Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magia07 είπε:

Ευχαριστώ !!!!!!!!

@Magia07 αύριο πας για την χοριακή σωστά;; Καλά αποτελέσματα και να μας ενημερώσεις ! [smilie=angel5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2017 at 2:11 ΜΜ, ο/η papou είπε:

δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε πανηγυρικά...ούτε για χωριακή δεν πρόλαβα να πάω...αδιαθέτησα...τι άσχημο συναίσθημα...

Αχ ψυχή μου πόσο σε νιωθω .Ξερω ότι σε έχουν καταβάλει ένα σωρό άσχημα συναισθήματα και αισθάνεσαι λύπη, πόνο, θυμό,οργη..Η πρώτη αποτυχία είναι και η πιο δύσκολη εύχομαι να μην υπάρξει άλλη. Εγώ μετά από την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια  σταμάτησα χοριακες γιατί ήξερα ότι δεν είχα πετύχει αισθανόμουν ότι θα έρθει η ριμάδα η περίοδος.Οτι και να σου γράψω ξέρω ότι δεν Θ αλλάξουν τα συναισθήματα σου αλλά θέλω να συνεχίσεις να παλεύεις όπως όλες μας για τι δώρο ζωής. Να σαι δυνατή και όλα θα γίνουν υπομονή και επιμονή και Πίστη  ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2017 at 4:43 ΜΜ, ο/η papou είπε:

αλήθεια;;;πόσο χαίρομαι!!!να σου ζήσουν!!!ποσες προσπάθειες λεχεις κάνει;

4 ολες θετικες αλλα στις 2 πρωτες ειχα παλλινδρομες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πρωτη φορά σε φόρουμ εγώ και πρωτη προσπάθεια εξωσωματικής. Ξεκίνησα 8/10 και βρίσκομαι στη φάση της διέγερσης.

Ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχία σε ολες μας που ξεκινάμε τωρα και δύναμη και αισιοδοξία σε όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2017 at 2:11 ΜΜ, ο/η papou είπε:

δυστυχώς η πρώτη μου προσπάθεια απέτυχε πανηγυρικά...ούτε για χωριακή δεν πρόλαβα να πάω...αδιαθέτησα...τι άσχημο συναίσθημα...

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρωτη φορά σε φόρουμ εγώ και πρωτη προσπάθεια εξωσωματικής. Ξεκίνησα 8/10 και βρίσκομαι στη φάση της διέγερσης.

Ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχία σε ολες μας που ξεκινάμε τωρα και δύναμη και αισιοδοξία σε όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες. ??

Πολυ Καλη Επιτυχιααααααααα!!!!!!!!?????❤????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

@The Baby To Beκαλη επυτυχια σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!??

Αγαπη @love30 τι κανεις???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lovelyτι να κανω τα ιδια καιντα ιδια περιμενω να τελειωσω και να παω στο γιατρο και να δουμε!!!! Να σου πω την αληθεια το σκεφτομε ακομα εκει που περναει μωλις σκεφτω παει τρελενομε!!!!! Σημερα πρεπει να παμε και σε ενα γαμο που αν με ρωτας δεν θελω καθολου!!!! Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv @nikona και σε σας τις καλύτερες μου ευχές και όλη τη θετική μου ενέργεια ??!! 

Σημερα με την αλλαγή της ώρας μπερδεύτηκα και άργησα λίγο την πρωινή ένεση..... ?? Ευτυχώς ο γιατρός μου στο θέμα ακρίβειας της ώρας ηταν κάπως χαλαρός στην αρχή που είχαμε μιλήσει.. όποτε δεν αγχώνομαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

@eriv @nikona και σε σας τις καλύτερες μου ευχές και όλη τη θετική μου ενέργεια ??!! 

Σημερα με την αλλαγή της ώρας μπερδεύτηκα και άργησα λίγο την πρωινή ένεση..... ?? Ευτυχώς ο γιατρός μου στο θέμα ακρίβειας της ώρας ηταν κάπως χαλαρός στην αρχή που είχαμε μιλήσει.. όποτε δεν αγχώνομαι... 

Στις ενεσεις μπορεις να εχεις και μια ωρα  καθυστερηση δεν υπαρχει προβλημα!καλη επυτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2017 at 11:47 ΜΜ, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πρωτη φορά σε φόρουμ εγώ και πρωτη προσπάθεια εξωσωματικής. Ξεκίνησα 8/10 και βρίσκομαι στη φάση της διέγερσης.

Ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχία σε ολες μας που ξεκινάμε τωρα και δύναμη και αισιοδοξία σε όσες συνεχίζουν τις προσπάθειες. ??

