Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

τν δευτερα π θ κανεις αυχενικη λογικα θ σ αλλαξουν κ την πητ..εγω συμφωνα μ τν περιοδο μ ηταν ν γεννησω μεχρι τς 6....αλλα μετα τς μετρησεις στο μωρο σ τ αλλαζουν..

αα μν αγχωνεσαι πανω κατω ολες ετσι ειμαστε..εγω π εχω κανει κ αυχενικη κ papp-a,κ ειμαι κ 12+5 καπου καπου ποναω.... σμρ μιλουσα μ μια φιλη μ π ειναι 8.5 μηνων μ ειπε πως ολους τς μηνες καπου καου πονουσε....

καλα αποτελεσματα σ ευχομαι...

 

 Πολύ σωστά τα λες Κατερίνα 95 !!

 Σε πολλές περιπτώσεις η πιθανή ημερομηνία τοκετού αλλάζει  Με βάση τις μετρήσεις του εμβρύου!! 

 Και σε μένα άλλαξε κατά μία εβδομάδα νωρίτερα ,  Το σημαίνει ότι η σύλληψη έγινε νωρίς μέσα στον κύκλο.. 

 Εγώ από την 14η μέχρι την 17η εβδομάδα η αλήθεια είναι ότι δεν είχα πολλά ενοχλητικά πονάκια αλλά από εχθές ξεκίνησα και έχω τα ίδια πονάκια που είχα όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος... 

 Τώρα πονάμε επειδή ανοίγει μήτρα στριμώχνονται τα όργανα ,  Αργότερα θα πονάμε από το βάρος του παιδιού και την πίεση

  Υπομονή το σημαντικότερο είναι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ας πονάμε και λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Winter mama to be είπε:

 Πολύ σωστά τα λες Κατερίνα 95 !!

 Σε πολλές περιπτώσεις η πιθανή ημερομηνία τοκετού αλλάζει  Με βάση τις μετρήσεις του εμβρύου!! 

 Και σε μένα άλλαξε κατά μία εβδομάδα νωρίτερα ,  Το σημαίνει ότι η σύλληψη έγινε νωρίς μέσα στον κύκλο.. 

 Εγώ από την 14η μέχρι την 17η εβδομάδα η αλήθεια είναι ότι δεν είχα πολλά ενοχλητικά πονάκια αλλά από εχθές ξεκίνησα και έχω τα ίδια πονάκια που είχα όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος... 

 Τώρα πονάμε επειδή ανοίγει μήτρα στριμώχνονται τα όργανα ,  Αργότερα θα πονάμε από το βάρος του παιδιού και την πίεση

  Υπομονή το σημαντικότερο είναι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και ας πονάμε και λίγο!! 

υπομονη,μονο αυτο μπορουμε ν κανουμε κ ν απολαυσουμε το ταξιδι π μας εμεινε....δυστυχως μολις κανεις τς πρωτες εξετασεις κ σ πανε ολα καλα χαιρεσαι κ μετα περναει σαν νερο....  

οποτε σε ολες μας να πανε ολα τελεια..και οχι απλα καλα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

οποτε εχεις χρονο αν μπορεις κοιταξε τ κ πες μ..

απλα εμενα μ εχει γραψει τ προγραμμα π λες γ καθε μηνα...

αλλα απο ολες τς γνωστες μ καμια τς δν τν εκανε εφοσον η αυχενικη κ τ papp-a βγηκαν αριστες...

κ εχω ψιλοαγχωθει...αν δν υπαρχει λογος γτ ν τν κανω.?κ ακουω κ κτ εξωφρενικα ποσα...

κ ενω τν οκτωβριο εχω κλεισει γ τν β'επιπεδου....

 Η εξέταση Α test  Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές δεν προτείνετε αφού η αυχενική και οι προηγούμενες εξετάσεις είναι καλές !!  Αλλά υπάρχουν και γιατροί που την προτείνουν απλά ως συμπληρωματική εξέταση.. 

