Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@eriv μου κι εγω στη θεση σου θα την ξαναέκανα! Καλη επιτυχια!!! :x

Θα ξανακανω.. αν εντωμεταξυ δεν αδιαθετησω ? μακαρι, σε ευχαριστω! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστω για τη θετική σας ενέργεια! Ειναι νωρίς ακόμα! Χθες στον υπέρηχο είδαμε 8 ωάρια μικρά ακόμα, και προχωράμε..

@eriv κι εγώ αν και δεν εχω παρόμοια εμπειρια λέω να επαναλάβεις τη χοριακή. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Κορίτσια ευχαριστω για τη θετική σας ενέργεια! Ειναι νωρίς ακόμα! Χθες στον υπέρηχο είδαμε 8 ωάρια μικρά ακόμα, και προχωράμε..

@eriv κι εγώ αν και δεν εχω παρόμοια εμπειρια λέω να επαναλάβεις τη χοριακή. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία..!

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι !

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά !! ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Eriv καλη επιτυχια ευχομαι με την εξεταση.

The baby to be μπραβο! Καλη τυχη κ σε σενα! 

Σε ευχαριστώ !:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2017 at 1:31 ΜΜ, ο/η eriv είπε:

Καλημέρα κορίτσια !

Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη ή άν έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο γιατί πάω να τρελαθώ !

Χτές έκανα χοριακή (9Η μερα από εμβρυομεταφορά) και η τιμή, η φανταστικη τιμή ήταν 4,62.

Ο μικροβιολόγος που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε οτι έκανα πολύ νωρίς την εξέταση και από τη στιγμή που δεν είναι 0 και υπάρχει τιμή καλό είναι να την επαναλάβω σε κάποιες μέρες.

Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε οτι είναι αρνητική και δε θέλει να με βάλει στη διαδικασία να κάνω πάλι εξέταση και να σταματήσω τα χάπια.

Ο άλλος μου γιατρός (μεγάλη ιστορία) ο οποίος συνεργάζεται με τον τωρινό, μου είπε οτι έκανα λίγο νωρίς και εφόσον υπάρχει τιμή να συνεχίσω λίγες μέρες ακόμα τα χάπια και να ξανακάνω την Παρασκευή.

Από χτες εντωμεταξύ το πρωι έχω έντονους πόνους περιόδου. Κανονικά θα περίμενα αύριο ή μεθαύριο.

Πείτε μου σας παρακαλώ να απογοητευτώ τελείως ή να κρατήσω μια μικρή μικρή ελπιδίτσα ;;;  

 

Εγω θα συμφωνησω με τον γιατρο σου..κ να ανεβει στο 8 παλλι βιοχημικη θα ναι..τα περασα δυστυψως αυτα...δε νομιζω οτι υπαρψει ελπιδα..δεν ξερω τι εμβρια εβαλες αλλα εμενα ηθελαν με βλαστοκυστες ενατη μερα πανω απο 50 για να παρουμε ανασα οπως ελεγαν...ευχομαι πολυ συντομα μια τεραστια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Afroditee είπε:

Καλή επιτυχία! Κορίτσια μήπως σας περίσσεψαν gonal? 

Καλη επυτυχια και σε'σενα και ελπιζω να βρεις τις ενεσεις που θελεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2017 at 5:45 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

@erivξαναεκανες χωριακη?καλα αποτελεσματα καλη επυτυχια!!!!!

γειά σου @love30. έκανα ναί, 1,5!!! και πλέον έχω αδιαθετήσει κιόλας! :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Finally είπε:

Εγω θα συμφωνησω με τον γιατρο σου..κ να ανεβει στο 8 παλλι βιοχημικη θα ναι..τα περασα δυστυψως αυτα...δε νομιζω οτι υπαρψει ελπιδα..δεν ξερω τι εμβρια εβαλες αλλα εμενα ηθελαν με βλαστοκυστες ενατη μερα πανω απο 50 για να παρουμε ανασα οπως ελεγαν...ευχομαι πολυ συντομα μια τεραστια χοριακη

γειά σου @Finally. Και εγώ βλαστοκύστες έβαλα. Έχεις δίκιο, έκανα επαναληπτική και ήταν 1,5. Απλά όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! κ εσύ ότι καλύτερο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η eriv είπε:

γειά σου @Finally. Και εγώ βλαστοκύστες έβαλα. Έχεις δίκιο, έκανα επαναληπτική και ήταν 1,5. Απλά όπως λένε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! κ εσύ ότι καλύτερο !!

Ακριβώς το ίδιο έπαθα σήμερα και εγω...μα γιατί γιατί γιατί;και Αντε πάλι όλα ξανά αυτήν αρχή με τι ψυχολογία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Ακριβώς το ίδιο έπαθα σήμερα και εγω...μα γιατί γιατί γιατί;και Αντε πάλι όλα ξανά αυτήν αρχή με τι ψυχολογία;

Σε καταλαβαίνω ακριβώς !! Και εμένα είναι η 2η !

Προς το παρόν ούτε να συζητάω δε θέλω τίποτα ! 

Αντε πάλι όλα ξανά αυτήν αρχή με τι ψυχολογία; ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! λυπαμε πολη την επομενη φορα ευχομε να πανε ολα καλα!!! Ποια προσπαθεια ηταν? Εχεις καθολου στην κρυοσυντηρηση?

@erivκριμα οπως ειπες η ελπιδα ...... Σιγα σιγα θα φτιαξει ξανα η ψυχολογια μονο και μονο οταν θα ξαναμπεις σε αυτη τη διαδικασια γιατρο ενεσεις θα ερθει η ψυχολογια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@Δεσποινα!! λυπαμε πολη την επομενη φορα ευχομε να πανε ολα καλα!!! Ποια προσπαθεια ηταν? Εχεις καθολου στην κρυοσυντηρηση?