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα...Σου  ευχομαι ότι καλύτερο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

@eriv @nikona και σε σας τις καλύτερες μου ευχές και όλη τη θετική μου ενέργεια ??!! 

Σημερα με την αλλαγή της ώρας μπερδεύτηκα και άργησα λίγο την πρωινή ένεση..... ?? Ευτυχώς ο γιατρός μου στο θέμα ακρίβειας της ώρας ηταν κάπως χαλαρός στην αρχή που είχαμε μιλήσει.. όποτε δεν αγχώνομαι... 

Αχ μου θύμισες την πρώτη μου προσπάθεια όταν είχα κάνει και εμένα είχε πέσει σε αλλαγή ώρας και  Μ είχε μπερδέψει, λογικά θα κοντεύεις για χοριακη με μια ++++χοριακη  ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Πείτε μου σας παρακαλώ μια γνώμη ή άν έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο γιατί πάω να τρελαθώ !

Χτές έκανα χοριακή (9Η μερα από εμβρυομεταφορά) και η τιμή, η φανταστικη τιμή ήταν 4,62.

Ο μικροβιολόγος που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα μου είπε οτι έκανα πολύ νωρίς την εξέταση και από τη στιγμή που δεν είναι 0 και υπάρχει τιμή καλό είναι να την επαναλάβω σε κάποιες μέρες.

Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε οτι είναι αρνητική και δε θέλει να με βάλει στη διαδικασία να κάνω πάλι εξέταση και να σταματήσω τα χάπια.

Ο άλλος μου γιατρός (μεγάλη ιστορία) ο οποίος συνεργάζεται με τον τωρινό, μου είπε οτι έκανα λίγο νωρίς και εφόσον υπάρχει τιμή να συνεχίσω λίγες μέρες ακόμα τα χάπια και να ξανακάνω την Παρασκευή.

Από χτες εντωμεταξύ το πρωι έχω έντονους πόνους περιόδου. Κανονικά θα περίμενα αύριο ή μεθαύριο.

Πείτε μου σας παρακαλώ να απογοητευτώ τελείως ή να κρατήσω μια μικρή μικρή ελπιδίτσα ;;;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv μου εγώ στην θέση σου θα έκανα ξανά άλλη μια χοριακουλα. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Δεν θέλω να ξεσηκωθεις αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv ειναι λιγο νωρις σου ειπανε να κανεις 9η μερα?εγω στη θεση σου θα εκανα αυτο που ειπε ο αλλος γιατρος να την επαναλαβεις την οαρασκευη οσο για τους πονους περιοδου ειναι τα ιδια συμτωματα της εγκυμοσηνης δεν θελω ουτε να σε απογοητευσω ουτε να σου φουσκωσω τα μυαλα απλα ετσι ειναι κατσε και ηρεμησε και σου ευχομαι μια πολη μεγαλη χωριακη την παρασκευη!!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@eriv μου εγώ στην θέση σου θα έκανα ξανά άλλη μια χοριακουλα. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Δεν θέλω να ξεσηκωθεις αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

θα το κάνω.. αλλά δεν πρέπει να ξεσηκώνομαι όπως λες ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

@eriv ειναι λιγο νωρις σου ειπανε να κανεις 9η μερα?εγω στη θεση σου θα εκανα αυτο που ειπε ο αλλος γιατρος να την επαναλαβεις την οαρασκευη οσο για τους πονους περιοδου ειναι τα ιδια συμτωματα της εγκυμοσηνης δεν θελω ουτε να σε απογοητευσω ουτε να σου φουσκωσω τα μυαλα απλα ετσι ειναι κατσε και ηρεμησε και σου ευχομαι μια πολη μεγαλη χωριακη την παρασκευη!!!!! ??

σε ευχαριστώ πολύ & μακάρι... αλλά μου φαίνεται απίθανο. :( Εάν υπήρχε έστω και μια περίπτωση δεν θα μου χε πει και ο αλλος να ξανακάνω; ή να συνεχίσω τα φάρμακα; :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μπράβο. Και αν τα βάλεις κάτω Γιατρός 1- Ναι 

Μικροβιολόγος - Ναι 

Γιατρος 2 - Όχι. 

Άρα τι έχουμε?   2-1 Βουρ λοιπόν για δεύτερη χοριακουλα. ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απελπιζεσε κανε την παρασκευη και βλεπεις δεν εχεις να χασεις τιποτα!!!!!! Εμεις παντως σου στελνουμε την θετικη μας ενεργεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...