Ουσιαστικά και οι δύο εξετάσεις ελέγχουν σχεδόν τα ίδια τρισωμίες 13 , 18, 21 Ανιχνεύουν επίσης και κάτι άλλες ανωμαλίες που δεν τις ξέρω απέξω νόμιζω του κεντρικού νευρικού συστήματος.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Winter mama to be είπε:

 Η εξέταση Α test  Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές δεν προτείνετε αφού η αυχενική και οι προηγούμενες εξετάσεις είναι καλές !!  Αλλά υπάρχουν και γιατροί που την προτείνω απλά ως συμπληρωματική εξέταση.. 

Ουσιαστικά και οι δύο εξετάσεις ελέγχουν σχεδόν τα ίδια τρισωμίες 13 , 18, 21 Ανιχνεύουν επίσης και κάτι άλλες ανωμαλίες που δεν τις ξέρω απέξω νόμιζω του κεντρικού νευρικού συστήματος.. 

 

επιτελους εμαθα τ ειναι..απλα δν ξερω αν θελω ν τν κανω....   κ γτ απο τς 15 π εχω πχ ρωτησει τν εχει κανει η 1..?

θ τ συζητησω μαζι τ κ θ δουμε τ θ κανουμε...εχω κ 15 μερες μπροστα μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

επιτελους εμαθα τ ειναι..απλα δν ξερω αν θελω ν τν κανω....   κ γτ απο τς 15 π εχω πχ ρωτησει τν εχει κανει η 1..?

θ τ συζητησω μαζι τ κ θ δουμε τ θ κανουμε...εχω κ 15 μερες μπροστα μ...

 Ναι αυτό είναι καθαρά πάνω σου και μετά από συζήτηση με το γιατρό θα καταλήξεις αν θα την κάνεις ή όχι 

 Εγώ θα την κάνω τώρα το Σεπτέμβρη γιατί η  γιατρός μου μου την πρότεινε και αφού μπορώ να την κάνω δωρεάν εδώ που είμαι θα την κάνω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Ναι αυτό είναι καθαρά πάνω σου και μετά από συζήτηση με το γιατρό θα καταλήξεις αν θα την κάνεις ή όχι 

 Εγώ θα την κάνω τώρα το Σεπτέμβρη γιατί η  γιατρός μου μου την πρότεινε και αφού μπορώ να την κάνω δωρεάν εδώ που είμαι θα την κάνω.. 

 

πως μπορεις ν τν κανεις δωρεαν.? γραφεται.?

ν τ κοιταξω κ εγω..το λατρευω ηδη τ ζουζουνακι μ αλλα δν εχω κ τραπεζα γ ν εχω τοσα καθε φορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Περάσανε οι μέρες άντε τη Δευτέρα θα δεις το νινάκι σου 

 Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε 

 Εγώ κοντεύω να μπω στην 18η εβδομάδα  Και σήμερα έχω κάτι τσιμπήματα κάτι πονάκια κάτι σουβλιές χαμηλά κάτω αριστερά και δεξιά..  Είναι λογικό να πονάμε  Το σώμα μας δέχεται τεράστιες αλλαγές ...  

τα  Μωράκια μας εκεί μέσα μεγαλώνουν κάθε μέρα και περισσότερο και η μήτρα προσπαθεί να ανοίξει τα όργανα κάνουν χώρο για να χωρέσει η μήτρα οπότε φαντάσου...

 Ένα Σαββατοκύριακο έμεινε και θα δεις το μπουμπούκι σου !! 

 

Αχ ναι ενα Σαββατοκυριακο εμεινε για να το δω και αλλη μια βδομαδα να βγουν τα αποτελεσματα απο τις αιματολ για τα συνδρομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

πως μπορεις ν τν κανεις δωρεαν.? γραφεται.?

ν τ κοιταξω κ εγω..το λατρευω ηδη τ ζουζουνακι μ αλλα δν εχω κ τραπεζα γ ν εχω τοσα καθε φορα...

Η αλήθεια είναι δε γνωρίζω αν γράφεται εγώ μένω εξωτερικό γι' αυτό θα την κάνω δωρεάν... 

