντα....πιστεύω να καταλαβενεις γιατί το λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...