@erivκριμα οπως ειπες η ελπιδα ...... Σιγα σιγα θα φτιαξει ξανα η ψυχολογια μονο και μονο οταν θα ξαναμπεις σε αυτη τη διαδικασια γιατρο ενεσεις θα ερθει η ψυχολογια!

Αυτό δν θέλει καμία...το πάλι αυτήν αρχή...πρώτη προσπάθεια ξετρέλαμενη αρχικά απογοητευμένη τελικά!εσυ;σε τι φάση ειστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@Δεσποινα!! λυπαμε πολη την επομενη φορα ευχομε να πανε ολα καλα!!! Ποια προσπαθεια ηταν? Εχεις καθολου στην κρυοσυντηρηση?

@erivκριμα οπως ειπες η ελπιδα ...... Σιγα σιγα θα φτιαξει ξανα η ψυχολογια μονο και μονο οταν θα ξαναμπεις σε αυτη τη διαδικασια γιατρο ενεσεις θα ερθει η ψυχολογια!

@love30αλλά 2εμβρυα παρέα με το μπάρμπα Στάθη στη κατάψυξη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω κανει 4εξωσωματικες η 4η 29-9 αλλα παλινδρομησε δυστηχως στην 5η εβδομαδα και τωρα θα υρεμησω λιγο να αδιαθετησω μια φορα και γυρω στο Δεκεμβριο αρχες Ιανουαριου θα παω για την 5η!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δεσποινα!! είπε:

@love30αλλά 2εμβρυα παρέα με το μπάρμπα Στάθη στη κατάψυξη ?

@Δεσποινα!! με έκανες και γέλασα !!! Σε καμία φάση.. την Παρασκευή σκέψου αδιαθέτησα.. ούτε να ακούω για το οτιδήποτε δε θέλω προς το παρόν !

@love30 το ξέρω και έχεις δίκιο.. απλά όσο περιμένουμε να καθαρίσει ο οργανισμός από ορμονες και φάρμακα έτσι πρέπει λίγο να καθαρίσει και το μυαλό ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Εγω εχω κανει 4εξωσωματικες η 4η 29-9 αλλα παλινδρομησε δυστηχως στην 5η εβδομαδα και τωρα θα υρεμησω λιγο να αδιαθετησω μια φορα και γυρω στο Δεκεμβριο αρχες Ιανουαριου θα παω για την 5η!!!!!!

Μπραβο σου!!!να συνεχίσεις εται δυνατή θα μας παν κάποτε όλα καλα ελπιζω...ποσά έμβρυα έχεις κατάψυξη;μια φορά έκανες ωοληψια όλες αυτές τις φορές;κ αν επιτρέπετε σε πιο κέντρο απευθύνθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Εγω εχω κανει 4εξωσωματικες η 4η 29-9 αλλα παλινδρομησε δυστηχως στην 5η εβδομαδα και τωρα θα υρεμησω λιγο να αδιαθετησω μια φορα και γυρω στο Δεκεμβριο αρχες Ιανουαριου θα παω για την 5η!!!!!!

οι άλλες ήταν όλες αποτυχημένες; 

σορρυ που ρωτάω, ο γιατρός σου έχει δώσει κάποιο πιθανό αίτιο; όχι για την τελευταία γενικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

@Δεσποινα!! με έκανες και γέλασα !!! Σε καμία φάση.. την Παρασκευή σκέψου αδιαθέτησα.. ούτε να ακούω για το οτιδήποτε δε θέλω προς το παρόν !

@love30 το ξέρω και έχεις δίκιο.. απλά όσο περιμένουμε να καθαρίσει ο οργανισμός από ορμονες και φάρμακα έτσι πρέπει λίγο να καθαρίσει και το μυαλό ! 

 

Ήλπιζα τα Χριστούγεννα αυτά θα ήταν αλλιως...αλλά...κουράγιο μας κ μπραβο μας πάντως !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις αλλες τρεις δεν εχω να πω πολλα μονο πως μου κανανε τρεις προσπαθειες χωρις σαλπιγγογραφια  και ενα εξωμυτριο!!!! Τηντεταρτη αλλαξα φυσηκα γιατρο και ευτυψως ολα καλα μεχτι ενα συμειο τελεια χβριακη ολα καλα αλλα δτπυστηχως λογο χρωμοσωμικων ανωμαλιων εμβρυου σταματησε!!!! Σκεφτομαστε καλα για την επομενη πρασπαθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Για τις αλλες τρεις δεν εχω να πω πολλα μονο πως μου κανανε τρεις προσπαθειες χωρις σαλπιγγογραφια  και ενα εξωμυτριο!!!! Τηντεταρτη αλλαξα φυσηκα γιατρο και ευτυψως ολα καλα μεχτι ενα συμειο τελεια χβριακη ολα καλα αλλα δτπυστηχως λογο χρωμοσωμικων ανωμαλιων εμβρυου σταματησε!!!! Σκεφτομαστε καλα για την επομενη πρασπαθεια!

Να σε ρωτήσω γιατί δν ξέρω ακόμα εγω από τι τα έχασα..πως καταλάβετε ότι το έμβρυο/α είχαν χρωμοσωμικες ανωμαλίες;έκανες κάτι;η ο γιατρός το ρίχνει εκεί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Ήλπιζα τα Χριστούγεννα αυτά θα ήταν αλλιως...αλλά...κουράγιο μας κ μπραβο μας πάντως !

και εγώ το ίδιο ακριβως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...