Συζήτησε το με το γιατρό σου πάρε τηλέφωνα ρώτα στα δημόσια νοσοκομεία ότι είναι που το καλύπτει το ταμείο είναι κρίμα να το κάνεις ιδιωτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Winter mama to be είπε:

Η αλήθεια είναι δε γνωρίζω αν γράφεται εγώ μένω εξωτερικό γι' αυτό θα την κάνω δωρεάν... 

Συζήτησε το με το γιατρό σου πάρε τηλέφωνα ρώτα στα δημόσια νοσοκομεία ότι είναι που το καλύπτει το ταμείο είναι κρίμα να το κάνεις ιδιωτικά

σ ευχαριστω πολυ καλη μ..αυτο θ κανω..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αχ ναι ενα Σαββατοκυριακο εμεινε για να το δω και αλλη μια βδομαδα να βγουν τα αποτελεσματα απο τις αιματολ για τα συνδρομα

Όταν δεις το νινάκι σου πόσο έχει μεγαλώσει θα ξετρελαθείς και όταν ακούσεις από τον  Υπερηχογράφιστη ή ιατρό οτι η αυχενική σου ειναι πολυ καλή θα πατας απο τη χαρα σ και ας μην εχεις ακομα τα συνδρομα..

 Μην ξεχάσεις να ρωτήσεις επιτόπου αν όλα φαίνονται καλά οι επιβεβαιώςη εκείνη τη στιγμή είναι οτι χρειαζεσαι !!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minime είπε:

Σευχαριστω πολυ..Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!!! Είμαι από Θεσσαλονίκη και θα γεννήσω στο γενεσις..εσυ;

Αχ και γω Σαλονικια ειμαι αλλα ζω στο εξωτερικο.Αν ημουν Θεσσαλονικη παντως και γω στο Γενεσις θα πηγαινα(εκει ξεγενναει ο γυναικολ μου στην Ελλαδα).Εχω ακουσει τα καλυτερα απο γνωστες μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

οποτε εχεις χρονο αν μπορεις κοιταξε τ κ πες μ..

απλα εμενα μ εχει γραψει τ προγραμμα π λες γ καθε μηνα...

αλλα απο ολες τς γνωστες μ καμια τς δν τν εκανε εφοσον η αυχενικη κ τ papp-a βγηκαν αριστες...

κ εχω ψιλοαγχωθει...αν δν υπαρχει λογος γτ ν τν κανω.?κ ακουω κ κτ εξωφρενικα ποσα...

κ ενω τν οκτωβριο εχω κλεισει γ τν β'επιπεδου....

Katerinant95 το κοίταξα αλλά δεν την έχω στο πρόγραμμα αυτή η εξέταση..Θα ρωτήσω για να μάθω και τι είναι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

Όταν δεις το νινάκι σου πόσο έχει μεγαλώσει θα ξετρελαθείς και όταν ακούσεις από τον  Υπερηχογράφιστη ή ιατρό οτι η αυχενική σου ειναι πολυ καλή θα πατας απο τη χαρα σ και ας μην εχεις ακομα τα συνδρομα..

 Μην ξεχάσεις να ρωτήσεις επιτόπου αν όλα φαίνονται καλά οι επιβεβαιώςη εκείνη τη στιγμή είναι οτι χρειαζεσαι !!! 

 

 

Εδω την αυχενικη τη κανει ο γυναικολογος σου οποτε θα τη ρωτησω τα παντα.Εννοειται οτι αν μου πει πως ολα φαινονται φυσιολογικα θα ηρεμησω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; είστε όλες καλά; Εγώ σήμερα είμαι 14 + 6. Αύριο 15 εβδομάδων. Τελικά περνάει ο καιρός :-) Ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Πέμπτη να δω το μωρό μου που έχω απο την αυχενικη να το δω! Είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα όμως έχω κάποια πονακια στην κοιλιά φαντάζομαι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια εμεις που είμαστε περίπου στις ίδιες εβδομάδες. Κάνετε σεξ τώρα στην εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; είστε όλες καλά; Εγώ σήμερα είμαι 14 + 6. Αύριο 15 εβδομάδων. Τελικά περνάει ο καιρός :-) Ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Πέμπτη να δω το μωρό μου που έχω απο την αυχενικη να το δω! Είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα όμως έχω κάποια πονακια στην κοιλιά φαντάζομαι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια εμεις που είμαστε περίπου στις ίδιες εβδομάδες. Κάνετε σεξ τώρα στην εγκυμοσύνη;

Εγω μεχρι να κλεισω τον 3ο (δηλ μεχρι πριν λιγες μερες) ειχα απαγορευτικο για σεξ. Τωρα θα ξαναρωτησω τον γιατρο.. Μια φορα που παρεκτραπει παντως κ εκανα (λιγο πριν κλεισω τον 3ο) ενω ολα ηταν τελεια κ το απολαμβανα.....................την ωρα του οργασμου ενιωσα κατι σαν πονο, σουβλιτσα με τραβιγμα- δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως, παντως φοβηθηκα.. Απο τοτε ειχα αλλη μια φορα οργασμο (χωρις διεισδυση) κ ειχα το ιδιο προβλημα.. Δηλ ενω ο οργασμος ειναι στην εγκυμοσυνη πολυ πολυ πιο εντονος, εγω προσωπικα τρανταζομαι και ενοχλουμαι τοσο πολυ που δεν τον απολαμβανω γιατι ειναι τοσο εντονος που με ενοχλει κι ετσι μολις ξεκιναει, τον σταματαω σε 1-2 δευτερολεπτα  κ τον αφηνω να εξελιχθει εντελως.. ΗΜΑΡΤΟΝ!! Κ ειχα πορωθει που θα ζουσα νεα εμπειρια α-νω-τε-ρης εντασης!!! Κ οχι τιποτε αλλο... Το σκεφτομαι κ πολυ συχνα... Κ οσο πιο πολυ το σκεφτεσαι, τοσο σου σπαρταραει...! κ εκτονωση, μηδεν!! Υστερικια θα γινω! Να τι φταιει για τα νευρα των εγκυων..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; είστε όλες καλά; Εγώ σήμερα είμαι 14 + 6. Αύριο 15 εβδομάδων. Τελικά περνάει ο καιρός :-) Ανυπομονώ να έρθει η επόμενη Πέμπτη να δω το μωρό μου που έχω απο την αυχενικη να το δω! Είμαι πολύ καλύτερα από συμπτώματα όμως έχω κάποια πονακια στην κοιλιά φαντάζομαι επειδή μεγαλώνει η μήτρα. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια εμεις που είμαστε περίπου στις ίδιες εβδομάδες. Κάνετε σεξ τώρα στην εγκυμοσύνη;

εμας μ τ απαγορευσε απο τν αρχη π τ μαθαμε...δν ειχαμε ακουσει ακομη καρδουλα..

παμε στις 10 εβδομαδες ολα καλα ,βρισκουμε μια μικρη αποκολληση συνεχειζει η απαγορευση..

μια φορα εγινε,αλλα μας εκραξε πολυ..δν καναμε κτ κακο,απλα ειπε πως ακολουθομε τς οδηγιες τ..

κ αυτη τ μια φορα τερμα προσεκτικα...

ελπιζω τωρα μεσα σεπτεμβρη π  θ παμε ν μας τ αλλαξει..μπηκα στον τεταρτο πια.... κ εμενα σκεφτομαι αλλα κ τν καλο μ...χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ κτι ακομη...

τ εγραψα κ σ αλλη συζητηση αλλα δν ξερω αν ειστε οποτε ρωταω κ εδω..

Εγω στις 14 σεπτεμβρη περιπου θ παω στο γιατρο μ γ τ μηνιαιο τσεκ απ μ...   λετε ν μπορει κ αυτος ν δει φυλο κ ν μ πει?

στην αυχενικη μας ειπε 80% κοριτσι..κ ημουν11+4....

σ αλλον κανω αυχενικη κ ολες τς παρομοιες..κ αλλος ο γυναικολογος π θ γεννησω κ μ παρακολουθει...

στις 14 σεπτεμβρη θ ειμαι 14+4....

κ β επιπεδου εχουμε κλεισει στις 24/10...θ ειμαι 20+2...καλα δν ειναι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Εγω μεχρι να κλεισω τον 3ο (δηλ μεχρι πριν λιγες μερες) ειχα απαγορευτικο για σεξ. Τωρα θα ξαναρωτησω τον γιατρο.. Μια φορα που παρεκτραπει παντως κ εκανα (λιγο πριν κλεισω τον 3ο) ενω ολα ηταν τελεια κ το απολαμβανα.....................την ωρα του οργασμου ενιωσα κατι σαν πονο, σουβλιτσα με τραβιγμα- δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως, παντως φοβηθηκα.. Απο τοτε ειχα αλλη μια φορα οργασμο (χωρις διεισδυση) κ ειχα το ιδιο προβλημα.. Δηλ ενω ο οργασμος ειναι στην εγκυμοσυνη πολυ πολυ πιο εντονος, εγω προσωπικα τρανταζομαι και ενοχλουμαι τοσο πολυ που δεν τον απολαμβανω γιατι ειναι τοσο εντονος που με ενοχλει κι ετσι μολις ξεκιναει, τον σταματαω σε 1-2 δευτερολεπτα  κ τον αφηνω να εξελιχθει εντελως.. ΗΜΑΡΤΟΝ!! Κ ειχα πορωθει που θα ζουσα νεα εμπειρια α-νω-τε-ρης εντασης!!! Κ οχι τιποτε αλλο... Το σκεφτομαι κ πολυ συχνα... Κ οσο πιο πολυ το σκεφτεσαι, τοσο σου σπαρταραει...! κ εκτονωση, μηδεν!! Υστερικια θα γινω! Να τι φταιει για τα νευρα των εγκυων..!!

Εμάς δεν μας το απαγορεψε αλλα μεχρι τώρα φοβόμουν αλλά τώρα νομιζω δεν θα περιμένω άλλο. Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ κτι ακομη...

τ εγραψα κ σ αλλη συζητηση αλλα δν ξερω αν ειστε οποτε ρωταω κ εδω..

Εγω στις 14 σεπτεμβρη περιπου θ παω στο γιατρο μ γ τ μηνιαιο τσεκ απ μ...   λετε ν μπορει κ αυτος ν δει φυλο κ ν μ πει?

στην αυχενικη μας ειπε 80% κοριτσι..κ ημουν11+4....

σ αλλον κανω αυχενικη κ ολες τς παρομοιες..κ αλλος ο γυναικολογος π θ γεννησω κ μ παρακολουθει...

στις 14 σεπτεμβρη θ ειμαι 14+4....

κ β επιπεδου εχουμε κλεισει στις 24/10...θ ειμαι 20+2...καλα δν ειναι.?

Κατερίνα κι εγώ 14 Σεπτέμβρη πάω για το μηνιαίο τσεκ απ και εύχομαι να δω το φύλο! Κι μενα στην αυχενικη μου ειπε πως του φανηκε για κοριτσι αλλα δεν ήξερε με σιγουρια! Πιστεύω κι εσύ μπορεί να το δεις. Μακάρι να το μάθουμε την ίδια μερα. Εγω θα είμαι 16+1. Β επιπεδου δεν εχω κανονισει ακόμα φαντάζομαι θα μου πει τώρα που θα πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κατερίνα κι εγώ 14 Σεπτέμβρη πάω για το μηνιαίο τσεκ απ και εύχομαι να δω το φύλο! Κι μενα στην αυχενικη μου ειπε πως του φανηκε για κοριτσι αλλα δεν ήξερε με σιγουρια! Πιστεύω κι εσύ μπορεί να το δεις. Μακάρι να το μάθουμε την ίδια μερα. Εγω θα είμαι 16+1. Β επιπεδου δεν εχω κανονισει ακόμα φαντάζομαι θα μου πει τώρα που θα πάω..

εμεις ειμαστε απο επαρχια κ λογω τς δουλειας τ δικου μ τ εχω ηδη κανονισει,γτ θελαμε αυτη τν μερα κ συγκεκριμενη ωρα...κ παντα συμφωνα μ τ προγραμμα τ γυναικολογου μ...

εμας ο κ.κουρτης γτ εκει εκανα τν αυχενικη μας ειπε 80% μπεμπα... ν μν τ δεσουμε κομπο,αλλα ουτε κ ευκολα αλλαζει..

κ εχω φοβερο αγχος τλκ τ ειναι..?!!?

εννοειται πως θελω ν ειναι υγιεστατο...αλλα τωρα μ νοιαζει κ τ φυλο,γ ν ετοιμαζομαι σιγα σιγα,γτ τ χρηματα γ τοκετο,κ ολα τ ψωνια μαζι δυστυχως δν υπαρχουν...

αλλα θελω ν πιστευω πως τωρα θ μπορει κ στον απλο υπερηχο ν τ δει ο γιατρος μ... μακαρι...

κ εσυ ελπιζω τ ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τι κάνετε; υποχρεώσεις με κράτησαν από το να γράψω αλλά έμπαινα σας διάβαζα! πως πάτε; μαζευτήκαμε πολλές ε; με το καλό τα χειμωνιάτικα μωρά μας! εγώ πήγα παρασκευή γιατρό επιβεβαίωσε το οτι είναι κοριτσάκι :x και έκλεισα β' στις 12 οκτώβρη που θα είμαι 22+2! σήμερα κλείνω την 17η εβδομάδα,τα συμπτώματα σχεδόν πλέον μηδαμινά μπορώ να τρώω σαν άνθρωπος και υποχωρούν και οι αυπνίες! για να το νιώσω βέβαια ακόμα ούτε για αστείο μου είπε η γιατρός μετά την 20η να έχω το νου μου! όσο για τις επαφές που συζητάτε είμαι τόσο φοβιτσιάρα που.. από μακριά και αγαπημένοι με τον σύζυγο τον έχω σε καραντίνα! κάνουμε άλλα να μη γκρινιάζει.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κλείνω τις 19 εβδομάδες!!! Ουαου!!! Είμαι σχεδόν στη μέση!!! Την άλλη εβδομάδα θα πάμε να δούμε το μπεμπάκι μας!! Κ τέλος του μήνα Β' επιπέδου!! Λόγω του εγκεφαλικού επεισοδίου που είχα πριν μερικούς μήνες θα πάμε τελικά για καισαρική... Δεν θέλουν να το ρισκάρουν οι γιατροί... Οπότε μάλλον ο μικρός θα έρθει νωρίτερα... Νομίζω 2 εβδομάδες περίπου πιο νωρίς κάνουν κτ, σωστά; Θα συζητήσουμε κ τα οικονομικά... Μέχρι στιγμής δεν είχαμε κάνει κουβέντα.. Είχα δει πόσο είναι το μαιευτήριο από το genna.gr κ ξέρω πως η αμοιβή του γιατρού για τοκετό είναι περίπου 1.000€ συνήθως. Εσάς πόσο είναι η αμοιβή του γιατρού;; Αλλάζει στην καισαρική; Επίσης, σκεφτόμουν να έχω rooming in αλλά τώρα που θα κάνω καισαρική το σκέφτομαι... Εσείς τι προτείνετε; Ή τι θα κάνετε αν το έχετε σκεφτεί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμεις γυρίσαμε τώρα από Β επιπέδου και μαθαμε ότι είναι κορίτσι! Τα χω κάνει πάνω μου από τη χαρά που όλα είναι φυσιολογικά και τελικά είμαι στη 19η εβδομάδα και όχι στη 18η οπως νόμιζα. η ΠΗΤ είναι 17 Φλεβάρη :D τρομερό πάντως πως τα σποράκια μεγαλώνουν και γίνονται μωράκια...

Πάντως για τις επαφές που αναφέρθηκε παραπάνω εμάς μας είχε δώσει το οκ από την πρώτη στιγμή.. Αλλά δεν είχα καμια επιπλοκή , ούτε καφέ και γενινκότερα δεν ειχα παλιότερα παλίνδρομες κλπ.  Κ εγω μερικές φορές έχω κατι σαν κραμπίτσα μετά την επαφή αλλά μου είπαν είναι οι δεσμοί/τενοντες που κρατάνε τη μητρα και τεντονονται και επειδη ειναι μεγάλη η μητρα τώρα δημιουργεί μια δυσφορία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...